Nederlaag juffrouw van voor advocaat Slottke Bonn wil een belofte van de Ver. Staten ENORM Volgende week vrijdag uitspraak C.N.V. - voorzitter „Nu beginnen met verbetering opbouw van maatschappij" Nacht zonder einde MET EEN ENKEL WOORD HAAGS A G E N D LEIDSCH DAGBLAD Op dezelfde dag dat in Neder- land zeven miljoen kiezers een ïieuw parlement samenstelden, begonnen in India niet minder dan 250 miljoen kiesgerechtigden naar de stemlokalen te stromen. Vooral na de steun&ctie voor hongerend India is er in ons land nogal wat kritiek ge hoord op achterlijke toestanden in j dat reusachtige land. Die kritiek was j goeddeels terecht, maar anderzijds laat een verkiezing als deze de vierde sinds de onafhankelijkheid in 1947, de vorige waren in 1952, 1957 en 1962 nog weer eens zien welk een gigantische onderneming een gang naar de stembus is in een pri mitief land met een half miljard In woners. Het gaat bovendien niet al leen om 521 kamerzetels, maar ook nog om 3563 zetels in de landdagen van de zeventien staten waaruit In dia is opgebouwd. In 250.000 stem bureaus zijn in totaal 1.8 miljoen stembussen geplaatst En dan nog te bedenken, dat de meeste kie zers geen a van een b kunnen on derschelden en, als analfabeet, gehol pen moeten worden met symbolen, die elk een partij voorstellen. Twee ossen en een juk is het teken van de grote Congrespartijde Praja-socia- lis ten hebben een huisje en de Sam- joekta-socialisten een kloeke boom voor de hlndoese Jan Sangh-partij is er een olielampje, een forse ster voor de Swatantra-partij, een graanschoof met hamer en sikkel voor de Moskou-communisten en een sterretje, eveneens met hamer en sikkel, voor de aanhangers van Pe king, een ladder is het symbool van de moslims en verder zijn er dan nog een paard, een opgaande zon, een karretje, een olifant een hand, een leeuw, een bloem en een ploeg. Het behoeft niet te verbazen, dat de ze verkiezingen een volle week in beslag nemen en dat er dan nog verscheidene dagen zullen verlopen voordat de definitieve uitslag bekend is. Het kost allemaal veel moeite, zo'n kolossale verkiezing, maar zeer verheugend is, dat er dit in scher pe tegenstelling tot de dictatuur in het nabije Rood-China een vrije keuze mogelijk is en dat de demo cratie er, alle moeilijkheden ten spijt, toch functioneert. Wie de af gelopen weken India zou hebben be zocht, zou er enorm veel verkiezings reclame hebben gezien en gehoord in de vorm van biljetten, toespraken door luidsprekers en acties van rond trekkende verkiezingskaravanen. (Van onze Westduitse correspondent) geesteszieken nog te doden: ieder de rang die iemand bekleedt. „Ieder Gisteren ls in München het grote proces tegen de oorlogsmisdadigers Harster, Zöpf en mej. Slottke na tien procesdagen geëindigd. A.s. vrijdag om negen uur zullen de vonnissen worden gewezen. Haxster en Zöpf waren bijna gelijk luidend in hun laatste verklaringen. Zij bekenden berouw te hebben en wilden van hun medeleven getuigen met het lot van de slachtoffers, die mede door hun toedoen omkwamen. Belden beleden opnieuw hun schuld die naar hun mening daarin bestond, dat op hun posten waren gebleven, toen ze begrepen hadden wat er met de op transport gestelde Joden in werkelijkheid gebeurde. „Het gevoel van schuld zal mij mijn hele leven blijven begeleiden", sprak Harster op bijna onverstaanbare toon. Zöpf be kende: „Er blijft mij niets over dan mijn deel aan de deportaties op mij te nemen". Fraulein Slottke zei dat zij zich bij de woorden van haar verdediger aan sloot. Z|j doelde hiermee op het pleidooi van dr. Asehenauer, waar mee de zitting vrijdagochtend was begonnen en dat bijna de gehele och tend in beslag genomen had. Als een echte routinier trok Asehe nauer bulderend en dan weer fluis terend, lange zwijgpauzes Inleggend om zich het bezwete gelaat afwis send. ten bate van zijn schamele ver dachte van leer. Als een „sub-alteme natuur" beschreef hij (de laatste da ander was voor de „arbeidsinzet" be stemd. „Bedlegerige patiënten dien den werk te verrichten, dat ze op bed konden doen". „Wij begrijpen heden de werkelijkheid van die dagen moei lijk", riep Asehenauer uit en hy ci teerde uit een werk van de Joods- Duitse en in de Verenigde Staten wo nende historica en filosofe Hannah Ahrend, over de elementen en de oorsprongen van de totalitaire heer schappij. ..Alles berust in een totali tair regime op de graad van inge- wii-jheld", aldus Hannah Ahrend. Ter afsluiting bood Asehenauer de rechtbank een aantal documenten aan, die zijn beweringen diendien te staven, dat de „Endlösung" in heel Europa een zaak was, waarvan de aard slechts aan enkele ingewijden bekend was geweest. Voor Slottke vroeg de verdediger vrijspraak van de beschuldi ging van medeplichtig - he'd aan moord, omdat zij door de nation aal - socialistische camouflage- methode niet wist wat het lot van de Joden was. Nederlaag mens heeft maar één leven en moord blijft daarin moord. Het kan zijn dat e^n man als Harster maar tien pro cent van zijn energie voor deze moord nodig had. Fraulein Slottke was er de hele dag mee bezig en voor de volle honderd prooent. Slottke was niet sub-altem, er zijn duizenden sub-altemen, maar die zitten niet hier op de beklaagdenbank". En Huber ging voort Als verde diger Leer zegt, dat Harster de cor recte ambtenaar was in een oncor recte staat, dan is dat ook niet waar. Want de correcte ambtenaren zitten evenmin hier op de beklaagdenbank". Huber citeerde daarop een uitspraak van Zöpf, die deze in de gevangenis tegenover hem deed: „Wat hebben we weiniig fantasie gehad om de men. sen te helpen!" ZATERDAG hockey kantine) Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. I Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 u nam. Openbare lezing 2.30 en 5.15 uur. Oude Rijn 5: Gem voor oorspronke lijk christendom. Spr. evangelist N v. v d. Brugge. 7.30 uur nam StadsgehoorzaalZondagmorgenge- sprek o.l.v. dr. P. L. Schoonheim. In terview met redacties van vijf Leidse dagbladen. 10.45 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. West-Duitsland en het verdrag tegen verspreiding kernwapens De Westduitse regering zou van de Het tot dusver tussen de V.S. en Verenigde Staten een schriftelijke de Sowjet-Unie Uitgewerkte ontwerp Verontwaardigd kwam toen de garantie willen hebben, dat een ver- bestaat hoofdzakelijk uit algemene openbare aanklager Huber aan het drag tussen de Sowjet-Unie en de formuleringen, die voor verschillen- woord. die van mening was, dat deze j V.S. tegen de verdere verspreiding j de uitleg vatbaar zijn. door Asehenauer aangevoerde docu- van kernwapens de technische en inenten niet met de moord op de Ne- economische vooruitgang van in- De plaatsvervangende regerings- derlandse Joden van doen hadden, j dustrielanden, die geen kernmogend- woordvoerder in Bonn, Conrad Ah- Wanneer deze documenten ook nog heden r|jn, niet zal beïnvloeden. iers. verklaarde, dat de bezorgdheid zouden worden voorgelezen, zou het gelezen, zou het Verder zou Bonn wensen, dat de1 van Bonn over een verdrag als het gen wat beverig geworden) Slottke proces het zakelijk afgebakend ter- Verenigde Staten vóór de onderteke- onderhavige „iets minder geworden" die ln het sombere zwaarmoedige reln "rlaten en was het eind niet in nlng van een verdrag tegen de ver- Dantzig geboren was wear zij in een Hebt. Na langdurig beraad bleek de spreiding van kernwapens de Aroeri- gezln opgroeide waar plicht en ge- rechtbank deze mening te delen. Hetkaanse interpretatie van een derge hoorzaamheid voorgingen en waar zij I Asehenauer en zijn cliënt» lijk verdrag schriftelijk aan de Sow- onder de bevolking leefde die „richt-1 een ernstige nederlaag, omdat door jet-Unie ter kennis zou stellen. Ujnen» nodlg had en daarnaaT trouw 1 de honding van de rechtbank de ba- j Naar gisteren in Bonn verluidde, Helaas, op dat kwart miljard kie- handelde" jn tcenstellinz tot Har- »ls "oor de verdediging hiermee voor zou de Duitse bondsregering op deze zers zijn natuurlijk ook nogal wat st<r en zdpf dle' epn acai^e een goed deel was weggetrokken. wijze toekomstige geschillen J- extremisten, zowel van links als van mlaohe op,eidin? voitooiden wist juf- I frouw Slottke niets van politiële re- l? glementen of van volkenrecht, toen j a^o" zij in Den Haag aan het werk werxl rechte. En mevr. Gandhl, de huidige premier, is het slachtoffer geworden van een van die fanatici, toen z|j een steen in het gezicht kreeg en met een gebroken neusbeen naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Misschien was die steen uiting van boosaardig geweld zonder meer en van haat tegen de democratische verkiezingssfeer, misschien was het ook een uiting van verbittering over droogte, dreigende hongersnood, in flatie en eoonomische crisis. Want mevr. Gandhi moge een jaar gele den de moed hebben gehad de on dankbare taak van haar vader, wij len premier Nehroe, over te nemen, dat het haar in die t|jd heeft meege zeten kan men niet zeggen. Ontel bare factoren beinvloeden het leven in een reusachtig land als India en vooral de natuur heeft zeker niet in haar zeilen geblazen. Hziet er naar uit. dat ue op- ositiepartyen rich hebben ïeergelegd b|j de gedachte, dat de Congrespartij, cüe nu al bijna twintig Jaar 't land bestuurt, opnieuw als winnares uit de strijd tevoor schijn zal treden. Die party heeft haar sterke positie te danken aan het feit, dat zij al onder Brits be stuur een macht van betekenis was, Bovendien beschikt zij over voldoen de financiële middelen om overal een krachtige campagne te voeren en vooral over een goede organisatie, die zich over het gehele land uitstrekt Op al deze punten schieten de op positiegroepen tekort. Van een mas sale tegen-coalitie is dan ook geen sprake. De meeste groepen beperken zich tot bepaalde gebieden, zoals d« communisten tot Kerala, West-Ben galen en Bombay, of de nationaal- conservatieve hindoes van de Jan Sangh. die alleen in noord- en mid- den-Indla activiteit hebben ontplooid. Toch kent ook de Congresparty haar zwakke zyden. Zo hebben er zich de laatste tyd nogal wat dissiden te groepen gevormd. Voor het fede rale parlement vormen zy geen be dreiging van betekenis, maar in de afzonderiyke staten kunnen zy, door samengaan met anderen, de Con gresparty van haar meerderheid be roven. In Kerala byv. is een front van uiterst links tot uiterst rechts gevormd, al is het de vraag of die gelegenheidscoalitie ook na de "er- kiezingen in stand zal biyven. Ook in enkele andere staten wordt de macht van de Congresparty be dreigd, zoals in Rajastan, waar de liberaal-conservatieve groep van min of meer gezeten burgers, de Swatan tra, door samenwerking met de Jan Sangh een krachtige tegenstandster van de Congresparty vormt. In Mad- hya Pradesj heeft de Jan Sangh een coalitie gevormd met een afgeschei den groep van de Congrespar tij. Laatstgenoemde ls dus niet over al meer het onaantastbare bolwerk van regeringsmacht. Dit ligt voor de hand, want een regerende party maakt nu eenmaal in het oog lopen de fouten en verliest dan lets of mis schien wel veel van haar grote ge zag. Toch kan de partij van mevr. Gandhi wel degeiyk bogen op be langrijke successen, zoals in Madras, waar de voorzitter van het Congres, Kamaraj, ondanks zyn arbeid aan de top van het landsbestuur altyd een flinke lepel in de pap houdt. Corruptie is daar een onbe kend verschijnsel, men vindt er in die staat de helft van alle op het elektriciteitsnet aangesloten dorpen, het schoolbezoek ls er gratis, er .yn vele nieuwe industrieën gevestigd en de landbouwproduktie ls zeer bevre digend. Volgens sommigen zou Kara- maj, die mevr. Oandhi voorheen A„Lan,„„ i tioneerd, toen hy Asehenauer ln zijn gezet aldus Asehenauer En vanuit L.„' k™»™., I betoos «m repliek diende. „Laten we haar achtergrond moet begrepen worden dat zij erop vertrouwde, dat i wat haar door haar chefs was bevo- "an len, ook rechtmatig was. eens uit het dromenland van de nationaal-socialistische theo rieën op de aarde terugkeren', sprak ni fint I Huber en hy vervolgde met te zeggen msi dat het oraan WaS 0m de mate Tan kennen, dat mej Slottke ondanks dith^d m00rd af te wegen naar alles moreel gezien wel medeveramt- i woordeiykheld te dragen had. Het kernpunt van het probleem - Slottke was voor Asehenauer van zelfsprekend de vraag in hoeverre zyn cliënte wist wat er met de door haar op transport gestelde slacht offers gebeurde. In zijn betoog tracht te de verdediger daarop aan de hand van talryke geschriften aan te tonen in welk een mate het ware lot van de Joden geheim gehouden werd en hoe moeiiyk het zelfs voor de hoog ste by de .Endlösung" betrokken autoriteiten was om achter de waar heid te komen. De verdediger las een document voor, waaruit zou Wijken dat Himm- ler opdracht had gegeven alleen de Per dag: 180.000 De wereldbe volking groeit met 65 miljoen per jaar, d.i. 180.000 per dag. Deze uit breiding komt overeen met een derde van de totale bevolking van de Ver enigde Staten. Dit heeft Robert C. Cook, president van het Population Reference Bureau in Washington be cijferd. De wereldbevolking telde in de zomer van 1966 ruim 3.346 miljard zielen. De helft van de huidige we reldbevolking is na 1945 geboren. De helft van alle wereldburgers woont in de vyf grootste landen, te weten China, Sowjet-Unie, Verenigde Sta ten en Pakistan. uitleg van een verdrag tegen de ver spreiding van kernwapens willen voorkomen. is sinds de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Brandt het kabinet verslag heeft uitgebracht over zyn besprekingen met de Ame rikaanse regering. Bondskanselier Kiesinger en Brandt hadden het ka binet verzekerd, dat de Duitse bonds republiek het verdrag slechts zal ondertekenen wanneer zy met een gerust geweten en naar beste weten De voorzitter van het C.N.V., de heer J. van Eibergen, heeft gisteren op een feestelyke bijeenkomst van de gouden Christeiyke Besturenbond in Apeldoorn gepleit voor een regerings program, waarin duidelyk de bereid heid tot uiting komt om een begin te maken met de noodzakelijke ver beteringen van de opbouw en de structuur van onze maatschappy. Uns dagelijks vervolgverhaal door Alistair Macleau Het begin leverde geen moeilykhe- den op. Het pad was soms niet meer dan drie meter breed, maar bood toch ruimte genoeg om te vorderen. Tegen de middag waarschuwde ik Hlllcrest, dat we door de Vindeb Nunataks trokken en ik me niet aan het zendschema kon houden. We wa ren ongeveer halverwege de pas en Juist op het smalste en gevaariykste punt toen ik Corazzini opeens naast de tractor zag en hij my gebaarde te stoppen. Hy moest het ook geroe pen hebben, maar ik kon hem door het geloei van de motor niet ver staan. Wat er achter de tractor ge beurde, had ik niet kunnen zien om dat de breedte van de bestuurders ruimte de achteruitspiegel volkomen nutteloos maakte. .Moeiiykheden. dokter!' zei hij toen de motor zweeg. ,Er is iemand in de spleet gevallen. Kom mee snel!' ,Wie?' Ik sprong van de tractor en vergat totaal de revolver die ik, als ik reed, altyd ln het vakje van het portier stopte om een onverhoed se aanval eventueel het hoofd te waarschynlyk is dat niet. Het pre mierschap is geen functie waarmee men in India veel eer kan inleggen en als voorzitter van het Congres is Karamaj een machtig man. Waar schynlyk is, dat hy het oog heeft op de functie van president, nu Ra- dakrisjnan binnenkort als zodanig heengaat. Bovendien is Karamaj een zuid-Indiër, terwyi de premier wordt beschouwd als een vertegenwoordig ster van noord-India. Dat zou ln India, waar dit zwaar weegt, een goed evenwicht zyn. Voorlopig gaat het echter eerst om de uitslag der steeds krachtig heeft gesteund, thans I verkiezingen, die men zeker met be- :lf premier willen worden. Maar erg langstelling tegemoet mag zien. kunnen bieden. „Hoe kwam het?" Het Duitse meisje'. Naast elkaar renden we het pad terug, en een hoek om. Ongeveer een veertig me ter verder zag ik de passagiers bij de rand van de spleet staan. ,Ik denk dat ze uitgleed. Uw vriend is by haar'. „By haar?" Ik wist dat van gletsjer spleten de bodem in de meeste ge vallen niet te zien was. „Lieve help!" Ik duwde Brewster en Levin opzy, tuurde gespannen over de rand in de blauwgroene diepte en hield myn adem in. Rechts verloren de glim mende wanden van de spleet, die bovenaan bedekt leken met een soort glinsterende kristalsuiker en daar niet meer dan twee meter van el kaar verwyderd waren, zich in het inktzwart duister van een enorme kelder waarvan ik de afmetingen en grenzen niet eens kon vermoeden. Links, op een diepte van ongeveer zes meter, waren de beide ijsmuren verbonden door een sneeuwbrug die misschien een vijf meter lang kon zijn een van de vele sneeuwbrug- gen die over de gehele lengte in de gletsjerpleet voorkwamen. Op de sneeuwbrug stond Jackstraw en hij hield zijn arm om de schouders van een kennelyk versufte Helene gesla gen. Het viel niet moeiiyk te raden wat zich hier had afgespeeld. Nor maal gesproken was Jackstraw veel te voorzichtig om zich zonder touw in de buurt van een spleet te wa gen en hy zou zich nooit toever trouwd hebben aan 'n sneeuwbrug. Toen Helene echter over de rand viel, moest ze slecht terecht zyn ge komen vermoedelyk had ze haar gebroken sleutelbeen willen bescher men en op het moment dat ze overeind krabbelde, was ze wellicht zó versuft en duizelig geweest dat Jackstraw niet had willen riskeren dat ze misschien van de sneeuwbrug zou giyden en had hy. als in een soort van poging tot zelfmoord, de sprong naar beneden gewaagd om haar te ondersteunen en te helpen. Even realiseerde ik me dat ik er zelf waarschijnlyk nooit de moed toe gehad zou hebben. .Alles goed?' schreeuwde ik. ,Ik geloof dat myn linkerarm ge broken is' .antwoordde Jackstraw op vlakke toon. ,Kunt u wat haast ma- I ken. dokter Mason? Deze brug is heel zwak .Ik voel hem onder me bewe- I gen. j Zyn arm gebroken en de sneeuw brug op instorten! Ook zag ik stuk ken ys en sneeuw uit de onderkant van de brug in de diepte vallen. De vlakke toon in de stem van Jackstraw had me zeer schrik aangejaagd dan een schreeuw ooit zou hebben kun nen doen. Een ogenblik raakte ik in een paniek die elk denken vrijwel onmogeiyk maakte. Trouwens met een gebroken arm zou Jackstraw zelf geen touw om kunnen binden en het meisje was natuurlyk ook niet in staat hem te helpen. Iemand moest onmiddeliyk naar beneden. Terwyi ik als verbaasd in de spleet keek, brak opnieuw een groot stuk ys van de zykant van de brug af, dat met een dof gerommel in de zwarte diepte verdween. Pas veel later hoorden we het op de bo- aem terecht komen. Ik richtte me op en holde naar de tractor. Hoe moesten we een man in die spleet neerlaten? Met slechts een drie meter tussen de rand van de spleet en de rots daarachter kon den niet meer dan drie man het touw hanteren en hoe moesten ze zich op 't spiegelgladde ys schrap zétten? Ze liepen kans zelf over de rand getrokken te worden. IJze ren pennen in het ys slaan en daar het touw aan bevestigen? De hemel mocht weten hoe lang dat allemaal zou duren en of het ys niet zou gaan spy ten en intussen kon de sneeuwbrug in elkaar zakken onder de voeten van de man en het meis je die van my afhankeiyk waren. De tractor, dacht ik wanhopig, misschien was er met de tractor iets te bereiken. Hy was in ieder geval zwaar en zou een gewicht kunnen houden en naar boven trekken, maar ik moest het plan weer opgeven om ,We kunnen niet aan het uitstellen blijven', zo zei de heer Van Eiber gen. Abraham Kuyper uitte in 1891 reeds .architectonische kritiek' op de maatschappy. Nu, driekwart eeuw later, moeten wy ondanks de aan zienlijke vooruitgang in allerlei op zicht. vaststellen dat er aan de ar chitectuur van de maatschappij eigenlijk nog maar weinig is veran derd. Daarom meent de heer Van Eibergen. dat er voorlopig geen en kele aanleiding is voor de nogal voor barig verkondigde opvatting, dat de vakbeweging overbodig is geworden. Het verkrygen van meer mondig heid, van meer medezeggenschap in het bedryf staat hoog genoteerd op de lijst van werk. dat de vakbewe ging de komende jaren te wach ten staat. De vakbeweging verwacht daarby medewerking van regering en parlement. Zulks zal ook blijken uit het gemeenschappelijk actieprogram van de drie vakcentrales, dat dezer dagen aan de kabinetsformateur of informateur zal worden aangebo den, zo kondigde de heer Van Eiber- gen aan. De voormalige Westduitse bonds kanselier, Adenauer, veroordeelde gisteren het kernstopverdrag als „een verduivelde nieuwe uitgave van het plan-Morgenthau" (Morgenthau stel de in 1944 als Amerikaanse minister van Financiën voor, Duitsland na zyn nederlaag ingrijpend te de-in- dustrialiseren). Voor de pers in Madrid, waar hij een ontmoeting had met generaal Franco, zei Adenauer, dat de Ver enigde Staten en de Sowjet-Unie als sterkste militaire mogendheden door het kernstopverdrag ook op econo misch gebied een dominerende positie verwerven, doordat andere landen van de modernste produktiemogelijk- heden worden uitgesloten. In mijn langdurige politieke loopbaan heeft nog nimmer iets mij zozeer bezorgd gemaakt als dit vraagstuk, aldus de 91-jarige staatsman. Hij meende, dat voornameiyk de Sowjet-Unie van het kernstopverdrag zal profiteren. Goede lioop President Johnson verklaarde gis teren in een brief aan het Congres, zeer goede hoop te hebben, dat een akkoord tegen de verdere versprei ding van kernwapens spoedig een feit zal zyn, Hy deed opnieuw een beroep op de Sowjet-Unie de wedloop in de anti-raketbewapening voorlopig stop te zetten. By zyn beroep op de Sowjet-Unie zinspeelde Johnson op het feit, dat op het ogenblik rondom Moskou een ring wordt gelegd van afweer tegen raketten. Volgens Johnson dreigen alle vorderingen die tot dusver zyn gemaakt op het gebied van de ont wapening met één slag teloor te gaan door deze naar zyn mening nieuwe onnodige en kostbare bewapenings wedloop. In zyn brief zegt de Amerikaanse president nog, dat een verdrag ter voorkoming van de verdere uitbrei ding van de kernbewapening een be langrijk preventief element zou zyn tegen een bewapeningswedloop. Zon der een verdrag zou de wereld zich geplaatst zien voor het vooruitzicht dat minstens een tiental landen kern wapens zullen gaan bezitten. Aan de andere kant zou een verdrag tegen de verdere verspreiding van kernwa pens de kans op nieuwe overeenkom sten groter maken. BINNENLAND Vrouw vrijgelaten De raadka mer van de Bredase rechtbank heeft gisteren de in vrijheidstelling gelast van een 27-jarige vrouw uit Tilburg, die was gearresteerd onder verdenking medeplichting te zyn ge weest aan de moord op haar 63- Jarige yader in Tilburg. In de nacht van 8 op 9 januari werd de man achter op het erf van zyn woning doodgeslagen door zyn schoonzoon (29), die inmiddels heeft bekend. De vrouw werd op 9 februari pas gear resteerd, nadat zy in een kliniek in Goirlè het leven had geschonken aan 'n meisje, zy zou medeplichtig zyn eenmeisje, zy zou medeplichtig zijn geweest. De rechtbank achtte onvol doende bewys aanwezig. Zuster uit ziekenhuis Zuster Amy Macaria, 39, een rooms-katho liek zuster uit Zeist, is uit het Peter Bentbrigham ziekenhuis ontslagen na een nier afgestaan te hebben voor haar zieke zuster. Een woordvoerder voor het ziekenhuis deelde mee, dat Amy het ziekenhuis heeft verlaten verder te herstellen ten huize van haar zuster, mevrouw Martha de Kroon, 35, in de voorstand Marl boro. zy woonde by haar zuster se dert zy hier verleden jaar december aankwam. De toestand van mevrouw De Kroon werd gisteren door de dok toren „goed" genoemd. munistenleiders, die het resultaat moet zijn van dit overleg en nog dit voorjaar gehouden zou moeten worden, is bedoeld als eerste van een aantal regionale conferenties van communistische partijen, met als doel het houden van een commu nistische wereldconferentie. Botsingen in India Gisteren, de derde stemdag in de algemene verkiezingen in India, zyn in de staat Bihar negentien personen ge wond geraakt by een botsing tussen aanhangers van verschillende tegen over elkaar staande politieke partij en. Elders in Bihar gingen de te genstanders elkaar te lijf met ste nen en een hut werd in brand ge stoken. Donderdagavond zijn in de oude ommuurde binnenstad van Nieuw Delhi by botsingen 25 perso nen gewond. Twee parlementai re kandidaten werden gearresteerd en een derde werd in een donkere steeg in zyn hand gestoken. Doden in Guinee Portugese troepen die vechten tegen de rebel len in Portugees Guinee hebben de I afgelopen week elf doden verloren. De rebellen verloren 30 man, aldus een Portugees communiqué uitgegeven in Bussau, de hoofdstad van het land. „700 Jaar Lelden" 8 uur nam. Lelds Volkshuis: Kinderoperettegt( Geb. Chr. Sociale Belangen Chr. Besturenbond. Oprichting vit wenbond CNV?. 8 uur nam Rottlers", 8 Stadhuis (wachtkamer trouwzaj Zitting Bouwfonds Ned. Gemeeni 7 8 uur nam, Ch. de Bourbonhof: Elektronica^ ,JDe Detector". 7.30 9.30 uur nsi Universiteit: Centre culturel fr gais. Lezing M. Guy Mollat du Jo dln over „Jean-Phllippe Rameau Indes Gal antes", 8 uur nam. WOENSDAG Camera-theater: K. en O .-film de maand ,,L' amour 20 ans" 9.15 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadertni Jehovah's getuigen, 7.25 uur nam. Stadsgehoorzaal: Meesterserie K, O The Festival Strings Luzem. LEDO 14 j. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur; non 2.15. 4.45. 6.45 en 9.15 uur. CAMERA- „De amoureuze «vat ren van Moll Flanders". 18 J. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Wie ls bang voor Vlrg Woolf?". 18 J. Dagelijks 2.30. 6.45 en 9.15 uur; 2.15 4.45, 6.45 en 9.15 uur. REX: „Zeven tegen allen", 14 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zon R) 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON„De ongeloofiyke oéde winning". 14 j. i— Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zon 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur STUDIO: Ingmar Bergman FeetL (18 J1ste week: 16—17 febr."' maagdenbron: 1819 febr. Een la na liefde; 2021 febr. Wilde aardbfl n€ 2223 febr. Het zevende zegel. D lilks 2.30 7 en 0.15 uur- zondag 0 ASTRAWassenaar: „Arabesque J., vrijdag 8 uur; zaterdag 7 en uur; zondag 7 en 9.15 uur. Zondagn dag 2.30 uur: „Mariintie CT1 alle leeftyden. .Marijntje Gljzens Jet rgj TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Ten toonstelling schilderijen etsen en tekeningen j. Theo Daamen. Maandag t/m vrij" 9 uur voorm. 5 uur nam. (tot,e februari). De Lakenhal- Dag 10-0 uur: osei i -5 uur >r Lakenhal: Tentoonstelling van tin nlngen door kinderen. Werkdagen 5 uur; zondag 15 uur. (t/m 19 bruarl). Legermuseum (Pesthulslaan) uitzondering van zaterdag van 10 He (zondag 1-R uur) de Rijksmuseum voor Volkenkuiter Tentoonstelling: „Ball, beeld 7.. droombeeld". Geopend dagelijks 17 uur; "s zondags 1317 uur (#01 maart). Sti Rijksmuseum voor Volkenkuled Tentoonstelling van Japanse preisei. van Kyösaï Dagelijks 10 17 's Zondags 13 17 uur saf Rijksmuseum voor Volkenku^1- (Steenstra-at 1). Dag 10-17 u: n aags 13-17 hut da: Rllksmuseum voor de geechleC hel der natuurwetenschappenDag Ve ao"d '"4 UUI Uk Universiteit: Dles-tentoonste BOI Acad. Hist. Museum. Geopend m. dag tot vrijdag 9.30 uur voorm.- uur nam. (tot 24 februari). hel Wassenaar (Kunstzaal Hete: Tentoonstelling werk van Pa) Braat, Cees Vlag en Plet Rlethc Werkd. 10 uur voorm.5 uur 1 bovendien dinsdagavond 810 (t/m 23 februari). Avond, en nachtdienst der apoth Geopend voor spoedeisende gi US len: apotheek Tot Hulp der Mentrpi held, Hooigracht 48. tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond-ker nachtdienst van apotheek R. v. B pg Smallenburg te Leiderdorp wordt v genomen door apotheek Tot Hulp "el Menschheid. da£ De Oegstgeestse Apotheek en 1 *h theek Voorschoten zijn geopend, tot WeekelndedleLSt der alsartseiop Zaterdagmorgen vóór 12 uur 1H®2 plege men de eigen hulsarts zoé Na zaterdagmiddag 12 uur «pri men voor spoedgevallen dokter oaH foon 2 2 2 2 2. 6 g By geen geboot van uw üulsarldag specialist (of diens waarnemers) op dokterstelefoon 22222. ADVERTENTIE 24 uurs autohulpdienst Tel. 21496? - b.g.g. (Van donderdag 16 februari t/m woensdag 22 februari ZATERDAG 18 FEBRUARI Visum afgeschaft Ter gelegen heid van het internationale toeristi sche jaar heeft de Bulgaarse re gering besloten geen visum te eisen Communistisch overleg Volgen dat ook dit veel te lang ging duren, de week begint in Warschau overleg Eer we de transportelee losgemaakt tussen communistische partyfunc- j van toeristen die dit jaar het land en langs de kant hadden gemanoeu- tionarissen uit Oost- en West- bezoeken en er meer dan 24 uur vreerd en de tractor op de plaats van Europa ter voorbereiding van een maar niet langer dan twee maanden het ongeluk zou zyn. was de sneeuw conferentie van Europese communis- blij ven. Na 31 december zal Bulga- brug misschien al gebroken. tische partijen, zo is uit welingelich- j rije dit beleid handhaven voor toe- j I te bron in Moskou vernomen. De I risten uit landen waarvoor Bulgaren Wordt vervolgd, .topconferentie' van Europese com- ook geen visum nodig hebben. I Kurzaal, 20.15 uur: Het Resld Orkest, m.m.v. MaJcom Frager. ZONDAG 19 FEBRUARI Kon. Sohouwburg, 14.00 uur: sche Comedle: „'n Zondag ln York". Diligentia. 14.30 uur: Raymond wen thai, plajio. MAANDAG 20 FEBRUARI Kon. Schouwburg 20.15 uur: n Rotterdams Toneel: „Madame Pril te far DINSDAG 21 FEBRUARI „i-r: thuiskomst" Joseph's Place. 22.30 uur: Cab« Chanson van Jan Edgar: „Zlm blm" WOENSDAG 22 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: N laj dse Comedle: „Een appel vtx dorst". Kurzaal. 20.15 uur: Het Reside Orkest rn.mv. Ida Haendel. vlo? het Groot Omroepkoor der NRU N rim

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2