Katwijkse duinen door storm beschadigd m en ijOngevallen om de woning Mishandelingen in Arnhem voor rechter Nog een gesprek artsen - fondsen )AG 10 MAART 1967 ter J. F. J. Baesjou spreekt LEIDSCH DAGBLAD qJ egstgeest over ïdlf koo. 3 Llsteilend aantal „ongevallen IS( m de woning" I voor Huishoudelijke en Ge- ichting aanleiding oi_ een speciale voorlich te wijden. In het „Witte Oegstgeest waren velen tomen om te luisteren F. J. Baesjou, oud hoofd ijche Dienst van het Rode rr\ leider vergeleek allereerst het rj7 jden in het moderne verkeer, iV o in ons land, met hot aantal igamaast vele ernstig gewon- ongelukken in en jning. Het dodencijfer is daar Dit geeft duidelijk de om- het probleem aan. Daar na toedoen van de arbeidsin- n het Veiligheidsinstituut in m het aantal dodelijke on- van 500 tot 150 is terugge n/poet er, aldus dokter Baesjou te doen zijn aan het doden- J s gevolg van de ongelukken de woning ontstaan, de menselijke factor de |kste rol speelt n.l. 80%. 18% komt voor rekening van .Juiksvoorwerpen waarvan we U enen en slechts 2% is te wij- overmacht. C( hele betoog van dokter Baes- 55 edisclie diensten brp dokter P. van 't loofdstraat 40, tel. 30070; Maarle, Bonifaciusstraat srwoude, tel. 34673. st dokter J. B .Hugen- 51390. boten dokter S. van der W. Frisolaan 5, tel. 2527; G. M. Manschot, Pauwen- melden 9.30 uur; za. apo- »rschoten, Leidseweg 66, tel. Doeza-apotheek, Doezastraat i, tel. 01710-21313; wykver- Lieber, Wijngaardenlaan 2, - dokter J. A. J. Pau- /an Nyeveltstraat 42, dokter W. J. de Jong, Wit- 88, tel. 9124; Wasse- |lpotheek, Schouwweg 32, tel. Indarts Anclon, Lange Kerk- ll tel. 4207, melden 18.00-18.30 WASSENAAR are straffen Jj|r inbrekers B0-jarige woonwagenbewoner 24-jarige broer hebben voor e rechtbank terecht gestaan [inbraak in een school aan de in Wassenaar waar o.a. iwatch werd gestolen. i de Korenbloemlaan en auto gestolen, ühtbank heeft beide verdach- Dordeeld tot zeven maanden sstraf waarvan twee i voorwaardelijk en aftrek f voorarrest. 4 Hubrecht over «■Romeinse tijd Ie-itnodiging van de Historische ing „Oud Wassenaer" heeft V. !M. Hubrecht, directeur Rijksmuseum G M. Kam in een causerie gehouden Romeinse tijd in het So fisteravond. op het programma van de he vereniging eerst een an- I* [hg geplaatst namelijk een P. G. de Vey Mestdagh over ringen aan zyn wassenaarse hts-jaren in 1920-1924. De be- emeritus-predlkant heeft :nige tyd geleden een onge ld en is nu herstellende van rby opgelopen verwondingen, ibrechts vertelde over de door linen aangelegde weg langs li in ons land: van Nymegen 1$ bij Duurstede en Alphen en naar de omgeving van Kat- igs deze weg werd alles ver- )p de ruggen van paarden en i, wat nodig was voor de die zich langs de Rijn bevon- Elftt aantal kampen- in ons land, |»i sporen zyn aangetroffen is dan in Duitsland. Een van de daarvan is wellicht. dat Duitsland veel eerder en 'hsiever heeft gegraven naar overblyfselen. terwyl bo- in ons land de herinnerin- de Romeinse tyd veel dieper ind verscholen liggen dan oosterburen. leider toonde dia's van plat- van Romeinse kampen Id irg. by Utrecht en by Ny- vertelde veel byzonderhe- pauze toonde drs. Hubrecht van een groot aantal die by opgravingen Jenden en die worden be ta het museum Kam in Ny- Er zyn voorwerpen van aar- i brons, glas, koper, zilver en Voorzitter van „Oud Wasse- heer G. J. van Nimwegen de avond met een dankwoord beer Hubrecht. Daarna ging hy na wat er in ons onderbewustzyn schuil gaat en welke driften daar optreden. Aan de hand van voorbeelden, maakte hy duide- lyk dat er tal van ongevallen gebeu- ïen omdat er wat hapert aan onze intermenselyke verhoudingen. Ook schuldgevoelens, gebrek aan liefde en gebrek aan werklust kunnen onbe wust leiden tot een ongevalsdaad. Het is een heel complex van facto ren die tot ongevallen kunnen leiden en voorts ontstaan er vele door slor digheid in huis. Kinderen die gemak- kelyk aan gevaariyke voorwerpen ko men zoals vergiften zyn van die slor digheid het slachtoffer. Huishoudeiyke arbeid Is zeer be langrijk ook al wordt dit niet steeds Ingezien. Er bestaat overigens, vol gens dokter Baesjou in het geheel geen onbelangryk werk. Een land kan gemakkeiyker enige maanden zonder een regering dan zonder een vuilnis ophaaldienst, al ziet men dit soort werk als onbelangryk. Er zal veel narigheid en leed kun nen worden voorkomen wanneer de mens zich goed bewust is van de ach tergronden, de psychologische facto ren, die tal van ongevallen tot oor zaak hebben. By de sluiting van deze voorlich tingsavond wees de presidente nog op enkele activiteiten van de Stichting in de naaste toekomst o.a. de K. en de handwerkcursus. Westberlijners naar stembus (Van onze correspondent in Bonn) Zondag gaan 1,7 miljoen Westber- ïyners naar de stembus. Is het wes- telyke gedeelte van deze gesplitste stad op zichzelf al een buitenbeentje in de Westduitse politiek, zyn ver kiezingen zyn dat ook. In Berlijn by voorbeeld is van verkiezingsstrijd geen sprake, byna driekwart van de stad stemt socialistisch. In Berlijn ls het de politieke gunst van de vrouw, die meer dan 60 procent <1 miljoen vrouwen tegen 0.7 miljoen mannen) van de uitslag bepaalt. In Berlyn staat het belang van de Bondsrepubliek In geen enkele ver houding tot het plaatselyke. dat in deze stads- en deelstaatsverkiezingen primair is en tenslotte is Berlijn de enige plaats in West-Duitsland waar de (elders verboden) communisten aan de verkiezingen deelnemen. Kortom, Berlyn kan nauwelyks als een graadmeter worden gezien voor de Westduitse openbare mening ten aanzien van de grote coalitie van de CDU-CSU en SPD, of van Kiesinger, Strauss en Brandt. Op oudburgemeester Brandt na, heeft geen enkele Duitse politicus van naam zich de moeite getroost in Ber lyn een party pleidooi te houden. Men is zich ervan bewust dat de Berlijner voor Berlyn stemt, zonder rekening te houden met party politieke situa ties in Bonn. De extreem-rechtse N.P.D. doet in West-Berlyn niet mee. Democratisering van onderwijs Freinetbeweging opgericht In Amsterdam is opgericht de Frei- net-beweging Nederland die tot doel heeft de denkwijze van de Franse pedagoog Freinet in het Nederlands onderwys ingang te doen vinden. De democratisering van het onder wys staat bij de Freinetbeweging in het middelpunt. Men wil streven naar een school, waarin de leerlingen zon der autoritair ingrijpen van de vol wassenen hun problemen, ontdekkin gen en vorderingen samen met de onderwijzer bespreken. Hiertoe zyn in Frankryk vele werk. wijzen ontwikkeld die men kort aan duidt met Freinettechnieken. Deze zyn reeds in honderden Franse en Belgische scholen toegepast, de mees te al sinds tientallen jaren, en heb ben hun bruikbaarheid bewezen. Ook op enkele Nederlandse scholen is reeds met deze technieken gewerkt en deze werkwyze heeft thans geleid tot oprichting van de Freinetbewe- ging Nederland. De beweging is voornemens twee maal per jaar een boekje uit te ge ven met werk van kinderen die zyn onderwezen met de Freinet-technie- ken. Voorts is men van plan eveneens tweemaal per jaar ervaringen en sug gesties te publiceren. Men hoopt in april een boekje over het rekenon derwijs uit te geven. Er wordt nieuwe helm geplant Belasting ontduiking van een ton De voormalige directeur van de NV Gebroeders Poppel in Assen, is op verdenking van belasting-ont duiking in arrest gesteld. De vorde ring van de officier van Justitie in Assen, mr. C. J. van Oldenbeek tot gevangenhouding voor dertig dagen werd door de Asser rechtbank toege wezen. Verdachte werd vorige week vrydag voor de rechter-com- missaris geleid en toen zes dagen in bewaring gesteld. De belasting-ont duiking beloopt waarschyniyk een bedrag van om en by de 100.000 gulden. Verdachte heeft belasting ontduiking toegegeven- Deze ontdui king zou zich hebben uitgestrekt over de jaren 1963, '64 en 1965. Maastunnel De Rotterdamse politie adviseert automobilisten het komende week einde niet gebruik te maken van de Maastunnel, omdat deze als gevolg van werkzaamheden op het tracé in Rotterdam-zuid minder verkeer zal kunnen verwerken dan normaal. De vervangende routes hebben maar een beperkte capaciteit. Het doorgaande verkeer noord zuid v.v. kan beter de Van Brienen- oordbrug en de Willemsbrug ge bruiken, aldus de politie. De werk zaamheden beginnen vrijdagavond acht uur en duren tot ochtend. Vrydagavond 17 maart om 8 uur zal het trio Pim Jacobs in 't Leider- dorpse Dorpshuis een jeugdconcert J.O.V.D. wil kiezer laten meespreken Er bestaat een wyd verspreid on behagen over de voorgekomen rege ringswisselingen tydens de afgelopen parlementaire periode. Dit is de me ning van het hoofdbestuur van de onafhankeiyke Jongerenorganisatie Vryheid en Democratie (JOVD). Het hoofdbestuur meent dat deze wisse lingen zonder dat de kiezers geraad pleegd werden, de politieke duideiyk- heid niet ten goede zyn gekomen en dat deze derhalve voorkomen dienen te worden. Volgens het hoofdbestuur zal de regering drie principiële pun ten moeten aanvaarden en een wy- ziging in de kieswet moeten voor stellen. Deze punten zyn: 1. Niet meer vasthouden aan de ongeschreven regel van staatsrecht uit 1922, die inhield dat het zittende kabinet aan de vooravond van de parlementsverkiezingen zijn ontslag aanbiedt. Dit houdt in dat de zit tende regeringscombinatie inzet van de verkiezing wordt en de kiezer er zich over kan uitspreken of het ge voerde kabinetsbeleid moet worden voortgezet of niet. 2. Als het beleid van een of meer ministers niet meer de instemming van het parlement kan verkrijgen zullen de betrokken ministers hun ontslag moeten aanbieden en moet niet het hele kabinet aftreden. Slechts als het beleid van een kabi net als geheel niet meer aanvaard wordt dient het kabinet daar zyn conclusies uit te trekken. 3. Als de regering niet meer het vertrouwen van het parlement kan verkrijgen voor het gevoerde beleid zal dit geschil aan de kiezers moe ten worden voorgelegd. Dit betekent dat in die situatie besloten moet wor den de Kamer te ontbinden en ver vroegde verkiezingen uit te schry- Hoge straffen geëist (Van onze Arnhemse correspondent) Vier hoge gevangenis- en tucht- schoolstraffen zijn gistermiddag ge ëist en opgelegd aan de knapen die op 19 en 26 januari bij Hotel Zuid in Arnhem herrie hebben ge schopt en daarbij andere jongens mishandelden. De kinderrechter maakte gisteren een begin met de berechting van de betrokken kna pen, van wie er thans 12 in voor arrest zitten. Zes ervan moesten gisteren voorkomen. In vijf geval len werd de zaak achter gesloten deuren behandeld omdat de betrok kenen nog geen 18 jaar zijn. De zaak tegen een 18-jarige tim merman uit Driel was openbaar. Hij bekende op zondag 19 februari mee gedaan te hebben aan de mishande ling van een jongeman. De officier van Justitie eiste drie maanden ge vangenisstraf. eventueel door te brengen op een tuchtschool. De po litierechter maakte er 6 weken van en gelastte de onmiddelyke gevan genneming. Met stukken hout. fietskettingen en rubber slangen gewapend had een groep van byna 20 jongeren waartoe ook de timmerman behoor de, op die bewuste zondag by Hotel Zuid ene .Koosje' staan opwachten, in het kader van een .oorlog' tussen twee jeugdbenden. Op een gegeven moment zette de groep de achtervol- ging in op een jongen van wie ze meenden dat hij Koosje was. De i knaap werd geslagen waar dat maar mogelyk was. Toen de jongens ont- I dekten dat ze de verkeerde te pak ken hadden hielden ze op. (Van onze Haagse correspondent) Het bestuur van de LHV en de lei dende figuren van de ziekenfondsen hebben zich bereid verklaard het ge schil opnieuw te bespreken op basis van de gisteravond door minister Veldkamp gegeven nieuwe richtlij- De hevige stormen van de laatste weken hebben fel op onze kusten ge beukt en daardoor grote schade aan gericht aan de duinen. Dat is ook goed te zien in Katwijk aan Zee. Men is daar nu met man en macht bezig de schade te herstellen door de dui nenrug voor de boulevard opnieuw met helm te beplanten. Door de tomeloze kracht van de wind beukten de golven met hun witte schuimkoppen tegen de dui nenrug. die vooral voor de boulevard niet zo sterk is. Er werden grote stukken wegge slagen en op talryke plaatsen, onder andere bij .De Zwaan' en het Rot terdams Zeehospitium, bezweken de afrasteringen, doordat het water het zand rond de palen wegspoelde Fok de Best. Het vorig jaar stroom de het water, toen het tydens het badseizoen een dag stormachtig j weer was, rond zyn tent, die nog 1 geen meter van het duin afstaat. Het liep gelukkig allemaal goed j af. omdat De Best er tydig by was, en dus de nodige maatregelen kon treffen, maar voor hetzelfde geld had er grote schade kunnen ontstaan aan zyn tent". Hoe het ook zy, de gemeente Kat- wyk is thans doende de schade te herstellen. Men zal er ongetwijfeld alles aan doen om het risico voor de strandexploitanten, die over enkele Men is in Katwijk langs de boulevard bezig met het beplan. ten van de duinen met helm. (Foto LD, Jaap v. Duijn, Katwyk/Zee) weken hun tenten weer gaan op slaan op het strand, tot een mini mum te beperken. Tegen een ding staat men machteloos: het geweld van de wateren Men zal er goed aan doen te zorgen, dat het strand aan de voet van de duinen glooiend wordt ge maakt en verstevigt, want daardoor wordt voorkomen, dat het water het duin steeds meer afknabbelt. Losgerukt Loop der Bevolking te Leiden j 23 februari Vragen De heer Joekes. lid van de Twee de Kamer voor de V.V.D., heeft de minister van Binnelandse Zaken schriftelijke vragen gesteld over het feit, dat jeugdbenden de laatste tyd in de binnenstad en de wijk Mal burgen van Arnhem veohtpartyen aanrichten, voorbygangers moleste ren en caféruiten en andere eigen dommen vernielen. Hy vraagt of de minister een overzicht wil verstrek ken van de klachten, die in de af gelopen zes maanden terzake -an dergelijke gebeurtenissen bij de po litie in Arnhem zyn ingediend en van de eventuele maatregelen, die zijn genomen om vechtpartijen, mo lestaties en vernielingen in de ge meente Arnhem tegen te gaan. Deze richtlijnen, die naar ver wacht vandaag nog worden bekend gemaakt, worden vanavond tydens de afzonderlyke vergaderingen van de LHV en de ziekenfondsen aan de leden voorgelegd. Na afloop van de ministerraad verklaarde minister Veldkamp voors hands nog geen reden te zien voor het afkondigen van een prijsstop. AANNEMERSBEDRIJF FAILLIET: ZESTIG MAN ONTSLAGEN (Van onze Arnhemse correspondent) By het aannemersbedry f Marke- rink in Neede zyn gisteren wegens faillissement van het bedrijf 60 bouwvakarbeiders ontslagen. Dit houdt in dat de firma vier woningen van het plan-International in Door- werth niet afmaakt. Plan-Interna tional omvat de bouw van een bun galowpark, dat het .visitekaartje' van het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten moet zyn. Het bouwfonds zoekt nu naar een nieuwe hoofdaannemer om het pro ject te continueren. Naar men ver wacht zal een opvolger van de firma Markerink snel worden gevonden. Getracht wordt de werkloos gewor den bouwvakkers bij deze aannemer te plaatsen. Het bouwfonds stopte deze week de betaling, omdat vorige week de aan wijzing binnenkwam van het faillis sement van Markerink. Het faillisse ment werd begin deze week uitge sproken. Weersatelliet De Prawda heeft vandaag l a tigd dat de tweede Sowjetrussische weersatelliet in een baan om de aar de is en gegevens naar de aarde zendt. Een artikel In het blad over de satelliet, de Kosmos 144, die 28 fe bruari gelanceerd werd. kwam een week nadat Associated Press uit Moskou had meegedeeld, dat de gegevens van de satelliet naar Ame rika gezonden werden. VOORSCHOTEN Auto botst tegen bromfiets Een 19-jange juffrouw uit Leiden is gisteren op haar bromfiets in bot sing gekomen met een personenauto op de hoek van de Vinkweg en de Leidseweg in Voorschoten. Zy raak te daarbij gewond en werd naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. De automobilist zou geen voorrang hebben verleend. De beide voertuigen zyn beschadigd. LEIDERDORP A.R. vergadering Op vrijdagavond 17 maart om 8 uur wordt een ledenvergadering van de A.R. kiesvereniging .Vrijheid en Recht' gehouden, in de consistorie van de geref. kerk. Wethouder C. Meerburg zal, n.a.v. hem te stellen vragen, spreken over actuele zaken in de lands- en dorps politiek. De voetbalvereniging Rouwkoop hield gisteravond in het Cultureel Centrum in Voorschoten een film avond- Voor leden en genodigden (scheidsrechters) werd de film van de Olympische Spelen in Tokio ver toond. Deze twee uur durende film, gemaakt door een groot aantal Ja panse cineasten, werd in Voorscho ten voor de eerste keer op cinema- scoopdoek vertoond. De heer B. H. Kraayenbrink uit Wassenaar is aan de Technische Hogeschool in Delft geslaagd voor het dootoraal-examen civiel-ingenieur. Marktberichten !-75, spruiten A 81-90, 73. C 58. witlof 67-121. sla 10-23. ling Waspeen 360-560. Waspeen Al 820-880. Waspeen BI 800-890 per kist. Groene kool 36-47 per kg. Knolseldery 10-26 per stuk. Als gevolg van die hevige wind soms met een kracht van negen tot elf werd heel vepl zand van de duinenrug voor de Katwijkse bou levard weggeslagen en daardoor werd ook de helmbeplanting losge rukt. Overal op de boulevard ziet men nu nog hopen zand liggen. Men is thans bezig met het wegvoeren van dit stuifzand en met het opnieuw beplante van het duin met helm. Van gemeentewege verklaarde men, dat het helmplanten een jaar- lyks terugkerende bezigheid is. die van november tot april duurt. Men begint er ook wel eens mee in ok tober. Veel te laat Een oude Katwijker. die vertrouwd is met zee en duinen, vertelde ons toen hU op de rand van het par keerterrein voor de Voorstraat stond te turen naar de visserschepen, die in span of afzonderlek bezig waren met het vissen vlak voor de kust. dat het duin meer en meer „wegslaat", doordat men veel te laat met het beplanten van helm begint. Dat moet gebeuren, zei hy. voor dat het stormgety begint. Dan kun nen de helmplanten zich „zet ten" .Ook zou men er goed aandoen het zand van het duin af te schui ven naar het strand en niet, zoals nu gebeurt, het tegen de duinenrug aan gewaaide zand steeds weghalen met \rachtauto's om het elders voor an dere doeleinden te gebruiken. Het strand, zo merkte hy op, is niet glooiend meer. Het is vlak en dat brengt grote gevaren mee, voor al wanneer er in de zomermaanden door een depressie, gepaard gaande met veel wind, het water een voor die tyd van het jaar ongekende hoog te bereikt en tot aan het duin toe komt. Daar moet door de gemeente iets aan worden gedaan. Had men destyds de betonnen muur van de bunkers maar laten staan. Rond de tent dijk 192; G. Mulder, chemisch analiste, Lammenschansweg 55; J. B. H. Schel vis, 1.1. verpleegster, Joh. kade 44; M. 5a; L J. C. Dee, Sweellncklaan 12; J. Pezie, Rapenburg 58; R G. Funcke. Boerhaave- F. P. J. A. Bust 192a; W. Soetekouw, VUet- Sibblng, Conradstr. 10; bankwerker, Soussi, productlearbel- 14; C berelder. Herenstraat Vertrokken: J .Mooten en fam., de Katwijk, Overrijn 7; D Stol en fam. Janvossensteeg 38. Haar lem. v. Eedenstr. 7; A. Hofman en fam., Willem de Zwijgerlaan 191, den Ryn, Barentszstr. 33. A. C. Zoek en fam.. Beijerlncklaan 6, Alphen n«n den Rijn. Pr. Irenelaan 58; M. M. Schmale en fam., Kanaalstr. 49. Lim- men. Kapelweg 2a; J. Kluit en fam., Van Vollenhovenplein 76, Bergen op Noorlander en fam.. Haagw. 24, Leider dorp. v d. Valk Boumanweg 25; A. H. DelnolJe en fam.. Brahmslaan 47. Wlttem. Kardinaal van Rossum: C. J. Truljers en fam.. Jul. v. Stol berghof 64. 's Gravenhage. Dillenburg- str. 16; S. H. Overdlep en fam., Boer- haavelaan 56. Delft, Weteringlaan 8* M. G. H. van RoolJ en fam.TLorentz- kade 66. Amstelveen, Manus Peetstr. 57; W. C. Kult. Jul. v. Stolberghof 64. 's Gravenhage, Dlllenburgstr. 16; C N Schlebaum en fam., Morslaan 54. Ke nia; J. Hubers en fam.. Bloemstr. 26, Nagtzaam-Boom. Gerrit Kastelnstr 62 Boskoop, zyde 101 I; L. P. Broek- veldt. Rijn- en Schiekade 104. Amster dam le Weteringplantsoen 2E; M. de Koning, Witte Singel 70, Oegstgeest, Endegeesterstr.weg 5; J. p. van den ^a.n 2a. Maassluis. Brederodelaan 77d; J. G. Nagtzaam. van der Duynstr. 4, Boskoop, Zijde 101" E. de Groot, Rynsburgerweg 10. Lei derdorp, Jullanastr. 20; W. M. H Huijskens, Rynsburgerweg 10 Horn L Burg Klrkelsstr. 5; J. de Wolf. Jou- bertstr. 7a. Oegstgeest. Endegeesterstr. TÏS? 5tv J" S" CS" wellink-Bout. Breestr. 177Hazerswoude, Herman Gorterstr. i. M,_ S;, J- Tempel, Mandenmakers- steeg 7. Eindhoven, Floralaan Oost 156; E C. M. C. de Wit, Hooigracht 15, Wassenaar, Middelweg 7. F H Schoenmaker, Verl. Nassaustr, 10 Am sterdam. Sarphatlstr. 136 III; O Fa- tlo Boerhaavelaan 40. Zwitserland; L. Lekkerkerker. Joh. de Wlttstr. 3. s Gravenhage. Oranjeplein 41; A W Chavannes. Maredyk 19c, Velsen, Zee- weg 16; A. M. Versteegh, Rijnsburger- weg 75a, Rotterdam, AJaxstr. 10; C J. Cambier, Surinamestr. 56, Utrecht. Brlgittenstr. 18; M. van der Moolen- Onderwater, Trompstr. 23. Voorscho ten, Rembrandtlaan 32; T. S Man. Breestr. 16, Hilversum, Havenstr 17- Rembrandtlaan 32; T. S. Man str. 16, Hilversum, Havenstr. 17;' J H. van der Lichte, Hogewoerd 30. s Gravenhage, Zwolsestr 409: J. W. Wladlmlroff, Rapenburg 98. 's Graven hage, Ericalaan 75a; E. C. Maclntosch. Hooigracht 15. Delft, Koommarkt 10; A. Marrakchl, Lammermarkt 58. Bel gië: P. E C. M. Dahmen, Steenschuur 8, Oegstgeest. Regentesselaan 1; F. van Glnkel. Verdamstr. 54. Baam. Hilver- sumsestraatweg 14; J Onderwater-Bee- renfenger Rijnkade 6. Canada; E. W oIJgl\„?a,ïerstr 32- 's Gravenhage. Spul 165; J. G. Woordes. Rljnsburger- Arnhem van Law. v. Pabststr. 203. M. C. van Rooden-Hoogeveen Boerhaavelaan 2. Katwijk. Overrijn 7; J van Rooden. de Genestetstr. 25. Katwijk Overrijn 7; J E. van der Laan-Padmos. Hogewoerd 87. Llnscho- ten, Merodeplantsoen 11; G van der Spruit. Steenschuur 9. Weert, Kazer nelaan 101; J. C. van Duin, Witte Ro- ^enstr. 31. Amsterdam. Snoekjesgracht 3 III; A. J. F. M. Klenjet. da Cos- tastr. 83. Voorburg. Laan van Nieuw Oostelnde 306; H Bustraan. Boerhaa velaan 248. Enschede. Stadsmatenstr. 1-109; A. G. M van der Kallen-Van der Wardt. Rljnsburgerweg 10. Amster- I dam. v. Eeghenstr. 105; C. D van der Jagt. Herengracht 58. Rotterdam. All 11c; E J Lootens, Co- 16; J. M. A. Buurman, Rijnsbur- Zeeweg 168; C. P. van gerweg 10. 's Grf Telderskade 30, Oegstgeest tlonsweg 115; J. erlkstr. 5, Velsen. Kuïn, Tulpenstr. 2. Aalten, 1 Ryn, Hooftstr. 223; J. Hogewoerd 165, 's Gravenhage. Lou- i Aalmoeshuls- E. J. J. Schoenmaker. Lange Mare 55; L. Valk, Kamperlaan 4; H. J. Lammenschansweg 7. Renkum .Ooster beek, v. Wassenaerheuvel 7; G. J. R. Dijkstr. Magd. Moonsstr. 96, "s Graven hage, Galileïstr. 147; Roodenburgerstr. 24. Rotterdam. Frank v. Borselenstr. 6; J. Biel Gavé, Jan v. Goyenkade 19. Spanje. P. G. Up- penkamp. de Sitterlaan 125. Duitsland. Chauffeur gedood door eigen auto De 55-jarige bedryfsc V uffeur L. Baars uit Boxtel is gisteren door zyn eigen auto overreden en dodeiyk verongelukt. De man was. liggende onder zyn auto bezig reparatiewerk- zaamheden aan de mistlampen te verrichten. Een passerende andere auto raakte een der openstaande achterdeuren van de wagen, waar door deze een voorwaartse druk kreeg en de motor aansloeg. De heer Baars trachtte nog onder het onver wacht opgang komende voertuig uit te komen, maar werd gegrepen door de linkervoorwielen. Hy werd zwaar gewond opgenomen in het St.-Lidui- na Ziekenhuis waar hy kort na aan komst overleed. leiden burgerlijke stand J. J. Gijsman en H. M. Kruide- Maurlen Hélène, dr van W. L. den Djongen; Mar- Z uil en i der Linden "en A. G. P. Mosterd Cosljn Huberta Josephina Verkley; Daniel, Beekman; Benno, en M. W. van Wessem ONDERTROUWD: G. M. Verberg en J. E M. var Klink; H. Honsbeek en A, Hof; J Roe- l der Kwaak en E. de Meij; Bink; H. J. Koet C. A van Staveren 1UU Wllk: B. de Jong en J W. Kalmyn F. H. D. Fokma en T. Goslings; J. de Groot en M. A. Piket; F. W. de Wit Keizer; W. L. Docter en J. Stoute; J. C. Kerssen i M Vredeveldt en C. W. Stlkkelorum; j F M. T. de Roode; T. J B. Smetz. OVERLEDEN D. le Feber. 36 laar. lolt79 Jaar. wed. van Blangé. 59 Jaar, vrc nellssen, 61 Jaar. echtg Kemp; H. Everts. (Foto LD Jaap v Duljn Katwyk/Zee) I

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 19