iLeiden krijgt grote beurt V.V.S.L. speelt twee merkwaardige stukken Samen zingen Nieuw- Vennep Rustige handel Bekroningen van paasvee NOURILAX Niet erg opwekkend voor een feestavond Dr. J. Fabius Leids lector wiskunde Dader meldt zich eATERDAG 11 MAART 1967 LEIDSCH DAGBLAD gDit voorjaar: Leiden Is nog steeds een vuile stad. Leiden krygt daarom dit voorjaar een extra grote schoonmaakbeurt. Binnen acht weken moet Leiden van een rommelige stad een hel dere stad worden, peciale schoonmaakploegen van de Gemeentelijke Reinigingsdienst sullen er met ingang van donder dag aanstaande vrijwel dagelijks op uit trekken. Zij zullen de stra ten schoonvegen, het vuil uit de kolken verwijderen en het onkruid tussen de trottoirtegels wieden. Een enorm karwei, dat zo effectief mogelijk zal moeten worden opge knapt. Bij de door de reinigingsdienst op touw gezette schoonmaakactie wordt twintig man extra-personeel, met medewerking van het Gewes telijk Arbeidsbureau gerecruteerd uit het Leidse werklozenlegioen, Ingeschakeld. Een actie als deze kost uiteraard veel feld veertig duizend gulden om precies te zijn en zij kan alleen maar slagen wanneer het publiek volledig meewerkt. Voortaan dus geen papier meer laten wegwaaien, geen schillen meer op straat of in In Leidsche Schouwburg De V.V.S.L. had voor haar jaarlijkse uitvoering in de Leid sche Schouwburg haar keuze laten vallen op twee merkwaar dige en gecompliceerde stukken, namelijk het uit een reeks taferelen bestaande „Gesprekken met een lappenpop" en de een-akter „Kamermuziek", resp. van de Nieuwzeelandse schrij ver Alexander Guyan en de Amerikaanse auteur Arthur Kopit, naar wij menen voor ons land twee onbekenden. Een keuze, die voor een feestelijke avond ongewoon was, want de een zaamheid van de huidige mens wordt er speciaal in het eerste stuk op wrange wjjze in geschilderd. In „Gesprekken met een lappenpop" is het een gefrusteerd meisje, Canny, dat nog slechts binding heeft met haar reusachtige pop Boswell, de enige aan wie zij haar hart volledig kan uitstorten. Verder ligt zij, ver wend, malicieus, humeurig en bijzon der labiel als Canny is, met iedereen overhoop. Zij haat haar moeder, min acht haar jeugdige aanbidder Ralph, omdat hij veel te onderdanig is, kan het ook niet vinden met haar broer Mike: enfin, zij heeft zichzelf in een isolement gestort, dat haar bijwijlen aan de rand van de waanzin brengt. Normaal is dit meisje zeker niet. Waarschijnlijk zou zy alleen van haar hei park laten vallen, geen afval I)r. J.. HoetleiUaker mppr m de gracht gooien, geen autowrakken meer aan de kant van de weg laten staan en geen puin meer op open terrein storten. Het is de bedoeling dat de schoon maakploegen buurt na buurt te werk gaan- De buurten zjjn die welke staan aangegeven op het schema van de grofvuilophaal- dienst, in totaal dus éénendertig. En het zjjn de mannen van deze grofvuilophaaldienst, die de ko mende weken tijdens het ophalen van grofvuil huis-aan-huis sten cils zullen verspreiden, waarin alle bijzonderheden over de grote open bare schoonmaak zijn vermeld. Deze stencils bevatten onder meer de datum waarop de schoonmaak ploegen in een bepaalde wyk ver wacht kunnen worden en aanwij zingen hoe men als Leidenaar aan het slagen van deze unieke net heidsactie mee kan werken. ,Teneinde een betere communicatie tussen „de buurt" en de reinigings dienst te bevorderen zijn er één endertig contactdames, één in elke wijk dus, aangezocht, die de buurt bekend zullen moeten maken met het werk van de reinigingsdienst en die tevens zullen moeten proberen om haar buurt, uiteraard in sa menwerking met de andere bewo ners (sters), een toonbeeld van Hol landse properheid te doen zjjn. Het initiatief tot de actie voorjaars schoonmaak is genomen door de Leidse wethouder. Den Haan-Groen. naar Djakarta Zondag wordt in de morgendienst van de Thomaskerk der hervormde gemeente in Amsterdam-zuid de jon ge doctor L. A. Hoedemaker (31) in het predikanten-ambt bevestigd en uitgezonden naar Djakarta om daar aan de theologische hogeschool do cent te worden in de oecumenica. Een jaar geleden promoveerde hij op het proefschrift Faith in total life', dat de theologie van de Amerikaan H. Richard Niebuhr tot onderwerp heeft. Dr. Hoedemaker, die aan de Sjaloomgroep deelnam, wordt ver bonden aan de Ned. Herv. Kerk en uitgezonden namens de Raad voor de zending door de predikant van de Thomaskerk ds. F. Oberman. De ge meente van de Thomaskerk gaat het werk van dr. Hoedemaker in persoon lijke verbondenheid steunen. De be vestiging met handoplegging in het ambt komt in een grote stad zelden voor. Predikanten plegen hun ambt in een kleine gemeente te den. Ds, v. cl. Berg beroepen Ds. J. M. D. van den Berg, her vormd predikant in Leiden, ontving een beroep naar IJmuiden. s Heel wat koren moeten door tijds omstandigheden, wat eigen avond vullend concerteren betreft, volledige zelfstandigheid prijs gev inden in samenwerken wmendoen met zusterkoren, die lerwante problemen kampen en dit. in de Leidse omgeving io toepassen door Boelee, Sier Kurpershoek, wélke laatste met zij» gemengde koren uit Ter Aar Benthuizen, Leimuiden en Zevenho ven. present was in de Herv. Kerk van Nieuw-Vennep. Dez\ belegd door het plaatse- [jjfc mannenkoor ,,Vicon" van zelfde dirigent, die bovendien nog •king had van zijn meisjes- u Ter Aar, Benthuizen leimuiden en van zijn schoolkoor de Middelbare Land- en Tuin bouwschool in Warmond. De kennismaking met de War- mondse koorleden heeft ons verrast, j Hun privé-aandeel betrof drie door J Kurpershoek heel aardig geharmo niseerde spirituals: Old Time Relt ?ion, Steel away, Lord have Mercy. Welk een charme gfng deze jong-rijpe stemmenDeze intel ligente jongens en meisjes weten iu') haarfijn wat zij doen terwijl zij zin gen: met hun zuiverheid, klankge^ voortreffelijk klankbegrip hebben zij niet alleen begrepen. Vlot in de beweging zo- rel als innige gedragen, naar het ^ijn moest, leek koordressuur hier verre. Ze hebben Kurpershoek zeker «venveel gegeven als hij hun. Juist dat bracht zoveel natuur dracht. „Vicon" had twee Negro's: Get 'oard en Somebody's knocking. Merkwaardig: de eerste met de u{j stemmen vrijgelaten in hun natuur lijke staat, de tweede, a cappella met C een voorzanger, in een daarna verwachte homogene verklanking. Schuberts „Duitse Mis" was daar wisten een harmonisch klinkend resultaat, mis beschouwd is deze achtdelige compositie niet belangwekkend. Maar gezien als een verzameling liederen nog iets echts van te maken, Zo deed de dirigent, die er niets hei- rri ligs in zocht, fijntjes gesteund door zijn uitmuntende lyrische pianist L. Hermans. En zo kwam overwegend een lichte op kleur gerichte klank te voorschijn, die soms zweven kon. De verrichtingen van de als één koor optredende gastkoren en van de meisjeskoren gezamenlijk waren ge lijkwaardig aan die in Leimuiden in november: degelijk voorbereid, pret tig beluisterbaar. abnormaliteiten genezen kunnen worden, als de „ware Jozef" zou op duiken. Het is al met al een zielig en triest geval, maar het is voor ons de vraag, of er veel van zulke grillige en hopeloos dolende meisjes op dit ondermaanse rondlopen. Een spel, dat vooral aan de hoofd vertolkster Canny qua karakterweer- gave de hoogste eisen stelt, waaraan alleen een actrice van groot formaat kan voldoen. In dit opzicht was aan Nancy MacGillavry dus een zware opgave toebedeeld, waaraan zy, onder de regie vaan Dolf de Vries verdien stelijk heeft voldaan. Het was jammer, dat in het alge meen veel te zacht gesproken werd; de verstaanbaarheid leed bovendien door het feit, dat talrijke bezoekers nog tydens het spel dat toch al véél te laat begonnen was binnen kwamen, wat zowel hinderlijk als in hoge mate onbeleefd is. Het einde kwam in mineur: een jonge vrouw, die alleen troost kan vinden by een lappenpop en verder in eenzaamheid moet voortleven, kan onmogelijk op wekkend genoemd worden. Gelukkig dat de dialogen toch nog af en toe een lach konden oproepen. De een-akter „Kamermuziek" gaf ook al een serie gefrusteerde vrou wen te zien: zy vereenzelvigen zich met grote figuren, zy het de vrouw van Mozart, een Jeanne d'Arc, een vrouw in tropisch jachtkostuum of een vliegenierster, een Isabella van Spanje en ga zo maar voort. Het geheel speelt zich af in een kamer in een gekkenhuis tijdens een vergade ring, waarin ook een voorzitster en een secretaresse, alsmede twee dok toren hun rollen spelen. Absurdis tisch toneel met een cerebrale inslag over vrouwen, die aan zichzelf ont vluchten willen. De moeilijke en eenlopende typeringen vielen het algemeen te waarderen, terwijl het geheel vlotter van stapel liep, dan in het eerste stuk. Daarvoor komt de regisseur Dolf de Vries hul de toe. In het bijzonder ook een com pliment voor de decors van Aart Henker en Antoine Jacobs: de witte wanden accentueerden de eenza heid van Canny, die zo hopeloos met zichzelf in de knoei zat De waardering voor beide stukken, die in het avonduur herhaald wer den, waarna een „Mademoiselle"-bal in het Scheveningse Kurhaus volgde, uitte zich door veel bijval. Picasso trekt duizenden De belangstelling voor de Plcasso- tentoonstelling in Amsterdam is zeer groot. Tot en met donderdag hebben reeds ruim 8.500 personen de expo sitie bezocht. Dank zij het feit, dat vele zalen konden worden vrijgemaakt, hangen alle werken met zoveel onderlinge spatie, dat zelfs bij druk bezoek al les goed te zien is. Nadat zondagmor gen ruim 200 beeldende kunstenaars uit ons land op uitnodiging van mr. E. de Wilde, directeur van het stede lijk museum, de expositie hadden be zichtigd, trok de eerste gewone be zoekmiddag reeds 2.113 personen. De andere exposities in het museum trokken in diezelfde tijd bij elkaar 1.041 personen. De woensdagavond openstelling tussen 19.30 uur en 22.00 uur blijkt zeer te worden gewaar deerd: afgelopen woensdag telde men 400 bezoekers. Woensdagavond a.s. is de expositie ook weer te bezichtigen. Inmiddels komen van groepen in het gehele land aanvragen voor een be zoek binnen, o.m. van een groot aan tal scholen. Vervulde reeds leeropdracht Bij KS. is dr. J. Fabius, sous-chef van de afdeling mathematische sta tistiek van het Mathematisch Cen trum te Amsterdam, benoemd tot ge woon lector te Leiden in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschap pen om onderwijs te geven in de wiskunde. Dr. J. Fabius, die in 1933 te Assen werd geboren, bezocht het gymna sium te Middelburg en het Eerste Vrijzinnig Christelijk Lyceum te 's-Gravenhage, waar hü in 1951 het einddiploma gymnasium-bêta be haalde. Daarna studeerde hy aan de Leidse Universiteit, waar hij in 1955 het kandidaatsexamen aflegde. Ver volgens zette hij zijn studie voort aan de Universiteit van Amsterdam en Leidse veema rkt Protest tegen test in regeling studietoelagen De Leidse Studentenraad heeft een motie, ingediend door de SVB- fractie, bij acclamatie aangenomen om te protesteren tegen de nieuwe regeling van het ministerie van O. en W., waarbij aanvragers van rijks- studietoelagen, die ouder zijn dan 21 jaar aan een psychologische test zul len worden onderworpen. In de motie wordt gesteld dat het onderwerpen van aanvragers van stu dietoelagen boven 21 jaar aan een psychologische test om hun geschikt heid voor een academische studie te beoordelen discriminatie is t.o.v. bur salen en oudere studenten. Ook wordt gesteld dat tot nu toe geen psychologische test bestaat die kan bepalen of iemand een academi sche studie kan voltooien. Bovendien is men van mening dat het bureau ryksstudietoelage van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen niet de bevoegdheid kan worden ge geven de geschiktheid voor een aca demische studie te beoordelen. Slechts aan de univesriteit zelf dient dit te worden voorbehouden. In de motie wordt de minister ver zocht de betreffende bepalingen in de nieuwe regeling rijksstudietoelage te laten vervallen. Aangetrokken door de paasveeten- toonstelling, welke met een grote en mooie Inzending voor de dag kwam, mocht de Leidse veemarkt zich gis teren verheugen in een goede be langstelling. Jammer genoeg werkte het weer niet erg mee, waaronder ook de handel te lyden had. Het dui delijkst was dit wel merkbaar in de gebruiksveehandel, welke ondanks goede aanvoeren nog niet erg op gang wil komen. Ook voor de fok schapen met jonge lammeren was de animo nog niet erg groot en zal men moeten wachten op het door zetten van het voorjaar. Over het geheel genomen had de handel nog een zeer rustig tot kalm verloop en waren de prijzen in de kleinvee-sectoren, zoals de vette schapen, vette- en nuchtere kalve ren, zelfs weer iets gedrukt. In de slachtvee-sector ging het be ter toe en werden de vette koelen duur verkocht. Weliswaar was het op het lange na nog geen paas- drukte, maar was er toch reeds een goede vraag, waarbij het krappe aanbod de rest deed. Beneden de f 3,70 p/KG geslacht gewicht was er weinig te koop. De totaal aanvoer was even groter dan verleden week en kwam exclu sief de paasvee-inzending op een to taal van 901 dieren. GebrUiksvee. Aanvoer en belangstelling in deze sector waren wel goed maar ontbrak het nog aan de nodige animo. Spel breker is het slechte weer waardoor de dieren nog niet in het land kun nen. By een zeer rustige handel ble ven de melkkoeien wel goed prys- houdend. In de sector vare koeien had de handel een matig tot kalm verloop. Eerste klas dieren wa ren goed te verkopen, maar de la gere klassie dieren waren moeilijk te plaatsen. Notering: melk- en kalfkoeien van f 900.- tot f1275,- en f1500,- vare koeien van f650.- tot f950,- en f1350,-. Jongvee. In de sector jongvee weer Iets meer aanvoer. Veel kooplust was er ech ter nog niet, men schrikt nog af door de duurte. De handel kreeg daardoor een kalm tot lui duur karakter. Notering: (Pinken) van f400,- tot f675,- graskalveren van f 275,- tot f 450-,-. Vette koeien De aanvoer in de sector slacht-, runderen was nog steeds niet groot en ook overal elders was het aanbod aan de krappe kant. Hoewel men nog niet kon spreken van een over weldigende vraag in verband met de komende paasdrukte. was de vraag toch wel redelyk goed. vooral naar goede vleesdieren. De handel kreeg dan ook een redely k tot vlot ver loop en kwamen de pryzen weer iets styver te liggen. Notering per KG geslacht gewicht: vette koeien van f3,60 tot f4,20 en f4,70 (topkwaliteiten tot f5,- slacht- stieren van f4,10 tot f4,30 en f4,60 en hoger. Vette- en nuchtere kalveren. In beide sectoren nog weinig ver betering. De vraag naar vette kal veren is gering en het aanbod van nuka's te groot. By een luie tot zeer rustige handel liepen de prijzen weer iets terug. Notering per KG levend gewicht: vette kalveren van f 2,80 tot f3,- en f3,60 slachtnuka's van fl,20 tot f 1,35 en f 1,50 mestkalveren per stuk van f80 ,- tot f 100,- en f 115.,- Wolvee. By een iets ruimer aanbod werd de binnenlandse vraag er nog niet be ter op, terwyi ook de invoer van overzeese lammeren de pryzen op de binnenlandse markt drukte. De handel in vette schapen verliep dan ook maar matig tot flauw met iets lagere pryzen. Ook de handel in fokschapen bleef nog erg rustig en is het wachten op het voorjaarszonnetje. Notering: vette schapen van f 95,- tot f 120,- en f135,- fokschapen met 1 lam van f 165,- tot f 185,- fokschapen met 2 lammeren van f200,- tot f275,-. Varkens (buiten de markt). De handel in varkens voor de fok- en mestery was in de afgelopen week niet gemakkelyk. De dieren bleven duur maar waren moeiiyk te plaatsen. Zoals verwacht liepen de pryzen voor slachtvarkens nog ver der terug. De export is praktisch nihil terwyi het aanbod veel te groot is voor de binnenlandse comsumptie. Onderde len waren dan ook moeilijk te plaatsen. Prijzen per KG levend gewicht: lichte slachtvarkens van plusminus f 2,15 tot f 2.20 lichte slachtzeugen van plm. f 1,85 tot f 1,90. Svvetlana Stalin naar Zwitserland De 42-jarige dochter van Stalin, Swetlana, is vanochtend vroeg met een extra vliegtuig uit Rome naar Genève vertrokken, zo melden de Italiaanse grensautoriteiten. Volgens nog onbevestigde berichten zou zy asiel in Zwitserland hebben gekregen. Volgens het Italiaanse communi qué is Stalins dochter op 7 maart uit Nieuw Delhi in Rome aangeko men. Zy was in het bezit van een paspoort met visa voor derde landen. Een blad ln India schreef vanoch tend dat Swetlana van de Russische regering een paspoort voor 45 dagen had gekregen. (Zij zou in december vorig jaar naar India zyn gekomen met de as van Brijesh Singh die eens lid was van de Komintern en die in een ziekenhuis in Moskou was over leden. De geruchten gingen dat Swet lana met de Indiër had willen trou wen maar dat de Russische autori teiten haar daarvoor geen toestem ming hadden gegeven). By de Rus sische ambassade in Nieuw Delhi vroeg zy verlof voor een langer ver- blyf, hetgeen werd geweigerd. Swet lana zou daarop naar de Amerikaan se ambassade zyn gegaan waar zy politiek asiel zou hebben gevraagd. De Amerikaanse ambassadeur, aldus Hindustan Times, handelde daarop op eigen gezag en gaf haar een vlieg biljet voor New York. In Rome werd zy tegengehouden omdat de regering van de V.S. haar geen inreisvergun- ning verleende. slaagde daar in 1959 voor het docto raal examen wiskunde, waarby hy het predicaat cum laude verwierf. Na een korte periode als weten- schappeiyk medewerker van de Stich ting Mathematisch Centrum te Am sterdam werkzaam te zyn geweest, was dr. Fabius van 1959 tot 1963 ver bonden aan het Department of Sta tistics van de University of California te Berkeley. Daar promoveerde hy in 1963 by prof. David Blackwell op een proefschrift getiteld .Asymptotic be havior of Bayes' estimates". In okto ber 1963 trad dr. Fabius wederom in dienst van het Mathematisch Cen trum te Amsterdam, waarna op 1 januari 1965 zyn benoeming tot sous- chef van de statistische afdeling volg de. In 1964 werd dr. Fabius verlof ver leend aan de Universiteit van Oslo colleges in de waarschynUjkheids- rekening en de mathematische sta tistiek te geven. In de eerste helft van 1965 vervulde hy voorts een leer opdracht in de mathematische statis tiek aan de Leidse Universiteit en tydens het academiejaar 1965/1966 een leeropdracht in de waarschijn lijkheidsrekening aan de Universiteit van Amsterdam. Behalve zyn proefschrift heeft dr. Fabius veel gepubliceerd in binnen- en buitenlandse vakbladen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Wierden (vac. G. Wur- sten) (toez.): H. J. de Bie te Alblas- serdam; te Schoonebeek: P. C. 'fc Hooft te Kollumerzwaag. Bedankt voor Poortvliet: J. Vroeg- indewey te Goudswaard. GEREF. KERKEN Beroepen te Geldrop: B. J. Aal- bers te Dronten (N.O.P.); te Olde- broek; A. Groenewegen te Ulrum; te Tiel: A. Heuzeveld, legerpred. te Ze ven (Duitsland); te Noordeloos-Ot- toland: J. v. Verszeveld te Haarden. Aangenomen naar Sneek (vac. J. M. Spier)G. J. Brinkman te Bak- keveen. Benoemd tot lerend ouderling te Eestrum (Fr.)J. J. J. v. Echten te Krimpen a. d. IJssel, die deze benoe ming ook aannam. GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Bedankt voor Daarlerveen: J. J. Wildeboer te Driesum. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Schiedam: J. P. Ver- steegh te Wormerveer. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te 's-Gravenhage-Zuidi J. C. Westrate te Meliskerke. Nagekomen bericht. Bedankt voor 's-Gravenhage-Wesfc (vac. W. v. d. Linden)G. v. d. Veere te Hardegarijp. Op de Leidse markt Agent redt kleuters Een Tilburg- se politie-agent heeft drie kleuters van ongeveer vyf jaar van de dood gered. De jongetjes speelden in een bouwvallige boerderij met een scha kelkast, waarvan de draden bloot la gen. De stroom was nog ingescha keld, omdat de kast een salonwagen van stroom voorzag. De agent werd op de gevaariyke situatie geatten deerd door het rumoer, dat de kleu ters in het lege pand maakten. De Leidse paasveelentoonstelling 1967 behoort tot het verleden. De deelnemende veehouders hebben hun best gedaan om met hun inzendin gen zoveel mogelyk eer te behalen, reden waarom de tentoonstelling van gisteren een succes is geworden. Trou wens, de deskundigen waren het na sluiting van de expositie met elkaar eens: kwalitatief en kwantitatief stond het paasvee op zeer hoog ni veau. Gezien de prima fokresultaten van de vele inzenders was het alles behalve eenvoudig om de pryzen te Alkmaars jongetje vermoord (Van onze ALkmaarse correspondent) Gewurgd, vermoedelijk met een touw. Op deze manier heeft en 20-jarige Alkmaarse kantoorbediende zijn sinds vorige week zaterdagmiddag vermiste buurjongetje Herman van der Molen om het leven gebracht, nadat hij zich eerst bij een hout- opslagplaats aan een zedenmisdrijf had schuldig gemaakt. De ontknoping van het drama, waarmee de Alkmaarse politie zich de gehele week intens had beziggehouden, volgde gisteravond omstreeks half zeven toen de enigszins debiele kantoorbediende aanbelde bij de brigadier F. van Osta in de Rembrandtstraat, waarin ook de ouders van het vermoorde kind wonen. „Ik heb Herman vermoord. Ik ga tijd onder toezicht wa dat hy Herman van der Molen vorige week zaterdagmiddag omstreeks vier uur op het opslagterrein had ontmoet. Hy lokte het jongetje mee, pleegde vermoedelijk ontucht en stelde toen zyn gruwelyke daad. Om de politie op een dwaalspoor te brengen, nam hy daarna het fietsje van de jongen mee naar een afgelegen weggetje en zoek in handen had. In een surveil- gooide het daar op ongeveer 500 lancewagen, bemand met nog enkele rechercheurs liet de jongeman zich l naar de bewuste plaats rijden: een houtopslagplaats, vlakby de Alk- maarse wielerbaan. Hy wees een paar j hardboardplaten aan waarachter hij het lijkje had verstopt. de Bergerweg. haal me daar r met een politiewagen op en l.dain breng ik jullie wel naar de plaats waar zyn lykje ligt", had de kantoor- I bediende gezegd. Onmiddellyk haal- de de pas van dienst teruggekomen brigadier de kantoorbediende in huis 1 en belde inspecteur J. Vol werk, die i toe de leiding van het onder- Dwaalspoor Tydens het verhoor in het Alk maarse politiebureau, waarin de kan toorbediende nu zit opgesloten, legde hy een volledige bekentenis met een bepaalde onverschilligheid af. De moordenaar, die eerder in 1965 ie Dit is de wat vreemd uitge- 37ste Internationale Automobiel- Volkswagen 1600 RS in het be- al wegens een zedenmisdrijf werd doste Volkswagen-primeur op de I tentoonstelling in Genève. De kende kevermodel heeft een veroordeeld tot een gevangenisstraf j topsnelheid van 180 km/uur. I van 10 maanden en nog ln zyn proef- verdelen. De volgende uitslagen zyn evenwel gistermiddag uit de bus ge komen: algemeen kampioen (rood)D. Rade maker Zoon, Wieringerwerfalge meen kampioen (zwart)fa. v. d. Werf en Kooter, Hazerswoude; kampioen afdeling A rubriek 1—4fa. v. d. Werf en Kooter, Hazerswoude; reserve kampioen afd. A rubriek 1—4: G. J, van Leeuwen, Oud-Ade; kampioen afdeling A rubriek 6, 7 en 8: T. v. d. Mey, Leiderdorp; kampioen afdeling A rubriek 10 t/m 13: P. v. d. Eyk, Hazerswoude; reserve-kampioen af deling A rubriek 6 t/m 13: P. W, Baars, Nieuw-Vennep; kampioen af deling B rubriek 1—4: J. de Waal, Amsterdam; reserve-afdeling B ru briek 14: J. de Waal, Amsterdam; reserve-kampioen afdeling B rubriek 1—4: gebr. Spronk, Zoetermeer; kam pioen afdeling B rubriek 78: J. de Waal, Amsterdam; kampioen afdeling B rubriek 1013: J. Leune, Benthui zen; reserve kampioen afdeling B rubriek 713: P. Roos, Ter Aar; groe pen 1ste prijs: gebr. Spronk, Zoeter meer; groepen 2de prijs: O. de Kok, Nieuw-Vennep; groepen 3de prys: J. de Waal, Amsterdam; groepen 4de prys: K. Roos, Bovenkerk; groepen 5de prys: J. v. d. Maarl, Hoofddorp; groepen 6de prys: fa. G. Roos, Ha zerswoude; groepen 7de prijs: G. J, van Leeuwen, Oud-Ade; hoogste in klasse D: J. H. Verbrugge, Midden- meer; op een na de hoogste in klasse D: N. C. T. H. Koot, Hazerswoude; hoogste in punten afdeling B rubriek 2 (geen kampioen): J. de Waal, Am sterdam; hoogste in punten afdeling B rubriek 3 (of reserve): J. J. Zand- voort, Leiden; hoogste in punten af deling B rubriek 4 (kampioen): gebr. Spronk, Zoetermeer; afdeling E - schapen kampioen of ere-prijs: fa. v. d. Werf en Kooter, Hazerswoude; kampioen afdeling C roodbont: J.van Seggelen. Oud-Ade: reserve-kampi oen afdeling C roodbont: A. de Wit, Aalsmeer; kampioen afdeling C De kantoorbediende had zyn ver- zwartbont: A.Binnendyk, Wassenaar; schrikkelijke daad niet meer voor zich j reserve-kampioen afdeling C zwart- kunnen houden, wellicht onder de bont: N. Verburg, Rynsaterwoude; indruk van de radio-, tv- en kram-groepen afdeling D: C. Uit den Boo- tenberichten en de wildste geruchten, gaard. Warmond. ADVERTENTIE werkt zacht en zeker bij verstoppingsproblemen

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3