Partijen moeten bereid zijn zich op te heffen Tijd rijp voor progressieve concentratie Nacht- zonder einde yan pai) D'66 houdt vast aan zijn eis LEIDSCH DAGBLAD Minder produktie in Amerikaanse auto-industrie Twee van de grootste Amerikaan se autoproducenten gaan hun pro duktie beperken waardoor in de eerst volgende weken ongeveer 7800 arbei ders werkloos zullen worden. Voor Chrysler zullen dat er 5800 zijn en voor Ford 2000. General Motors is in december en januari reeds tot ingrij pende beperking van de oorspron kelijke produktieschema's over gegaan. De voorlopig voor maart, vastge stelde produktie van Chrysler zal in totaal 117.500 wagens (35.000 minder dan het vorige jaar maart) bedra gen, Ford heeft meegedeeld, dat de produktie van maart waarschijnlijk ongeveer 24% beneden die van het vorige jaar zal blijven, terwijl de voorgenomen produktie van 155.000 personen- en 44.000 vrachtauto's voor februari ongeveer 19%/ beneden het totaal van februari van een jaar geleden zal blijven. NED. HERV. KERK Bedankt voor Oude-Tonge J. Bos te Lunteren; voor Vriescheloo W Kruidenier te Nyeveen; voor Lopik J. den Besten te Huizen (N.-H.). GEREF. KERKEN Aangenomen naar IJlst H, Dijkstra te Diever, die bedankt voor Blija, Lemmer en voor Oppenhuizen. T eraardebestelling ds. J. C. P. Ei kel Te Musselkanaal vond zaterdag middag de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van ds. J. C. P. Erkel. Ds. Erkel. die 17 september 1888 in Leiden werd gebo ren, diende van 1915 tot aan zijn emiritaat in 1952, de gemeenten van Ten Boer, Stitswerd, Noordforn, Wetsinge-Sauwerd, Musselkanaal en Kollumerzwaag. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstij in Jehovah's getuigen, 4 en im: Openbare lezing: 2.30 NV V-voorzitter Kloos: (Van onze parlementaire redactie) Mr. H. van Mierlo, fractie-voorzitter van Democraten meent dat de komende kabinetsformatie in het teken moet staan van het herstel van het vertrouwen tussen burger en overheid. „De politiek is in een kwaad daglicht gekomen, dat moet veranderen", aldus mr. Van Mierlo zaterdag op een persconferentie in Den Haag. De Democraten '66 zijn van me ning, dat de verkiezingsuitslag nauwelijks aangeeft welk sociaal- ecorvomisch beleid de kiezers wil len. Misschien blijkt er een kleine voorkeur voor het beleid-Zylstra, maar wel blijkt uit de verkiezings uitslag duidelijk een fundamenteel wantrouwen van de kiezers in de vijf grote partijen. x De Koningin ontving za^rdag de fractieleiders van de kleine partijen. Mr. Van Mierlo van D '66 nam zijn vrouw mee tiaar Huis ten Bosch. Ze moest echter hui ten wachten. venband CNV?. 8 Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng klankbeeld over Griekenland, 8 i de Voorwaar Mr. Van Mierlo deelde mee, dat zijn partij „zeker niet onbereid is" regeringsverantwoordelijkheid te dragen. Als voorwaarde blijft D '66 echter stellen een verandering van het politieke bestel. „De partners moeten de fundamentele bereidheid hebben de partijvorming te veran deren en de eigen partijen op te heffen", aldus mr. Van Mierlo. Ver der ls een voorwaarde het spoedig in dienen van de regeringsvoorstellen, die de kiezer een directe invloed zul len geven op de kabinetsvorming. Een volgende els van D'66 is een snelle grondwetswijziging, waarin ruime aandacht wordt besteed aan de vrijheidsrechten. Ook zal D'66 bij regeringsdeelneming een vierjarig sociaal-economisch beleidsplan eisen. Gezien deze eisen achtte mr. Van Mierlo de kans, dat D'66 wordt uit genodigd voor deelneming aan een kabinet „vrij denkbeeldig". Gesprek De fractievoorzitter van D '66 toonde zich verheugd en verbaasd, zowel de PvdA, de ARP als van de noodzaak tot hervorming van het politieke bestel. Het gesprek, dat mr. Van Mierlo met drs. Den Uyl. de socialistische fractievoorzitter heeft gehad, droeg een zuiver oriën terend karakter. Afspraken zijn er niet uit voortgevloeid. „Iedere par ty die politieke hervormingen wil zal met ons kunnen praten", aldus mr. Van Mierlo. „We hebben geen voor keur voor een bepaalde party. Wij willen alleen waarmaken, wat wij in onze campagne hebben gezegd. Wij hebben ook geen enkele behoefte ons voor welk karretje dan ook te laten spannen". de KVP overtuigd schijnen te zijn j nisterie van Buitenlandse Zaken Johnson contra de misdaad Een door president Johnson inge stelde commissie inzake de misdadig heid in de V.S. heeft een rapport van 340 pagina's uitgebracht waarin zijn aotie op grote schaal aanbeveelt om de bronnen der misdadigheid in de achterbuurten en getto's van de Amerikaanse steden op te ruimen. Dat zal langzaam gaan en veel moeite en tijd kosten, aldus het rapport. De uit negentien leden be staande commissie adviseert verder het onderwijs te verbeteren, voor werkgelegenheid te zorgen en elke Amerikaan in de gelegenheid te stel len zich van zijn verantwoordelijk heid te kwijten. Voorzitter van de commissie is Katzenbach, de vroege re minister van Justitie en thans plaatsvervangend leider Europese bisschoppen naar Nederland Volgens goedingelichte kringen uit de Italiaanse episcopale confe rentie zullen bisschoppen uit 11 Eu ropese landen in juli in Nederland semenkomen. Het doel van deze samenkomst, die in de zomer van het vcrig jaar door kardinaal Giovanni Urbanl van Ve netië werd aangekondigd, is een ge- dachtenwisseling ter verkrijging van een uniforme gedragslijn in de acti viteiten betreffende de Vaticaanse oecumenische raad. (Van onze Haagse correspondent) NVV-voorzitter Kloos meent, dat in Nederland het gesprek op gang dient te komen om af te tasten of de tijd is gekomen voor een nieuwe progressieve concentratie. In een dergelijke concentratie zou naast doelmatigheid ook het begrip solidariteit een hoge prioriteit moeten hebben. Er is alle kans van slagen als de dogmatische stokpaardjes in de politiek op stal worden gezet. Zitting Bouwfonds Ned Gemeenten. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De Detector". 7.30 9.30 uur nam. Universiteit: Centre culturel fran cais Lezing M Guy Mollat du Jour- dln over „Jean-Philippe Rameau et les Indes Galantes". 8 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending. de maand ,,L' amour k 20 9.15 uur nam. Steenschuur 6: Leidse Ver. speelt „Helden", 8 Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur I sociale raadsvrouw. 4 6 uur nam. DONDERDAG Aula Lldwinaschool Zoeterwoudse (Singel): Kaderbijeenkomst Ned. Kath. Jehovah's getuigen. 7.25 Stadsgehoorzaal: Meesterserle K. en O. The Festival Strings Luzern, 8 uur W. de Zwygerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond, 8 uur nam. VRIJDAG Aula school AsserstraatJaarverga- fantilielipricl'len (Overgenomen uit andere bladen) Getrouwd: K. E. W. P. Tan en J. F. de Vries, Zalbbommel; E. D. Wiersma en M. van Soest, Rotter dam; J. M. Vernooy en J. M. Wils- hove, Laren; A. van Abbe en C. Sau- ter. Eindhoven; M. de Villers de Grignoncourt en H. F. Parivash, Te heran. Overleden: Simon van de Kar, 81 j, Amsterdam; Antonius W. S. P Lindler, 84 j., Amsterdam; Christi na van der Roest, 79 j Amsterdam; Jacoba Cornelia van der Mark-Solle- veld, 78 j., Amersfoort; Klaas Vernis, 64 j., Rotterdam; Jeannette Elisabeth Henriëtte Rijken-van Hulsteyn, 83 j., Epe. De heer Kloos deed deze uitspraak tijdens een zaterdag in Den Haag ge houden vergadering van het NVV- kader. In zyn rede besteedde hy uit voerig aandacht aan het verkie zingsresultaat, waaruit een verlan gen naar maatschappelijke ver nieuwing naar voren komt. Maatschappelijke vernieuwing spreekt ook uit het actieprogram ma van de drie grote vakcentrales (NVV, NKV en CNV), dat morgen aan de informateur zal worden aan geboden. Hij meende wanneer de VVD in de regering komt van realisering van dit actieprogramma in de komende regeerperiode weinig terecht zal komen. Onbehagen „Wellicht als aanloop tot een nieuwe welvaartsstijging". De heer Kloos wees er hierbij op, dat er duidelijke aanwijzingen zijn voor een herstel van de Nederlandse export. Binnen enkele maanden zullen wij weten of de concurrentiepositie van ons land wezenlijk is aangetast, zo zei hij. Wanneer er in 1968 ruimte komt voor verbeteringen zal de verkorting v. d. dagelijkse arbeidstijd nu negen uur) primair worden gesteld. In een aantal bedrijfstakken zijn reeds af spraken gemaakt voor een dergelij ke arbeidstijdverkorting, zy, die dit streven willen dwarsbomen, moeten op grote tegenstand van de vakbe weging rekenen zo zei de heer Kloos waarschuwend. Rapenburg 10: Open Huis i Spr. dhr. J. Elkerl Brugge, 7. Steenschuur 6: Kerk Christus van de heiligen der laat dagen, Spr. dhr. Diender, 10.30 BIOSCOPEN LIDO: „De helden van Telemart 14 J. Dagelijks 2.30 7 en 9.15 uur; ren van Moll Flanders", 18 J. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Wie is bang voor Virglt Woolf?" 18 j. 1 Dagelijks 2.30, 6.45 en 9.15 uur; 2.15 4.45, 6.45 en 9.15 uur. R.EX: „Zeven tegen allen", Dagelijks 2.30, 7 i 2.30. 4.45 7 en 9.15 TRIANON: „De ongelooflijke ovip< - 14 j Dagelijks 2.30, i en 2.15, 4.30, 7 en 9.15 STUDIO: Ingmar Bergman Festl 8 J lste week: 1617 febr. maagdenbron; 1819 febr. Een lei dering N.C.V.B. afd. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- chantant Leids StadsgehoorzaalModeshow firma Gronheid 2.30 en 8 uur nam. Schouwburg: A'dams Volkstoneel. „Roole Sien", 8 uur nam. Oude Vestkerk: Schoolmuzlekavond (tevens finale schoolmuzlekconcours) van Chr. Lyceum, 8 uur nam. Zuiderkerk: Lelds Kamerkoor o.l.v Barend Schuurman zingt Johannes Jeugdkamerorkest o.l.v speelt „Helden". 8 i Stadsgehoorzaal: Uitvoering Chr Muziekver. „K. (Kunstzaal Heuff) Opening tentoonstelling Adrian f' ----- Henk Verberkmoes, Ons dagelijks vervolgverhaal t door Alistair Macleaii 09 Maar ineens zag ik de oplossing de vier dikke planken die we bij ons hadden om zo nodig een spleet te kunnen overbruggen en die op de transportslee lagen! Ik was stom ge weest daar niet eerder aan te den ken Jk pakte een klos nylontouw, trok een van de planken van de slee, zag dat Zagero die me gevolgd was een andere plank voor zijn rekening nam en liep zo snel moge lijk met de plank over mijn schou der weer terug. De bijna zeven cen timeter dikke en meer dan drie meter lange planken moesten elk over de vijftig kilo gewogen hebben, maar de angst en spanning verdubbel de mijn krachten en in een record tijd slaagde ik erin de plank over de «pleet te leggen, boven de plaats waar Jackstraw en Helene zich op de sneeuwbrug bevonden. Een paar se conden later lag de plank van Za gero naast die van my. Ik deed mijn wanten en handschoenen uit, maakte een dubbele paalsteek aan het ein de van het nylontouw. stak mijn be nen door de twee lussen, knoopte het om mijn middel, bond het om de planken en liet me voorzichtig naar beneden zakken tot ik naast Jackstraw en Helene stond. Toen lk met mijn voeten de «neeuwbrug raakte, voelde ik hem bewegen, maar ik had geen tijd me er over te bekommeren het zou trouwens fataal geweest zijn als ik op dat moment was gaan den ken. Er werd me een tweede touw toegeworpen en binnen een paar se conden had ik het zó vast om het middel van Helene gebonden dat ik haar even hoorde kreunen van pijn het was echter geen ogenblik om ook maar enig risico te nemen. Ik wist niet wie boven 't andere einde van 't touw vasthield, maar in ieder geval was hij even snel als ik, want toen ik met de knoop klaar was, werd het touw al strak getrokken. Later hoorde ik dat Helene haar leven aan Mahler te danken had. De hondeslee, waarop Mahler en Marie zaten, had precies op de plaats gestopt, waar Helene over de rand viel. Mahler had direct Brewster en Margaret Ross gezegd ook op de slee te klimmen en het touw aan de lat ten vastgemaakt. Hun gezamenlijk gewicht bleek voldoende te zijn om de veel lichtere Helene te kunnen houden. Vlak daarop beging ik een fout mijn tweede fout die middag, hoewel ik 't me toen nog niet reali seerde. Om de mensen boven te hel pen het meisje op te trekken, bukte ik me om haar een zetje te geven, maar toen ik me plotseling en haas tig weer oprichtte, scheen dit teveel te zijn voor de steeds meer afbrok kelende brug. Ik hoorde een onheil spellend gerommel, voelde de sneeuw onder myn voeten wegzakken, liet Helene los ze was gelukkig al minstens een meter naar boven getrokken greep Jackstraw by de arm en sprong naar de andere kant van de brug een seconden hoog stens voordat de plek waar we ge staan hadden, het begaf en naar be neden stortte in de diepte van de gletsjer-spleet. Nog steeds gebonden aan het touw slingerde ik tegen de ysmuur, sloeg myn beide armen om Jackstraw heen ik hoorde hem een kreet slaken en herinnerde me ineens dat hy gewond was en vroeg me af hoe lang ik hem zou kunnen houden als ook deze kant van de brug het begaf. Beiden stonden we plat tegen de ysmuur gedrukt. We bewogen ons niet en durfden nauwelijks adem te halen. Boven ons hoorden we een gil van pyn. Het was Helene die op nieuw haar gebroken sleutelbeen be zeerd moest hebben toen ze over de rand werd getrokken. Ik keek op, maar wie ik zag. was niet Helene, maar Corazzini. Hy stond by de rand van de spleet en had myn re volver in zyn hand. Ik heb me, naar ik meen, nooit zo ellendig wanhopig, bitter en bang gevoeld als op dat ogenblik. Waar ik altyd angstvallig en dag en nacht voor had gewaakt de kritieke se conde waarop Jackstraw en ik tege- ïyk aan de genade van de moorde naars zouden zijn overgeleverd scheen dan nu elndeiyk aangebro ken te zyn. Naast bang was ik echter ook woe dend woedend op de man die dit allemaal zo mopi en slim had geor ganiseerd, woedend op mezelf om dat ik er zo gemakkeiyk was inge lopen. Een kind begreep hoe het in elkaar zat. Het grote aantal sneeuw- bruggen in de gletsjerspleet had Co razzini natuurlyk op het denkbeeld gebracht. Hij behoefde Helene op de juiste plaats alleen maar éen duw tje te geven het was zo klaar ais een klontje dat 't hier helemaal niet om een ongeluk ging en 't was een uitgemaakte zaak dat Jackstraw of ik zich naar beneden zou laten zakken om een touw om het middel van het meisje te binden, daar ze dat met 'n gebroken sleutelbeen nooit zelf had kunnen doen. Dat de ka menier door de sneeuwbrug had kun nen zakken, was naar ik aan neem vermoedeiyk wel by Co razzini opgekomen, maar een man met zoveel moorden op zijn geweten, zou zich daar niet onnodig om be kommerd hebben Misschien was in dat geval zyn enige reactie er gernis geweest over het feit dat zijn plannetje op deze manier had moe ten mislukken. Als Jackstraw of ik dus naar beneden was gegaan en de ander was boven gebleven om de red dingspogingen te leiden wel, een tweede zetje zou alle problemen van Corazzini opgelost hebben. Zoals de zaken nu echter stonden, had ik hem beter in de kaart ge speeld dan hy waarschyniyk ooit had durven hopen. Wordt vervolgd. Sprekende over de stembusuitslag zei de heer Kloos, dat in de afge lopen jaren het onbehagen van de kiezers zich vooral kanaliseerde in een destructieve en in wezen anti democratische party als de Boeren- party. By de laatste verkiezingen zyn deze stemmen ten dele naar een „gelukkig redelyk progressieve partij als D '66 gegaan". Op zichzelf is het ontstaan van 'n nieuwe splinterparty geen verheugend verschynsel, aldus de heer Kloos. wat overigens door D'66 zelf volmondig wordt toegege- Misschien kan echter de zin van het onverwachte succes van de De mocraten '66 zyn dat de stoot wordt gegeven tot een drastische herzie ning van het partypolitieke systeem. Gezien de echter vry gunstige ver kiezingsuitslag voor de VVD en de nauwelyks verbogen voorkeur van enkele confessionele partyen voor een samenwerking met deze conser vatieve groepering achtte de heer Kloos het waarschyniyk, dat het de eerstkomende vier jaar zal neerko men op „doormodderen" met de bestaande constellatie. Adem inhouden Over het loonpolitieke beleid zei de heer Kloos, dat 1967 „een jaar van voorzichtig manoeuvreren" wordt. „We zullen even de adem moeten inhouden", aldus de NVV-voorzitter, MET EEN ENKEL WOORD Doodstraf blyft In Oost-Duits- land zal de doodstraf gehandhaafd worden, zo heeft de minister van Justitie Hilde Benjamin zaterdag meegedeeld. In het tydschrift ,Neue Justiz' schryft mevr. Benjamin dat de doodstraf zal worden gehand haafd voor ,de ernstigste misdaden tegen het vreedzaam leven, tegen de vryheid en tegen het werk van het volk'. Spoorwegstaking in Italië Machinisten en controleurs van de Italiaanse spoorwegen zyn gisteroch tend om tien uur een 24 uur staking begonnen. Een groot deel van het treinverkeer lag zondag stil. De in ternationale treinen, die al voordat de staking begon waren vertrokken, bleven rijden. Moordenaar bekent De enige dagen geleden gearresteerde 29-jari- ge nachtwaker Leif Peters heeft vol gens mededeling van de politie in Stockholm thans bekend schuldig te zyn aan de moord op twee politie mannen en een nachtwaker die be gin Januari in de voorstad Handen is gepleegd. Grafschennis Op het kerkhof van Duren (Rynland-Westfalen- is in de nacht van vrydag op zater dag een aantal grafstenen omverge worpen en beklad met hakenkrui sen en opschriften als .satan is on ze god' en .alles was tydens Hitier veel beter'. BINNENLAND Voortvluchtigen gepakt De hoofd- stedelyke recherche heeft zaterdag nacht drie Jongemannen 20, 23 en 25 jaar aangehouden, die vorige maand uit een inrichting waren ont snapt en worden verdacht van di verse inbraken en diefstallen. De crie jongelieden vluchtten op 4 januari j.l. uit de open inrichting .Groot Ba telaar' in Lunteren, waar ter be schikking van de regering gestelden zyn ondergebracht. Het drietal stal een snelle Amerikaanse auto. die di verse malen en op verschillende plaatsen in het land door de politie werd gesignaleerd, maar nooit kon worden aangehouden. Twee rijtuigen ontspoord Twee rijtuigen van een lege personentrein zijn zaterdagavond aan de Haarlem kant van het Centraal Station in Amsterdam ontspoord. Persooniyke ongelukken deden zich niet voor. Twee personentreinen liepen ten ge volge van dit ongelukje een kwartier vertraging op. Arrestaties bjj Vietnam-optocht Tydens de maandelykse demonstra tieve optocht van het actie-comité Vietnam, die gistermiddag in Am sterdam werd gehouden, zyn vyf ar restaties verricht in verband met het roepen van leuzen als .Johnson moordenaar' en het zich niet verwy- deren op bevel van de politie. Tevens zyn er door de hoofdstedelyke poli tie enkele klappen met de wapenstok uitgedeeld, toen een groep demon stranten, die zich by het hoofdbu reau aan de Marnixstraat wilde aan geven, zich op bevel van de politie niet wenste te verwyderen. Aan de optocht namen ongeveer 40 perso nen deel. StUging bieromzet De Neder landse brouweryen bereikten in 1966 een binnenlandse bieromzet van 4.645.626 hl. hetgeen een toeneming van 6 procent betekent ten opzichte van de bieromzet in '65, die toen 4.384.540 hl bedroeg. De bierlnvoer in Nederland bedroeg in 1966 216.112 hl hetgeen een toeneming van 14 procent is ten opzichte van 1965. Het bierverbrulk per hoofd der bevolking bedroeg ln 1966 39 liter (1965: 37,2 liter) BUITENLAND Naar Mata Engeland stuurde gisteren de voormalige minister van Buitenlandse Zaken Gordon Walker naar Malta in een poging een einde te maken aan de twist met de rege ring van het eiland die is veroor zaakt door een voorgestelde terug trekking van de Britse troepen daar. Walker zal besprekingen voeren in zyn kwaliteit van plaatsvervangend hoofd van het ministerie van Ge menebestzaken by afwezigheid van minister Bowden die een reis door Australië maakt. Arme postbodes In 1965 zyn in West-Duitsland 2.000 brievenbestel lers door honden gebeten, zo meldt de Westduitse PTT. Ongeveer 40 van hen moesten meer dan een halve week thuisbiyven. Verdovende middelen Agenten van de zedenpolitie hebben zater dag grote hoeveelheden verdovende middelen in beslag genomen by over vallen in badplaatsen aan de zuid kust van Engeland, waar grote groe pen tot de Mods en Rockers beho rende Jongelui het weekeinde zouden doorbrengen. Gecamoufleerde politie auto's legden hinderlagen op de zui delijke uitvalswegen van Londen, na dat tips ontvangen waren, volgens welke grote handelaars uit Londen zich naar de koffiehuizen en dans zalen in de vakantieoorden zouden begeven. Onrust in India De politie heeft m persoon doodgeschoten toen een menigte zondag een stemlokaal in Soerajgarha, ln de Indiase staat Bi- har, in brand stak. Uit Patna, de hoofdstad van Bihar, wordt gemeld, dat een menigte probeerde de stem bussen te ontvreemden. De politie opende het vuur. Zondag was de vijfde dag van de algemene verkie zingen in India. Aanval in Aden Drie Britse ma riniers en twee Arabische soldaten zyn zondagnacht gewond toen een bende van ongeveer 40 dissidente stamleden een kamp by de Arabi sche grens met Jemen aanvielen, zy gebruikten machinegeweren, grana ten, bazoeka's en mortieren, maar werden door zwaar vuur verdreven. Twee van de gewonden bevinden zich in ernstige toestand. Intussen is de Britse hoge commissaris in Aden, Sir Richard Turnbull, giste ren naar Londen vertrokken. Wuar- schyniyk zal hy daar besprekingen voeren over grondwetsvoorstellen voor de Zuidarabische Federatie, die onlangs door de federale regering zyn behandeld en over de veiligheid op het Arabische schiereiland. Noodweer In Brazilië Tien per sonen zyn zaterdagavond in Rio de Janeiro door elektrische stroom ge dood toen een hoogspanningskabel in een zware storm neerstortte. Ver scheidene buitenwyken van de stad staan onder water. De river de Ma- racana is buiten haar oevers getre den en er hebben zich enkele aard verschuivingen voorgedaan. Incident Israël-Syrlë Een Israë lische militaire patrouille heeft za terdag ln het grensgebied met Syrië in de Hoeleh-vallel een Syrische sol daat doodgeschoten, zo is door een Israëlische militaire woordvoerder in Tel Avlv meegedeeld. De gewapen de Syriër bevond zich 30 meter op Israëlisch grondgebied en sneuvelde in een vuurgevecht met de patrouil- 1 lef de; 20—21 febr. Wilde aardbeli. 2223 febr. Het zevende zegel. Da lijks 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-5 uur: n Legermuseum (Peethulal»*n) Rehoboth (Rapenburg 10): „700 Leiden" 7.3010.00 uur nam; zater 2—5.30 uur nam. (t.e.m. 25 februi Rijksmuseum voor Volkenkun zondags 1317 i Rijksmuseum voor Volkentufl lentoonstelling van Japanse pren van Kyösaï Dageiyka 10-17 'a Zondags 13 17 uur (Steenstraut 1); Dag 10-17 u: natuurwetenschappen: Dag Universiteit: Dies-tentoonstel cad. Hist. Museum. Geopend (tot 24 februari) Wassenaar (Kunstzaal Hei Plet Rletho Tentoonstelling werk Braat, Cees Werkd. bovendien dinsdagavond 810 (t/m 23 februari). Avond, en nachtdienst der apothi Geopend voor spoedeisende ge len: apotheek Tot Hulp der Mem held, Hooigracht 48. tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond- nachtdienst van apotheek R. v. Bi Smallenburg te Leiderdorp wordt wi genomen door apotheek Tot Hulp Menschheld. WeekelndedletJt der bnlsartsei Zaterdagmorgen vóór 12 uur plege men de eigen hulsarts Na zaterdagmiddag 12 uur men voor spoedgevallen doktert foon 2 2 222. BH geen gehoor van ow öulsaru, specialist (of diens waarnemers) 1 op dokterstelefoon 22222. HAAGS AG E N D DINSDAG 21 FEBRUARI lardse Comedie: dorst". Kurzaal, 20.15 Orkest m.m.v. Ida Haendel, vlooi het Groot Omroepkoor der NRU. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nor) Vllsslngen regenbul Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn motregen licht bew •egenbui weerlicht regen regen Mtlnchen gel Barcelona Madrid Mallorca •egenbui onbewolkt 12 HOEVEEL SNEEUW LIGT EK St. Mor n Saas Fee Zermatt Duitsland Oberstdorf G. Partemk. Feldberg m.d,

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2