Vof. Van der Maas bij vertrek onderscheiden 7<> O&r Satelliet van Comsat Dat wordt genieten met Pasen. LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 Commandeur rail je Nassau gelegenheid van zijn afscheid de vliegtuigbouw- de Technische Hogeschool - Jelft, is prof. dr. ir. H. J. van der I gistermiddag onderscheiden het commandeurschap in de Or- :an Oranje Nassau, j minister van Onderwijs en enschappen, dr. I. A. Diepen- t, heeft hiervan mededeling ge- tydens het afscheidscollege van Van der Maas. de na afloop van dit college luden receptie verscheen Zijne stninklijke Hoogheid de Prins der irlanden. Op de foto de Prins in met prof. Van der Maas en genote. Een nieuwe kunstmaan van de Communications Satellite Corpora tion (Comsat) zal hedenavond van Kaap Kennedy door een Deltaraket worden gelanceerd, om een tweede oommerciële communicatie-mogelijk heid .via- de ruimte tussen Noord - Amerika en Europa te creëren. Comsat zal Nasa twaalf miljoen gulden voor de lanceringsdienst be talen. De nieuwe kunstmaan krijgt 35.700 km boven de Atlantische Oceaan een plaats by de noord-westkust van Afrika. De eerste satelliet van Com sat boven de Atlantische Oceaan is de Early Bird. Oostduitsers protesteren Ook de Duitse waterpolospelers zyn wakker geschud. Nadat Nederland al bfó herhaling protesteerde tegen het voornemen van de L.E.N. (Europese Zwemorganisatie) om in juni 1968 een Olympisch kwalificatie-toernooi te organiseren, heeft thans ook de Westduitse zwembond in een schrij ven aan FINA-president Wilberge Phillips (Australië) officieel protest aangetekend. De Westduitse Zwembond heeft nu het Nederlandse standpunt overge nomen. dat een dergelijk kwalifica tie-toernooi tegen de FINA-besluiten indruist. By de „Ampire-spelen" in Kingston heeft de FINA namelijk vorig jaar besloten de eerste negen landen van het Europese kampioen schap in Utrecht toe te laten. Op de plaatsen zeven, acht en negen ein digden respectievelijke West-Duits- land, Nederland en Zweden. Marathonloper finishte na vijftig jaar Een japanse marathonlo per, die in 1912 tijdens de Olympische Spelen op dit klassieke loopnummer spoor loos verdween, is alsnog door de finish gegaan. Vierenvijf tig jaar, acht maanden, zes dagen, acht uur, 32 minuten en 20,3 seconden nadat hij vertrokken rvas, passeerde de 76-jarige Shizo Kanakury maandag in het Olympisch stadion van Stockholm de eindstreep. Shizo Kanakury veroor zaakte in 1912 door zijn spoorloze verdwijning grote opwinding in Zweden. Poli- tie-autoriteiten hebben we ken naar hem gezocht en honderden tips werden zon der resultaat nagetrokken. Het raadsel bleef onopge lost tot 1962, toen een Zweed se journalist ontdekte, dat de loper de strijd gestaakt had. Kanakury verklaarde maan dag zijn verdwijning als volgt: Het was die dag ver schrikkelijk warm en tijdens de wedstrijd kwam ik langs een tuin waarin enkele men sen limonade zaten te drin ken. Omdat ik verschrikke lijk vermoeid was, stopte ik even en men bood mij een glas aan. Toen ik daarop uitgenodigd werd ben ik 's avonds en 's nachts geble- De dag daarop had Kana kury zich weer bij de Japan se ploeg gevoegd, die evenwel zonder zijn terugkomst te melden naar huis terugkeer de. Toen Kanakury, die op uit nodiging van het Zweedse Olympische Comité in Stock holm verblijft, maandag door enkele officials en journalis ten met zijn „record"-mara- thontijd werd. gefeliciteerd, gaf de Japanner het volgen de commentaar: „Dank u wel, het is een lange wed strijd geweest, waarin ik trouwd ben, zes kinderen heb grootgebracht en verder tienmaal grootvader ben ge worden en dat kost tijd Gezellig bij elkaar op zo'n fijne vrije dag, met de tinteling van het voorjaar in de lucht. Daar hoort lekkere koffie bij... Douvre Egberts Koffie, het fijnste van de plantages, op speciale manier gebrand en, door de grote vraag, altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar. DOXJWE EGBERTS ai Arie Haan (WVV) Nieuw talent voor AJAX? De 18-jarige WV V-speler Arie Haan te Winschoten, is de enige die hierover een beslissing hoeft te ne men. Wat Ajax betreft is de zaak reeds in kannen en kruiken. De landskampioenen deden de de fors- gebouwde leerling v. de Rijkskweek school in Winschoten (2e klas, met uitstekende studieresultaten en prima referenties van de leraren) 'n prach tige offerte. Vader Haan noemt het zelfs een meerjarig contract om van te watertanden, temeer omdat Ajax de hele studie en de begeleiding daar van voor zfjn rekening neemt. Arie zelf verkeert nog in dubio. De beslissing wordt daarom in elk geval uitgesteld tot nè, de wedstrijd maandag van het Nederlands UEFA- Jeugdelftal in Remscheid tegen West- Duitsland. Na het verrassende Oran je-debuut van Arie Haan in KNVB- kringen nog steeds hardnekkig De Haan geheten) tegen België, regende het immers aanbiedingen. De bfj WW op het middenveld of in de aanvalsspits opererende blondge- kuifde speler behoorde toen tot de uitblinkers als rechtsback. Trai ner Arie de Vroet had hem alle angst uit het hoofd gepraat voor deze on gewone plaats en het ging voortref felijk. In de eerste wedstrijd tegen de Duitse jeugd, in Nijmegen, was Arie 250g Militair team tegen Fortuna Het Nederlands militaire elftal, dat donderdagavond in Geleen een oefenwedstrijd tegen de eredivisie club Fortuna '54 speelt, is als volgt samengesteld: Doel: van der Wekke (Excelsior), achter: Peis (Haarlem), Hulshof f (Ajax), Aty Graau- mans (NAC), en Van Egmond (Tel star); midden: Jansen (Feijenoord) en Veens tra (Go Ahead); voor: Klijnjan <DFC), Mulder (Ander- lecht), Van der Kuylen (PSV) en Ab Graaumans (NAC) Ajax dat al in Tilburg (na het duel tegen de Belgische jongeren) contact had gezocht met vader Haan, ver hevigde het spervuur van telefoontjes en afgelopen zaterdag is de heer Haan senior naar Amsterdam ge reisd om de zaak daar helemaal door te praten, Toen hy de terugreis aan vaardde was wat hem betreft alles in kannen en kruiken. Arie Haan zelf heeft echter het laatste woord, dat na paasmaandag gesproken zal worden. Ook GVAV had twee jaar geleden al belangstelling voor deze jeugdige Windschoter, maar toen bleek dat vader Haan teveel geld vroeg. Jochies stalen duizend gulden Twee vaders stapten dezer dagen het Nijmeegse politiebureau binnen om him zoontjes van resp. elf en twaalf jaar aan te geven. De kinde ren bleken de dag tevoren een zakje met duizend gulden te hebben weg genomen uit een café en samen met vriendjes in én dag tijds meer dan 800 gulden te hebben opgemaakt. Het restant van het geld werd door de twee vaders aan de politie afgdragen. Nagegaan wordt nu. waaraan de kin deren in die korte tijd zoveel geld hebben besteed. Nieuwe uitgaven ,'s Natuurgidsen del „Ongewervelde dieren Mandahl-Barth, uit het Deens en G. den Hoed. Juist omdat dit zakboek tarlsatie geeft van een groep zal dit werkje Nederlandse landschap, schrijving van de c" kleurde afbeelding 1 Suède damesmantel (net uitstekende pasvorm en voor beeldige afwerking. Natuurlijk in de nieuwste modetinten. Suède damescoat in modieuze 3/4-lengte, Eerste soort suède. Uitstekende pasvorm. In de laatste modekleuren. VROOM DREESMANN LEIDEN ALPHEN

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13