Mijn zesdaagse-spektakel komt dit jaar in de RAI SPORT van vandaag 1 Ook Folley kansloos tegen Clay VERONTWAARDIGDE KURT VYTH: KRANTENBEZORGER 2e PAASDAG half twee DUINDIGT Hond bift provo jpip® - IBfMltt mwMh®D^ ®®w09w Jkm o H. v. d. Kraats startte inet een dubbele zege Eindstoot in zevende ronde LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 19 ADVERTENTIE „Ik begrijp de reactie van bepaal de mensen hier niet, mensen die nu alweer lopen te meesmuilen: het lukt hem de volgende keer niet. Begrij pen die mensen niet, dat als dat het geval zou zijn, de strijd om een win- terbaan in ons land hopeloos komt te staan? Waarom laat men my in de steek, waarom staat men niet naast mij om samen het uiteindelijke doel te bereiken: Een Amsterdamse win- terbaan? Zo gauw die er is. heb ik mijn stryd gestreden. Ik word vaak moedeloos onder die insinuaties dat ik die Zesdaagse alleen organiseer om er flink aan te verdienen". Hij wijst met een breed armgebaar op zijn luxueus ingerichte woonkamer aan de dure Apollolaan. „Dit heb ik echt niet verdiend aan de sport. Wat moet ik nog meer wensen"? Blyft de vraag, of de gezamenlij ke vrinterbaan-direkties geen maat regelen zullen nemen tegen de door heer Vyth gecontracteerde renners en of die renners dan die repres- sailles der gezamenlijke baandirec- ties zullen trotseren „Wij doen aan dat boycotspelletje niet mee, die directeuren moeten niet denken dat wij willoos naar hun pijpen dansen", riep Rudi Altig, en hij tekende mijn contract. Ook zijn ploeg maat Sigi Renz zette zijn handtekening. Zonder dat Duitse koningskoppel is de Zesdaagse van Münster waardeloos. Bin nen twee uur had ik ze allemaal, de beste zesdagencoureurs. Mijn Zesdaagse in Amsterdam gaat wel door: met het beste rennersveld dat ooit op een piste te vinden is geweest", zegt de heer Kurt Vyth. De heer Vyth, organisator van de een Zesdaagse liep. Myn manager Amsterdamse Zesdaagse net terug van een lange buitenlandse zaken reis, beent boos door de grote woon kamer van zijn huis aan de Apollo laan. Boos. door de door recente pu- blikaties opgewekte herinnering aan de vergadering van winterbaan-direc- teuren (21 februari in Milaan), waarop deze directeuren geen plaats inruimden op de Zesdaagse-kalen der voor Amsterdam. Nattigheid Münster en Zürich hadden oor spronkelijk de periode van 30 novem ber tot 6 december geclaimd. En Amsterdam de tijd van 8 tot 14 december. Die datum heb ik eind vorig jaar al contractueel met de RAI moeten vastleggen omdat de RAI verder dit jaar elke dag be zet is. Al in het beêin van de ver gadering toen ik na het voorlezen der notulen vroeg waarom er geen ant woord was gegeven op mijn vraag naar de jurisprudentie van de club der winterbaan-directeuren, merk te ik nattigheid. Men stuurde mij weer met een kluitje in het riet. Toen we over de kalender gingen pra ten claimde Zürich plotseling het al leenrecht voor het tijdvak 30 novem ber tot 6 december. Wat ik me kan voorstellen. Groot werd mijn verba zing en woede echteer toen daarop ijskoud Münster het alleenrecht claimde voor de periode acht tot veertien december en dat door alle directeuren ondersteund werd. Nie mand wilde spreken over het tijd vak van 16 tot 22 december, dat door 't' wegvallen van Brussel vacant was. En waar dus Münster meer recht op zou hebben dan de nieuwe, net uit de grond gestampte winter- baan van Charleroi. Die laatstge noemde periode was zondermeer toe gewezen aan Charleroi. Het werd me duidelijk, dat al die directeuren het eenvoudig zó speelden, dat er geen plaats op de kalender voor Amster dam vry zou komen, dat mijn Zesdaagse dus geboycot werd. Daar zijn wel begrijpelijke motieven voor aan te voeren: die winterbaan-di- recteui'en menen dat ik alleen een lucratieve Zesdaagse organiseerde en niet de lasten van een winterbaan wil dragen. Zy moeten met de winst, van de Zesdaagse hun baan de hele winter draaiende houden. Dat is ech ter een kortzichtigheid van die direc teuren. Ik wil niets liever dan een vaste winterbaan in Amsterdam. Ik wil juist door het organiseren van die zesdaagse tonen, dat er een behoef te is aan zo'n baan in de hoofdstad. Dat die baan er nog niet is, ligt niet aan mij Piet Liebrechts heeft de daar wezige renners verteld welk spelle tje er op de vergadering gespeeld wordt en zij tekenden direct allemaal spontaan een contract om van 8 tot 14 december in Amsterdam te komen ryden- Altig-Rcnz voorop, daarna Post - Pfenniger, Lvkke - Eugen Simpson - en Bensch, Oldenburg - Kemper, Bugdahl - Sercu, Verschü- ren - De Loof. Gerard Koel, Jo de Roo en Jan Janssen hadden al ge tekend. Kortom de 21 beste Zes- dagen-renners staan bij mij onder contract. Ik hoop, dat Gerben Kar stens de 22e wordt", aldus Vyth. „Met dit veld in Amsterdam wordt de Zesdaagse in Münster, als men die werkelijk van 8 tot 14 december ook in Halle - Münsterland or ganiseert. een fiasco. Dat is niet myn schuld, ik was tot overleg bereid, maar men maakte het mij eenvoudig Spontaan „Ik ben toen in Milaan kwaad de vergadering uitgelopen: rechtstreeks naar de piste waar op dat moment KURT VYTH ADVERTENTIF gevraagd. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel I, Leiden. Een vertrouwd beeld: de Zes daagse in Amsterdam vorig jaar december. Geldschieter Vyth or ganiseert tegen de wens van de buitenlandse winterbaan-direc teuren ook dit jaar weer een Zesdaagse in de hoofdstedelijke RAI. onmogelijk. Goed dan. dan zullen ze merken wie Kurt Vyth is! Die club van winterbaan-directeuren heeft geen enkele rechtsgeldigheid. Ze stu ren hun Zesdaagse-kalender wel op naar de UCI, de Internationale Wie lerbond, maar die erkent die kalen der niet als officieel. Ik heb van de KNWU al mijn licentie ontvangen voor Amsterdam, zodat me niets kan gebeuren. Am sterdam krijgt van 8 tot 14 decem ber zijn wielerspektakel in de RAI, grootser dan vorig jaar". Zuid-Afrika: Niet-blanken in sportteams Zuid-Afrika, dat in Tokio in 1964 niet op de Olympische Spelen mocht uitkomen omdat het Zuidafrikaanse Olympisch Comité geen kleurlingen in het vertegenwoordigende team wil de opstellen, zal naar alle waar schijnlijkheid op de Spelen van 1968 in Mexico wel aanwezig zijn. Frank Braun, bestuurslid van het Zuidafrikaans Olympisch Comité, heeft woensdag in Johannesburg ver klaard, dat ook niet blanken weer voor Zuidafrikaanse sportteams in aanmerking zullen komen. Eén en ander betekent, dat onder anderen de wereldrecordhoudsters op de 100 en 200 meter rugslag, Ann Fairlie en Karin Muir, in Mexioo-City aan de start zullen verschijnen. ADVERTENTIE Zakenlui „Waarom die renners zo spontaan tekenen? Echt niet, omdat ze die Vyth of die Liebrechts zulke aardi ge jongens vinden. Die profs zijn kei harde zakenlui. Dus gewoon omdat ze weten, dat ze in Amsterdam goed kunnen verdienen, veel meer dan bij voorbeeld in Münster. Ik kan u ver tellen, dat wy al een som van f. 45.000,- in contanten binnen heb ben aan premies voor de renners- Kijk, dat zyn keiharde cyfers waar die beroepsjongens naar luisteren en waar ze hard voor willen werken. Daarbij speelt mee, dat de jongens die vorig jaar meereden snel rond verteld hebben dat de boel in Am sterdam goed georganiseerd is, dat alles voor hen gedaan wordt. Dat zijn argumenten contracten getekend krijgt", WASSENAAR GROOTS PAAS PROGRAMMA! &®vs ®(m0 <3®w®@U W®®lp ïbwm®ïPc '#tof die goeie jonge, puur of in long drinks Leidse Schaakbond Volbloeds in actie op Duindigt Het einde van de LSB-competitie '66-'67 komt in zicht. De meeste kam pioenen en degradanten zijn bekend. In de eerste klasse waar alle be slissingen reeds gevallen waren, rest te nog slechts de wedstrijd LSG III— Philidor II. De Philidor-reserves won nen met 64 en consolideerden daar mee hun tweede plaats. Niettemin is dit seizoen voor Philidor II èn LSG II. die als favorieten waren gestart, teleurstellend verlopen. De eindstand in de eerste klasse: 1. en kampioen: Voorschoten 71245 2. Philidor II 7—1142^43. Alphen I 7—9—37; 4. LSG II 7845% 5. Leithen I 7—8—34%; 6. LSG III 7—5—33: 7. Philidor III 7—2—26%; 8. Philidor IV 7—1—15%. In de tweede klasse A waren de laatste twee wedstrijden beslissend voor het kampioenschap en degrada tie. De verwachte spanning bleef ech ter uit. Bodegraven I bleek volkomen superieur aan titelpretendent Bos koop I (8%1%). De Bodegravers veroverden met een straatlengte voor sprong het kampioenschap en tevens de vorig seizoen verloren plaats in de Eerste Klasse. Noordwijk II en Al phen II dienden uit te maken wie met Black and White zou degraderen. De Noordwij kers, die aan een gelijk spel genoeg hadden om zich te red den, verloren met verrassend grote cijfens (7%2%) en moeten, na een eenjarig verblijf in de tweede klasse, weer in de derde uitkomen. Eindstand in deze klasse: 1. en kampioen Bodegraven I 5933; 2. Boskoop I 5—6—27%; 4. LSG IV 5626; 4. Leiderdorp I 5-4—24; 5. Alphen II 5—3—20; 6. Noordwyk II 5—2—19%; 7. Black and White (te ruggetrokken) In de derde klasse B bleek de op gave van Leiderdorp n met 10—0 van Leithen II te winnen uiteraard te zwaar. Leithen won zelfs (5% 4%) en behaalde daarmee zonder puntverlies het kampioenschap en promoveert naar de tweede klasse. Te elfder ure lukte het Alphen IV in deze klasse een punt te scoren (tegen Koudekerk 55). De eindstand: 1. en kampioen Lei then II 61242%2. Leiderdorp H 6—8—31%; 3. Koudekerk 6—3—25%; 4. Alphen IV 6—1—20%. Alleen in de derde klasse C en D moet de beslissing om het kampioen schap nog vallen. In 3B heeft Rijnsburg genoeg aan een gelijkspel tegen Valkenburg, I Frankrijk maar in 3D hebben Zwarte Pion en Denemarken Katwijk II nog vrijwel evenveel kans Nederland op de titel. (Van onze medewerker) Met de opening van Duindigt kre gen gisteren de volbloeds, na een vrij lange winterrust de kans „de benen te strekken" en daarbij bleek, dat het entrainement Riem zijn paarden al vroeg in conditie heeft. Henk van der Kraats zorgde voor een dubbele zege van zijn schoonvaders entrainement. In de Trial Stakes, voor driejarigen, boekte hy met Play Boy een goede zege door Ragged Robin (Vandeu ren) en arlic te kloppen en in de Ungersmaprijs bleef Van der Kraats met Flagrant overtnuigend meester over Bebe-Boo en Kokette Katinka. In de Mangalaprys werd Henk derde. Hier zegevierde Gert Bier met Cam- brousard na felle strijd met een halslengte over Verona Wendy. Op 2% lengte werd Patricia derde. In de da-afkoersen was trainer Aat Hamsen met drie overwinningen „de grote man". Hy stuurde zelf de drie jarige Fernandel naar een voortref felijke 1.28.6 zege, na een langdurig duel met Esmeraldine H (Haarsel- horst), die bijtijds het nutteloze van zijn pogingen inzag, en met de fnveede plaats genoegen nam. Rees v. d. Lubbe zorgde voor de hattrick van entrainement Harmsen. In de openingspijs klopte hij met Evaliene met een prima eindsprint Double Deter en een verrassende An- geline B en na de Lisseprijs mooht Rees zijn tweede ereronde rijden, daar Stevige nederlaag ijshockeyteam In een wedstrijd voor groep C heeft het Nederlands ijshockeyteam woens dag tijdens het toernooi om de we reldtitel in Wenen met 612 verlo ren van Frankrijk. De tussenstanden waren 1—8. 4—0 en 1—8. Ooms (drie maal), Van Dijk, Bakker en Simons zorgden voor de Nederlandse treffers. Voor dezelfde groep met 82 Stand ir Japan Bulgarije Japan 2 2 0 0 4 19—4 3 2 0 1 4 1513 2 10 12 14—9 10 0 10 1—11 2 0 0 2 0 9—22 hij met Constant Hollandia in 1.26.3 zijn tegenstanders zijn wil oplegde, van wie Cunera tweede en El Hadie. die lang de boventoon voerde, derde werd. Bijzonder spannend was de strijd in de internationale draverij. De favo riet Anton bezorgde zijn grote aan hang benauwde ogenblikken, daar hij lange tijd ingesloten in de koers lag. Toen Joop Ham bij het ingaan van het rechte eind een „gaatje" vond. was het pleit echter beslecht en An ton toonde met. een 1.25.- triomf zyn grootse vorm. X Pluto werd in han den van Bouwhuis tweede vóór Cromy v. d. Lente. Na de koers stelde de heer H. J. Pasman, voorzitter van de sinds kort opgerichte club Vrienden Van Duin- diigt, de van de t.v. bekende Bueno de Mesquita in de gelegenheid de tal rijke ereprijzen aan eigenaars, rijders en verzorges van de winnende paar den uit te reiken. Uitslagen Sasaenheimprijs1. Evaline (R. Q. J. Lubbe) 1.28,7; 2. Double Deter —icre" - 1.80. trio ubl Q. J. van "der Lubbe) 1.26~3;2. Cunera": 3. El Hadle. Toto: wlnn. 5.90, pl. 1.80. 2,10, 1,40, koppel 12,70, cov. 5.70. trio 896,10. Openlngsprijs: 1. Emma Quichotte .jI. L. van der Togt) 1.28,8; 2. Flet^'— D; 3. Donar Spencer. Toto: wlnn. (M. L. van der Togt) 1.2 3. Donar Spencer. Tt._. >1. 2,90, 3,30, 4,00, koppel 15,30. 90. Voorhoutprljs: 1. Anton (J. Ham) "X Pluto; 1.25,0; VergayT Bernadotte. Toto: >1. 1,30. 3.20. I. trio 349.70. 1. Dollarvogel S (M. 2. Boyke van Our Bon te. Toto: wlnn. 2,80. pl. 1,40, 1,50. 1,20, koppel 4.10, ci Lenteprljs: j* Harmsen) 1.28 Enigste. Toto: 1,90, koppel 3.00,1 Oegstgeestprijs^ 1. Charles H J^ Wa- i.50i Fernandel (A. J. C. 2. Esmeraldine H; 3. on. 1,40. pl. 1.40. 1.60, 1,70, koppel 5,40, Mangalaprljs: 1 Bier); 2. Verona Wendv; 3. Patricia. Toto: winn. 5,10, pl. 2,10, 1,60, kopp. 6,20, i kette Katinka. 1. Flagrant (H. 2. Bebe-Boo: 3. K roto: wlnn. 5,10. der Ejaats); 2. Ragged Robin; 3. Gar lic. Toto: winn. 3.70. pl. 1.40. 1.90 Ook Zora Folley heeft een vergeefse greep naar de wereld titel van Cassius Clay gedaan. In de Madison Square Garden van New York, 's werelds beroemdste boksarena. ging de 34- jarige Folley als negende in de rij van uitdagers, die Clay sinds het veroveren van de titel in februari 1964 tegenover zich heeft gehad, kansloos ten onder. Na 1 minuut en 48 seconden in de zevende ronde sloeg de uitdager, na een flitsende linkse hoek, gevolgd door een rechtse cross, als een blok tegen het canvas waar hij door scheidsrechter Johnny Lobianco werd uitgeteld. Voor Cassius Clay, die zich op 11 april moet melden voor de militaire dienst wanneer zyn advocaten al thans geen uitweg meer vinden was het gevecht tegen Folley een van de gemakkelijkste uit zyn loopbaan. De bijna 14.000 toeschouwers in de Madison Square Garden, die een he vige sneeuwstorm hadden getrotseerd, zijn duidelijk teleurgesteld naar huis gegaan. Zij hebben evenwel opnieuw kunnen zien dat er momenteel geen zwaargewicht is die het tegen de sublieme techniek en het fabelach tige voetenwerk van de 25-jarige Clay, die 29 overwinningen in even zoveel gevechten als professional be- ^at ciay zelf de ronde kon bepalen Folley, die langzaam en zuiver ln orthodoxe stijl bokste, viel vanaf de eerste bel aan en beukte in op Clay, die hem dansend zoveel mogelijk pro beerde te ontlopen. Toen de eerste ronde 2.20 oud was plaatste Folley een boosaardige recht- se op het hoofd van Clay, die nauwe- I lijks met de ogen knipperde. In de tweede ronde plaatste de „oude" uitdager, vader van acht kin deren, een hagel van stoten op het lichaam van Clay, die bovendien twee treffers rechtsen op het hoofd moest incasseren. Clay bleef onver stoorbaar verder gaan. In de derde ronde begon Cassius de clown uit te hangen. Hy sarde de serieuze, zwoegende uitdager door met zijn handen over zijn hoofd te aaien. Het was alsof hij wilde zeggen „raak me maar eens als je punt". Op dat moment was het duidelijk. haalde, kan opnemen. Dubbele „Ik herinner me niets anders dan een dubbele rechtse op de kin", zei Folley na afloop in zijn kleedkamer. „Ik herinner me niets anders. Ik blijf boksen. Ik geloof dat ik iedere zwaar gewicht behalve Clay kan verslaan. Ik schaam we niet voor deze afloop. Ik heb goed gebokst. Ik heb alles ge geven wat in me aat". waarin hij wilde winnen. In de vierde ronde voerde Clay zyn aanvallen op en begon op zyn slacht offer in te hakken. Het was een koele, ongenadige strijd. Saai De vijfde en de zesde ronde verlie pen saai. Clay deed het nu weer rus tig aan. Bij het begin van d zevende ronde dreef Folley Clay in de touwen. Dit leek de kampioen te irriteren. Hij begon aan te vallen en zich gereed te maken voor de eindstoot. Die stoot was snel en doeltreffend. Het aantal toeschouwers was 13.780. Zij hadden in totaal 244.471 Een moment uit het gevecht dollar betaald. Clay kan rekenen op i tussen Folley (links) en Clau in circa 300.000 dollar plus 150.000 dollar 0 aan bijkomende rechten. Folley on»-NewVorks Madison Square Gar- vangt rond 70.000 dollar. d%n.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 19