Nieuws voor de kampeerder Grondige tenten-test voor HISWA ^artsbisschop over cle geboortebeperking Overval mislukt Alles waterdicht? Kampeeruitrusting Zwakke geslacht BUNGALOWTENTEN Sporthuis v. d. Sfaay INDERDAC 9 MAART 1967 Dr. Thomas Robert S. J., die lange jd aartsbisschop van Bombay is ge- test, heeft er by paus Paulus op V/ingedrongen overleg met de andere ^Y^rken te plegen om een oplossing te fciden voor het dilemma over de 0oortebeperking. '10^(iHet is buitengewoon spy tig dat egenwoordigers van andere kerk- niet uitgenodigd werden voor het de deskundigen, die door Paulus bijeengeroepen werden hij zijn commissie van onder in Juni 1964 instelde", zei hij. lang heeft dr. Roberts kritiek geleverd op de hou- n de rk. kerk ten aanzien de contraceptie. De vorige week !Het Vaticaan en Oost-Europa VWat de thans door een kort be- >ek aan Rome onderbroken ver- nnlngsreis van de Vaticaanse di- imaat mgr. Agostino Casaroli door Poolse bisdommen betreft, is in ticaanse kringen vernomen, dat de lèli "jet-Russische regering by de bolse autoriteiten druk zou hebben ^geoefend om een normalisering De Sowjet-regering zou dit gedaan naar aanleiding van een ver dat paus Paulus daartoe deed het Russische staatshoofd Niko- Podgorny toen deze onlangs het bezocht. Moskou zou, ter- dit bezoek, Warschau ver- it hebben zyn houding ten op- de r.-k. kerk te matigen, verband met het bezoek van Bongianino van het Vaticaanse xetariaat aan Boedapest It uit kringen rondom kardinaal de aartsbisschop van Wenen, meld, dat men de mogelijkheid k uitsluit, dat de Hongaarse kar- taaal Mindszenty die sedert 1956 r„vrywillige" ballingschap in het 'fcouw van de Amerikaanse legatie I Boedapest vertoeft eind deze ontslag zal vragen. De kardi- wordt op 29 maart vijfenzeven- Het zou overigens de vraag zyn de paus een dergeiyk verzoek zou inwilligen. Iet bezoek van mgr. Bongianino, wordt verder van deze zijde ge- is niets ongewoons aangezien •gelijk contact is voorzien in het «koord tussen de Hongaarse rege- Aig en het Vaticaan en gezien het Ut, dat er in Hongarije geen apos- Qisch nuntius is, die de Paus voor alen zou kunnen doen voor de be- Jferning van nieuwe bisschoppen nu in vyftal Hongaarse bisschoppen n ontslag heeft verzocht. moest een lezing die hy voor studen ten van de universiteiten van Cam bridge hield, gestaakt worden nadat de studentenmoderator Joseph Chris tie hem van kettery had beschuldigd. Dr. Roberts (73) verklaarde, dat hoe langer men de twyfels laat voortbestaan „hoe meer het gezag van de kerk verzwakt zal worden en haar imago in niet-katholieke ogen besmeurd zal worden". Verwijzend naar de Anglikaanse Kerk, die in de laatste 50 jaar ge- leideiyk de contraceptie aanvaard heeft, zei hy: „Het zou zeker voor het goed van allen zyn dat wy pro fiteren van de ervaringen van de Anglikanen. Zy moesten dezelfde feiten bestuderen, dezelfde twyfels overwinnen en zy waren zeker geïn spireerd door het verlangen de waar heid te ontdekken". Hy riep op een gezamenhjke com missie voor de geboorteregeling in te stellen. „Maar wy moeten het snel doen, wil de kerk niet nog meer schade ïyden". Vlootaalmoezenier 25 jaar priester Dr. L. A. M. Goossens ofm. hoofd- vloetaalmoezenier van de Kon. Ma rine, zal op 15 maart zyn zilveren proesterfeest vieren. Ter gelegenheid daarvan zal er 's ochtends om 10.30 u in de rk. kerk aan het Stadhou dersplantsoen in Den Haag een mis worden opgedragen. 's Middags recipieert dr. Goossens om 16.00 urn- in de Interservice Officiersclub in Den Haag. Amerikaanse zendelinge in Indonesië vermoord Een 26-jarige Amerikaanse zende linge, mejuffrouw Patricia May Gruff, is in haar woning in Ban doeng doodgestoken aangetroffen, al dus meldt het persbureau Antara. Een 20-jarige jonge man, die en kele uren later werd gearresteerd, heeft bekend de moord gepleegd te hebben. Hy zou verder de politie gezegd hebben het misdryf begaan te hebben voor iemand anders wiens naam hy niet noemde. Volgens An tara zyn er aanwyzigingen, dat de ,man achter de moord' een Chinees Uit de woning van mejuffrouw Gruff, die pas twee maanden in In- s, werd niets gestolen. Kerkelijk beraad in Noordwijk over zondagsrust Er komt een boodschap van ker kelijke zijde over de zondagsrust en verschillende andere facetten van het leven in een badplaats. Dit kon digde ds. A. L. Lapré aan tydens een gemeenteavond van de hervorm de gemeente in Noordwyk aan Zee Graag zou men deze boodschap sa men met de andere Noordwykse ker- kelyke gemeenten uitgeven. Ouderling-kerkvoogd J. de Geus zette, naar aanleiding van vragen over de zondagsviering, uiteen, hoe hij als wethouder er toe was gekomen zich achter het voorstel tot uitbreiding van de openstelling van winkels op zondag te plaatsen. Andere punten van gesprek waren het karakter van de kerkdiensten, het gebruik van het jeugdcentrum ,De Rank' en de plannen tot fusie met de hervormde gemeente van Noordwyk-binnen. Tegen een nau were samenwerking met deze ge meente bleek geen bezwaar te be staan. Wel informeerde men naar de consequenties van een dergelyk sa- D.i. D. Keuning, die de leiding van deze samenkomst had, vroeg namens de maatsohappelyk werkster om as sistentie voor de bejaardenhulp. Het gaat hier om zelfstandig wonende bejaarden, die by het huishoudehjk werk moeten worden geholpen. (Van onze Roermondse ooit espondent Een naar schatting 20-jarige man heeft gisteren vergeefs gepoogd het geld uit de kassa van een sigaren- handel aan het Zwartbroekplein in Roermond te roven. Hy sloeg op de vlucht toen de winkelierster, mevr. SmeetsWelters, gillend bij de bu ren hulp haalde. De rover is nog spoorloos. Gekleed in een lichte regenjas, diep in de kraag gedoken en een zon nebril op, stapte de onbekende tegen 7 uur de winkel binnen en vroeg om een pakje sigaretten. De winkelierster keek even later in een dreigende pis toolloop terwijl de man haar toe snauwde hem het geld uit de kassa te geven. Mevrouw Smeets trotseerde de bedreiging met het wapen en liep schreeuwend om hulp niaar de buren. De dief verdween toen de heer Smeets op het gegil van zy'n vrouw de win kel in kwaan. Hy had alle tyd onop gemerkt in het drukke stadsverkeer te verdwijnen. De heer en mevrouw Smeets dachten er pas geruime tijd .ater aan de politie te waarschuwen. LEIDSCH DAGBLAD Kerkelijk Leven Ned. Herv. Kerk. Beroepen door de Generale Sy node, als zendingspredikant voor de Geref. Zendingsbond voor de arbeid in Kenya W. J. Bouw kand. te Oegst- geest. Beroepen te Oud-Beyerland (vac. W. H. v. Kooten) J. Zwynen- burg te Oudewater. Geref. Kerken. Beroepen te Middelstum C. G. Mak woonachtig te Vries (Dr.) Aangeno men naar Dokkum (5e pred. pl.) G. de Jong te Coevorden die bedankte voor Assen (vac. K. A. Firet). Bedankt voor Bennekom (vac. H. Groeneveld) D. H. Borgers te Ny- verdal. Examens-Aan de Theologi sche Hogeschool te Kampen slaagde voor het kand. examen theologie de heer R. H. Nieuwenhuis te Visvliet. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Examens-Aan de Theologische Ho geschool te Kampen slaagde voor het kand. examen de heer H. J. Boge- mann, Krugerlaan 5, Gouda. Ghr. Geref. Kerken. Geref. Gemeenten. Beroepen te IJsselmonde H. Ryk- n te Gouda. Bedankt voor Boskoop A. Hofman te Zeist. Evang. Lutherse Kerk. Aangenomen naar Amstelveen W. Bley proponent te Amsterdam. D.AMCOMPETITIE VDV kandidaat voor promotie Na de promotie van het Goudse Damlust heeft zich nu ook VDV uit Vlaardingen aangediend voor de pro vinciale hoofdklasse. In Delft be haalde de club zelfs meer dan het benodigde puntje door concurrent DOS met 119 te verslaan. Voor het Katwykse KDC is deze oompetitie op een teleurstelling uit gelopen. Met wat meer ervaring had er zeker een promotie in gezeten. Juist tegen de koplopers werd onno dig de winst verspeeld en in de laat ste ronde ging ook de derde plaats nog verloren door een 128 neder laag tegen DC Rysoord. De gedetailleerde uitslagen van deze wedstrijd zyn: J. Passchier (KDC)W. de Koning (DCR) 20, J. ZwaanT. Goud 02, J. v. Duy- venbode—J. Flach 0—2, A. v. Beelen T. de Koning 0—2, T. v. d. Plas— T de Ruiter 02, H. Klinkenberg J, Kampers 20, J. Sohoneveld Pzn. W. Yselstein 20, J. GodwaltT. v. d. Burg 1-1, J. Schoneveld-S. Wil schut 11, H. VoorzaatD. v. Pelt 0—2. De eindstand: l. Damlust 9 VDV 7; 3. DCR 5; 4. DOS 4; 5. KDC 3; 6. GDC 2. Imre Rietveld in halve finale Imre Rietveld heeft woensdag zonder veel moeite de halve finales bereikt van de open Deense badmin ton-kampioenschappen ,die in Ko penhagen worden gehouden. In de kwartfinales versloeg zy de Japanse nummer twee, Hiroe Amano met 11- 3, 113. Men geeft haar in Dene marken als enige deelneemster een kans togen de Japanse kampioene Moriko Takagi, die evenals Imre eerste is geplaatst. Hiervoor moet het Nederlandse meisje echter nog uitkomen tegen de gevaariyke Zweedse Eva Twedberg, die met 12—10, 11—12, 11—9 won van de Deense Pernilie Molgaard Hansen. De andere halve finale zal gaan tussen Moriko Takagi en de Deense Ulla Strand. In het damesdubbelspel bereikte de combinatie Imre Rietveld/Ulla Strand de halve finales door een zege met 150, *157 op het Deense paar K. Sonne en A. Mariboe. De Deense tweeling Ben te en Anne Pllndit zorgde in dezelfde ronde voor de uitschakeling van de Zweeds/Ne derlandse combinatie Eva Twedberg: Agnes Geene: 15—2, 17—14). De Kubber verlaat Lugdunum Joop de Kubber, trainer van de Leid se derdeklasser Lugdunum zal aan het einde van dit seizoen de club verlaten. Hij stapt over naar de Haagse eerste klasser VUC, als op volger van Freek van der Gyp. Wie Joop de Kubber als trainer by Lug dunum zal opvolgen, is nog niet be kend. „Macbird": toneelspel van Barbara Garson By A. W. Bruna en Zoon te Utrecht verscheen het toneelspel van Barbara Garson „Macbird", dat dit voorjaar in ons land wordt opgevoerd door de toneelgroep Theater. De satire „Mac bird" hekelt het Amerikaanse machts systeem. Parijs-Nice Incident bij eindstreep De Belg Willy Planckaert, winnaar van de eerste etappe woensdag van de wegwedstryd ParijsNice werd later gedeklasseerd, omdat hy ty- dens de sprint een overtreding zou hebben begaan: Hij trok zich op aan het shirt van één van zijn ploegge noten en veroorzaakte daarmee een algemene valparty. Dit was voor de commissarissen aanleiding hem te de klasseren en bovendien een boete op te leggen van 50 francs. Planckaert werd teruggezet raar de laatste plaats van het eerste pelo ton: de 23ste. Zyn ploeggenoot Van- denberghe kreeg eveneens een boete van 50 fr., omdat hy zyn lyn niet zou hebben gehouden, Door dit alles zal de Belgische kam pioen Reybroeck overigens een ploeggenoot van Planckaert van daag in de tweede etappe van start gaan in het leiderstricot. De valpar ty by de finish heeft een aantal slachtoffers gemaakt: De Belg Seis, gewond aan ellebogen en knieën, moest de stryd staken evenals de jonge Fransman Jagueneau, die een sleutelbeenfractuur opliep, en de Belg Depauw, die een duim brak. Straf voor NAC'er Bouwmeester Frans Bouwmeester, ex-Feyenoor- der en sinds enige tyd spelend in het Bredase NAC, zal weinig plezier hebben gehad van zyn uitstapje naar Praag. Niet alleen zag hy Ajax verliezen van Dukla, in Breda staat hem nameiyk nog een disciplinaire s'traf te wachten. Bouwmeester, die de laatste weken niet in vorm is, werd zondag niet in NAC 1 opge steld. Hy had zaterdag in het twee de moeten spelen, maar verscheen niet op het appèl. Sindsdien heeft het NAC-bestuur niets meer van hem vernomen, tot het gisteren hoorde, dat Bouwmeester met zyn w naar Praag was. Jeugdsehaken in Den Haag Het landenschaaktoernooi voor jongeren tot twintig jaar zal dit jaar waarschijnlijk weer in Den Haag worden gehouden, evenals in 1965. Voor dit toernooi, dat Nederland twee jaar geleden won, zullen wor den uitgenodigd teams van: België, Denemarken, Engeland. Nederland, Noorwegen, Oostenryk, West-Duits- land ein Zwitserland. Het is de be doeling, dat het toernooi op 3 juli begint, en dat de laatste ronde op 11 juli wordt gespeeld. De organisatie van het toernooi is in handen van de Haagse schaak bond, die dit jaar 40 jaar bestaat. Of het toernooi in Den Haag kan wor den gehouden, hangt nog af van toe kenning van een subsidie van de ge meente. De deelnemers aan het toer nooi zullen by particulieren worden ondergebracht Hoe het Nederland team zal zyn samengesteld, is nog niet bekend. Zeker is alleen, dat de jeugdschaakkampioen van vorig jaar, Jan Timman uit Delft, in de Nederlandse ploeg wordt opgenomen. Het Nederlandse schaakteam kan pas worden gevormd als de jeugd kampioenschappen achter de rug zyn. Matig schaatsen in Noorwegen Woensdag zijn in de Noorse plaats Tromsoe internationale schaatswed strijden gehouden. Kees Verkerk en Ard Schenk kwamen hierby niet tot grote prestaties, maar de omstandig heden werkten niet bepaald mee. Het vier graden boven nul en het ras in slechte conditie. Driedui zend toeschouwers zagen hun land genoot Bjoern Tveter op de 500 me ter winnen in 44.1 sec., voor de Ja panse sprinter Keiichi Suzuki <44>. Ard Schenk werd met 46.0 vyfde en Verkerk liet dezelfde matige tijd voor zich afdrukken. Fred Maier won de drie km in 5.07.0 voor Tveter. Ver kerk eindigde als vyfde op deze af stand en Schenk werd negende. Eindklassement: 1. Tveter 95.317, 4. Verkerk 98.00. 6. Schenk 98.650 Na de stormachtige jaren, waarin de bungalowtent er in r ilaagde een zeer groot deel van de markt te veroveren, is de I ontwikkeling op tentengebied wat rustiger geworden. Specta- «ulaire nieuwtjes doen zich niet meer voor en men moet het loeken in verfijningen van het maperen, hi allerlei praktische bf minder praktische nieuwe accessoires, in lichter materiaal igcnz. De neiging van de tentenbouwers om de tenten steeds groter en dus meestal ook zwaarder te maken, is een beetje beteugeld, want de bouwsels van doek over stalen of aluminium frames werden zó zwaar, dat de kampeerder wel over een grote auto 6f een bagage-aanhang wagentje moest beschikken om zyn uit rusting te kunnen verplaatsen naar het vakantie-oord. Echte uitspringende nieuwtjes op tentengebied moet men op Je Hiswa dus niet verwachten, maar natuuriyk is er toch zóveel te zien, dat een bezoek de rasechte kampeerder én jjegenen, die dit willen worden zeker voldoening zullen geven. Een: raad: ga by het kiezen van een tent niet over één nacht Js. Overweeg goed waarvoor en voor hoeveel personen het lin den huis zal moeten dienen en vraag inlichtingen by deskun- van de ANWB, die in de stand van deze Bond aanwezig Kies ook de slaap. j||£alcken, het kooktoestel kampmeub eletn iet zorg en overleg, rant alles moet meer >p en achter de auto overbelasting leidt allerlei narigheid ïrweg. f Ook op watersportge bied is er by zonder veel ,Je zien. De ruimte hier door is driemaal zo groot als die voor het Jamperen, maar dat %an niet anders als men Feet, dat er 600 boten porden geëxposeerd, [Waarvan de grootste 55 jfon weegt. Men ziet er BJes, van het rankste Lpeiljacht tot de zwaarste «ruiser en in de haven 9 Een van de kleine noktenten uit |pWmen6t "««"tort". >#*- sne. ►hepen in hun element 10011 60,1 knusse woonruimte voorin. Opzoeken. baar en als luifel te gebruiken. .Dubbeldaks tenten bieden meer bescherming tegen regen, tegen warmte en kou', menen de ras- kampeerders. .Extra-warmte-iso latie door het dubbeldak is een fa beltje', stellen echter andere ras- kampeerders. De Nederlandse Con sumentenbond en de ANWB hebben getracht na te gaan wie er gelijk heeft, en wie niet. ,Het dubbeldak geeft enige, zij het geen grote iso lerende werking', is de voorlopige uitspraak. De proeven werden genomen met kleine enkeldaks noktenten. Over één van de twee werd een tweede dak aangebracht. In beide tenten werden .kunstlichamen' gelegd, die evenveel warmte afgaven als een mens. Instrumenten registreer den het verloop van temperatuur en een (goede) serie van drie van „De op te zetten, met voor als het regent De deur in de voorwand is opklap- vochtigheid. De proeven werden ge nomen binnenshuis bij temperatu ren van 15 tot 17 gr. Celsius, bui tenshuis bij bewolkte lucht en tem peraturen van 0 tot 12 graden Cel sius en overdag buitenshuis met zon en met heldere hemel 's nachts. Bij zon en helder weer werd het in de enkel-dakstent iets sneller warm respectievelijk koud. Binnenshuis en bij bewolkte lucht was het temperatuursverschil niet meer dan 1 tot 2 graden Celsius Regenweer Blijft het punt dat de dubbeldaks- tent bij regenweer betere bescher ming zou bieden. Vroeger ging die regel zondermeer op. Nu de laat ste vijftien jaar de waterdichtheid en het waterafstotend vermogen van het dakdoek met sprongen vooruit is gegaan, gaat deze regel nog maar ten dele op. De meeste binnententen zijn be slist niet waterdicht, laat staan wa terafstotend. Wel geeft de binnen- tent aan ,tot hier en niet vérder, anders raken we de buitenwand'. Wie de binnen tent raakt kan geen kwaad, wie doordrukt maakt brok ken. Vooral voor het gezin met jon ge kinderen kunnen met een binnen tent ongelukjes voorkomen worden. Dat betekent echter niet dat een enkeldakstent voor het gezin met jonge kinderen ongeschikt zou zijn. Vooral als de buitentent uit een goede kwaliteit doek is vervaar digd en als dat doek dan bovendien nog kundig is bewerkt, kan éven aanraken van het tentdoek heus geen kwaad. B I Een niet eens zo erg grote bungalow, maar door de compact-bouw volop 2 Woonruimte voorin. Tussen de slaaptenten tegen de achtergrond is de ilseukenruimte gesitueerd, met een geplastificeerde wand (ideaal met spet en). De voonvand kan helemaal open, vooral in het zuiden een pluspunt. midden 2.20 meter. Dat alles voor een aantrekkeiyk prysje. (fabrikaat Vroom en Dreesman) Deze grote noktent is een snel op te zetten stormvaste viermaster, ruim plaats voor vyf personen, met flinke woonruimte (3 x 1%) en een luifel meter. De tent biedt veel sta-hoogte, voorin 1.80 meter, in het (fabrikaat De Waard) De Nederlandse Consumentenbond en de ANWB hebben de kleine tenten getest. Nog net voor de opening van de Hiswa publiceerde „De Consumentengids" de resultaten van dit grondig onderzoek. Van de aehttien geteste tenten bleken er zes „zeer goed" te voldoen aan de gestelde eisen. Vyf tenten kwamen in de daaropvolgende categorie, drie tenten In de laatste categorie. Vier van de achttien tenten werden in de eindconclusie niet genoemd. Voor de kam peerliefhebbers is het nummer van „De Consu mentengids" van maart 1967 een hoogst interessant boek werkje geworden, want al be heerst de bungalowtent het (kamp) veld, de kleine tenten djn nog geenszins verdwenen. Ze worden nog steeds gebruikt door de kampeerders die er met de fiets of de bromfiets op uit trekken, en door de „ruige" kampeerders, die het primitieve Juist als je-van-het prefereren. De kleine tent wordt heel veel gebruikt als „Kindertent" naast de bungalow van vader en moe der. De Consumentenbond en de ANWB stelden als eisen: le dat de tenten slaapplaats bieden aan twee personen met enige ruimte voor bagageber ging, terwijl de voorkant van de tent voldoende wordt beschut en 2e dat het gebruikte materiaal aan een aantal eisen voldoet. Een kleine .topklasse" vol deed „zeer goed" aan belde eisen. De tenten zijn (2 personen met luchtbed) de Stern (De Waard In Schagerbruge f 173,50) en Perludi (Van der Linden in Rotterdam, f254) en verder (2 personen zonder luchtbed) de Bolderik (de Bijenkorf f149) en Kolibri (Sporthuis Centrum, f 159,50)In de lichtgewicht klasse voldeden „zeer goed". Dispuut (Carl Denig, f270) en Paddestoel 2 (Mentora, f190). Beide laatste tenten eveneens voor twee personen zonder luchtbed. De Stern en de Bolderik haal den bovendien „afwerking uit stekend". Bij de beproeving van het dakdoek haalde Stern 4 zeer goed, 1 goed. Bolderik 2 zeer goed, 2 goed, 1 void. Perludi 5 goed. Kolibri 4 goed, 1 void. De ANWB en de Consumenten bond classificeerde de volgende groep van vijf tenten met de benaming „de daaropvolgende categorie". In deze groep de Kleine Guit (Apeldoornse Tent en Zeilmakerij), Brederode (Schouten-De Jong), Mirabella (Walker), Albino (van Gent) en Canadian M (DSU). Wie geen eisen stelt aan beschutting doet ook een goede keus met een van de in de laatste groep geclassi ficeerde tenten, Broertje (Van der Stichel), Picollo (Safari) en Pirola (Gunneman) Smaak Over smaak valt echter niet te twisten, en waar de een af keurend de wenkbrauwen over fronst, zal de ander schouderop halend aan voorbij gaan. Welke tent voor u het meest in aan merking komt valt uit een lijstje met algemene eindconclu sies niet altijd af te lezen. Het hangt er maar net vanaf waar voor ude tent wilt gebruiken en hoeveel geld u voor de tent beschikbaar hebt. Het Consumentenbond-ANWB- rapport biedt echter voor het bepalen van deze hoogst indivi duele keus een schat aan ob jectieve Informatie. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Mannelijke beoefenaren van de watersport verkondigen vaak de mening, dat vrouwen en schepen eigenlijk niet bij elkaar passen, dat het oude gezegde: .Een vrouw en een kip zijn de pest aan boord van een schip'! nog altijd treffend toe passelijk is, vooral als het om een kleine zeil- of motorboot gaat. Wanneer wij echter om ons heen kijken, zien wij honderden, neen, duizenden vrouwen die niet alleen maar als een soort .lijdende blanke ballast' van de watersport genie ten, maar die daaraan ook actief deelnemen, die er vreugde en ont spanning aan beleven, die voor wat betreft schippers- en stuurmans kunst in geen enkel opzicht voor de heren der schepping onderdoen. Werden vurig begeerde en fel be twiste kampioenstitels, niet alleen op de binnenwateren, maar ook in zeezeiljachten op ruwere wateren, niet door vrouwen veroverd op mannelijke tegenstanders? De vrouw die aan watersport wil gaan doen, moet zich dit vooral niet uit 't hoofd laten praten met drog redenen als bovenstaand gezegde! Wel zal zij zich even een paar din gen moeten realiseren. Ten eerste, dat varen onder bepaalde omstan digheden een ruige bezigheid kan zijn, waarbij men wel eens een buil of een schram kan oplopen, lange, keurig verzorgde nagels wel eens kunnen afbreken of er onooglijk uit gaan zien en een dure permanent in een frisse bries wel eens snel kan verwaaien. ADVERTENTIE In Europa 15.000 campings Hoewel het aantal kampeerplaatsen zich regelmatig uitbreidt, en het „are aal" zich dus nooit precies laat aange ven. mogen wij ervan uitgaan, dat er op het ogenblik ln Europa een dikke 15.000 zl.|n, die over de verschillende landen zijn verdeeld als dit staatje aan geeft. België en Luxemburg 350 Bondrep. Duitsland 1500 Op HISWA 1967 WALKER EN ANDRE JAMET. Geheel nieuw DELTA de 1-stoks bungalowtent. Dealer LEIDEN en omstreken In de meeste landen zijn bij de rels- en verkeersbureaus, de toeristenbonden en bij vele benzine-statlons lijsten van kampeerterreinen verkrijgbaar. Meer uitgebreide gegevens omtrent ligging en accommodatie van kampeerterreinen vindt men in binnen- en buitenlandse kampeergidsen. De voornaamste zijn: ;7vmmampeerPlaatsen in Nederland" v?amPeerPaspoortterreinen" (ANWB); „Deutschland-Europa Cam ping FÜhrer" (CID): „Deutscher Cam ping Pührer" (DCC); Camping en France (Mlchelin); ..Guide Camping toute la France" (Susse); ..ABC Euro pe Caravaning" (Roth Cle.); „int Camping Flihrer. Mlttel und Nord-Eu- Camping- verzelchnis3 Führer èüd-Europa" AD AC; ^!schwei- zerisches Camping- und Caravaning- IIccv!£fe>. mlt Europ» Deze gidsen zijn zowel bij de boek handel ale b« de ANWB verkrijgbaar.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15