„Ik ben nog groentje m maar een dit vak Formateur P. J. S. de Jong Franse zakenwereld zeer pessimistisch Ook zelfbestuur voor andere groepen van Zuidwest-Afrika MET EEN ENKEL WOORD -Q 6- O <2ri Arrestaties in Somaliland HAAGS A G E N D PAGINA 2: LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 22 MAART fy (Van onze parlementaire redactie) Whisky Four wordt opgeheven 5 7 11 Petrus Josef Sietse (Piet) de Jong (51), de nieuwe formateur, is op het eerste gezicht een wat komisch man. Hij is altijd zorg vuldig gekleed in plechtige pakken. Op straat draagt hij don kere overjassen en een zwarte bolhoed. Geheel in strijd met deze imposante buitenkant lijkt het doen en laten van de kleine minister van Defensie. Zo snelt hij over het Bin nenhof naar de ministerraad, de Senaat of de Tweede Kamer of naar zijn auto met kwieke bewegingen en haastige stappen. Hij zwaait amicaal naar bekenden, gul lachend naar wie hem aanspreekt. Hij maakt met zijn grapjes, zijn bereidheid om zijn mening voor een betere te geven een wat naïeve indruk en het lijkt, dat hij daar soms op speelt. de nieuwe premier ..Ha, als men in r een sociaal-econo- dan bellen ze niet Gisteren gaf hij als formateur een persconferentie in het Haagse Nieuwspoort. Hij vertelde wat hij in zUn nieuwe functie al had gedaan. ..Toen ik van Soestdijk kwam heb ik even met Biesheuvel gepraat", aldus de vroegere marine-officier. „Ik heb de wacht overgenomen, zogezegd Toen ben ik gaan eten". Het was even stil. „Wel, heren", zei hij, „Dat is alles. Meer kan ik niet zeggen". Is dat echt alles? „Ja", antwoordde hij, „U weet er meer van dan ik. Ik ben net zover als een nijver krantelezer in dit goede land". Hebt u er bij de eerste mislukking van Biesheuvel dan geen rekenine mee gehouden, dat u formateur kon worden? „Och, het was niet aan de orde tot vandaag. Je moet je geen zorgen ma ken voor je aan een probleem toe bent. Daar bezorg Je Jezelf maar grijze haren mee", zo legde de defen sie-minister uit. Zijn grijzende haar was als altiid perfect achterover gekamd. ste belang voc heeft genoemd Europa zoekt m misch expert - aan mijn deur! Zo ging hjj door. Hij wist het niet. Hjj begreep het niet of anderen zou den hem kunnen helpen. Hij maakte grapjes en lachte zelf hartelijk mee. Opgewekt pratend, de plechtige Jas aan, de bolhoed op, verliet hU Nieuwspoort even later. Een humo ristisch man, die de indruk wekt als of het toeval is als hem Iets lukt. Hy gaat er allerminst prat op, dat hem al vele malen uit de beide Kamers van de Statengeneraal uitbundige lof is toegezwaaid voor ztfn activiteiten op het terrein van de Defensie, waar hy ingrijpende reorganisaties heeft doorgevoerd en waar sinds hy er de touwtjes in handen heeft groter rust heerst dan er ooit na de oorlog is geweest. Een kleine man ook, die evenwel groter is dan hij lijkt. Door de toevloed van leerling-vlie gers bij de Koninklijke Luchtmacht zullen de vijf instructeurs, die tezamen het kunstvliegteam Whisky Four vormen, niet meer beschikbaar zijn voor dit team. Ten gevolge daar van is besloten deze groep, die ge stationeerd is op de vliegbasis Woens- drecht op te heffen. De basis Eindhoven zal personeel en materieel bij elkaar brengen om een nieuwe groep te formeren. Het is de bedoeling dat deze groep alleen voor dit jaar een kunstvluchtteam Geb. Chr Si vormt- Het staat nog niet vast met Besturenbond welk type vliegtuig dit team zal gaan gVe£Ur vliegen: hiervoor komen F841toe- stellen en T 33 vliegtuigen in aan merking. Het Whisky Four-team vloog, zoals bekend is. met T 33.1 avond "PhilateÜca, eidóe ^^cfsnda Lakenhal: K. en O. Lezing drs W A L. Beeren over Picasso. 8 uur nam Steenschuur 6: Leidsche Ver. van Postzegelverzamelaars, 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4 6 uur nam DONDERDAG Aula school Dus Rieustraat 4: Be volkingsonderzoek T.B.C. 9-12 u. voor- Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng i Lelds Zoldercabafet, 9 uur nam. Den Burcht: Meubelshow v. d. 2—5 en 7—11 uur nam. Rapenburg 10: Tlenersot, t Venster". Filmvoorstelling ,o istures", 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie^, tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zet; Invloed verkiezingen (Van Par ij se correspondent) Wanneer men de beurs als een be trouwbare barometer beschouwt van dc economische en ook de sociale en politieke situatie van een land, dan is het met het heden en de naaste toekomst van Frankrijk wel zeer treurig gesteld. Nadat Franse waardepapieren vlak voor de laatste verkiezingen eindelijk weer een lich te stijging hadden vertoond, zjjn ze, na de eerste en de tweede ronde, ge kelderd tot onder het niveau van be gin van dit jaar, dat al erg laag Het Onderzeeboten Minister De Jong heeft bijna 35 Jaar in de Marine gediend. Hij was 19 Jaar, toen hij tot officier werd beëdigd. Voor en tijdens de tweede wereldoorlog deed hij dienst op on derzeeboten, de hele oorlog als oud ste officier en commandant van de „O 24", waarmee hy in de meidagen van 1940 uitweek naar Engeland. Via functies bij de marinestaf kreeg hij ook na de oorlog weer het commando over oorlogsschepen. Vlak voor hij in de politiek belandde in 1959 werd hij bevorderd tot kapitein ter zee. Al die Jaren zee en marine zjjn vaak terug te vinden in zijn woor denschat. „Vreest u moeilijke klippen?", zo werd hem gisteren gevraagd. HU monsterde zijn woordvoerder, een functionaris van de RVD, waar bij hij nogal kleintjes afstak en zei: ,,Nee, hoor met zo'n stevige roer ganger In de verkiezingstijd werd hij in Amsterdam scherp aangevallen door pacifistische studenten, die zijn be leid wat eenzijdig bekeken. Hij legde toen uit, dat hij de voorkeur gaf aan de middenweg: „Ik zeg altijd: mid den vaarwater, heren, dat is de vei- ligste koers". D® ff"??? Ovambos vormen bij- Wat hij gaat doen? na, de hem «f de "let;w?n*,e 5*7 ..Ik heb een bundeltje papieren van ™u'ln? van het mandaatgebied, dat sinds het eind van de eerste wereld oorlog door Zuid-Afrika beheerd wordt. Zuid-Afrika I lutie aannam over beëindiging van aan een deel van Zuidwest-Afrika het Zuidafrikaanse mandaat, gedeeltelijk zelfbestuur te verlenen Zuid-Afrika antwoordde hier- is door de Zuidafrikaanse minister I op met de mededeling van minister voor Bantoezaken, Botha, bekendge- i van Buitenlandse Zaken Muller, dat maakt op een vergadering van stam- I gestreefd werd naar verlening van hoofden en raadslieden in Oshakati, het recht op zelfbeschikking aan alle de belangrijkste stad van Ovambo- land. Volgens Botha heeft de bevol king van Ovamboland een ontwikke lingsstadium bereikt, waarin belang rijke stappen kunnen worden geno men tot zelfbestuur, dat tot zelfbe schikking en, met hulp van de rege ring van Zuid-Afrika, op den duur tot volledige onafhankelijkheid zou kunnen leiden. De minister zei voorts dat wat de regering aanbeveelt voor de bevolking van Ovamboland ,ook van toepassing is op alle andere autochtone bevolkingsgroepen van Zuidwest-Afrika. Zuidwest- Tsjoe - En - lai wil vergroting laiulbouw- produktie Premier Tsjoe En-lai van com munistisch-China heeft in 'n rede op een bijeenkomst van boeren uit de omgeving van Peking verklaard, dat de landbouwproduktie moet worden opgevoerd en dat de Mao-gezinde massa-organisaties zich gedurende de landbouwcampagne in dit voor jaar moeten onthouden van het 1 ondernemingen, ook dit noodzakelijk zijn. zitter van de linkse federatie Mitte- rand, hebben bovendien al besloten in het nieuwe parlement hun stre ven in de richting van een een heidsfront verder voort te zetten. Er wordt een permanent contactorgaan opgericht, dat in het parlement bij alle belangrijke stemmingen, één gemeenschappelijke lijn zal uitstip pelen. Ook wanneer die linkse saam horigheid nog niet op korte termijn tot een permanente nederlaag van de regering zou leiden, dan zullen de Gaullisten met die oppositie toch in toenemende mate rekening moeten houden. Binnen het Gaullistische kamp wordt trouwens ook al een ste vige pressie op premier Pompidou uitgeoefend om een progressievere sociale koers te varen. President De het Democratische' eutaw ra GaullePersoonlijk zelfs het Jean Lecanuet, die in financiële Sinds 1962 hebben Franse delen en obligaties gemiddeld de helft van hun waarde verloren. De Paryse beurs is nooit bijzon der op het Gaullistische regime ge steld geweest. Maar de verwachting Moeilijkheid toegeschreven zijn laatste ambtstermijn te willen wijden aan een radicale hervorming van het ka- nVnhalênT vwr" de ^,.5^ eerste ronde weer even een injectie van vitaliteit gegeven- Die injectie is, als gezegd, nu niet alleen weer volle dig uitgewerkt, maar heeft van de weeromstuit zelfs een tegenoverge steld effect verwekt. Franse zakenlieden zien de toe komst nu bijzonder donker in. Ten eerste al omdat de Linkse partijen, federatie en communisten, ofschoon zij de meerderheid niet behaalden, in zekere zin toch de overwinnaars van de verkiezingen zijn geweest. De stakingen, die al op verschillende plaatsen zfjn uitgebroken of zich aankondigen, beloven de Franse za kenwereld ook al heel weinig goeds- De communistische secretaris-ge neraal Waldeck Rochet en de voor- de heer Biesheuvel gekregen formatiewerk. een heel dossiertje nog. Dat ga ik eerst eens bestuderen. Ik weet er nog niets van. Ik ben een groentje in dit vak". Kreukels Over zijn kansen van slagen: „Ik kan er niets van zeggen. Ik moet eerst eens kijken waar de kreukels zitten". Over zijn financieel-economische kennis, een punt dat vooral de CH- fracti el eider Beernlnk van het groot- advfrtenttb Het Internationale merk voor goedgekeurde tapijten. Intertest tapijt wordt geleverd via de erkende woninginrichter. wyers In 1964 beval een Zuidafrikaanse regeringscommissie aan ,in het ge bied 10 „bantoestans" te vormen voor de verschillende niet-blanke bevol kingsgroepen. Uitvoering van deze voorstellen werd uitgesteld tot na afloop van de zaak die Ethiopië en Liberia by het Internationaal Gerechtshof in Den Haag tegen Zuid-Afrika aanhangig hadden gemaakt wegens vermeend wanbeheer van het mandaatgebied. In juli 1966 verwierp het hof de eisen van Ethiopië en Liberia, waarna de Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties desondanks een reso- Proefverlof psychopaten De Ne derlandse Vereniging van Huisvrou- heeft een brief gezonden aan de minister van Justitie, waarin zy haar verontrusting uitspreekt over het haar mening te vroeg in vrij- heid stellen van psychopaten. Het le vereniging zegt hierbij in het byzonder te denken het proefverlof zonder begelei ding voor de patiënten De minister wordt gevraagd zodanige maatrege len te nemen, dat de patiënt tegen zichzelf en de samenleving tegen de patiënt bescehrmd wordt. Telegram aan minister De Ne derlandse Exportcombinatie heeft een telegram gezonden aan minister P. J. S. de Jong met een pleidooi voor het geven van ontwikkelings hulp in de vorm van industriepro- dukten in plaats van geld. De ex portcombinatie die gevestigd is in Utrecht, omvat 185 fabrikanten. Dr. L. van Egeraat Een aantal ouders van leerlingen van het vorig jaar in Breda gestarte Nederlands Wetenschappeiyk Instituut voor toerisme is van plan een onderzoek te vragen naar de aanleiding van het ontslag van dr. L. van Egeraat als directeur. De initiatiefnemers, die overtuigd zyn van de bekwaamheden van de voormalige directeur en die het oneens zyn met de houding van het bestuur van het instituut, heb ben adhesie gevraagd aan alle ouders. Grote protestoptocht De Werk groep protestmars ABC-Vietnam, sa mengesteld uit Jongeren van verschil lende groeperingen, zowel kerkelyk als politiek, organiseert op 25-1 27 maart een demonstratieve optocht door Rotterdam, Den Haag en Am sterdam. Men verwacht, dat aan deze mars ook een aantal buitenlanders zullen deelnemen. Het aantal deel nemers wordt geschat op 500, ter- wyl men by de slotmanifestatie Amsterdam 2500 mensen hoopt te ontvangen. j Nieuw vaandel Prins Bern hard heeft gisteren uit naam van di Koningin in de Generaal Spoorkazer- ne in Ermelo een nieuw vaandel aangeboden, ter vervanging van het oude uit 1949, dat te zeer versleten was om nog langer dienst te doen. Zeilschip in Rotterdam Voor de komende zomermaanden heeft Rot terdam er een aardige attractie by gekregen. Aan één der Spido-pon- tons zal dan namelyk afgemeerd lig gen een trots zeilschip, dat doet her- BINNENLAND enthousiasten heeft Nederland geen echt varend zeischip uit vroeger ja ren meer. Het juweel dat bij de Spi- do ligt afgemeerd, is het Belgische opleidings- en museum schip Merca tor, dat de afgelopen nacht in Rot terdam aankwam. In Djiboeti. de hoofdstad Frans-Somaliland. is gisteren Somali, die geen gehoor gaf aan sommatie om stil te staan, door patrouille doodgeschoten. Het totale aantal slachtoffers sinds de uitslag van de volksstemming die stendiging van de band met Frank- ryk betekende, bedraagt nu 12. Er zyn 22 gewonden. In de hoofdstad geldt een strikt uitgaansverbod tus sen halfzeven 's avonds en halfne- gen 's ochtends. De inheemse waar 40.000 personen wonen, heel afgezet en wordt nauwkeurig doorzocht. Gouverneur Louis Saget heeft klaard dat zij die geen papleren hebben over de grens gezet zullen worden naar de aangrenzende onaf hankelijke republiek Somalië waar heen er al 6000 gedeporteerd zyn. De gedeporteerden worden onderge bracht ln een kamp in Zeila, onge veer 25 km van de grens. De regering van Somalië heeft laten weten dat zy de uitslag van het referendum niet erkent, omdat het niet eerlyk zou zyn toegegaan. 1 inneren aan een roemrucht maritiem Somalië had graag gezien dat de be- j verleden. Het is geen Nederlands zeil- volking van het strateglsoh belangrij- schip, dat het komende halfjaar in ke Frans Somaliland zich voor on- de maasstad te bewonderen zal zijn. afhankelijkheid had uitgesproken. 1 Tot verdriet van vele scheepvaart- in Amsterdam hebben gisteren een 20-jarige student en een 25-jarige Rotterdammer aangehouden op ver denking van medeplichtigheid aan de bomaanslag op het Van Heutszmo- nument in de nacht van 9 op 10 maart. Hiermee is het aantal ver dachten in deze zaak op acht ge komen. Volgens hoofdinspecteur Oele die het onderzoek leidt, zyn er nog meer arrestaties te verwachten. BUITENLAND Verboden De Newyorkse ge meenteraad heeft met 27 tegen 5 stemmen een verordening goedge keurd op grond waarvan bediening in café's en bars door serveersters in bloot bovenlyf verboden wordt op straffe van 30 dagen hechtenis en een boete van 50 dollar. Aanslag in Birma Bij een gra naataanslag van communistische op standelingen tydens een voorstelling van een poppentheater in de Bir- maanse stad Thaton zyn zestien per soen om het leven gekomen. Onder de slachtoffers waren elf kinderen. Volgens het officiële Engelstalige dagblad „Guardian" werden by de aanslag, die maandag plaatsvond, ook 32 personen gewond. Onlusten op Guadeloupe De autoriteiten op Guadeloupe hebben gelast de café's in Basse-Térre te slui ten en een verbod op samenscholin gen uitgevaardigd, nadat zich in het Franse gebiedsdeel rassenonlusten voordeden. Een woedende menigte plunderde maandag de winkel van een blanke die zyn hond zou heb ben opgehitst tegen een schoenlap per die op de stoep voor de winkel werkte. De demonstranten, meeren- deels havenarbeiders, doodden de de hond en staken de winkel twee auto's van de eigenaar brand. De eigenaar zal berecht v den. Prinses door kogel getroffen De 25-jarige prinses Maria Beatrice van Savoie, de jongste dochter van ex- Koning Umberto van Italië, is za terdag bij een jachtpartij door een kogel in de hartstreek getroffen en bevindt zich nu in een ziekenhuis te Madrid. Het zou hier om een onge luk gegaan zijn. het afgelopen weekeinde by een ge vecht in het district Gualan Zacapa vyftien verzetsstrijders gedood. In de officiële mededeling werd gezegd, dat het om een groep communisten ging. De regeringstroepen maakten wapens, medicamenten en opruiende geschriften buit. Aanslag op generaal Imbert Generaal Imbert, een van de twee overlevenden van de groep die in 1961 dictator Rafael Trujillo liqui deerde. is gisteren by een aanslag San Domingo ernstig gewond ge raakt. Onbekenden vuurden een groot aantal schoten op Imbert af toen deze in een auto door de stad reed. Spionage In Italië Een bekend Italiaans parachutist, zijn vrouw en zijn chauffeur zyn gisteren beschul digd van spionage by Amerikaanse luchtbases in Europa voor de Sow- Jet-Unie. De officier van justitie in Turijn zei dat Rinaldi (39), instruc teur en crack in het parachutsprin- gen, op 15 maart gevangen werd ge nomen samen met zijn 52-jarige vrouw Angela Maria en de chauf feur Armando Giard (40). In het huis van de parachutist werden mi- '-films en geheime documenten en militaire gegevens gevonden alsmede en winkel voor kunstnijverheid die door de Rinaldi's gedreven werd. Hieronder bevonden zich foto's van de luchtbasis in Aviano in noord- Italië en van een Amerikaanse basis in Spanje. NAVO-alarmsysteem Onderne mingen uit zes landen hebben een consortium gevormd om een alarm systeem van een miljard gulden te bouwen dat van de poolcirkel tot het oosten van de Middellandse Zee reikt, j In 1971 moet dit waarschuwingssy- i steem voor NADGE (Nato Air De- j fense Ground Environment) klaar I zijn. Het consortium, dat Nadgeco heet, wordt gevormd door de N.V. Hollandse Signaalapparaten, Hughes Aircraft Company (V.S.), Marconi Company (Engeland), Selenia S.P.A. Italië), A.E.G. Telefunken (West- Duitsland) en Thomson Houston- Hotchkiss Brandt (Frankryk) Inbraak in Kensington Palace Vanmorgen vroeg is ingebroken in het Londense huis van Prinses Mar garet en lord Snowdon, Kensington Palace, maar niemand in het paleis werd door de indringer gestoord. _»a- ter werd vernomen dat de politie een man meegenomen heeft naar het po litiebureau Kensington. Gouden munten en andere eigendommen die gestolen waren zyn terugbezorgd. Draaiorgel naar Michigan Een 80 Jaar oud draaiorgel de „Gouden Engel", vermoedeiyk het op een na grootste ooit in Nederland gebouwd, gaat naar Holland in Michigan V.S.). Het instrument is aangekocht door Fred en Harry Nelis jr. uit Hol land, die voornemens zijn het een plaats te geven in hun Nederlandse dorpje ten noorden van de stad Hol land. Met die gedachte heeft het staats hoofd binnenskamers en, voorzichtig, ook al wel in het openbaar, reeds gespeeld. Maar, de moeiiykheid hy zich ziet gesteld is na- tuuriyk dat de Gaullisten hun elek- torale cliëntele toch wel vooral in de rechtse kringen vinden. Mocht de generaal werkeiyk ernst met zyn binnenlandse hervormingsplannen willen maken, dan zal hem door de jonge, dynamische, maar tevens con servatieve, oud-minister van finan ciën Giscard d"Estaing, die tydens de verkiezingen tamelijk opvallende winsten heeft geboekt, zeker luid keels en terstond een halt worden toegeroepen. Zonder Giscards mede werking in het parlement zyn de gaullisten helemaal tot een onmid dellyke catstrofe veroordeeld. Over het algemeen wordt dan nu ook al voorspeld dat. het huidige parlement hooguit een of anderhalf jaar te le ven zal hebben. Dat perspectief klaart dan ook dat de beurs vandaag in een stemming van moedeloosheid en pessimisme verkeert, waarvoor litiek, sociaal en economisch ook ker wel enige gegronde redenen zyn Spr. dhr. Zijlstra, 8 ZATERDAG Den Burcht: Meubelshow 2—5 en 7—10 uur nam. Doopsgezinde kerk: Adventkerk bijbelstudie; ij dhr. C. Berger. Hogewoerd 175: Jehovah' Gedachtenislezing: 6.30 t 10: Tlenersocj Roefje". Open Huls, 8 ZONDAG Gerecht 10: Soefl-beweglng. Uc: le paasdlenst. Spr. mevr. Kunst over „Opstanding", Openbare lezing: 2.30 i dagen. Spr. dhr. J. Diender, 10.3! Oude Rijn 5: Gem. voor oo ïyk christendom. Spr. evang. Brugge, 7.30 uur nam. Oude Rijn 8: Pinkstergem. F. A. L. Poeteray, 2 uur nam DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Elektronla „De detector", 7.309.30 Rest. v. d. Heijden: Ledenverg. Zitting Bouwfonds Ned. Gem« ;elijks 2.30, 7 - LUXOR: „De hete CAMERA: „Kortsluiting op di igelijks 2.3 9.18 1 STUDIO: „Pierrot le Fou", 18 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 u 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX: „De wreedste aller ama» Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 u 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON: „De Bijbel", 14 ju Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag 3J 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Academisch centrum. Tentoonstelling Deenss flek. Maandag t/m vrijdag 9 5 uur nam. (t/m 3 mei). Galerie Walenkamp (Nleuwsteq Ter toonstelling van werk van Vi Abeel, Verstockt en Vandenbrai Geopend 2 6 uur nam: zond maandag gesloten (tot 25 maa De LakenhalDag 10-8 uur: 1-6 uur Legermuseum (Peethulslaan) oktober) Rijksmuseum Ten toonstelling i zondags 1317 r Volkenh Japanse pn Kyösaf Dagelijks 10 17 Rilksmuseum Volken* Akkoord over c.a.o. schildersbedrijf De onderhandelingsdelegaties van werkgevers en werknemers in het schildersbedryf hebben overeenstem ming bereikt over de nieuwe c.a.o. voor de schilders, die op 1 april moet ingaan. Op basis van de regerings beschikking zullen de uurlonen voor de versohillende loongroepen met in gang van 1 april worden verhoogd met respectievelijk 12, 12, 11 en 11 cent en met ingang van 1 juli met 5, 5, 5 en 4 cent. Materieel komt de loonsverbetering overeen met het akkoord dat kortgeleden in het bouwbedrijf werd bereikt. Ongeveer 90 procent van de 33.000 schilders die bij deze c.a.o. zyn betrokken, is in gedeeld in de eerste twee loongroe pen. V.A.T. nu ook in proces betrokken (Van correspondent) Op 4 april zal de civiele proce dure, die de bewindvoerders van het in definitieve surséance van betaling verkerende bankiershuis Teixelra de Mattos uit Amsterdam hebben aan gespannen tegen ir. P. S. Heerema uit Wassenaar worden voortgezet. In middels heeft Volks Aandelen Trust geïntervenieerd in dit proces. Mr. A. G Maris uit Den Haag heeft gisteren een daartoe strekkende con clusie bij de Haagse rechtbank in gediend. De bewindvoerders van Teixeira de Mattos vorderen van ir. Heerema betaling van f. 1,6 miljoen exclusief rente. Ir. Heerema zou dit bedrag schuldig zyn aan het bankiershuis wegens inschrijving op aandelen van de VA.T. Op grond van de opdracht van het V A.T.-bestuur om in 't proces tus senbeide te komen werd 4 weken gele den uitstel verleend. Ir. Heerema stelt zich op het standpunt dat hij na de deconfiture van Teixelra de Mat tos aan het bankiershuis niets schul dig is. Hy meent slechts een schuld aan de VA.T. te hebben. (Steenstraat 1). Dag 10-17 i de» natuurwetenschappen: Du Avond- en nachtdienst der apotl Geopend voor spoedeisende len: apotheek D. C. Kok, Rape 9. tel. 24807. n te Leiderdorp __r ten zyn de gehele week geopend Weekelndedlenst der hulsart* Zaterdagmorgen vóór 12 uui plege men de eigen huisarts. Na zaterdagmiddag 12 uur op doktersteleroou 22222. !U geen gehoor ran uw bolst ciaDst (of diens waarnemen spoedgevallen dokw specialist (ot diens men voor sj toon 2 2 2 2 2. WOENSDAG 23 MAART Kon. Sohouwbuirg, 20.15 ui Nederlandse Comedle: „De lddo Circustheater, 20.15 uur: Gitana". Tot en met 19 maart: Gemee: chief Den Haag: Ten toons Jaar „Die Haghe Sanghers' zat. 10.00 16.30 uur; dl. e 20.00 22.00 uur; zondagr 14.00 16.00 uur. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde z De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen half bew. 10 onbewolkt 13 onbewolkt 16 geli. bew. Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort zwaar bew. 11 5 geh. bew. 11 geh. bew. 12 geh. bew. 13 licht bew. 16 geh. bew. 10 6 zwaar bew. 13 i geh. bew. 7 geh. bew. 10 zwaar bew. 12 -- onbewolkt 24 H

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2