ijl 1 Éi I kESHES WOENSDAG 22 MAART 1967 PAGINA 21 Ons dagelijks vervolgverhaal had het nadeel van een nachtelijke tocht over de ijskap die hem licha melijk uitgeput moest hebben, van zijn verminkte handen en van het dikke verband, dat hem niet alleen verhinderde om Carazzini vast te grijpen, maar bovendien het effect elke slag verzachtte. Toch be stond er geen twijfel hoe het ge vecht zou aflopen; de handen die vol gens mij nooit meer hadden kunnen rechten, sloegen het leven uit Coraz- |zini. Ik herinnerde me de kracht ik Zagero al eerder had slaan. Heel even had ik met Co- razzini te doen toen wist ik weer dat Corazzini in niets van Smallwood verschilde en dat Smallwood bereid vas Margaret Ross met even groot gemak te doden als hij het een vlieg hebben gedaan. Ik keek naar de In elkaar gekronkelde gestalte aan mijn voeten en mijn medelijden ver dween als sneeuw voor de zon. Onbewogen en met zijn pistool tiaar om te schieten, wachtte Smail- vood op het moment dat de twee mannen zich van elkaar los zouden rukken en Zagero een goed doelwit bieden, maar Zagero bleef on- ADVERTENTIE Sorry Als je 'n pakje sigaretten wilt maken da" pakje aan wilt geven. Toch is het ons ge- ontzeggen. Grote advertenties bijvoor beeld. Een kleintje kan cr nog net af. Om- NavyüClubZis de nalJm^AangenJam^Ü PANDA EN DE MEESTER LOODGIETER meester-loodgieter aan zag komen, nd. „Zo, ben je daar!" riep hij. „Hoe durf geld uit hun zak d ling en en lekkende pijpen! Maar ik heb ji geschrokken achteruit en trachtte de ivoor- n van zijn leerling te stuiten. „Luister nu toch eens, sprak hij. „Het gaat niet aan. om een ouder en wijzer bedrieger! Je weet dat de waterdruppels overal komen salaris worden mij verweten! Ach, wat is de In Rotterdam hefusadoo?leweenf0dM1s' Twee Amerikaanse schepen aan de ketting hij ses z dat de kolonel zelf betrokken was bij het komplot? De indruk dat het komplot juist tegen hem gericht was, zou een knappe dek mantel zijn. Kolonel Kang leidt de Rechter en de Opperkamerheer in zijn kantoor. Het is klein en sober ingericht, maar bij- proper. In een He kist bevat zegt Rechter Tie. het te laat". Ik kon het niet zien. maar wel ho ren. Het gevecht achter de rotsak ken had zich zwijgend, voltrokken. Maar 1 toen Smallwood van de ach terkant van de tractor sprong en zich met Margaret voor de loop van zijn pistool in de richting van de rots blokken begaf, klonk daar een hese hoge schreeuw, die de haren in mijn nek recht overeind bracht. Onbe weeglijk bleef Smallwood staan. Ver volgens hoorde ik een zacht gekerm dat plotseling weer ophield. Daarna was er alleen maar een stilte, die verbroken werd door ritmisch klinkend gestamp zoals door een heimachine wordt voortgebracht. Smallwood herstelde zich en had juist de rotsblokken bereikt toen Za gero plotseling tegenover hem stond. Smallwood hield zijn pistool op de bokser gericht die langzaam naar ons toeliep. Zijn gezicht zat vol kneuzingen, het verband om zijn handen was met bloed doortrokken, zijn armen hingen slap langs zyn lichaam en twee stroken verband sleepten over het ijs achter hem aan. Wordit vervolgd. in geval van verkoop de 70 tot 80 bemanningsleden van beide schepen, die van de rederij een bedrag van ongeveer 70.000 dollar aan achterstallige gage te vorderen hebben. De bemanningen Van de Sapphire Etta en de Sapphire Gladys zullen evenwel niet wachten tot zij het geld in hun zak hebben. Vandaag zijn ze van Schiphol per vliegtuig naar hun land teruggekeerd. Het is niet de eerste maal dat de twee Sapphire-schepen moeilijkheden van dergelijke aard veroorzaakten. De afgelopen jaren kregen de twee schenen in Bremen. Antwerpen en Le Havre al eens een ketting rond het stuurrad, omdat de financiële pos:tie vain de rederij schuldeisers aanleiding gaf tot het ondernemen stappen. ADVRRTRNTTF Gezelligheid met volle teugen GRAPILLON alcoholvrij druivensap DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK ?80. Prachtig, groots en angstaanjagend tegelijk was de aan komst van het spookgaljoen. Statig zweefde het laag over de kol kende wateren, terwijl de riemen met regelmatige slag geweldige massa's lucht verplaatsten. Bram en zijn vrienden keken met open mond toe. Even vergaten zij de gevaren, waaraan zij blootgesteld waren. „Dat doet me denken aan de Vliegende Hollander, het spookschip uit de legenden." stamelde Bram, die nog nooit tevoren zo verbaasd was geweest. Karo hield zich krampachtig vast aan de reling en vroeg: „ls-ie dat dan niet?" „Nee, beslist niet dat is geen Hollands schip", zei Bram. „Let maar eens op de vorm van de boeg en Een kreet van Tutu deed hem opschrikken. „Brrrrammmmmm! Waarrr is 't waterrrr?" Lieve help!" schreeuwde Bram. ,X>oor de zuiging van die roei riemen ivordt al het water uit de haven weggetrokken! De hele zaak loopt droog! Kap de touwen Dit kan ons een schip kosten I"

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 21