aan Havo-afdeling Rijnlands Lyceum worden moet 11'<i opengesteld Onderzoek recreatie in Voor hof polder Programma van de W illielmina vereniging h. Kortekaas krijgt koninklijk zilver Leiderdorp heeft een Vereniging Algemene Bejaardenzorg Plannen voor bouw raadhuis CHU wil handhaving van overgangshestel AntwoordA"'"tfl',lai" van KVP Provo en ARP verlaat de raad INDERDAG 23 FEBRUARI 1967 LE1DSCÜ DAGBLAD 'egstgeester schoolbestuur heeft goede oop op 2 de klas Havo in 1969 dergelijke afdeling bij het de partement aangevraagd op grond van de volgende overwegingen: 1. de snelle groei van de school. Het departement heeft toegestaan het nieuwe gebouw, dat eind 1968 gereed komt. op te zetten voor ruim 725 leerlingen, 2. de speciale inrichting van het nieuwe gebouw maakt het bijzonder geschikt voor havo-onder wijs: vele kleine studieruimten en en kele grote, alsmede een grote school bibliotheek, bieden alle gelegenheid tot zelfstandig werk in kleine en grote groepen, 3. het ontbreken van bijzonder neutraal havo-onderwijs in de ruime omtrek van Oegstgeest. Het bestuur meent, dat deze ar gumenten de verwachting wettigen, dat het Rijnlands Lyceum in 1969 (het jaar na de brugklas) zal kunnen beginnen met een tweede klas havo. Voor bijzonder neutraal mavo-onderwijs bestaan bij het be stuur op dit ogenblik nog geen plan- I Rijnlands Lyceum in Oegst- heeft gisteravond voor de ou- leerlingen van deze school voorlichtingsbijeenkomst gehou- de Mammoetwet. Na een dend woord van de president- or, prof. dr. P. Th. Oosterhoff, rector dr. J. P. Naeff de vele rczlgen toe. Hjj gaf een uiteen- er de betekenis van de moetwet voor het Rijnlands n. De rector noemde het een jpende en ingewikkelde zaak, hans nog niet geheel is te over- veel gemeenten zijn plannen orpen voor nieuwe scholen en linaties van reeds bestaande. Dr. betreurde het, dat het ge- tebestuur van Leiden de plan- het voortgezet openbaar wijs veel later heeft bekendge- t dan die van de meeste ande steden. Ook was het, ge- itebestuur niet bereid tot voor- inde uitwisseling van de plan- of overleg met de besturen van idere scholen, die hierom heb- gevraagd. Daardoor zijn de plan- door de scholen onafhankelijk elkaar opgesteld, waarmee het neen belang niet is gediend. Logisch stelsel rector noemde de Mammoet- de eerste geslaagde poging om roortgezette onderwijs in één lo- samenhangend stelsel te bren- De schooltypen Gymnasium, ulo zijn niet op elkaar af- md. Na de oorlog is de vorm lyceum ontstaan. Dit is een igrijkste stap geweest om enige nhang te krijgen. Hierdoor i er een nieuw schooltype bij s.) De bezwaren blijven echter .n. Door de onafhankelijkheid ie schooltypen is het erg moei- n van het ene naar het ande- e over te schakelen. Naeff vroeg zich tevens af tegenwoordige combinaties van ►lvakken wel de juiste /a- Dit maakte hij duidelijk aan de voorbeelden. Ook zijn de ■ogramma's in zwaarte toege- Voor leerlingen met capaci- ap een bepaald gebied is het moeilijk hier doorheen te ko- De mammoetwet moet al de- j reed»- op 10 oktober •oblemen zien te ondervang: meer dus het overstappen v ne naar het andere type ve ckelijken. onderwijs willen volgen aan univer siteit en hogeschool. Zy duren in to taal 6 jaar en bieden na het derde jaar een keus uit A- of B-richting. Ir. Hoekman noemde het verschil tussen h.b.s. en altheneum veel gro ter dan dat tussen het oude en nieu we Gymnasium. Hiervan gaf hij en kele voorbeelden. Het havo-programma, waarover de aardrijkskundeleraar drs. H. van Mierlo sprak, is niet zozeer gemak kelijker, maar een jaar korter en meer op de praktijk gericht. Men heeft veel keuzevakken, waardoor de voorbereiding voor het later volgen van een bepaalde hogere beroepsop leiding wordt bevorderd. Bovendien bestaat de mogelijkheid, dat de leer ling na zijn eindexamen zijn oplei ding kan voortzetten in het voorbe- bereiidiend wetenschappelijk onderwijs (5de klas gymnasium of atheneum). Volgens drs. Van Mierlo zou de zwaarte van het eindexamen niet on der doen voor die van de huidige De voorlichtingsbijeenkomst, werd I besloten met de beantwoording van J. Hoekman, [vragen door een forum onder leiding prof. Oosterhoff. Daarbij kwam Verschillen over 't voorbereidend wetenschappe- onder i lijk onderwijs, waartoe alleen de af- ding en voorlichting delingen gymnasium en altheneum door de leerkrachten behoren. Deze afdelingen zijn be- belang is. De keuze doeld voor degenen, die later hoger I beroep zullen voor dat begelei- i de leerling .n essentieel /an richting en veel leerlingen vallen dan voorheen. B. W. van Leiderdorp adviseren de raad: LEIDERDORP Raadsagenda De gemeenteraad van Leiderdorp zal maandag om 8 uur 's avonds de volgende agendapunten behandelen voorstellen tot vaststelling van het theoretisch getal wekelijkse lesuren 1 vakonderwijs 1967; tot vaststelling van de te verlenen voorschotten op de exploitatievergoeding over 1967 aan de bijzondere lagere scholen en de bijzondere ulo-solnoltot vast stelling van de te verlenen voor schotten op de exploitatievergoeding over 1967 aan de bijzondere kleuter scholen: tot het verlenen van mede werking als "bedoeld in artikel 72 e v. der Lager-ouderwijswet 1920 ten be hoeve van de hervormde school aan de Kastanjelaan in verband met de vorming van een parallelklas voor het 2e leerjaar; in verband met de vorming van een parallelklas voor het 5e leerjaar; in verband met de aanschaffing van nieuwe leermidde len voor het visueel onderwijs; ir verhand met de aanschaffing van nieuwe leermiddelen voor het ver- keersonderwijs: tot vaststelling van de te verlenen voorschotten voor 1967 ten behoeve van het vakonderwijs aan de bijzondere ulo-school: tot in trekking van de 'raadsbesluiten van 26 september 1966, en tot het bouwen van 66 woningwetwoningenhet on derhands aanbesteden daarvan en tot het aanvragen en aanvaarden van de daarvoor benodigde gelden uil 's rijks kas; tot verhoging van dp subsidie aan de Ammanstichting te Rotterdam over 1966; tot beschik baarstelling van een krediet voor hel uitreiken van een herinneringsge schenk aan de leerlingen der kleuter scholen en der lagere solooien ter ge legenheid van de a.s. geboorte van een prins of een prinses; tot be schikbaarstelling van een krediet voor het doen opmaken van een pro gramma van e sen ten behoeve van de bouw van een nieuw gemeente huis; tot wijziging van de verorde ning op het cultuurfonds; tot be schikbaars telling van een krediet voor het vervaardigen van een ma quette van een deel van de gemeen telijke bestemmingsplannen; tot be schikbaarstelling van een krediet voor de verbetering en uitbreiding van de gemeentelijke sportvelden ter weerszijden van de Hoogmadeseweg inzake de afsluiting van de Berken kade na.v. een adres van een aantal winkeliers aan de Hoofdstraat. Raad Oegstgeest in beroep tegen voorgenomen ontgronding In de gisteren gehouden vergade- van de vergadering over aan wethou- ring van de gemeenteraad van Oegst- der Van der Voet. In recordtijd wer- geest vond de beëdiging en installatie den tal van onderwijszaken behan- plaats van het nieuw benoemde lid van de raad de heer J. E. Temminck (WD). De raad ging akkoord met het voorstel van B. en W. tot aan koop van diverse stroken grond langs de Rynzichtweg en Rijnsburgerweg. Er werden vragen gesteld en opmer kingen gemaakt over de bepaling van de prjjzen die per m2 werden betaald. Het voornaamste punt van de agen da was het voorstel om in beroep te gaan tegen het besluit van G.S. om vergunning te verlenen tot ontgron ding van de Voorhofpolder. Er was zowel een meerderheidsvoorstel van B. en W„ als een minderheidsvoorstel (wethouder M. v. d. Voet). De burgemeester wilde duidelijk stellen dat aan de heer J. H. Meuten uit Warmond reeds vergunning was verleend tot het tot water vergraven van een gedeelte van de Voorhof pol der en het verdiepen van een be staande plas ten behoeve van het winnen van zand. Het betreffende gebied was door de raad aangewezen als agrarisch ge bied en de door de heer Meuten ver kregen vergunning was daardoor niet in overeenstemming met het uitbrei dingsplan, zodat niet anders kon wor den voorgesteld om by de Kroon in beroep te gaan. Mevrouw Munting had zich erover verbaasd, dat een politieke vrouwen- f4,40 perleerling alsverenlging (VVD) geen vergunning Z ad™"1ls,ratl<'- H« had verkregen om gebruik Ie maken van de kantine in het sportcomplex ..De Voscuyl". De heer v d. Voet pro beerde daarop een bevredigend ant woord te geven, doch dat lukte niet. W. zullen het nog behandelen. deld. waarbij door de heer Aldershoff werd ingegaan op de vaststelling van het bedrag achtte dit n.l. te laag. By de rondvraag kwam er ondanks het late uur nog heel wat los. Me vrouw Gouverneur informeerde naar het overleg met twee kerkbesturen B. over de regeling inzake de begraaf plaatsen. De voorzitter deelde mee. dat. in de eerstvolgende raadsvergade ring daarover mededelingen worden gedaan. De meerderheid van de raad wil liever in de toekomst op donder dag in plaats van op woensdag ver gaderen. De heer J. W. de Graaf had van de burgemeester willen horen waarom by de verkiezingsactie (P.v.d.A-kara vaan» door de burgemeester was ver boden van geluidwagens gebruik te maken. Hy achtte dit een verkeerd standpunt. I hem een doorn in het oog is. De i j houder zegt toe te onderzoeken, met deze bunker kan gebeuren. Bunker De heer Temminck kreeg te horen, dat de openbare aanbesteding van het zwembad begin april zal worden gehouden. De heer Dorgelo en de heer Kamsteeg stelden vragen over de bezetting van het toekomstige winkelcentrum. De voorzitter zegde antwoord in volgende vergadering toe Daarna kwam de heer Dorgelo met zyn ingediende schriftelyke vragen over de aansluiting van het open bare elektriciteitsnet voor de bewo ners aan de Rhynhofweg aan bod. Ook de daar gevestigde bedryven hebben stroom nodig. De heer v. d. Voet deelde mee, dat de offerte van de Lichtfabrieken was ontvangen en dat het overleg met belanghebbenden kan beginnen. Discussies j Nadat B. en W. van Leiderdorp adres ont vingen, richtten enige winkeliers aan rle Hcofdstraat rich met '-en rekest >ver de Ryn en aan de verplaatsing /an het postkantoor. Afgezien opening De opeivng naar de Berkenkade zal bovendien gevaar opleveren voor de andere punten zal de rechtdoor gaande fietsers en voet- het kruispunt Persant gangers tf-gevolge By de urenlange discussies over deze zaak kwamen allerlei punten aan de orde waarop antwoord van B. en tV. werd verwacht. Allereerst waarom de raad deze aangelegenheid nu pas, zo kort voor de datum waar op beroep kan worden aangetekend, te behandelen krygt. Voorts of het wenselyk is deze polder als agrarisch geoied te handhaven, dan wel om het te bestemmen als recreatiegebied. Hoofdbezwaar is het creëren van zo'n grote waterplas, ca. 30 ha. Een maal water, wordt het nooit meer land, vooral omdat de plas een diep te krygt van 30 meter. Over dit be zwaar konden de meeste raadsleden niet heenstappen. Wel voelde men voor bestemmingswyziging van agra risch naar recreatief gebied, omdat de waarde als agrarisch gebied niet zo hoog werd aangeslagen. Dit ondanks de brief van de L.T.B die In januari 1967. inzake de afsluiting Snoepweg/Van der Valk Bouman- Berkenkade afslaande verkeer. Dit de Berkenkade. tot de raad. In weg-Acacialaan naar de Berkenkade tuindersbelangen opkomt. w Wethouder van der Voet verdedig- Brugklas rector ging vervolgens in op roblemen van het zogenaamde eerste jaar voortgezet wys, dat zowel- op mavo, ha- theneum als gymnasium aan- Sinds 1962 experimenteert het n In Oegstgeest met dein dat le geven studielessen ofwel stu- »n. Deze dienen voor alle leer- i om te leren studeren; voor de tere leerlingen om het peil te in volgen en de aansluiting met en havo te halen, en voor de re om zich te kwalificeren voor loeilyker vervolgklassen: athe- en gymnasium, voordeel van deze klas is, dat jaar een keus moet wor- emaakt in welke richting men wil gaan. In deze tyd kun- i le leraren de leerlingen testen elke vorm van voortgezet on- het kind het meest geschikt moeilyk punt is het peil van inderwys in dit jaar. Moet dit w^e intelligentste of aan de minst :ente leerlingen worden aan- Het Rynlands Lyceum zal in beginnen met de brugklas, bestaande gymnasium af delin- i en B) biyven in vernieuwde voortbestaan. Dit geldt ook ie h.b.s.-afdelingen (A en B) dien verstande, dat deze 6-ja rs'>rden (Atheneum). havo-afdeling vereiste eerlingen telt het lyceum nog Maar het schoolbestuur '.heeft zorg. dit verzoekschrift uiten de winke tiers bezwaren tegen de afsluiting van de Berkenkade. Zy vrezen daarvan het dalen van de omzetten en de omzetsnelheid van de aan de Hoofdstraat gevestigde middenstandszaken, zy verzoeken daarom de Berkenkade wederom voor het verkeer open te stellen. Adressanten hebben evenwel ook gezocht naar een andere oplossing van het verkeersprobleem, waaruit de afsluiting van de Berkenkade is voortgevloeid. De winkeliers hebben daarvoor de heer ir. Y. M. D. Kentle in Delft geraadpleegd. De heer Ken- tie acht het uit verkeerstechnisch oogpunt niet noodzakelyk de bestaan de afsluiting by de Acacialaan, aan de kant van de Hoofdstraat, te hand haven, mits enkele voorzieningen worden getroffen. Zijn plan voorziet in eenrichtingverkeer van de Acacia- laan af in de richting van de Hoofd straat. B. en W. achten dit Plan niet zo strek, dat daarin reden moet worden gevonden in de huidige situatie wyzi- ging te brengen. Zij zijn het met de commissie voor de strafverordening eens dat waneer van een dalen van de omzetten en de omzetsnelheid van de winkeliers sprake zal zyn. dit toch zeker niet in de eerste p'eats aan de afsluiting van de Berkenkade is te wyten. De oorzaken daarvoor zullen eerder in iets anders moeten worden gezocht. Zij denken daarvoor aan de totstandkoming van de wikkels, die zijn eeprojecteerd in de Leidre rivie renwijk en aan de Laan van Ouder strafverordening van meer gewicht de Berkenkade is verdwenen, achten dan de bezwaren, die de af sluiting mogelijk voor de winkeliers oplevert. Belangryk achten zij. dat met de opening van de Berkenkade voor de verkeerslichtenregeling op een 4-fa- sensysteem zal moeten worden over gegaan, in plaats van het 2-fasensy- steem zoals thans in de bedoeline ligt. Daardoor zal het verkeer op de hoofdwegen veel minder vlot kunnen worden verwerkt. Door de op korte afstand aanwezige Leiderdorpse brug wordt de verkeerslichtenregeline re^ds gecompliceerd. Wanneer daarin ook nog rekening zou moeten worden gehouden met het naar de Berkenkade afslaande verkeer, dan zal het technisch biizor- der moeilyk ziin met het effect daar van voor de afwikkeling van het. ver keer op het kruispunt rekening te ook voor de afsluiting Zjjn standpunt door erop te wy- zen, dat een belangrijk gedeelte, een derde van de oppervlakte, land blyft met aantrekkelijke oevers, waar al lerlei vormen van recreatie kunnen plaatsvinden. Ook wees hy op de noodzaak van de zandwinning waar van ook Oegstgeest in belangrijke mate kan profit- v Tot slot merkt het college nog op, dat in de adviezen, d'.e zij naar aan leiding van het verzoek van de win keliers inwonnen w.o. van de ANWB en de KNAC handhaving van de afsluiting wordt bepleit. Op grond van het vorenstaande stellen oor het verzoek inkeliers af te wijzen en de afsluit'ng van de Berkenkade te handhaven. Onderzoek houden. De winkeliers hebben in hun plan geen rekening gehouden met de fasering in de verkeerslichtenrege ling. Nadat duidelijk was geworden, dat de raad de bestemming wilde veran deren en de recreatie een kans wilde geven, waren sommige raadsleden van oordeel, dat getracht moet wor den binnen een week toezeggingen te krijgen van de provincie en andere Door de hevige storm zijn heden- instanties om zekerheid te krygen Feesten op 1 mei in Voorschoten morgen omsteeks half tien afstand van ongeveer twintig vier kante meter de dakpannen met de latten, waarop zy bevestigd waren, van het dak van het CJ.M.V.-ge bouw aan de Rijnstraat in Katwyk aan den Ryr gewaaid. Direct is men begonnen met de herstelwerkzaam heden. waarmee men nog heden avond gereed hoopt te zijn. de »rlece de brug 1 issenaarse melkdetailhaiiclelaren $ren achtste lustrum geanimeerde receptie in n het Jeroenhuis aan de traat heeft de Vereniging van 'fijtnaarse Melkdetailhandelaren het 40-jarig bestaan gevierd is het feit, dat het dit jaar g jaar geleden zal zyn, dat de aamde melksanerlng ln Was- stjr tot stand kwam. Onder de die het bestuur van de verenl- ge luk wensen waren de ,„jineester van Wassenaar en me- Geertsema Schoonenberg. burgemeester hield een toe- waarin hy de verdiensten ienjle vereniging voor de Wasse- melkhandel memoreerde en ..ïeer herinnerde aan de melk- jjj ng in 1947, die lndertyd niet T<r stryd tot stand kwam. burgemeester richtte zich tot n Éiningmeester, de heer Th. Kor- de enige nog overgebleven r van de vereniging in 1927. 1945 heeft de heer Kortekaas in het bestuur, zyn verdien- de vereniging zyn byzonder gelegenheid groot. Hy vertegenwoordigt de Was- senaarse vereniging in vele andere organisaties. De burgemeester deelde de heer Kortekaas mede. dat konin gin Juliana hem heeft willen onder scheiden met de zilveren eremedail le, verbonden aan de Orde van Oran je Nassau. Mr. Geertsema speldde de penningmeester het eremetaal op. Er werden tydens de receptie nog enkele toespraken gehouden. De heer K. Okkerse, tweede voorzitter van de landelyke organisatie, de CMO reikte de heer Kortekaas het zilve ren insigne van verdienste uit en de heer C. A. Anker, voorzitter van de Provinciale Bond bracht de geluk wensen van zyn bestuur over. Uit bei de toespraken bleek, dat de Wasse- naarse vereniging bij de hogere be sturen bijzonder goed staat aange schreven. De leden van de vereniging en de dames zullen de volgende week nog samenkomen op een feestavond ter dit achtste lustrum. Op Initiatief van een vtfftal inwo ners van Leiderdorp, is men, in een gisteravond gehouden vergadering in het Dorpshuis, gekomen tot de op richting van „De Algemene vereni ging Bejaardenzorg Leiderdorp". Het initiatief ging uit van de heren W. Bavelaar, ir. R. Poels, raadslid, drs. L. J. A. Straathof, arts, ia-. F. P J. van Straaten en K- Wolt, direc teur Amro-bank. Deze heren zullen tot de eerstvolgende ledenvergade ring, waarop zy het hulshoudeiyk re glement en de statuten van de ver eniging aan de leden hopen voor te leggen, het- voorlopig bestuur vor- Leiderdorp heeft het bejaardencen trum „De Dillenburg". Dit is prot. chr., zodat er een lange wachtlyst Is. en er voor andersdenkenden weinig kans is op plaatsing. De initiatiefnemers hebben in een onderhoud met B. en W. onder meer gevraagd of het gemeentebestuur zelf plannen heeft, om een bejaardente huis te bouwen. Daar dit niet het ge val is, hebben zy hun schouders er onder gezet, en hopen in de naaste toekomst te kunnen gaan bouwen. Daarnaast hebben zy een open oog voor de nood van de alleenwonende bejaarden en daarom willen zy ko men tot zogenaamde buurthuipen. zoals die onder andere in Den Haag werken. Hierover vertelde mej. Joh de Geus. Over de hulsvesting van de bejaar den en hoe te komen tot het bouwen van een tehuis sprak de heer W. Scheerens, directeur van de Neder landse Centrale voor Huisvesting van Bejaarden. De contributie werd vastgesteld op f2.50 voor alleenstaanden en f3.50 per echtpaar per jaar. Men kan zich als lid opgeven bij de heer W. Bave laar, Mauritssingel 174, Leiderdorp. welke recreatiemogelijkheden B. en W. en een deel van de raad wa ren van oordeel, dat die tyd veel te kort was. Niettemin bleef de P.v.d.A. daaraan vasthouden en mevrouw Samkalden diende dan ook een motie in, waarin B. en W. werd verzocht alle mogelyke informaties in te winnen en binnen een week een raadsvergadering uit te schrijven om alsdan te beslissen of al dan niet in beroep moet worden gegaan. De motie werd verworpen en de vergadering geschorst voor frac- tieoverleg. Het resultaat daarvan was zoals door de voorzitter al eer der was bepleit, toch in beroep te gaan, doch direct met allerlei instan ties contact op te nemen over de re- creatiemogelykheden, zoals bosaan leg. watersport e.d. Over een maand zou de raad dan opnieuw byeen komen om het resul taat daarvan te vernemen en alsnog te bepalen om het beroep in te trek ken. Ook zou dan gesproken kunnen worden over het verziltingsgevaar. On der wij szaken .Maar 1 op de 4 gezinnen Voorschoten lid van de Konin gin Wllhelmlnaverenlglng. Van deze vereniging zouden vrijwel alle Voor- schotense gezinnen lid moeten zijn. De festiviteiten omvatten steeds het gehele dorp'. Burgemeester L. d Kool, ere-voorzitter van de Kon. YV11- helminavereniging hield een pleidooi voor het lidmaatschap der vereni ging, te meer daar de feesten de burgery wél aanspreken. De jaarvergadering van de Kon. Wilhelm inavereniging werd maar door ongeveer twintig leden van de 937 bezocht. Dit verenigingsjaar zyn 72 leden afgevallen en 64 nieuwe le den toegevoegd. Koninginnedag 1967 zal op maan dag 1 mei worden gevierd. De inzet van deze dag zal weer de kinderop tocht zijn, die ditmaal een half uur later begint dan gewooniyk. De volksspelen waaronder kuipjesteken, wordt uitgebreid met ringsteken op het losse paard. Een oud gebruik zal daarmee in ere zijn hersteld. De jaariykse voetbalwedstryd Rouw- koop-SVLV is van het programma afgevoerd, daar de verenigingen ty dens de competitie reeds twee maal tegen elkaar uit komen. Nieuw is in het feestprogramma de wamidelpuzzel. rit en de foto-, dia-, en smalfilm- wedstrijd. Zaterdag 29 april gaan de kinde ren van de drie hoogste klassen der lagere scholen naar een toneeluitvoe ring, verzorgd door de toneel vereniging .Het Masker'. In de mid dag zal er een wielerwedstrijd zyn. De gebruikelyke kermis zal reeds vrijdagmiddag worden geopend door de bejaarden en de kinderen van het kindertehuis „Nieuw-Voordorp". teiten en speciaal voor leden der Ko ningin Wllhelmlnaverenlglng. De aftredende bestuursleden, de heren J. van Gent, G. Nasveld en P. C. Kraayeveld werden herkozen LEIDERDORP FILMS Op stel erüge leden zal getracht worden een avond vast te stellen waarop de film over Voor schoten .Parel aan de Vliet' en zo mogelijk enige andere amateurfilms kunnen worden vertoond. Gedacht wordt aan een avond na de festivl- In het uitbreidingsplan Zyllaan en Meijepolder in Leiderdorp Is plaats gereserveerd voor de bouw van een nieuw gemeen :ehuis. Het komt B. en W. gewenst voor te beginnen met de voorbereiding hiervan. B. en W. hebben een globale op zet gemaakt van een program ma van eisen. Zy menen dat het re gistratiebureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten hen goede diensten kan bewyzen. Het bureau is bereid te adviseren. Het advies heeft allereerst betrek king op het opstellen van een orga nisatorisch programma van eisen, terwyl daarna geadviseerd zal wor den over het door een architect ont worpen sohetsplan. Het bureau heeft medegedeeld dat de kosten maximaal f15.000 zullen bedragen. Uiteraard zullen de werkelijke kosten afhankeiyk zyn van de tyd, die aan het project wordt besteed. Het maken van een nauw keuriger schatting is thans niet mo gelijk. Omroepwet in Senaat (Van onze parlementaire redactie) De christelijke-historische senator dr. J. W. Beerenkamp heeft vanmid dag in de Eerste Kamer voorgeste d de omroepwet voorlopig te laten lig gen en het overgangsbestel enige ja ren te handha/ven om er nader mee te experimenteren. Dr Beerekamp zag in het wetsontwerp, dat vanmid dag door de Eerste Kamer in behan deling werd genomen, gevaarlyke tendenties voor de persvrijheid. Hy schortte zyn eindoordeel op in af wachting van het antwoord van de regering. De liberale ma*. J. de Wilde noemde het wetsontwerp strydig met het de rechten van de mens en vroeg de Senaat het te verwer pen. ..Hier ligt een mooie kans voor de Eerste Kamer om liaar bestaans recht te bewyzen", zei hy. Mr. de Wilde voerde ernstige bezwaren aan tegen het conserverende karakter van het wetsontwerp, dat hy karak teriseerde als een „anti-Televizier- wet". Hy sprak van schy nopenheid en zei verbysterd te zyn over de wij ze waarop de programmagegevens worden beschermd en de omgekeerde bewyslast is geïntroduceerd. Funda mentele bezwaren voerde hy ook aan tegen het verbod voor de omroep bladen om het karakter van familie blad aan te nemen. (Zitting duurt voort) (Van onze parlementaire redactie) Uit het antwoord van de fractie voorzitter van de K.V.P., drs. Schmel- zer, blijkt dat de K.V.P. het in gro te ïynen eens is met de visie van in formateur Zijlstra. Drs. Schmel- zer zegt begrip te hebben voor de be zwaren. die de informateur aanvoert tegen het maken van afspraken .net betrekking tot de verdeling van de totale uitgavenstijging. Hy meent echter, dat er een betere vertrouwens basis voor het te voeren beleid komt als toch nu reeds de inzichten hier omtrent worden uitgewisseld. Drs. Schmelzer schynt het hierin eens te zyn met de AR.-fractievoorzitter mr. Biesheuvel, die ook verder wil gaan by de vaststelling van de ruimte dan de informateur voorstelde. Mr. Biesheuvel wil zich by het ma ken van afspraken voor het re geringsprogramma ook bepalen tot enkele hoofdiynen. In zyn antwoord noemt hy detaillering zeker in deze fase van de formatie-besprekingen niet juist. Zowel de KVP als de ARP uiten geen byzondere 1 naar hun verkiezingsprogramma': Daarop baseerdem zy ook hun ont- woord op de vier concrete vragen. Het provoraadslid in de gemeente raad van Amsterdam, Bernard de Vries, heeft by de aanvang van de avondzitting van de raad gisteren meegedeeld zijn ontslag als raads lid te willen nemen. Hy zei het lid maatschap van de raad heel leuk te vinden, maar er niet mee door te kunnen gaan, omdat hy slechts de beschikking heeft over twee kamers, waar hy samen met zyn Jonge echt genote moet huizen. Er is geen tele foon en zyn omvangrijke correspon dentie. ook uit het buitenland, moet hy afhandelen in een kamertje van twee by vier meter, een te benauwde werkruimte. Het provoraadslid, dat hardnekkig heeft volgehouden nimmer met een jasje aan en das om in de raad te verschynen en slechts zeer zelden het woord voerde, zal vermoedeiyk opgevolgd worden door een andere Amsterdamse provo L. Schimmel- penninck. Mevrouw I. Donner- van verwyzen j de Weetering, die tweede op de lyst stond, schynt om persooniyke rede nen het raadslidmaatschap niet meer te ambiëren.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13