Jeugdbende opgerold Schaakclub Voorschoten kampioen van de L.S.B. Familieberichten KATWIJK Aktie voor schoon strand Kievitsei gevonden Nog verwarring over Soekarno's status Restauratie van oude stadhuis Den Haag Ondernemer maakt zichzelf verdacht SDAO 14 MAART 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 en 82 overwinning op eidse Philidor 4 veroverde het tiental van de Schaakvereni- Voorschoten gisteravond het ioenschap van de Leidse Bond. Aan deze regionale itie namen dit seizoen acht uit het middenwesten van Bolland deel. Voorschoten I het afgelopen winterseizoen De eerste bordspeler (zittend ge heel rechts) wist alle partyen te win nen. Het is trouwens voor hem een zeer gelukkig seizoen geweest, want hij veroverde ook het clubkampioen schap van de Schaakvereniging Voor schoten. Voorschoten I zal nu promo- speelde tweemaal tiewedstryden gaan spelen voor de competitie van de Kon. Ned. Schaak Bond. Op de foto het kampioenstiental met rechts staand de heer H. G. v. d. HiLst, districts-voorzitter en rechts zittend de erevoorzitter van de schaakvereniging Voorschoten, de heer J. van Os. (Foto LD/Holvast) 0fzaró achryCett, Woonwagen ton er s zijn geen dieven chte Redactie, Met goedvinden heer Sommeling van het Ge- huis wilde ik als gemeente aar en beheerder van het re- woonwagenkamp reageren stukje van de heer De Boer lende zijn troephuis. chte Heer de Boer. schrijven betreffende een aan de Haarlemmertrek- Iracht u in een keer stuk te nnee Rijk en Gemeente en bezig zijn op te bouwen nl. rawagenbewoners meer tot de te brengen en hun naam, hen ten onrechte reeds jaren een betere klank te ge- ra woonwagenbewoner is niet denkt en vooral geen dief zoals rgeeft. Hiervan kan ik u diver- orbeelden geven die alle ten de woonwagenbewoners uitvallen. U maakt hen in het ir en zwart-op-wit uit voor en ik daag u uit dit waar te desnoods via een rechtszaak, oek u daarom in het woon- tamp te komen en eens nader ;nsen in contact te ko- nogelijk krijgt u dan een an- ncht. Uw ruimte hebt u niet die hebben de padvinders ge- de Warmonderstraat daar i woonwagenbewoners om te te slopen. Heer de Bogr, als r van het woonwagenkamp u uit uw beschuldigingen maken. Ik zit hier voor de van de woonwagenbe- sen di zal ik behartigen, des- vla de Justitie, v. d. Luit, beheerder woonwagenkamp. Jeugdclubs adopteren cliineesje Vele ouders woonden gisteravond het jaarfeest by van de Lelderdorpse gereformeerde jeugdclubs van 12 tot 1? jaar, dat in gebouw „Irene" onder leiding van de heer J. van Osna- brugge gehouden werd. Het is een heel gezellig feest ge worden, waarvan de ouders bijzonder hebben genoten. Het leuke was, dat het gehele programma, ook de ope ning en sluiting, werd verzorgd door de jongeren. Voor de uitvoering van het pro gramma zorgden ditmaal de meisjes clubs Van Knop tot bloem A en B, de jongensclub „Samuël" en de „Makkebeeën". Er werd een alleraardigst program ma van muziek, schetsjes, revue en cabaret „Voor het voetlicht gebracht Zelfs een „Voor de vuist weg", w in bekende figuren zoals organist Los en G J.C -voorzitter Braam wer den uitgebeeld .ontbrak niet. Een forum onder leiding van Sam Karstens besprak talrijke zaken, waaronder het zakgeld wel een ruime plaats innam. Veel bijval oogstte de mededeling, dat de Leiderdorpse jeugdclubs ge durende vijf jaar f 500.per jaar bijeen zullen brengen om een Chi nees vriendje uit Hongkong te adop- WASSENAAR Ibloemen keuring au de scholen Is ieder jaar heeft de Floralia- f Wassenaar in samenwcr- de plaatseiyke afdeling van Algemene Vereniging voor lbollencultuur op de Wasse- scholen een wedstrijd in het i trekken van bloembollen ge keerd. Dezer dagen heeft op de de keuring plaats gehad van a. Het resultaat was dat de l-school met 45 punten de eers- behaalde wat de kwaliteit van bloemen betreft, terwül de St.- Ciusschool in de Kerkstraat punten eerste werd bij de fling van de opstelling van de Deze school wint daarmee et eerst de Paul Zegwaard- eker. tadere uitslag van de keuring te bollen was: 2. Chr. lagere Herenweg, 44 pt; 3. Kieviet- 42% pt; 4. Salvatorischool fc 5. St. Jan Baptistschool 37 Chr. lagere school Bloemcamp- II16% pt; 7. Chr. school Den Deyl 0 teg 36 pt. enz. de beoordeling van de fraaiste ^>g betreft waren de overige Kievietschool, 40% pt; school Bloemcamplaan 38 pt; Baptistschool, 37 pt; 5. Chr. Herenweg 36 pt; 6. Pius X- 35% pt; 7 Salvatorischool, 32 Juryleden van de Kon. Alge- Vereniging voor Bloembollen- spraken hun waardering uit te vooruitgang, die te bespeu rt, zowel wat de kwaliteit van Noemen betreft, als wat de to- tot aangaat. Behalve school- zijn ook aan kinderen die in- fcl bloeiende bollen ter keu- ebben ingezonden prijzen toe- De prijzen zullen binnen af- tjjd via de scholen worden kikt aan de winnaars. interpol zoekt Rotterdamse braudkastkraker (Van onze Roermondse correspondent) Via Interpol is in een aantal West- europese landen een intensieve Jacht geopend op een zaterdag In Maas tricht ontvluchte Rotterdamse brandkastenkraker. Deze 36-Jarige Rotterdammer wordt ervan verdacht in de nacht na vorige week vrijdag in Kessel-Loo bij Leuven de brand kast van een groothandel in kolo niale waren te hebben beroofd. De Belgische politie gelooft, dat de Rot terdammer en zijn vriend uit Heer len schuldig zijn aan een reeks van meer dan 50 brandkastenkraken. In de nacht na de roof in Kessel- Loo werd de Rotterdammer bij Maastricht aangehouden door een douane uit Maastricht. In zijn auto werd een gedeelte (160 van de 60.00 gulden) van de buit van de roof in Kessel-Loo gevonden. Nog hij aan de recherche van de Maastrichtse gemeentepolitie kon worden overgegeven, wist hy de be- te nemen. (overgenomen uit andere bladen) Geboren: Martijn Diederik, zoon van Kranenburg—Gertenbach, Am sterdam; Anne Janine, dochter van HeybroekGrevelink, Amsterdam; Annemieke Inge. dochter van Brons- Van den Berg. Rotterdam; Alexan der, zoon van KnottenbeltVan Ber- kel, Rotterdam; Aleidus GerardBou- dewyn, zoon van BosmanDutilh, Rotterdam. Getrouwd: F. C. Bolderhefj en Re- née A. den Haring, Rotterdam; E. Cohen Henriquez en H. de Vries, Cu rasao. Overleden: Hendrik Karman, 75 J., Rotterdam; Petrus Hendricus van der Leeuw, 89 j„ Bennekom; Cornelis Smits, 68 j., Arnhem; Antoon Keil- holz, 73 j., 's-Gravenhage; Willem Steinz, 58 j.. 's GravenhageAns OomsBout, 57 j„ Rotterdam; Jan Schurmann, 54 j., Rotterdam. Haagse tram en bus duurder Daar de tarieven van de N.V. Haagsche Tramweg-Maatschappij (HTM) de laatste jaren aanzienlijk achter bleven by de pryzen voor an dere dienstverleningen is de meerder heid van de gemeenteraad van Den Haag vandaag akkoord gegaan met een tariefsverhoging. De PvdA, de PSP en CPN waren het er niet mee eens. De verhoging zal hal fapril worden ingevoerd en per jaar 1.75 miljoen gulden meer opleveren. De HTM verwacht van de jongste tariefsverhoging geen terugloop in het vervoer. Niet alle tarieven mor den verhoogd. Gemiddeld bedraagt de verhoging bijna 8 procent. Veel hulp voor Elster vierling Nieuw systeem surveillance Met de bedoeling na te gaan of het mogeiyk is het aantal verkeersge- vallen op wegen met twee rijstroken te verminderen is de verkeersgroep I van de rijkspolitie by wyze van proef gisteren begonnen met een nieuw soort surveillance op de pro vinciale weg Aalsmeer- Hilversum, die een lengte heeft van 35 kiomleter. De proef die een jaar zal duren, zal bestaan uit een wat genoemd wordt overlappende surveillance en zal worden uitgevoerd door tien rijks politiemannen die per solo-motor voorzien van mobilofoon de weg zul len controleren. Daarby werken twee mannen samen. Vorig jaar hebben zich op deee weg 476 ongevallen voorgedaan, waarbij als meest voorkomende oorzaak het achter tegen een stilstaand voertuig ryden kan worden aangemerkt. Als tweede oorzaak werd het geen voor rang verlenen gesignaleerd. Door deze nieuwe van surveille- kan het op de weg rydens publiek moeiiyk vaststellen waar de politie zich bevindt, ,Hoe grilliger het sy steem, hoe beter', meent de ryks- politie. ZEVEN JONGENS OPEREERDEN IN (Van correspondent) De vorige week vrydag en zaterdag in Eist gehouden huis-aan-huis-col- lecte t.b.v. het zogenaamde vierling fonds Botterblom, heeft 2.456,50 gul den opgebracht. Het geld is gestort op de rekening van de plaatselyke Raiffeisenbank. Op deze rekening was tevoren al wat geld binnengekomen, zodat voor de drie baby's Botterblom thans ruim 3.200.gulden beschik baar is. In natura zyn ook veel giften ont vangen. Het echtpaar Botterblom werd verbiyd met o.m. drie wiegen, drie ledikantjes en drie kinder stoelen. De Evenementencommissie Noord- wyk gaat in de dagen voor Pasen een grote schoonmaak van het strand organiseren. Het is de bedoe ling dat alle hout en ander vuil wordt opgeruimd, zodat letterlijk een brandschoon strand zal overbly- Voor dit enorme karwei rekent men op de medewerking van de jeugd. Alle jongens en meisjes kunnen mee doen. Voor de werkers wordt een tractatie in het vooruitzicht gesteld, terwyi onder de opvallend harde werkers enkele mooie pryzen zullen worden verloot- Van het verzamelde hout zal een groot paasvuur worden ontstoken. Voor dit strandfestijn is reeds een toezegging ontvangen van een tank wagen vol olie. Deelnemerskaarten zullen voor de paasvakantie via de scholen aan de jeugd worden uitgereikt. Jongelui, die niet in Noordwyk op school gaan, kunnen woensdagmiddag, 22 maart a s. kaarten afhalen i nhet VVV-kan- toor aan De Grent Op weiland aan de W De Katwykse gemeentepolitie heeft in de nacht van zondag op maan dag een jeugdbende opgerold. Het groepje bestond uit zeven knapen, die in leeftyd varieerden van 16 tot 19 jaar. Er waren geen scholie ren by. De politie kreeg zondagnacht een tip, dat men bezig was in te breken bij de redery N. Parlevliet jr. aan het Prins Hendrlkkanaa] in Katwyk aan Zee. Drie jongens werden op heterdaad betrapt. Nog dezelfde nacht werden de andere leden van het groepje van hun bed gelicht. De supportersvereniging .Vrien den van Wassenaar' organiseer op vrijdagavond om 8 uur in het clubge bouw van de sportvereniging Wasse naar in Kerkehout de traditionele klaverjaswedstrijd om paaseieren. WASSENAAR Activiteiten van huisvrouwen De afdeling Wassenaar van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou- belegt op woensdag 15 maart om half elf in Auberge ,De Kievit' een contact-ochtend, waarop mevr. F. Parlevliet-Vlietstra een causerie met demonstratie zal houden over schoonheidsverzorging Op dinsdag 4 april zal om half elf in restaurant Bianca in de Gra- vestraat een koffie-ochtend worden gehouden. Daar zal mevrouw A. J. Ie Coultre-Foest spreken over ,De taak van een wethouder'. Dinsdagmiddag 11 april is er in Zuiderhout een show onder de titel ■ereld mevrouw' en op don derdag 20 april zal een ochtend-ex- e worden gemaakt naar de Pi eten toonstelling in het Stedeiyk Museum in Amsterdam. Mej. J. C. v. Diemen 40 jaar bij het onderwijs Morgen, 15 maart viert mej. J. C. /an Diemen. hoofdleidster aan de Prinses Margrietkleuterschool in zuid, haar 40-jarig jubi- Vanaf eind vorig jaar opereerden de knapen samen. Geheel tegen de gewoonte van „beroepsinbrekers" in keerden zij enkele malen naar hun vroegere slachtoffers terug. Zo zyn zij drie keer by de redery geweest, waar zij tegen de lamp zyn gelopen. Hier was de buit slechts matig; namen zy de eerste keer f 25 mee, de tweede maal kon den zy slechts ongeveer f 7 be machtigen. Ook zyn zy ettelyke malen In 't kan toor van de fa. Gebrs. Taat ge weest, waar zy poogden een brand kast met een boortol open te bre ken. Zy bleken te hoog te hebben gegrepen. Wel namen zy vanuit het kantoor rekenlinlaals, teken- podloden en sleutels mee. Uit de consumptietent van het ge meentelijk sportpark, waar zy ook binnendrongen, wisten de jeugdige dieven etenswaren buit te maken. Blikken gehaktballen, kisten bier en voetballen, die daar werden verkocht, namen de leden van de bende mee. Hun bult begroeven zy in de duinen. De politie heeft er de hand op ge legd. De jongens zijn nog niet voor de oficier van justitie geleld. ZOETERWOUDE Van R. B. groep 1100.- gestolen Voor een Heemstedese Rhythm en Bluesgroep is het optreden In het Zoeterwoudse Don Boscohuis niet al te prettig geworden. Na afloop van de niet byster goed beochtze dans avond bleek uit de auto van de band die niet was afgesloten een bedrag van f 1100 te zyn gestolen; men was niet tegen diefstal verze kerd. OEGSTGEEST Burgemeester met vakantie Burgemeester H. L. du Boeuff van Oegstgeest zal wegens vakanctiever- lof afwezig zyn van 20 maart tot 17 april as. Loco-burgemeester is wethouder M. v. d. Voet. Jaarvergadering van Oranjevereniging Op 16 maart as. houdt de Oranje vereniging Oegstgeest haar jaarver gadering waarin onder meer bespro ken zal worden het programma voor de viering van Koninginnedag. Voor de Vereniging van Oud leerlingen van landbouwonderwysin- richtingen Wassenaar, Voorschoten en omstreken, zal donderdagavond kwart voor 8 in Huize Den Deyl, Rijksstraatweg hoek Lange Kerkdam, de heer A. van Leeuwen uit Delf- gauw een causerie houden over ,Wel- jke mogelijkheden zyn er voor vee- houders in de randstand Holland?' „Geen sprake van afzetting" seweg in Katwijk heeft de heer H. |eum bij het kleuteronderwijs. Wybenga, sergeant van de Kon. Ma rine, wonende Prins Alexanderlaan 2, het eerste kievitsei in Katwijk ge vonden. De heer Wybenga, die reeds vijf maal eerder het eerste ei vond, heeft dit vanmorgen, afwezigheid Duiker, aangeboden aan de loco-bur gemeester, wethouder Plas. Ruim 20 jaar is zij nu hoofdleid ster van de Prinses Margrietkleuter school. Ter gelegenheid van dit ju- bileum is er 's middags van half 3 tot 4 uur in de school aan de Brem- verband met de I horstlaan gelegenheid haar geluk te burgemeester der (Deze pagina la ongecorrigeerd) Vliegtuig vermist bij Bretagne Een Neptune patrouillevliegtuig van de Franse marine wordt met der tien personen aan boord vermist voor de kust van Bretagne. Het toestel had gisteravond op zyn basis moeten te rugkeren. Verscheidene vliegtuigen en een kleine torpedobootjager, de Surcouf, nemen aan het zoeken deel. Er bestaat enige hoop dat althans een deel van de 13 inzittenden het toe stel per parachute heeft kunnen ver laten. Indonesië's nieuw president, generaal Soeharto, heeft gisteravond in een korte toespraak over radio-Djakarta verklaard Soekarno „voorlopig" nog steeds als president moet worden behandeld, al heeft deze geen enkele bevoegdheid nog macht met Dit was niet alleen van belang voor een vlotte uitvoering van kabinetsprogram, ook moest reke- waarnemende ning gehouden worden met Soekar- no's gezondheidstoestand. .Vol gens een rapport van de bekwame presidentiële lyfartsen is de gezond heid van de president in wezen zo slecht dat wy als natie hem daar naar behoren te behandelen", aldus Soeharto, die eraan herinnerde dat in de zondag door het Volkscongres goedgekeurde resoluties ook geen sprake Is van .a.fzettlng" van Soe karno. Het oude stadhuis aan de Haagse Groenmarkt zal worden gerestau reerd en uitgebreid met o.m. een gebouw in eigentijdse bouwstyl, waarin de raadzaal zal komen. De Groenmarkt wordt een boetgangers- dome in. De gemeenteraad is akkoord gegaan met het bouwplan dat de Amsterdamse architect P. Zanstra hiervoor ontwierp. Tevens werd een bedrag van 10,5 miljoen gulden voor de uitvoering beschikbaar gesteld. Het Reactie van N.K.V. .99 ,Het is een loze bewering, dat suc- s in zaken en winst maken in Ne derland verdacht zouden zyn. Mis schien was er vroeger voor deze stel ling wel aanleiding. Winst maken is de onderneming even onont beerlijk is als het huishoudgeld voor het gezin'. Met deze opmerking reageert het Nederlands Katholiek Vakver bond in zyn officiële publikatie .Ruim Zicht' op de verzuchting van de directeur van de Koninklyke Ne derlandse Jaarbeurs drs. J. H. D. der Kwast, dat men in Neder land de ondernemer niet voldoen de waardeert en hem ongunstig, zelfs vyandig beoordeelt. Op de persconferentie voor de voor jaar sbeurs liet drs. Van de Kwast in dit verband ook het woord .ver dacht' vallen. Het NKV merkt op, dat de moder ne industriële leider niet meer te ver- gelyken is met de al of niet uit buitende patriarchale werkgever vroeger. restauratie- en bouwplan kan in 2% jaar worden gerealiseerd. De Groenmarkt, waar de middel eeuwse Grote of Sint Jacobskerk en het in verval geraakte oude stad huis met gedeelten uit de zestiende en de achttiende eeuw staan, en waaraan een gebouw staat van de bouwmeester Berlage uit zyn beste tyd, wordt dan een architectuur- pleintje. Rond het plein komt ooi nieuwbouw, waardoor het ontwerp eveneens wordt gemaakt door architectenbureau Zanstra. Over dit plan voor gebouwen langs de Prin sestraat, Nobelstraat, Oude Molstraat en drie hoekjes, zyn besprekingen gaande met een gegadigde die er voor een institutionele belegger wil bouwen. Met het plan voor restau ratie en uitbreiding van het oude stadhuis heeft de gemeente het vori ge jaar .een nieuw hart voor Den Haag' laten varen. Het grote probleem is volgens I weging" .Ruim Zicht' echter, dat veel onder nemers de moderne leider .spelen', terwijl zij in feite de oude regent zijn die .sociaal by' denkt te zijn als hy de ondernemingsraad 's zo mers in zijn tuin een kopje thee aanbiedt. Meer zelfkennis aan de kant van de ondernemer, aldus het N.K.V., zou hem misschien tot het besef brengen, dat de spiegel van de publieke opi nie niet zo erg vertekent als hij wel denkt. Ondernemers van formaat hoeven zich niet by het publiek te .verkopen'. Zy genieten natuurlyke waardering, maar zo zegt .Ruim Zicht' als een ondernemer er een verouderde regentenmentaliteit op na biyft houden, dan blyft het historische wantrouwen bestaan en is al het geld voor verbetering van zijn beeld in de publieke opinie weg gegooid. Volgens het N.K.V. verdient het aanbeveling, eerst aan maat- schappeiyke bijscholing van de on dernemer zelf te doen, .desgewenst op de sociale scholen van de vakbe- Marktberichten ROTTERDAM. 14 totaal 4566; 5673; vette koelen en gebru.ksvee 586; vette kal graskalveren 211; nuchter* ó243; paarden 21; veulens 5: scliapen nuchtere kalv« weldelammeren 23; n 18. Pryzen vette (ot. per kg) extra kwal. 460490; 1ste 415450; 2de 380 405; 3de 325365; vette kalveren 330 —345; 310330; 280—310; 260280; stieren 410 350: kalf- 1075—1500; vaarzen 67 graskalveren 375—50Ö; nuchtere kal veren 120130; mestkalveren 70110; schapen 90135; lammeren 100140. 675—900; pinken 500—650. Mark to ver zicht prijzen: vette koelen en ossen gewoon kaïn*, als gisteren; kalf- en melkkoel- redelijk, matig, constant; vare redeiyk^goed^priji' eI\<Érd!e graskalvert vorige „wn. owi, w.dranoeru; grasicalveren tamelyk, flauw, stabiel; vette kalve ren als vorige week. stug. lager: nuch tere kalveren groot, traag, teruglopend-, schapen gr k, o lammeren Iets minder, n., ui»veranderd. Mede In verband de paasveetentoonstelling werd de markt druk bezocht. BODEGRAVEN. 14 7 partyen Goudse kaas. Prijs 3.523.65. Handel kalm. Af cent thans operationeel in Z-Limburg Gisteren is een officieel begin ge maakt met de operationele activitei ten van Afcent het geallieerde hoofdkwartier voor Centraal Europa van Brunssum uit. Voor de eerste maal werd de Af- centvlag samen met de vlaggen Nederland. België, Luxemburg, Duitsland, Canada, Groot-Brittan- nië, de Verenigde Staten en de NAVO-vlag aan de negen vlagge- masten voor het nieuwe hoofdkwar tier in top gehesen. Deze eerste vlag- geparade werd bijgewoond door de commandant van Afcent, generaal J. A. graaf von Kielmansegg en zyn plaatsvervanger de Britse lucht macht generaal Sir Augustus Walker. De verhuizing van Afcent van Fontainebleau naar Zuid-Limburg is met deze zeer korte ceremonie ove rigens nog niet geheel afgesloten Het merendeel van de omstreeks 250 man die de bezetting van Afcent vormen, is thans aanwezig in Bruns sum. Enkele honderden zullen nog in de loop van deze maand van Fontai nebleau naar Zuid-Limburg overko men en een zeer kleine groep biyft na 1 april nog enige maanden in Frankryk om te zorgen voor de ach terblijvende families, die in verband met het nog niet beëindigde school jaar In Frankryk pas in juli naar Nederland kunnen verhulzen. Rajastan onder presidentieel toezicht De Indiase regering heeft de staat Rajastan, het toneel van recente po litieke relletjes. onder recht streeks bestuur van de president ge plaatst. By de jongste verkiezingen kreeg geen enkele party in het par lement van Rajastan een absolute meerderheid en de gouverneur van de staat deed een beroep op de Con- gresparty, die de meeste zetels had veroverd, een regering te vormen. Dit had politieke onlusten tot gevolg. De leider van de Congresparty in Ra jastan Uet de gouverneur vervolgens weten, dat hij er niets voor voelde regering te vormen. Het .presi dentieel bestuur' werd aangekondigd n persconferentie van de minis- an Binnenlandse Zaken Cha- die meedeelde dat het parle ment van de deelstaat ontbonden Ook in Oettar Pradesj groeit de onrust. De opposltlepartyen hebben ook daar besloten protestdemonstra ties te houden tegen het besluit van de gouverneur van de deelstaat de Congresparty opnieuw te verzoeken regering te vormen. Volgens waarnemers in Singa pore heeft Soeharto met deze toe spraak de verwarring over de sta tus van Soekarno nog vergroot. Soe karno bevindt zich op het ogenblik in zyn zomerpaleis in Bogor. 65 m van de hoofdstad. De voorzitter van het Colks- congres, generaal Nasoetion, heeft op een persconferentie ronduit ge weigerd te zeggen of Soekarno al Soekarno al dan niet nog president in naam is. „U moet begrip heb ben voor de Indonesische denkwy- ze". zei hy. Andere leden van het Volkscongres zeggen inomwonden. dat Soekarno volledig van zyn func ties is ontheven, maar dat de leiders dit niet willen zeggen omdat zy de toestand stabiel willen houden. Een militaire rechtbank in Dja karta heeft gisteren overeenkomstig de eis van de openbare aanklager de doodstraf uitgesproken over gene raal Soepardjo, voormalig bevelheb ber van Borneo, die ervan was be schuldigd de staatsgreep van 1965 te hebben geleid. Franse voorwerpen in de ruimte De D-I satelliet die Frankryk op 15 februari vanuit Algerije lanceer de bevindt zich in een baan om de aarde met vyf subsatellieten stukjes metaal of ander afval. Dit biykt uit een Amerikaans re geringsrapport over ruimtevaartui gen. Hoewel Frankryk officieel maar vier satellieten heeft die nog steeds om de aarde draaien, is het aantal Franse voorwerpen dat zich In een baan bevindt, met .ruimte-afval' mee, 25. Verkeersexamen voor kwart miljoen schoolkinderen Meer dan een kwart miljoen kin deren hebben vandaag schriftelyk verkeersexamen gedaan, dat is af gestemd op het nieuwe .Reglement verkeersregels en verkeerstekens". Het is het eerste examen in hun le ven voor deze leerlingen van de ho gere klassen van de lagere scholen. Het verzwaard schriftelyk ver keersexamen voor het voortgezet on- derwys heeft plaats op dinsdag 11 april. De jaarlykse finale van de lande- lyke schoolverkeerscompetitie orga niseert het Verbond voor Veilig Ver keer op zaterdag 8 april in Utrecht De vier individueel het hoogst ge klasseerde deelnemers in de leef tyd van twaalf tot veertien jaar vormen het Nederlandse team, dat op 12 mei zal deelnemen aan de .Coupe Sco- laire Internationale' in Rome. Vorig jaar nam Nederland hier de tiende ts in. Noorwegen werd eerste.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13