HnHBB Opladen van geestelijke batterij soms zwaar heel werk Wijnen uit libre-strijd na hartklachten N0URILAX 1 AJAX-TRAINER RINVS MICHELS AAN l VOORAVOND VAN STRIJD TEGEN DUKLA: 1 Op handen Zondag 2.30 uur U.Y.S. - Papendrecht Sporttoto Verhoe ff weer bij NTS-Sport Henk Scholte zeker van titel Voetbal-prognoses fcATERDAG 25 FEBRUARI 1967 LEIDSCH DAGBLAL niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiitiiiRiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitHifiniiiiiiiiiiiiHiinin Zware „Uit wrok tegen Tulpenrallye ',e maatschappij" (Van onze correspondent) Niemand behalve misschien Ajax-psycholoog dr. Slikboer weet of de houding van trainer Rinus Michels nu pose of werkelijkheid is. Of de iets stuurs voor zich uit kijkende, zich nooit op de voorgrond bewegende Ajax-trainer werkelijk zo'n sombere man is als hij er - meestal - uitziet. Feit is dat buiten landse verslaggevers, die hem niet kennen, zich stukbijten op deze oefenmeester. die nooit één woord te veel zegt. Geen voor spelling doet en zich dus ook niet als Liverpool-manager Bill Shankley „Wij winnen van Ajax met 70" belachelijk maakt. Feit is dat zijn spelers hem op han den dragen, dat zij huizenhoog tegen hem en zijn voetbalkennis opzien, terwijl zij ook onmiddellijk zijn on verbiddelijke bevelen opvolgen. Feit is ook dat bij diezelfde Rinus Michels soms de ijskorst, die opper vlakkig rond hem ligt, breekt, smelt is misschien een beter woord. Dat hij dan een zeer spraakzame man wordt, boordevol humor. Maar bovendien bijzonder menselijk is. Helemaal niet de man, die meestal nors, bijna boos voor zich uitkijkt. Of gespannen aan het lijntje de verrichtingen van zijn jongens in het veld volgt. Maar één ding blijft: Michels voor spelt niets. Ook nu niet aan de voor avond van de zo belangrijke wedstrijd van Ajax tegen het Tsjechische Du- Ma-Praag. „Ik kan niet in het koffiedik zien of wij winnen. Ik kan alleen er voor proberen te zorgen dat mijn ploeg in de juiste mentaliteit in het veld komt. Dat de wil om te winnen er is. De inzet goed is en de stemming prl- Rinus Michels lacht een beetje on doorgrondelijk. als hij zegt: „Ik heb er nog geen moment spijt van gehad dat ik van gymnastiekleraar voetbal- 8 maart in Praag. Dat is ons ook te- trainer ben geworden. Misschien dat gen het Turkse Resiktas en Liverpool ik later nog wel eens voor een klas ga uitstekend bevallen. Hoe korter de staan. Maar daaraan denk ik nu nog j periode tussen de twee wedstrijden helemaal niet. Trouwens ik zou als j hoe beter. De jongens denken toch al oud-voetballer, de sport die ik jaren- te veel aan die wedstrijden. Dat heeft ook zijn weerslag in de gew Man bedwelmde omgeving Het karakter van de internationale Tulpenrally. die dit jaar verreden wordt van 24 tot 29 april, heeft een belangrijke verandering ondergaan. Het is meer dan tevoren gericht op het beproeven van de bekwaamhe den van de automobilist dan die van „Uit wrok tegen de maatschap- de auto", aldus de voorzitter van de pij" heeft een 51-jarige SChoon- Stichting Internationale Tulpenral- maker uit Doorn in Utrecht en lye, de heer P. Nortier. Zeist enveloppen waarin een I plastic zakje zat met een vloei- De start voor delnternationale Tul- sf0f een walgelijke stank ver- penrallye vindt dit jaar niet plaats spreidde, in brievenbussen ge- op dinsdag maar op maandag. Van stopt. De geur was zo penetrant Noordwijk rijden de deelnemers naar^Lat tal van mensen er een stevige Sarebourg^ Daar begint de eerste j hoojdpijn van kregen. j tt - geurige enveloppen werden lang deed, toch niet kunnen len missen. Misschien zeg ik dit nu het ons nogal aardig voor de wind gaat. Want gaat het slecht dan is de eerste zondebok altijd en overal de trainer en de coach en daarna het bestuur. De tijden van Jack Rey nolds, die bij Ajax als trainer zijn pensioen haalde zijn al lan^ achter rug. Voetbal i En niet geworden Tonnen Kolder „Zeggen, wij winnen" en dan nog met het aantal doelpunten is volsla gen kolder. Hoeveel trainers hebben zich daarmee al niet belachelijk ge maakt. In het voetbalspel zijn zo veel factoren, die je niet in de hand hebt. Die van invloed zijn op het verloop van de wedstrijd en dus het maken van doelpunten, dat het voorspellen altijd een slag in de lucht blijft. Rinus Michels zegt het in zijn „kan toor" in de oatacomben van hetAjax- etadion in de Amsterdamse Water graafsmeer. Een kantoor dat gezien het bordje „trainer/coach" op de deur veel doet verwachten. Het valt zwaar tegen. Het verblijf is niet meer dan een vierkant hokje met een bu reau en een paar stoelen. Met hier en daar iets vuile voetbalschoenen, een paar ballen, wat foto's die aan de voetbalsport herinnert. Maar wel is er een zekere sfeer in dat hok. Bewijs petitie. Daarom zij wij ook bijzonder blij en dankbaar dat de KNVB ons uitstel heeft gegeven voor de wed strijd tegen Willem II, die precies tussen de twee duels tegen Dukla ge speeld moest worden. Ik kan niet meer zeggen, dan dat Ajax. dat wy weer ons best zullen doen. Maar ik wil ook nog eens de nadruk leggen, op wat ik reeds ver schillende malen heb gezegd: de Euro- pa-cupstrijd is belangrijk. Heel be langrijk zelfs, omdat er ook een na- )'n kleine ook. Het gaat tionaal prestige op het spel staat, bedragen Tonnen gaan Maar punt één is en blijft de Neder - er per jaar bij een topclub om. Hetlandse competitie. De Europa Cup winnen of verliezen bijvoorbeeld van behoort by het vorig seizoen, dat een Europa-Cupwedstrijd kan het door ons met een kampioenschap bestaan van een topploeg medebepa-werd afgesloten. Waarvoor wij als be ien". londng mee mochten doen aan de Hij gaat iets rechter op zitten, strijd om de Europa Cup. Weer kam- wanneer de spelers, zijn spelers, ter pioen worden betekent dus ook weer sprake komen en vooral wanneer de meedoen aan dezelfde strijd 1967 naam Piet Keizer valt. Ik weet, zegt j 1968. Daar hamer ik iedere week weer hij, men heeft wel eens kritiek op Piet. Dat is dan ten onrechte. Zyn spel is niet meer te vergelijken met vorige seizoenen. Zó is hij vooruitge gaan. Hij is niet meer de typisch aanvaller. Trouwens die spelers zul len hoe langer hoe minder tot de top doordringen. Maar wel is Piet Keizer nog steeds een raspaard. Geen sjou wer, geen werkezel. Dat behoeft ook niet. Wanneer hij in de momenten dat het nodig is ook maar toont een ras paard te zijn. Dan is het ons goed. En vergeet niet, dat Piet Keizer een paar jaar terug eigenlijk al was af geschreven voor de voetbalsport. Na die ernstige hoofdblessure van hem. Dat hij hierover is heen gekomen, ja zelfs nog durft te koppen ook, is toch heel wat. Iets waaraan Piet zelf het meeste heeft gedaan. op. Dat iedere competitiewedstrijd tenminste, nog belangrijker is, dan welk Europa Cup-duel. Voorspelling En hiervoor ka,n ik wel een voorspelling geven. Op dat aambeeld zal ik blijven hameren. Of wij de hal ve finale bereiken of niet. Ja, zelfs als wij de eindstrijd zouden halen. Of wij weer kampioen van Neder land worden? Ook daarop moet ik het antwoord schuldig blijven. Wij Een typische houding van Ri nus Michels: aandachtig luiste rend, de hand aan de mond. Deze toto werd in Zeist gemaakt, tij dens een bijeenkomst van oefen- meesters, waarop werd gesproken over de spelverruwing staan maar 6 punten voor en' er moe ten nog wedstrijden worden gespeeld. Ik weet het uit mijn eigen actieve voetballoopbaan, in het voetbalspel is alles, maar dan ook alles moge lijk Beter Ja, ik vind het plezierig dat wij de twee wedstrijden direct achter elkaar spelen 1 maart in Amsterdam, Spartaan Vidal óók naar VS De ex-Real Madrid-speler Vidal, die nog steeds onder contract staat bij Sparta, vertrekt vandaag vanuit Madrid naar Amerika. Dit is de der de Spartaan, die de nieuwe wereld verkiest boven de oude. Van dit drie tal heeft alleen Piet de Groot zijn zaken met Sparta afgewikkeld. Theo Laseroms vertrok met de noorderzon en ook Vidal heeft taal noch teken meer van zich laten horen. 3 km niet officieel Stien Kaiser teleurgesteld (Van onze speciale verslaggever) Enorme teleurstelling voor Stien Kaiser en zeker ook voor Ans Schut: op het „wonderijs" van Inzeil zal de drie kilometer voor dames niet of- Herrera: coach Italiaans XI j Helenio Herrera, de trainer van d« Italiaanse topolub Intemazionale Milaan, gaat mu ook de Italiaanse nationale ploeg leiden. Giuseppe Pas- quale, de voorzitter van de Italiaanse Voetbal Bond, heeft Herrera be noemd tot zijn „speciale medewerker voor de internationale activiteit". Herrera krijgt Ferrucoio Valcareggl, oud-trainer van Florence en mede- ADVERTENTIE „Ajax heeft bewezen tegen Liver pool. dat het ook internationaal een woordje meespreekt" zegt Rinus Mi chels bedachtzaam. Maar de stem ming van „en nu winnen ze ook de Europa Cup" en de mening van veel mensen „ze spelen met Dukla-Praag" na de twee duels tegen Liverpool zyn natuurlijk onzin. Gevaarlijk zelfs voor de spelers. Dukla is een topelftal dat al heel veel malen in de kwart finale van de Europa Cup heeft ge speeld en dat nu wel-eens een stapje hoger wil komen. De voorbereiding van de Tsjechen, voor de wedstrijden tegen ons spreken op zichzelf al boekdelen. Maanden zijn zy zich al aan het voorbereiden op het treffen tegen ons op 1 en 8 maart. Het zal wederom op de mentaliteit van onze spelers aankomen. Conditioneel is er geen vuiltje aan de lucht. Het moeiiykst is niet alleen de wedstrijd maar alles daarvoor en Katers De katers, die Je moet opvangen na en voor zo'n Europa Cup-duel. Het mag al bekend worden veronder steld. dat wij als kampioen favoriet in deze competitie zyn gestart, en dat nog steeds zijn. Gelukkig maar. Maar dat betekent ook dat je constant on der een enorme druk speelt. Ieder elftal wil graag winnen. Maar vooral tegen de lystaanvoerder. Maanden lang onder een enorme druk voetbal len is voor iedere speler een onmoge- lykheid. Het zyn geen robots, maar doodgewoon jongens van vlees en bloed. Met ieder hun eigen gedach- tenwéreld. Je kan er niet machinaai grote overwinningen ults tampen. Kleine niet eens. Kyk maar naar de wedstrijden tegen ADO of Sparta. Batterij Je moet als trainer/coach steeds weer de geestelijke batterij opladen. Dat is soms wel eens heel erg zwaar werk." De cyfers van sporttoto no. 33, van het afgelopen weekeinde zyn: aantal deelnemers: 636.580. Inleg: f878.826.-. Eerste prys: f. 159.507.15 46 mel dingen. één met twee kolommen, bruto per kolom: f. 3.393.80. Tweede prys: f. 87.003.90 1098 meldingen, zeven met twee kolommen. Per kolom f. 78.75. Derde prijs f. 43.501.95 754 meldingen, vier met twee kolommen. Per kolom f. 57.40. coach Edmondo Fabbri, die debacle van het wereldkampioen schap van zyn functie werd onthe ven, als assistent. Het duo Herrera/ Valcareggl zal bij de wedstrijd Cy prusItalië, die op 22 maart in Ni cosia wordt gespeeld voor het toer nooi om het Europees kampioen schap, zijn debuut maken. Tafeltennis- flcieel zijn. Te elfder ure werd die werker van de vroegere Italiaanse afstand nog in het omvangrijke pro gramma record-races opgenomen. Te Iaat echter om een eventuele verbe tering van Kaisers 5.04.6 door de ISU erkend te krijgen.' Een vervelende zaak. de zoveelste die de enerzyds uitermate amateuris tische. anderzyds over-gereglemen- teerde internationale schaats-unie in de naaste toekomst wel weer eens bezig zou kunnen houden. Het moet toch mogelyk zyn, by een ruim te voren geprogrammeerde wedstrijd een afstand in te lassen? „Onmoge- bjk", vertelde gisteravond voorzitter Hennie Roos, van de technische com missie van de ISU. „Een wedstrijd moet een maand tevoren worden aan gevraagd, wyzigingen in de afstan den moeten tenminste een week te voren worden kenbaar gemaakt. Dat is gedaan, omdat de Russen inder- tyd in Alma Ata gewoon een hele maand op ideaal weer gingen zitten wachten om een wereldrecord vallen". competitie Ereklasse A: WibatsScylla; AVGA Ned. Lloyd; afdeling B: SNL SmashWGABelcrumMaa sbree. Hoofdklasse B: JCV—AMVJ 2; Scyl la 2Wibats 4; TreffersEendracht 2; afdeling D: ATTCDocos; Never DespairsHOC; Ned. Lloyd 2St. Servaas. Overg.klasse F 2: Scylla 3- TOG; Germinal 2Elan; afdeling G 1: AMVJ 3SNLSmash 4; St. H TSB 2Treffers 2; afdeling H 1: The VictoryWibats 6; St. H./TSB 3 AVGA 2. nachtrit, die door de Vogezen leidt. Dinsdagmorgen vroeg wordt de eer ste etappe in Annecy afgesloten. In de avonduren start men daarna voor de alpenroute, die de Tulpenrallye tot één van de zwaarste evenemen ten van het rally-seizoen maakt. Woensdagavond komt de karavaan eer in Sarebourg aan, waarna men nachts doorrijdt naar Larochette Luxemburg. Donderdagmorgen 27 april worden de eerste deelnemers, die dan nog een proef op een militair terrein in Nederland en een snel- heidsrit op het circuit in Zandvoort achter de rug hebben, in Noordwijk ■acht. Utrecht in de brievenbussen van o.m. het Utrechtsch Nieuws blad en de Raad van Arbeid ge stopt. De geur verspreidde zich zodanig dat hij in vele straten was te ruiken. Het gemeentelijk energiebedrijf werd gewaar schuwd omdat men dacht aan een lek in de gasleiding. Een straat Plompetorengracht) werd opengebroken op zoek naar het lek. Zonder resultaat. Pas later op de ochtend kwam men tot de ontdekking waar de stank eigenlijk vandaan kwam, namelijk uit de enveloppen in de brievenbussen. Bij een arts van de Raad van Arbeid, die in Zeist woont, werd ook een dergelijke enveloppe bezorgd. Uit een on derzoek bleek dat de vloeistof die zo sterk riekte, pennodorant heet. Het is een vloeistof die aan aard gas wordt toegevoegd om het een geurtje ie geven. De politie heeft de schoonma ker in zijn huis aangehouden. Hij bekende, en deelde de politie mee Tom Okker heeft vrydag tydens de dat hij de vloeistof had gestolen Franse indoortennis-kampioenschap-j ófi hei Centraal Gasbedrijf Ne pen in Parijs met de Fransman derlandwaar hij vroeger had ge- Pierre Darmon de finale van het werkt. Hij is ingesloten. Hf™ herendubbelspel gewonnen. Zij ver- j het piegen van sloegen het FYanse paar Bernard laste worden gelegd. Montrenaud-Jean Claude Barclay met; 4—6. 7—5, 6—4, 6—2. Later op de avond bereikte Tom Ok ker samen met de Francaise Jean ine Lieffrig de finale van het gemengd- dubbelspel. Zy versloegen de Franse combinatie Christiani-Chanfreau met 8—6. 8—10 en 8—6. Weer winst voor Okker in Parijs diefstal ten ADVERTENTIE Uw drang tot roken kan definitief verdwijnen in 6 tot 22 dagen, zelfs Hoe komt mijn in dien u al meer dan 30 jaar club uit? rookt. Roodenburg Keereweer. B. de Jonge. Hensen, Weerlee, Ooyendyk, De Klerk. Klinkhamer, Van Leeu- en, Heymans, Den Os, E. de Jonge. UVS Sloos, Balkhoven, Rol, Lar- i, v. d. Kaay. Koren, Leget, Teske, Fasel, Désar, Van Schooten. LFC Van Leeuwen, v. d. Berg, De Wit, L. de Jong, H.Siera, P. de Jong, Gübler, Rietkerken, Laarhoven, D. Siera en v. d. Starp. Lugdunum Peters, Crama, Ba- velaar, Teeuwen. Oppelaar, Redel, B. de Roo, W. de Roo, Collé, Van der Linden en Vermond. DOCOS G. Dubbeldeman, Kan bier, Kamphues, Van Zyp, Brasker, P. Dubbeldeman. Van Polanen, Wes- selman. Krom, Van Dinten en Van Marwijk. Zwem - titelstrijd in Groningen De Koninkiyke Nederlandse Zwem- bond heeft de organisatie van de Ne derlandse kampioenschappen zwem- xmen en schoonspringen, die van 1 tot en met 6 augustus worden ge houden, toegewezen aan de Groningse zwemclub Z.C.G. Parijs, Het „Anti-Tabak Propa ganda Centrum" deelt mede dat men thans het verlangen om te roken kwyt kan raken zonder er zich reken schap van te geven, dank zy een ta blet dat geleidelyk de behoefte aan nicotine doet verdwynen. Fédéral Suisse de l'Hygiène Publique" (officieel controle-orgaanzyn dui zenden Amerikaanse. Duitse en Zwit serse artsen definitief met roken op gehouden. Dit tablet werd getest op 30.908 ver stokte rokers, waaronder talrijke art- Resultaat: 28.683 van hen (ofte wel 92,8Tri hielden op met roken na 6 tot 22 dagen. Door geen sigaretten meer te hoeven kopen bespaart men jaarhjks onge veer f550.—. Rokers, die op hun beurt het roken zouden willen laten, worden uitgeno digd zich rechtstreeks te richten tot het Anti-Tabak Propaganda Centrum (afd. 213 PD. Brugstraat 44. Postbus 123, Roosendaal. Zy behoeven slechte een envelop met hun naam en adres aan deze organisatie te zenden. Het is geheel gratis. De Nederlandse basketbalploeg (heren) heeft vrijdagavond in Olden burg tydens het kwalificatie-toernooi voor het Europese basketbalkampi oenschap met 8078 van West-Duits- land verloren. By de rust hadden onze landgenoten nog de leiding met 41—39. ADVERTENTIE werkt zacht en zeker bij verstoppingsproblemen Bob SpaakKoen Verhoeff is opgelost. De NTS en de AVRO zyn na een aantal bespre kingen en briefwisselingen tot elkaar gekomen met als resultaat dat AVRO- sportredacteur Koen Verhoeff weder om in NTS-programma's als com mentator en presentator zal optre den. Zowel de NTS als de AVRO noemen de kwestie, die ruim drie maanden geleden tot het uitrange ren van Koen Verhoeff leidde, een „conglomeraat van misverstanden", daan, De Nederlandse biljarter Tini WU- nen heeft op advies van de dokter vrydag het toernooi om het Neder lands kampioenschap ereklasse libre, moeten beëindigen. Al zyn gespeel de partijen kwamen te vervallen. Het libretoemooi in Lierop kreeg zodoende een onverwachte wending. Donderdagavond, na zyn enerverende partij tegen Ligthart, had de schrale Ossenaar het te kwaad met dit be langrijke orgaan. Een flinke nacht rust leek hem goed te hebben ge- tydens zyn ontmoeting if In Leiden stapte vrijdagmid- j van der Moolen met Mar got On- dag de bekende Zijl-speler Hans I derwater in het huwelijksbootje. UVSPapendrecht 3 OvermaasRoodenburg 2 j RVC—LFC 1 Blauw ZwartAlphen 2 WilhelmusLugdunum 2 I OlympiaLlsse 1 AlphlaOranjeplein 11 TeylingenTonegido Concordia HAltior DOSRScheveningen VVSBForeholte Wit Blauw RK—ASC ZLC—DOCOS tegen Ryvers in de derde ronde ging het weer helemaal mis. Wynen, die tegen het slot de indruk maakte op het punt van instorten te staan, won met heel veel moeite in 10 beurten en was na afloop totaal op. Hy werd ty omwonenden in bed gestopt en voelde zich na een kwartier wel weer in staat verder te spelen. De ge alarmeerde arts echter achtte het risico te groot en toen Wynen niet zelf kon besluiten het toernooi voor tijdig te verlaten werd hem door de dokter een speelverbod opgelegd. Triest ook was dit gedwongen vertrek van Wijnen voor de gang van zaken in het kampioenschap, waarin Henk Scholte nu praktisch gespro ken de titel al niet meer kan ont gaan. De Eindhovenaar won ook zyn derde party tegen Ryvers in drie beurten met een slotserie van 495 en hij heeft zulk een grote voorsprong in moyenne op de rest van het veld. dat hem zelfs by een onverwachte nederlaag tegen wie dan ook vry- wel niets meer kan gebeuren. Vry- dagavond bleef hy in ieder geval op hoogte i dat hy vry was. UITSLAGEN. wynen 500 Ryvers 392 Scholte 500 Buys 205 Van Hinthum 500 Ligthart 25 Roodenburg 500 Buys Jacobs 5 P.yvers 4 DE STAND: 1. Scholte 2. Jacobs 3. Roodenburg 4. Van Hinthum 5. Ligthart C. Ryvers 7. Buys 5 226 100- 490 125.— 495 100 45 66 73 30 33 56 46.53 34.62

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7