Onverzettelijk vechter voor het socialisme Jacobus Gerardus Suurhoff: Zuidmolukkers boos over terugvordering van passagekosten Geschil één cent per uur eidóe {^Qcjenda Engelse firma drukt Amerikaans „boekje" van 430.000 pagina's LETDSCH DAGBLAD DINSDAG 14 MAART l» (Van onze parlementaire redactie) Jacobus Gerardus Suurhoff, in 1907 in Amsterdam geboren, is lange tijd volksvertegenwoordiger geweest. Hij deed op 21 september 1939 zijn intrede in de Tweede Kamer voor de SDAP als representant van de vakbeweging, waarvoor hij al sinds 1930 werkzaam was. Daarvoor had hij in verschillende functies op handelskantoren gewerkt. Zijn opleiding kreeg de heer Suurhoff op de mulo. Verder ontwikkelde hij zich door zelfstudie. Na de oorlog keerde de heer Suur hoff, die een belangrijk aandeel had in het verzet, terug in de Kamer voor de PvdA. Hij was daarnaast tweede voorzitter van het NW. In 1952 werd hem de portefeuille van Sociale Zaken en Volksgezondheid aangeboden in het tweede ministerie Drees. Zes jaar lang heeft de heer Suurhoff het departement aan de Haagse Zeestraat beheerd en hij was tevens de man die de AOW op stapel heeft gezet en heeft verwezenlijkt op basis van de noodwet-Drees. Krachtige greep Toen de Partij van de Arbeid in 1959 in de oppositie ging, keerde hij terug in de Kamer. Als voorzitter van de PvdA, waartoe hij in 1961 werd gekozen, heeft de heer Suur hoff een krachtige greep gehad op de richting die deze partij ging. Toen het kabinet-Marijnen viel over de omroepkwestie, was hij een van de voormannen uit de socialistische partij, die de PvdA weer in de rege ring brachten. Hij zelf nam in het kabinet-Cals de portefeuille van Ver keer en Waterstaat voor zijn reke ning. Reeds tijdens dat minister schap ging de gezondheid van de heer Suurhoff aanzienlyk achteruit en moest hij enige keren in het zie kenhuis worden opgenomen. Bij de jongste verkiezingen werd hij op nieuw in de Kamer gekozen, maar zijn toestand was reeds zodanig dat hij zich niet meer heeft kunnen la ten beëdigen. In Suurhoff verliest de Party van de Arbeid een onverzettelijk voor vechter van het socialisme. Het was voor hem een geloof dat hij zonder twjjfels uitdroeg. Daarom maakte Suurhoff op andersdenkenden vaak een onverdraagzame indruk. Maar dat was grotendeels schijn, want Suurhoff was eerst en vooral een bestuurder. Als hij iets te leiden en te besturen had, was hy op zijn best. Zoals vele socialisten maakte hij carrière in de socialistische vakbe weging en in de partij niet alleen uit voorkeur voor het socialisme, maar ook omdat in de vooroorlogse jaren alleen deze twee instellingen voor arbeiders jongens een carrière openden. Werkkracht Suurhoffs werkkracht bleek uit zijn ministerschap van Sociale Za ken, toen hij de algemene ouder domswet voorbereidde, indiende en veilig door het parlement loodste. Hij kreeg nooit de faam die zijn voor ganger op Sociale Zaken, dr. Drees, met de noodwet-Drees kreeg, maar hij had zo'n faam eigenlijk wel ver diend. Zijn werkkracht bleek ook uit zijn voorzitterschap van de Partij van de Arbeid (19611965) toen hij na de verkiezingsnederlaag van 1959 begon aan de modernisering van de PvdA. Misschien was Suurhoff in zijn hart niet zo erg geporteerd voor die vernieuwing, maar toen de par tij eenmaal van mening was dat er iets veranderd moest worden, kon zij op Suurhoff rekenen. Hoezeer het besturen hem lag, bleek wel uit zijn ministerschap voor Verkeer en Waterstaat in het kabi net-Cals. Suurhoff leefde in deze functie weer helemaal op, hoewel hij waarschijnlijk toen al leed aan de slopende ziekte die hem nu noodlot tig is geworden. De volledige staf van Afcent was gisteren aanwezig bij de eerste vlaggenparade voor het nieuwe hoofdkwartier in Bruns- sum. Van links naar rechts Sir A. Walker (Air Chief Marshall), generaal J. A. Graf von Kiel- mansegg, g ener aal-majoor W. C. Walker, kolonel baron Bentinck en basiscommandant P. Henry. Ontsp; annen Moeiteloos nam de nieuwe minis ter het voor een buitenstaander toch altijd wat moeilijke ministerie van Verkeer en Waterstaat op zich. Na het aarzelende bewind van zijn voor ganger, Van Aartsen, bleek hij een bewindsman die zonder veel moeite vat kreeg op het ingewikkelde amb telijke apparaat en zich met veel kennis en flair tegen de aanvallen op zijn beleid verdedigde. Hij maak te zich in de Kamer overigens nooit zorgen. Suurhoff kende het par lement als geen ander, hij maakte er al voor de oorlog deel van uit. Tijdens de vele moeilijke en lange nachtwaken die het kabinet-Cals in de Kamer doormaakte, was Suurhoff het meest ontspannen. Suurhoff leek onvriendelijker dan hij was. Verkiezingsnederlagen be schouwde hij bijna als een persoon lijke belediging, die hy verbitterd in ontvangst nam. „Ze begrepen het niet", waren de historische woorden die hy in 1959 op de avond van de socialistische verkiezingsnederlaag sprak. Ze waren bedoeld voor de jeugd, die zich toen voor het eerst begon af te keren van de PvdA. Eenvoudig Hoekig was ook zyn leiding van de Party van de Arbeid. Hy had er slag van om met een grauw en een snauw de vele moties en amendementen die op de congressen van de PvdA altyd worden ingediend van de tafel te ve gen. Maar wie Suurhoff beter leerde kennen ontdekte dat deze Amster damse jongen een goed ontwikkeld gevoel voor humor had. Hy had een soepele, eenvoudige betoogtrant, waarin het Amsterdamse accent nooit is verdwenen en kon ingewik kelde zaken eenvoudig vertellen een talent dat hy zich als vakbonds man had Suurhoff is te jong gestorven. Zyn vrienden zagen de dood naderen eerder dan hyzelf. De Nederlandse socialisten, maar zy niet alleen, ver liezen In J. G. Suurhoff een even schilderachtige als waardevolle fi guur. Nasleep Nieuw-Guinea-crisis Nadat enkele jaren geleden reeds moeilijkheden waren ont staan over de terugbetaling van door de Nederlandse regering voorgeschoten overtochtsgelden van Nieuw-Guinea naar ons land, thans dreigen er nieuwe verwikkelingen. Ditmaal betreft het twaalf Zuidmolukkers, die uit lijfsbehoud tijdens de in terimperiode van de Verenigde Naties Nieuw-Guinea verlieten. Zij tekenden daarvoor zoals vele honderden lotgenoten een schuldbekentenis voor wat betreft de passagekosten naar ons land. Ambtenaren en met deze groep gelijkgestelden kregen 3en gratis overtocht. Onlangs kreeg deze groep t het ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk in Rijswyk, waarin ze aan hun schuld bekentenis van f 2253.werden her- iunerd en waarin werd meegedeeld dat zy het bedrag voor de vijftiende van elke maand met f 10.konden aflossen bij de plaatselijke sociale dienst. „Het is een regelrecht schandaal, ik heb er geen woorden voor", aldus ir. J. A. Manoesama. Volgens het hoofd van de Republiek der Zuid- Molukken in ons land zou de groep Molukkers de levens van talloze Ne derlandse militairen hebben gespaard door het geven van belangryke in formaties over Indonesische infiltra tie- en invasieplannen. „Alleen daar om al is het schandalig dat deze mensen, die volkomen berooid in ons land aankwamen, nu een vordering van de regering hebben gekregen". De heer Manoesama heeft de betrok kenen aangeraden in ieder 1 geval niet te betalen. „Dit moet eerst wor den uitgezocht", zo zei hij ons, „des noods ben ik bereid een proces uit te lokken tegen de Staat der Neder landen. Het gaat hier om een mili taire missie die de Nederlandse re gering gediend heeft en die nu op deze wijze wordt bedankt" De groep landde in april 1962 nabij Sorong, nadat ze Ceram per prauw had verlaten. De groep voerde de laatste levenstekenen met zich mee van de door de Indonesische auto riteiten terecht gestelde leider van het Zuidmolukse verzet, mr. dr. Ch. Soemokil. De inlichtingen die de Zuid-Molukken gaven over de troe pen- en vlootbewegingen van de In donesiërs waren zo nauwkeurig, dat de Nederlandse militaire autoriteiten dachten dat ze door de tegenstander was gestuurd om de Nederlandse in- i brief lichtingendienst te misleiden. Dat wantrouwen leidde zelfs tot hun restatie. die drie maanden heeft ge duurd. Terwyl hun identiteit via in Nederland verblyvende Molukkers aan het licht kwam plukten de Ne derlandse militaire bevelhebbers al de vruchten van hun inlichtingen. Op vele plaatsen konden infiltrerende Indonesische soldaten worden gevan gen genomen op aanwyzingen van de twaalf Zuidmolukkers. Commentaar van het ministerie van Binnenlandse Zaken: „Onze ambtenaren zijn sinds enige tijd be zig de gouvernementsstukken uit Nieuw-Guinea uit te zoeken. Daarbij stuitte men op enkele honderden schuldbekentenissen, die nu via het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschapelyk Werk worden geïnd. Wanneer er gefundeerde klachten binnenkomen dan zullen die zeker worden uitgezoeht, maar vooralsnog zijn er geen protesten bij ons binnen gekomen". Diefstal uit bestelwagen In de nacht van zonda gop maan dag, in de Pasteurstraat in Leiden, is een bestelauto, geladen met groen ten, fruit en een aantal flessen drank, opengebroken. Voor zover viel na te gaan werden er uit de auto enkele flessen wijn en een hoeveel verpakt snoepgoed ontvreemd. In de nacht van zondag op maan dag is uit een in de Atjehstraat in Leiden geparkeerde auto een reserve wiel met een nieuwe band gestolen. In dezelfde nacht werden van een auto op de Aalmarkt twee koplam pen weggenomen. Ds. S. J. de Hoest overleden Ds. S. J. de Hoest, emeritus pre dikant van de Ned. Herv. Kerk, die vrydag na een langdurige ziekte in de ouderdom van 84 Jaar in Utrecht is overleden, is gisteren op de der de Algemene Begraafplaats in Utrecht gebraven. Ds. De Hoest werd op 8 december 1907 door zyn vader bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Leimuiden in de classis Leiden. Op 21 maart 1915 verwissel de de thans overledene deze gemeen te met die van Bunschoten, van waar hy op 14 september 1924 naar die van Garyp in de clasis Leeu warden vertrok. Op 12 oktober 1930 werd ds. De Hoest bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Menaldum in de classis Leeuwarden. Deze zyn vierde en laatste gemeente diende ds. De Hoest tot 1 mei 1947, toen hem op 65-jari- ge leeftyd emeritaat werd verleend. Grote problemen voor predikanten De kerkeraad van de Geref. Kerk van Leiden (vrijgemaakt) heeft een schrijven gezonden aan de generale synode van deze kerken, waarin hy aandringt op uitbreiding van het korps hoogleraren aan de Theol. Ho geschool te Kampen. De nieuwe do centen zouden dan leeropdrachten moeten ontvangen welke liggen op dogmatisch, ethisch en filosofisch terrein. De ontwikkeling, die op deze terreinen gaande is, stelt de a.s. pre dikanten voor grote problemen. Het huidige hooglerarenkorps kan uit wat voor bekwame mannen ook bestaand, onmogelyk aan deze zaken voldoende aandacht besteden, zo oordeelt de Leidse kerkeraad. De kerkeraad acht vermeerdering met een of twee nieu we leerstoelen geboden. Bouw zal eerst met Veldkamp praten Hogewoerd 175: Dienst vergadering van Jehovah's getuigen, 7.25 uur nam. Kantine Clos êi Leembrugge: Ruil- avond Philatelica, 7.15 uur nam. Rest. v. d. Heijden: Ver. voor Peda gogiek. Spr. mej. W. M. Nijkamp over „Worden onze kinderen later school kind dan vroeger?", 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing prof, dr W. Klmmig. Graven en vesti- (Van Haagse correspondent) Het gesprek over de bouw-cao, die op 1 maart zou moeten ingaan voor 300.000 werknemers, zal na morgen kunnen worden hervat. Dan zal de looncommissie van de Stichting van de Arbeid met minister Veldkamp gaan spreken over de interpretatie van de loonmaatregel voor dit jaar. Op basis van dit gesprek denken de deskundigen van werkgevers en werk nemers in de bouwnyverheid weer om de tafel te gaan zitten. De cao-onderhandelingen voor de bouwnyverheid zyn begin maart al afgebroken op een verschil in bena dering van de loonsverhoging dit jaar: vier procent bij het begin van het jaar en anderhalf procent in juli. In de bouw gingen de onderhande lingsdelegaties uit elkaar voor een verschil van één cent van het uur loon per 1 juli. Werkgevers en werk nemers hanteerden hetzelfde per centage, maar kwamen ieder ver schillend uit: werkgevers meenden dat vier cent per uur verhoging ge noeg was, maar werknemers dachten vyf cent te kunnen eisen. Na het afbreken van de onderhan delingen zyn de loondeskundigen van de werkgevers en de werknemers twee dagen by een geweest zonder el kaar te hebben kunnen overtuigen. Zy hebben verslag uitgebracht aan hun onderhandelingsdelegaties, die intussen het gesprek van morgen af wachten om opnieuw by elkaar te komen. Het initiatief daartoe wordt verwacht van de vakbonden. Een Britse firma heeft uit Amerika opdracht gekregen tot het drukken van het omvangrijkste boek, dat ooit sinds de uitvinding van de boekdrukkunst is gepubliceerd Het boek zal bestaan uit 610 delen, elk van 704 bladzyden en het zal in totaal anderhalve ton wegen. Als het over ongeveer tien jaar klaar is. zal een compleet exemplaar tus sen de 8000 en 9000 dollar kosten. Maar dan zal de koper ook de grootste boekenlijst ter wereld be- züllben, want het is de National Union Catalog of the United Sta tes, die op het ogenblik bestaat in de vorm van zestien miljoen kaar ten in de bibliotheek van het Con gres in Washington. Deze kaarten geven byzonderheden van elk boek in meer dan tweeduizend grote bi bliotheken van de V.S., Canada en Mexico. De Engelse uitgeverij, Mansell Infor mation-Publishing Ltd, kreeg de opdraciht tot het drukken en uit geven van de catalogus van de American Library Association on danks mededinging van negen Amerikaanse specialistische druk kerijen. De Britse onderneming heeft onlangs èen in vergelijking klein karweitje opgeknapt door het drukken van de uit 263 delen be staande catalogus van gedrukte boeken van het Brits Museum. De methode van Mansell omvat 't fotograferen van de kaarten met een in Engeland geconstrueerde speciale, ultra-selectieve camera, die als „abstractor camera" wordt aangeduid. „Twintig jaar lang hebben Ameri kaanse bibliothecarissen betoogd, dat de catalogus moest worden ge- 1 publiceerd, maar de publikatie leek een bijna onmogelijke taak" schrijft de (Londense) „Times". „Als deze zou moeten worden uitgevoerd met de gebruikelyke middelen (redige ren en zetten) zou zy op zrfjn minst 200 jaar vorderen". StadsgehoorzaalConcert orkest o.l.v. Willem van Otterloo. So list Herman Krebbers, 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector", 7.309.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, Zijlsingel 2: Volle Evangelie,zending: Spr. dhr. J. Zijlstra, 8 uur nam. WOENSDAG Den Burcht: Feestavond 50-jarig bestaan Ned. Chr. Bond van Werkne- hout- en bouwnijverheid, 7.45 i 1—12 :k: Bevolkingson derzoek TB< 2—4.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): N. C. Reis V. Jaarvergadering met toeristische films. Inleider dhr. Kennedy, 7.30 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19): Jaarver- Kon. Ned. Mij. voor Tuin- Plantkunde (met forum), 8 Lakenhal: Concert Werkgroep voor Spreekuur Schouwburg: K. DONDERDAG Boshuizen (Toussaintkade)Open bare les Chr. Nljv. school voor meisjes, 3—5 en 7—9 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19): Kapde- monstratle (voor heren) Leidse Tech nische Club, 8 uur nam. DiaconessenhulsAfscheidsreceptie dr. H. Muller. 4—5 uur nam. Hal Bevrijdingskerk: Bevolkingson derzoek T.B.C. 9—12 uur voorm. en 2—4.30 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's getuigen, 7.25 uur nam. Schelpenkade 6: Kon. Ned. Natuur historische Ver. Spr. drs. W. J. J. O. de Wilde over „Een reis door tropisch Schouwburg: K. meel speelt „St Stadsgehoorzaal: K. StadsgehoorzaalJeugdconcert door Kunstmaand-orkest o.l.v. Anton Kers jes. 2 en 3.30 uur nam. Stadsgehoorazal (kleine zaal): NRV- filmavond „Het Iberische schiereiland", 8 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond, 8 uur nam. VRIJDAG Hal Bevrijdingskerk: Bevolkingson derzoek T.B.C. 24.30 uur nam. en 7—9.30 uur nam. Den Burcht: Ons Grunnegerlaamd. Grunneger-avond, 8 uur nam. Hoge Rijndijk 3a: Jaarl. ledenverg. Vrijz. Chr. Ultzendver. „Naar Buiten Loge-gebouw (Steenschuur)NCVB afd. Centrum. Spr. ds. J. Bos over „De thuis en in dienst" 8 uur jongeren (Art-show), 8 uur nam. Rapenburg: Songfestival Tienersocië- ADVERTENTIE ZORG DAT U ALTIJD ZO WEER OPGEKNAPT BENT! Last van reumatische pijnen, spit, verkoudheid, hoofd- en zenuwpijnen of andere pijnen? Dan Togal! Helpt snel en goed. Met Togal is uw stemming altijd zonnig. Weer of geen weer. Bij apoth./drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8,88. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Geen fluoride Van fluoridering van het Haagse drinkwater zal voor lopig niets komen. Met 24 tegen 19 stemmen verwierp de gemeenteraad vannacht rond één uur na een ma rathonzitting het principevoorstel, dat een meerderheid van B. en W. had ingediend. Tegenstanders van fluoride in het drinkwater vond men in alle fracties. Voorstanders ervan werden niet aangetroffen by de VVD en de PSP. Tijdens de urenlange discussies, die werden gehouden, viel te beluisteren, dat tandbederf dan wel een volks ziekte mag worden genoemd, maar dat het niet aangaat om het drink water te fluorideren, als niet de mo gelijkheid bestaat om op niet al te bezwaarlijke wyze de bevolking on- gefluorideerd drinkwater te verstrek ken. Twintig man ontslagen De N.V. Industria in Emmen heeft twintig j werknemers ontslag aangezegd. De I directie schrijft in een communi qué dat de produktie aanzienlyk is toegenomen door een verhoogde doel matigheid, daarentegen is door de huidige economische situatie de af zet. in het bijzonder in de overheids sector, afgenomen. Om onder deze omstandigheden ook in de toekomst de concurrentiepositie in het bijzon der met buitenlandse bedryven te kunnen handhaven, is het gewenst kostenbesparende maatregelen te ne men, aldus de directie van dit be drijf. waar verlichtingsarmaturen worden gefabriceerd. Gezonken schip Ongeveer 6V2 km ten westen van Lelystad is gister middag een 850 ton metend sleep- schip van de Damco gezonken. De uit Krimpen aan de IJssel afkomsti ge schipper en zyn vrouw zijn aan boord genomen van de sleepboot die het sleepschip trok. Het Damcovaar- tuig was met een lading basalt uit Duitsland onderweg naar Lelystad. Hel zonk. nadat het door de golf- Islag was volgelopen met water. BUITENLAND Levenslang De rechtbank in Mönohengladibach heeft een 37-ja rige Italiaan tot levenslang veroor deeld wegens moord op een rij-in structeur. De veroordeelde had vorig jaar september de 51-jarige in structeur met een yzeren staaf neer geslagen en vervolgens gewurgd om dat deze nog geen examen voor hem wilde aanvragen, hoewel hy al meer dan vijfhonderd mark had besteed aan 32 lessen. Verloving Benedikte? Volgens Deense kranten zal prinses Benedikte van Denemarken zich gaan verloven met de dertigjarige Duitse prins Richard zu Sayn-Wittgenstein. De verloving zal waarsohynlyk niet voor het midden van de zomer plaatsvin den. De oudste zuster van Benedikte, Margrethe, zal op 10 juni in het huwelyk treden met graaf Henri de Montpezat, een Franse edelman. Margrethe is de Deense kroonprin- Met dc dood bedreigd Ramon Cummings, een taxi-chauffeur uit Dallas die verklaard heeft dat hy destijds Lee Harvey Oswald, de ver- moedelyke moordenaar van pre sident Kennedy, per taxi naar het cabaret van de inmiddels overleden Jack Ruby heeft gebracht, heeft la ten weten dat hy drie keer telefo nisch met de dood is bedreigd. Cum mings kwam gisteren met zijn ad vocaat naar New Orleans voor een verhoor door de officier van Justitie van de stad, Garrison. Duits schip vergaan De Deense kustwacht heeft gisteravond laten weten dat de 6500 ton metende West- duiitse treil er „Johannes Krüss", die voor de zuidkust van Groenland wordt vermist, vermoedelyk ver gaan is. De 22 bemanningsleden zou den verdronken zijn. Men heeft vier dagen naar de treiler gezocht. Smokkelbende opgerold De Ja panse politie heeft achttien personen gearresteerd en daarmede Japans grootste goudsmokkelbende sinds het einde van de tweede wereldoorlog op gerold. De bende opereerde tussen Japan en de Britse kroonkolonie Hongkong. Van juli 1965 tot novem ber 1966 heeft de bende uit Hong kong staven goud ter waarde van 2 miljoen gulden Japan binnengesmok keld. De leider van de bende was een 48-jarige Chinese handelaar uit Hongkong alsmede veertien Japan ners, die de laatste vier maanden werden aangehouden. In de schuil- plaatst van de bende heeft de politie 113 kg goud ter waarde van ruim 1,2 miljoen gulden alsmede 962 stuks ju welen ter waarde van 200.000 gulden gevonden. Arrestaties in Bilbao Te San Salvador del Valle, in de omgeving van de Spaanse stad Bilbao, heeft de politie een honderdtal arbeiders ge arresteerd die deelnamen aan een door arbeiderscömités' belegde by eenkomst, waarvoor de overheid geen toestemming had gegeven. Arrestaties in Columbia In Co lumbia zyn nu in totaal 250 perso nen gearresteerd onder wie verschei dene leiders van de communistische partij. Men is met de arrestaties be gonnen nadat men de vorige week het plan was gaan uitvoeren voor de strijd tegen de extremisten en terro risten. Studentenbetogingen In drie plaatsen in de Libanon hebben zich gisteren studentendemonstraties voorgedaan. Eén student werd ge dood by een botsing met de politie. Zestig studenten zyn gearresteerd na de gewelddadigheden. De betogin gen vonden plaats in de bybelse ha venstad Tyre in het zuiden van de Libanon en de steden Sidon en Nab- tijeh. De betogingen waren gericht tegen verhoging van de collegegel den. Weg door centrum van Londen Een achtbaanssnelweg van 5 km lengte zal mettertyd Londen een kruisingsvrije noord-zuidverbinding geven. De gemeenteraad van Londen heeft het plan voor deze weg goed gekeurd. Verwacht wordt dat in het begin vèn de jaren-'70 met het pro ject, waarvan de kosten op 45 mil joen pond worden geraamd, zal wor den begonnen. De weg zal de Theems kruisen en dan op peilers in noor- delyke richting worden gebouwd. Oude Vest 13: Evangelisatie C: tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Auberge framjaiseCafé-chat Lelds Zoldercabaret. 9 uur nam. LEIDERDORP (Dorpshuis): u O.-jazzconcert Trio Pim Jacobs, f ZATERDAG Leidse Volkshuis: Culturele avond m.m.v. muzlekensemble, 8 Doopsgezinde KerkAdvents) 10 11 uur voorm. Bijbelstudie, 1 12 uur ds. J. J. Contant v Oude Rijn 5: Gem. voor oorspn lijk christendom. Spr. evangelist Oude Rijn 5: Pinkstergemeente '-echt, 2 uuri van Jezus 0, tus van de heiligen der laatste dj Spr. dhr. Diender, 10.30 Hogewoerd 175: Wachttorenstuij Jehovah's getuigen, 4 en 6.30 uuri Istiisch Verbond BezLnndngsbl komst o.l.v. dr. J. Cohen, 10.15 MAANDAG De LakenhalJaarvergadering medie speelt „Lied in de schemer Stadhuis: Gemeenteraad, 2 u, Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Ver. van Hulsvrouwen „Smakelij] zwervingen", 2.30 uur nam. BIOSCOPEN De Bijbel", 14 Jaar. 2.30, 7 7 en 9.15 Luxor: „Fantastisch Dagelijks 2.30, 7 e zondag 2.30,1 perimen:; dag 2.30, 4.45, 7 Rex: „Kogelregen in Rimrocl Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Fantomas", 14 Jaar. lljks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondae 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Pierrot le Fou", 18 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur;: 1 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nieuwstee; Ter toonstelling van werk van Vu Abeel, Verstockt en Vandenbrac Geopend 2 6 uur nam; zonds 25 Legermuseum (Pesthulslaan) uitzondering van zaterdag van (zondag 1-5 uur) Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dageiyiu 17 uur: 's zondags 13—17 oktober). Rijksmuseum voor V( I'entoonstelling van Japai van Kyösal. Dagelijks 1( 'e Zondags 13 - 17 uur Rijksmuseum voor V< (Steenstraat 1): Dag 10-1 dags 13-17 «ur Rllksmuseum voor de geschil f der natuurwetenschappenDai •lu zond 1-4 uur Universiteit: L.A.K. Tentooi werk van Siet Zuyderland. maandag t/m vrijdag 9 uui 5 uur nam. (tot 20 maart). Wassenaar (Kunstzaal Heuff) toonstelling schilderijen Adrian ecker en ceramiek Henk VerberU Werkd. 10 uur voorm. 5 1 bovendien dinsdagavond van uur (t/m 15 maart) Avond- en nachtdienst der apotll Geopend voor spoedeisende gei 21313. Apotheek R. van Breest Smalle te Leiderdorp en de Oegstgeestse theek zijn de gehele 1 WeekelndedieLSt der ulsarü Zaterdagmorgen vóór 12 ar plege men de eigen hulsarts. Na zaterdagmiddag 13 ui op doktersteleroon 22222. B(j geen gehoor van uw hu specialist - Doviza Apotheek, Douzastraat 3 '»S< HAAGS AG E N D Comedle: „Wie Woolf". Joseph's Place, 22.30 uur: C „Zimzalebim" van Jan Edgar. WOENSDAG 15 MAART Kon. Schouwburg, 20.15 u%, neelgroep Centrum: „De Thulsl Kurzaal, 20.15 uur: Rotterdam 11 harmonisch Orkest, Henrlot, piano. chief Den Haag: Jaar", „Die Haght zat. 10.00—16.30 1 maart: Gem« ?,es Tentoonstelll^jj 1 Sanghers", o WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 aril J,' Stockholm half bew. half bew. Iloht bew. 9 half bew. licht bew. 17 liohit bew. 17

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2