rotere samenwerking Oegstgeester kerken Zware straf geëist tegen wegpiraat S. Blonk (Bodegraven) dodelijk verongelukt rEBDAG 11 MAART 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 17 gezamenlijke uitgave van (erken heten u welkom9 IxJnds ruim een maand wordt door gereformeerd/hervormd Con- orgaan in Oegstgeest, in samen- nng met de baptistengemeente, I gezinde kerk, evangelisch-lu- V je gemeente, oud-katholieke remonstrantse gemeente en de i-katholieke kerk, aan elke In- van Oegstgeest en het gedeel ten vanaf de tunnel (Rjjns- rweg) tot aan de Warmonder- het boekje „Kerken heten u wel- U 1 uitgereikt. Het sober, maar II om niet minder indringend, uit- ierde boekje wijst de mens naar kerk, waar de boodschap van te horen is. gereformeerd/hervormd Con- rgaan, gevormd door elk 6 ker- idsleden van de gereformeerde en de hervormde gemeente en EN redikant van de vrijzinnig her- 1S den kwam op dit idee aanleiding van de uitgave van AN dergelijk boekje door zes samen- ende kerkgenootschappen in nerveer. Men besloot twaalf en geloofsgemeenschappen in (geest en Leiden aan te schry- te vragen of zij bereid wa- i deze uitgave mee te wer- ht hiervan hebben positief ge- erd, met als resultaat dat het oplage 5.000) sinds 1 februa- elke nieuw-ingekomene van tgeest en het gedeelte van Lei dat kerkelijk onder Oegstgeest wordt uitgereikt. De illustraties verzorgd door dr. W. J. Maan, ient-kerkvoogd van de her- de gemeente. Contactorgaan Contactorgaan kan men zien uitvloeisel van de in de ja- 60 en 1961 in het leven geroe- hervormde en gereformeer- amissies, teneinde gezamenlijk trinsweek te orgsaniseren. Als de hierdoor ontstane in- kelijke contacten, stelden de commissies de kerkeraden van rvormde en gereformeerde ker- voor een gereformeerd/her- Contactorgaan op te richten, ak zou zijn het overleg met en nenwerking tussen beide kerk- H (schappen te stimuleren. Het el werd aangenomen, waarna oktober 1962 het Contactor- met haar werkzaamheden be- Ook werd de behoefte gevoeld als ambtsdragers van de twee kerken bij elkaar te komen. De eerste bijeen komst werd. gehouden in mei 1965 in kasteel Oud-Poelgeest. Aan de sa menkomst ging een gemeenschappe lijke maaltijd vooraf. Een jaarlijks terugkerend gebeuren is het paasontbijt op Eerste Paasdag, waaraan door leden van alle kerkge nootschappen kan worden deel geno- Als laatste activiteit van het Con tactorgaan zij nog vermeld de finan ciële bijdrage f7.500,- per Jaar) van beide kerken voor Port Harcourt in Nigeria. In het kader van de gemeenschap pelijke gemeente-avonden zal pater Jelsma op 16 maart, 's avonds om 8 uur in het Zendingshuis, spreken over de nieuwe catechismus in de Rooms-Katholieke Kerk. In de loop der tijden zijn vele voor stellen aan beide kerkeraden ge daan, waarvan vele konden worden gerealiseerd. Het eerst voorstel be trof het zogenaamde .logeervoorstel' van prof. dr. H. Berkhof, dat hij in mei 9162 in Utrecht tijdens de door de .Achtien' (predikanten) belegde landelijke samenkomst naar voren bracht. Na langdurig overleg is thans door beile kerkeraden besloten elk twee ouderlingen te benoemen, die over en weer de kerkeraadsver- gaderingen zullen bijwonen - en waar mogelijk - aan de gedachtenwisse- llngen zullen deelnemen. In de eerstvolgende vergadering van de gereformeerde kerkeraad en van de centrale kerkeraad van de he- vormde gemeente zal dit het geval zijn. Kabinet in Bonn keurt wet op noodtoestand goed Het Westduitse kabinet heeft gis- terin in speciale zitting het ontwerp voor een noodtoestandswetgevimg, be nevens een wetsontwerp tot beper king van het post- en briefgeheim goedgekeurd. Beide ontwerpen zijn opgesteld uit voorzorg voor het geval er van buitenaf gevaar dreigt, de de mocratische instellingen in gevaar komen of zich een grote ramp voor doet. Kerkdiensten Andere initiatieven zijn de gemeen schappelijke gemeente-avonden sinds 1964 en kerkdiensten. Hiermee is men eveneens reeds in 1964 begonnen. Sindsdien is het tra ditie geworden, dat dergelijke diensten op Eerste Paasdag, Eerste Pinkster dag en op Hemelvaartsdag worden gehouden. [I-maatregel 450 km twee auffeurs op (vrachtauto aandrang van Nederlandse zijn werkgevers en werkne- het economisch en sociaal in de EEG het erover eens eerst na onafgebroken n 450 kilometer met zware luto-combinaties een tweede verplicht te stellen, aanvankelijke gedachte was een te stellen van 300 kilometer. Ie ministerraad het advies ;t betekent het dat bij bin- idse ritten in Nederland vrij- t een tweede chauffeur zal ist. verwachting zal de minister- nd van dit jaar de harmo- van voorschriften van sociale )or het wegvervoer behande- Nederlandse wetgeving zal worden aangepast. Wegens ongeluk in Voorschoten „Het is een afschuwelijke gebeur tenis geweest", aldus de proc.-gene raal by het Haagse gerechtshof In diens requisitoir tegen een 34-jarige vertegenwoordiger uit Voorschoten die terecht stond wegens veroorza ken van lichamelijk letsel door schuld en het doorrijden na een aanrijding. In het late avonduur reed hij met een auto over de Leidsestraatweg. Hij reed twee meisjes op een brom fiets aan die over de weg werden geslingerd en zwaar gewond raakten. Na de aanrijding, waarbij ook zijn auto ernstig werd beschadigd, reed verdachte door, hoewel een passagier hem had gewaarschuwd te stoppen. Hij werd door de politie dezelfde avond thuis gearresteerd. Verdachte verkeerde onder invloed van drank, het alcoholpromillage was één. i: a fchtmacht koopt or 14 miljoen pi dienstkleding Rudolf Hess: „Antwoord uit cel zeven99 Rudolf Hess, die sinds vorig najaar de enige bewoner va/n de Berlijnse Spandau-gevangenis is, blijft vast besloten zijn cipiers nimmer om gra tie te vragen, zo blijkt uit zijn brieven. Uit een pas gepubliceerde verzame ling komt Hess naar voren als een man die hoopt door de geschied schrijvers van de toekomst te war den geprezen om zijn onverzettelijke ionze Haagse correspondent) Kon. Luchtmacht heeft grote voor geheel nieuwe dienstkle- bij Nederlandse in- «n. Regenjassen met inknoop- fcring, grijskleurige veldtenue's met bontkleppen en een -[gewatteerd onderkostuum met. en wind-werende overkleding de voornaamste vemieuwin- eö i de persoonlijke standaard- ing (PSU) van de rond 20.000 lacht-dienstplichtigeh. Met de is f 14 miljoen gulden gemoeid, stof, bretels, schoenen met te neuzen en veohtpetje ver- bij de luchtmacht evenals ne ondergoed. Wit wordt de v'an hand- en zakdoeken en pd. Voor de overjas komt de met voering in de plaats en irj, 1 grove stof-tenue's de van de 15) anen bekende, veel doelmati- "Pakken. Zij worden grijs van Zwarte broekriem, hoge ge- aarzen en een opmerkelijke ft Zweedse bontkleppen com- het geheel, sectie motortranspontmaterieel ft directoraat materieel lucht- heeft aan de hand van de 'eerervaringen met schuim- j°'s een nieuw type schuim- ontwikkeld. Het prototype zal binnenkort worden be- Als die proeven slagen zal in idse industrie met het in ^en van de 26 nodige auto's begonnen. Met het aanschaf- 1 dit materieel ls bijna drie gulden gemoeid. „Mijn eer is meer waard dan de vrijheid", schreef hij zijn vrouw en zoon in oktober, kort nadat zijn twee medegevangenen Von Speer en Von Schirach werden vrijgelaten. De 72-jarige gewezen plaatsvervan ger van Hitier verweet zijn familie dat deze een brief aan de Ameri kaanse, Britse, Franse en Russische staatshoofden had gestuurd in een poging Hess vrij te krijgen. Hess werd in Neurenberg tot levens lang veroordeeld Hij is van mening dat de geallieerden het recht niet hadden hem voor de rechter te dagen, en wenst in ere hersteld te worden. Ilse Hess heeft deze derde verza meling brieven gebundeld onder de titel Antwoord uit cel zeven". De brieven dateren van 1956 tot 1966. Na vrijlating van de twee andere ge vangenen werd Hess soepeler behan deld en kreeg hij voor het eerst toe stemming krantenartikelen over zich zelf te lezen. Zo vernam hij dat zijr familie weer een poging had gedaar hem vrij te krijgen. Hess weigert steeds zijn vrouw o' zoon te ontvangen, omdat hij gee' hereniging achter gevangenismure wenst.. Hij heeft zijn gezin niet me' gezien sinds hij op 1 mei 1941 na' Engeland vloog. Verdachte zou drie borrels en zes glazen bier hebben gedronken. Hij was echter van oordeel nog wel in staat te zijn een auto te besturen. HU weet het ongeluk aan het feit, dat de meisjes plotseling naar links waren gezwenkt. Als gevolg van een en ander was hij in zijn werk ont slagen en het was hem niet moge lijk een andere betrekking te vin den. omdat zijn rijbewijs is inge trokken, waarop de proc.-generaal zei, dat er genoeg banen zijn waar in geen rijbewijs nodig is. De feiten zoals ten laste gelegd vond de proc.-generaal bewezen en eiste bevestiging van het vonnis dooi de politierechter opgelegd, nl. drie maanden gevangenisstraf en ontzeg ging der rijbevoegdheid gedurende drie jaar. De verdediger meende, dat niet uit de feiten kan worden afge leid dat verdachte onder invloed van drank verkeerde. Hij is gewend veel te drinken, zodat hij van genoemde hoeveelheid drank geen hinder had Een dergelijke aanrijding kan ook zonder alcohol gebeuren. Volgens verdachte had hij met een snelheid van 60 km gereden, hoewel getuigen die op 100 km hadden geschat. Op het politiebureau gedroeg ver dachte zich redelijk en de pleiter wilde vrijspraak voor wat de drank invloed betreft. Het ls zeer waarschijnlijk, dat hij zal worden aangesproken voor een aanzienlijk bedrag voor schadever goeding, zod^t om uiterste clementie is verzocht. Uitspraak op 22 maart- De noodtoestandswetgeving voor ziet o.a. in een noodparlement ge meenschappelijke commissie genaamd dat uit 22 afgevaardigden van de Bondsdag en elf leden van de Bonds raad bestaat. De commissie neemt de bevoegdheden van de Bondsdag over. zodra deze niet meer normaal kan functioneren. Kwart medische studenten wil huisarts worden Een kwart van. de medische studen ten aan de Universiteit van Amster dam heeft, aspiraties om huisarts te worden. Dit blijkt uit een eind 1965 begin 1966 onder de co-assistenten geëntameerde enquête, waarmee de Amsterdamse Vereniging van Co- assistenten trachtte een objectief overzicht van de samenstelling van de groep, de studieresultaten, de be roepskeuze en hun ideeën ten aan zien van de opbouw van de studie te verkrijgen. Van de ondervraagden wenst ruim de helft (55 pet) zich te .specialiseren, terwijl slechts 'n kwart, zich tot de huisartsengeneeskunde voelt aangetrokken. Chinees kader was toch niet zó slecht Duizenden Rode Gardisten hebben donderdagavond pn vrijdag in Peking betoogd om uiting te geven aan hun instemming met de nieuwe ontwik keling in de culturele revolutie, zoals uiteengezet <n een kortgeleden ver schenen artikel in het. theoretisch or gaan van de Chinese communistische partij, „Rode Vlag". Daarin werd on der meer opgemerkt da.t voorzitter Mao zich had uitgesproken voor een „drievoudige alliantie": een samen gaan van de leiders der revolutionai re massa-organisaties, zoals de Rode Gard-sten. het volksbevrijdingsleger en de revolutionaire kaders, dwz. par tijfunctionarissen van wie vele in de eerste stad-'a van de culturele revolu- t'e het voornaamste doelwit van kri tiek waren. ZOETERWOUDE Geit werpt 4 lammeren Deze week heeft een geit van de 14-jarige J. Kaptein Pzn uit in de Weipoort in Zoeterwoude 4 lamme ren geworpen, wat een bijzondere ge beurtenis kan worden genoemd. Zo wel de geit als de lammeren maken het uitstekend. Ds. Gravemeyer overleden In de ouderdom van 88 jaar is in Baam overleden ds. H. E. Grave- meijer, emeritus predikant van de Nederlands Hervormde Kerk. Ds. Gravemeijer werd in 1878 te Oosthem (Fr.) geboren, waar zijn vader predikant was. Hij studeerde aan de Rijksuniversiteit in Utrecht. In 1921 was hy een van de oprich ters van de vroegere hervormd-ge- reformeerde staatsparty, waarvan hy ook twintig jaar voorzitter is geweest. Voorts was hy voorzitter van de Nederlandse Zeemanscentrale en van de Protestantse Unie. Twintig jaar was hy hoofdredacteur van het week blad Staat en Kerk, ook was hy redacteur van het orgaan De Vrye Natie. Ds. Gravemeyer stichtte mede in Londen het Nederlands Zeemans tehuis. Hy had een actief aandeel aan het verzet. LEIDERDORP Britlge-uitslagen De uitslagen van zes ronden van de Viertallencompetitie van de Lei- derdorpse bridgeclub zyn als volgt: Heren GerlichVan Leeuwen/echt paar Van Klaveren 297 plus 291; heren LoofWitkamp/heren Tys- sende Winter 297 plus 244; dames Van GelderDe Jong/heren Plas De Vries 291 plus 171; echtpaar Danz/heren BlomDanz 26—10 plus 174; dames Van Gelderde Jong/ echtpaar Rompes 26—10 plus 132; i echtpaar Verduin/heren Van Berge HenegouwenBrummelkamp 23—13 plus 56; heren JansPouw/heren KarstensKarstens 22—14 plus 60; I dames Lenaers—Schutte/heren Le- naers—Schutte 19—17 plus 59; dames HoogervorstZandbergen echtpaar Stokhuiyzen 17—19 plus 11; dames AltinkVan der Upwich/echtpaar Van Donkersgoed 17—19 plus 31. Mr. H. J. baron van Asbeck is met ingang van 1 a-pril be noemd tot hoofd van het geza menlijk particulier secretariaat van Prinses Beatrix en Prins Claus. Extr OEGSTGEF.S Concert van het schoolorkest Het schoolorkest van de RU'nland- se Schoolvereniging zal het jaariyks te houden matiné-concert zondag geven in de gymnastiekzaal van het Rynlands Lyceum. Deze uitvoering, die 's middags om 3 uur begint, staat onder leiding van dr. C. C. Vlam. Het programma zal bestaan uit Franse orkestmuziek uit de 18e eeuw. Meer dan 600 vaartuigen, waar onder zelfs een van 55 ton, vor men de grote trekpleister van de 12e Hiswa, de internationale iva- tersport- en kampeertentoonstel- ling, die gisteren door de staats secretaris van Economische Za ken, drs. L. J. M. van Son in het RAI.gebouw te Amsterdam is ge opend. Op de foto luidt de klein zoon van de heer S. Joosten, voorzitter van de Hiswa, de bel ten teken dat de tentoonstelling geopend is. ra service Nu de jaarlijkse schoonmaak met rasse schreden nadert, gaat ook de grof vuilophaal dienst in Leiden grotere ser vice verlenen. Met ingang van a.s. maandag zullen twee wij ken per dag worden bediend. Een service-verlening, welke voortduurt tot eind juni. Maandag: Herensingel (van Medusastraat tot Lage Ryndyk) Hambroeklaan Kooi- laan geheel Celebesstraat Deci- mastraat Sieboldstraat Floresstraat Bloemstraat Formosastraat Borneo- straat Driftstraat Lombokstraat Javastraat Medusastraat Parkstraat Kooipark Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat) Ambonstraat Madoerastraat. Maandag: Paramaribostraat Corantynstraat Willem de Zwijgerlaan geheel Abr. Crijssenstraat Stuyvesanthof van Riebeeckhof Jan Pieterszoon Coenhof Pieter Bothstraat Alberti- ne Agnesstraat Charlotte de Bour bonhof Juliana van Stolberghof An na van Burenhof Marnixstraat (van Willem de Zwygerlaan tot Volkstui nen) Zwarte Pad. Dinsdag: Aaltje Noordewierlaan Cornells Schuytlaan Diepenbrocklaan Joh. Verhulststraat Rich. Holstraat Obrechtstraat Churchilllaan Wil lem Pyperstraat Peter van Anrooy- straat Joh. Wagenaarlaan Valerius- straat v. Blankenburestraat Julius Röntgenstraat Mozartstraat Ber nard Sweersstraat Sweelincklaan Eduard van Beinumstraat Brückner- straat Debussystraat Ravelstraat Chopinstraat Moesorgskistraat Caesar Franckstraat, Verdistraat Jac. Ur lusplantsoen. Dinsdag: Kneppelhoutstr.. Multatulistraat, Fred, van Eedenlaan Lodewyk van Deyselstraat Albert Verweystraat Jacq. Perkstraat Herman Gorter straat Louis Couperusstraat Hof laan Willem Klooslaan Boshof Duinhof Meerhof Akkerhof Weidehof Tel- derskade Mulderstraat Gerrit Kas- teinstraat Segaarstraat van Die meistraat Rooseveltstraat (geheel). Donderdag: Lage Ryndyk Voorstraat Suma trastraat Atjehstraat (van Suma trastraat tot Soembastraat) Soem- bastraat Balistraat Timorstraat Ringkade Bonairestraat Aruba- straat Surinamestraat Antlllenstraat Curagaostraat Sint Maartensstraat Sint Eustatiusstraat Sabastraat Bankastraat Bilitonst-raat Kooihof. Donderdag: Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat Julianakade Sophia- straat, Anna Paulownastraat, Alexan- derstraat, Prinsenstraat, Oranje straat Lusthoflaan Nassaustraat Mecklenburgerstraat Os- en Paar- denlaan Bernhardkade Marijke- straat Margrietstraat Irenestraat Beatrixstraat Bernhardstraat Dil lenburgerstraat. Vrydag: Haagweg (geheel) Ryndyk Dykhof- laan Valkenburgseweg Haagweg (tien huizen) Klikspaanweg Da Cos- tastraat de Genestetstraat Nicolaas Beetstraat Potgieterslaan Tollens straat Schimmelstraat Oltmanstraat Hasebroekstraat Borgei-straat Van Lennepstraat ten Katestraat Tous- saintkade Staringkade. Vrydag: Schubertlaan, Mahlerstraat. Han- delstraat Beethovenlaan Vivaldi- straat Bachstraat Corellistraat Tos- caninilaan Berliozpad Rossinistraat Lisztpad Mendelssohnkade Wagner- plein Brahmslaan Tsjaikowskikade Sibeliusstraat Bartokstraat Kenne- dylaan Max Regerlaan Jozef Haydn- laan Apollolaan Smétanastraat Pa- ganinistraat Scarlattistraat Grieg- straat Donizettilaan. Strijd tussen Desai en mevr. Gandhi De laatste poging om een kracht meting tussen de demissionaire In diase premier Indira Gandhi en haar enige rivaal voor het premierschap, Desai, te voorkomen is mislukt. De voorzitter van de Congresparty, Kamaraj, slaagde er in een gesprek van drie kwartier met beiden niet in, een compromis tot stand te brengen. De 71-jarige Desai, die minister van Financiën is geweest, wilde geen genoegen nemen met het vice-pre- mierschap en deelde later zelf de pers mee dat hy zyn kandidatuur voor de hoogste regeringspost hand haafde. Morgen zal de parlements- fractie van de congresparty moeten kiezen. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Joos Joannes, zooix van Lambrechten-Strating. Helmond; Niels Joachim, zoon v. Tausk-Kalff, 's-Gravenhage. Getrouwd: Kim Ch. Clark en Pa mela I. J. Lukassen, Londen; B. J. Baars en Molly van Belle, Amster dam; A. van Gelder en Marie-Lou Linthorst, Twello. Overleden: Paul Waterreus, 66 jr. Eist; Gerardus Martinus Boersma, 84 jr. Voorburg; Jean Edgard Marie Léon Hubert Geradts, 68 jr, St. Odi- liënberg; Theodorus Smeulers, 45 jr, 's-Gravenhage; Henricus Eskelhoff Gravemeyer. 88 jr, Amsterdam; Ryk Cornelis Loek, 63 jr, Amsterdam; Pieter Beishuizen Gzn., 86 Jr, Bus- sum; Antje Cornelia Faber-Snijders, 76 jr, Amsterdam. De heer Van Asbeck zal als par ticulier secretaris mr. C. J. van Schelle opvolgen, die sinds 1 sep tember 1965 als zodanig tijdelijk \er beschikking was gesteld van °rins Claus en tevens belast was net de voorbereiding van een nieuw secretariaat. Mr. Van Schelle keert terug in zijn functie als chef van de directie buiten landse dienst van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het secretariaat zal blijvend in Den Haag gevestigd ivorden en wel in het paleis Lange Voorhout. Prins Claus zal hier eveneens zijn eigen bureau betrekken, zulks ook in verband met zijn werkzaam heden als lid van de „Raad van advies voor de ruimtelijke orde ning waartoe hij onlangs werd benoemd. De vestiging van het secretariaat in het paleis Lange Voorhout betekent, dat ook me juffrouw M. C. C. Wijnen, parti culier secretaresse van Prinses Beatrix en Prins Claus op het Voorhout haar intrek zal nemen. OEGSTGEEST Toneel weekeinde voor jongeren Op 18 en 19 maart zal er een to- neelweekeinde In het kasteel Oud- Poelgeest In Oegstgeest worden ge houden. dat speciaal bestemd ls voor de toneelliefhebbers beneden de 30 jaar. Het onderwerp van dit week eind, dat 18 maart om 15.00 uur be gint is „Sfeer en ruimte", het uit gangspunt is „Ons Stadje" van Thornton Wilder. De heren A. van Noort en D. Pols zullen de artistieke leiding hebben. Het weekeinde is een initiatief van het provinciaal bestuur van het Wei-k verband Katholiek Amateur toneel. De aanmelding dient vóór 16 maart geschied te zyn. Leidenaar wil na ongeluk doorrijden Door een inwoner van Lisse, die In de nacht van donderdag op vrydag om twee uur de kom van het dorp in Voorhout doorreed, werd de politie van Voorhout gewaarschuwd, dat er een autobestelwagen op een vreemde wyze tegen de pui van een huis ge drukt lag. De rykspolitie van Voorhout ont dekte op zyn tocht naar het aange geven punt een rydende service-wa gen, die doorreed naar de Leidsevaart waar bleek dat een gestrande luxe auto, moest worden opgehaald. Deze werd naar het politiebureau gebracht. De eigenaar en bestuurder van deze auto, een heer uit Leiden bleek alles af te weten van het waarom eerst genoemde auto in elkaar was ge drukt. Hy was tegen de bestelauto opgebotst en had deze een 15-tal me ters meegesleurd. De vertegenwoor diger uit Leiden, poogde door te ry- den. Hy kwam niet verder dan de Leidsevaart. Nadat zyn rybewys was ingenomen kon hy zyn reis vervolgen. De bestel wagen is zwaar beschadigd. Op de ryksweg Utrecht-Den Haag Ter hoogte van de ryksbrug over heeft zich gistermiddag omstreeks 4 de Gouwe is door nog niet opgehel- uur onder de gemeente Waddinxveen derde oorzaak de hogedrukketelin- een ernstig ongeval voorgedaan t|j- stallatle van deze wagen ontploft. De dens het trekken van witte strepen, bestuurder van de wagen, de 33-jari- waarbij gebruik werd gemaakt van ge heer S. Blonk uit Bodegraven een motorlijntrekker (een gele wa- j werd daarbij zo ernstig gewond, dat gen waarmede verkeersstrepen op de hy korte tyd na het ongeval óver wegen worden aangebracht). leed-

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17