Havenmond IJmuiden nadert zijn voltooiing bed rijf s/ka ntoorr ui mte Geen Liquidatie van de zeilvereniging Al MAGAZIJNBEDIENDE AANKOMEND MAGAZIJNBEDIENDE Adverteert in hel Leidsch Dagblad Vim NUMETCHLORAX BLEEKMIDDEL maakt stralend schoon endoodt99%vande huishoudbacteriën „Verplaats de kruit fabriek" LE1DSCH DAGBLAD V Wgfö i mm mm? I (Van onze IJmuidense correspondent) Al heeft dan de zuidwester storm verhinderd, dat gistermiddag het laatste materiaal werd gestort voor de uitbouw van de pieren in IJmui den, dit zal van geen enkele invloed ztfn op de officiële opening van de vernieuwde havenmond ,die op 15 Juni van dit jaar zal worden ver richt door Koningin Juliana. De oorspronkelijke buitenhaven van IJmuiden werd 100 jaar geleden van 1867 tot 1876 gebouwd door de Engelse aannemer Harry Lee uit Lon-den, voor rekening van de Am sterdamse Kanaalmij. De vernieuwde „mond van Amsterdam in IJmuiden" is een produkt van Rijkswaterstaat, dat hiervoor het Bouwbureau Haven mond IJmuiden stichtte. Bedroegen de kosten van de oude buitenhaven 50 miljoen gulden, de kosten van de nieuwe buitenhaven waren tot de voltooiing in dit jaar geraamd op bijna het vijfvoudige. Het karwei is nu op een oor na gevild. De havenhoofden van de oude buitenhaven waren symmetrisch en reiken tot 1400 meter in zee., de kop pen van de havenhoofden lagen 250 meter uiteen. De nieuwe buitenha ven heeft een asymmetrische vorm, waarbij de zuiderdam met 2200 meter is verlengd en de noorderpier met 1100 meter, zodat de zuiderpier thans 3600 meter en de noorderpier 2500 meter in zee steekt. Vrachtwagen omver gewaaid Een hevige rukwind heeft gister middag omstreeks half vier een met huisraad geladen vrachtauto, die ge parkeerd stond voor een nieuw flat gebouw in het Jacques Urlusplant- soen in Leiden-Zuidwest, omver ge- zlazen. Zowel de vrachtwagen, eigen dom van een Leidse expediteur, als het huisraad werd beschadigd. Met behulp van een takelwagen vai brandweer is het voertuig weer c eind gezet. Geen recreatie Marktberichten cnaraew i-r», x o .V :n; low 85125; White Swan 145—185. Snow Queen 145—185; Pimpernel 150 190; Narcissen Early Glory 7095; Oarlton 7090; Helios 8595; Fortuna per stuik Amaryllis 3543 per kelk ROELOFARENDSVEEIN, 28 februa rt Bloemenveiling: Am. anjers Sim roze 3044; rood 2033; wit 3346 Keef er 3033; Prinses Ann 2629 Déslré 125; druifjes 28—46; Iris: ro—75; Carlton 60—90; King Alfred 85 Early Glorie 65—80: Fortu™ «s Cheerfulness 70; Tulpen 90; Êarly Glorie 65 70; Cheerfulness *iv. imp"" Oopland 90150; Apledoorn 130165 tengold 85—115: Ruth Eddy 101 Margret Milton 125135: Ralph 105— 115- Jewel of Spring 120; Paul Rich ter 120140; Prominence 155180: Atthleet 145—160: Bellona 130—155; Olaf 120140; Gudoshnlk 155180: Belnda 165; Bandoeng 140: Oxford 170; Aristocraten 155; Kees Nells 155; i Est 120—130 50 ossi ossiwaiaa rooiou; ouyusiiiocH 150: dubbele tulpen 115—135 per AALSMEER. 28 februari Bloe menveiling: anjers en rozen: William Sim 4653; roze 46—54; wit 61—68. G. J. Sim 2839; Dusty 30—37; ge mengd 30—37: Orchid Beauty 22—28: Arthur 3744: Shocking 31—38: Kee- fer 3844; Super Star 90—95; Rose- landiia 90100; P. van Aalsmeer: Geh Duisburg 95115: Carla 7583; Dr. Vertiage 7685: Towny Gold 7080: Baccara 95115' Mad. Of man 7080: Ptnlk Sensation 80—90: Zorina 50—60: New Yorker 5060: Carol 50—60: Gar net 5162; Diverse bloemen Amaryllis 4360: troschrysanten 320390: Cv- clamenbloemen 180200: Euphorbia 90 115; Iris 210285; Lelies tak 180 G.ea: riowersong i.ioiu. ««wo*, 7,457.55; Hochsommer 5.755.65; Jo- han Strauss 6.455.95; Kiss Waltz 6.25 6.15- Leeuwenhorst 6.606.20: Life Flame'6.606.50: Lovelv Melody 6 80— 6.45; Mabel Violet 6.75—6.60; Maria Goretti 6.206.10; Mary Housley 6.65 5.90; Memorial Day 6 455.80; Mor ning Kiss 5.656.10; Nieuw Europa 6.656.15. KATWIJK AAN DE NRIJN, 28 febru ari Groenteveiling: waspeen p. kist A-extra 8.10- Al 7.0b—8.30; A2 3.00— 7 40; B-extra 6.70: BI 5.30—7.00; B2 2.40—4.70; Cl 2 20—3 70; C2 70—2.50; boerenkool J9—24; pre! 28—41; rode kool 9; sla per st. I 1417; Cl 10; witlof 4967; schorseneren Al 87131 Dat er geen sprake van kan zijn om eventueel halverwege laat staan aan het eindpunt van deze langste zeepieren van Europa (en misschien wel ter wereld) een recrea tiegelegenheid te bouwen, was gis termiddag bij windkracht 8 wel over duidelijk door de enorme stortzeeën waaronder deze dammen herhaalde lijk werden bedolven. Ofschoon tijdens de werkzaamheden aan bei de pieren, die hoofdzakelijk me- Zodra het weer het toelaat zul len de kraaneilanden Kraanvogel en Lepelaar het laatste bouw materiaal storten ter voltooiing van de Noorderpier in IJmuiden. Op de punt van de Zuiderpier is een bunker gebouwd van waaruit metingen zullen worden verricht op het gebied van nautisch- en bodemonderzoek. chanisch geschieden men zich niet gauw door ongunstige weersom standigheden liet afschrikken, zijn in de zes jaren van de opbouw slechte vier ernstige ongevallen voorgeko men, waarvan één met dodelijke af loop. Door de gekozen vorm van de ha ven zal (dus met behulp van de na tuur) het onderhoud ondanks een veel diepere en een veel bredere vaargeul niet méér kosten dan voor 1960 het geval was. Ongeveer 200 wrakken, die de haven van IJmui den tijdens de tweede wereldoorlog blokkeerden, zijn thans opgeruimd of zó diep onder het bodemzand ge dreven, dat zij voor de scheepvaart geen enkele belemmering meer op leveren. Thans moet nog één wrak, van een Duitse gewapende treiler, worden opgeruimd. Burgemeester sloeg veehouder Tegen de 54-jarige burgemeester van Blaricum heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse recht bank gisteren wegens mishandeling van een 34-jarige veehouder een boe te van f 10 subsidalr tien dagen hechtenis geëist. Vijf jaar geleden had de veehou der van de gemeente bericht gehad dat hij de opstallen op zijn terrein moest verwijderen, doch in plaats daarvan had de veehouder uitgebreid. Op 12 september was de burgemees ter met een technisch hoofdambte naar en twee slopers op het terrein gekomen. Politie-assistentie was niet beschikbaar, want twee man van de rijkspolitie waren voortdurend in Amsterdam gedetacheerd. Na wat scheldwoorden was de veehouder te gen de burgemeester opgedrongen, naar de laatste verklaarde. De vee houder had gezegd: ,Als je aan mijn veestal komt sla ik je net zo ver onder de grond, als je er nu boven staat'. De burgemeester had hem toen op zijn schouders en rug gesla gen, zei de veehouder. De officier van Justitie, mr. H. A. van Ever dingen merkte over de zaak op dat ,het hier gaat om een burge meester die ambtshalve optrad en iemand die het gezag heeft geprovo ceerd'. De burgemeester zei dat hi de eerste klap had gegeven uit nood weer om zichzelf en het gezag df hij vertegenwoordigde te verdedigei De officier zei dit verweer wel be grijpelyk te vinden maar het gaal volgens hem niet op. Mr. Van Ever- dingen noemde het een fout van de burgemeester om te slaan. De bur gemeester had moeten zorgen dat hij een politiemacht achter de hand had. Een beroep op noodweer gaat bepaald niet op, aldus de officier. De raadsman van de burgemeester zei o.m. dat de burgemeester in zijn functie (hoofd van de politie) het recht had om geweld te gebruiken. Men is altijd gerechtigd om bij be dreiging noodweer in te roepen, aldus de verdediger, die zei dat het gezag niet toeliet dat de burgemeester weg ging en die concludeerde dat het feit niet strafbaar is. Uitspraak 14 maart. Afscheid directeur „De Lakenhal" Drs. M. L. Wurfbain, de nieuwe directeur van „De Lakenhal", heeft vandaag deze functie aanvaard. Het afscheid van zijn voorganger, prof. drs. J. N. van Wessem, is bepaald op woensdag 15 maart. Prins Bernhard en oud-bonds kanselier dr. Adenauer, die giste ren gelijktijdig voor een bezoek aan de hoofdstad van Beieren op het vliegveld van München aan. kwamen, hebben elkander in het stationsgebouio ontmoet. Zij be groetten elkander hartelijk, schudden elkaar meermalen de hand en onderhielden zich enige ogenblikken met elkander. Adenauer kwam naar München in verband met de toekenning van de Adenauer-prijs, Prins Bernhard in zijn kwaliteit van president van het „World Wild Life Fund". Gisteravond woonde hij de eerste vertoning bij van de natuurbeschermingsfilm ,J)ie letzten Paradiese". De kleuren film, die een vertoningsduur van twee uur heeft,, laat het leven van in het wild levende dieren uit alle werelddelen zien. „Dood van president" Revu schrapt toch enkele passages Het geïllustreerde weekblad Revu. dat eerder heeft aangekondigd het boek .De dood van een pjssident' van William Manchester onverkort te zullen publiceren heeft toch enige concessies gedaan aan de familie Kennedy. In een hoofdartikel deelt het blad mee dat de lezers totnutoe passages onder ogen hadden gekre gen, die verder niemand zal lezen, in welk land ook. .Zonder gerucht makende processen, gestijfd door f.an Nederlanders nu eenmaal niet vreemde koppigheid hebben wij hun die er anders over dachten duidelijk kunnen maken dat Revu geen bood schap heeft aan het spel der politieke verhoudingen binnen de Verenigde Staten van Amerika'. En het blad vervolgt dan: .Respect voor de medemens legt ons echter de plicht op niet verder te gaan dan nodig is. Daarom zijn wij ingegaan op het verzoek van mevrouw Kenne dy om in deze en in de nog volgende aflevering van het verhaal enkele passages weg te laten, die niets met politiek of historie te maken hebben doch geheel liggen in de intieme sfeer. Ondanks oppositie van 25 Noordwijkse leden Er Is geen sprake van, dat de Zeilvereniging Noord wijk door inter ne moeilijkheden aan liquidatie toe is. Dit blijkt uit een officiële reactie van het bestuur op andersluidende berichten in de pers. Deze berichten houden verband met de laatste raadsvergadering, waarin een ver zoek om subsidie van de Z.V.N. aan de orde kwam. Bij de behandeling van het voorstel deelde het raads lid, de heer Duindam mede, dat in de vereniging een zodanige onenig heid was ontstaan dat de opheffing binnenkort te verwachten zou zijn. nü kunt U Uw positie verbeteren onder gun stige voorwaarden en bijzonder prettige mogelijkheden, want wij vragen voor onze bedrijven: le en 2e monteurs leerling monteurs doorsmeerders autopoetsers autowassers receptionist Gaarne nodigen wij U uit voor een bespreking aan ons bedrijf. Blonk's Autobedrijf NIEUYVSTRAAT 33—41 - LEIDEN - TEL. 30600 NIEUW! TE HUUR: per 1 juni a.s. voor geselecteerd doel, ongeveer 175 m2. na oorlogs gebouwde met T.L.-verlichting en krachtstroom in binnenstad Leiden. Ruime parkeergelegenheid. Inlichtingen: Makelaarskantoor P. MOERMAN RAPENBURG 112 TELEFOON 24122 MAG.-iZlJNEN vragen wu leeftijd plm. 35 jaar leeftijd plm. 17 jaar. Sollicitaties schriftelijk met vol ledige gegevens betreffende op leiding, leeftijd en ervaring (of mondeling na tel. afspraak 017172010) te richten aan de afd. Personeelszaken. Vim heeft er een krachtige eigenschap bij! Terwijl Vim alles stralend, stralend schoon maakt, bestrijdt het bovendien de huishoudbacteriën. Dankzij een onver moeibaar middel tegen die bacteriën: Chlorax Bleekmid del. Want Vim met Chlorax Bleekmiddel doodt 99% van de huishoudbacteriën. KIJK! HET BEWIJS! LI N KSEen gootsteen kan er nog zo schoon uitzien... Toch hoeven de on telbare huishoudbacteriën zich daar niets van aan te trekken. Zij blijven in leven. RECHTSEen gootsteen schoonge maakt met Vim met Chlorax Bleek middel is niet alleen maar stralend schoon: bovendien is 99% van de huishoudbacteriën gedood. Schóner dan schoon I ^ÈEKMIDÜ^ DOODT99%VAN j DE HUISHOUD' J BACTERIÏN y*S nog steeds een wettig gekozen, de mocratisch regerend en zeer actief bestuur heeft. Merkwaardig genoeg is juist deze activiteit de bron van zekere interne moeilijkheden. Het is namelijk zo, dat de club door haar snelle groei uit haar clubhuis en bo ten terrein dreigt te barsten. Een be paalde .geboorteregeling' gaat daar om bij de grote ZVN-familie nood zakelijk worden. Een groepje leden ziet de geschet ste ontwikkeling met leden ogen aan. Zij zagen liever de intimiteit te rug van het vroegere clubje met en kele tientallen leden. Daarom zijn zij vurige voorstanders van een le denstop in de geest van: de Z.V.N., voor de Noordwij kers! Uiteraard voe len zij niet voor een grotere cluh- tent, voor subsidie van de gemeente, voor zeilwedstrijden, publiciteit en een zekere discipline, waarbij men bij het zeezeilen gebonden is aan voor schriften en reglementen. De oppositie wordt gevoerd door 25 van de in totaal 113 senioren-leden. Geen ledenstop Het bestuur daarentegen meent dat het niet goed is om de Z.V.N. uit sluitend voor de Noordwij kers te re serveren. Men kan jongeren van el ders niet domweg weren door een le denstop en dergelijke ingrijpende maatregelen, omdat de vereniging een functie heeft ten aanzien van de sportbeoefening in het algemeen en voor de recreatie in de badplaats in het bijzonder. Het is nu eenmaal niet mogelijk de klok terug te draai en, meent het bestuur, ook al onder kent zij de problemen, waarvoor de vereniging zich bij haar gestadige groei ziet gesteld. Deze problemen döe nen echter niet door een wild ge voerde oppositie, maar in rustig over leg, te worden i Discipline Naar de mening van het bestuur moet er in het belang van de veilig heid van de zeezeilers en met het oog op de reputatie van de Z.V.N. een zekere discipline zyn. Op de laatste ledenvergadering lie pen de meningsverschillen nogal hoog op, daarom werd de bijeenkomst ge schorst. Donderdag, 9 maart wordt de vergadering in ,De Rank' voort gezet. VEILIG SCHOON-EEN HELE GERUSTSTELLING Voorstel senator (Van onze parlementaire redactie) Senator mr. Van Wyk (P.S.P.) heeft gisteren in de Eerste Kamer aangedrongen op verplaatsing van de kruitfabriek Naarden uit de be woonde wereld naar een onbewoond gedeelte van één van de nieuwe IJs- selmeerpolders. Hy wees erop, dat er nog steeds schade tevoorschyn komt aan hui zen en andere gebouwen, die het ge volg is van de ontploffing van vorig jaar. Mr. Van wyk gaf een opsom ming van de vele explosies, die de eeuwenlange geschiedenis van de kruitfabriek begeleiden. Hy con cludeerde: een bedryf, dat derge- ïyke grote risico's inhoudt voor de omwonenden moet worden verplaatst. Hy herinnerde eraan, dat het een louter toeval was dat de Jongste ont ploffing niet op een catastrofe is uit gedraaid. Senator Van wyk, sprekend naar aanleiding van de defensiebegroting, vroeg wanneer het rapport verschynt dat het T.N.O. over de explosie maakt. En hy stelde voor om als het hele bedryf niet kan worden ver plaatst dan toch minstens het ge vaar lykste onderdeel ervan, de opslag van explosieven, naar min der bewoonde oorden over te brengen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6