)e wereld wordt voor industriële te klein reuzen De waarheid pas in 2039? Financieel weekoverzicht kapitaalmarkten ziin teveel uitgemergeld k Kerkdiensten Leiden en omgeving VANZELFSPREKEND NA DE KENNEDY MOORD: Interume fERDAG 11 MAART 1967 LEIDSCH DAGBLAD (V«an onze financiële medewerker) Dinosaurussen en andere voorwereldlijke monsters zijn ver- jimerd en uitgestorven omdat zij sterker groeiden dan de pen waarvan zij hun voedsel moesten halen. Daardoor kon zij alleen de bladeren van de toppen consumeren. Voor zelfde dilemma komen de industriële reuzen van de Wes- se samenleving te staan, die de vette happen van de afzet- rkten hebben opgeslokt en zich in steeds sterkere mate moe- richten tot de regionen van landen, die veel behoeften, maar inig geld hebben. De wereld is in financieel opzicht te klein a-orden voor de industriële concerns. Er is steeds meer kapi- nodig om de exporten te kunnen financieren, waarbij zich sneeuwbaleffect voordoet dat de afnemers in de Westerse iden steeds langer krediet verlangen, omdat zij zelf aan de emers in de tropische landen meer en meer financieringen lange termijn moeten toestaan. lucht moeten opzoeken. Voor hen was de Nederlandse kapitaalmarkt allang te klein geworden. Door in troductie van de aandelen aan zo veel mogelijk buitenlandse beurzen wordt getracht eventuele kapitaal bronnen in andere landen aan te boren zodra de mogelijkheden zich daartoe lenen. rst sparen nder exportkredietverlening op ,3)lellange termijn kunnen de Wes- industrieën haar produkten niet Vooral voor de grote concerns hun inmmense produktie-appa- wordt de kredietverlening een 1 klemmender vraagstuk, omdat aders de voorgebrachte maqjii- werktuigen en andere fabrieks- stingen niet kwijt kunnen. Zij leegloopverliezen krijgen en ostprijs voor de produkten zou lig toenemen, dat de concurren- i Bitie ernstig zou worden onder- pitaalgoederen de naam zegt >1 moeten met kapitaal wor- gefinancierd. Als het alleen om 'ging zou er nog wel een mouw i!jn te passen, omdat elke cen- bank als de nood aan de man de bankbiljettenpers naar har- kan laten draaien. Om kapi- !e krijgen moet er eerst worden ard. pitaalvorming vraag naar kapitaal is overal wereld meer gegroeid dan de „naamheid. Vandaar dat de ban- jO door versiering van de rente len zoveel mogelijk geld van ris en op spaarrekeningen te laten zpoeken, omdat daarmede een se- jitaalvorming plaatsvindt. n kapitaal getransfor- kunnen de banken eni- ite tegemoet komen aan de kre- ihoeften van de industrie op illange termijn. Door de om- Ie leverancierskredieten aan ers in het binnen- en buiten- alsook door de toegenomen kapitaalbehoeften wegens de iratie in de investeringen zijn i bedrijven illiquide geworden, de grote concerns in het bui ld krijgen daarvan te lijden. aarborg voor bank relaties met de banken zijn dien aard dat er wel kredieten kun- forden opgenomen, maar ban- voorzichtige lieden uit togen als Teixeira daargela- U willen waarborgen hebben als ld van cliënten aan derden uit- ie eerste ten dat het eigen vermogen i onderneming groot genoeg is, tegen de achtergrond van de J fsomvang. I al is er in de goede jaren ta- I". wat aan vermogensvorming de ondernemingen gedaan, hebben de expansie van het ktie-apparaat, de daartoe be de werkvoorraden en de kre- rleninj, tot gevolg gehad dat de 'an het vermogen on voldoen- geweest. Vooral de besloten Hitschappen Krupp! hoe ik' °°k zijn, hebben dat erva- toe ïant voor haar is de weg naar zll ien markt voor risicodragend lal praktisch afgesloten, tenzij, Duitsland gebruikelijk is, de bereid zijn om een pakket Geld voor dochters Nadat de Amerikaanse autoriteiten de deur voor buitenlandse kapitaal vragers hebben gesloten zijn de kan sen sterk verminderd. Daarom wordt getracht via dochtermaatschappijen, die aan de overkant zijn gevestigd, dollars aan te trekken. Shell Oil Cor poration, de Amerikaanse tak van de Koninklijke Schellgroep, is thans doende om een lening van 150 mil joen dollar in de VS te plaatsen. De dollars mogen niet het land uit, maar de investeringen kunnen ginds wor den verricht zonder dat de moeder maatschappij behoeft bij te passen. Het is alleen maar leenkapitaal dat op die manier kan worden ver kregen. Voor het aantrekken van ri sicodragende middelen is nergens ter wereld de situatie momenteel rijp De gevolgen voor de effectenbeurs zouden niet zjjn te overzien als een van de grote concerns op het ogen blik met een aandelenmissie zou ko- V.S. er wat de kapitaalsvoorziening taal (en de winstkansen) betreft beter aan toe dan de Nederlandse onder nemingen. Wie rijk is heeft minder moeite om te vergaren dan wie arm is, want geld maakt geld- Daarom zou het voor de gehele wereld nuttig zijn, dat de kapitaalmarkt in de V.S. niet langer achter het brandscherm van de „Interest Equalisation Tax" zou blijven. De rente moet niet wor den aangepast door belastingheffing, maar door afstemming op 't niveau van andere kapitaalmarkten. Zolang Washington een dergelijke stap niet kan en wil nemen, zal de Amsterdamse effectenbeurs wei nig kans krijgen om zich te ontplooi en. Het hangt van een koopgolf van buitenlandse zijde af, of de koersen zich zodanig in opwaartse richting gaan bewegen dat er voor het pu bliek aardigheid aan komt om aan delen te kopen. Voorlopig is de vor ming van risicodragend kapi- elyks voldoende om het aanbod van aandelen uit buiten landse portefeuilles op te nemen. ADVERTENTIE LEIDEN: Hervormde Pieterskerk: 10.30 u da. A. J. Lam ping. Jeugddienst. Hooglandse Kerk: Wegens restaura tie geen dienst. Marekerk: ds. J. de Wit. Oosterkerk: 10 u ds. P. Kloek Bethlehemkerk: 10 u ds. W. Kool te Katwijk nan Zee; 5 u ds. Joh. Poort. Maranathakerk: 9 u ds. L. Kievit; 7 u ds. J. J. Poort te Kamerik. Bevrijdingskerk: 10.30 u ds. Joh. Poort: 7 u dr. K. E. H. Oppenhelmer. Konlngskerk: 10 u dr. K. E. H. Op penhelmer. Vredeskerk: 10 u ds. D. J. Vossers. Ver. Vrljz. Herv. 10.30 u ds. r te Maasdijk. Egllse Wallone: 10.30 Bolten. Academisch Ziekenhuis: 10 u ds. D. van Malssen. Dlaconessenhuis: 10.30 u ds. H. Ev. Luth. Kerk (Hoogl. Kerkgr.) 1.45 u ds. J. A. Eekhof en pastoo van Well, studentendlenst. langstellenden. Petrakerk: 10 u ds. Haverkamp; 5 u ds. Bovenberg. Oude Vestkerk: 10 u ds. Brederveld; 5 u dr. Dronkert, Maranathakerk: 10.30 u ds H. v. d. Ber^ te Sassenheim; 5 u ds. Krone- Bevrljdlngskerk: 9 u ds. Bovenberg; 5 u ds. Brederveld. ..Groenhoven": 10 u dr. Dronkert ds. H. >opsgezLnde in Bllaerbeek. V. Apost. Kerk: (Hoge Rijndijk 24): 9.45 en 4 u dienst: donderdag 7.45 u dienst. Vrij Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19): 10.30 u gez. H Mis. Evang. Luth Gem.: 10.15 ippee. Evang. Chrii i dhr. Dlkkes. (Mlddelstegr. u helllgingssa- verlosslngssamen- O.I.V. orig. .„;le Christian Science (Steenschuur 6) 10.30 u dienst. Oud Kath. Kerk (Zw. Singel 50): 9.45 u Hoogmis; 5 u Vespers; woens dag 9.30 u H. Mis. voords: 5 u prof. dr. W. H. Velema. Anrlanderveen: Herv Gem. 10 u I. J. van Achterberg te Leiden; 7 Katwijk aan den Rijn: Herv. Gem Dorpskerk: 10 u ds. M. C. Groenewoud te Rijnsburg; 6 u ds. A. Makkenze ka pel Nieuwe Duinweg: 10 u ds. J. M. D. van den Berg te Lelden (HD.); 6.30 u ds. H. van Gosliga te Rijnsburg. Gym nastieklokaal u dhr. H. A.- den Rijn. Geref. Kerk: 9.30 u ds. A. C. van Beek; 5 u ds. Pijlman te Katwijk !erk: Vredeskerk: Geref. Kerk: 9.30 Badhoevedorp. Jeugddiensten: Ouderendlenst, Geref. Kerk (vrljgem.j: 10 Is. J. van der Haar (H.A.). Bodei Bidstond voor gewas en arbeid). ikerk Gouwsluls: 6.30 u ds. L. Kievit te Lelden. Opstandingskerk: 10 I u ds. W. Verweij; 6.30 u ds. J. H. Bo- I gers. Martha-Stlchtlng10.30 u ds. C. Spoor te Alphen aan den Rijn. Ouds- hoornseweg Wijk I: 10 u ds. G. Cadée. Slonskerk Wijk II: 9.30 u ds. J. Kru'.Jt te Rotterdam; 6.30 u in kerk Ouds- hoornseweg ds. H. Koudstaal. Gebouw Onderweg Wijk III: 10 u ds. M. Hane- maaljer; 4.50 u zangdlenst c - te otel linzenmoes moet Krupp voor de schotel noes van eep Staatsgarantie ïedieten de vrijheid opofferen. i dagen later moest het grote sche concern van onze zuider- i,Solvay en Cie, aankondigen Poorten moesten worden open- ustt °m kaPitaalverschaffers van ai binnen te laten, td Nederlandse concerns hebben 1 Ier opzicht al eerder de buiten- Verstopte kraan Voor het bedrijfsleven is de kapitaalrkaan verstopt, terwijl het buitenland bij ons he lemaal niet behoeft aan te kloppen om een lening. Zo heeft de Wereld bank de uitgifte bekendgemaakt van schuldbewijzen, welke in tal van landen worden uitgegeven. Neder land ontbrak op het appèl, blijkbaar omdat geen toestemming van de mo netaire autoriteiten kon worden ver kregen. We hebben moeite genoeg om onze eigen boontjes te doppen Toch zouden buitenlandse finan ciële installingen hier graag terecht kunnen. De International Finance Corporation, de dochter van de we reldbank, die tracht risicomijdend kapitaal om te zetten in risicodra gende middelen, kan heel wat ge bruiken maar vindt hier een toedeur. Terughoudendheid Het bedrijfsleven is voor de con junctuurinzinking wat terughoudend geworden met het op stapel zetten van investeringsplannen, terwijl door de daling van de rentevoet de kapi- taalvraag werd opgeschort. Dit wil echter niet zeggen dat er in de on dernemerswereld geen gebruik zou worden gemaakt van mogelijkheden om middelen aan te trekken als daar op redelijke condities aankomen aan zou zijn. Weldra zal ook de woning bouw weer op gang komen als de samenleving is ingesteld op een blij vend hoge rentevoet. Om al deze redenen is het niet waarschijnlijk dat de rentedaling in sterke mate zal voortgaan. Eerder is het na afloop van tijd weer te verwachten dat de opgaande lijn wordt hervat, omdat de institutione le beleggers al vrij veel hebben voor- belegd en de premie-ontvangsten en andere besparingen niet naar even redigheid met het nationale inkomen zien toenemen. Weliswaar zeggen de levensverzekeraars dat zij liever een constante rente hebben dan een ho ge rente, maar als er onvoldoende kapitaal beschikbaar ls, lopen zij vanzelf met de hoge rente mee. Er wordt onbedaarlijk veel ge praat. Conferenties op ieder denkbaar niveau, waar allerlei mensen hun officiële zegje heb ben, druipen van de uitspraken. We doen daaraan zolang mee tot er weer nieuwe uitspraken komen. Het is best mogelijk, dat het nieuwe er al was, vóór je de oude uitspraak hoorde! Het is immers geen doen om het alle maal bij te houden. Om het te wegen op zijn juiste gewicht, om ermee te rekenen: Vanzelfspre kend laten we hopen uitspraken Net zo'n redenering, met net zo'n conclusie, kunnen we opzet ten over „onderlinge gesprek ken" inplaats van „conferen ties". Ook die houd je niet bij. Denk eens even aan alle. alle mensen die kris-kras per secon de over en langs je heen racen. Veel te vermoeiend om lang aan te denken. Langzaam aan wor den we woorden-moe, luister moe; rolt het kostbare woord mét het waardeloze samen in de leegte. „Het zegt nu allemaal niets meer". Steeds vaker hoor je die verzuchting. Steeds vaker zie je mensen, die „dan maar wat doen" want wat zul je ook doen. als er „niets je meer wat zegt?" Behalve, dat we altijd onszelf wat zeggenDat de grootste aanv?.l niet komt van buiten af. Dat we niet te gauw eerst moe ten zoeken buiten ons zelf. Maar van binnen. We zijn zo erg van-zélf-spre kend, dat het teveel van buiten af er nauwelijks toe doet. Hoog stens wordt het „teveel" een alibi om nog meer je terug te trekken op je zélf. Woord van bezinning „Het zegt me niks meer" komt omdat je jezelf genoeg te zeg gen schijnt te hebben! Als we in alle woordenstormen, daar eens over nadachten: hoeveel praat ik met mezelf! Dat nemen we veel te „vanzelfsprekend" als normaal, als goed, aan. Als u wakker wordt 's mor gens. wat is het allereerste wat u doet? Praten! Praten met je zelf. Als je iemand ziet, als je iemand hoortééns praat je met jezelf, heel vlug, heel In dringend. De grootste stroom zit niet in conferenties of gesprek ken, dit zit in je zélf. Alsmaar praten, woorden, woordenen een mens is toch zo? Dat ls toch gegeven? Dat is toch dwaas om daarop speciaal je aandacht te richten? Er staat in de bekendmaking van God (de bijbel) dat deze bekendmaking inderdaad voor ons „dwaas" klinkt. God komt onze woordenstroom onderbre ken. Hij stelt je voor om het eens zó te bekijken: dat gepraat, dat gedenk, dat van-zèlf-spre- kende, namelijk „niet-vanzelf- sprekend". Hij zet het vraagteken precies déarachteh. En 't is zo de moei te waard, om het eens te probe ren Zonder als maar zelf al aan het woord te zijn, God's woord te horen. Wat een andere „kijk" wat een andere visie, krtfg je in- op. ja, vul in, bezig bent. Vóórdat we bij het modever schijnsel „het zegt ons niks meer" Gods woord op de grote hoop gooien is het gerust de moeite waardzelf eens niks meer te zeggen, daar van binnen. En dén het „woord van het leven" horen. Je ermee laten „vul len". Er wordt hoe langer hoe minder vanzelfsprekend en hoe langer hoe meer gaat het liever Het je weer iets zeggen. J. BOVENBERG, geref. predikant te Lelden. 6.30 u ds. G. A. Westerveld. Salvatorl- kerk 10 u kand. ds. G. A. Westerveld; 6.30 Bloemhof 9.30 u leesdienst, 6.30 uur ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk: Je- te Amelde. Oud Ger. Gem.: Kerkgeb. Hoofdstr. 240: 9.30 en 4 u leesd. Rem. Geref. Gem.: Van Mandersloostraat10 Kerkgebouw Molenvlletlaan10 6.30 u ds. Verwev te Alphen a/d Rijn. Salvatorlkerk: 10 Geref. Kerk (vrljgi dienst; 2.30 u ds. J Haarlem. Geref. Gem. ds. S. van Deursen 10 dienst (dinsdag 3 man te Zeist (Bi kring: 10 u eredienst: 6.45 u Jb. Klein Haneveld. Evang. Luth. Kr-'"- ort ds. A. Duyvendak te Zeist. Boskoop: Herv. Gem. 9 Morimav uit Oegstgeest: 61- ult Rotterdam. Geref. Kerk 9 30 Van I. de Tombe te Lelden: 6.30 u ds. G. Jonkers. Geref. Kerk: 9.30 u ds. Mak- kinga; 6.30 u ds. Brink. Hlllegom: Herv. Gem. 10 u ds. C. Boogaard: 7 u ds. J. Bronsgeest; 10 u Jeugdkapeldlenst ln de kantine van Leeuwensteln, Pastoorslaan; 10 uur: dornshuls Venneperweg dhr. Zaansma te Santpoort. Geref. Kerk 10 u ds. W. H. Pouwels; 5 u ds. J. Dethmers te Woubrugge. Chr. Geref. Kerk 10 en 6 Fred. J. Broeyer. De moordzaak Kennedy en zijn gevolgen, waarbij het zoeken van de moordenaar door de hoogste gerechtelijke instanties in de V.S., kan men als een van de grootste raadsels van deze eeuw beschouwen. Om even te recapituleren: op 22 november 1963 wordt in de hoofdstad van Texas een president vermoord die in de wereld over het algemeen een goede pers had, die voorstander was van gelijke burgerrechten voor blank en bruin en die zich distan tieerde van de kwestie-Cuba. De moord geschiedt in Dallas, centrum van gangsterdom en moordaanslagen. Na een uitgebreid onderzoek door de commissie-Warren (op perste rechter in de V.S.) legt deze commissie de verklaring af „bepaalde feiten met betrekking tot de moord op president Kennedy zullen om redenen van staatsveiligheid pas na 75 jaar openbaar kunnen worden gemaakt". Boeken nuRkt Geld maakt geld Voorlopig z\jn de bedrijven ii ADVERTENTIE •¥*S.V"ONAAI.^ beleg r BELEG IN V ^A^TIONAAL BELEG V Internationale Beleggings Unie „Interunie", Postbus 617, Den Haag Onplezierig Beschuldigd van de moord wordt onmiddellijk een man genaamd Lee Harvey Oswald, die deze daad om persoonlijke redenen van rancuneuze aard zou hebben gepleegd. Maar twee dagen later wordt deze Oswald op het moment dat hij het politie bureau zal verlaten om naar de staatsgevangenis van Texas te wor den overgebracht, doodgeschoten door Jack Ruby met als motief dat v Kennedy de ellende wil besparen naar Dallas te moeten ko men om te getuigen ln verband met Oswalds vermeende tweede moord nl. op de agent Tippit. Zelfs als men zich bepaalt tot deze simpele kerngegevens en zich afzij dig houdt van elk commentaar en de reeks gevolgen van deze zaak dan valt het toch niet te verwonderen als een zinnig mens een onplezierig ge voel krijgt. Bekijkt men b.v. de foto's die in 1963 in de dagbladen ston den (nrs. 7 en 21 van dit boek) dan is men ten eerste verwonderd ever de rare plaats die de moordenaar heeft uitgekozen, te weten een raam op de zesde verdieping van een voor iedereen toegankelijk gebouw met een brede boom in zijn schootsveld. Zelfs de eerste de beste amateur in het vak zou zich een betere plek uit kiezen (zie plattegrond nr. 3) Wat betreft foto nr 7, wie zou niet ver stomd staan bij het zien van een aan een agent in burger geketende gevangene, omgeven door zeker vier andere ai of niet geüniformeerden, die in het politiebureau door zijn moordenaar zo dicht genaderd kan worden dat deze hem het pistool let terlijk tegen het lichaam kan druk ken. Het ls dan ook geen wonder dat verscheidene lieden zich niet neerge legd hebben bij het rapport-Warren en vele zyn de verzoeken om her opening van het onderzoek o.a. door het weekblad Life. Tot de proteste renden behoort ook Mark Lane wiens film, gemaakt Judgment* en in Rusland. Het staat vast dat deze in dienst was van de Central Intelligence Agency (CIA), de Ame rikaanse inlichtingendienst. Hij weerlegt nadrukkelijk de bewering dat deze vanwege zijn marxistische voorkeuren naar Rusland zou zijn getrokken en vervolgens weer terug gekeerd naar de VS met als motief dat er geen kegelbanen te vinden waren en het leven er bar ongezellig was. Dat de VS iemand die al zover was gegaan dat hy het Russische staatsburgerschap had aangevraagd, weer terug zou laten keren maakt alleen al een vreemde indruk. Hij behandelt uitvoerig de figuur Ruby, nachtkroeghouder en waar schijnlijk .versliegeraar', waarbij hij echter nadrukkelijk vermeldt dat deze laatste de commissie-Warren heeft aangeboden een en ander be treffende een complot tegen Kenne dy uit de doeken te doen mits men hem meenam, weg uit Dallas, waar hij, zo beweerde hij, zyn leven niet zyn boek .Rush j was HU stierf spoedig genoeg zaterdag jl. op de Iin de gevangenis om achterdochti- Protesten tv heeft kunnen zien. De schrijver j £en van een ander, uitvoerig gedocumen teerd boek, Joachim Joesten, is een in 1933 uitgeweken Duitser. Hy was journalist in de VS en aanwezig in Dallas op de dag van de moord. In 1964 publiceerde hy in New York zijn eerste boek .Oswald, zondebok of moordenaar?' Hij heeft volgens zijn zeggen de VS moeten verlaten. In het rapport- Warren komt hij voor op de grote lyst van getuigen met als toevoe ging: een rapport over zijn persoon uitgebracht door de Gestapo (sic) in 1937 (document nr 1532 van rapport- Warren) Dit, zijn tweede boek over de zaak is dan ook in 1966 versche nen in Zürich, Schweizer Verlaghaus het denken te zetten Onthutsende feiten AG. Joesten is bepaald niet over één nacht ijs gegaan. Niet dat hij met een ware „verdachte" komt aanzet ten. Wat hij doet is met zoveel mo gelijk bewijslast aantonen waar de commissie-Warren een scheve schaats gereden heeft, beter gezegd, vele scheve schaatsen volgens zijn conclusies. Ten eerste gaat hij tot ln alle bijzonderheden de levensloop na Lee Harvey Oswald ln de VS Joesten wyst er o.a. uitdrukkelijk op, dat Kennedy machtige groepen van vijanden ln zijn eigen kamp had. Met groot geduld heeft hfj ge zocht naar preciese toedrachten, naar de juiste woorden van getui gen. naar onbelangrijk geachte fei ten en vooral naar overgeslagen of verdoezelde bijzonderheden. En het moet gezegd worden, dat hij met onthutsende en by eerste indruk niet te weerleggen feiten voor den dag komt. Al was het alleen maar zoiets pregnants als de kwestie van de rou te die Kennedy's stoet by het bezoek aan de stad zou volgen en die op het z.g. laatste moment, nog .edeloos veranderd werd (zie het platte- grondje). De conclusie te trekken uit deze merkwaardigheid waarvan Joesten precies alle bijzonderheden Is nagegaan, ligt voor de hand. Dui delijk spreekt ook het feit dat het rapport-Warren nooit of te nimmer een duidelijke verklaring heeft kun nen geven voor de vermeende daad van Oswald. Wat betreft de al of niet ln verband met de moord op Kenne dy staande kettingmoorden, citeert hij The Midlothian Mirror, een klein blad in Texas, dat heel vreemde za ken aan het licht heeft ge bracht. Het moge dan zo zijn dat de lust tot sensatie enige op zichzelf staande sterfgevallen aan de rij heeft toegevoegd, van weer andere staat het verband wel vast. In verband met de opleving van de belangstelling in deze moordzaak, waarover in alle dagbladen en vele tijdschriften dezer dagen heel wat geschreven is, stond er in Vrij Ne derland van 26 februari jl. een ar tikel van dr. L. de Jong naar aan leiding van een stuk in The Obser ver van 26 februari. Dr. De Jong trekt de conclusie, dat Mark Lane, wiens bevindingen wel met die van Joesten overeenkomen, terecht door de commissie-Warren voor fantast en leugenaar is uitgemaakt. Dr. De Jong beroept zich op prof. A. L. Goodhart, hoofdredacteur van The Law Quarterly Review, op de persoonlijke kwaliteiten en de posi tie van de leden van de commissie- Warren en op het feit dat men in de VS heus wel kritiek op de hoogste instanties durft uit te oefenen. Voor mijn gevoel wat te .officiële' bewij zen in zulk een netelig geval. Als alles zo openhartig en eerlijk ge daan is, waarom dan die geheimzin nigheid?, zo vraagt men zich af. Soms om redenen van staatsbe lang? Bepaald aandoenlijk van na ïviteit vind ik dr. De Jongs opmer king in verband met de ketting- moorden die hij beschouwt als op fantasie berustend, dat .degene, die Oswald het beste kende, zijn vrouw' toch nog in leven is. ,Ge zult het aantal vrouwen dat nooit of te nim mer iets afweet van het doen en la ten van hun echtvriend, de kost ge ven. dr. De Jong' Quak. Geref. Kerk: 10 i Vlijm te Lelden. Leiderdorp: Herv. Gem J. v. d. Hoek. 5 u ds. Kerkzaal Zijlkwartier: 6. J. P Honnef. Jeugdk Geref. Kerk: 10 u ds. J. u ds. F. Minnema. Kerkzaal Zijlkwar- 10.30 u Ver. V delaan 12a: Den Haag. Leimuiden: Herv. Gem. 9.30 u ds. P. L. J. Wapenaar. Geref. Kerk: 9.30 en 7 u ds. C. Klapwijk te Leeuwarden. Lisse: Herv. Gem. Grote Kerk: 10 u ds. H. G. Oostinga: 7 u ds. S. Kool kapel: 10 u ds. S. Koolstra. k: 10 en 5 u drs. AE. van i. Chr. Geref. Kerk: 10 en D. H. Blesma. Geref. Ge meente 10 en 4 u ds. W. Suyker. Geref. Kerk (vrljgem.) 10 en 4.30 u ds. J. J. Verleur. Oud. Geref. Gem.: 9.30 en 3 u ds. W. Kamp te Utrecht. Nieuwkoop: Herv. Gem.: 10 u ds. Zwammerdam. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u dhr. J. van Leeuwen. Rem. Geref. Gem.: Streekdienst te Waddlnx- veen aanvang 10 uur. Nleuwveen: Herv. Gem.: 9.30 u ds. Balke te Bodegraven; 6.30 u ds. G. van Doorn. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u ds. G. Melnders. Noordwtyk aan Zee: Herv. Gem.: 10 u ds. A. L. Lapré. De Rank: 10 uur Jeugdkerk; 5 u ds. A. L. Lapré. Geref. Kerk: 10 u ds. C. Warner; 5 u ds. W. Dekker. Sole Mlo: 10 u ds. H. A. van da. Van den Hout 1 Van Malssen te Lelden. Geref. Kerk: 9.30 u ds. W. Dekker; 5 u ds. C. War ner. Van den Berghstlchtlng11 u ds. W. Dekker. Ned. Prot. Bond: 10.30 u prof. dr. P. A. H. de Boer te Oegst geest (herdenking 60-Jarlg bestaan». Noordwijkerhout: Herv. Gem. 10 u ds. A. H. Smits; 7 u Jet 'gfi M. J. Elffrich te Voorburg ;s; 7 u Jeugddienst, ds. .e Voorburg. meisjesschool Oegstge* Kerk: 11 dienst; 7 i ds. Vegter. Geref. Wetering: Herv. Gem: 9 30 u u ds. G. Moen te Al- Verhoog. Rem. Ge- ds. H. Bouter te Lelden. Chr. Geref. Kerk 10 en 5 u ds. G. de Vries. Geref. Sm (h.a. ds. kerk: 9.30 iburgkerk: ds. Baayen. Maranatha kerk: 9.30 en 5 u ds. Bljleveld. Rijnsaterwoude: Herv. Gem. 10.15 u ds. A. M. Llndenburg te Ter Aar; 7 u ds. J. Lalleman te Oude Wetering. Chr. Geref. Kerk: 9,30 u dienst des woords, 2.15 u ds. G. de Vries te Rijnsburg. Sassenheim: Herv. Gem.; 9 en 10.30 10 u ds. J. D. te Winkel; 5 v. d. Berg. Chr. Geref. Kerk: 10 Brands (H.é Voorhout: Herv. Gem.: 10 u ds. E. J. Beker te Driebergen. Geref. Kerk (ln Herv. Kerk): 7 u ds. H. v. d. Berg te Sassenheim. Voorschoten: Herv. Gem.: Dorps kerk: 10 u ds. Meljerlng; 7 u ds. Sa- raber. Hulp en Heil: 10 u ds. Zijlstra. Rijndijk: 10 u ds. Saraber. Geref. Kerk 9 u en 10.30 u en 5 u ds. De Zeeuw. Geref. Kerk (vrijgem.): 10 u en 5 u ds. J. Bos te Leiden. Rem. Doopsgez. Kring (Cult, centrum): 10.30 u dr. A. dienst. Immanuël- ds. J. F. Wi Kerk: 9, 10 Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 Haarlem: 7 te Voorburg. Gerei P. Verloop. Rem. Geref. Kerk: 10 u T. MaJJer te Woerden, streekdienst. Warmond: Herv. Gem. 10 u ds. J. M. Snijders; 7 u ds. J. Irlk te Oegstgeest. Wassenaar: Herv. Gem.: Dorpskerk: 10 u ds. O. V. Henkei te Den Haag; 7 Vries te Voorburg. Zijllaan: 5 u ds. D. van der Meulen. Ned. Prot. Bond: Lange Kerkdam: 10.3" ds. W. VroegtndeweiJ Kempenaar: 6.30 u ds. Waddlnxveen (Jeugddienst). Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u ds. Dethmers. Wassende handen prk^fo" Alleen wie over 75 jaar nog ln le- ven is en zelfs een vijftienjarige is dan negentig zal waarschynlyk de hele waarheid horen volgens de beloften van het rapport-Warren. Tussen twee haakjes een hoogst on psychologische verklaring, want ten eerste geeft men met die woorden dat er iets te weten valt en ten tweede zullen nog velen proberen hun nieuwsgierigheid te bevredigen. In elk geval is het zo dat Joachim j Joesten degelyk te werk is gegaan i dat hij de schuldigen daar zoekt ..-Ar ze naar alle waarschijnlijkheid I te vinden zouden zijn als de ene hand ophield de andere te wassen. CLARA EGGlNKl nde: Herv. Gem.: 10 Herv. Gem.: 10 G. Moen te Alphen aan den Rijn; 6.30 u ds. W. F. van der Staat te Amster dam. Geref. Kerk: 10 en 6.30 u ds. K. H. Schuring te Alphen aan den Rijn. i Meeteren te Rotterdam. Cultuurprijs Jonge Nederlandse ontwerpers van kleding, hoeden en schoenen kunnen meedingen naar de EMS-cultuurprijs. die. met soortge lijke prijzen voor beeldende kunsten en muziek, die Jaar op 20 mei tijdens een cultuurfeest in de Kurzaal in Scheveningen wordt uitgereikt.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15