26 Sentiment speelt grote rol in zaak-Soekarno Puroj.tó: Boete (f geëist tegen hoofdagent 50 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 2 MAART 1967 Pikant Wajang-spel van Indonesische president (Van onze reisredacteur mr. H. L. Leffelaar) Achter de parlementaire schermen in Djakarta wordt ge werkt aan een amendement van de destijds aangenomen reso lutie die het aftreden eist en de berechting van president Soe karno. Dit amendement zal vermoedelijk neerkomen op een bekrachtiging van het besluit waarmee de president zijn uit voerende macht overdroeg aan generaal Soeharto. Verder wordt het zeker geacht dat het Volkscongres generaal Soehar to zal benoemen tot waarnemend president. Dit alles komt erop neer dat president Soekarno in z^jn func tie zal worden gehandhaafd als symbolisch staatshoofd, en dat er in wezen niets zal veranderen In de toestand zoals die nu is. In parlementaire kringen bestaan nu drie groepen zij die de presi dent willen afzetten en hem voor de rechtbank willen dagen, zij die al leen op afzetting aandringen zonder de verdere vernedering van een pro ces. en tenslotte een groep die de bekrachting van het over dr ach tsbe- sluit wenst. Volgens welingelichte kringen is het aantal aanhangers van de eerste groep in de afgelopen dagen teruggelopen tot 25% van het totale ledental van het congres. De felle anti-Soekarno studentengroep Kami, al verbitterd over het on langs in Djakarta uitgevaardigde demonstratieverbod, zal zich het langst tegen een compromis-resolu tie verzetten. Behalve deze Kami-studenten be staat de anti-Soekarno groep nu uit de volgende personen en organi saties: minister van Buitenlandse Zaken Adam Malik, minister van Voorlichting Diah, generaal Nasoe- tion, de mohammedaanse Nahda- toel Oelama-partij, de protestantse en rooms-katholieke partijen, gene raal Darsono van de siliwang-divisie en nog enkele kleinere civiele en mi litaire groepen. Niet eenvoudig Duidelijke voorstanders van de president zijn de Partai Nasional Indonesia, de kleine politieke groep van generaal Soekendro, en gene raal Amir Mahmoed, de plaatselijke militaire commandant van het dis trict Djakarta, die onlangs het ge bruik van propagandistische leuzen en demonstraties verbood. Ogen schijnlijk bevindt de pro-Soekarno- Boekhandel van Paul van Tienen weggehaald 'Van onze Utrechtse correspondent) De z.g. Europa-boekhandel, eigen dom van de ex-SS-er Paul van Tie nen, Abstederdijk 14, is weggehaald uit dit pand. Zijn belastingconsulent W. P. Zeilmaker in Wolfheze heeft de boeken overgebracht naar zijn woonplaats op verzoek van de cre diteuren van Paul van Tienen, die geen geld ontvingen. De heer Zeil maker zal thans nagaan hoe hij de gehele zaak kan afwikkelen. Van Paul van Tienen heeft hij niets meer vernomen sinds hij zich door een vlucht naar Spanje ont trok aan de tenuitvoerlegging van een gerechtelijk vonnis. Van Tienen werd door de Utrechtse rechtbank op 5 januari 1965 veroordeeld tot zes maanden, waarvan 3 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar, wegens belediging van een volksgroep. Het boek dat Van Tienen in zijn zaak verkocht was Adolf Hitler, sein kampf gegen die Minusseele". Mr. Kolkert zei in zijn requisitoir: „Toen ik dit boek las, kreeg ik de zelfde smaak in mijn mond als bij het lezen van pornografie. Er steeg een verstikkende walm uit het boek op. Nu, na zoveel jaren na de oor log, is het gebleken, dat er nog al tijd mensen zijn die willen meewer ken, dat boeken met antisemitische uitlatingen worden verspreid". ADVERTENTIE EEN KEIJZER TAPIJT Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer. Sterk, veer krachtig, kleurecht. Gemakke lijk in onderhoud. „Extra ka merbreed" (390 cm) vanaf M1 groep zich dus verre in de minder heid, maar zo eenvoudig liggen de zaken in Indenesië nooit. Om te beginnen zijn de anti-Soe- karnisten het onderling lang niet eens over de manier waarop de pre sident zou moeten verdwenen. Wat een helder overzicht van de scheids lijnen tussen de pro- en anti-groe pen verder bemoeilijkt, is dat de In donesische politicus niet altijd zegt wat hij voelt. In de kwestie-Soekar- no speelt het sentiment een grotere rol dan de feiten. Zo kan het dan ge beuren dat dezelfde functionaris die zich in het openbaar tegen de presi dent uitspreekt en zelfs op diens af zetting aandringt, straks wanneer Zuidmolukkers bekennen molestatie Zeven jonge Zuidmolukkers hebben toegegeven zich schuldig te hebben gemaakt aan molestatie van politie mannen. die op 27 december van het vorige jaar trachtten te verhin deren dat de Indonesische ambas sade werd bestormd. Daarbij werden enkele politiemannen gewond. De politie, die een aantal van de in to taal ongeveer 80 Zuidmolukkers bij die gelegenheid in de kraag greep, moest de toen aangehouden jonge lui weer laten gaan. De zeven jongelui zijn thans in voorlopige heohtenis genomen. Zij worden vandaag voor de officier van justitie voorgeleid. De Haagse poli tie, die samenwerkte met de rijks recherche, verwacht dat nog een of twee arrestaties zullen volgen. Gematigd Generaal Soeharto, die zich steeds meer als een uiterst bekw;am poli ticus ontpopt, heeft in zijn recente uitspraken zowel de pro- als de anti president-groepen het gevoel gege ven dat zij met het besluit van het congres allebei aan hun trekken zul len komen. Het is voornamelijk aan hem te danken dat de tegenstellin gen zich niet meer hebben toege spitst. Opmerkelijk is ook dat de Ka- mi-studenten in generaal Soeharto nog steeds hun voorman zien on danks diens toch duidelijk gematig de houding. Een pikante bijzonder heid is nog dat president Soekarno op 19 februari, de dag voor de dag tekening van het overdrachtsbesluit, een groep buitenlandse journalisten op paleis Bogor uitnodigde op een Wajang-voorstelling. Het verhaal dat werd opgevoerd ging over een prins die zijn macht tijdelijk overdraagt, maar deze later terugneemt. ,eidóe cjenda DONDERDAG Schouwburg: K. over „Agglomeratie-problematiek", W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. Zaal Maranatha-kerkVoorlichttags- Noordeiinde 40: Voorlichtingsavond Chr. Prins Bernihardsohool, 8 uur nam. ADVERTENTIE -g De Oostduitse student Fran- gois Melis, die op het ogenblik op uitnodiging van de Anne Frank stichting een studiebezoek aan ons land brengt, heeft in Amster dam de vrouw teruggevonden die hem 21 jaar geleden verzorgde. Op de foto de 24-jarige Frangois met mevrouw H. B. Bosman, die hij als zijn pleegmoeder Mama Hennie" kent. BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN Esther Grace, d. v. H. J. Hen M. C. Blansjaax; Erik Peter. P. Dümpel en M. Swlebel. OVERLEDEN n Delft, man 68 Jaar; S. Ram- Sigaretten gestolen De politie in Breda is op zoek naar de daders van een inbraak, waarbij in de nacht uit i ta- baksgrassierdery aan de Nieuwe Ginnikenstraat in Breda voor f30.00 aan sigaretten werd gestolen. De in brekers, van wie tot nu toe elk spoor ontbreekt, zijn het pand binnenge drongen door een deur te forceren. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Diefstal op bestelling De Edense gemeentepolitie is de laatste dagen druk doende om ongeveer 30 meisjes te verhoren, die worden ver dacht van heling van rokken, truien, make-up artikelen, grammofoonpla ten, sieraden, aanstekers, snoep en tal van snuisterijen tot een totaal bedrag van zeker f 1000. De artike len zouden zijn ontvreemd door een 13-jarige scholiere uit Ede. Het schoolmeisje werd dezer dagen be trapt bij een winkeldiefstalletje en sedertdien is gebleken dat zij nog tal van andere diefstallen uit winkels en warenhuizen in Ede op haar gewe ten heeft. Zij zou die diefstallen heb ben gepleegd ,op bestelling' van 30 andere schoolmeisjes. Man gedood Aan de haven van Hengelo is gistermiddag een contra gewicht van een hoge kraan om- laaggestort, toen men bezig was met de sloop van het onlangs vervangen gevaarte. Doordat van de lange kraanarm telkens stukken werden afgebrand, raakte deze op een be paald moment uit balans. Het contragewicht kwam omlaag, de on gehuwde 25-jarige J. M. van Twisk uit Enschede in de val meesleurend. De man werd door het gewicht ge raakt en was op slag dood. Hongerstaking In Vledder Elf tewerkgestelden in het kamp voor er kende gewetensbezwaren in Vledder zijn in hongerstaking gegaan. Dit als protest tegen een straf van veer tien dagen streng arrest (door te brengen in een cel van het politie bureau, omdat het kamp een derge lijke accommodatie niet heeft) die één van de tewerkgestelden kreeg opgelegd, Zy vinden de straf te zwaar in verhouding tot het vergryp van de betrokkene. De directie van het kamp heeft meegedeeld, dat de straf is opgelegd omdat de betrok kene zyn werk (in de bosbouw) by voortduring heeft verwaarloosd en dat hy herhaaldelyk is gewaar schuwd. Jongen verdronken Gistermid dag is op de Zuiderpias in 's-Herto- genbosch de tienjarige Bennie Da- men met zyn kano door de krachtige wind omgeslagen. Een kok van een naby gelegen restaurant die het on geluk zag gebeuren, ging te water maar moest in het yskoude water zyn reddingspogingen wegens uit putting opgeven. Na een uur dreg gen werd het stoffeiyk overschot ge borgen. Gewond bij ontploffing Op de tweede etage van het industriepand aan de Goudse Singel in Rotterdam, waar de kantoormachinehandel NV P. Veenman is gevestigd, heeft zich gistermiddag een ontploffing voorge daan. Daarby is de 51-jarige maga zijnmeester A. Smit uit Rotterdam ernstig gewond. Hij is in zorgwek kende toestand in het ziekenhuis op genomen. De ontploffing ontstond toen de heer Smit een reservoir voor methylalcohol inspecteerde, waarvan hy dacht dat het leeg was. Daarby gebruikte hy een looplamp, Waar- schyniyk heeft een vonk gassen tot explosie gebracht. BUITENLAND Smith in Zuid-Afrika De Rho- desische premier Ian Smith is giste ren per vliegtuig in Kaapstad aan gekomen, zo weet het in Johannes burg verschijnende dagblad ,Die Transvaler' te melden. Volgens ,Die Transvaler' is het een vakantiebe- zoek en wordt Smith vergezeld van zyn vrouw. Vijftien jaar voor spionage Een Amerikaanse rechtbank hééft giste ren de 51-jarige luitenant-kolonel b.d. van het Amerikaanse leger Wil liam Whalen tot 15 jaar gevangenis straf veroordeeld omdat hy de Sow- jet-Unie militaire geheimen in han den had gespeeld. Whalen was ver bonden aan het ministerie van De fensie. Hy leverde zyn Russische contactmannen, een militaire atta ché van de ambassade van de Sow- jet-Unie in Washington en een se cretaris van deze ambassade, waar devolle gegevens over nucleaire aan gelegenheden en over AmerikadSise raketsystemen. Geen succes Het Argentynse militaire bewind heeft gisteren naar de mening van waarnemers een overwinning behaald op de vakbon den die een algemene 24-uursstaking hadden uitgeroepen, waaraan echter als gevolg van de dreiging met mas saal ontslag en de vastberaden hou ding van het leger op beperkte schaal gevolg werd gegeven. Welis waar lag het werk in de grote indu strieën stil en reden er slechts enke le treinen, maar het weg-, lucht-, zee- en riviervervoer functioneerde normaal en in Buenos Aires ging het werk in winkels en kantoren gewoon door. Kloof AmerikaEuropa De per manente raad van de Noordatlanti- sche Verdragsorganisatie (NAVO) heeft besloten een speciale werk groep op te richten voor verdere be studering van het Italiaanse voor stel om de technologische kloof tus sen Amerika en Europa te verklei nen. Het besluit werd genomen op een vergadering, waarop de Italiaan se minister van Buitenlandse Zaken Fanfani zyn voorstel van december toelichtte. De werkgroep, onder lei ding van secretaris-generaal Brosio, zal een rapport opstellen welke de raad zal voorleggen aan de vergade ring van de NAVO-ministers in juli Heroine-pleisters Parijse drogis ten, wier wantrouwen was gewekt door klanten die grote hoeveelheden hechtpleisters van abnormaal groot formaat bestelden, brachten de po litie op het spoor van smokkelaars die heroine met pleisters aan hun lichaam bevestigd de grens over wilden brengen. Vier leden van de bende stonden gisteren in de Franse hoofdstad terecht. Een Argentijn werd veroordeeld tot vijf jaar gevan genisstraf en een zware boete. Een Fransman kreeg eenzelfde straf, twee andere Fransen werden tot vier Jaar veroordeeld. Verklaringen over klap liepen sterk uiteen De Amsterdamse rechtbank heeft zich gisteren ruim drie uur bezig gehouden met de zaak van een 29-jarige hoofdagent. Deze is de enige politieman tégen wie de justitie, na een kleine honderd klachten over het politie-optreden die vorig jaar van 19 maart tot 1 november werden ingediend, een strafvervolging heeft ingesteld. De officier van justitie, mr. L. van den Berge, eiste wegens eenvoudige mishandeling een veroordeling tot een boete van 100,subsidiair tien dagen hechtenis. Volgens de tenlastenlegging had de hoofdagent op 24 juli van het vori ge jaar bij de hoofdingang van het Vondelpark aan de Stadhouderskade een 23-jarige student in de sociologie Cas Wouters opzettelyk en geweld dadig eerst met de hand en later met de wapenstok in het gezicht ge stompt en geslagen. De student moest na het incident met een scheurtje in het netvlies van zyn rechteroog in een ziekenhuis worden opge nomen. Er is slechts een kleine kans dat het oog helemaal zal genezen. Wapenstok De hoofdagent was het met de ten lastenlegging niet eens. „Ik heb hem wel geslagen, maar alleen met de wa penstok, twee keer op de rechter schouder en een keer op zyn achter werk en zeker niet in het gezicht". Het gebeurde op één van de vele zaterdagavonden dat het in de Am sterdamse binnenstad, en met name in de omgeving van het Leidseplein, onrustig was. De hoofdagent was als chauffeur van een overvalwagen in gedeeld by de mobiele eenheid die onder leiding van hoofdinspecteur J. Valken (40) klaar stond om in te grypen. De hoofdagent stond met zyn wagen, waarin enige marechaus sees zaten, by het Leidsebosje. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! Israëliërs verdwenen Vier jonge Israëliërs zijn verdwenen sinds zy zich woensdagmiddag in de gedemi litariseerde zone tussen Israël en Jordanië hadden begeven om naar schroot uit de Arabisch-Israëlische oorlog te zoeken. Waarnemers van de Verenigde Naties hebben zonder resultaat de zone afgezocht. KruppRoemenië Roemenië heeft met een groep Westduitse on dernemingen met Krupp aan het hoofd, een contract afgesloten van 85 miljoen Mark voor de levering van onderdelen voor de bouw van een nieuwe Roemeense vetkool-mijn. De groep omvat behalve Krupp, de fir ma's Demag-Launchammer uit Dus- seldorf en Eickhoff uit Bochum. Geen gelden van tsaar De Bank van Engeland heeft laten weten dat geen gelden van de laatste Russische tsaar of zyn familie zich in de klui zen van de bank bevinden. Tijdens het proces-Anastasia in Hamburg is opnieuw gewaagd van de mogelijk heid dat het tsaristische fortuin zich in de kluizen van de Bank van En geland zou bevinden. „Sla maar" De verklaringen over wat is ge beurd lopen sterk uiteen. Getuige Wouters vertelde gisteren, dat hy die avond na bioscoop-en cafébezoek voor de overvalwagen met zyn meisje op de bromfiets wilde stappen. De hoofdagent heeft toen bezwaar gemaakt tegen de verboden amazo- nezit van het meisje. Volgens getui ge heeft de hoofdagent in het vol gend twistgesprek gescholden en ge dreigd. „Toen heb ik gezegd: sla maar. En meteen kreeg ik een klap op myn rechteroog". Daarna zou nog een serie klappen zyn geval len „Alles wat ik deed was probe ren mij te dekken", aldus getuige. De verklaring van verdachte ver schilde aanmerkelyk van die van de student en het meisje, dat nu zyn vrouw is. Volgens de hoofdagent had de student gescholen, „zyn hele hou ding was één bonk verzet. Hy bleef tergen en lachte my uit. Toen heb ik de wapenstok gebruikt". Volgens verdachte gaf hy de student twee klappen op de rechterschouder. „Toen ik een stuk bloot op zyn rug zag gaf ik daar een derde klap op", aldus verdachte, die ontkent de op zet te hebben gehad de student in het gezicht te slaan. Rustig De getuigen van het incident wa ren het er alleen over eens, dat het gesprek of de woordenwisseling tus sen de hoofdagent en tie student rus tig leek. Verder liepen ook deze ver klaringen uiteen. De marechaussee, die naast de hoofdagent in de over valwagen had gezeten, bevestigde de verklaring van verdachte. „Ik had ge dacht van de zaak nooit meer iets te horen. Zo rustig liep het allemaal af". In zyn requisitoir merkte de offi cier van Justitie op dat volgens de ambtsinstructie van de politie ge bruik van de wapenstok de redelyk- heid en de matigheid niet te buiten mag gaan. „Als het het doel voorby streeft is er sprake van mishande ling. Of de verdachte Wouters nu wel of niet met de hand in het gezicht heeft geslagen doet niet ter zake. De verdachte zegt wel dat hy zich door gesar van Wouters gerechtigd voelde te slaan ,maar alle getuigen hebben verklaard dat er van agressiviteit in het gesprek dat hy met Wouters had niets te merken viel. Het ver weer van de verdachte wordt niet bevestigd", zei hy. Over het gebruik van de wapenstok in het algemeen merkte mr. Van den Berge op dat dit onsmakeiyk is en weerzin en nieuwe agressie op wekt. „Persoonlyk zou ik een meer Hollands middel als water prefere- Uitspraak over 14 dagen. Lelds Zoldercabaret. Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11): Tentoonstelling van werk van Van den Abeel, Verstookt en Vandenbrandem. Chr. Soc. Belangen: Leid- ^StadsphoorzaalHuishoudbeurs Lei- Lakenhal: Ver. van belangstellenden ln de Lakenhal. Spr. prof. dr. J. Dank-' meyer over Leonardo da Vlncl als on- Louise de Collgny-h.b.s.: Interscho- Contactcommlssle Poëzie- en ca- volksgezondheid klnderbescher- Bijbelstudie, 11 12 dato: 1 5 en 7 11 ZONDAC Oude Rijn 5: Gem. v lijk christendom. Spr. evangelist N. v v. d. Brugge, 7.30 uur Pinkstergemeente Oi Spr. dhr. Jac. Zeegers, Rapenburg 10: Dlsco-Soclëtelt, 2 uur nam; Open Huis. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Huishoudbeurs Lel- dato: 1 5 en 7 11 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. MAANDAG zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7 Gh. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De Detector", 7.30 9.30 uur nam. Universiteit: Centre culturel fran cais. Lezing dr. Bené Maltete over „Franse humor en vrijheid" 8 u. nam. Leidse Volkshuis. Twintig Jaar LJA. Discussiebijeenkomst over „Wat ver wacht de Jeugd van de huidige i hierop het antwoord de ouderen". Gesprekspartners nard de Vries, den Haan-Grc Hotel Bellevue: Ned. Kath. Kappers patroonsbond. Spr. dhr. A. Ficker over ïrkoopbevordering in het kappersbedrijf". 8 Hoogl. Kerkgraoht 21: Genootschap Nederland-Engeland. Spr. prof. dr. **--* *- Joseph Conrad en de „Hoe groen in Julia'" vlsnetje door midden- :iale raadsvrouw, 4 6 Dagelijks (ook zondag) 2.30" LUXOR: „Wie is bang voor Woolf?", 18 Jaar. Dagelijks 2.30 6.45. 9.15 uur. 2.15. 4.45 6.45. 9.15 uur. REX: „Vreem.de neigingen", Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Pierrot le fou", 1 Dagelijks 2.30, 7 en 9 15 uur. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LIDO: „Geheim Parijs" 18 J; Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Bejaarde man lag vervuild in berghok (Van oi com Na een anoniem telefoontje heeft de Haarlemse politie in een berg plaats van een woning aan het Klein Heiligland in Haarlem een 77-jarige man gevonden, die in ge heel vervuilde en verwaarloosde toe stand nagenoeg apathisch op een oude divan lag. In het vertrek heerste een enorme chaos en een grote vervuiling. De man lag onder enkele oude zakken en genoot geen enkele verzorging. Het bleek, dat de bejaarde man sinds 8 februari in het vertrek ver blijft. Voor die tyd is hy gedurende twee maanden in een ziekenhuis ver pleegd. Ook vorig jaar heeft de Haarlemse politie de man in vervuil de en verwaarloosde toestand aan getroffen. De man bleef in leven van wat krentenbrood enkele fles'es bier, die door een van de andere bewo ners van het huis eenmaal in de veertien dagen werden gehaald. De Haarlemse politie heeft ook nu weer de G.G.D en de dienst voor sociale zaken op de hoogte gesteld en de toezegging ontvangen, dat men zich over de oude man zou ontfer- za ter dag 7 en 9.15 9.15 uur. ,.'n tikkeltje getikt", (A fine madness) 14 1. Zondagmiddag 2.30 u. „Het laatste duel" (Colt 45). 14 J. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-8 uur: eond. (Pesthulslaan)Me» zaterdag 10-4 i uitzondering (zoudag 1-6 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde: 'e zondags 1317 Volkenkunde ren toonstelling van Japanse prenten van Kvösaï Dagelijks 10—17 uur; '8 Zondags 18 17 uur voor de geschieden!» maandag Wa (tot 20 maart). (Kunstzaal Heuff)Ten- rijen Adrian Stahl- Henk Verberkmoes. toonstelling schilderijen Adrian Stahl k Ve 5 bovendien dlnsdagavon* uur (t/m 15 maart). Avond- en nachtdienst der apotheken i tot 10 Geopend >oth 2Ö136. Apotheek R. poedelsende gevallen: apotheek Reljst, Steenstraat 35. telef. n Breest Smallenburg Apotheek Voorscho- te Leiderdorp ten zijn de gehele week geopend. WeekelndedleLst der balsartsen Zaterdagmorgen vóór 12 uur raad plege men de eigeD hulsarte. Na zaterdagmiddag 12 men voor spr foon 2 2 2 2 2. BU geen gehoor specialist spoedgevallen doktertele- (of diens waarnemers) hel •p dokterstelefoon 22222. HAAGSE AGENDA (Van donderdag 2 maart t/m woensdag 8 maart) DONDERDAG 2 MAART Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Haag- sche Oomedie: „School voor vrouwen". Circustheater, 20.00 uur: Ned. Ope rastichting: „Rlgoletto" van Verdi. VRIJDAG 3 MAART Kon. Sohouwburg, 20.15 uur, Haag- sohe Comedie„Lied lm de schemering" Diligentia, 20.15 uur: De Nieuwe Ko. med'le: ..Romeo en Julia". ZATERDAG 4 MAART Olrcustheater. 20.15 uur: Het Natio nale Ballet. Kurzaal, 20.15 uur: Het Concertge bouworkest. ZONDAG 5 MAART Diligentia, 14.30 uur: TsuyoShi Tsut. suml cello. George van Renes. het trieste café", MAANDAG 6 MAART Diligentia, 20.00 uur: Toneelgroep Studio: „Het kleine theater". DINSDAG 7 MAART Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Neder, lamdse Comedle: ,.Een appel voor d< Diligentia. 20.00 uur: Ver. voor Ka mermuziek; Prager Kwartet. WOENSDAG 8 MAART Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „Wie kan er twe» heren dienen?". CameraÜn homme Cineac: Liefdesbekentenissen. 18 J City: James Tont operatie D.ti.E ^4 J Corso: Wie le bang voor Vtrginl Mebropole-TuschimskiKhartoum, 14 Odeon: West side story, 14 J. Olympia: Nevada Smith, 18 J. Passage: Tel uit Je winst, a l. Rex: Agent 3-S 3: Paspoort naar d hel 18 J. Roxy: Sioux in hinderlaag, 14 Seinpost: Rlfif 1 in Parijs, 18 1. Studio de Luxe: Oniiba'1-- ThaliaDe duivel met West-End1: Gambit, a.l. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 aar) la S regen regen Stockholm geh bew Oslo zwaar bew Kopenhagei regenbul Aberdeen sneeuwbui Londen onbewolkt Brussel zwaar bew Luxemburg regen Parijs regen Bordeaux geh bew Grenoble swaar bew Nice licht bew Beriyn geh bew. Genêve Locarno Wenen Innsbruck Beigrado Barcelona Madrid Mallorca licht bew onbewolkt regen Lissabon onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2