T oenaderingspogingen naar Democraten '66 Historische vondsten in Katwijk 6 Akkoord Amerikaanse artsen- fondsen in zicht Nacht zonder einde SCHUOEL'f PAGINA 2 LEIDSCB DAGBLAD Vervolg van pag. 1 Opvallend zijn de toenaderingspo gingen, die zowel de Partij van de Arbeid, de KVP als de ARP gisteren al maakten naar de nieuwe politieke komeet, Democraten '66. Alle drie de fracties vinden, dat reeds bü de formatie aandacht moet worden be steed aan de mogelijke veranderin gen van het kiesstelsel, hetgeen een van de wensen is van D '66. De KVP wil bovendien, gezien de uit de verkiezingen gebleken vernieuwings drang en de „deconfessionering" (de verzwakking van het kerkelijk karak ter van de KVP), aan de verande ring van de partijstructuur aandacht besteden. Gesprek Het verst ging de Partij van de Arbeid. Fractievoorzitter Den Uyl heeft de leider van Democraten '66, mr, Van Mierlo, gevraagd om een bespreking, waarin kan worden na gegaan of samenwerking tussen bei de fracties mogelijk is bij het stre ven naar verbetering van het poli tieke stelsel. De PvdA vindt, dat er in dit opzicht overeenstemming mo gelijk is. De P.v.dA. wil gedeeltelijke invoering van een dis trictenstelsel <60 procent van het parlement gekozen in districten, 40 procent volgens het bestaande stelsel van evenredige vertegenwoordiging). D '66 wil een stelsel, waarin per dis trict twee tot drie afgevaardigden worden gekozen. De Partij van de Arbeid is verder van mening, dat het nieuwe kabinet de invloed van de kiezer op de kabinetsvorming moet vergroten waardoor de openheid en de controleerbaarheid van het lands bestuur wordt bevorderd. Deze op vatting lijkt op de andere grote wens van Democraten '66: een recht streekse verkiezing van de minister president. Mr. Van Mierlo heeft in middels laten weten, dat hij van daag met zijn fractie over de socia listische voorstellen zal vergaderen en daarna zou antwoorden. Vriendelijk Opvallend was ook de vriendelijk heid, waarmee de nieuwe fractielei der van de ARP, mr. Biesheuvel, de Democraten bejegende. Hij noemde de opkomst van D '66 een uiting van vernieuwingsdrang en maakte een duidelijk onderscheid tussen D '66 en de Boerenpartij, die IJj slechts zag als een uiting van onbehagen. Hij wilde de Democraten niet bij voor baat uitsluiten van regeringsdeelne ming en voegde daaraan toe, dat het ontbreken van bestuurservaring geen bezwaar is. „Dat komt snel ge noeg", aldus mr. Biesheuvel. Het staat overigens vast, dat D '66 niet aan een kabinet zal meedoen als de verwezenlijking van haar twee voor naamste punten (meervoudige dis trictenstelsel en verkiesbare premier) niet op het regeringsprogramma 6taan. In een uitzending van „Achter het Nieuws" heeft mr. Van Mierlo daarover gisteravond geen misver, pt.and laten bestaan. Niet warm De Landelijke Huisartsen Vereni ging is bereid een overeenkomst te tekenen met de twee grootste zieken fondsorganisaties in ons land, die tweederde van alle ziekenfondsen vertegenwoordigen en die hebben aangeboden de in het rapport van de commissie-Van der Ven genoemde abonnementshonoraria te betalen zonder koppeling aan de salaris ontwikkeling van de artsen in over heidsdienst. Daarmee zijn de artsen afgestapt van hun principiële uit gangspunt, dat de bedragen en de argumentatie voor de honorarium structuur uit het rapport van de commissie.Van der Ven als één ge heel dienen te worden beschouwd. Deze nachtelijke beslissing van de Landelijke Huisartsen Vereniging, die werd genomen tijdens een vergade ring in Utrecht, kan betekenen dat het al maandenlang slepende con flict tussen huisartsen en zieken fondsen uit de wereld is. De vraag is alleen nog of de overige vier zieken fondsorganisaties. die in het G.O.Z. zijn vertegenwoordigd, bereid zyn het voorbeeld van de twee grootste orga nisaties te volgen. Reeds werd gesug gereerd, dat zij daartoe mogelijk be- reid»zouden zijn. Ook de fractie vergaderde gisteren naar rechts prof. 1 horst. mr.9Biesheuvel en de heer Goudzwaard. Beernink, lopen niet warm voor een verandering van het kiesstelsel. Des noods kan er wel eens over gepraat worden, zeiden zij. Van positieve be reidheid gaven zij echter geen blijk. Vandaag komt de formele kabi netsformatie op gang. De Koningin begint gewoontegetrouw met een bespreking met haar voornaamste adviseurs: de vice-president van óe Raad van State, prof. Beel, de voor zitter van de Eerste Kamer, prof. Mazure en die van de Tweede Ka mer, mr. Van Thiel. Daarna komen in volgorde van fractiegrootte de fractieleiders op bezoek. De voorzit ters van de kleinere fracties worden waarschijnlijk morgefl ontvangen. A. Diepen- Bij graafwerkzaamheden in plan „Cleijn Dnijn" Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Marie-Louise Geertruida, d.v. Palm-Goekoop, Wassenaar; Peter Cornells Willem, z.v. Van der Mark- Hoevers, Zwijndrecht; Lodewijk Pie- ter, z.v. Quarles van Ufford-Loeber. 's-Gravenpolder. OverledenChristophina Bertina Verloop, w.v. W. F. Denninghoff Stelling, 92 jr, Bussum; Angenita Henriëtte van Veen-Snethlage, 79 jr, 's-Gravenhage; Ernst Ludwig Heuss, 56 jr, Hilversum; Gerardus Hermanus Bruins, 89 jr, Utrecht; A. H. Bloot. Rotterdam. Tijdens graafwerkzaamheden ten be hoeve van het bouwrypmaken van de gronden in het Katwijkse uit breidingsplan „Clcyn Duijn" heeft men enkele oudheidkundige vond sten gedaan. Er werd een palissade (een omheining van in de grond geslagen palen of staken, die tot beschutting of verdediging diende) ontdekt en er werden scherven van aardewerk uit de Romeinse tyd op gegraven. Het gemeentebestuur van Katwijk, dat natuurlijk van deze vondsten op de hoogte werd gesteld, heeft contact opgenomen met de Rijks dienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek in Amersfoort De ze dienst heeft in Katwijk reeds een vluchtig onderzoek ingesteld naar de herkomst van de scherven en de Ons dagelijks vervolgverhaal 67. Ernstiger nog waren mijn redenen om Zagero en dus ook zijn ver trouwde vriend Solly Levin te verdenken. Zagero had in het vlieg tuig aan Margaret Ross gevraagd wanneer de maaltijd geserveerd zou worden een lelijk punt in zijn nadeel. Solly Levin was dicht bij de zender geweest toen deze zo plotse ling op de grond viel ook een le lijk punt. Zagero had met de ben zine geholpen en wat de doorslag gaf: Zagero leek net zomin op een bokser als Levin op een boksmana ger. Een punt in hun nadeel was tevens het feit dat Mageret Ross me verzekerde dat Corazzini zijn plaats in het vliegtuig geen ogenblik had verlaten. Dat sloot Corazzini echter niet uit, want hij kon een mede plichtige hebben. Maar wie was die medeplichtige? Ineens bedacht ik me met een schok dat ik in verband met de twee revolvers aangenomen had dat er ook twee moordenaars zouden zijn, maar waarom niet drie? Waarom kon het niet mogelijk zijn dat Co razzini, Zagero en Levin samenwerk ten? Ik pijnigde er mijn hersens over, maar bereikte er letterlijk niets mee. en voelde me er hoe langer hoe meer zeker van worden dat er een af schuwelijke tragedie op komst -.vas. Bijna met geweld prentte ik me zelf in dat het in geval van drie moordenaars nog niet vaststond dat ze inderdaad samenwerkten, maar toch mocht Ik deze mogelijkheid ze ker niet over het hoofd zien. Om ongeveer drie uur in de mor gen we volgden nog steeds de ba- kenvlaggen die zich in het licht van de koplampen in een eindeloos lij kende rij aftekenden verminderde de motor snelheid, schakelde Jack- straw, die achter het stuur zat, on verwacht over en reden we de hel- door Alistair Maclean ling op van de eerste heuvels die naar de kronkelende pas voerden die de Vindeby Nunataks zo ongeveer in twee helften sneed. We hadden na tuurlijk ook om de Nunataks heen kunnen rijden, maar dat zou ons misschien wel twee dagen extra ge kost hebben en daar de bijna twintig kilometer lange pas duidelijk zicht baar was afgebakend, had een om weg totaal geen doel. Twee uur later begonnen de hel lingen veel steiler te worden en slip ten en draaiden de rupsbanden door op de bevroren sneeuw. We stuw den wat benzinevaten en andere uit rusting van de slee in de tractorca bine en kregen op die manier ge wicht genoeg om verder slippen en wegglijden te voorkomen. Deson danks vorderden we slechts lang zaam. We reden zigzag en deden over de laatste twee kilometer voor de in gang van de pas bijna meer dan een uur Bij de ingang stopten we. De pas had aan één kant en over de gehele lengte een diepe gletsjerspleet Ofschoon het pad vrij goed te be rijden was, leek het me toch riskant en wilde ik liever wachten op de korte schemering in de middag. Terwijl het ontbijt werd klaarge maakt, ging ik even naar Mahler en Marie LeGarde kijken. De tempera tuur was intussen flink gestegen, maar dit had geen van beiden kun nen helpen. Marie LeGarde gaf de indruk of ze in weken helemaal niets gegeten had. Haar sterk vermagerd, ingevallen gezicht droeg de sporen van haar lijden en zat vol rauwe plekken en blaren. De vroeger zo glanzende ogen waren dof. met bloed doorlopen en puilden uit. Ze had in tien uur geen woord meer gezegd, en zat alleen maar roerloos bij de kachel. In de zeldzame ogenblikken dat ze wakker was, rilde ze aan een stuk door en staarde met lege ogen voor zich uit. Theodoor Mahler scheen er beter aan toe te zijn dan Marie LeGarde, maar als zijn krach ten het gingen begeven, zou het in een uur met hem gedaan zijn dat wist ik zeker. Wat we Margaret Ross liever gezegd ook voor hem gedaan hadden: de klauwen van de bevriezing hadden zich al in zijn voe ten geslagen. Bovendien had hij een flinke kou te pakken een zeld zaamheid in het poolgebied, zodat hij bij het vertrek uit New York vermoedelijk al aangestoken geweest moest zijn waartegen hij geen weerstand meer had; ook kwam hij vol puisten te zitten. Hij haalde moei lijk adem, de zoete geur van aceton werd sterker en sterker. Wel scheen hij volkomen bij zijn positieven te zijn Oppervlakkig te zien inder daad in een betere conditie dan Ma rie LeGarde, maar ik was ervan overtuigd dat de coma elk ogenblik zou kunnen intreden. Om acht uur begaven Jack- straw en ik ons naar de voet van een heuvel en zochten we verbin ding met Hillcrest. Ik kreeg een koud gevoel toen ik hoorde dat ze in de afgelopen twaalf uur slechts een paar kilometer waren opgeschoten. Het was bij hen veel kouder dan bij ons en onder die omstandigheden en al gebruikten ze dan kachels en branders bleek het ontzettend veel tijd te kosten om een vat van bijna veertig liter benzine tot het kookpunt te brengen. In minder dan één mi- nuut had de Sneeuwkat alle benzi- i ne alweer verbruikt die in een half I uur was gedestilleerd. Verder had Hillcrest totaal geen nieuws. Ze had- den juist een uur geleden Uplavnik opgeroepen, maar er viel niets te rapporteren. Zonder een woord te zeggen namen Jackstraw en ik zender en antenne weer mee terug naar de tractor. Hij sprak nauwe lijks en glimlachte zelfs haast niet meer. Zelf kreeg ik het ellendige ge voel dat er niet de minste hoop meer bestend. Tegen elf uur sloegen we de mo tor weer aan. Ik zat zelf achter het stuur en reed langzaam de pas in. Overigens was ik de enige die zich op de tractor bevond. Mahler en Marie LeGarde, geheel weggedo ken in een dikke laag kleren en de- I kens, zaten op de hondeslee. De an- deren liepen. De tractor was breed, het pad smal en met veel oneffen heden. Als we zouden slippen en in de gletsjerspleet glijden, had in de cabine niemand meer kans gehad. Wordt vervolgd. betekenis van de palissade. Dit on derzoek zal binnenkort worden voortgezet. Reeds eerder heeft men in „Cleijn Duijn" opgravingen verricht, waar om rekening wordt gehouden met de omstandigheid, dat daarop de vondsten van thans betrekking hebben. B. en W. van Katwijk hebben de Dienst van Openbare Werken, on der wiens werkterrein het bouwrrjp- maken van „Cleijn Duyn'' ressor teert, opgedragen geen nadere me- afweer tegen atoomaanval De Verenigde Staten hebben mo derne radarstelsels en raketten voor korte en lange afstand ontwikkeld die een doeltreffende afweer vormen togen atoomaa.iwallen op beperkte schaal. Zou de Sowjet-Unie echter een totale kernoorlog ontketenen dan zouden hoe dan ook waarschijnlijk tientallen vijandelijke atoomwapens in Amerikaanse steden exploderen, zo heeft dr. John Poster, hoofd van de afdeling speurwerk van het ministe rie van Defensie in Washington, on langs toegegeven op een besloten bijeenkomst van een senaatscommis sie. Voornamelijk door die onvermij delijkheid. dat bij een grootscheepse aanval kernwapens door het afweer - net heen zullen schieten s'eunde Fos- Vrijwel alle Amerikaanse militaire leiders dringen aan op onmiddellijke bescherming van vijftig grote Ameri kaanse steden met behulp van lange- en korte-afstandsraketten. President Johnson wil als bekend eerst afwach ten of Moskou akkoord gaat met we derzijdse beperking van de anti-ra ketdefensie, waardoor zeer veel geld zou worden bespaard. Drie jaar geëist cjendLa nersociëteit ..'t Venster", 8 Rembrandt-Iyc 5pr. dr. E. H. F. voeding in een Stadsgehoorzaal: Libelle-n; :.30, 7 en 9.15 uur nam. Auberge Frangalse: Café-chantai Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventskerk. 10 11 uur voorm. Bijbelstudie; 11 12 uur ds K. C. van Oossanen. Roomburg (hockeykantine) Folk Wilskracht" 8 uur nan: ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen, 4 en 6.30 u nan Dordrecht, 2 lijk christendom. Spr. evangelist N. v. v. d Brugge, 7.30 uur nam. StadsgehoorzaalZondagmorgenge- sprek o.l.v. dr. P. L. Schoonheim. In terview met redacties van vijf Leidse dagbladen. 10.45 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. voor roofoverval Familieleden op postkantoor vermoordden De officier van Justitie by de rechtbank in Groningen heeft tegen een 21-jarige elektricie nuit Opende wegens een door hem gepleegde roof overval op het postkantoor in Groo- tegast drie jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. Verdachte was op 16 december van het vorige jaar het postkantoor in Grootegast binnenge komen, richtte een gaspistool op de postkantoorhouder én eiste geld. De buit bedroeg f 520. Op het moment van de overval was er f 12.000 in kas aanwezig. Op grond van een signale ment kon de dader neg diezelfde middag door de rijkspolitie worden gepakt. De rechtbank zal over veer tien dagen vonnis wijzen. ADVERTENTIE dedelingen over de vondsten te verstrekken voor het onderzoek van het R.O.B. resultaat heeft op- grootmoeders Een 58-jarige moeder, haar zeven kinderen en een schoonzoon staan in de Franse stad Rouaan terecht op beschuldiging van moord op twee grootmoeders. Beiden werden ver moord omdat de ouderdomskwalen waaraan zij leden, de familie teveel last bezorgden. Volgens de openbare aankla ger hadden zij op twee afzonderlijke familiebijeenkomsten tot de moor den besloten. De familieleden, afkomstig van het Normandische platteland, luisterden gisteren in de volle rechtszaal on bewogen naar de beschuldiging dat de moeder, mevr. Julienne Letondeur in 1959, haar dochter Jacqueline had aangezet om een dodelijke do sis vergif in het eten van haar grootmoeder, mevr. Marguerite Ber nard (73), te doen. De oudste zoon, Francois, wordt er van beschuldigd dat hij in 1963 de grootmoeder van vaderskant, mevr. Louise Letondeur (77), in bed had gewurgd. De moord werd ontdekt, nadat Francois een oom had verteld dat het niet gemakkelijk was om oma om om het leven te brengen. ADVERTENTIE DUBBEL GESTOOKTE CITROEN N V. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Jeugdcommissie De demissio naire staatssecretaris mr. J. H. Gros heide heeft gisteren in de grote ver gaderzaal van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen de .commissie vorming en onderwys leerplichtvrije jeugd" geïnstalleerd. Op vrye voeten De rechter in Flensburg heeft drie Nederlanders, die door de Deense politie waren op gepakt wegens smokkel van porno grafie en vervolgens aan West-Duits- land uitgeleverd waren, tegen beta ling van een borgsom van 2000 gul den op vrije voeten gesteld. De Nederlanders worden beschul digd van onttrekking aan douane-in spectie van 58.000 prikkel-tijd schriften, die in Lübeck wirden be waard, waar de mannen ook voor de rechter zullen moeten verschijnen. Aan brandwonden bezweken In het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam is overleden de 16-jarige classificeer der D. van der Kolk uit de Van der Takstraat 27 in Rotterdam, die zich enkele dagen geleden bij de NV Tan ker Cleaning in Schiedam bij het aansteken van een sigaret in brand had gestoken. Zijn werkkleding had in de kofferruimte van een auto ge legen, waarin zich ook een lekkend vaatje benzine bevond. De kleding was hierdoor doordrenkt met benzi ne. De kameraad van Van der Kolk wikkelde hem ,toen hij als een bran dende fakkel naar buiten rende in een stuk zeildoek, maar kon niet voorkomen, dat de jongeman derde graads brandwonden opliep, waar aan hij thans is overleden. BUITENLAND Minder personeel Het ministe rie van Verkeer in Bonn heeft be kend gemaakt, dat dit jaar het per soneelsbestand bij de Deutsche Bun- desbahn met 13.500 man zal worden ingekrompen. Bij de Duitse spoorwe gen zullen dan nog 416.400 werkne mers in dienst zijn. De aangekon digde inkrimping van het personeels bestand is volgens het verkeersmi- nisterie noodzakelijk geworden om de economische toestand van de spoorwegen te stabiliseren. Doden bij oefening Acht Ko- burgers zijn gisteren gedood en twee gewond toen zij tijdens een Amerikaans-Koreaanse artillerie-oe fening in de gevarenzone kwamen. Onderzocht wordt hoe zij in het ver boden gebied waren gekomen. Te weinig tyd Een Franse post beambte is in Vannes tot vier maan den gevangenisstraf veroordeeld en hij mag vijf jaar lang geen post be stellen, omdat hij duizenden brieven heeft verbrand of verstopt. Hij zou te weinig tijd hebben gehad om ze rond te brengen Granaat ontploft Zes meisjes en drie jongen zijn gisteren om het leven gekomen bij het ontploffen van een mortiergranaat in een dorp bij de grens tussen India en Paki stan op 400 km ten westen van Nieuw Delhi. De kinderen hadden de granaat gevonden op een vroegere schietbaan en waren ermee gaan spelen. Huis in een dag Geprefabriceer de huizen, die ongeschoolde arbeids krachten in een dag in elkaar kun nen zetten, maar een levensduur hebben die gelijk is aan huizen van gewone baksteen, worden door een Britse fabrikant aan de markt ge bracht. Ongeveer tachtig procent van de totale bouwtijd wordt op de fabriek doorgebracht. Hieraan ko men geen beton, cement en kalk te pas, waardoor krimpen, scheuren van kalk e.d. wordt uitgeschakeld Deze eenheden volgens het ,plan- Mucklow' verlaten de fabriek com pleet met elektrische en sanitaire voorzieningen. Afvoerbuizen en een warmelucht verwarmingsinstallatie zijn in een centrale kern voor de voorzieningen ter grootte van een behoorlijke werkkast ondergebracht. Gas in „bevroren grond" De Motherwell Bridge hebben een over eenkomst gesloten voor de construc tie, in licentie, van het .bevroren grond' systeem vooi de opslag van gekoelde, vloeibaar gemaakte gassen, zoals aardgas, propaan en ethy- ongeveer afcmoferischi leen druk. Door deze licentie wordt het mogelijk patenten en kennis te ge bruiken. die al met succes in de Ver. I Staten en Algerije zyn toegepast en I nu worden toegepast by de bouw van vier „bevroren grond"-tanks op Canvey Island aan de noordelijke oever van de Theemsmond voor de opslag by een temperatuur van min 161 graden Celsius van vaten vloei baar gemaakt Algerijns aardgas. Openbare executie Op een plein in de hoofdstad van Jemen, Sanaa, zyn gisteren vier Jemenieten onder grote publieke belangstelling door een vuurpeloton terechtgesteld, zo meldt de Jemenitische radio. Enkele uren tevoren had het hof voor de staatsveiligheid het doodvonnis over hen uitgesproken. De mannen zou den zich schuldig hebben gemaakt aan sabotage. Dubbelspion Een antiquair uit Kopenhagen, die verklaard heeft dat hij dubbelspion voor de Deense in lichtingendienst is geweest, is tot 21 maanden gevangenisstraf veroor deeld wegens het onderhouden van „verraderlijke betrekkingen" met de Oostduitse geheime dienst. Hij zei dat hij een jaar lang zyn dubbele rol had gespeeld, waarbij hy aan de Deense geheime dienst verslag uit bracht over zijn contacten met de communisten. Na een halve eeuw De eerste wereldoorlog, welke 50 jaar geleden in volle hevigheid woedde, heeft gis teren nog een slachtoffer geëist: Adolphe Vigues, een 54-jarige ar beider die bezig was kreupelhout op te ruimen langs een lyn tot waar de Duitsers Frankrijk zyn binnenge drongen. Hij werd gedood door een granaat van 75 mm die pas nu tot ontploffing kwam. Brief van Galileï Een Newyork- se verzamelaar heeft de bibliotheek van de universiteit van Harvard in Cambridge een brief geschonken, die de beroemde astronoom Galileï op 5 januari 1601 te Padua schreef om iemand te bedanken die hem een ge dicht had gestuurd. Anti-bontmutsen De politie in de Turkse hoofdstad Ankara heeft de oorlog verklaard aan de bontmuts, het door Kemal Ataturk ingevoerde hoofddeksel ter vervanging van de door hem ouderwets geachte fez. Krachtens een onder Ataturk uitgevaardigde „hoedenwet" is het de Turken verboden andere dan Westers-getinte hoofddeksels te dra gen en de politie maakt hiervan ge bruik om de weei populair geworden bontmuts van de straat te ver bannen. „700 jaar Leiden" Leids Volkshuis: Kinderoperettee „Maskerette". 7.30 uur nam. DINSDAG Geb. Chr. Sociale Belangen Chr. Besturenbond. Oprichtln wenbond CNV?, 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dien&tvergade klankbeeld over Griekenland, Stadhuis (wachtkamer trouwy Zitting Bouwfonds Ned. 'Gemeen 7 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronica/ „De Detector", 7.30 9.30 uur Universiteit: Centre culturel gais. Lezing M. Guy Mollat du j( din over „Jean-Phllippe Rameau ei Indes Galantes". 8 uur nam WOENSDAG Camera-theater: K. en O .-film de maand ,,L' amour 20 i Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterle i raadsvrouw, DONDERDAG Hogewoerd 176: Dienstvergadenta Jehovah's getuigen, 7.25 uur nam Stadsgehoorzaal: Meesterserie K O. The Festival Strings Luzerm, 8 W. de Zwljgerlaam 105: Baba! spreksavond, 8 uur nam. BIOSCOPEN De helden vaa Telemj LIDO: 14 j. Dagelijks 2.30. 7 en 9.; 2.15. 4.45, 6.45 en 9.11 CAMERA: „De amoi ren van Moll Flanders' Dagelijks 2.30, 7 en 9.1 LUXOR: „Wie is bang voor Vlif 18 J. 18 j 1 9.16 2.15. 4.45, 6.45 en 9.15 REX: „Zeven tegen allen", 14 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zod. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. P' TRIANON„De ongelooflijke winning", 14 J. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 2.15, 4.30, 7 9.15 i STUDIO: Ingmar Bergman Fes Arabesque dag 7 en Zondngo ASTRA—Was J.. vrijdag 8 u uur; zondag 7 dag 2.30 uur: „Marljntje Gfjzens Je alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonste schilderijen etsen en tekening Theo Daamen. Maandag t/m februari). De Lakenhal: Dag 10-6 uur Dc Lakenhal: Tentoonstelling i. nlngen door kinderen. Werkdagen 5 uur: zondag 15 ur~ bruarl). Legermuseum Pesthutalaan uitzondering van zaterdag (zondag 1-6 uur) Rijksmuseum voor Volkenki Tentoonstelling: „Bal' droombeeld". Geopend dagelijks ur; 'b zondags 1317 bo 1 Tentoonstelling van Ji van Kyösaï. Dagelijks 10 - 17 '8 Zondags 13 17 uur Ryksmuseum voor Volkenki Steenstraat 1): Dag. 10-17 i iSt* dagz natuurwetenschappen: Dag Universiteit: Dles-tentoonstf Acad. Hist. Museum. Geopend n >ha dag vrijdag voorm.- d (tot 24 februari). Wassenaar (Kunstzaal Hejc Tentoonstelling werk van Patin Braat, Cees viar &jg" Werkd. 10 uur bovendien dinsdagavond 810 (t/m 23 februari). Avond- en nachtdienst der apotl Geopend voor spoedeisend/ len: apotheek Tot Hulp der apotheek D. C. Kok, Rapenbu genomen door apotheek - theek er theek Voorschoten zijn geopend WeekelndedleLSt der huisarts Zaterdagmorgen vóór spoedgevallen dokte foon 2 2 2 2 2. BU geen gehoor HAAGS A G E N D (Van donderdag 16 februai t/m woensdag 22 februari VRIJDAG 17 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, I sche Comedie„Voorjaarsontwake Theater in de steeg, 21.00 uur baret „Salvo" o.l.v. Inge Tielmat ZATERDAG 18 FEBRUARI Kon. Schouwburg. 20.15 uur, I ten" Comedle: "Je kunt no°" Kiirzaal, 20.15 uur: Het Resldi Orkest, m.m.v. Mal com Frager. ZONDAG 19 FEBRUARI Kon. Sohouwburg, 14.00 uur: sche Comedle: ,,'n Zondag 1 York". Diligentia, 14.30 uur: Raymom wen thai, plano. MAANDAG 20 FEBRUARI Kon. Schouwburg 20.15 uur: Rotterdams Toneel: „Madame Pri DINSDAG 21 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: 1_ groep Centrum: „De thuiskomst Joseph's Place, "22 Jan Edgar: „Zii Comedle: „Èen appel Kurzaal, 20.15 uur: Het Resid Orkest m.m.v. Ida Haendel. vlo het Groot Omroepkoor der NRU -Ut üHop zo

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2