5 Cj±E_E_P_Stinfa B^^±C_HJE_N.xul Harmonie Valkenburg gaf 60ste uitvoering BARMEISJE NEERGESTOKEN „De generaals zijn de rebellen" wmsthF PAGINA 19 Als inleiding tot viering van 65-jarig bestaan DAVO failliet verklaard De Zutphense rechtbank heeft de NV Davo Haardenfabriek, de NV De venter Ijzergieterij en de NV Davo Therm in Deventer failliet verklaard, De Ned. Middenstandsbank ver wierf alle bezittingen van Davo als onderpand voor de verstrekte lenin gen. Onder leiding van haar directeur, de heer Willem F. de Zwart uit Delft heeft „Valkenburgs Harmonie" gis teravond onder grote belangstelling haar 60ste uitvoering gegeven. Deze harmonie werd opgericht op 26 juni 1902 en hoopt dus dit jaar het 65-ja rig bestaan te vieren. Aan dit jubi leum zal ongetwijfeld nog nadere aandacht worden geschonken. Na de inleidingsmars Castell Coch van J. de Rooy, werd de opening ver richt door d'e beschermheer van „Val kenburgs Harmonie", de burgemees ter M. A. van der Have. „Ik vind het prettig", aldus de bur- deze avond al- muziek van eigen componisten is gekozen". De burgemeester noem de deze uitvoering de inleiding tot de viering van het 65-jarig bestaan, dat zijn bekroning zal vinden in een concours dat met Pinksteren in Val kenburg zal worden gehouden. Jammer was, dat de drumband op deze uitvoering geen medewerking kon verlenen. Valkenburgs Harmonie heeft in het afgelopen jaar nogal Hierna werd overgegaan met de afwerking van het programma, dat enige fraaie nummers bevatte, o.a. het Man in the moon van Pi Schef- fers en de Rhapsodie over Zeemans liedjes van H. C. van Lijnschoten. Deze stukken hebben wel de meeste indruk gemaakt. Na de pauze volgde het optreden van de Speelgroep Comedia Marina uit Katwijk aan Zee. Deze bracht het blijspel „Daar moet je vrouw voor zijn". Hoewel het niet slecht werd gespeeld, heeft het helaas, ondanks enkele leuke momenten, toch niet aan de verwachting kunnen voldoen. Marktberichten ZWOLLE. 24 februari Veemarkt- runderen 2443. graskalveren De opbrengst van de oud-papier actie van het afgelopen jaar hoopt Overleg bouw-cao afgebroken (Van c Haagse correspondent) De voortgezette onderhandelingen er de bouw-c.a.o., die volgende week moet innigaa voor 300.000 werknemers, zijn gisteren afgebroken. Tegen ieders verwachting in kon geen overeenstemming worden be reikt over enkele knelpunten, waar over de delegaties zich deze week in eigen kring hebben beraden. De mogelijkheid bestaat dat de dele gaties toch nog midden volgende week, waarschijnlijk donderdag, bij elkaar komen. De werknemers achten het onaan- tardbaar dat de wachtdag bij de uitkering van ziekengeld, niet na vier dagen kan worden „inverdiend". De werkgevers laten die wachtdag niet ;n zeggen dat, indien de be t len deze regeling zouden hebben aan vaard, zij ook de loonsverhoging van 12 cent per uur voor alle groepen zouden hebben toegestaan alsmede een verdere verhoging met 5 cent per 1 juli. In een bar aan de Klompstraat in Heerlen is gisteravond rond kwart over acht een barmeisje neergesto ken door een 29-jarige Turk uit Ubach- Palenberg. De aanleiding tot de steekpartij is waarschijnlijk van amoureuze aard. Het meisje liep een aantal ernstige steekwonden op. Zij werd naar het ziekenhuis in Heer len overgebracht. Zij is buiten le vensgevaar. De Turk is in hechtenis genomen door de Heerlense politie. Generaal Soepardjo De generaals zijn de rebellen om dat zy de bevelen van hun opper bevelhebber, president Soekarno, niet hebben opgevolgd, heeft generaal Soepardjo tijdens zijn proces in Dja karta verklaard. Soekarno had hun opgedragen naar de basis Halim te gaan, die het hoofdkwartier samenzweerders was. Soepardjo, die op een vorige zitting heeft toegegeven aan een deel coup te hebben deelgenomen, zei zich verzet te hebben tegen zijn opneming in „de revolutionaire raad", die de leiders van de staatsgreep hadden ingesteld. Toen de coup mislukte, hij gevlucht, maar hij was in contact met president Soekarno gebleven, Geëmotioneerd riep Soepardjo op een gegeven moment uit: ,Jk zal Soekarno tot mijn dood verdedigen", De ex-generaal, die donderdag door zijn zelfbewuste en vrijmoedige ma nier van optreden enige sympathie op de publieke tribune had gewon nen. werd nu echter uitgejouwd toen hij verklaarde: „De raad van gene raals is nu in Indonesië aan de macht, terwijl de wettige ministers in de gevangenis zitten". Wat de moord op de ze aangaat, herinnerde de aan een uitspraak van Soekarno, dat het hier een zaak betrof in een revolutie. Soepardjo zei dat president Soe karno hem had gelast een einde te maken aan de staatsgreep kort na dat de president een rapport had ont vangen over de ontsnapping van ge neraal Nasoetion. generaals verdachte president normale DUITSE TREK NAAR DE BOLLEN Een krant uit Stuttgard organiseert in samenwerking met NS een vier daagse reis naar Nederland, met ver blijf in Wijk aan Zee. De belangstel ling voor deze reis is zo groot, dat in plaats van één extra trein zoals aanvankelijk de opzet was er vier zullen rijden. In de periode van 15 april tot 9 mei zullen in totaal ongeveer 1400 perso nen aan deze vier reizen deelnemen. Het programma in Nederland omvat niet alleen een bezoek aan de Keu kenhof in Lisse en een verblijf aan de kust. maar ook bezoeken aan Am sterdam. Volendam, Rotterdam en Den Haag. Ook elders in Zuid-Duitsland be staat belangstelling voor Nederland in de Keukenhof-tijd, want uit Karls ruhe en Augsburg zullen eveneens extra treinen naar ons land rijden. PANDA EN DE MEESTER LOODGIETER 19-92. De automobilist was helemaal niet te spreken over de hoge prijs die hij moest betalen voor het verhelpen van de over stroming in zijn voertuig. Hij startte zijn wagen en reed gemelijk heen, intussen allerlei lelijke'i „Tjonge, dat heb dat je jokte tóen je zei dat je een meester-loodgieter was. Maar het is echt waar!" „Inderdaad sprak Joris Goedbloed bescheiden. „Eh zei je, dat je m'n helper wilde worden?" „Ja, graag!" antwoordde Panda. „Dan kan ik tenminste geld verdienen om dat dammetje van die wrekende waterdruppels te repareren!" „Prima!" sprak Joris. „Ik moet nu enkele zaken doen in hotel Royaal! Ontmoet mij daar om tioee uur!" Hij wendde zich om en repte heen, Panda nieuwsgierig achter gat klinkt duur! 45-55, Prunus serrulata 240-290, triloba 90-105, Sneeuwballen 75-90, J-29, IV' 27-21. V 19-13. per 55-110. vertakt 48-37. Prunus triloba O. tak 43-32-25, p. bos 160-140, Witte "amandel 25-12 p, tak, Rhodo Boursault 56, Countess of Atlhoné 61, Peter KoS- Narcissen 105-100, tulpen (koi 11-69. Na de ontdekking van de moord op Lang is Rechter Tie naar zijn kamer gegaan, waar hij ten prooi aan sombere gedachten heen en weer blijft lopen. Morgen om twaalf uur vertrekt de Prin ses naar de hoofdstad. Voor die tijd moet hij de zaak hebben op gelost en het halssnoer hebben teruggevonden. Maar hij is vast gelopen. Hoe is hem te slim afgeweest en Tai Min kan het hals snoer ivel overal in het bos verborgen hebben. Had de Prmses hem maar wat meer bijzonderheden verteld, maar ze was juist erg zwijgzaam geweest over de achtergronden van de diefstal. Wat moet hij doen? Plotseling klaart zijn gezicht op. Ja, hij kan toch i) in zijn zadel tevreden als hij een zwart gewaad en een zt. De juiste uitmonstering voor een tocht als of hij het Keizerlijk document zal meenemen, dat de Prinses hem gegeven heeft. Maar nee, als hij gesnapt wordt, zou het op zijn lijk gevonden worden, en dan is het hem tot geen nut meer. Een kwartier later sluipt hij via de achterdeur de Ijs vogel uit. Het is al donker geworden op straat. 120, geel 145. Anemonen 80-45, Andro- medablad 80-45. LISSE. 24 februari Bloemenvei ling. Bij de Coöp. Bloembollenveiling Anne Marie 17-31. Citv of Haar*- 150-185. Athleet 130rl40. 130, Beauty of Volendam 135. Bellona 130-140, Cassinl 130-145. Charles 155. 1 Cornet 155. Crater 110-125. Do< Golden Eddv 140-145, Golden Yellow 120-125. Gudo Snlck 145-160, John Gay 130-150, Klaas 135-1.45, Montgomery 150-160, 115-135. Oxford 170-185. Prunu" Van der Eerden 130-145, Whltn 17-20. knolseldrie 224.000 kg. TER AAR. 24 februari Groente veiling: Witlof 1 82-96. 2 60-77, stek, 9-55. rabarber 75. spruiten A 45-74, B 25-41. D alles per kilo, selderij 6-8' DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 759. Tuimelend tolde de tram omlaag, met veel geraas van bel len en vallend gesteente. Bram gaf een schreeuw. Het kon slechts een enkele seconde duren, eer de tram hem aan het touw mee zou sleuren, de eindeloze diepte in Ook de Vliegende Man schrok geweldig. Hij had misschien in zijn hele leven nog nooit een tram gezien, maar hij kon wel begrijpen, dat Bram met geweld omlaag zou worden getrokken. De Vliegmens handelde bliksemsnel. Met krachtige wiekslag haalde hij uit en zonder op het gevaar te letten, dat hemzelf bedreigde, greep hij Bram op het laatste ogenblik vast. Met één ruk trok hij Bram uit diens levensgevaar lijke lus. Dat moest hij met de tanden doen, want zijn amen had hij hard nodig om in de lucht te blijven. De Vliegman schoot terzijde en tram en man misten elkaar als twee auto's in een heel oud filmpje. Bram ivas de schrik alweer te boven. „De halte is zeker opgeheven", zei hij, toen de tram voorbij, suisde. Posities Nederlandse schepen Dladem. 23 120 m N Alt n Gsrtianbura Dlloma 23 11(5 m OZO 5 /k p 23 Alglcn n V B,K.r«h|,rd,m M 200 m "W

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 19