Ook V.V.D. is teleurgesteld Getuige Ferrie plotseling dood Nacht zonder em&e MET EEN ENKEL WOORD rïjH A A G S E •AGENDA PAGINA 2: DONDERDAG 23 FEBRUARI 1967 Vervolg van pag. 1 De liberale fractieleider mr, E. H. Toxopeus is erover teleurgesteld, dat in het memorandum te weinig poli tieke richting wordt aangegeven. Hij zegt dit in zijn antwoord. Volgens de heer Toxopeus verplaatst deze me thode de moeilijkheden naar de straks nog komende kabinetsforma tie. Dit zou kunnen leiden tot het opsommen van tal van verlangens. De heer Toxopeus vindt het overi gens juist, dat de heer Zylstra streeft naar een kabinet, dat zo weinig mogeljjk afspraken maakt met de geestverwante Tweede-Ka merfracties. Decentralisatie van het bestuur moet volgens hem verder doelstel ling zijn. Mr. Toxopeus wijst op de nood zaak van verschuiving van directe belastingen naar indirecte belastin gen. Hij kan er vrede mee hebben cat in de eerste twee jaar geen be lastingverlaging mogelijk is. Vervolg van pag. 1 Bovendien lij kit het eind vorige I week in Washington gehoorde argu-1 ment, dat de rechtse Garrison er j kennelijk op uit was (Cubaanse) j commuinsten te vinden als komplot-1 teurs tegen het leven van Kennedy, i niet meer helemaal op te gaan sinds I in New Orleans wordt beweerd da t het onderzoek leidt in de richting i van ultra-rechtse Cubaanse Castro- haters. De theorie achter Garrisons onder zoek zou namelyk zijn dat Oswald gedesillusioneerd uit de Sowjet-Unie zou zjjn teruggekomen, dat hij zich daarna inliet met anti-communisti sche Cubanen die hoopten dat Os wald Castro zou willen vermoorden, dat Oswald daarna actief werd in de pro-Castrische organisatie om ver trouwen te wekken bij Havanna, dat hij tenslotte toch geen visum voor Cuba kreeg en zich toen liet gebrui ken voor een plannetje van zijn Cu baanse vrienden om Kennedy te ver moorden. In de ogen van deze anti- Castro extremisten was Kennedy namelijk een ondoortastende pro gressief die op het punt stond zoete broodjes met Castro te gaan bakken. Een figuur in New Orleans, die in formaties schijnt te hebben die deze theorie bevestigen, is een zekere 26- jarige Lewis, voormalig privé-detec- tive maar thans bevrachter in een busstation. Lewis zegt Oswald goed gekend te hebben tijdens diens ver blijf in New Orleans en hoewel hij tot nog toe geweigerd heeft details te onthullen, heeft hij wel gezegd dat zowel aan hem als aan de officier van Justitie de namen be kend zijn van vier of vijf figuren die met Oswald een komplot tegen Ken nedy's leven hebben gesmeed. Hoe dan ook, de geruchten machine draait op volle toeren en speculaties over mogelijke komplotten zullen voorlo pig niet van de lucht zijn. De liberale leider vindt het juist dat de heer Zijlstra op dit ogenblik geen uitga venverdeling over de ver schillende departementen wenst voor te stellen. Ook is hij het eens met meerjarenplannen. Tevens stemt hij In met de voorgestelde loonpolitiek en met de gedachten van de infor mateur over de instelling van een sraatsoommissie voor herziening van het kiesstelsel. De heer Toxopeus heeft nog een viertal punten aan het lijstje van de heer zyistra toegevoegd: instelling van een ombudsman .onderzoek naar de gewenstheid van het voortbestaan van de publiekrechtelijke bedrijfsor ganisatie, verdere vrijmaking van de woningbouw en billijke fiscale tege moetkomingen voor de zelfstandigen. Wat de door de heer Zijlstra af zonderlijk genoemde punten betreft, noemt de heer Toxopeus o.a. deze verlangens: Ten aanzien van de medezeggen schap van de werknemers in de be drijven blijkt hij voorstander te zijn van verbetering van de voorschrif ten om over de jaarrekening, het toekennen van een enquêterecht aan ae werknemers en een verdere uit breiding van de taak en de verant woordelijkheid van de ondernemings raad (verplichte informatie over de economische gang van zaken in het bedrijf, raadpleging van de onderne mingsraad over maatregelen met voor werknemers ingrijpende gevol gen en bespreking in de onderne mingsraad van de balans en van de winst- en verliesrekening). De fractievoorzitter van de C.H.U.. i mr. Beernink, deelt de opvatting dat het kabinetsprogramma zich moet j bepalen tot hoofdlijnen. In zijn ant- I woord aan informateur Zijlstra zegt i hjj dat dit geheel in de ljjn ligt van de C.H.-opvattingen. Hij deelt op vrijwel alle punten de mening van prof. Zijlstra, zoals die in het memo randum is neergelegd. Mr. Beernink vindt het weinig op portuun om nog speciale punten te noemen, die niet in het memoran dum van prof. Zijlstra ter sprake zijn gebracht. Ned. Kath. VakVerbond. 8.45 Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng v Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Stadsgehoorzaal: Meesterserie K. en O. The Festival Strings Luzern. 8 uur W. de Zwijgerluan 105: Bahai-ge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Aula school Asserstraat: Jaarverga- SlngelKaderbijeen! dering N.C.V.B. afd. Geb. voor Chr. Soc. Belangen: Leid- se Tuiniers- en Bloemistenver. „Door Eendracht Verbonden". Spr. dhr. J. II Smit over „Kamerplanten", 8 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chris ten gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Auberge Francaise (Kloksteeg): Calë chantant Leids "-,Jj1 n StadsgehoorzaalModesl .ooimuziekconcours) Lyceum, 8 uur nam. erk: Leids Kamerkoor o.l.v Barend Schuurman zingt Johannes Als sluitstuk van de oefening „Metalen kruis" hebben gisteren enige honderden manschappen van het 44ste infanterie-bataljon een „opstand" van ruim 900 „bur gers" krachtdadig onderdrukt. De foto geeft een beeld van de ove rigens vreedzame gevechten. Caledonia-bus een mislukking O De twee weken geleden ingeiegde busdienst tussen het studentenschip Caledonia in het westelijke haven gebied en de binnenstad van Am sterdam in een mislukking geworden. Met ingang van maandag a.s zal de dienst, die het probleem van de stu denten inzake de moeilijke bereik baarheid van de universiteitsgebou wen moest oplossen, worden opgehe ven en keert het schip opnieuw in zijn isolement terug, j Het bestuur van de stichting stu- denhuisvesting in Amsterdam dat zich zorgen maakte over het verloop in de verhuur van hutten op de Caledonia, meende een oplossing gevonden te hebben door voor een dagelijkse verbinding tussen het schip en de stad te zorgen. De ge- Geld ligt op straat Huisvrouwen hebben gisteren in de Van Steenbergenlaan in Terneuzen op straat naar geld geizochit. Om acht uur was er een man door 'de straat geko men, die er 582.50 gulden had gevonden en dit naar het poli tiebureau had gebracht. Omdat hij het geld vlakbij een school had gevonden, werd direct aan inbraak gedacht. De agent, die op onderzoek uitging vond ech ter zelf 625 gulden en hij kon nog not een bankbiljet van tien gulden weggrissen voor de be zemwagen van de gemeentelijke reinigingsdienst. In de wagen werden nog enkele verscheurde bankbiljetten gevonden. Een vrouw vond 110 gulden en een schooljongen kwam triomfante lijk in het, politiebureau met naar hij zei 1500 gulden maar het waren er 1720. Alles bij el kaar bijna 3100 gulden. Tenslot te is gebleken, dat een oude man die 's avonds tevoren ruzie had gemaakt met zyn familie over geldkwesties het geld op straat had gegooid, omdat hij niet wil de dat ze het hem afhandig zou den maken. Hij we'gert tegen over de politie een verklaring af te leggen, en daarom is het nog niet bekend of het. gevonden geld het gehele bedrag is. dat de man op straat heeft, gegooid. middelde bezetting bedroeg echter 5 studenten per bus zodat de dienst wordt Ons dagelijks vervolgverhaal t door Alistair Macleau 72 De eerste sleutel was mis. maar met de tweede kon de zachtleren koffer geopend worden* Corazzini tastte onder de kleren en haalde drie blikken met vlees tevoorschijn. „Bedankt", zei ik. „De ijzeren voor raad van onze vriend en nodig voor zijn aanstaande vlucht. Juffrouw Ross onze lunch eh Za- gero, begrijp Je dat ik je eigenlijk zou moeten neerknallen?" „Sinds ik u ontmoet heb", sprak Zagero langzaam, heeft u alleen maar vergissingen gemaakt, maar dit is wel de grootste van uw leven. Dacht u dat ik zo gek zou zijn me zelf op deze manier te beschuldigen? Dacht u heus dat ik dermate in het oog springend „Op die manier wilde je de verden king van je afleiden", viel ik hem in de rede. „Maar ik leer het wel, Zagero, ik leer het! Wilt u me nog even van dienst zijn, mijnheer Co razzini? Bind hun voeten". „Wat bent u van plan?" vroeg Za gero strak. „Maak je niet bezorgd, want ik zal waarachtig niet de beul het werk uit handen nemen. Levin en jij zullen de verdere tocht met gebonden voeten vooraan op de transportslee maken en met voortdurend een geweer op jullie gericht. Wat wilde u zeggen, juffrouw LeGarde?" „Ben je er werkelijk zeker van, Peter?" Het was voor het eerst sinds vele uren dat ze sprak en zelfs deze po ging vermoeide haar kennelijk tot het uiterste. „Hij ziet er helemaal niet als een moordenaar uit". In de toon van haar stem wefer- spiegelde zich de verschrikte en ongelovige uitdrukking op de gezich ten van de anderen. Niets was Za gero te veel geweest om zich bij ieder een populair te maken. „Wie dan wel?" vroeg ik. „Moorde naars zien er immers nooit als moor denaars uit?" Daarop vertelde ik de passagiers al les wat ik wist en had meegemaakt. Ik bemerkte al gauw dat ze er heel erg van onder de indruk waren, vooral wat betrof het verknoeien van de benzine en het feit dat Hillcrest korte tijd maar enkele uren achter ons had gelegen. Toen ik uitgespro ken was, viel me duidelijk op dat ze even overtuigd van de schuld van Za gero waren als ik. Twee uur later waren we met de af daling van de helling van de Vindeby Nunataksal flink gevorderd en stelde ik de zender op. We moesten nu nog een honderdvijftig km van de kust verwijderd zijn. Een half uur lang probeerde ik de basis in Uplavnik op te roepen. Ik slaagde er niet in en had het ook eigenlijk niet verwacht. De radiohut was namelijk altijd maar door één radiotelegrafist bezet en ik kon natuurlijk niet verwachten dat de man elk uur van de dag op zijn post zou zyn. Om precies 4 uur kreeg ik Hillcrest door. Ditmaal be kommerde ik me er niet om afge luisterd te worden onder het pra ten leunde ik tegen de zijkant van de tractor en dat elk woord door de anderen verstaan werd. Het deed er niets meer toe. Ik vertelde Hill crest dat we de moordenaars uitein delijk ontmaskerd hadden en hoorde dat mijn stem dof en erg vlak klonk. Eigenlijk had ik opgewonden en blij moeten zijn, maar de fysieke en psy chologische spanningen waren te veel geweest. Ik voelde me doodmoe en de reactie begon zich te doen gevoelen. Bovendien besefte ik dat ik nog lang niet het einde van de moeilijkheden in zicht had. Het waren nu Marie LeGarde en Mahler die mijn gedachten volledig in beslag namen. Eerlijk gezegd voel de ik me ook teleurgesteld ik was Johnny Zagero sympathiek gaan vinden en de onthulling van zijn wa re karakter was werkelijk een schok voor me geweest, meer dan ik wilde bekennen. Hillcrest wenste me geluk, maar toen ik hem vroeg hoeveel kilometer hij was opgeschoten, verdween zijn geestdrift als sneeuw voor de zon. De tractor was nauwelijks in bewe ging te krijgen en ze vorderden slechts heel langzaam. Geen nieuws verder over de passagierslijst of het antwoord op de vraag waarom het vliegtuig zo belangrijk was geweest. De Triton, het vliegdekschip, had insuline aan boord en het genees middel zou onmiddellijk naar Uplavnik gevlogen worden. Verder stoomde er door het drijfijs een landingsvaartuig op naar Uplavnik. Aan boord bevond zich een tractor die ons tegemoet zou komen. De vol gende dag werd de boot in Uplavnik verwacht. Twee bommenwerpers wa ren op zoek naar ons geweest, maar moesten zonder succes terugkeren. Plotseling van heel ver drong de stem van Hillcrest tot me door, want ineens had ik me iets herinnerd dat ik me allang had moeten herinneren. „Een ogenblikje", verzocht ik. „Ik bedenk me opeens wat". Ik klom in de tractor en schudde Mahler heen en weer. „Mijnheer Mahler", vroeg ik vlug, „u vertelde me toch dat u voor een oliemaatschappij had gewerkt?" „Inderdaad", antwoordde hij ver baasd. „Als wat?" Hij had wel honderden dingen gedaan kunnen hebben die niet van het minste nut voor me ge weest zouden zijn. „Chemicus. Waarom?" Ik slaakte een zucht van opluch ting en verklaarde hem wat er met de benzine aan de hand was en dat Hillcrest het probleem trachtte op te lossen door de brandstof te distille- „Een mooie manier om zelfmoord te plegen", zei Mahler. „Wil hij de hele santekraam in de lucht laten vliegen?" Als er een zwakke plek in een van die te verhitten vaten zit, is het af gelopen. Bovendien schiet hij er veel te langzaam mee op. Per dag krijgt hU niet eens benzine genoeg om een paar aanstekers te vullen". „Daar gaat het juist om, wat kun nen we doen?" „Wassen! Hoe groot zyn die ben- zinevaten?" „Ongeveer vijfenveertig liter". Wordt vervolgd De „gevechten" hadden plaats in het Drentse Annen, nadat de militairen eerst een tiendaagse veldtocht hadden volbracht. Het dorp zat vol sabotageploegen en intriganten die de bevolking moesten opzetten tegen de grond wettelijke regering. Het VN-batal jon, het 44ste bataljon uit Zuid laren (500 man) was er op uitge stuurd om de oproerkraaiers te grijpen en behaalde in de dorps kern van Annen een glorieuze overwinning Het VN-bataljon kan op ver zoek van de Verenigde Naties overal ter wereld worden ingezet. Vandaar dat brigade-generaal F. E. Meijnderts deze praktische oe fening organiseerde en het batal jon met strijdmiddelen als wa penstokken en rieten schilden liet uitrusten. De brigade-gene raal verklaarde aan het einde van de oefening tevredenmaar niet helemaal voldaan te zijn. Er zijn tal van fouten gemaakt, ook ernstige en juist op die punten zullen wij bij de verdere opleiding de nadruk leggen, zei hij. In de toekomst is het de bedoeling dat elke nieuwe lichting die bij het VN-bataljon in Zuidlaren wordt ingedeeld, aan een soortgelijke praktische oefening deelneemt. Passion, 8 Leiderdorp (Dorpshuls): K. en O.-lezing dr. J. Zeldenrust over „Ge rechtelijke geneeskunde", 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls)Leldse Smalfilmliga. Nationaal programma. 8 uur nam. ZATERDAG Chr. Ulo-school Asserstraat: Concert Jeugdkamerorkest o.l.v. Henk Brier. 7.45 uur nam. Doopsgezinde KerkAdventskerk. 1011 uur voorm, bijbelstudie; 11 12 uur ds. J. Lijkendljk van Meppel. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterla Sa- Rest. Van der Heijden: Diploma-uit reiking aan Jonggezel-zetters, -druk kers en -diepdrukkers, 3 uur nam. Wassenaar (Kunstzaal Heuff): Opening tentoonstelling Adrian Stahl- ecker en Henk Verberkmoes. 4 uur BINNENLAND Laakbrug wordt vernieuwd De Laakbrug in Den Haag, een be-1 langrijke schakel in de weg van Rot terdam via Rijswijk naar Den Haag, zal worden vernieuwd. De gemeente raad van Den Haag is gevraagd hier voor de nodige kredieten beschikbaar te stellen. De kosten van de uit te voeren werken zijn geraamd op f. 8.875.000.—, waarvan f. 555.000.— voor rekening van de Haagsche Tram weg-Maatschappij (HTM) komt. Gewonde bij brand In de lak- spuiterij van de meubelfabriek Gebr. v. d. Berg aan de Lijnbaanstraat in Amsterdam is gistermiddag brand uit gebroken. De brand ontstond door dat een metalen vat op de stenen vloer viel" en de uitstromende lak vlam vatte. De brandweer bedwong het vuur met drie stralen. De spui- terij werd geheel vernield terwijl een zagerij flinke waterschade kreeg. De 30-jarige brandwacht T. Fleur, moest zich in een ziekenhuis laten behandelen, omdat hij bij de blus- singswerkzaamheden tweedegraads brandwonden aan beide handen had opgelopen. Afscheid prof. Schippers Prof. dr. R. Schippers heeft in verband met het bereiken van de 60-jarige leeftijd de wens te kennen gegeven af te treden als voorzitter van de Nationale Raad voor Maatschappe lijk Werk. Prof. Schippers heeft dit voorzitterschap sinds 23 september 1959 bekleed. Hij werd toen met alge mene stemmen gekozen tot opvolger van jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford. Bestuur S.G.P. Drie aftredende leden van het hoofdbestuur van de Staatkundig Gereformeerde Partij, ds. H. G. Abma (voorzitter), ir. C. N. van Dis (secretaris) en de heer A. Vlasblom (tweede secretaris), zijn met overgrote meerderheid van stem men op de in Utrecht gehouden al gemene vergadering herkozen. Ruitentikker» Een ruitentikker heeft de ruit van de juwelierszaak „Vader Tijd", aan de Van Wou- straat in Amsterdam ingegooid en ondanks het rinkelen van de alarm installatie een greep in de etalage gedaan. Vermist werden negen gou den armbanden ter waarde van f.2000.—. Ook werd een poging ge daan in te breken bij de juwelier Regli aan de Kalverstraat. De daders twee jongemannen vluchtten toen de alarminstallatie in werking trad. BUITENLAND Nizam overleden De nizam van Hyderabad is daar in zijn paleis over leden. Hij werd 84 jaar. Eens had hy de absolute macht over 18 miljoen onderdanen. De nizam was een van de rykste mannen ter wereld. Rome zonder melk en vervoer In Rome staakte vandaag het perso neel van de centrale melkinrichting en van de gemeentelyke vervoers diensten. Het wil verbetering van de arbeidsvoorwaarden. De actie duurt 24 uur. Komplot in Irak In Irak is kort geleden een „reactionair en imperia listisch" komplot tegen de regering aan het licht gekomen, zo heeft gis teren het i Egyptische) persbureau van het Midden-Oosten gemeld. Het had uit betrouwbare kringen in Bag dad vernomen dat de samenzweer ders, met steun van Koning Feisal van Saoedi-Arabië, Koning Hoessein van Jordanië en de „Iraq Petroleum Company", in het noorden van het land een eigen regering wilden uit roepen. Tunnel onder het Kanaal Enge land en Frankryk hebben besloten contact op te nemen met particuliere ondernemingen die belangstelling hebben voor deelneming in de finan ciering van een spoorwegtunnel on der het Kanaal, zo heeft het Britse ministerie van Verkeer bekendge- lige weg 11 i Soefi-beweglng. Khan-de Koningh „De hei- Openbare lezing: 2.30 en 5 15 Rapenburg 10: Open Huls voor Tie- (van donderdag 23 februari t/ni woensdag 1 maart) DONDERDAG 23 FEBRUARI Dlllgentla, 20.15 uur: Cabaret „Adam en Eva" en „Tussen tafel en bed" van Frans en Flet Koster. Pulchrl Studio, 20.30 uur: Dans-re- cltal Twyla Tharp, Margaret Jenkins en Sara Rudner. avond Doris van Oosterzee-Relch. ZATERDAG 25 FEBRUARI Kurhaus Paviljoen. 15.00 en 20.00 uur: La compagnie Jean Davy: „Poly- Kurzaal, 20.15 uur: Het concertge- Bemard Haitink. ZONDAG 26 FEBRUARI maakt. Eventuele gegadigden wordt verzocht zich voor 15 april a.s. bekend te maken. De kosten van het project worden op 155 tot 170 miljoen pond sterling geraamd op basis van de nersóciételten, 8 prijzen die in 1966 golden. De bouw Pinkstergemeente (Oude Rijn 5): zal ongeveer vyf tot zes jaar in be- ^uui^nam Elkerbout van Voorburg' Sterile bort. - Een Spaanse ban- j kier heeft een boete van ongeveer u„r nam tien miljoen gulden en drie jaar ge- i vangenisstraf gekregen wegens ille- gale handel in vreemde valuta. De straf is opgelegd door rechter die financiële misdrijven handelt. Deze rechtzittingen zyn niet openbaar. De boete is berekend naar de totale waarde aan valuta, die de bankier, president van de Banco de Siero, naar het buitenland gesmokkeld heeft. Aardverschuiving Acht kinde ren uit één gezin vier meisjes en vier jongens zyn in de buurt van Quito, Ecuador, om het leven geko men toen hun woning werd getroffen door een aardverschuiving. De ouders waren niet thuis. De verschuiving was het gevolg van overvloedige regenval. Betoging van stakers In Stock- port, in het Engelse graafschap Cheshire, zyn gisteren drie politie mannen gewond bij een treffen met 145 stakende arbeiders van een Ame rikaanse fabriek van werktuigmachi nes en een duizendtal andere arbei ders. De stakers betoogden tegen „de Amerikaanse methoden", die, volgens hen, een gevaar voor de Britse vak beweging betekenden. Waakzaam Generaal Tural, staf chef van het Turkse leger, heeft in een dagorder alle militaire eenheden opgeroepen waakzaam te zyn tegen communistische activiteit. „De com munisten bereiden een staatsgreep voor", zegt hy. Hy wyst op het toe nemende aantal linkse publikaties, recente anti-Amerikaanse demonstra ties, aanvallen van links op de rege ring en pogingen om jeugdorganisa ties en vakverenigingen te verdelen. Studentenprotest In geheel Groot-Brittannië hebben studenten gisteren geprotesteerd tegen het be sluit van de regering de collegegel den voor buitenlandse studenten te verhogen van 70 tot 250 pond per jaar. In Downing Street 10 en by het ministerie van Onderwys werden protestiysten Ingediend waarop een kwart miljoen handtekeningen voor kwamen. De colleges worden geboy cot en massabyeenkomsten en pro testmarsen gehouden. Kostbare voetbal Scholieren in de Finse stad Tampere, die een par- tytje voetbal trapten tegen een oude leren zak, die zy op straat hadden gevonden, konden hun ogen niet ge loven toen na een ferme schop bank biljetten uit hun geïmproviseerde bal dwarrelden. Het bleek, dat een taxi chauffeur zijn geldbuidel met ruim zevenduizend gulden had verloren. Watersnood in Libanon In een buitenwyk van de Libanese hoofd stad Beiroet zyn gisteren drie auto's van een brug over een door de regen gezwollen rivier gespoeld. Twee in zittenden konden tydig op het droge worden getrokken maar vyf anderen verdronken. Hier en daar doen zich overstromingen voor. Een dorp in de buurt van Beiroet staat onder water. Brugge. Steenschuur 6: Kerk van Jezvi Christus van de heiligen der laatst* dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 MAANDAG Den Burcht: De agrarische toekomst van Rijnland besproken door drie s menwerkende landbouworganisaties, o.l.v. prof. dr. Brouwer, 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur na Schouwburg: K. en O. Haagse Come- die „Lied ln de schemering", 8 uui Oegstgeest (Witte huls): V.I.R.o Spr. dr. J. A. Noordijk over „Hii overheidspersoneel. Spr. dht Krevelen „Honden en schrijvers", 8 uur r DINSDAG Camera-theater: K. en O.-fili „Elektra", 7 en 9.15 Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclul ..De detector". 7.309.30 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19): Jaarvei gadering Vola, 8 uur nam. Lakenhal: K. en O.-concert. Muzle van deze tijd door Relnbert de Leeui 8 uur nam. Rest. Van der Heijden: J.O.V.D. Sp Zitting Bouwfonds Ned. 7—8 uur nam. WOENSDAG 1 Stadhuis (trouwkamer): Spreekut sociale raadsvrouw, 46 uur nam. It: Centre cu „Romain Roll BIOSCOPEN Vie ls bang v< Jaar. Dagelijks ir; zondag 2.15, 4.45, 6.45 Trianon: „De professor slaat 'n 6lag", 14 jaar. uur: zondag 2 Lldo: „Een O'Brien". 18 Jaar. Dagelijks 2.3 9.15 u; zondag 2.30, 4.45, 7 „Les liaisons dangereuses", 18 j: Dinsdag en woensdag „Elektra", Studio: 23 febr. Het zevende zegel 2425 febr. De glimlach van e zomernacht: 2027 febr. Het oog 28 febr.1 jaar. Dag zondag 2.3 4.45, 7 i WASSENAAR Astra: vrijdag 8 i zaterdag 7 en 9.15 uur: „G.-nmn Jerr Cotton", 14 Jr. Zondagmiddag 2.30 v „Kara ben Nemsl hela van de woes1 Balkan", a.l. Zondag 7 en 9.15 uui „Bittere rijst", 18 Jaar. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-6 uur: 1-6 uur Legermuseum (Pesthuislaan): Mi uitzondering van zaterdag van TO-4 'znudae 1-5 uur) Rehoboth (Rapenburg 10): (t.e Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag sche Comedle: „Je kunt 't nooit we- Museum Bredius, 14.30 uur: Edward Witsenburg, harp. MAANDAG 27 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: To neelgroep Centrum: „Alleen op vrij dag". DINSDAG 28 FEBRUARI Circustheater, 20.00 uur: De Neder landse Operastichting Utrechts Symfonie Orkest „Rlgoletto" en hét N Giuseppe Verdi Symfoi Operakoor. WOENSDAG 1 MAAKT j Kon. Schouwburg, 20.16 uur: Het Leiden" 7.30—10. 2—5.30 uur nar Rijksmuseum Tentoonstelling: „Ball, droombeeld". Geopend dag 17 uur; 's zondags 1317 maart) Rijksmuseum voor Vol Tentoonstelling van Japam van Kvösaï Dagelijks 10 "s Zondags 13 17 uur Rijksmuseum voor VoLkenkundi (Steenstraat 1); Dag 10-17 u: digs 13-17 HUT Rijksmuseum voor de geeclw-^ der natuurwetenschappen: Dag 10 nu zond 1-4 uur Universiteit: Dles-tentoonstellli Acad. Hlst. Museum. Geopend dag tot vrijdag 9.30 uur voon uur nam. (tot 24 februari). Universiteit: L.A.K. Tentoonstellli werk van Slet Zuyderland. Geopei maandag t/m vrijdag 9 ui- 5 uur nam. (tot 20 maart) Wassenaar (Kunstzaal Heufl Cineac: Op Jacht naar geheimen van de oceaan, a.l. City: „De professor" slaat 'n moord - slag, 14 J. Corso: Wie ls bang voor Virginia Woolf18 j. Du Midi: The ^professionals. 14 J.^ Metropole-Tuschlnski: De het water, a.l. Odeon: West side Olympla: Bittere Passage: Gambit. Rex: Lief' Roxy: Pos Seinpost: Studio de Luxe: Onibaba. 18 J. Thalla: West-Er Aanslagen op baby's De politie in de Nieuwzeelandse stad Christchurch zoekt een vrouw die verantwoordelyk j C^Ur 1 wordt geacht voor een reeks aanval- len op baby's. In de afgelopen drie maanden zyn zes zuigelingen die door winkelende moeders in kinder wagens bulten waren achtergelaten min of meer ernstig toegetakeld. Dinsdag werd een baby van twee weken het slachtoffer van zo'n aan slag. Het kind liep een doorboorde long en snywonden aan de keel op. Afgetreden van het Leuvense studentenblad „Ons Leven", Ludo Martens, heeft zyn ontslag als zodanig genomen, nadat de academische overheid hem had aangezegd dat hy dit jaar geen examens zou kunnen doen als het blad nog eens een artikel publiceerde dat de christelyke ethiek aantast. Het blad heeft dit in zyn jongste editie meegedeeld. Het publiceert tevens een artikel van de nieuwe hoofdredacteur, Paul Goossens. waarin geprotesteerd wordt tegen „inquisitie en censuur- praktyken", en het recht wordt ge- eist van gewetensvrijheid en pers vrijheid. Gevlucht Vier Oostduitse tie ners, onder wie twee meisjes van 16 jaar, zyn samen over een grenska- naal naar West-Berlyn gezwommen. De stroom verhinderde, dat zy wer den opgemerkt. held. Hooigracht 48. tel. 21000 De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van apotheek R. v. Rree Smallenburg te Leiderdorp wordt waa genomen door apotheek Tot Hulp d WeekelndedleLSt der halsartsen Zaterdagmorgen vóór 12 uur ra: plege men de eigen Na zaterdagmiddag^ 12 foon 2 2 2 2 Bil geen gehoor van aw bulsarts specialist (of diens waarnemers) l uaguuuu»K i* uu* spoedgevallen doktertel» lok terstelefoon 22222 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nnr) Amsterdam geh Vlissingen geh Stockholm Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch nbewolkt 18 onbewolkt 20 onbewolkt licht bew onbewolkt geh. bew.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2