Lenteklokjes Alphen zongen in gevulde zaal Gunstige ontwikkeling van Chr. onderwijs RODE KRUIS IN PAND PLEIN 2 VERHOGING VAN UITKERINGEN *|IE ACTIES VIETNAM fN DE GANG ZETEL VERDELING BLIJFT HETZELFDE Rijnlands Lyceum HA VO-school? Een feest onder Vliet Dirk van Koudekerk aan den Rijn is kalveren-drieling geboren, der Marijke bracht dinsdag kroost ter wereld. Boer N. ieveld, Lagewaard 18, is even- de moeder zeer in zijn schikt de koekalveren. Weten- pmensen hebben reeds be stelling getoond voor deze Marijke en haar jongen en het uitstekend. Zij wilden g voor onze fotograaf pose- (Foto Leidsch Dagblad). Sociale verzekeringen IN RIJNSBURG LEIDSCH DAGBLAD Medische diensten Leiderdorp dokter L. Y. d. Berg. I Busken Huetstraat 22, Hazerswoude, tel. 1714-344: zuster Prins, Kom. van Aalweg 7, tel. 24909. Oegstgeest dokter Held, telefoon i 52255. Voorschoten dokter J. M. Abar- banel, Chopinlaan 32, tel. 3875; tand arts B. van Wijk, Kon. Juliana!aan 32, melden 9.30 uur; Voorschotense 2525. eniging: lol ancnimg en insiana- i penningmeester u. v. a. <_»evt wIJkverpL 2de g n dscentrum. houding van Chr. Scholen in Rijns- overzicht van de financiën van de Wungaardenlaan, tel. 2177. bnr|, de jaarverBldering onder w. vereniging. Warmond dokter Bots. Voor- ding van voorzitter ds. M. C. Groe- j hout. tel. 02532-7393; zuster Pumselie, newoud. In zijn openingswoord wees tel. 070-546308. Wassenaar dokter E. M. N. Oos- terbaan, Pr. Marielaan 14 A. tel. 3056; dokter J. H. Jaarsma, Wittenburger- weg 106, tel. 9676; Wassenaarse Apo theek. Schouwweg 32, telefoon 2402; tandarts J. T. Ancion, Lange Kerk- dam 63. tel. 4207. mgswvurg wees /-s i Heeren z«en Sclloleil Huis in één ag gebouwd Engeland worden thans gepre- teerde huizen aan de markt ge- t, die ongeschoolde ar- irachten in één dag in elkaar tn zetten, maar een levensduur n die gelijk is aan die van hui- an gewone baksteen. Ongeveer ocent van de totale bouwtijd op de fabriek doorgebracht. In i «uw komen geen beton, cement t Ik te pas. De eenheden veria- 8 fabriek compleet met elektri- ra sanitaire voorzieningen, af- »P uizen en een warme lucht ver ingsinstallatie. „Mucklow-plan", zoals dit sys- heet, is in overeenstemming 1 e aanbevelingen van de Britse ng en heeft een certificaat j lofwaardigheid gekregen van itional Building Agency. 1 is mogelijk op deze manier i van 1, 2 of 3 verdiepingen en antoren enz. te bouwen, ens een demonstratie in Am- m werd gisteren een huis van J rerdiepingen met drie slaapka- I uit 4 afzonderlijke eenheden k ongeveer vier ton wogen in gezet. De eenheden werden wn hijskraan op hun plaats ge- t en het huis was in een dag voor bewoning. pUid-Vietnam zijn na beëindi- 7 van het „Tet',-bestand drie acties gevoerd. By de Cambod- grens hebben Amerikaanse den gisteren tot in de nacht isteren op heden hevige strijd rd met naar schatting twee- id man Noordvietnamese troe- 'wee Amerikaanse compagnieën bij deze actie, die „Sam Hous- leet, matige verliezen. Van het Vietnamese 66-ste regiment 137 man het leven. By een actie. „Pershing" genaamd, afspeelt in het mondingsge- an de An Lao in de provincie Dinh, zün 92 opstandelingen De derde operatie speelt zich de provincies Tsjoen Thien in tkong-delta. Drieduizend rege- lanschappen vernietigden daar ietcong-bataljon; van de 500 »an het bataljon zyn er meer DO gesneuveld. Voorts hebben anse mariniers woensdag tij - botsing 243 guerillastry- edood. Deze week was de bloe- In het nieuwe jaar. Amerikaanse luchtstrijdkrach- flberden vandaag weer aanval- M t by de Noordvietnamese ha- •Lng Hoi en ten noordwesten ianoi. Voorts hebben marine- igen gemeld vijftien Noord- M nese jonken en sampans te H|> beschadigd. Aan Amerikaan- gingen tien helikopters ver- H toen zij vier bataljons meer 'ieduizend man aanvoerden "sterking van twee compagnie- de hierboven genoemde veld- de Mekong-delta, 177 km ten Isten van Saigon. De bestuurs- ssie van de Wereldraad van i heeft gisteren gepleit voor Iging van de Ameri- bombardementen op Noord- als een stap die kan leiden Wesonderhandelingen. De Sociaal-Economische Raad heeft in zijn vanochtend gehouden esloten vergadering een vies vastgesteld over de verhoging van uitkeringen van sociale verzeke ringen per 1 januari j.l. De minister I van Sociale Zaken en Volksgezond heid had de raad op 11 januari j.l. i om advies over deze materie ge- vraagd. De uitkeringsbedrag-en krachtens de AOW en de AWW zul len per 1 januari j.l. als volgt stij gen: AOW per jaar: gehuwde bejaarden van f 4254 tot f 4470, ongehuwde bejaarden van f 2994 tot f 3144. AWW per jaar: weduwen met kin deren van f 4254 tot f 4470, weduwen zonder kinderen van f 2994 tot f 3144 wezen tot tien jaar van f 942 tot f 990, wezen van tien tot 16 jaar van f 1410 tot f 1482, wezen van 16 tot 27 jaar van f 1830 tot f 1926. De SER heeft hierbij mede over wogen dat per 1 Juli as., ander meer als gevolg van de huurverhoging op die datum, de uitkeringen opnieuw zullen worden verhoogd. Daarby kan dan het verschil tussen de werkelilke procentuele stijging van het loonin- dexcijfer tot en met 30 Jund '6£ de voorindexering van twee procent worden verwerkt. De uitkeringsbedragen krachtens de In te rimwet-in validitcitsren te trek kers zullen met ingang van 1 januari j.l. als volgt worden verhoogd: In validen in klasse a van f 5826 tot f 5994, invaliden in klasse b van f 4740 tot f 4878; Invaliden in klasse c van f 3648 tot f 3756; invaliden in klasse d van f 2916 tot f 3000. De in 1966 genoten uitkering-in eens van twee procent is niet in de periodieke uitkeringen verwerkt, om dat ook over de in het eerste half jaar genoten I.W.I.-uitkeringen een uitkering-ineens van twee procent zal worden verstrekt. Dit is een ge volg van het feit dat van 1 juli 1967 af de I.W.I.-uitkeringen krachtens een overgangsregeling als uitkerin gen van de wet op de arbeidsonge schiktheidsverzekering zullen wor- het Rijnlands Lyceum in Oegst- zal de Rijnlandse Boekhandel ^1 lag 27 februari de Jaarlijkse vmreekavond houden. De schrij- nton Koolhaas zal onder de ti- Heren in de Mensentuin" een ©cht over zün eigen werk hou- De officiële uitslagen van de ka merverkiezing zijn gisteren vastge steld. Gebleken is, dat in de door het leidsch Dagblad gepubliceerde zetel verdeling zoals die kort na mid dernacht door het A.N.P. was ver strekt geen verandering komt. Noodraad en CDU hebben de kies deler (45.854) niet gehaald. De Nood raad kwam 433 stemmen tekort, de CDU 519 stemmen. By deling door de kiesdeler konden 142 zetels direct worden toegewezen. De acht restze tels vielen ten deel aan de KVP (3), de P.v.d.A. (2), en de AR, VVD en D '66 met elk één. Thc-explosie in Schagen II. Schagen en in Winkel zijn meer dan twintig gevallen van besmette lijke t.b.c. geconstateerd. Deze t.b.c.- explosie liet zich aanvankelijk alar merend aanzien, maar thans zijn de haagden behoorlijk gelocallseerd. Maar voortdurende attentie blijft Het eerste geval werd ontdekt by een bejaarde café-exploitant in Schagen die vyf personen had be smet. By een doorlichting in Winkel werd een bouwvakker als open t.b.c.- haard ontdekt. De man, die in een sanatorium is opgenomen, bezocht vrij intensief verschillende café's, waardoor tenminste vier personen vrij ernstig met t.b.c. werden be smet. Eén van hen was een ober, die op zyn beurt weer besmettingen ver oorzaakte. den beschouwd. Dat houdt o.m. in aanspraak zal ontstaan op een vakantie-uitkering (van zes procent). De kinderbyslagen zullen van 1 Ja nuari j.l. af per kwartaal worden verhoogd: voor een eerste kind van f 95.16 tot f 98.28; voor een tweede en derde kind van f 109.20 tot f 113.10; voor een vierde en een vyfde kind van f 146.64 tot f 152.10; voor een zesde en zevende kind van f 163.80 tot f 169.26; voor een acht ste en elk daarop volgend kind van f 180.96 tot f 187.20. ZOETERWOUDE Veehouder wil niets te maken hebben met Landbouwschap Tot f 60 boete was een inwoner van Zoeterwoude door de Haagse politie rechter bij verstek veroordeeld, om dat hy oP zyn land vee had laten grazen zonder aan de gestelde voor waarden te hebben voldaan ter be strijding van abortus bang. Van het vonnis kwam verdachte in verzet en hy verweerde zich geducht. Niets wilde hy te maken hebben met al hetgeen de PBO oplegt, niets met het Landbouwschap. In woede-uit- bargtingen schold hy er op los. „Als het zo gaat, dan spuit ik alles onder en kan er niets meer groeien," dreig de hy. De officier constateerde, dat het een goed recht van verdachte is zich tegen het Landbouwschap te keren, doch aan de voorschriften zal hy moeten gehoorzamen en daarom luidde de eis bevestiging van het vonnis, hetgeen een nieuwe woede uitbarsting by verdachte tot gevolg had. „Ik protesteer tegen deze gang van zaken, ik kan me niet voorstellen dat u zich voor dat. alles leent. Aanhan gers van de PBO bent u, een PBO- rechtstaat," riep verdachte uit terwyi hy de zaal verliet. De rechter had conform de eis veroordeeld. hij er op dat alles is gelegen. Zonder de Heere Ls ons zwoegen I Door dc heer R. Jagersma, hoofd niets. Wy komen beschaamd uit als Van de Wilhelmlnaschool, werd een wü het zelf willen doen. Wy moeten kort overzicht aangaande deze school het dan ook van God hebben. j gegeven. Het afgelopen jaar Is een Verder zei de predikant, dat onze h*el *oed Jaar geweest. Hy memo kinderen ook van God zijn; een ge-reefde^ dat begin februari dit jaar schenk van Hem. Wij hebben een roeping ten opzichte van de kinde ren om hen goed op te voeden. Na deze opening kwam secretaris J. van Weeren aan het woord. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereni ging thans 265 leden telt en dat het gemiddelde aantal leerlingen in 1966 291 1/3 bedroeg. De Unie-collecte heeft 1485.29 opgebracht. Door de gebouwen commissie, de heren W. Passchier en M. v. d. Anker, is dit Twee gegadigden voor parkeerplaats aan Wassenaarseslag Het recht tot het exploiteren van door een aantal sociale doeleinden de parkeergelegenheid aan de Was senaarse Slag is verleden jaar voor een bedrag van f 10.500,- verpacht geweest aan de heer P. C. van Dam uit Noordwyk. De door de raad vastgestelde tarie ven bedroegen voor een motor f0,15, voor een motor met zyspan f 0,25 voor een personenauto gedurende 2 uur f 0,50 voor een personenauto meer dan 2 uur f 1,- en voor auto bussen en vrachtwagens f2,—. Er heeft zich voor het pachten van de parkeerplaats nu, behalve de heer Van Dam, nog een tweede gegadigde gemeld. Burgemeester en wethou ders stellen de raad nu voor tussen beide gegadigden een onderhandse inschryving te laten houden. De ver pachting zal om. geschieden onder de voorwaarde, dat de tarieven ong- wyzigd biyven. PLEIN 2 Burgemeester en wethouders heb ben de raad een voorstel gezonden betreffende de verhuur van het pand Plein 2, waarin tot verleden jaar de Openbare Bibliotheek was gevestigd. Zoals bekend heeft men voorlopig van een algehele restauratie moeten afzien, omdat de kosten daarvan minstens f200.000.- zullen bedragen. Omdat het pand vermoedelyk zal worden aangewezen als beschermd monument heeft het gemeentebe stuur omtrent de bescherming het advies ingewonnen van de histo rische vereniging „Oud Wassenaer". Deze vereniging heeft geadviseerd het gebouw een bestemming te ge- ven waarby culturele, sociale en in mindere mate commerciële doelstel lingen met elkaar worden vervloch ten. De benedenverdieping zou kunnen worden ingericht als gemeentelijke tentoonstellingsruimte waarin lezin gen, filmavonden e.d. zouden kun nen worden georganiseerd. W. erkennen dat dit plan aantrekkelijke kanten heeft doch hebben toch de voorkeur gegeven aan een andere bestemming waar kan worden gediend. Van verschillende kanten zijn ver zoeken gekomen om het pand te mo gen huren of kopen. Nader overleg met de geïnteresseerden is echter op niets uitgelopen omdat steeds weer de hoge restauratiekosten een be zwaar opleverden. De enige reële mogeiykheid die overbleef, en die nu zal worden verwezeniykt is verhuur van het gebouw aan het Rode Kruis, dat een kantoor, een magazy'n en een ruimte voor ehbo-lessen nodig heeft. Tevens zal het gebouw kunnen worden gebruikt door de bejaarden- sociëteiten de rk. sociëteit zowel als de UW-sociëteit). In de morgen uren zal het gebouw geopen zyn voor bejaarden als een soort tref punt. 's Middags zal er de UW-so- ciëbeit gehouden worden die nu on derdak heeft in het Dorpscentrum. Burgemeester en wethouders stel len de raad voor een bedrag van f 11.100,- te voteren voor enkele noodzakelijke voorzieningen aan het pand. Het bovengedeelte van het pand ls nog bewoond; later zal daar een huisbewaarder gehuisvest kun nen worden. Het Rode Kruis zal f 1200,- huur per jaar betalen. Wassenaar in bouwdistrict Den Haag Onlangs is door het Provinciaal Bestuur bekend gemaakt, dat Was senaar In 1967 voor het eerst deel zou gaan uitmaken van het zoge naamde bouwdistrict Den Haag en omgeving. Zoals bekend krijgt dit district een gezamenlijk woningbouwcontingent. Deze bekendmaking blykt op een misverstand te berusten. Wel waren er besprekingen gaande over toetreding van Wassenaar, maar er was nog geen besluit ge nomen. Burgemeester en wethouders stellen de raad nu voor, tot het dis trict toe te treden. Er zyn verschillende argumenten voor de toetreding, aldus burge meester en wethouders. In de eerste plaats zal Wassenaar de contingen ten die het zelf .inbrengt' in het dis trict, in ieder geval kunnen realise ren. mits uiteraard de bouwplannen tydig gereed zyn. De verdeling van het contingent over de gemeenten die tot het district behoren ge schiedt niet op basis van de inwo neraantallen, maar meer op basis van gereedliggende plannen. Een groot voordeel is bovendien, dat het in districtsverband eerder mogehjk is in aanmerking te komen voor ex tra contingenten uit de ryksreserve. Het toetreden brengt geen conse- kwenties met zich mee wat het huis vestingsbeleid betreft. Wasse naar zal dus niet kunnen worden verplicht inwoners van de andere ge meenten huisvesting te bieden. De mogeiykheden tot het realiseren van een groter bouwproject in een bouw- stroom zyn in districtsverband gro ter. Burgemeester en wethouders me nen .dat toetreding tot het district de voortgang van de woningbouw slechts zal bevorderen. Heemsteedse dodelijk verongelukt In een ziekenhuis in Haarlem is vannacht overleden de 26-jarige mej. M. Uitendaal uit Heemstede ,die gis teravond omstreeks kwart voor elf ernstig gewond was geraakt by een verkeersongeluk in Hillegom. Zy werd op de Haarlemmerstraat gegre pen door een personenauto, be stuurd door een inwoner van Benne- broek. Het meisje werd in de berm aan gereden toen de autobestuurder moest uitwyken voor een overstekend meisje. Nadat dr. Le Cocq d' Ar- mandville uit Hillegom eerste hulp had verleend, werd mej. Uitendaal naar de Mariastichting in Haarlem vervoerd. mej. T. Klees haar 40-jarig jubi leum als onderwyzeres heeft gevierd. De school werd aan het begin van het jaar door 215 leerlingen bezocht. Veertien meisjes gingen naar de huishoudschool, 5 jongens naar de technische school, 11 naar de ulo en 1 naar een lyceum. Uit het overzicht van het hoofd van de Ireneschool, de heer W. de Graaff, bleek, dat het aantal leer lingen van deze school tussen de 80 en 90 lag. Veertien leerlingen gin gen van school en 14 leerlingen kwa men in de eerste klas. By de bestuursverkiezing werden de aftredende heren ds. M. C. Groe- newoud, M. v. d. Anker. W. Pas schier en N. van Egmond by accla matie herbenoemd. Na afloop van het huishoudelyk gedeelte werden door de heer Jagersma nog enkele onderwysfilms vertoond. Wapens ontdekt van Peking- communisten De politie van Genua heeft giste ren in een tunnel in de buurt van de stad een hoeveelheid wapens, waaronder pantser-vuisten, mortier granaten en anti-tankmynen ont dekt. De wapens, vermoedeiyk uit de tweede wereldoorlog, werden gevon den tydens een onderzoek, dat de politie in het gehele land instelt na dat men vorige maand in Milaan een geheime werkplaats ontdekte, waar bommen werden vervaardigd. Deze zou toebehoren aan een Pe king-gezin de communistische groe pering, die ervan wordt verdacht aanslagen op fabrieken en militaire installaties te hebben beraamd. VOORSCHOTEN Fous Jansen in C.C. Fons Jansen's oecumenisch een- manscabaret trok vele Voorschote- naren op uitnodiging van 't Nut naar Ihet Cultureel Centrum. Fons Jansen is een groot artiest, zyn opleiding kreeg hy „op de toneel school met de bybel" en zo stoeide hy speldenprikkend, heilige huisjes omverlopend met zaken, die zich in en rondom de kerken afspelen. „Twee duizend jaar Christendom heeft ge zorgd voor 2000 christeiyke kerkge nootschappen. Is dat om te lachen? Allebei, je lacht je tranen. „Woor den van Fons Jansen, die zyn gehele programma kenmerken. Twee en een half uur vermaakte hy de toehoorders met de vermake- ïykheden der kerken. Fons Jansen werd bygestaan door Frans Oudhoff, die de arrangementen verzorgde. WASSENAAR „Vrienden van Wassenaar" In Wassenaar is opgericht de „Vereniging van Vrienden van Was senaar". De leden hiervan worden gevormd door personen, die vorige maand tydens een byeenkomst met de medewerking van het Ingenieurs bureau voor Verkeerskunde in Den Haag een ontwerp-verkeersstruc- tuurplan voor Wassenaar bepleitten en dit plan aan de gemeenteraad aanboden. In deze vereniging werken vrijwel alle geledingen van de burgery sa men. Dit komt onder meer tot uit drukking in het feit, dat naast een aantal particuliere initiatiefnemers, vertegenwoordigers uit tal van plaat - seiyke verenigingen en organisaties in het algemeen bestuur zitting heb ben genomen. De vereniging stelt zich ten doel. op niet politieke grondslag, de leef baarheid en de recreatiemogeiykhe- den van Wassenaar, ook in het ka der van de ruimteiyke ordening, te behouden en te bevorderen. Dit op zodanige wyze, dat het eigen karak ter van de gemeente biyft gehand haafd. Men wil actuele vraagstuk ken in studie nemen, die op het ge bied van de leefbaarheid en recrea tie liggen, dit alles zoveel mogeiyk in overleg met de plaatseiyke over heid. Tydens de te houden eerste le denvergadering, waarby ook een pro gramma voor de toekomst bekend zal worden gemaakt, zal prof. mr. C. H. F. Polak, hoogleraar aan de Ryks- universlteit van Lelden, een inlei ding houden. BESTUUR HEEFT GOEDE HOOP Voor de voorlichtingsavond over de mammoetwet, die het Rynlands Ly ceum in Oegstgeest gisteren beleg de voor ouders van lerlingen van lagere scholen, bestond grote be langstelling. Behalve ouders waren tal van schoolhoofden, ook van bui ten Oegstgeest aanwezig, alsmede vele leden van de gemeenteraad. Deze samenkomst werd geopend door de president-curator, prof. dr. P. Th. Oosterhoff. De rector van het Lyceum, dr. J. P. Naeff, kreeg als eerste het woord om de betekenis van de mammoetwet voor het Ryn lands Lyceum uiteen te zetten. Het gaat om een ingewikkelde en onover- zichteiyke zaak, waarvan de gevol gen zeer ingrijpend zyn. Er wordt daarom thans koortachtig over fusies gesproken. De kaart van het onderwys zal sterk veranderen, doch hoe zullen die veranderingen eruit zien? Naast de lagere openba re en byzondere scholen bestaan er byzondere neutrale scholen, waartoe het R.L. behoort. Dit soort scholen heeft een onafhankeiyke bestuurs- WARMOND Jeugdconcert in 't Trefpunt In 't Trefpunt In Warmond zal dinsdag 21 februari, 's middags om half drie een jeugdconcert wor den gegeven door het West Neder lands Symphonie-orkest onder lei ding van de heer Sam Swaap. Uitgevoerd zullen worden: 1. 2 de len uit „Eine kleine Nachtmusik" Mozart 2. Fluitconcert Mazart 3. Kindersymphonie Jos. Haydn 4. Roemeense Volksdansen Bartok 5. Marsch Militair Suhubert. Dit concert is toegankeiyk voor de leerlingen van de 4e, 5e en 6e klas der in deze gemeente gevestigde la gere scholen. Een „Lenteklokjes"-avond onder Dirk van Vliet is een feest, in Alphen zowel als in Katwijk, Sassenheim, Aalsmeer. De Nutszaal was uitverkocht. De eerste aanblik op het volle en volkleurige kinderpodium na openschuiven van het gordijn brengt altijd ontroering over de ouders en verwanten. «en orkestje van drie bij, trommetje, triangel, kleppers, en één vervaarhjke stokslag op het humoristische punt breekt alle yszeeën ter wereld. Of een solistje hier, een solo-tje daar. Of by voetstampen, ter aandikking van een geestige conclusie in de cli max van een lied, schiet de zaal on weerstaanbaar in de lach door de verrassing van het onverwachte. Aan een dodecafonisch of serieël liedje is kinderzang nog niet toe, het is ons althans nog nimmer vertoond! Het verschil met veel liedjes van vroeger is: dat het huidige kinder lied. meer van het kind uit gedacht wordt en het vroegere de kyk van de oudere op het kind uitdrukte. Maar het blyft gezellig romantisch. Dat blykt afdoende uit de titels. Die luidden by groep A (de jongsten van de drie groepen). De Oempa's, Het Dieren veilinggebouw, Ik wou dat ik een ezel was, De kippetjes van de koning (van de componisten Bernard Diamant, G. v. Leeuwen, Wim Gaf fel en Paul van Westering). Dat werd niet alleen hartelyk zingen, maar Dit was 'n heenwijzing naar groep 2 van het programma, dat 12 groepen vermeldde. Als naar goed gebruik be vatten eerste en laatste groep steeds geestelijke liederen. Met de groepen B en C stijgen naturlyk de techni sche mogelykheden, de ronding plezier hebben bovendien. Je zet er I de volheid in kleuring van de klank. „Daar was laatst een meisje loos" van de B's, een proefje van contra- puntisch zingen, deed de klank wat aan beheersing verliezen, maar ver der zagen wy niet de minste aanlei ding tot een minnetje als kantteke ning. Dirk van Vliet is specialist op dit terrein en een sensitief pedagoog. Zangspelletjes kunnen niet ont breken, waarbij ervaring in toneel, regio met eenvoudige middelen een duchtig woordje mee kan spreken Soms lopen daar ongewilde improvi saties door, byv. van een paar nau- weiyks geborenen, een soort aard mannetjes, die bepaalde bewegings figuren niet „door" hadden en alles tegendraads verrichtten. Dat werden heldinnen van de avond. Elk toneel- incidentje bezorgt een schaterlach. Blokfluit spelen onder Van Vüet moet ook aantrekkeiyk zyn. Er ston den (niet zaten!) drie dozyn liefheb bers daarvan aangetreden, een rijk gezicht. Als één man fluiten ge schiedde soms maar tenaasteby maar ..concerteren" is daarby niet de bedoeling. De groep werd ook wel als begeleiding ingeschakeld. Maar van A tot Z was steeds Ada v. d. Bent ingeschakeld, een gespecialiseer de pianobegeleidster die in deze ru briek van de muziek en in deze streek van Nederland niet meer weg te denken valt. vorm. Het voordeel daarvan is. dat ouders rechtstreeks contact kunnen hebben met het bestuur en leer krachten. Er is ook een eigen be noemingsbeleid. Plannen De bestemming van het schoolgeld kan men zelf bepalen. Uitwisseling van plannen in en om Leiden heeft nog weinig resultaat gehad. In an dere grote gemeenten ismen reeds klaar. Het blijft evenwel nog gaan om plannen. De m'/mmoetwet is dc eerste wet om het totale voortge zette onderwys in onderling verband te regelen. Thans zyn gymnasium, HJ8. en ulo niet zinvol op elkaar ingesteld. Bovendien is daar de mms by geko men. Er zyn tal van vraagtekens waarom aansluiting van het éne schooltype naar het andere ont breekt. De oplossing moet de mam moetwet brengen. Een logische sa menhang moet worden verkregen. De rector besorak de z.g. brugklas, hoewel een dergeiyke klas niets nieuws is, daar sommige scholen die al hebben. Er zyn duidelyke voor delen aan zo'n brugklas verbonden. De trefzekerheid jen aanzien van het advies voor verdere studie sty'gt er door. De schoolkeus is in dit geval heel wat beter dan via een toela tingsexamen. Toch wordt de taak van schoolhoofden nauweiyks aan getast. daar het geven van advies no dig zal blyven. Niveau Het nadeel van een brugklas is onder meer het bepalen van het ni veau (middelbaar of mulo-niveau). Of men moet in zo'n brugklas groep je* gaan vormen, dus leder zijn eigen hoekje. Noodzakelyk zal zyn de leerlingen aan te passen aan snel ler en zelfstandiger werken. De eerste brugklassen nomen in sep tember '68. Vanuit d cbrugklas kan de leerling komen in het gymnasium, het atheneum. HAVO (hoger alge meen voortgezet onderwys) of MAVO (voortgezet huidige ulo). Het Rynlands Lyceum zal geen MAVO hebben, wel wenst men HAVO, waarop goede kans bestaat, voornameiyk door de nieuwbouw o.a, met grote schoolbibliotheek, een van de grootste van Nederland. Er is bo vendien voor byzonder neutraal on derwys in deze omgeving weinig ge legenheid. Vervolgens kreeg tr. J. Hoekman (schoollera&r, leraar scheikunde) gelegenheid om te spreken over het Voorbereidend Wetenschappeiyk On derwys. Na de pauce sprak drs. H. van Mierlo (leraar aardrijkskunde over HAVO. Deze voorlichtingsavond werd besloten met vragenbeantwoor- dlng door een forum o.l.v. prof. Oos terhoff.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13