Opnieuw breuk artsen-fondsen „Peil niet slechter dlan voorheen" Thérèse zong kijkers mogen keuze doen... Henk Terlingen neemt ontslag bij KRO-radio Vlak voor ziekenhuis wachten op ambulance VAKBONDEN ANTI WILSON DONDERDAG 23 FEBRUARI 1967 LETDSCH DAGBLAD (Van onze r.t.v.-medewerkster) „Het peil is zeker niet slech ter dan in de voorgaande jaren het geval was", zegt Adri van Oorschot, de produktieman van het elfde Nederlandse songfestival, gisteravond na de televisie-uitzending. Een wat dubieus en dubbelzinnig com pliment: over dat peil klaagt men namelijk al jaren. Zes liedjes heeft Thérèse Stein- metz gisteravond in Harmeien ge zongen: zes uit de ruim tweehonderd inzendingen die in Hilversum binnen kwamen en door een jury zyn beoor deeld. „Het lijkt me moeilijk voor het publiek een verantwoorde keuze te maken", aldus de heer Van Oorschot, „want wat inhoud en muzikale zeg ging betreft zijn de liedjes enorm ver schillend. Overigens: onze Thérèse heeft wel laten zien dat ze iets kan". In de Orpheusschouwburg in Apel doorn zal op 1 maart te horen en te zien zfjn hoe het publiek heeft geko zen. De liedjes zullen in een volgor de worden gezongen die omgekeerd is aar» het waarderingscijfer. Dus: eerst het laagstgeklasseerde liedje en tot slot het beste. Verschil van inzicht (Van onze Hilversumse correspondent) Aan Henk Terlingen, medewerker aan het derde net van de KRO-radio en mede-samensteller van het programma „A'dam '67", een programma dat op maandag van 11.00 tot 12.00 uur wordt uitgezonden, is gisteren eervol ontslag verleend. De heer Terlingen had hierom verzocht wegens verschil van inzicht met de programmaleiding afd. radio van de KRO over de uit zendingen van „A'dam '67". De programmaleiding meende dat voortzetting van deze rubriek niet voor haar verantwoordelijk heid te kunnen nemen, nadat zij zich enkele malen niet had kunnen verenigen met inhoud en karakter van „A'dam '67". Henk Bogaarls, free-lance-produ- r, heeft meegedeeld om dezelfde re den als de heer Terlingen niet lan- aan de programma te zul len meewerken. Dinsdagavond kreeg de verant woordelijke man van KRO's popu laire derde net. Gerard Hulshof van programmaleider Brands te horen dat het programma op 1 mei de prul- lebak in moet. Er is toen lang be- slaagd en om 11 uur legden de I beide Henken hun ontslagaanvrage op het bureau. Gisteren kwam bij Henk Terlingen de brief van de KRO over het verleende ontslag. Het is een soort getuigschrift: „Hoewel uw ontslagaanvrage gebaseerd is op een verschil van inzicht tussen u en de programmaleiding, wordt niet ont kend dat u in de loop Van uw dienst verband bij de KRO verdienstelijk werk hebt verricht. Daarvoor blijft de KRO u erkentelijk. Met betrekking tot uw plannen voor de toekomst wensen wij u en uw gezin goed suc ces", zo luidt het laatste gedeelte van de brief Gerard Hulshof is ontheven van zijn functie van hoofd derde net. Hij zal veertien dagen bureauwerk moe ten doen. In die tijd zal voor hem elders bij de KRO passend werk wor den gezooht. Het is niet onwaar schijnlijk dat ook Hulshof, als het nieuwe werk hem niet aanstaat, de KRO eveneens de rug toekeert. „Te links" r Pipo r NTS-journaal r De verrekijker, internationaal jeugdjournaal Van gewest tot gewest Mensen in de sport r NTS_journaaI r Het Amsterdams Kunstmaand Orkest r Over discriminatie Buren, toneelspel Brandpunt NTS-journaal Pauze Automatisering (3) Sluiting NEDERLAND 2 AVRO 1 8.00 uur Nieuws in het kort 8.05 uur Run Buddy run. filmserie 1 8.30 uur We willen wel eens weten 9.20 uur Wat is eer? Wat is sterven?, film 10.15 uur NTS-journaal 10.30 uur Dichterbij, uitleg van godsdienstige begrippen 1 11.00 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 8.05 uur Het Residentie Orkest 10.05 uur 't Mag geen naam hebben, grammofoonplaten Voor wie niet weet waar hy of zij met zijn uitgebrachte stem heen- j moet: tot 28 februari kunt u uw kaart j opsturen naar N.T.S. songfestival, j postbus 1967 in Hilversum. Thérèse Steinmetz zal met het winnende liedje voor ons land uitko men op het Eurovisie-songfestival in Wenen. Haar succes hangt dus ten j dele af van kijkers-kiezers Uit protest tegen maatregelen die de regering in Marokko tegen hun studiegenoten had genomen, hebben vijftigtal Marokkaanse studen- in Parijs gisteren de ambassade hun land bestormd, die ze ge durende twee uur bezet wisten te houden. Gedurende die tyd hadden de ambassadeur en het ambassa depersoneel in verschillende bureaus opgesloten. Toen de Franse politie eindelijk kwam opdagen om de Ma rokkaanse diplomaten te bevrijden, lieten de studenten zich zonder veel tegenstand bewegen het gebouw weer te verlaten. ADVERTENTIE Studenten sloten Marokkaanse ambassadeleden in Parijs op (Van Parijse correspondent) KEUKENDOEKEN Zware badstof in origineel dessin. Flinke maat. Normaal 2.50 A |P tijdelijk slechts HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 8 M I D Z A Nog geen contract Het met zoveel moeite tot i steld. dat wy met twee ziekenfonds stand gekomen akkoord tussen oreamsaties m zee wilden gaan. Als - j die indruk wel bestaat heeft men ons huisartsen en ziekenfondsen is verkeerd begrepen", aldus de woord- toch weef aan een zijden draad voerder van de artsen, komen te hangen. Na een ge- Het ziet er niet naar uit. dat de sprek van vier uur zijn de on- delegaties op korte termijn weer by derhandelingsdelegaties giste- e,kaar zullen komen. De artsendele- ren in Utrecht uit elkaar ge gaan zonder dat een datum voor nieuw overleg was vast gesteld. Algemeen werd verwacht, dat het opstellen van een nieuw contract nog slechts een formaliteit was. Dat bleek niet waar. Ziekenfondsvertegen woordigers spraken na afloop van de vergadering van een „bijzonder moeizaam gesprek" Zy verweten de artsen, dat zij op hun standpunt zijn teruggekomen en dat pas aan het eind van de avond, namelijk om half twaalf, duidelijk hebben laten blijken. De ziekenfondsen zeggen in de overtuiging te hebben geleefd, dat de huisartsen geen bezwaar hadden te gen het sluiten van een contract met de grootste twee ziekenfondsorgani saties, die tezamen tweederde van al le ziekenfondsverzekerden vertegen woordigen. De vier kleinere zie kenfondsorganisaties hoewel niet eens met de gang van zaken wil den zich conformeren met het con tract als dat door de Ziekenfonds raad zou worden bekrachtigd. De vertegenwoordigers van de LHV lieten daarop echter weten, dat zij alleen een sluiten met alle zes ziekenfondsorga- jde GG nisaties. De ziekenfondsen waren zeer verbaasd over dezë houding. De huisartsen zeggen echter, dat zij nooit hebben toegestemd in een an der akkoord. „Wij hebben niet ge- gatie brengt de zaak terug in het centraal bestuur van de LHV waar na het standpunt van het bestuur weer zal moeten worden voorgelegd aan de ledenvergadering. Mijnwerkers staking in Asturië j Naar schatting drieduizend mijn werkers zijn in Asturië in staking |uit solidariteit met elf collega's, die !zich zaterdagavond hebben opgeslo- ten in een myn nabij Mieres in noord-Spanje. De elf mannen willen hiermee protesteren tegen hun ont slag wegens het organiseren van sta kingen en in het algemeen van het verwekken van arbeidsonrust. Zy hebben verklaard onder de grond te blijven totdat zy een schriftelyke garantie krygen dat het ontslag ongedaan wordt gemaakt. Het leger van sympathiserenden heeft zich geleidelyk uitgebreid. De directie heeft andere mynwerkers verboden de myn waar de elf man nen zich bevinden te betreden omdat er gevaar voor explosie zou bestaan. De demonstranten zouden namelijk lampen by zich hebben die niet ge schikt zyn voor gebruik in een mijn. ,Wij zijn ze te links", is het com- de heren Terlingen en Bogfutrts, die verder zegt: „Onze grammofoonplatenprogramma's zijn ook te links. Er worden geen Duitse platen gedraaid. Dat is ook belang rijk". Henk Terlingen, die nog niet zo lang geleden bekendheid genoot als Hullekie Dullekie, zegt dat „A'dam 67" altyd een wat moeilijk verteer baar programma is geweest. Er be stond volgens hem bij de KRO wei nig waardering voor bepaalde pro- gramma-Kynder delea De KRO-leiding was o.m. weinig gelukkig met een ge sprek met de oud-staatssecretaris, de heer Egas. hebben 1 Henk Bogaarts zegt altijd prettig gewerkt, wel wat geïsoleerd, ma steeds geprobeerd iets voor de hele KRO te doen. Ik vind het gek dat men in Hilversum gramma kan wegdoen". stonden hebben Kort geding tegen heatband (Van «•respondent) Na aanrijding kleuter Manager Herman Batelaan heeft zyn advocaat opdracht gegeven een I kort geding aan te spannen tegen Franky Franken, Ronnie Lake en drie leden van Chapter Two, wegens het niet nakomen van contracten met derden. Na de breuk die vorige week is ont staan tussen Herman Batelaan en zijn tiener-artiesten, zyn deze niet meer komen opdagen voor het nako- I men van de contracten. De heer Ba- j telaan is al voor een bedrag van der tigduizend gulden aansprakelyk ge steld. Hilversum 2 8.10 uur De familie Leenhouts 10.00 uur Operette-klanken en cfióteren Thérèse Steinmetz verdient alle lof voor de manier waarop zij gisteravond zes uiteenlopen de liedjes heeft gezongen. .Hoor' was oi. het endge liedje dat er een beetje tussenuit sprong, maar een Songfestivalwinnaar is het zeker niet. .Ring-tinge- ting" was ook niet onaardig, „Tornado" evenmin, maar veel originaliteit in melodie was aan geen van beide besteed, laat staan dus aan de overige drie. Verder was er gisteravond veel „pop-art", afkorting van populair-art oftewel populaire, respectievelijk volkskunst., t® Veel „pop art Pop-art en as^emblagekunst zijn vormen van kunst die bin nen ieders bereik liggen. Het •televisieprogramma van gister avond wemelde van „pop-art". Het mooiste voorbeeld ervan was de mededeling dat de Boe renpartij niet op de hoogte bleek te zyn van het feit dat zU gisteravond zendtijd had, en dat er daarom een onschuldig film pje moest worden ingelast. Een zwakker staaltje van pop-art was het feit dat Horst Buchholz en Myriam Bru de hoofdrolspe lers in de Tolstoiverfilming „Opstanding" elkaar tenslotte niet kregen in de film. terwijl zij elkaar door hun samenspel in deze film in werkelijkheid juist wèl gekregen hebben: zij zijn nu gebrouwd. „Straatspelle tjes", een ballet voor kinderen, werd gedanst door het goed ge disciplineerde Scapinoballet. De NCRV begon om rijf over negen dit ballet, dat bij uitstek be stemd is voor kinderen, die op dat moment allang in bed moes ten liggen. Pop-art puur! Wie gisteravond zelf creatief wilde zijn had nog andere middelen tot zyn beschikking. De man die in creatief opzicht van ons allemaal het verst is gevorderd, kwam gisteravond vermomd als verzamelaar van „pop-art" op het scherm, t.w. de heer Becht- ult Hilversum. Hy is de man die verantwoordelyk is voor de bromtoon, ter wille van het kyk- en luisteronderzoek, een bromtoon die ik merkwaardig genoeg nooit hoor, maar waar anderen soms last van schijnen te ondervinden (Van Haagse correspondent) Een vijfjarig kind heeft gisteroch tend na een aanryding een kwar tier lang gewond op straat gelegen, op nog geen twintig meter afstand van de hoofdingang van het zieken huis Westeinde. Een portier weiger de halsstarrig een dokter „lastig te vallen", en verbood woedende voor bijgangers de toegang tot de afde ling eerste hulp. „Het betreft een ereenkomst wilden af- j straatongeval en dat is een zaak voor GD", vond de man. De Britse vakcentrale (TUC) heeft de voorstellen van de Labour rege ring om de loon- en prijsbeheersing van de regering nog een jaar te handhaven, gisteren verworpen. Het kabinet-Wilson vindt nu zo wel werknemers als werkgevers tegen zich. Het TUC-bestuur nam dit besluit met algemene stemmen. De TUC zal een eigen programma overleggen voor vrijwillige beperking van de looneisen op een conferentie van de 172 aangesloten bonden die volgende week gehouden wordt. De regering bevroor alle lonen en pry zen vorig jaar juli voor zes maanden. Na afloop van die periode voorzagen nieuwe wetten in een tweede fase van „strenge beperking". Na 30 juni is de regering voornemens de verplichte beperking nog een heel jaar te handhaven De regering betoogt, dat er geen enkele garantie bestaat, dat de bon den inderdaad zullen meewerken, en dat de regering bovendien toch wet- teiyke bevoegdheden nodig heeft met betrekking tot arbeiders en bonden die niet by de TUC zyn aangesloten. De grote federatie van de Britse industrie, die byna alle werkgevers vertegenwoordigt, maakte eerder deze maand bekend dat de federatie zich tegen de verplichte beperking verzet omdat er niet mee te werken valt. Het bestuur adviseerde alle le den, zich tegen de politiek te verzet ten. Hij volstond met „49" te bellen en nu moest er eerst aan de centrale post van de GG en GD aan de Wal deck Pyrmontkade een ambulance uitrukken. Door de naweeën van het spitsuur duurde het een kwartier al vorens de ziekenauto de plaats van het ongeluk bereikte. Er stapte een arts uit, die het gewonde kind in zyn armen het ziekenhuis binnen droeg. „Voor deze gang van zaken is geen enkel excuus aan te voeren. Natuur- lyk had het allemaal anders, sneller en beter gekund en zoiets zal in de toekomst niet meer voorkomen", rea geerde later de directeur-geneesheer van het ziekenhuis H. Joannes de Deo in het Westeinde. dokter J. Tromp. „Er mogen dan regels be staan. dat by straatongevallen de GG en GD gewaarschuwd dient te worden, maar in dit geval had men zich nooit strikt en louter en alleen aan deze formele voorschriften mo gen houden". Feoktistow gepromoveerd De Russische ruimtevaarder Kon- atantjln P. Feoktistow as gepromo veerd tot .doctor in de technische wetenschappen', zo meldt een Russi sche krant. Feokltistow heeft deelgenomen aan de eerste Russische ruimtevlucht met meer dan 1 persoon in een cap sule. Feoktistow, commandant Wladi- mir Komarow en de medicus dr. Bo ris Jegorow maakten in oktober 1964 geschiedenis toen zy voor het eerst een ruimtevlucht met drie man in een ruimteschip maakten. Het ongeluk zelf was er een van twaalf in een dozijn. Het vijfjarig zoontje van de familie Van Voorst tot Voorst uit de Stuyvesantstraat stapte zonder opletten de rybaan op en werd aangereden door een auto. De automobilist trok zyn jas uit, leg de die over het gewonde kind heen en holde naar het ziekenhuis om hulp. De kleuter bleek later slechts licht gewond te zyn. In Marcanti, Amsterdam, zijn gisteren de opnamen gemaakt voor de AVRO-weekeinde-show van a.s. zaterdag. De Mounties Piet Bambergen frechtsen Renê van Vooren waren in de plaats getreden van Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer. Zoals bekend heeft de AVRO het optreden van Johnny en Rijk opgeschort in verband met moeilijkheden van Johnny Kraaykamp, die ontsla gen is bij de René Sleeswijk- Bevrijdingsoorlog tegen Israël Het Syrische staatshoofd dr. Atas- si heeft er gisteren by de socialisti- j sche regimes van Syrië, de Verenig de Arabische Republiek en Algerye aangedrongen de krachten te partij. Kaarten op tafel. Een uitzen ding over politieke zaken, die de aan dacht verdienen. 18.30 Licht Instru mentaal ensemble. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Sitar: radiotijdschrift voc .bevry dingsoorlog bundelen tegen Israël. „Een dergelyke unie van progres sieve krachten van de Arabische we reld zal zeker uitlopen op de verwer- kelyking van de Panarabische een heid". aldus Atassi voor een wild juichende massavergadering. „Het is de plicht van deze krach ten van het defensief in het offen sief over te gaan en de bevryding van Palestina met eenheid en kracht uit te vechten". Hy hield zyn toespraak ter her denking van de verjaardag van de afkondiging van de Egyptisch-Syri- sche unie van 1958 die in september 1 1961 verbroken werd door een recht se staatsgreep van het leger in Syrië. B.P. vergat zendtijd. De Boerenpartij heeft tien mi nuten politieke zendtijd verloren laten gaan. Deze partij was gis teravond aan de beurt, maar Koekoek en zijn geestverwanten bleken dat vergeten te zijn. De NTS-omroepster deelde de kij kers dan ook het volgende mede Daar de Boerenpartij niet op de hoogte bleek te zijn van het feit dat ze over zendtijd beschik te, komt deze te vervallen". kroniek). 22.30 Nws. Lichte gram.muz. 23.55-24.00 Nw Hilversum Z. 298 m NCRV: 18.10 Sportrubrlek. Voor de twintigers. 19.00 Nws. en praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 22.00 Operettemuz. 23.55-24.0 VOOR VRIJDAG Hilversum 1, 402 n VARA: 7.00 Nws 10 Socialistisch strlj am.muz. (7 30-7:!.. glna). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram.muz. 9 00 Stereo: Klass. kamermuz. (gr.i. 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Klass. ka mermuz. (gr.). AVRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 Lichte gram.muz. kestmuz. 12.25 Beursber. delingen t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Overheidsvoorlichting: uitzending voor de landbouw. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beursber. 13.30 Stereo: Cello en plano: seml-klass muz. 14.00 Inleiding tot mu muzikale lezing. 14.15 Bij bij de thee: gev. VPRO: 15.30 ■rkest (opn.): klass 17.00 Voor de Jeugd. 17.25 Stereo Muzikale aanwinstenÏ7.45 Hilversum 2, 298 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7 15 Lichte gram.muz. en praatje. (7.30-7.32 Nws). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram.muz. 8.30 Nws. 8 32 Voor de hulsvrouw. 9.40 Schoolradio 1000 12.00 Nws. 12.02 Uit c landse pers. 12.05 Een uurtje Frans. 13.00 Nieuws. 13.02 Uit de buiten landse pers. 13.05 El pée. 14.00 Nws 14.02 Uit de buitenlandse pers. 14 05 2 x Top 10. AVRO: 15 00 Nws 15.02 Lichte muz. 16.00 Nws. 16.02 Ik draal bet. 17.00 Nws Pop-partij TELE! Act. 17.05-18.00 J.MA Nederland I NTS NOT: 10 20- 12.00 Schooltelevisie NTS 18 45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal STER: 18.56 Reclame. NCRV: 19.00 Twicn: maan delijkse kroniek voor tieners en twens. STER: 19.56 Reclame. NTS:20.00 Jour naal. STER: 20.16 Reclame. NCRV: 20.20 Attentie. 20.45 De Lucy Show. TV-fllm. 21.10 Arm en rijk: dl. 3: Ne derlandse vrijwilligers ln Colombia, fllmreportage. 21.50 Davld Copperfleld TV-fllm (dl. 5). 22.40 Overdenking NTS: 22.45-22 50 Journaal Boekenfeest

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5