STUNT GAAT NIET DOOR ,Ik word niet moedeloos van al die kritiek' Greep in juweliers etalage LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 (Van r.t.v.-medewerkster) Eén Hilversums man die in de loop der jaren veel kritiek over zijn hoofd heeft uitgestort gekregen, is Kees Schilperoort, presentator en samensteller van het televisieprogramma „Het gulden schot" en medewerker aan de radioprogramma's de bietenbouwers en de zondagochtendpraatjes via het derde radio-net („Kof fie met Kees") Om te zeggen dat hy er erg onder ge bukt gaat. zou overdreven zijn. „Ach, ik kan het me wel voorstellen" zegt hij. „maar ik vergelijk het dan altijd maar weer met het lezen van damesbladen. Iedere intellectueel of semi-intel- lectueel die zichzelf enigszins respecteert, rekent het tot zijn plicht om te schelden op de damesbladen. Maar toevallig hebben juist diezelfde damesbladen wel de grootste oplage van alle tijdschriften die er in ons land verschijnen. Ik vind altijd: je moet bekijken voor wie je programma bestemd is. Ik probeer met „Het gulden schot" een grote groep mensen te bedienen die aan een dergelijk zeer licht ontspanningsprogramma behoefte hebben. En ik ge loof dat ik daarin wel ben geslaagd. Ik word niet moe deloos van al die kritiek. Integendeel: soms kan ik er zelf hartelijk om lachen. Dat is maar goed ook: anders was ik allang in een inrichting terechtgekomen. Je moet televisie- en radiowerk niet gaan doen als je niet af en toe tegen een schop kunt. Aan de andere kant lijkt het me wel eens moeilijk voor een criticus om niet zichzelf als maatstaf te nemen, maar daar staat tegenover dat enige objectiviteit af en toe toch wel eens nuttig zou zijn". Tot troost van degenen die zich aan „Het gulden schot" ergeren: er komen nog slechts drie uitzendin gen een in april, een in mei en een in juni. „Het gekke is", zegt Kees Schilperoort, „dat als je voor een zaal met mensen staat en je merkt dat de mensen veel plezier hebben, dan vind je het, ondanks het niveau van dat programma, toch wel een genoegen om te werken. Ik zal nou niet ogenblikkelijk zeggen dat. als ik thuis voor de televisie zou zitten, en het programma niet door mij gemaakt was. ik nu elke zend- avond naar „Het gulden schot" zou gaan zitten kijken. Maar op dit punt ben ik natuurlijk ook weer geen cri terium." Kees Schilperoort werkt inmiddels al twintig jaar bij de KRO, waarvan hy 11 jaar in vaste dienst is. Hij be gon bij de KRO met de Bietenbou wers. Nu ineens, na lange jaren, is deze groep uit de as herrezen en 'ntJweer te horen en te zien op radio Philips-bod op Pye voor 90% aanvaard Het bod van Philips op de aande len van Pye of Cambridge Ltd in Londen is voor negentig pet aan vaard. Dientengevolge is het aanbod thans onvoorwaardelijk en alleen nog afhankelijk van de verlening van officiële notering aan de Londense effectenbeurs voor de z.g. optlerech- Hiermede wordt de vroegere aan deelhouders van Pye de gelegenheid geboden later weer een belang te verwerven in Philips Electronic Holdings Ltd (door de Britse Phi lips. speciaal voor het uitbrengen van het bod. opgericht), waarvan de naam later zal worden gewijzigd in Pye Holdings Ltd. Het ligt in de be doeling dat de Britse Philips hierin een belang zal hebben van tenminste 52 V* pet. De resterende tien pet aandeelhou ders Pye. die het bod nog niet heb ben aanvaard, krijgen alsnog de ge legenheid zulks te doen. De feite lijk donderdagmiddag aflopende ter mijn van aanmelding is inmiddels verlengd. Weer graven geschonden De po litie in geheel zuid-Nederland en in de aangrenzende Belgische en Duit se grensstreken heeft in de afgelo pen nacht (vrijdag op zaterdag) alle begraafplaatsen in dat gebied scherp in het oog gehouden. Reden van deze verhoogde waakzaamheid was een hernieuwd optreden van de onbe kende geheimzinnige gravenschender in het Belgische Tienen. Sinds juni van het vorige jaar heeft hij nu 37 maal zijn satansbeleidenis, zoals be kend, op onterende manier willen kenbaar maken. televisie. Nog steeds is men in den lande zeer enthousiast over deze groep. Voor de rest heeft Kees Schil peroort zich in de loop der jaren voornamelijk bewogen op het terrein van amusementprogramma's spelle tjes en grammofoonplatenprogram- Vrije tijd Voordat hij in dienst kwam bij de KRO, heeft Kees Schilperoort eerst nog economie gestudeerd. De oorlog is echter tussenbeide gekomen. Tot 1956 toe was Schilperoort bij paleis Het Loo in Apeldoorn secretaris van de intendance. Hij volgde zijn vader in die functie op. In die tijd deed hij al veel voor de omroep, zij het in los verband, hij trok door het land als conferencier. Een van de merkwaardigheden van Kees Schilperoort is dat hij van te- n zelden teksten maakt. Hij im proviseert bijna alles. „Dat mislukt dan wel eens", vertelt hij, „en je komt wel eens achteraf tot de con clusie dat als je alles van tevoren op papier had gezet er toch wel be tere resultaten waren uitgekomen. Maar je hebt maar twee handen en ik vind het zo heerlijk om af en toe ook nog wat vrye tijd voor mezelf te hebben en niet dag en nacht begra ven te zitten in radio- en t.v.-pro- gramma's. Onderzoek naar leegstaande woningen Het centraal bureau voor de sta tistiek heeft bij alle Nederlandse ge meenten een onderzoek ingesteld naar de leegstaande woningen op 1 oktober 1966. Er stonden toen in Nederland 551.300 woningen leeg. Hieronder zijn begrepen 11.800 woningen, welke blijkens mededeling van de gemeen ten ongeschikt zijn voor toewij zing aan woninggegadigden (nog niet onbewoonbaar verklaarde krotten, slecht geoutilleerde en afgelegen wo ningen e.d.). De reële reserve aan leegstaande woningen bedroeg dus 39.500 of 1.2 pet van de op 1 oktober 1966 besohikbaire voorraad van 3.325.000 woningen. De reële woningreserve valt uiteen in bijna 8.400 nieuwe woningen en ruim 31.100 oude. Van de oude wo ningen stonden er 8.40 meer dan een half Jaar leeg. van de nieuwe 1.900. Van de totale reserve aan leeg staande woningen blijkt ruim 25 pet korter dan een maand leeg te staan. Noodtoestand in Venetië In Ve netië, waar weer zeer veel regen is gevallen, is gisteren de noodtoestand afgekondigd. Het Sint Marcusplein staat gedeeltelijk blank en de auto riteiten hebben in de loop van de dag loopplanken in het centrum van de stad laten leggen. Gekleed als pelgrim kust ko ning Hoessein van Jordanië de heilige steen Kaaha in Mekka. De ze stad bezocht de koning tijdens een vierdaags staatsbezoek aan Saoedi-Arabië. Vanavond in Opus 13" (Van onze Haagse correspondent) Joop Simons, hoofd amusement VARA-televisie. is onvermurwbaar. Niemand zal vanavond in het dit maal geheel aan de ballistiek gewijde programma „Opus 13" vanuit het cir cus-theater in Scheveningen een ge weer richten op de Britse wonderman David Berglas. „Wij spelen niet met menselijke wezens", zegt Simons, „en daarmee is de kous af". Dit spyt vooral het „slachtoffer" zelf, David Berglas, de man die de stunt zou uitvoeren. „Ik doe allerlei hypnosetrucs, met lucifers, met kaarten, met getallen. Noem maar op. Nu wil ik het probe ren met een kogel, dat is toch niet zo gek". „Ik ben met kogels even zeker van myn zaak als met ander materiaal. Vanzelfsprekend is er enig risico, maar dat is te verwaarlozen. Kijk. het zit gewoon zo. Iemand uit de zaal moet uit een bordkartonnen vraag teken. dat vol zit met scherpe pa tronen. een aantal van die kogels lospeuteren. Ik, en niemand anders, laat de hand van die meneer bewe gen. Ik heb hem onder hypnose ge bracht. De kogels worden uit het bord gehaald. Hij komt naar my toe en overhandigt hy de patronen. Ik weest dan al dat er een losse flodder bij zit. Ik laat de scherpe patronen één voor één afschieten. Als het goed is. houdt men dus de onechte, ongevaarlijke kogel in zijn hand. Ook deze gaat het geweer in Ik verwijder mij naar een andere hoek van het toneel. En het wapen wordt op mij gericht en afgevuurd". David Berglas vervolgt, dat hij deze stunt slechts twee keer in zijn leven als wonderman heeft gedaan. In Duitsland en Amerika. „Toen had ik er eigenlijk genoeg van. het leek me welletjes. Bovendien hadden mijn beide zoons me geleerd, dat zelfs speelgoed-geweertjes gevaarlijke voorwerpen kunnen zyn. Zelfs met deze instrumenten speelt een risico element mee. Maar toen ik van de VARA te horen kreeg, dat ik een groot aantal shows zou gaan doen, stond myn besluit vast: ik zou het nog één keer wa gen. Ik heb mij er maanden lang mentaal op voorbereid. Ik ging er weer plezier in krijgen. Ik keek uit naar de dag, dat het zo ver zou zijn. „En nu houdt de VARA-leiding de stunt plotseling tegen. Dat vind ik héél jammer. En ik kan maar niet meevoelen met haar argumenten. Tenslotte wordt er in deze zelfde „Opus 13" op een meisje geschoten. Ze draagt oorbellen, en die moeten er af. Dat nummer brengt toch ook risico's met zich mee of niet soms". Nogmaals vraagt Berglas de heer Simons dringend of hy inmiddels niet van gedachten is veranderd. Of hij niet voor rede vatbaar is. Maar Joop Simons blijft by zyn besluit en schudt resoluut het hoofd. „Da vid", zegt Simons glimlachend. „We are very sorry. Maar Je moet je er bij neerleggen. Dit gaat ons werke lijk al te ver. Ik geef toe. we zyn wat erg laat tot ons besluit gekomen. Maar hoe vreemd het ook mag klinken: we zyn er naar toe gegroeid. Steeds duidelyker werd het voor ons, dat deze grap niet door de beugel kon. De hele verantwoording komt op de VARA to liggen. Als er iets gebeurt, zullen tegen ons stappen worden on dernomen De Haagse politie geeft toestem ming voor de ballistische experimen ten van vanavond. Hoofdinspecteur G. Eibers van de aldeling byzondere wetten vertelt telefonisch: „De VARA heeft gezegd: er wordt niet op mensen geschoten. Dus hebben wy de normale speelvergunning ver strekt, dat geldt voor alle soorten amusement. Er zyn wel enonn veel voorzorgen genomen. Er komen zelfs schietbaanspecialisten aan te pas. Want het publiek mag natuuriyk op geen enkele manier gevaar lopen". Een brutale ruitentikker heeft gis teravond in de drukke Oude Brug steeg in het hart van Amsterdam binnenstad een nog niet bekend aan tal sieraden en dergelijke uit de etalage van de juwelierszaak Elvo gestolen. De volgens het publiek jon ge man zag kans het aluminium hor waarvan het slot aan de onderzyde onklaar bleek te zyn gemaakt naar boven te schuiven, met een voorwerp een gat in de ruit te slaan en daar na een greep in de etalage -te doen. In zyn haast om met zyn buit in de richting van de door vele steeg jes met elkaar verbonden burgwal len te verdwijnen heeft hy nog een horloge en een oude munt op straat laten vallen. Hoewel burgers de man onmiddeliyk achterna gingen wist deze te ontkomen. De juwelierszaak, die pas een nieuwe eigenaar heeft, ligt op een steenworp afstand van een politiebureau. Akkoord over koperwinning in Kongo Vertegenwoordigers van de Kongo lese regering en van de Société Gé nérale des minerais de Belgique hebben gisteren in het kantoor van de Kongolese Nationale Bank in Kinsjasa een overeenkomst on dertekend die een oplossing betekent voor de technische problemen van de winning van koper en andere mine ralen in Katanga. Een financiële re geling voor de vorderingen die Kongo op Union Minière du Haut Katan ga meent te hebben en voor de schadeloosstelling die de maatschap- py verlangt voor de inbeslagneming van haar bezittingen in Kongo moet nog tot stand komen door interna tionale arbitrage. Deze technische overeenkomst maakt een einde aan het twee maanden oude geschil dat ontstond door de weigering van De Union Mi nière haar hoofdkantoor van Brus sel naar Kongo over te brengen. De overeenkomst is het resultaat van geheime onderhandelingen tussen een delegatie van Belgische zaken lieden en functionarissen van de So ciété Générale Congolaise Minarais (Gecomin) en de Kongolese Natio nale Bank. Weer brand gesticht in Amsterdam De nachtportier van Hotel Truco aan de Nieuwendyk in Amsterdam ontdekte omstreeks half vyf vanmor gen, toen hy galarmeerd door glas gerinkel een onderzoek instelde, dat de kokosmat achter de voordeur in brand stond. Hy voorkwam verdere schade door de mat op straat te gooien. Naderhand bleek, dat er door een ruit op de eerste etage een steen was gegooid. De politie neemt aan, dat dit het werk van de brandstich ter is geweest. Het brandpiket kon niet meer vaststellen of er een brandbare vloeistof over de mat was gesprenkeld. VOOR ZATERDAG 18 FEBRUARI Hilversum 1 ,402 m VARA: Nws. en commentaar. 18.20 Stereo: Melodieën-Expres: licht gev. muz.progr. 18.45 Semi-klass. ork.muz. (gr.). 19.40 Boekbespr. 20.00 Nws. 20.05 Prom.-ork. en zangsolist: mod. en seml-klass. muz. 20.45 Revolutie in Duitsland, doe. 21.30 Nws. 22.40 Ste reo: Licht instr. kwartet (gr.). 22.50 act. progr. 23.25 Babysit - -met praatje. en: lichte 3.55—24.00 Hilversum KRO: 18.00 Stero: Licht zangsoliste. 18.20 Stereo: Licht orkest niet zangsollsten. 18.40 Licht ens. met zangsollst. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Kunstenaars overleden De Franse schryver Henri Perru- chot, die grote bekendheid kreeg door zyn biografieën van Van Gogh, Ce zanne. Gauguin, Toulouse-Lautrec, Memet en Renoir, is op 50-jarige leef- tyd overleden. Victor Schioelen, de Deense pianist, is gisteren op 68-jarige leeftyd over leden. Schioeler was bekend als ver tolker van werken van Tsjaikofsky en Chopin. De internationaal bekende kunst historicus prof. Hans Jantzen is. naar pas is bekend geworden, woensdag in Freiburg in de Westduitse deelstaat Baden-Württemberg overleden. Hy was 85 jaar. Prof. Jantzen is vooral bekend geworden door zyn werk over de kunst onder het bewind van de Duitse koning Otto de eerste. spelletje met gram.pl. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal kaal sportprogr. met reportages, nieuwtjes en lichte VARA: 8.00 Nws. 8.15 Sportmed. en soc. strijdl. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer: gev. progr. (Om 9.00 Sportmed). 9.45 Nws. yet Qejatjen schip. 10.3" progr. IKOR: 18.30 Het zingen op --1*1 of een mogen?. tbij. praatje. weerpraatje i.muz. 19.26 Brusselse kanttekeningen. 19.30 Sa- wysjes met teksten, die de goede bed. 23.00 Act. doe. 23.30 Jazzprogr. tlef. 13.00 Nws. 13.07 VARA/dansork. met solisten. 14.00 Nws. 14.02 Rome Athene: gram.pl.progr. voor de buiten landse arbeiders. 14.32 Mil. ork. (gr.). 15.00 Nws. 15.02 Ankara—Madrid: gram.pl progr. voor de buitenl. arbei ders. 15.30 Country en Westen getoetst. AVRO: 12.00 Muzikaal show. 13.00 inws. de wereld, lezing. haal: bonte i Licht instr. VARA: 18.30 Vrij 18.50 Bij nader inzien: Stereo: La vida breve, opera (gr.). 21.15, Korte boekbespr afgewls. met muz. 21.50 Voordr. 22.00 Franse chan sons. 22.30 Nws. 22.04 Act, TROS: 22.55 Cabaretliedjes. 23.05 Gev. pl.pro gramma. 23.20 Lichte gram.muz. NRU: 23.55—24.00 Nws. Hilversum 2, 298 m KRO: 8.00 Nws. 8.15 Klass. gram. muz. 8.55 Levende liturgie, praatje. schaats voor dames ln Deventer. 14.00 Harrewarren licht progr. NRU: 14.30 Langs de lijn. sportprogr. en gram.muz. CVK 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.30 Sohrlftnotenmuz. 16.02 Muz. allerlei (gr.) VOOR MAANDAG 20 FEBRl Hilversum 1 402 ni AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgyn Lichte gram muz. (8.308.35 De groenteman). 8.50 Morgenwijdlne. 9.00 Klankjuwelen (gr 9.35 Wai :ot 11.02 Nws.). 12.00 Lichte orkmuz. (opn.). 12.25 Beursber. 12.27 I kest (opn.): amusementsmuz.' 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beursberichten 13.30 De ontwikkeling van de opera i NEDERLAND 1 KRO i-dames te 10.00 I 11.00 i 11.05 i Wereldkampioenschappen schaats) Deventer Nieuws in het kort NTS-weekjournaal Wereldkampioenschappen schaatsen-dames te Deventer Vrouwelijkheden Ja zuster, nee zuster, kindermusical Sluiting Pipo de clown NTS-journaal Mrs. Thursday, de werkster die miljoenen erfde Reactie op reacties NTS-journaal Achter het nieuws Muzikale soirée van John van Kesteren De quiz „Tel uit je winst" Opus 13 NTS-journaal Sluiting NEDERLAND 2 NCRV Nieuws in het kort Josh White Het politiemuseum Farce majeure, satirisch programma Druk-werk, over geloof en christenen NTS-journaal Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 2 I NEDERLAND 1 VARA 7.30 uur 8.25 uur 8.30 uur 10.15 uur 10.25 uur 10.30 uur Wereldkampioenschappen schaatsen dames te Deventer Wereldkampioenschappen schaatsen dames te Deventer Monitor Sluiting Woord voor woord, bybelvertelling Opspraak, apostolische geloofsbelijdenis NTS-sport NTS-journaal Polenblut, tv-operette Epiloog NTS-journaal Sluiting I NEDERLAND 2 NTS Thierry: De pest Wie zijn toch die Amerikanen? Journaal Dr. Kildare The Virginian: „Op zoek naar bewUs" De bezetting ter discussie Journaal Sluiting 1 UIT HET RADIOPROGRAMMA: Langs de lUn, beschouwingen wedstrijden Le vida breve, opera Wie gisteravond een beetje handig en met gevoel schakel de, kon heel wat van zyn ga ding vinden in de ether. In AVRO's televizier byvoorbeeld kon men de Amerikaan Thomas Buchanan, die als eerste zyn twyfels uitsprak over het rap port-Warren, nog eens zyn be zwaren horen uiten tegen de theorie, dat Oswald als Kenne dy's enige moordenaar moet worden beschouwd. Op Neder- land-2 kreeg men een nieuw programma voorgeschoteld, „Muzen in spykerbroek" van Cees Buddingh' en Hulb de Vries (regie). Het was samen gesteld met de speelsheid die men van Buddingh' moet ver wachten. Hy gooide K. Schip pers in letteriyke zin het balle tje toe. als antwoord op be schuldigingen van de essayist- dichter Berger. Hy interview de Elburg, Waskowski decla meerde een gedicht over Eras mus. staande voor het stand beeld van Rembrandt, Ruting las een van zyn eigen verhalen Gesprekken waren aan de or de van de avond in „Voor de vuist weg" dat begon met een grapje: iedereen in de zaal was gemaskerd, zogenaamd omdat men bang was door de politie als dief en rover herkend te worden, zoals een van de gas ten van Duys vorige maal is overkomen. Daarna kreeg de heer Becker van de bonthandel de gelegenheid te betogen dat het allemaal gelogen is van die levend gevilde zeerobjes De echte robbenjager is in begin sel geen sadist, zo stelde hy. en Celia Hammond, de Engelse mannequin had veel kwaad ge sticht met haar actie, mochten we vernemen. Gelet op diverse publikaties lykt het waarschyn- ïyk, dat de zaken niet zo een voudig zyn als deze hier wer den voorgesteld. Andere onderwerpen in „Voor de vuist weg" waren: de Outsi ders, de pianist Cicero, twee mi nuten uit de World Cup '66-film, de Engelse mode-ontwerper John Bates, die zyn ultra-korte modellen toonde, de firma Vic tor en Olaf die de beste en moeiiykste wens van de kykers zal trachten te vervullen, de 17- jarige Janlne van Eek die een boek heeft geschreven en ten slotte liet Otto Sterman Iets ho ren van een nieuwe grammo foonplaat. ders. 17.05 Jazzmuz. kest (gr.). 7.30 Nws. 7.32 Lichte gram.- Nws. 8.32 Stereo: Lichte grai gram.muz. 12.22 Voor boer rep., ber. en lichte gram.muz. Strijkkwartet. 17.00 Overheidsvoorlich ting: Wllloughby, de vader van de Su- kolonlsatie. Spreker: F J i Wel. 17.10 Voor de kleuters. 17.25 1 Reclame OVK/IKOR niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniii!! Voor de Jeugd. 17.40 Stereo: licht In strumentaal ens. Hilversum 3. FM en 240 m KRO: 9.00 Nws. 9.02 Vroeg uit de hoezen (gr.). 10.00 Nws. 10.02 Act. 10.05 Niet veel 11.00 Nws. 11.02 Act. 11.05 A'dam 66. 12.00 Nws. 12.02 Act. 12.05 Lichte platen 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Over de hekel. 14.00 Nws. 14.02 Act. 14.05 Even draalen. 5.00 Nws. 15.02 Act 15.05 Klik: mo- nentopname van een stukje Neder- and. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Tle- ?rshow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 it 18.00 Verzoekpl.progr. TELEVISIEPROGRAMMA'S ilerland 1 18.45 NTS: Pipo de tv-film 19.56 Reclame. NTS: 20.Journaal. STER: 20.16 Reel. NCRV: 20.20 At tentie. 20.45 Davld Copperfleld. tv-fllm (dl. 4). 21.35 Arm en rijk: dl. 2 Ont wikkeling in NO. Brazilië, fllmprep.. Klass. zangrecital. NTS: 22.30 kort. STER: 20.01 Reclame. VARA: 20.05 Coronation Street, tv-feullleton. .55 Achter het nws 21.20 Openbaar debat Concertgeb ork. STER: 21.56 Re clame. NTS: 22 0022.15 Journaal. 22.3023.00 Teleac; Automatisering

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5