Vereenvoudiging van belastingsysteem Damp°bevrijJt Mao doet krachtig beroep op boeren Wij zijn over het dieptepunt heen" ,eidóe *4 gencla Nacht zondes* einde AGENDI PAGINA 2: LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 22 FEBRUARI 1967 Vervolg van pag. 1 ACTIEPROGRAM VAN VAKCENTRALES De vakbonden willen vereenvoudi ging van het systeem van de ver schillende belastingheffingen, ver eenvoudiging van het systeem zelf, periodieke aanpassing van belasting tarieven om ongemotiveerde druk- verhogingen door voortschrijdende inflatie te voorkomen, een belasting vrije voet tot het niveau van het minimum inkomen, verbetering van regelingen voor ongehuwden, de wer kende vrouw en de middengroepen, verlaging van het tarief büzondere beloningen, invoering van vermo gensbelasting, invoering van een pro gressief tarief in de vermogensbelas ting, verhoging van de successie rechten anders dan by in de rechte linie bestaande verwantschapsgraad en tenslotte verbetering van fiscale tegemoetkomingen in verband met de bezitsvorming. Directe wensen van de pensioen voorziening: een extra verhoging van de AOW met f 150 per jaar voor ge huwden en f 105 per jaar voor alleen staanden. Twee procent vakantietoe. slag voor AOW-trekers maar in de toekomst oplopend tot de 6 procent die het bedrijfsleven geeft, aanvul lende pensioenen voor alle werkne mers en een benadering van wel vaartsvastheid' van bestaande pen sioenen. Voor weduwen en wezen pensioenen zijn soortgelijke verbete ringen noodzakelijk, aldus het pro gram van actie. Verzekering De vereenvoudiging van de sociale verzekering kan volgens de vekbewe- ging o.a. worden bereikt door het werknemersaandeel in de premie voor werknemersverzekeringen te laten vervallen, evenals de inhoudin gen voor de pensioenen, gecombi neerde heffing van premies en belas tingen door één apparaat, een mi nimum daguitkering om te voorko men dat verzekerden door onvol doende uitkeringen een beroep moe ten doen op de Algemene Bijstands wet. Verhoging van de overheidsbijdra ge in de sociale verzekering is ge wenst, aangezien in de volksverze keringen de elementen van over heidszorg en persoonlijke verzekering in sterke mate zijn venvezen, de stij gende premies een te zware last wor den, het onjuist is de tekorten van de ziekenfondsverzekering voor be jaarden mede door het bedrijfsleven te laten opbrengen. Zanzibar naast filiaal van Twentsche Overzee Handel Mij. De regering van Zanzibar heeft on afhankelijk van Tanganyika besloten tot nationalisatie van de filialen van twee buitenlandse handelsonderne mingen die tien dagen geleden in Tanzania werden overgenomen. De filialen van de Twentsche Over zee Handel Maatschappij in Enschede en van de Britse firma Smith Mac kenzie waren aan de overneming ont snapt omdat Zanzibar volgens de grondwet van de unie Zanzibar en Tanganyika (Tanzania) zijn eigen handelsaangelegenheden behartigt. De president van Zanzibar (tevens eerste vice-president van Tanzania), Abeid Karoeme, heeft deze twee filia len gisteren in een toespraak beschre ven als „maatschappijen die nu het volk rechtstreeks dienen als agenten van het volk". De kantoren van de twee ondernemingen stonden sinds de nationalisaties op het vasteland van Tanzania onder bewaking. ADVERTENTIE neus,keel en borst van vastzittend slijm S.G.P. „Wij willen eeuwen vooruit zien" „We accepteren als Staatkundig Gereformeerde Partij niet het ge ringschattend verwijt, dat we alleen maar vier eeuwen achteraan strom pelen. We willen, het zij een eeuw, hetzij eeuwen vooruitzien. Verder dan de geborneerde blik op het jaar twee duizend, gaat het oog, dat gericht is op de toekomst van Jezus Christus." Dit zei ds.' H, G. Abma, lid van de Tweede Kamer voor de SGP, op de gisteren in Utrecht gehouden alge mene vergadering van deze politieke partij. In zijn openingsrede schonk ds. Abma aandacht aan o.m. de par tijvorming op christelijke, confessio nele of levensbeschouwelijke basis. Hij concludeerde, dat zolang de over heid als Gods dienaresse optreedt, partijvorming op grond van principe een gebiedende eis is. „Als zou de confessie unaniem als basis voor par tijvorming worden afgewezen, dan is er nog in geen enkel opzicht iets be slist over de juistheid, de gewenst heid en de noodzaak hiervan", aldus ds. Abma. „Al zullen alle bouwlieden een bepaalde steen verwerpen, dan immers behaagt het nog de Here, die te leggen tot een uiterste hoeksteen". Ds. Abma bestreed de opvatting, als zouden de staatkundig gereformeer den slechts zoeken wat een klein clubje personen wenselijk en heil zaam voorkomt. „Geen partij beoogt dermate het welzijn van het gehele Nederlandse volk dan het onze", al dus het kamerlid. Hij noemde het „volslagen onmogelijk" om gemoede lijk en zorgeloos te berusten in de z.i. klakkeloze gelijkstelling van christendom en humanisme. „Op deze manier roept men een heilloze coalitie, een vreselijk monsterverbond in het taaie leven", aldus ds. Abma. Vietnam-kenner Prof. Fall bij actie gedood Dr. Bernard Fall, professor aan de universiteit van Howard en een van de grootste Vietnam-kenners, is gedood toen hij Amerikaanse ma riniers bij een actie vergezelde, zo heeft de Amerikaanse missie in Sai gon meegedeeld. Fall, een in Oosten rijk geboren Fransman die in de V.S. woonde, is ten noordwesten van Hoeé vermoedelijk door een land mijn gedood in een gebied dat de naam „Straat zonder vreugde" draagt, waarover Fall zijn gelijkna mige boek schreef. De naam „Straat zonder vreugde" werd aan het ge bied gegeven door de Franse solda ten die in de jaren vijftig in Indo- China vochten. Fall's belangrijkste boek „Heil in a very small place", wrordt be schouwd als het volledigste werk over de strijd in Dien Bien Phoe. Fall werd in 1926 geboren en nam als zestienjarige jongen reeds deel aan gevechten tegen de Duitsers als lid van de Maquis. Na de oorlog stelde hij van 1946 tot 1948 onder zoeken in voor het oorlogsmisdadi- gerstribunaal in Neurenberg, in 1951 vertrok hij naar de VB. en in 1953 was Fall voor het eerst in Indo-Chi- Woordvoerders van het Pentagon hebben gisteren verklaard dat de Noordvietnamese luchtdoelraketten slechts één voltreffer boeken op 48 afgevuurde projectielen. Deze cijfers zijn voor minister van Defensie, McNamara aanleiding ge weest tegenover het Congres te ver klaren dat deze raketten „naar mijn mening het stelen niet waard zijn". Bevreesd voor sabotage De Chinese partijleider Mao Tse-toeng heeft een beroep ge daan op de 500 miljoen boeren zich krachtig in te spannen bij het zaaien in de lente om de landbouwproduktie te stimuleren", aldus deelt radio-Peking vandaag mee. De oproep werd gedaan in een boodschap van Mao en het centrale comité van zijn partij aan de boeren van alle volkscommunes in het ge hele land. Dit is volgens deskundigen een openlijke erkenning van Mao dat zijn vijanden de pogingen .saboteren' om de zo zeer benodigde landbouwpro duktie op gang te krijgen. Inmiddels deelt de Poolse pers mee. dat dè volgelingen van Mao te lijden hebben onder een ernstig leider- schapsvraagstuk omdat veel partij en regeringsautoriteiten uit hun functie gezet zijn of overgelopen of aan de kaak gesteld door de rode garde. Volgens de Pekingse correspondent van het Poolse partijblad werken op het hoogste niveau de volgende auto riteiten niet meer: de voorzitter van het parlement en zes vicevoorzitters. drie vicevoorzitters van de nationa le defensieraad, acht vicepremiers, talloze gouverneurs en vice-gouver- neurs en de burgemeesters van Pe king en Sjanghai en daarbij nog de regeringsleider Lioe Sjao-tsi. Wat de partij betreft: twaalf le den en viceleden van het politieke bureau, drie vice-voorzitters van het centrale comité en negen secretaris sen en ongeveer 10 leden van het CHRISTELIJKE AANNEMERS: In het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Utrecht is gisteren de algemene ledenvergadering gehouden van de „Nederlandse christelijke aannemers- en bouwvakpatroons bond". Voorzitter D. Versloot zei over de huidige toestand, dat er al weer enige tekenen zijn, die hoop geven, dat wij over het dieptepunt heen zijn. Hij meende dat uit de nu al te constateren opleving blijkt welk een vertrouwen het beleid van het kabinet- Zijlstra heeft gewekt. Het landsbelang vereist dat dit beleid wordt voortgezet. 193 man tellende centrale comité. Al len zijn afgezet, aldus de correspon dent. T eruggetrokken Chinese troepen die gelegerd wa ren langs de grenzen met de Sow- jet-Unie en Mongolië, hebben zich 200 km teruggetrokken, zo is gisteren van betrouwbare communistische zij de in Moskou vernomen .De Chine zen zouden langs deze grenzen al leen op enkele strategische punten grenstroepen achtergelaten hebben. In het aldus geschapen niemands land, aldus de Moskouse zegsman, was de bevolking weggehaald en °ch- ter de nieuwe Chinese linies ge bracht. De operatie was enkele we ken geleden geëindigd. Sindsdien was er ook een einde gekomen aan de uittocht van Chinese staatsburgers naar de Sowjet-Unie. Premier Jen van nationalistisch China heeft maandag' in het parle ment gezegd dat nationalistisch Chi na zijn ondergrondse activiteit op het Chinese vasteland uitbreidt om een revolutie tegen het regime in Peking te beginnen. Jen zei dat 700 miljoen mensen tengevolge van de huidige strijd om de macht in commu nistisch China te lijden hebben van terreur en honger. Twee Amerikaanse vliegtuigen hebben maandag twee Chinese vis sersvaartuigen in de Golf van Ton kin beschoten en tot zinken gebracht, heeft radio-Peking gezegd. Hier was één Chinese visser gedood en ren er drie gewond. WOENSDAG Camera-theater: K. en i Steenschuur 6: Leidse Ver. van po zegelverzamelaars, 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Litterls crum" speelt „I Stadhuis (tirc sociale raadsvrouw, 4 6 DONDERDAG •rbhe^^B Vakverbond, 8.45 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergadering v. hovah's getuigen. 7.25 uur nam. Stadsgehoorzaal: Meesterserle K. en O. The Festival Strings Luzern, 8 uur W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond. 8 uur nam. menwerkende landbouworganisatie!, Rapenburg 61: K. en O.-cursus get gle voor de toerist o.l.v. prof. dr. a Brouwer, 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad, Schouwburg: K. en O. Haagse Come. 'ij j urn die „Lied ln de schemering", Oegstgeest (Witte huls): V.I.R.o, _pr. dr. J. A. Noordijk over Koninkrijk Nepal", 8 uur nar Geb. Chr. Soc. Belangen: Ned. Chr vakken bracht de voorzitter ter spra ke. daarbij opmerkend, dat zodra er werkloosheid van betekenis gaat heersen, dit niet ernstig genoeg ge nomen kan worden. Maar, zo zei hij, mag er ook eens op gewezen worden, dat het voor de betrokken onderne mers niet minder tragisch is. Vaak zijn het van buiten komende facto ren, die de ondernemers verhinde ren zich te ontplooien. Kivestie van geld Tijdens het bewind van minister Bogaers is de capaciteit van het bouwbedrijf enorm uitgebreid, maar daarbij is uit het oog verloren, dat het niet alleen een kwestie van be hoefte is, maar vooral ook een veel te eenzijdig de nadruk gelegd op capaciteitsuitbreiding. Pas in een veel later stadium is minister Bo gaers de noodklok over do financie ring gaan luiden. De vraag is niet, zo vervolgde de heer Versloot, of er voldoende behoefte aan de produk- ten van de bouw zal bestaan, maar of de financiering ervan verzekerd is. Er zal gekozen moeten worden. Niet wat er nodig is, maar wat er mogelyk is. Dat is de kernvraag. Sprekende over het knelpunt, de fi nanciering, meende de voorzitter, dat de oplossing heel simpel is: er zal minder voor directe consumptie moe ten worden uitgegeven en meer moe ten worden gespaard. Maar het ge beurt niet. omdat iedereen ervan uit gaat dat de ander er voor moet zor gen. In Soerabaja Bandiet wierp met granaat: zeven doden Een bandiet heeft vandaag in Soe rabaja een granaat geworpen in de menigte op een drukbezocht markt plein in Soerabaja. Zeven personen kwamen om het leven, terwijl 24 anderen werden gewond, zo meldt An- tara. De bandaat wierp de granaat bij een vluchtpoging naar de politie. De gra naat miste de agenten echter en kwam op de markt terecht. De man wist te ontsnappen. Ons dagelijks vervolgverhaal door Alistalr Macleau 71 „Vertelde je me dat maar!" Ik draaide me om en liet hem staan. Zagero wilde me bij de mouw grij pen, maar ik duwde hem ruw opzy en liep naar de tractor. Op de trans portslee zat dominee Smallwood zijn bloedende lip te betten en ik hoorde dat Corazzini hem zyn verontschul digingen aanbood. „Het spijt me .dominee ,het spijt me werkelfjk! Ik heb natuurlijk geen moment gedacht dat u er iets mee te maken had, maar ik kon geen risico lopen aan de rand van die spleet. Ik hoop dat u het begrijpt, dominee?" Dat deed dominee Smallwood in derdaad en hij was christelijk ge noeg om mijnheer Corazzini te kun nen vergeven. Het einde van het ge sprek wachtte ik echter niet af. Ik wilde zo gauw mogelijk de Vindebu Nunataks achter me hebben en voor dat het donker werd als het enigs zins mogelijk kon zijn. Weliswaar was er iets dat zo gauw mogelijk diende te gebeuren, maar het moest toch maar wachten tot we uit de buurt van die gletsjerspleet zouden zijn. Zonder verdere ongelukken bereik ten we de top van de bijna onmerk baar glooiende helling die helemaal afliep tot de rotsen van de Groen- landse kust; de maan was nog niet geheel ondergegaan. Ik stopte, sprak even met Jackstraw en vroeg Mar garet Ross voor de lunch wat Inge blikt vlees te ontdooien Daarna on derzocht ik Mahler die half bewuste loos was en boog me net over Marie LeGarde toen Margaret Ross weer naar me toekwam. Er lag een be zorgde blik in haar bruine ogen. „Ik kan de blikken met vlees niet vinden, dokter Mason". „Het vlees? Dat moet toch niet ver weg zijn, Margaret!" Het was de eerste keer dat ik haal bij de voornaam noemde, maar mijn gedachten waren zó met iets anders bezig dat ik het me pas realiseerde toen ik de vage glimlach om haar lippen zag als ze het onaan genaam had gevonden, wist ze dat uitstekend te verbergen. Het was eveneens voor het eerst dat ik het meisje zag glimlachen. Het veran derde haar gezicht op een bijzonder aantrekkelijke wijze. Hoe het ook zij het was op dat ogenblik niet het moment voor verliefdheden. „Vooruit, laten we samen nog eens gaan kijken. We gingen kijken, maar vonden niets. De blikken waren verdwenen en dit was de gelegenheid waarop ik had gewacht. Terwijl Jackstraw en ik ons over de slee bogen, fluisterde ik de Eskimo toe: „Achter hem!" Daarna liep ik terug naar het groepje passagiers bij de achterkant van de tractor en ging ergens staan waar ik ze allemaal goed in het oog kon houden Vooral Zagero en Le- „U hebt het gehoord", zei ik „Onze laatste blikken vlees zijn verdwenen gestolen! De dief kan zich beter maar melden, want ik vind hem toch wel". Het bleef stil, op het gejank en ge blaf van de honden na. Niemand zei iets, tot opeens een luide klik hoor baar werd toen Jackstraw de haan van zijn geweer overhaalde. Met een ruk draaiden de hoofden zich in zijn richting. Ik bemerkte dat Zagero verstijfde en met samengeknepen lippen naar het wapen keek dat recht op zijn hoofd was gericht. „Dat is heus niet toevallig, Zagero". zei ik grimmig. Op het moment dat ik zijn ogen op me gevestigd zag. had ik mijn revolver al in de hand. .Jackstraw heeft je onder schot. Breng direct je koffer hier". Hij staarde me aan en mompelde een vloek. „Breng die koffer", snauwde ik, „want geloof me. Zagero, ik zal geen moment aarzelen je neer te schie ten". Hij geloofde me, haalde inderdaad zijn koffer en wierp die voor mijn voeten. „Openen!" beval ik. „Hij is op slot". „Open doen!" Hij keek me even onbewogen aan en begon in zijn zakken te zoeken, tot hij tenslotte de schouders ophaal de. „Ik kan de sleutels niet vinden". „Ik had niet anders verwacht! Jackstraw Ik veranderde plotseling van ge dachte, want een revolver was niet genoeg om een moordenaar als Za gero in bedwang te houden. Lang zaam dwaalden mijn blikken over het gezelschap en maakte ik mijn keus. „Dominee Smallwood, mis schien wilt u „Dank u", zei dominee Smallwood haastig. Nog steeds hield hij een zak doek tegen zijn gezwollen mond. Hy lachte wrang. „Ik heb nog nooit zo goed gewe ten, dokter Mason, wat een man van de vrede ik eigenlijk ben. Maar misschien mijnheer Corazzini Ik keek naar Corazzini, die een on verschillig gebaar maakte. Ik be greep waarom hij er eigenlijk weinig voor voelde. Hij had natuurlijk ge weten dat ik hem altijd heel hoog op mijn lijst van verdachten had geplaatst en deze situatie achtte hij te pijnlijk om nu ineens al te hulp vaardig te zijn. Er was echter geen tijd voor fijngevoeligheid en toen ik knikte, liep hu langzaam naar Za- antwoord gero. Hij fouilleerde de bokser gron- dig, maar vond niets. Na twee minu- j ten deed hij een stapje terug, keek j eerst my aan en vestigde dan na denkend zyn ogen op Solly Levin. Weer knikte ik en opnieuw begon Corazzini te fouilleren. Binnen tien seconden had hy een sleutelbos te pakken en hield hy deze omhoog. „Dit is een komplot!" jankte Le vin. „Een val! Corazzini moet die sleutels gestolen en in myn zak ge stopt hebben. Ik had geen sleutels. „Kop dicht! beval ik minachtend. „Zijn dat jouw sleutels, Zagero?" Hij knikte zwygend. „Goed! Laten we eens kyken wat we kunnen vinden, Corazzini". Interim-rapport over openbare orde in hoofdstad In antwoord op schrifteiyke 1 gen van het tweede kamerlid Voogd (PvdA) naa-r de stand van zaken rond het rapport-Enschede over de openbare orde in Amsterdam, heeft de minister van Binnenlandse Za ken, de heer Verdam geantwoord, dat hem per 27 december 1966 door de commissie een interim-rapport is uit gebracht. De minister verklaart bereid te zyn de inhoud van dit interimrapport openbaar te maken, al is daarbij wel enig voorbehoud te maken omtrent de publlkatie van de volledige inhoud van de byiagen van het rapport. Im mers sommige verklaringen zijn, al dus de minister, voor de commissie afgelegd onder het voorbehoud van vertrouwelykheid. andere zijn opge nomen in processen-verbaal, opge maakt door de politie tydens het on derzoek in e enstrafzaak, en daarom in het algemeen niet voor integrale publikatie bestemd, terwijl ten aan zien van enkele onderdelen zal moe ten worden bezien, of redenen van landsbelang zich tegen openbaarma king verzetten. Overigens is met de voorbereiding van de publikatie een zekere tyd gemoeid, omdat het rap port met de daarby behorende bijla gen, waarin het door de commissie verzamelde feitenmateriaal is vervat, een buitengewoon omvangryk stuk vormt, zo besluit de minister zyn ADVERTENTIE Chr. Soc. Belangen: Lei „Kamerplanten", 8 Auberge Frangalse (Kloksteeg): Café- Leids Zoldercabaret, 9 uur de Bourbonhof: Elektronicaclui „De detector", 7.309.30 uur Jeugdhuis (Breestraat 19): Jaarve;. gadering Vola, 8 uur nam. Lakenhal: K. en O.-concert. Muzlei an deze tijd door Relnbert de Leeui, Rest. Van der Heijden: J.O.VX Zitting Bouwfonds Ned. Gemeente StadsgehoorzaalModeshow firma Gronhefd 2.30 en 8 uur nam. Schouwburg: A'dams Volkstoneel. „Rooie Slen", 8 uur nam. Oude Vestkerk: Schoolmuziekavond (tevens finale schoolmuzlekconcours) Barend Schuurman zingt Johannes Passion, 8 uur nam. Leiderdorp (Dorpshuls): K. en rechteiyi Oegstgi (Witte Huis): Smalfilmliga. Nationaal programma. Doopsgezinde Kerk: Adventskerk. 1011 uur voorm, bijbelstudie; 11— 12 uur ds. J. Lljkendijk van Meppel. Schouwburg: Kon. Ver. „Litterls Sa crum" speelt „Helden", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Uitvoering Chr, Muziekver. „K. en G." 2.30 en 8 uur an der Heijden: Diploma-' ian Jonggezel-zetters, -druk- diepdrukkers, 3 uur nam. (Kunstzaal Heuff) Opening tentoonstelling Adrian Stahl- ecker en Henk Verberkmoes. 4 uur ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen, 4 en 6.30 uui nam: Openbare lezing: 2.30 en 5 1. Rapenburg 10: Open Huls voor Tie- nersociëtelten, 8 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Rijn 5) Spr. dhr. J. Eikerbout van Voorburg Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, Spr. dhr. Diender. 10.30 MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Ir. W. E. van Os overleden Gis teren is ir. W. E. van Os, lid van de hoofddirectie van de N.V. Neder landse Staatsmynen, na een kort stondige ziekte op 58-jarige leeftijd in Heerlen overleden. Protest tegen ryden op zondag De Nederlandse Vereniging tot bevorde ring van de Zondagsrust en de Zon dagheiliging in Ede heeft in een adres aan de gemeenteraad van Hoo- geveen geprotesteerd tegen het voor stel van B. en W. om per 1 april de stadsbus ook op zondag te laten rij den. Volgens het adres betekent dit voorstel een stap verder op het spoor van de ontkerstening van de zondag. Deze ontwikkeling leidt tot afbreuk van het kerkelijk leven en ontwrich ting van het gezinsverband. Reclame voor reclame Recla me maken voor de reclame. Dat ge beurt tydens de najaarsbeurs 1967 van 4 tot 13 september in de Julia- nahal aan de Kroezelaan. Zover be kend een primeur voor het vaste land van Europa. Deze reclamebeurs 1968 Is een nieuwe noot aan de jaarbeursboom. Ze heeft ten doel allen, die in 1968 een klein of groot reclamebudget te besteden hebben reeds dit jaar ken nis te laten nemen van alle moge lijkheden tot het voeren van een doeltreffende reclamecampagne. Het bedryfsleven kan dan kennis nemen van de diensten die de reclame bureaus en andere dienstverle nende ondernemingen op dit gebied verrichten. BUITENLAND Wordt vervolgd Twaalf doden in myn Bij een ontploffing in een smaragdmyn ten noorden van Bogota (Columbië) zijn twaalf personen gedood. De explosie deed zich voor toen dieven op ondes kundige wyze enkele staven dyna miet tot ontploffing brachten. 1 Vlucvhtelingen beschoten Hon- j gaarse schildwachten namen gis- j teren met machinegeweren twee I jeugdige Hongaren onder vuur, die by Heiligenkreuz met hun auto dwars door de grensversperring Oos tenrijk binnenreden. De wagen werd door drie kogels getroffen, maar de inzittenden (21 en 25 jaar) bleven ongedeerd. Protest van Formosa De rege ring van Formosa (Nationalistisch I China heeft by Th ant geprotes- snel- jteerd tegen de maatregelen die het Ier doordat het niet meer regent en Portugese Macao heeft genomen te men geen nieuwe grondverschuivin- gen nationalistische Chinezen, zoals gen schynt te behoeven vrezen. 1 staking van de hulp aan vluchte- Vermoedelijk 300 doden in Brazilië Als gevolg van de overstromingen in de Braziliaanse staat Guanabara, waarin Rlo de Janeiro is gelegen, bedraagt het aantal doden en ver misten tot dusver 300. In ziekenhui zen zyn ongeveer 100 gewonden op genomen, terwyl 30.000 personen dakloos zijn geworden. Het reddingswerk verloopt lingen, sluiting van scholen en uit levering van vluchtelingen a munistisch China. Formosa acht dit een schending van de vluchtelingen- conventie, die ook door Portugal is ondertekend, Rapacki in Londen De Poolse minister van Buitenlandse ken Rapacki is gisteren in Londen aangekomen voor een bezoek week, tijdens hetwelk hy hoofdzake- ïyk over de veiligheidvan Europa wil spreken. Bij zyn aankomst op het vliegveld gaf hij verder te staan dat bij zyn besprekingen met premier Wilson en zyn Britse ambt genoot Brown ook de Vietnamese Zomerzore ipr. dr. I Honden e: schryvers", I DINSDAG Krevelen ove Camera-theater: K. Elektra", 7 en 9.15 uu O.-fiin BIOSCOPEN 2.15. 4.45, 6.45 CAMERA: „De 9.15 i LUXOR: „Wie ls Woolf?". 18 j. Dagelijks 2.30. 6.45 2.15 4.45, 6.45 en 9.15 REX: „Zeven tegen allen", 14 J. ngelijks 2.30. 7 en 2.30, 4.45. 7 en 9.15 VirgdDl zandt Dagelijks 2.30, 7 2.15, 4.30, 7 en 9. STUDIO: Ingmar Bergman Festin (18 j.)lste week: 16—17 febr. maagdenbron; 1819 febr. Een le liefde; 20—21 febr. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: «oi Legermuseum (Pesthuislaan): uitzondering van zaterdag van 10-1 (ziuidag 1-fi uur) Rehoboth (Rapenburg 10): „700 Leiden" 7.30—10.00 uur nam; zaten 25.30 uur nam. (t.e.m. 25 februari Rijksmuseum voor Volkenkunfl Tentoonstelling: „Ball, Geopend dag zondags 13—17 i maart) Rijksmuseum voor Vol Tentoonstelling van Japaru van Kyösaï. Dagelijks 10 'e Zondags 18 17 uur. Rljksmu natuurwetenschappen: Dag zond 1-4 uur Universiteit: Dles-tentoonstelll Ml •ydag (tot 24 februari) Universiteit: L.AK. Tentoonstell! werk van Slet Zuyderland. Geop« maandag t/m vrijdag 9 (tot 20 maart) Wassenaar (Kunstzaal Heul Tentoonstelllni 1 Braat, Cees v Paull Plet Rlethor Werkd. 10 I bovendien dinsdagavond 810 Geopend voor spoedeisende gei len: apotheek Tot Hulp der Mens held, Hooigracht 48. tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van apotheek R. v. Br Smallenburg te Leiderdorp wordt w: genomen door apotheek Tot Hulp WeebelndedleLst der huisartsen Zaterdagmorgen vóór 12 ui plege men de eigen hulsarte. Na zaterdagmiddag 12 ui men voor spoedgevallen doktert* foon 2 2 2 2 2. BIJ geen gehoor van uw bulsarti specialist (of diens waarnemers) op dokterstelefoon 22222. genoot Brown ook de Vietnamese t j 7r tt oorlog op de agenda zal staan. Het is A A f zeker dof Ranaoki om erkenniner van I -fa. Universiteit gesloten Alle 2000 studenten van de universiteit van Kinsjpsa zijn gisteren naar aanlei ding van een sbakingsactie uitgeslo ten en de universiteit is gesloten. Volgens de autoriteiten zal de universiteit op 1 maart weer open gaan. De studenten zullen zich dan opnieuw moeten laten inschrijven Militairen hebben het gebouw afge zet en wegversperringen opgericht. Verkiezing op Jamaica Bij de algemenie verkiezingen in Jamaica heeft de socialistische party van pre mier Donald Sangster haar meerder heid in het Huis van Afgevaardig den vergroot. Zy kreeg 33 zetels. De Nationale Volkspartij verwierf de overige 20. Fritz Erler overleden Fritz Er Ier, die lange tyd voorzitter van de socialistische fractie in de Westduitse bondsdag is geweest en plaatsver vangend voorzitter van de SPD is vandaag overleden. Erler heeft maandenlang aan een ernstige bloedziekte geleden. Hy bereikte de leef tyd van 53 jaar. Hij stond be kend als een briljant redenaar, die vooral op de voorgrond trad bij de debatten in Bonn over herbewape ning, dienstplicht en bondgenoot- schappelyke politiek. Terug naar fabriek Ford in Detroit heeft meegedeeld, dat 217.000 automobielen naar de fabriek terug moeten komen voor nadere controle. Gebleken ls dat de stuurbekrach tiging van 5900 Thunderbirds by zware belasting onbetrouwbaar is. Bij de overige wagens kan de rembekrachtiging bij koud weer ver stek laten gaan. Er kan dan wel wor den geremd, maar men moet harder op het pedaal drukken. lardse Comedle: „Een appel Het Resident WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 uur) Vlisslngen geh. bew. Eelde onbewolkt D. Bilt zwaar bew. Twente onbewolkt Eindhoven zwaar bew. Z.-Limburg geh bew. Helsinki geh. bew. Stockholm geh bew. Oslo mist Kopenhagei egenbul Aberdeen onbewolkt Londen regen Brussel zwaar bew. Luxemburg half btw Frankfort Zürlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome geh bew. onbewolkt licht bew onbewolkt 18

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2