ELDINZAMELÏNG BRENGT F 75.000,- VOOR BAD OP W. M. Of fr inga overleden Hoge prijzen in IJmuiden ^reugde noch teleurstelling in Alplien f.10.000,- jan Samsom Begroting Defensie goedgekeurd Expositie leerlingen chr. tuinbouwschool „Endepoel" wordt bouivrijp gemaakt VOENSDAG 1 MAART 1967 LEIDSCB DAGBLAD ^{fcdanks het feit, dat het actie-co- Overdekt zwembad" vrijwel heeft nagelaten om de inwo- Ivan Alphen aan den Rjjn van Dodzaak en het nut van een over- zwembad in de gemeente te B&jjtuigen en er op te wijzen dat ▼"sering van deze plannen zullen jigen van de offervaardigheid de inwoners, van wie een bedrag honderdduizend gulden werd ge- gd, heeft men toch niet aan dit ag kunnen komen, althans gis mond nog niet. BU ongeveer -1(100 was men b0 de Alphense uitgeteld, cjq de tellingen van de ingezamel- gelden uit de 75 wijken, bleek, men niet verder zou komen dan 2(jveer gemiddeld ruim f200 per Enkele grote giften van be- 9Cen, zoals van N. Samsom n.v. ^*-000 deden de stand flink oplopen, j de burgerij in haar geheel, OZ toch beneden de verwachtin- 31 IÉ est teleurstellende resultaten, de- TCevenwel aan de stemming in de van gebouw Nabij bij de talrijke yezigen geen afbreuk. Daarvoor 1| ien in de eerste plaats wel de carvieten" van wie De Raad van met bestuursleden, de Dansma- :'s en natuurlijk de Boerenhof- 1 aanwezig waren. Met veel ge- ïpa en tam-tam marcheerden zij ■reeks half negen de zaal binnen het podium, waar juist te voren Irumband van „Semper Avanti" zeer geslaagde show ten beste gegeven. Ook het ensemble „The >dy Mixers" trad op en de mu- 2Qereniging „Arti et Religioni" t langs de inzamelingsroute's qo marsmuziek gezorgd. OZ was dus medewerking genoeg, van televisie-omroepster Elles 3<]er, die met een groot enthou- ne van de tussentijds e stand Af] het bedrag en de stortingen Tiding maakte. een door leerlingen van de 15 technische school vervaardigd tianisch werkend bord werd ook DQn de zaal op het plein het be- bekendgemaakt. Een groot aan names en heren heeft vanaf on- Ver half acht in de Alphense s, toen de eerste inzamelingen en waren, de enveloppen ge- id en de inhoud geteld. gei- ins it feit, dat in verscheidene en- ?pen geen geld, maar nogal ha te suggesties zaten (men zou r eerst aan Alphen moeten den- inplaats van een overdekt zwem- verwekte ergernis en hilariteit, -i ^bezorging van een aantal lege IVloppen aan de bestuurstafel van comité in Nabij vond eveneens 5Cig waardering en werd door Ellis ;er als misplaatste grappenmake- rjcyetiteld. Gelukkig stonden daar ^«wiover vele constructieve bijvals- igingen van ingezetenen, waar- 25 de opmerkingen van den anti's et niet verzonken. 2 cvt de stemming in de zaal wel l>Z was, mag worden afgeleid uit iffervaardigheid van de aanwe- 34. die toen tijdens een collecte ruim f400 bij elkaar legden. 3ftder de vele aanwezigen in Nabij ook burgemeester Bruins Slot im het slot van de avond heeft emeester Z. Bruins Slot in de le plaats dank gebracht aan de erij, voor haar offervaardigheid IA&- daarnaast ook aan het actie- Vlté en de vele medewerkenden deze geldinzamelings-actie. >t ziet er naar uit, dat de bouw het overdekte zwembad wel zal O.èaan. Men hoopt, dat de tegen- a fiers van vandaag bij het gereed- U,*n van het bad in voorstanders O.^Alphens overdekte zwembad zul. a veranderen. Alphen als centrum- ^•'ente in het hart van Holland is 0,/d in het bezit te komen van een a fiekt zwembad, dat ook voor de hliefhebbers uit de omliggende 1/enten van veel betekenis kan 1.1 0.1 LEIDERDORP 0,1 0,1 o.iibileumdrives 9.1 M bridgeclub 3,6r gelegenheid van haar 25-jarig tan organiseert de .Leiderdorpse feclub' maandag 20 maart en lag 4 april twee open bridgedri- Aan deze drives, die worden ge len met goedkeuring van het se Districtsbestuur van de Neder- se Bridgebond, kan door iedere fer uit Leiderdorp en omgeving len deelgenomen. dde drives worden gehouden in Dorpshuis' aan de Hoofdstraat ■siderdorp en beginnen om kwart acht. Elles Berger in actie bij de geldinzameling voor het overdek te zwembad. Twee kleine meisjes brengen hun offer. Geheel links burgemeester Z. Bruins Slot met echtgenote, die beiden de gehele vaond aanwezig waren. (Foto Leidsch Dagblad) Poor heling veroordeeld „Nou ja", sprak de 20-jarige jonge- j man voor de Haagse politierechter, I „ieder mens heeft zo z(jn gebreken". I „U denkt nogal luchthartig over het plegen van diefstal", meende de I officier van Justitie daaruit te mo- gen concluderen. Verdachte had samen met zyn vriend een nogal stout stukje uitge- haald. Het tweetal zag kans in een drogisterij in Alphen aan den Rijn een fototoestel ter waarde van f 345,- te stelen. De drogist had echter het tweetal in de gaten gehouden, om dat het zich wat vreemd gedroeg Toen de jongelui dan ook zonder meer de winkel verlieten en de dro gist de diefstal ontdekte, zette deze de achtervolging in. De beide jonge mannen begonnen te rennen. „Ik wilde de bus halen", aldus de motivering van verdachte. „Of u wilde proberen te vluchten", opperde de rechter Het bleek, dat het tweetal de dag tevoren plannen voor de diefstal had ontworpen. De vriend zou de diefstal uitvoeren. Bij de vlucht gaf hij het fototoestel aan verdachte, die nu wegens heling terechtstond. Er be hoefde niet aan te worden getwijfeld, dat liij wist. dat het toestel was ge stolen. De officier eiste f 60.— boete en voorwaardelijk twee weken gevange nisstraf. De rechter veroordeelde overeenkomstig die eis. IN RIJNSBURG Jaarvergadering van Excelsior De Leidse gymnastiekvereniging Excelsior hield gisteren in café Ani- ba haar jaarvergadering, die bij af wezigheid van voorzitter L. Post on der leiding stond van secretaris A. de Vink. In zijn openingswoord heet te hij in het bijzonder de ere-voor- zitter, de heer A. Metz en tevens ver scheidene ere-leden en leden van verdienste hartelijk welkom. Uit het financieel versla^ bleek dat het de vensnig'ng redelijk goed gaat. In dis nieuwe kascommissie werden gekozen de heren J. Pannekoek L. Taverne en J. Breedeveld. Alle aftredende be stuursleden werden bij acclamatie herkozen. In verband met het 65-jarig be staan staan verscheidene activiteiten op het programma die door de tech nische commissie nog nader zullen worden uitgewerkt. In de maand december (1967) zal een uitvoering in de Stadsgehoorzaal worden gege- OEGSTGEEST Beroepen Dr. L. A. Hoedemaker. kandidaat in Oegstgeest. is door de Generale Synode van de Ned. Herv. Kerk be roepen tot zendingspredikant-docent aan de Theologische Hogeschool in Djakarta. VOORSCHOTEN J. A. Wiggers secretaris van gemeente Vegliel De heer J. A. Wiggers, hoofd van de afdeling financiën en onderwijs van de gemeentesecretarie in Voor schoten is gisteravond door de ge meenteraad van Veghel (Brabant) benoemd tot gemeente-secretaris van deze plaats. De heer Wiggers is circa 7 jaar in Voorschoten werkzaam. „Droogpuzzelrit" Het bestuur van de Bromoto Club Voorschoten (B.C.V.) heeft, gezien de grote belangstelling voor de laatst gehouden .droogpuzzelrit', besloten nogmaals een dergelijk evenement te organiseren. Deze rit zal worden ge houden op donderdag 9 maart ('s avonds om 8 uur) in het Bonds- gebouw aan de Leidseweg. Ditmaal kan men ook in equipes deelnemen. Burenruzie berecht Het boterde kennelijk niet goed tussen de huurlieden. Een inwoner van Voorschoten stond thans terecht wegens mishandeling van een buur vrouw. Het gebeurde tijdens het autowassen. Verdachte voelde zich beledigd door hetgeen de buurvrouw over hem zei. Er ontstond onenigheid waarbij van beide zijden met water werd gegooid en de buurvrouw de buur man met een automat te lijf ging. Toen zou de buurman de buurvrouw een trap hebben gegeven. Voor de Haagse politierechter be toogde verdachte echter, dat hij de klap met de automat wilde afweren en zijn been uitstak. De vrouw liep toen tegen zijn been waardoor zij eer bloeduitstorting opliep, zoals een dok ter had geconstateerd. De officier kon geen bewijs in deze voor de mis handeling vinden en concludeerde tot vrijspraak, waarbij de rechter zich aansloot. EERSTE KAMER: Marktberichten Groente- 71—75; wi'tlcrf 75 -23; 12— 1215; radijs 32- —134; sla 15 kg 20—23; 12—15 In aanwezigheid van enkele geno digden, leraren en inzenders, heeft drs. A. F. G. Slootweg uit Lisse, rijks- tuinbouwconsulent voor de bloem bollenteelt, gistermiddag in de chr. lagere tuinbouwschool in Rijnsburg een expositie van bloemen en groen ten geopend. Bij de bloemen lag de klemtoon voornamelijk op de tulpen, die in groten getale te bewonderen waren. De bloemen waren door de leerlin gen zelf gekweekt. Voor een deel was dit ook het geval met de groenten. (Van De begroting van Defensie is in de Eerste Kamer .goedgekeurd'. Alleen de fracties van de PSP en de CPN lieten aantekenen .tegen' te zijn. KATWIJK Hardrijderij liep op brokken uit Twee jongens van 13 en 14 jaar fietsten gisterochtend om het hardst naar de Piet Heinlaan over het marktplein bij de Zeeweg. Bij het eindpunt aangekomen had de 13-ja- rige knaap nog een zo grote snel heid dat hij de bocht ruim moest nemen. Hierdoor kwam hij op de lin ker weghelft in botsing met een te gemoet komende personenauto. De knaap liep een hoofdwond op, die door een arts werd gehecht. Hij kon huis terugkeren. De beide voer tuig! i zyn BURGEMEESTER AFWEZIG parlementaire redactie) TNO naar de ontploffing in de kruit fabriek Naarden vorig jaar, is vol tooid. Het rapport is aan de rechter commissaris in Amsterdam aangebo den en het komt binnenkort vrij. De minister voegde er aan toe. dat de kruitfabriek (de enige in Nederland) moet worden gehandhaafd. Er wor den strenge veiligheidseisen gesteld De minister beloofde dat hij zou laten bestuderen of de opslag van explosieven het gevaarlijkste on derdeel van het bedrijf kan wor den verplaatst naar één van ce nieu we IJ ssel mesrp olders Minister De Jong deelde voorts mee, dat het onmogelijk is Jehova's getuigen vrij te stellen van militaire dienst. ,Het is een heel moeilijk pro bleem', zei hij, ,en ook ik vind het onjuist dat Jehova's getuigen gevan genisstraf moeten ondergaan'. Hij voegde er aan toe, dat die straf in een apart kamp wordt ondergaan onder aanmerkelijk mildere omstan digheden dan meer criminele delin- kwenten. De gevangenisstraf voor deze gewetensbezwaarden kan onge veer als een verplichte vervangende dienst worden gezien, zo zei de minis ter. Ook de predikers bij de Jehova's getuigen, de zogenaamde pioniers, i creatie worden geschapen waarbij kunnen geen vrijstelling krijgen. Ze vooral denken aan de sport visserij, kunnen niet als gelijkwaardig wor- De heer Willemsen was eveneens den geschouwd met andere geestelij- van mening dat uit een recreatief ken. omdat ze niet aan de normen i oogpunt geen bezwaren tegen deze voldoen, die de diensplichtwet stelt, ontgronding moeten worden ge- Aangezien de burgemeester ver hinderd was de gisteren gehouden raadsvergadering te presideren, stond deze onder leiding van de loco burgemeester mr. V. C. Groenendijk. Hij deelde mee dat burgemeester wethouders hebben overwogen om beroep te gaan by de kroon met trekking tot de door Gedeputeerde Staten verleende ontheffing aan de heer J. H. Menten voor ontzanding in de Voorhofpolder en Klinkenber gerpolder. B. en W. zijn echter van oordeel dat hiertoe niet moet worden beslo ten omdat door deze ontzanding mo gelijkheden op het gebied WASSENAAR Tuiiienkeuring in park De Kieviet Zoals bekend organiseert de Tuin- bouwverenlglng Wassenaar en om streken ieder jaar een tuinenkeuring en bepaald gedeelte van de ge meente. Dit jaar zal de keuring ge houden worden in park De Kievit. Alle voortuinen die een goed ver zorgde aanblik bieden en goed zicht baar zijn vanaf de openbare weg zullen door een jury van 9 leden op verschillende tijdstippen in het jaar worden beoordeeld. Aan het ein de van het jaar zal de uitslag bekend gemaakt worden en zullen de prij zen die door de vereniging voor de best verzorgde tuinen uitlooft wor den uitgereikt. Men behoeft zich voor deze tuinenkeuring niet aan te mel den. De muziekvereniging „Excelsior" zal donderdag- en vrijdagavond in het Jeroenhuis aan de Kerkstraat in Wassenaar twee uitvoeringen geven, die beide om 8 uur beginnen. Op vrijdagavond zal er na afloop van het optreden van het Wassenaarse korps gelegenheid tot dansen zijn op muziek van de Sea Side Swing So ciety. Voor de modeshows, die don derdag 9 maart 's morgens en 's mid- in Kasteel Oud Wassenaar ver zorgd zullen worden door de Firma Leeser zijn voor de leden van de Vereniging van Huisvrouwen van Wassenaar plaatsen gereserveerd. In het maandprogramma van de vereniging komt verder voor een con tactochtend op woensdag 15 om 10.30 Mevrouw F. Parlevliet Vlietstra zal een causerie met demonstratie houden over schoonheidsverzorging. Hoofdleider jongenshuis van Alphense Martha-Stichting maakt. Hy vindt het echter jammer dat het meer. dat door deze ontzan ding ontstaat, geen verbinding krijgt met de Kagerplassen. Goedgekeurd werden de voorstel len tot het verlenen van voorschot- in jten ingevolge de lager onderwijswet aan de lagere scholen. Het voorstel van B. en W. met betrekking tot de procedure inzake onteigening in het belang van de volkshuisvesting van grond van de heer P. Cigaar in het bestemmingsplan „Endepoel" werd nu zonder enige discussie aangeno men zodat hem f 150.000 zal wor den uitgekeerd, terwijl bovendien de eventuele belastingschade voor reke ning van de gemeente zal worden genomen. Nadat de raad met betrekking tot het voorstel van B. en W. tot onder handse aanbesteding van het gTaven van het tweede gedeelte der vuilnis stortplaats en het uitvoeren van daarby komende werken in besloten zitting was gegaan, werd na herope ning der zitting conform het voor- In het HizabethziekenhuLs in Lei den is in de nacht van maandag op dinsdag in de leeftijd van byna 67 jaar overleden de heer W. M. Offrin- ga in leven werkzaam als een van de topleiders van de Martha-Stich- ting in Alphen aan den Rijn. Enkele jaren geleden werd de altyd vriendelijke werker in de Martl.a- Stichting getroffen door een ziekte, waarvoor hij enkele malen in ver scheidene ziekenhuizen werd opgeno men en geopereerd. De heer Offrin- ga was toen dicht bij zijn pensioen. Algehele genezing leek mogelijk, en eenmaal herstellende was zijn liefste wens zo spoedig mogelijk zijn veelom vattende taak in de Martha-Stichting weer op te nemen. Ruim 42 jaar heeft hij zyn werk voor de kinderen in de stichting n.ogen doen en bij zijn 40-jarig arbeidsjubileum werd hem de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Tevens kreeg hy toen nog een reis aangeboden naar Israël, hij heeft deze nooit kunnen maken. stel B. W. besloten. Jongens Vele jaren is de heer Offringa hoofdleider geweest van het jongens huis, waarby zijn grote pedagogische kwaliteiten en zyn gave met de jon gens om te gaan duidelijk aan het daglicht traden. Vandaar ook dat hy later werd belast met de nazorg van de jongens, die na een korter of lan- to Auberge"De"Kieviet". j eer verbluf in de Martha-Stichting terug gingen naar de maatschappij. Hy was belast met de inspectie van dit werk in de meest uitgebreide zin. De overledene was hopman van de Dinsdagavond 14 maart om 8 verkenners van de Martha-Stichting. uur houdt de Floraliavereniging De Meeuwen, die hij ook heeft op- Wassenaar in Huize Den Deyl de gericht. Voorts was hy assistent dis jaarvergadering. De aftredende be- tricts-commissaris bij de padvinderij stuursleden, de heren P. Zegwaard. H'j was tevens vicaris bij de her- Westgeest en C. van Vulpen stel- vormde gemeente. len zich herkiesbaar. Gesproken zal worden over de plannen voor het nieuwe jaar. Het is de bedoeling voor de jaarlijkse wedstrijd zes plantjes beschikbaar te stellen. Zijn verzameling dia's, tekenin gen en vele honderden voorwerpen zowel op archeologisch als biologisch terrein zijn van onschatbare Ook het voorstel van B. en W. tot onderhandse aanbesteding van het verder bouwrijp maken van het be stemmingsplan „Endepoel" leverde weinig stof tot bespreking. De heer Weyers wees er nogmaals op dat het zeer dringend nodig is dat aan het sportveld de gewenste ver beteringen worden aangebracht wil het nog aan het doel beantwoorden. De voorzitter zei dat binnen zeer korte tijd terzake een bespreking zal plaatsvinden met de sportvereniging „Warmunda". Als het niet anders kan zal een p: ovisorische oplossing moeten woeden gevonden, die zal moeten passen in het plan dat door de Ned. Heide Maatschappij wordt ontworpen. De heer Willemsen zei te hebben vernomen dat de le den van Warmunda bereid zouden zijn hun krachten voor verbetering vrijwillig ter beschikking te stellen hetgeen de oplossing van dit vraag stuk al iets nader brengt. Hierna werd de vergadering gesloten. W. M. OFFRINGA (Foto Leidsch Dagblad) was het houden van lezingen en or ganiseren van tentoonstellingen, waarmee hij overal steeds zeer grote belangstelling trok. Voetbal Jaren lang was hy als bestuurs lid van de afdeling Leiden van de KNVB leider van het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi en had hy de leiding van de voetbalvereniging MSV. Vooral het zaterdagvoetbal, had zyn grote belangstelling in ae afdeling. De teraardebestelling zal zater dagmiddag om half drie plaatsvin den op de Oosterbegraafplaats, ia- dat een rouwdienst in de kerkzaal van de Martha-Stichting is gehouden die om kwart over een begint. Ds. J. zijn vele liefhebberijen Veen zal hierin voorgaan. Een overzicht van een gedeelte van de bloemenexpositie, ge arrangeerd door de thans in Den Haag wonende oud-leerling van de tuinbouwschool, J. Zwaan. (Foto L.D./Holvast) Na een openingswoord door de heer T. Kralt, voorzitter van de raad van toezicht van de school, verkreeg de heer Slootweg het woord. Zijn spe ciale aandacht had de tulpenteelt en wat daarmee verband houdt. De rijkstuinbouwconsulent zei, dat het aandeel van de tulpen op de Ne derlandse markt is gedaald. Hij roerde ook de exportbelemmeringen aan en was van mening, dat bij het wegvallen hiervan in de tulpenteelt mogelijk een opleving zou kunnen komen. De heer Slootweg vroeg speciale aandacht voor het brengen van pri meurs en het kweken van kwaliteits- produkten. Vervolgens ging hij in op het onderzoek van tulpen in Lisse. In de laatste jaren zijn er verande ringen gekomen, onder meer de vijf raden behandeling. Deze methode zeer arbeidsbesparend. Tot slot ■ees de heer Slootweg op het belang an het praktisch werken. In tegen- oordigheid van burgemeester B. H. Koomans werden vervolgens de prijzen uitgereikt. De jury was vol lof over de vaak goede kwaliteit de produkten. Pr ijzen De pryzen werden als volgt toege kend: groep 1: 1. en 2. Dick v. d. Berg (assortiment en kwaliteit) en Jack Uitenboogaard (kwaliteit), 3 Rien Cromhout. Groep 2: 1. Piet Wischmeyer, 2. J. D. v. d. Niet, 3. Henk Zandbergen. Groep 3: 1. Goof Tromp, 2. Jan van Egmond. Groep 4: 1. K. Heemskerk. 2. Jan van Woerden, 3. Arend Durieux, 4. Kees Hogewoning. Groep 5; Ï.Daan v. d. Vyver, 2. J. Heemskerk, 3. Arend Alleman. 4. J. van Egmond. Groep 6 (groenten): 1. P. Ravensbergen en tevens een eervolle vermelding). De expositie, gearrangeerd door de heer J. Zwaan uit Den Haag (oud- leerling van de tuinbouw school) is tot en met aanstaande za terdag op de volgende tijden te be zichtigen: 's middags van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 10 uur. Auto's hotsten Op de provinciale weg aan de noord kant van de tunnel in Boskoop kwa men gistermiddag twee auto's met een harde klap met elkaar in bot sing, waarby de bestuurder van een der auto's, een Inwoner uit Rotter dam, een been brak en hoofdwon den opliep. De Roterdammer wilde met zijn be stelwagen op de voorrangsweg keren, hetgeen daar is verboden. Juist op dat moment naderde een auto be stuurd door een Waddinxvener. Deze kon de kleine bestelwagen niet meer ontwijken. Beide wagens werden ern stig beschadigd. Acht en twintig vaartuigen zorg den dinsdag in IJmuiden voor een aanvoer van 7.700 kisten vis, 380 kl. kistjes schelvis, 180 kl. kistjes wij ting, 68 kl. kistjes haring, 330 kl. kistjes makreel en 950 stuks stijve kabeljauwen. Er waren 300 kisten schelvis ,160 kisten wijting, 370 kis ten gul en kabeljauw, 5.800 kisten koolvis, 50 kisten makreel, 650 kisten schol, 5 kisten tarbot, 20.000 kilo tong en 165 kisten diversen. Over het geheel genomen werden vrij hoge prijzen gemaakt. Schelvis liep tot f 90 per kist,- wijting tot f 53 en gul tot f 72 per kist. Voor kabeljauw werd tot f 146 per 125 kg en tot f 140 per regel van tien stuks getaald. Haring noteerde tot f 37,60, makreel tot f 58,40 per kist. BIJ de schol waren de kleintjes weer het duurst met als hoogste prijs f 63 per kist, maar de schar kwam er met f 66 toch nog even bovenuit. BIJ de tongen varieëerde de prijs van f8,50 tot f 6.71 per kg, met als duurste soort de kleine tong 1. Het slechte weer blijft zijn invloed doen gelden, zodat de aanvoeren voorlopig niet groot zullen zijn. In de noord was het rauw weer en de schepen konden niets anders doen dan met de kop op de wind gaan liggen steken. Op 55 graden noorder breedte kon nog wat worden gevist op tong. Het slechte weer had ook tot gevolg, dat dinsdag de kleine sche pen nog steeds niet waren uitgeva- aan de woensdagmarkt was voor een belangrijk deel afkoms tig van schepen, die zondag reeds binnenlagen. Genoteerd stonden o.a. de Marian Ellen KW 159 met 1.600 kisten vis, de Rijnmond II KW 44 met 1.050 kisten vis, de Bets en Gerda VL 112 met 1.450 kisten vis. de Koraalbank KW 3 met 600 kisten vis, de Willem VL 121 met 980 kisten vis en de Wilhelmina Johanna KW 39 met 972 kisten vis.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13