Ramp met de Toekan kost 52 mensenlevens Vier jaar geeist tegen jeugdige bankrover Nacht- j zonder ek.de Luce (Time, Life) overleden MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2: LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 1 MAART 1967 cjenda l\og een raadsel waarom Russisch schip zo snel zonk Joego-Slavië Turkije en Griekenland in trek Nederlanders zoeken het elk jaar verder Het aantal Nederlanders dat tijdens zijn vakantie naar het buitenland trekt, neemt nog steeds toe. Boven dien wordt de gemiddelde afstand van de reizen groter. Men zoekt het elk jaar verder. Enkele jaren geleden lag de grens voor de meeste Neder landse toeristen bij Italië, Spanje of Oostenrijk. Thans is Joegoslavië, Griekenland en Turkije erg in trek. Ook de belangstelling voor Noord- Afrika en het Midden-Oosten stijgt aanmerkelijk. In de eerste twee maanden van dit jaar werden bij de reisbureaus meer boekingen verricht dan vorig jaar. Er is een duidelijke toename in de reizen per boot, de z.g. Dit werd gistermiddag bekendge maakt tijdens een persbijeenkomst in het Amsterdamse Havengebouw door de Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus, die begin vorig jaar werd opgericht. Bij deze vereniging zijn thans 150 leden aangesloten, die gezamenlijk 500 van de ruim 1000 in ons land aanwezige reisbureaus be zitten. KETTERIJ' Een rooms-katholieke aartsbisschop In Londen heeft geëist, dat een r.k, priester zijn beschuldigingen, dat de aartsbisschop zich schuldig zou maken aan ketterij herroept of an ders de consequenties aanvaardt. Dit meest recente conflict in de Kerk van Engeland betreft de 73- jarige dr. Thomas Roberts, oud aartsbisschop van Bombay, en pater Josef Christie, als plaatsvervangend moderator verbonden aan de univer siteit van Cambridge. Beide geeste lijken behoren tot de orde der je zuïeten. Pater Christie onderbrak zondag avond in Cambridge een toespraak, die de aartsbisschop hield voor een gehoor van r. katholieke studenten, en beschuldigde hem van ketterij: Dr. Roberts verklaarde: Ofwel pa ter Christie maakt zijn opmerkin gen waar, of hy trekt ze terug. An ders wordt de kwestie hogerop ge bracht. Een aartsbisschop, en dan nog wel een aartsbisschop met een staat van dienst van 30 jaar, beschuldi gen van ketterij, is zoiets als het be schuldigden van een rechter van op lichting en flessentrekkerij. Dr. Roberts zei verder, dat hij nog niet overwogen had welke stappen te nemen indien pater Christie wei gert zijn beschuldiging in te trekken. Pater Christie, die de moderator van de r. katholieke studenten in Cambridge vervangt tijdens diens ziekte, wordt met Pasen weer terug verwacht in Londen op het hoofd kwartier van de Engelse jezuïeten. sociale raadsvrouw. Universiteit: Centre culturel fran cais. Cursus „Romain Rolland, de Eu ropeaan", 8 uur nam. DONDERDAG Schouwburg: K. en O. Pepljn-caba- spreksavond, 8 Zaal Maranatha-kerk: Voorlichtings- bijeenkomst over goed wonen, 8 uur Eendracht Verbonden". Spr. dhr. J. H Stadsgehoorzaal Het vergaan van het Russische fa- brieksschip „Toekan" blijkt aan 52 van de 79 opvarenden het leven te hebben gekost. De ondergang van het 2.300 ton me tende schip voltrok zich zo snel, dat de boodschap waarin gisterochtend om 2.45 uur om hulp werd ge- Lagere winst van Unilever Unilever heeft in 1966 in totaal over de gehele wereld een geconsoli deerde nettowinst behaald van f627 (1965: f646) miljoen, waarvan over het vierde kwartaal f135 (1965: f156) miljoen. De omzet bedroeg in 1966 f 24.242 (1965: f23.581) miljoen, waarvan over het vierde kwartaal f6.053 (1965: f 6.138) miljoen. Hiervan bedroegen de verkopen aan derden over 1966 f19.188 (1965: f18.464) miljoen, waar van over het vierde kwartaal f 4.756 (1965: f4.776) miljoen. Voorgesteld wordt een slotdividend over 1966 op gewone aandelen Uni lever N.V. van f 1,68 per nominaal be drag van f20 (1965: f 1,69). Met inbe grip van het reeds eerder verkrijg baar gestelde interimdividend zal het totale dividend over 1966 f 4,21 per nominaal bedrag van f20 (1965: f 4,22) bedragen. Het geringe verschil met het totale dividend over 1965 houdt verband met de egalisatie overeenkomst tussen Unilever N.V. en Unilever Limited en is uitsluitend een vraagd, halverwege werd afgebro ken. De „Toekan' verdween bij de westkust van Jutland, ongeveer op dezelfde plaats als waar vorige herfst de veerboot Skagerrak ver ging. Volgens deskundigen woedde er in de nacht van maandag op dinsdag in het betrokken zeegebied niet. een bijster zware storm. Men heeft dan ook geen verklaring voor het snelle zinken van het Russische schip gevonden. Van de twee reddingsboten die men hisieft gevonden dreef de ene om gekeerd rond. terwijl de andere was beschadigd. Dit zou er op kunnen wijzen dat het schip plotseling is gekapseisd of zo zwaar slagzij maakte, dat de reddingsboten niet konden worden gestreken. De juiste toedracht zal waarschijnlijk nooit bekend worden, aangezien alle overlevenden werden opgepikt door het Russische sohip „Vilis L-acis", dat geen hulp van andere schepen wilde aanvaarden. gevolg van de daling van de koers van het pond sterling. De invloed van de verwarde toestand in tropisch Afrika is tenvolle in de resultaten over het vierde kwartaal tot uitdruk king gekomen. Bij de bepaling van het jaarresultaat blyken de daling van de winst aldaar en die bij de kartonnagefabrieken van Thames Board Mills in Engeland de belang rijkste ongunstige factoren te zijn, die het effect van een verbetering bij de voornaamste artikelgroepen marga rine, overige levensmiddelen en was middelen tenietdoen. Een Deense reddingboot brengt de slachtoffers van de ramp met de Toekan aan wal. Gegrepen door enige burgers Dönges president van Zuid-Afrika Dr. Theophilus Ebenhaezer Dönges is gisteren gekozen tot president van Zuid-Afrika als opvolger van Charles Swart die op 31 mei aftreedt. Dönges die onlangs aftrad als minister van Financiën, versloeg de kandidaat van de oppositie, majoor Pieter van der Byl (77) met 163 tegen 52 stemmen. Dönges wordt beschouwd als ver tegenwoordiger van de liberale vleu gel van de aan de macht zijnde na tionalisten. Na de moord op premier Verwoerd in 1966 trad hij gedurende een week op als premier tot de ver kiezing van Vorster. In 1941 werd de nieuwe president lid van het parle ment en in 1948 kwam hy in het ka binet. Gedurende acht jaar was hij minister van Financiën. Dr. Dönges werd in 1898 geboren in Klerksdorp (Transvaal) als zoon van een predikant van de Neder duitse (gereformeerde Kerk. Hij be zocht de universiteit van Stellenbosch en behaalde in 1925 in Londen zyn meesterstitel. Tot 1927 werkte hij bij nationalistische bladen, waarna hy een praktyk als advocaat begon. In 1950 vertegenwoordigde dr. Dönges Zuid-Afrika in de Algemene Verga dering van de Verenigde Naties. Uns dagelijks vervolgverhaal t door Alistair Maclean Als hij zich woedend of bang voelde, was dat aan zijn rustige stem niet te bemerken. .Eigenlijk zou ik dat nu nog moeten doen, maar ergens heb ik toevallig grote bewondering voor de eigenschap moed. U eh bent een dapper man, dokter Mason en uw moed maakt uw eh gebrek f.an inzicht weer goed om het die naam eens te geven'. ,Je komt nooit van deze ijskap af, Smallwood', zei ik. .Reken maar dat een vloot van schepen en vliegtui gen naar je aan het zoeken is dui zenden mensen! Ze zullen je te pak ken krijgen en je voor het vermoor den van die vijf mannen ophangen'. .Afwachten'. Hij glimlachte wrang. Nu hij zijn bril zonder mon tuur niet meer droeg, kon ik zien dat zijn ogen niet meelachten - ze bleven onbewogen, leeg en levenloos. .Corazzini, de koffer! Dokter Mason, haal een van de kaarten die in de bestuurdersruimte liggen'. ,Een ogenblik! Misschien zou je me kunnen verklaren. .Verklaringen zyn voor kinderen. Ik heb haast, dokter Mason. Haal dus onmiddellijk die kaart'. Ik gehoorzaamde. Toen ik terug kwam, zat Corazzini op de transport slee met een - langwerpig voorwerp voor zich. Het was niet de draagbare radio, maar de koffer van Small wood. Corazzini deed hem open, schoof de bijbel en toga opzij en haalde er iets uit dat precies leek op een geluidsbandapparaat. Inderdaad, toen hij het licht van zijn lantaarn erover liet spelen zag ik het fabrieks merk .Grundig'. Al gauw bleek ech ter dat het helemaal geen bandre corder was. Hij trok de twee spoelen van het toestel en wierp ze weg in het donker en de sneeuw, terwyl de band er als een lang lint achteraan slingerde. Ik was er op dat moment vrijwel zeker van dat die band, bij een eventueel nader onderzoek, geen bedrog zou blijken te zijn. Best mo gelijk, dacht ik bitter, dat er orgel muziek van Bach op staat, geheel en al in overeenstemming met Small- woods voorgewend kerkelijk beroep. Zwijgend keken we naar Corazzini. Hij smeet het bovenste gedeelte van het apparaat eveneens weg. Ik kon aan de onderkant nog net twee klemmen zien, waartussen onge twijfeld de twee revolvers verborgen waren geweest. Er kwamen knoppen en schaalverdelingen te voorschijn die niets meer met een geluidsband- apparaat. te maken hadden. Corazzini stelde een uitschuifbare antenne op, trok een paar koptelefoons over zijn oren, haalde twee handels over, begon een schijf te draaien en keek tegelijkertijd naar een groen magisch oog, zoals dat dikwijls bij een radio wordt gebruikt. Heel zwak klonk in de koptelefoons een laag gefluit dat hoe langer hoe hoger van toon en krachtiger werd. Toen het zijn maxi mum sterkte had bereikt, vestigden de ogen van Corazzini zich op een alcoholkompas van ongeveer zeven centimeter middellijn. Een ogenblik later deed hij de koptelefoons af en draaide zich, blijkbaar tevreden ge stemd, om. .Erg krachtig en erg duidelijk', zei hij tegen Smallwood, ,maar door al dat metaal van de tractor en de slee is de afwijking te groot. Ik ben in twee minuten terug. Uw lamp, dok ter Mason' Hij pakte het apparaat op en liep vijftig meter verder. Met een ellen dig gevoel besefte ik dat Corazzini meer van navigatie afwist dan ik ooit in mijn leven zou weten en dat hij zijn rol van onwetende prima ge speeld had. Hij was spoedig weer te rug, raadpleegde een kaart zon der twijfel om eventuele nog aanwe zige afwijkingen te controleren en glinlachte tegen Smallwood. ,Ik heb ze! Peiling 268'. .Prachtig'. Mocht Smallwood zich door dit nieuws opgelucht of voldaan gevoeld hebben, dan viel het op zijn onbe wogen gezicht niet te lezen. De ze kerheid, de vooruitziende blik en de prima organisatie van deze mannen was om bang van te worden. Nu ik gemerkt had met wat voor soort misdadigers ik te doen had, leek het ondenkbaar dat ze zich zonder de middelen om zich te kunnen oriënteren in een ijswoestijn als de kap van Groenland gewaagd zouden hebben. Het apparaat dat ze bij zich hadden, moest een door een accu ge voede radiopeiler zijn. Ik twijfelde er niet aan of Corazzini had peilingen genomen op een schip, schepen mis schien, die zich dicht bij de kust be vonden: waarschijnlijk waren het treilers of andere vissersboten die geen argwaan opwekten. Het sprak vanzelf dat ik het vertrouwen van Corazzini aan het wankelen pro beerde te brengen. ,Ik geloof dat je het wespennest waarin je je handen hebt gestoken lelijk onderschat', zei ik honend. .Straat Davis en de kust van Groen land wemelen van de schepen en vliegtuigen. Zelfs een roeiboot zal nog gecontroleerd worden. Reken er dus niet op dat een treiler kan ontsnap pen. Hij komt niet verder dan een kilometer of vijf, zes'. ,Dat hoeft hij ook niet'. Aan de woorden van Corazzini merkte ik dat ik het wat de treilers betrof in ieder geval goed geraden had. ,Er bestaan namelijk nog onderzeeboten en niet ver hier vandaan wacht er een.' ,Maar toch ,Zwyg liever', zei Smallwood op koude toon. Hij wendde zich tot Co razzini. „Tweehonderd acht en zestig eh.. pal west of meer. Afstand?' Corazzini haalde de schouders op en zei niets. ,Dat vinden we wel uit', bromde Smallwood. .Bepaal onze positie op de kaart, dokter Mason en heel nauwkeurig'. ,Je kunt opdonderen!' snauwde ik. „Dat had ik verwacht. Jammer voor u dat ik niet blind ben en al trachtte u het hardnekkig te ver bergen uw gevoelens voor deze jongedame hier zyn me niet ont gaan". Ik keek even naar Margaret Ross. Haar bleke wangen werden rood en haastig wendde ik myn ogen Wordt vervolgd (Van onze R'damse correspondent) Een 19-jarige bankrover heeft gis teren voor de Rotterdamse recht bank terecht gestaan. De jongeman heeft op 13 juni van het vorig jaar op amateuristische, maar doeltref fende wyze op klaarlichte dag het bykantoor van de Nederland- sche Middenstandsbank aan het Ja cob van Campenplein in de Alex- anderpolder beroofd van f 135.000. Hy bedreigde daarby de beheerder en de kassier met een pistool. Een paar uur later kon hy, dank zy koel bloedig optreden van enkele burgers worden gearresteerd. De officier van justitie, mr. Van Leeuwen, eiste tegen de jongeman vier jaar gevangenisstraf, waarna ter beschikkingstelling van de rege ring. Tydens de behandeling van de zaak begon de president van de rechtbank, mr. R. A. Jolles, met het laatste punt van de tenlastelegging het toeeigenen van geld door mid del van valse spaarbankboekjes omdat daaruit een eventueel motief voor de bankroof zou kunnen resul teren. Tijdens het politieonderzoek was bij verdachte thuis een aantal schriften gevonden waarin krante knipsels over smokkelarij, vervalsing en oplichting. Verdachte had de knipsels uit oude kranten gehaald, die hij thuis had gevonden. Boven dien werd er bij hem thans een groot arsenaal wapens gevonden, welke alle op de rechtbank aan wezig waren. Hij had in de krant gelezen, dat het zo gemakkelijk was om geld op te nemen van de spaar bank zonder een tegoed te hebben. Tijdens de zitting waren de spaar bankboekjes in een kartonnen doos aanwezig. In totaal nam hij door de ze valse manupulaties bij spaarban ken in Gouda, Utrecht, Den Haag en Rotterdam ongeveer f 13.000, -op. Met dat geld ging verdachte naar Amerika en Cairo. Daar kocht hij wapens, die hy over de grens naar Nederland smokkelde. Intussen rijp te het plan de bank in de Alexan- derpolder te gaan beroven. Mr. A. R. Jolles suggereerde: „U wilde maar ineens een grote slag slaan, niet?" Verdachte ontken de noch bevestigde deze gedachten- gang. Vervolgens behandelde mr. Jollis minutieus de zaak van de overval. Verdachte was die bewus te maandagmorgen, de dertiende ju ni, met de bus naar de Alexander- polder gegaan. Het weekeinde daar voor had hij het plan bedacht. Met een pistool in een schouderholster en eentje, een kleiner wapen, in de jas zak, zou hij de bank binnengaan, na in de buurt van de bank in een telefooncel een taxi te hebben be steld. Hij deed precies, zoals hij het zich had voorgenomen maar er kwam een kink in de kabel en daar had de onervaren bankrover niet op gerekend. De taxichauffeur was namelijk eerder in de bank dan de klant. Paniek Henri Luce, president-directeur van de maatschappij die de tijd schriften Time en Life uitgeeft, is gisteren Jn Phoenix, Arizona, op 68- jarige leeftijd overleden. Tientallen jaren lang is Luce één van de invloedrykste figuren in de Amerikaanse journalistiek geweest. In 1964 droeg hy het hoofdredac teurschap van de bladen over aan Hedley Donovan. Henry Luce laat een vrouw en twee zonen uit zyn eerste huweiyk ach ter. zyn weduwe, mevr. Clare Booth Luce, is een bekende dramatische schryfster, journaliste en tweemaal gekozen tot lid van de kamer van afgevaardigden, tussen 1943 en '47. In '53 werd zy door president Eisenho wer benoemd tot ambassadeur van de VS in Rome. waar zy vier jaar de ze functie bekleedde. „Er moet geld, veel geld in deze tas komen", had verdachte in de bank gezegd. Hij had een papie ren tas en een KLM-tas by zich. In zijn linkerhand het pistool. Per ongeluk ging een schot af. dat in de muur drong. Was er toen reeds spra ke van een lichte paniek Die paniek werd groter toen hy de taxichauffeur, na de bank te heb ben verlaten, sommeerde naar de Honingerdyk te gaan, waar hy de taxichauffeur opdracht gaf, nog steeds onder bedreiging van het pi stool, een automobilist aan te hou den. Het aanvankelyke plan van ver dachte om eerst naar huis te gaan, waar hij zyn tas zou ophalen om naar het buitenland te vertrekken, had hij laten varen. Inmiddels was de jonge brankrover in grote pa niek geraakt. Op de Honingerdyk stapte de jongeman uit de taxi en begon in het wilde weg te schieten op geparkeerd staande auto's. En kele voorruiten van auto's werden geraakt. Hiet onderbrak de raadsman mr De Blok en vroeg verdachte of hy ervaring had met vuurwapens. „Nee", antwoordde verdachte. „Des te gevaarlyker*', viel mr Jol les uit. Even later op deze maandagmor gen werd verdachte overmees terd door enkele automobilisten. Onderzocht De officier, mr. Van Leeuwen, kwam vervolgens in een ongeveer twintig minuten durend requisi toir tot zyn eis van vier jaar met terbeschikkingstelling. De officier deelde mee dat verdachte in Utrecht langdurig psychiatrisch is onder zocht. Daarvoor waren twee getuigen, de taxichauffeur en de beheerder van de bank, gehoord. Zij konden de rechtbank niet veel nieuws vertellen. De feiten waren bekend. De ver dachte is eenmaal veroordeeld we gens illegaal wapenbezit. Hy heeft een vakopleiding gehad voor ban ketbakker, maar heeft ook enige tyd gewerkt als kok. BINNENLAND Lelystad dit jaar bewoond De Ryksdienst voor de IJsselmeer- polders heeft meegedeeld, dat Lely stad nog dit jaar haar eerste bewo ners zal krygen. Men denkt erover om de loop van de zomer tenminste 100 gezinnen tegelyk naar de nu nog midden in de open vlakte van Ooste- lyk Flevoland in aanbouw zynde stad te sturen. Deze stad zal op den duur omstreeks 100.000 inwoners tel len. Dat hoge inwonerstal denkt men omstreeks het jaar 2000 te kun nen bereiken. Mr. Den Dries commandeur O.N. In verband met zyn vertrek uit de ambteiyke dienst met pensioen heeft de Koningin de secretaris-ge neraal van het ministerie van Fi nanciën, mr. H. A. M. V. N. den Dries, benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau. Minis ter Zylstra heeft hem gistermiddag in het ministerie van Financiën in een afscheidsbyeenkomst met de de partementsambtenaren de versierse len behorende by deze onderschei ding uitgereikt. Afscheid mr. Vink Tal van be langstellenden, onder wie oud-minis ter Bogaers, hebben gisteren in de Laressezaal in Den Haag afscheid genomen van mr. J. Vink als direc teur-generaal van de Ryksplanologi- sche Dienst. Onder anderen werd het woord gevoerd door de huidige bouw- minister ir. H. B. J. Witte. Weer etalageroof Voor de vyfde maal deze maand zyn uit de etalage van een Amsterdamse juwelier siera den geroofd. Gisternacht werd de politie gealarmeerd voor een ruiten- tikkery by de juwelierszaak Gifel in de De Clercqstraat, waar omstreeks kwart over vyf een onbekende met een straattegel de winkelruit ingooi de en er met gouden armbanden en horloges ter waarde van enkele dui zenden guldens van door ging. Op dezelfde wyze werden eerder deze maand sieraden ontvreemd by de ju welierszaken Siebel, Hessing, Elvor en Vader Tyd. BUITENLAND Theeverbruik EEG Met 800 gram per jaar is de Nederlander de grootste theeverbruiker van de Euro pese Economische Gemeenschap, zo biykt uit EEG-statistieken. Groot- Brittannië is evenwel nog steeds het grootste theeverbruikende land van de wereld: 4.3 kg per persoon per jaar! In de EEG komt Duitsland met 130 gram per persoon per jaar op de tweede plaats. Rebellen In Guatemala By een vuurgevecht tussen regeringstroepen en opstandelingen te Retalhuleu, in het zuidwesten van Guatemala, zyn gisteren acht rebellen gesneuveld. Zo is door een woordvoerder van het Guatemalteekse leger meegedeeld. Bij de schietpartij werd een rege ringssoldaat licht gewond. Begrafenis van Erler De woens dag jl. overleden vice-voorzitter van de Westduitse socialistische party, Fritz Erler, is gisteren met staatseer in Pfortzheim ter aarde besteld. De begrafenis werd bygewoond door meer dan 700 personen onder wie de mees te leden van het Westduitse kabinet. Duizenden stonden langs de route die de twee km lange stoet naar de be graafplaats volgde. Bondskanselier Kiesinger zei in een grafrede, dat Er ler zyn meest bewonderde politieke tegenstander was geweest. Aan alle openbare gebouwen in West-Duits- land hing de vlag halfstok. Vergadering ging niet door Een vergadering van aanhangers van de uiterst rechtse NPD in het Westduit se Freiburg moest worden afgelast omdat tegenstanders zo'n tumult maakten, dat geen spreker zich ver staanbaar kon maken. De voorzitter van de party, Von Thadden, slaagde er zelfs niet in de zaal binnen te ko- Liibke naar Azië President Lüb- ke van West-Duitsland is gisteren uit Bonn vertrokken voor een reis door Azië, die drie weken zal duren. Lüb- ke zal Zuid-Korea, Nepal, Afghani stan, Maleisië en Thailand bezoeken. Fokker verongelukt Een Fokker Friendship van de Philippine Air- was is gisteren bij ee nlandingspo- ging op het vliegveld van Mactan in het zuiden van de Filippynen veron gelukt, waarby elf van de negentien inzittenden om het leven zyn geko- Treinramp in Engeland Een elektrische trein, die onderweg was van Manchester naar Coventry, is gisteren bij Stechford een voorstad van Birmingham met hoge snelheid ingereden op een goederentrein, waarby negen personen om het le ven zyn gekomen. Elf reizigers wer den zwaar gewond. De vier rytuigen van de elektrische trein werden met grote kracht uit de rails geworpen. Ondervoeding in Tanzanië Eén van de drie kinderen die geboren worden op het platteland van de Afrikaanse staat Tanzanië sterft aan ondervoeding voor de leeftyd van vyf jaar is bereikt. Dit staat in een officieel rapport, dat in de hoofdstad Dar es Salaam is gepu bliceerd. De kinderen krygen te wei nig proteine, maar dat is volgens het rapport voor een deel te wyten aan gebrek aan inzicht bij de ouders. Lakenhal: Ver. van belangstellenden ln de Lakenhal. Spr. prof. dr. J. Dank- meyer over Leonardo da Vlncl als on derzoeker van de mens. 8 uur nam. Zulderkerk: Uitvoering Chr. Muzlek- ver. „Concordia", 8 uur nam. Koningskerk: Rullclub. 7.3010 uur Louise de Collgny-h.b.s.: Interscho- lalre Contactcommissie Poëzie- en ca- vólksgezondheld ën kinderbescher ming", 8 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Advetkerk, 10 11 uur voorm. Bijbelstudie. 11 12 uur. prediking. Rapenburg 10: Westlndlsoh bal So ciëteit ,.'t Roefje". m.m.v. Ritmdco Es pecial, 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Pepijn-ca- baret o.l.v. Paul van Vliet, 8 u. nam. Stadsgehoorzaal: Huishoudbeurs Lel- dato: 15 en 7 11 uur nam. lijk christendom. Spr. evangelist N. v. v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Rijn 5): Spr. dhr. Jac. Zeegers, van Haarlem. Rapenburg 10: Disco-Sociëteit, 2 uur nam; Open Huis. 8 uu Stadsgehoorzaal: Huk dato1 5 en 7 11 Rteenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatsite dagen. Spr. dhr. Diender, 10.30 uur voorm. vergadering, 8 DINSDAG Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7 Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub ,,De Detector", 7.30 9.30 uur nam. Universiteit: Centre culturel fran cais. Lezing dr. René Maltete over mevr. N. A. den Haan-Groen en Ber nard de Vries, 8 uur nam. etalage en verkoopbevordering in het kappers bedrijf", 8 uur nam. Hoogl. Kertograoht 21: Genootschap NedeiHaud'-Engeland. Spr. prof. dr. T*""T Joseph Conrad en de „Hoe groen ln Julia'" Petruszaaltje (Lammen6chansweg) De Natuur vriend. Spr. dr. Krlstensen over „Met een visnetje door midden- en Zuid-Afrika, 8 uur nam, BIOSCOPEN Luxor: „Wie ls bang voor Virginia Woolf?", 18 jaar. Dagelijks 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.45, 6.45 en 4.30, 7 i Lldo: „Een harde noot voor Dan O'Brien", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 u; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 „Les liaisons dangereuses", 18 Jaar. 2425 febr. De glimlach zomernacht: 2627 febr. Het oog uitzondering 2.30, 4.45, 7 (Pesthuislaan) 10-^ Volkenkunde: Rijksmuseum Tentoonstelling: „Ball. beeld droombeeld". Geopend dagelijks 10 17 uur: 's zondags 13—17 uur (tot 1 oktober). Rijksmuseum To"- 17" an Kvösaï Dagelijks i Zondags 13 17 uur RUK; jteen dags 13 Rl|ksm' (Steenstraut 1) Dag 10-17 u: 'e de geschieden!» natuurwetenschappen Dag 10-4 maandag t/m vrijdag 9 5 uur nam. (tot 20 maart). Wassenaar (Kunstzaal HeuffTen toonstelling schilderijen Adrian Stahl- ecker en ceramiek Henk Verberkmoes. Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Reijst, Steenstraat 35, telef, 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg Zaterdagmorgen vóór 12 uur raad plege meD de eigen huisarts Na zaterdagmiddag 12 uur bella men voor spoedgevallen doktertele- UU geen gehoor v specialist (of diens ..p dokterstelefoon HAAGSE AGENDA HOEVEEL SNEEUW LIGT ER Gstaad Kand.st Mtlrren St. Mor Saas Pee Zermatt Oberstdorf G. Partenk. Feldberg m.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2