BEZOEKT DE FORD AUTO-SHOW RIJNLAND SURINAME WEERT EVANGELIST Discontoverlaging betekent ontspanning Voortzetting beleid Zijlstra Vaste mar kt Robeco' ontwikkelt zich in gunstige zin Onze schoolkinderen worden overgeleverd aan selectiesysteem BEURS VAN AMSTERDAM Minister verweet senator gevecht tegen windmolens Toenemende export blijft teleurstellen WOENSDAG 15 MAART 1967 n Suriname heerst geen godsdienstvrijheid. Dat is de mening i de 33-jarige evangelist Piet Huisman, voorzitter van de ragaose afdling van „Sromen van kracht", een stichting, die aangesloten bij de pinksterbeweging. De evangelist werd idagavond, toen hij voor een 17-daagse vakantie op het vlieg- d bij Paramaribo aankwam, na een korte ondervraging op naar Holland doorvliegende toestel teruggebracht. vliegtuig naar Nederland gezet LEIDSCH DAGBLAD ADVERTENTIE j) weigerden mij eenvoudig alle en wilden niet begrepen dat een vakantie ging. Ik ver- nog dat mUn vrouw na en- digen ook zou komen, maar het (dat Ik te horen kreeg was „het niet". jontwaardlgd vervolgt de heer „Toen ik teneinde raad ïoorstelde om mij dan maar in jevangenis te zetten totdat er I een gelegenheid was recht ss naar Curasao terug te vlle- fferd zelfs dat geweigerd. Op het [.kantoor moest ik een schuld- Btenis tekenen voor de reis naar [jnd. Daar kwam ik gisteren op phol aan. Ik heb toen met de jlandse organisator van de stich- de heer Vlug in Soestdyk con- opgenomen, waar ik nu verblijf", n gastheer zei ons dat hij „voor lerooide dakloze" onmiddellijk fi- •iële bijstand zal aanvragen. „Hij och weer naar Curasao terug, wij hebben het geld er niet De heer Vlug vindt het een grUpelijke zaak. n beweging had in Suriname wel moeilijkheden gehad. Vijf jaar [en werd de leider van de bewe- Karel Hoekendijk, eveneens de grens gezet, omdat men zijn den in strijd achtte met de be- lerkeliik Lever» iroepen Ned. Herv. Kerk. Zuid - Beijerland L*. Emmerzaal te Pernis;- te ide (Gr.) J. J. Winckel te Foud- (U.);- te Loon op Zand (toez.) Jong te Houten (Utr.);- te B. A. v. Donkersgoed te St. psland. >men naar Hendrik Ido (vac. P. H. de Pree (toez.) Geertsema te Westerhaar. voor Steenwijk (vac. J. K. Venema te Leeuwar- m;- voor Capelle a. d. IJs- B. Baks) (toez.) A. Lam ivtilerikzee- voor 's-Gravenhage gem. 15, Oranjekerk) D. C. v. arden te Hoofddorp;- voor Lekkerland J. VroegindeweJj «dswaard. Geref. Kerken, genomen naar Zaamslag L. te Palmerston-North (Nieuw tref. Kerken (vrijgemaakt) loepen te Burlington (Ontario, Jkda) (2e pred. pl.) D. v. d. Boom f irangeville (voorheen predikant •Mlkmaar-Broek op Langedijk.) Chr. Geref. Kerken. I ioepen te 's-Gravenzande G. 1 i te Eemdijk. Vrije Evang. Gemeenten ^•ogenomen naar Amsterdam- H. C. Leep te Rotterdam. .Ph. P. Meerburg legt ambt neer i| ledikant bij de Verenigde Pro- Gemeente (V.P.G.) van Cu- 'j neerleggen. In het kerkblad de VP.G. staat hierover om.: geruime tijd begon de diver- acfe tussen de zeer radicale visie Meerburg en die van de feiote meerderheid van de ker- steeds groter te worden zoals filf ook van tijd tot tijd in Een- In Verscheidenheid (het kerk- heeft doen merken. De laatste is hij in een steeds extre- richting gaan bewegen. De ker- 'd achtte het niet verantwoord in met hem mee te gaan. Van- él i dat de voorstellen van ds. Meer- in deze richting werden afge- x Deze ontwikkeling heeft ten geleid tot he£ bovengenoemde van dr. Meerburg. Uiteraard v: turt de kerkeraad deze gang van V.P.G. heeft in de ruim 10 van zijn werkzaamheid zeer m dr. Meerburg te danken. Er ook geen sprake van een con- issen een predikant en de ker- id, doch van een principieel ver van inzicht, waarbij pastorale, toenische en geloofsfactoren een (pelen'. wdat hij naar Willemstad ging dr. Meerburg verbonden aan de (enten van Nieuw Beerta en (tricht en was hij legerpredikant. lusélijk document niet Pasen? teens geruchten in kerkelijke Sen zou de Paus met Pasen de 'katie van een belangrijk docu- willen aankondigen. Als moge- onderwerpen worden genoemd 'oorgenomen hervorming van de oeinse curie, het centrale be lichaam van de R.-K. Kerk. het programma voor de in het na- fin Rome te houden eerste bij- tonst van de bisschoppensyngue kwestie der ontwikkelingspro- waarvoor de Paus ook de d»cht der gelovigen heeft ge- P?d. Het zou evenwel niet gaan encycliek. langen van de volksgezondheid. Ook de bekende evangelist Johan Maas- bach werd vorig jaar uit Suriname geweerd. „Daarom had ik tevoren aan de Rijksvoorlichtingsdienst in Curasao gevraagd of er voor een pri- vé-reis van mij naar Suriname geen bezwaren zouden bestaan. Men dacht daar van niet". Zorgen dat het geld er niet zal komen heeft de heer Vlug overigens niet: „God zorgt voor ons en zal ook dit wel opknappen". Geen greep op de arbeidersmassa Kardinaal Bueno Monreal, aarts bisschop van Sevilla, die beschouwd wordt als een der voorultstrevenden van de Spaanse geestelijkheid, heeft gisteren in een in zijn bisdom uitge geven bulletin gewaarschuwd, dat de kerk in Spanje haar aanhang bij de arbeidersklasse aan het verliezen Is. Hij raadde de priesters aan bijzon dere aapdacht aan de armen te wij den. De kardinaal stelde een nieuwe benadering voor met meer nadruk op de behoefte aan sociale rechtvaardig heid, teneinde de ontkerkelijking bij de massa te bestrijden. Het religi euze leven van de arbeiders noemde hij gering. Het aantal onder hen dat de zondagmis bijwoont ligt tussen twee en tien procent. Een van de re denen hiervoor is het harde bestaan en de overtuiging, dat de kerk buiten hun wereld staat. Dit wordt nog ver ergerd door de mening, dat de kerk banden heeft met groepen waaraan zij hun onrechtvaardige toestand toe schrijven. De priesters moeten allen dienen en speciale aandacht aan de armen schenken, aldus kardinaal Bueno Monreal. internationale watersport- en kampeertentoonstelling Ship ahoy! Watersportliefhebbers, koers gezet naar de HISWA. Want ze liggen er weer... kano's en jollen, zeil- en motorjachten, en alle toebehoren. Goede reis, kampeerders! Ook üw bestemming is de HISWA. Want honderden tenten, van groot tot klein, staan er te wachten op lekker vakantieweer. Speciale attractie: grootse schepenschouw in de RAI-haven. -22.30 uur toegang fc" Voor beurs en bedrijfsleven kwam het bericht over de ver laging van het officiële wisseldisconto van de Ned. Bank met een half procent als een grote verrassing. Wel wist men dat de mogelijkheid van een zodanige maatregel in het verschiet lag, nadat verschillende buitenlandse centrale banken ons reeds waren voorgegaan, doch men had gedacht dat de Ned. Bank er mee zou wachten tot de kabinetsformatie in kannen en kruiken zou zijn. In het feit dat de discontoverlaging nog tijdens de onderhandelingen over de samenstelling van het nieuwe mi nisterie is doorgevoerd, meent men over het algemeen een blijk van vertrouwen te mogen zien in de komende formatie hetgeen men indentificeert met: „een voortzetting van het beleid Zijlstra." Als voornaamste reactie op de ver laging van de rentetarieven kon men na het bekendworden van het nieuws in Amsterdamse financiële kringen vernemen het woord: „ontspanning", de uitdrukking die ook de Ned. Bank zelf bezigt in haar toelichting op de genomen maatregel. Hoewel in de discontoverlaging niet direct een verband behoeft te worden ge zocht met de ontwikkeling van de De wijsheid niet alle eieren in één mandje te leggen, is ook in 1966 weer duidelijk gebleken. In Nederland daalde de algemene beursindex in 1966 immers met bijna 21%, in Amerika de Dow Jones index met ruim 18%, terwijl de Nederlandse internatio nals zelfs meer dan 25% terugliepen. Daarentegen bleef door de internationale spreiding enerzijds en een strenge selectie der fondsen anderzijds de waardedaling van het aandeel Robeco beperkt tot 11%. De opleving, welke zich sinds het begin van dit jaar aan verschillende beurzen heeft voorgedaan, heeft in middels ruim de helft van de waardedaling ongedaan gemaakt, zo zegt het heden verschenen jaarverslag van het Rotterdamsch Beleggingsconsortium N.V. (Robeco). Mej. W. M. Nijkanip voor Pedagogiek Ons schoolsysteem is een se lectiesysteem, dat op cijfers is gebaseerd. En aan dit systeem worden onze kinderen elke dag opnieuw overgeleverd. Is het dan zo verwonderlijk dat vele kinderen verschijnselen van overbelasting vertonen? Tal van lichamelijke klachten zijn trouwens tot deze overbe lasting terug te voeren. Dit zei de Amsterdamse mejuf frouw W. M. Nijkamp gisteravond op een bijeenkomst van de Vereniging voor Pedagogiek in Leiden, toen zij sprak over de sohoolrijpheid van het kind. Volgens haar is de vraag wan neer een kind schoolrijp is in haar algemeenheid niet te beantwoorden, omdat men niet weet naat welke school dat kind gaat. „We hebben", aldus mejuffrouw Nijkamp, „niet te maken met de schoolrijpheid, maar met de school waar het kind naar toe gaat". Zij merkte in dit verband cp, dat in de eerste klas van de la- Bonbons en ballpoint voor Leidse schooljeugd Het bijzondere karakter van de blilde gebeurtenis, die op Draken- steyn wordt verwacht, zouden B. en W. van Leiden voor de kinderen van de kleuter-, de g.l.o.- en de b.l.o.- scholen willen accentueren door hen een presentje aan te bieden: voor de kleuters in de vorm van een zakje oranjebonbons, voor de leerlingen van de gJ.o.- en de bJ.o.-scholen in de vorm van een oranje ballpoint. De kosten hiervan worden geraamd op g 6.850,-. ZWO- subsidie voor studie van neushoorn De Nederlandse Organisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. dr. L. D. Brongersma, bui tengewoon hoogleraar in de systema tische dierkunde aan de Leidse Uni versiteit en directeur van het Rijks museum van Natuurlijke Historie al hier, een subsidie verleend voor een onderzoek over la at-pliocene en pleitocene neushoorns van West-Eu ropa. Het onderzoek betreft neushoorns, die van ongeveer 1.000.000 tot circa 20.000 jaar geleden leefden. Het bewuste onderzoek wordt on der supervisie van de hoogleraar ver richt door drs. H. K. Loose, die over ongeveer anderhalf jaar de resultaten ervan in een dissertatie hoopt neer te leggen. gere school een leeftijdsmarge van een jaar bestaat en dat kinderen tus sen hun 5de en 8ste levensjaar van speel- tot leerkinderen, van egocen trische tot meer zakelijk ingestelde wezentjes ontwikkelen. Hoewel dit proces zich bij het ene individu snel ler voltrekt dan bij het andere is het volgens mejuffrouw Nijkamp toch zo dat wij onze kinderen te wei nig tijd gunnen om kind te zijn. „Als moeder nog in de keuken staat moet het kind zoet vóór het televisietoe stel blijven zittesn, als vader er zon dags op uit wil moet hetzelfde land dikwijls urenlang stil achter in de auto blijven zitten". Het kind van vandaag heeft volgens mejuffrouw Nijkamp de gelegenheid niet meer om creatief te zijn in en met het gezin. De kleuterscholen hebben in de meeste gevallen geen of niet vol doende speelruimte, de flatwoningen hebben geen aparte kinderkamers, de betonnen woonblokken in de grote stad zijn veelal verstoken van groen, kortom het opgroeiende kind heeft een ontstellend gebrek aan speel- en leefruimte. „Als een paal staat boven water dat vele kinderen niet opge wassen zijn tegen de eisen van de eerste schoolklas. En waarom blijken ze niet mee te kunnen? Omdat ze, wanneer ze op de lagere school ko men, vrijwel geen fundamentele le venservaringen hebben gehad. Alles moet tegenwoordig vlug, gejaagd en nuchter. En dat is bouwen op drijf zand", zo besloot mejuffrouw Nij kamp haar inleding. Later op de avond was er ruimschoots gelegen heid tot discussie over het behan delde onderwerp. De inkomsten vertoonden in 1966 een gunstige ontwikkeling. Het van f9,25 tot f9,60 per aandeel verhoog de dividend zal worden betaald over het door een 2%% agiouitkering ver grote kapitaal. ,Dit betekent, dat de aandeelhouder, die deze bonus aan zijn bezit heeft toegevoegd, zijn in komsten met f 0,59 of f 6,4 pot, per oud aandeel zal zien stijgen'. In de Nederlandse portefeuille werden in het tijdvak 1/10 '66 tot l/l/'67 de volgende mutaties aangebracht: Aankopen: f80.000 Blaauw- hoed, f 150.000 Bijenkorf, f40.000. Meneba; f 100.000 Nationale-Ne- derlanden, f 100.000 NillmiJ, f 100.000 Ned. Scheepvaartunie. f 14.000 R.VJS., 12.000 stuks Unilever N.V. en f 75.000 Wyers. Verkopen: f192.000 Excelsior, f380.000 NijverdalTen Cate en f150.000 Stokvis. Overige mutaties: verkregen: f300.000 Kon. J ava-China-Pa- ketvaart (uit omruil van f300.000 Kon. Paketvaart-Maatschappij). Ter afronding gekocht 200 stuks Drie Hoefijzers en 200 stuks Indoheem, en verkocht 350 stuks Bols. VERGADERING ARABISCHE LIGA Op de openingsvergadering van de Arabische Liga in Cairo heeft de Jordaanse delegatie gisteren het overleg verlaten uit protest tegen de aanwezigheid van de voorzitter van het Palestijns Bevrijdingsfront, Sjoe- keirl. De leider van de Jordaanse dele gatie, de ambassadeur in Beiroet Ju- maa, legde uit, dat deze actie alleen tegen Sjoekeiri gericht was, en niet inthoudt dat Jordanië zich terugtrekt uit de Arabische Liga. Sjoekeiri en het Jordaans bewind zyn het reeds lange tijd oneens over de aanpak van de Palestijnse kwestie en de rechten van het Palestijns Bevrij dingsfront in Jordanië. Volgens Radio-Cairo heeft de ver gadering, met uitzondering van Saoedi-Arabië. een Egyptische reso lutie aangenomen waarin de Jor daanse beschuldigingen tegen Sjoe keiri worden afgewezen, het vertrou- in de voorzitter van het Bevrij dingsfront wordt uitgesproken en de n van Jordanië wordt geschrapt uit de notulen van de vergadering WISSELKOERSEN Londen 10.10%—10.11; New Y ork 3.61Ar—3.61ft; Montreal 3.33H— 3.34A; 73.00Va73.05%Brus sel 7.26%7.27%Frankfort 90.93% —90.98%; Stockholm 69.96—70.01; Zürlch 83.40—83.45; Milaan 57.84 57.89%; Kopenhagen 52.28%52.33% Oslo 50.52—50.57; Wenen 13.98%— 13.99%; Lissabon 12.59%12.61 kapitaalrente, die zich sinds het in terimkabinet in dalende richting be weegt, acht men het niet uitgesloten dat hierdoor op langere termijn een verdere verlaging van de rente kan worden bevorderd. In ieder geval worden door de ta riefsverlaging de kredieten goedko per hetgeen stimulerend kan werken op onze export en op bepaalde takken van economische bedrijvigheid zoals b.v. de bouwwereld. Algemeen acht men de maatregel een gunstig ver schijnsel, dat goed Is voor het be- ligt van de internationale ontspan ning. Op de Amsterdamse effecten beurs had het nieuws, toen het al daar in de namiddag bekend werd, een goede uitwerking en veroorzaak te het een vastere stemming voor de toonaangevende fondsen. De gisteren door de Nederlandsche Bank bekendgemaakte verlaging van bet officiële disconto met een half procent tot 4',4 procent heeft vooral op Beursplein 5 psychologisch een zeer gunstig effect gesorteerd voor de aandelen- en obligatiemarkt. Hoe wel genoemde discontoverlaging reeds enkele weken werd verwacht kwam deze gisteren toch nog onver wacht. Onmiddellijk reageerde na beurs de internationale waarden met oplopende koersen. Als hoogste prijs werd toen voor Philips 86 betaald, Unilever deed 94.40 en KLM 405. De slotprijzen van die middag voor deze fondsen waren resp. 82.60, 92.80 en 395.10. Vanoch tend opende Philips op 86.30 waarna de prijs opliep tot 87.60. Een koers winst derhalve van 5 gulden t.e.'v. het voorgaande slotniveau. Kon. Olie verbeterde van 129.30 tot 129 90 (128.10). Unilffver werd verhandeld op 94.30 (92.80), Aku opende 4 dub beltjes hoger op 53.80 doch moest deze koerswinst later weer geheel prijsgeven. De vraag in Philips, Uni lever en Kon. Olie kwam van het publiek, Zwitserland en West-Dults- land. De baissiers vonden het ver standig de eerder afgegeven blanco stukken met koersverlies terug te nemen om erger te voorkomen. De handel in de hoofdfondsen was le vendiger dan dit de voorgaande beursdagen het geval is geweest. Ook de scheepvaartsector liet zich niet onbetuigd. Over de gehele linie werden in deze afdelingen koersver- beteringen geregistreerd. Ze bedroe gen een tot drie punten. De handel was actief. Van de cultures verbeter de HVA 2 en Amsterdam Rubber één punt. Ook de staatsfondsen- markt was vast met ruime handel. KLM werd niet onbelangrijk hoger geadviseerd door de koersverhoging gisteren in Wall Street voor dit fonds met bijna vijf dollar. ADVERTENTIE bU AUTOMOBIELBEDRIJF LAMMENSCHANSPLEIN 6 - N.V. TEL. 30325—42451 WOENSDAG 15 MAART ACTIEVfc OBLIGATIES Staatsleningen Vorige koers Slotkoers v heden Strafvordering op schepen (Van 1 parlementaire redactie) De minister van Justitie, mr. A. A, M. Struycken, heeft de pacifistische senator mr. J. H. van Wijk uit Heem- stede gisteren in de Eerste Kamer af geschilderd als een Don Qulchotte, die tegen windmolens vecht. „De vijand, die hij bestrijdt, is er niet", zei de demissionaire bewindsman In antwoord op de felle kritiek van de pacifist op het wetsontwerp, dat door de minister in de senaat werd verde digd. De Nederlandse invoer nam in 1966 met 7,3% toe tot f 29.029 min. (1965: f 27.054 min.). Vooral in het eerste halfjaar was de maandelijkse invoer - toeneming continu groot. In de twee de helft van het jaar begon deze ten dens af de zwakken. Een zekere sta bilisatie viel hier tegen het einde van het jaar echter wel te constateren. De uitvoer, hoewel nog toenemende. 1965: f 23.166 miljoen. 1966: f 24.445 miljoen bleef in 1966 voortdurend te leurstellen. De toeneming bleef naar waarde beperkt. Gerekend over het gehele jaar bedroeg deze 5,5%; zij had zowel betrekking op de agrari sche als op de industriële sector. Van texlielprodukten gaf de uitvoer een duidelijke vermindering te zien, waarbij valt op te merken dat da ling van de textielexporten gepaard ging met minder invoer van weef sels en veel meer invoer van kleding. Viel in 1965 het handelsbalanste kort ttoen f 3888 min.) vergeleken bij dat van 1964 (f 4527 min.) nog mee doordat tn dat jaar de uitvoer zich zoveel sterker ontwikkelde dan de invoer 11% uitvoer en -f- 6% invoer», in 1966 vond het omgekeerde plaats. Het handelsbalanstekort be gon door enerzijds invoercijfers d'e vooral in het begin van het jaar ex treem hoog waren en anderzijds door duidelijk achterblijven van de export, opnieuw grote vormen aan te nemen. Dankzij bepaalde stabiliserende effec ten welke in de loop van 1966 gelei delijk bleken op te treden en die vooral in afremming van de sterk gestegen invoer tot uiting kwamen, bleef het handelstekort over het ge hele jaar gerekend uiteindelijk toch nog beperkter dan eerder algemeen was gevreesd. Het handelstekort van f 4584 mil joen over 1966 overtreft uiteindelijk maar weinig het tekort van f 4527 miljoen dat in 1964 optrad en toen met het oog op de betalingsbalans veel te groot werd geacht. Het wetsontwerp, dat overigens werd aangenomen, regelt de strafvor dering op koopvaardijschepen, boor eilanden en zeevissers vaar tui gen. Mr. Van Wijk signaleerde in zijn kri tiek enige juridische onvolkomen heden en noemde het eenvoudig be lachelijk om schippers van kotters opsporlngs- en vervolgingsbevoegd heid op te leggen als een soort hulp officieren van justitie. Hij hield een uitvoerig juridisch betoog, waarin hij de onuitvoerbaarheid van het wets ontwerp trachtte aan te tonen. Zijn betoog werd aanvankelijk gesteund door de liberaal, mr. Delprat, die er na het antwoord van de minister in tweede termijn echter het zwijgen toedeed. Minister Struycken voerde name lijk aan dat de wet de schippers slechts de verplichting oplegt om zware misdrijven, zoals moord en doodslag, en misdrijven die de veilig heid aan boord in gevaar brengen, per radio te melden. Zij worden daar door allerminst opsporingsambte naar, laat staan hulpofficier, zo be toogde de bewindsman. Slechts als de schipper tot Insluiting van een ver dachte schepeling besluit, moet hij zich houden aan een aantal regels, die in de wet zijn gesteld. De minister verweet mr. Van Wijk een verkeerde interpretatie van de betrokken wetsartikelen en vond diens kritiek op wat hij enkele reeds j *58 6 Ned '66-1 7 Ned. '66-2/7 Ned '66 6% Ned '65-1 6% Ned '65-11 6% Ned 64-1 5% Ned '64 5 Ned. '58 4% Ned '69 4% Ned '6U-i 4% Ned '60-11 4% Ned '59 iVi Ned '60 4% Ned '61 4% Ned '63-1 4% Ned '62 4 Ned St '47 3% Ned. *63-1-11 3% Ned. 448 3% Ned THM-I1 3V4 Med 1954-1-n 314 Ned '55-1 3% Ned "55-n 8% Ned. *37 8 Ned Gr.b '46 3 Ned. doll A '47 3 Ned. lnv eert 3 Indli *37-A 3 85% 85Ig 88% 90r:i Baak- en kredietwezen BvNGw.b.1. '57 6 98% 1 Id. 30-Jr. '58-59 4% 88 i I. 25-J '60 3/5c 4% 90 ACTIEVE AANDELEN Amsterd. Rubber 66% 66% HVA-MUen 123% 124% AKU 53.30 53.50 Deli Mtf eert 68.80 7050 Hoogovens eert. 342 354 Philips 82.40 87.705 Unilever cert. 92.80 94.90 Dordtse Petr 607 Va 614% Kon. Petr f20 128 129.60 Holl. Am Lijn 101% 102 V2 Java China Pak. 188% 192% KLM 395.10 411 Kon. Ned. Stmb. 95% i 96% Stmv Mij. Ned. 113% 114% Nlevelt Goudr. c. 100% 101% v. Ommeren eert. 173 174% Rott. Lloyd f35 137 Ned. Schpv Unie 141 142% NI ET-ACTIEVE AANDELEN Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 87% 87% A'dam *48 3% 88% - R'dam *52-1 4% 88% - B. N. Gm. '65-16 Idem '65-11 6 idem '65-1 5% Idem '65-11 5% Idem '65 5% recht getrokken schoonheidsfouten noemde, buiten proportie. Hij vond de wet van groot belang met het oog op de aanstaande olie- en gaswinning op het continentale plat. Met Radio- Veronica heeft het wetsontwerp niets te maken, zo betoogde hij, omdat nog altijd wordt aangenomen, dat het hier niet om een Nederlands schip gaat. Het wetsontwerp werd aange nomen met slechts de stemmen van de PSP tegen. Eerder reeds was de begroting van Justitie in verband met de demissionaire status van mr Struycken, zonder discussie aan vaard. idem "64 5% idem '58 5 Idem '64-1 5 lel. N WB '52 4V id. Rentepbr '5: ld id f 500 '57 1571 i 15711 VERKLARINGEN DER TEKENS Gedaan en laten f Gedaan en bieden BledeD b Ex dividend d Ex claim e Laten x 72% 75}| 74% 86% PremieJenlngen Alkmaar 1956 2% 79% A'dam 1933 3 80 A'dam 1951 2% 79% A'dam 1956-1 2% 84% A'dam 1956-H 2% 89 A'dam '56-III 2% 89% A'dam 1959 2% 7g Breda 1954 2% 71% Dordr 1956 2% 71% Eindhov 1954 2 73H Enschede *54 2% 75% 's-Grav '52-1 2% 85% s-Grav '52-n 2% 87% R'dam 1952-1 2% 86 R'dam '52-11 2% 85% R'dam 1957 2% 84 Utrecht 1952 2% 102% Z.-Holl. 1957 2% 88 Z.-Holl. 1959 2% 85% Industriële obligaties Phil, dlr-lng '41 4 81 %x 81% NIET-ACTIEVE AANDELEN Beleggingsmaatschappijen Interlinie f50.— 171.20 172.20 Nefo f50.— 75 75.50 Robeco 205.20 205.50 Unitas f 50.— 404 400 V. Bez. v. *54 f50 94.50 95 Europa I 10 pb 405 401 Bank-en Kredietinstellingen Alg. Bank Ned, 271% 269 Amro f20.— Holl. B. Unie c. HolL S. Levensv. Nat. Nederlanden Ned. Midd. Bank R.VjS. eert Industriële ondernemingen Kempkes' Meubel 80% Albert Heyn 891 1 Berkei's Patent 180 Blaauwhoed 415 - Bührm.-Tetter. 523 Bijenkorf Beheer 458% Calvé Delft eert. 693b Fokker 868% v. Gelder Papier 111% K. N Grofsmed. 86%. De Gruyter pr. 6 130 Heineken's Bier 456 HolL Constructie 85.50 Ing Bur. Bouwn. 136% Interaatio 280 v. Kemp. en Beg. 105 Kon. Zout Ketjen 517 Leidse Wolsp. 320 Muller en Co. NB 302 Ned. Kabelfabr. 235 Philips pref35.40 RUn-Schelde 187 E.MS59 EMS '66 29.50 Ver. Mach. fabr. 146 Ver. Touwf, c.v.a. 224 Vlhamy 131 Walvisvaart 273 Wernlnks Beton 145 Wilt. Fey. Br.w. 174 V. Wijk/Heringa 771:. Zaalberg g5% Mijnbouw Biliton 2e rubr 479 482 Kon. Petr (f20) 125.— Can. en Amerikaanse fondsen Canad Pac R. 65% 65% Intern Nickel 90% 90% Amer-Te) en Tel 61% 61% Anaconda 83 82 Bethleh. Steel 35 35% Cities Service 47% 47% Gen Motors 74% 75 IBM 450 448 Kennecott 36% 37% Republic Steel 46% 46% Shell Oil 62% 63% Union Pacific 41% 41% ün. St. Steel 43% 43% 50-40 50.10 183 182% 490x 505b 570 577 94 93.50 700b 106% 36.80 189 59.30 30.10 147% 227 131% 274% 146% 176% 77% 65% 1 petroleum

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15