China Verkiezingsstrijd loopt ten einde HONDERDEN INCIDENTEN Brandt terug uit Amerika Gift aan Indonesië cjencla MET EEN ENKEL WOORD Nocht f einde •C 't HAAGS?- AGENDi; PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 13 FEBRUARI lfr' De verkiezingsstrijd loopt ten einde. Maar in het laatste weekeinde voor de verkiezingen zijn nog enkele mas sale politieke bijeenkomsten gehou den. De K.V.P. poogde haar positie in Noord-Brabant nog wat te ver stevigen met grootscheepse manifes taties ln Den Bosch en Helmond. De PartU van de Arbeid hield ln in het Amsterdamse Beursgebouw een „Walk-in talk-In". Veel vooraanstaande KVP'ers wa ren zaterdagmiddag naar de Bossche veemarkthallen getrokken voor het promenadeconcert door het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jor- dans. Behalve zeven ministers en eni ge staatssecretarissen waren aanwe zig prof. Romrae, oud minister-pre sident Mar^nen en de gewestelijke lijsttrekkers. Helmond Mr. Van Thiel, minister Luns, lijsttrekker ir. Lardinois en minister Veldkamp voerden gisteren het woord in Helmond. Minister Veld kamp maakte zich daarbij boos op de lijsttrekker drs. Den Uyl, die hij on eerlijke voorlichting verweet over de houding van N.K.V.-voorzitter Mer- tens. Ontoelaatbaar noemde de be windsman het, dat de schijn wordt gewekt als zou de heer Mertens de katholieke werknemers hebben opge wekt om op de P.v.dA. te stem men. Dr. Veldkamp zei, dat de heer Mertens weliswaar uit het bestuur van de K.V.P. is getreden omdat hij als N.K.V.-bestuurder vrij wilde zijn het K.VP.-beleid zonodig te kriti seren, maar dat hij hoewel hij de val van het kabinet-Cals betreur de binnen de K.VP.-gelederen is gebleven. „Ik weet uit contacten, die ik dezer dagen met hem had, dat de uitspraak van de heer Den Uyl hem hindert. Hü staat op het standpunt, dat de katholieke werknemer een mondige kiezer is, die zijn keuze zelf Vervolg van pagina 1 Tijdens de bestandsperiode zijn 390 incidenten geteld door de Ame rikaanse strijdkrachten. Hiervan wer den er 100 als ernstig beschouwd. In totaal zijn achttien Amerika nen gesneuveld en 158 gewond ge raakt bij de aan de vijand te wij ten incidenten tijdens het bestand. Een Amerikaanse woordvoerder deel de mee dat er 12 man aan vijan delijke kant zijn gedood en 65 ver dachten zijn aangehouden. Een zuid- vietnamese woordvoerder heeft mee gedeeld dat er 23 Zuiclvietnamese militairen zijn gesneuveld, dat er der tig soldaten van het regeringsleger gewond zijn geraakt en dat twintig anderen worden vermist. Vanochtend, ruim een etmaal na het aflopen van het bestand ter ge legenheid van het Boeddhistische nieuwjaar, hebben leden van het Vietcong gepoogd het Amerikaanse hoofdkwaritre in het hart van Sai gon met mortiergranaten te beschie ten. Hoewel geen van de 81 mm.- granaten het hoofdkwartier van ge neraal Westmoreland troffen, kwa men twee granaten terecht op een konvooi van Zuidvietnamese para chutisten. van wie er negen werden gedood en negen gewond. moet bepalen aldus de minister. Hy noemde de invloed van de K.VP. op het na-oorlogse sociaal-economi sche beleid zo markant, dat zelfs de P.v.d.A. er geen kritiek op kan uiten. Over de werkloosheid zei de heer Veldkamp dat het niet om de schuldvraag gaat, maar om zo snel mogeiyk dit probleem op te lossen en het verder te voorkomen. Amsterdam Op de byeenkomst van de P.v.dA. in de hoofdstad, welke „walk-4n talk in" werd genoemd stond Ujsttrekker drs. Den Uyl op het spreekgestoelte. Hy verklaarde, dat de P.v.cLA. niet zal deelnemen aan een regering, die zich geen feiteiyke voortgang naar meer rechten van de werknemers ten doel stelt. In antwoord op vragen van Joop van Tyn zei hy, dat gesteld de Party van de Arbeid zo sterk uit de verkiezingen zou komen, dat zy slechts een enkele partner behoefde om een regering te vormen, zy zou kiezen voor de richting De Gaay Fortman-Van Eibergen. Deze byeenkomst van de P.v.d.A. in de Amsterdamse beurs leidde tot ongeregeldheden, waarby twee ar restaties werden verricht door de Amsterdamse politie. Amsterdamse provo's en hun aan hang, die oud-staatssecretaris Egas tot hun favoriet hebben verklaard, trokken na afloop van de byeenkomst naar het Spui om een verkiezings- byeenkomst by Het Lieverdje te houden. Hier werden onder meer rookbommen gegooid en fietsen in het Lieverdje gehangen. De politie had geruime tyd nodig om de orde te herstellen. MEISJE HEVIG MISHANDELD De Elndhovense politie speurt naarstig naar de jongeman, die zich gistermiddag in het Philips de Jongh wandelpark aan een zesjarig meisje uit Eindhoven-Strijp heeft vergre pen en het kind hevig heeft mis handeld. Het kind moest, nadat het door twee oude dames werd gevon den, naar het ziekenhuis worden overgebracht. Het meisje heeft ernstige verwondingen opgelopen, doch de toestand is naar omstan digheden redelyk goed te noemen. De dader heeft zich ongezien uit de voeten weten te maken. Twee dames, die in de buurt van de Achtseweg wandelden, hoorden in het bos een kind schreeuwen, nader- by gekomen zagen zy een bloedend meisje met dichtgeslagen ogen en ge scheurde lip staan. Nadat zy het kind naar een nabygelegen boerde- ry hadden gebracht werd de politie gealarmeerd. In het ziekenhuis bleek, dat het meisje was aangerand, ge slagen en gebeten. Waaxschynlyk heeft het enige tyd bewusteloos in het bos gelegen. De recherche kon spoedig achter halen, dat het meisje om half drie voor een snoepwinkel op het Gelder land plein in Eindhoven op de tank van een bromfiets door een jonge man werd meegenomen. Een 12-ja- rig meisje, die dit gezien heeft, schat te de man op 26 jaar. Vandaar moet de dader met het kind naar het bos zün gereden. Een uur later werd het kind gevonden. De recherche zette onmiddellyk speurhonden aan het werk, die een schoen van het kind vonden in kledingstukken gewikkeld. Men kon het spoor van de dader tot buiten het bos volgen, doch daarna is hij vermoedelijk op zyn brom mer gestapt. De Eindhovense politie heeft een vaag signalement van de dader verspreid dat spreekt van een man van 1.75 meter lang, gekleed in donkerbruine jas en grijze broek. Nederland telt ruim 3 miljoen Astmapatiënten Ons land telt 3.375.000 lichte en ernstige astmapatiënten. Er zyn 250.000 ernstige gevallen, 625.000 Ne derlanders hebben een actuele be handeling nodig, terwyi 2.500.000 mensen herhaaldelyk zorg nodig hebben. Ons land bezit vyf kinder centra voor de opname van astmapa tiënten, met een gezameniyke capa citeit van ongeveer 500 bedden, het geen betekent aat van de drie mil joen Nederlandse kinderen er twee op de 10.000 kunnen worden opge nomen. Als men er van uitgaat, dat één procent van 't totaal aantal Ne derlandse kindei en moet worden be handeld tegen deze volksziekte, dan kunnen slechts twee op de honderd patiëntjes in deze kindercentra een behandeling ondergaan. Dit zei zaterdag prof. dr. N. G. M. Orie, voorzitter van de medische raad van het Nederlands Astma Fonds op een in de jaarbeurs gehouden werk vergadering van de vereniging tot steun aan het Nederlands Astma Fonds, die dit .aar haar eerste lus trum viert. De voorzitter van het NAF, mr. J. L Janssen van Raay, zei. dat het fonds net vorig jaar 400.000 gulden ter beschikking van de astmabestryding heeft kunnen stellen. De Westduitse minister van Bui tenlandse Zaken. Brandt is gisteren in Bonn teruggekeerd na een bezoek van vier dagen aan Amerika, tydens hetwelk hy sprak met president Johnson, de minister van Buiten landse Zaken. Fusk. en andere Ame rikaanse autoriteiten. Hoofdpunten van zyn bespre kingen waren het verdrag voor de niet-verspreiding van atoomwapens, waarover nu onderhandeld wordt door Amerika en de Sowjet-Unie en de Westduitse bydrage aan de kos ten voor her, legeren van Ameri kaanse troepen in West-Duitsland. In Chicago sprak Brandt met kracht de bewering van de Russi sche premier Kosigin tegen, dat West-Duitslaml op revanche uit zou zün. De Russische verklaringen ge- tulgen van wanbegrip, verkeerde in terpretatie van feiten en vUandeiyk- Sprekend over de Duitse politieke verhoudingen in het binnenland zei Brandt dat er inderdaad een stro ming in de Duitse politieke verhou dingen bestaat die tenden ties vertoont van ontevredenheid en frustratie, maar dat de democrati sche krachten sterk genoeg zijn om de basis van de Duitse grondwet te behouden en te beschermen. Vervolg van pag. 1 De stad Peking ls zaterdag onder militair bestuur geplaatst, zo meldt het Japanse dagblad „Mainitsji Sjlmboen". Volgens de correspondent van het blad werd het besluit hiertoe vrijdag genomen en onmiddellyk uitgevoerd door het centraal militair comité van de communistische party en het mi nisterie voor openbare veiligheid. Het besluit werd afgekondigd door de commandant van het garnizoen van Peking en het ministerie voor Openbare Veiligheid en had ten doel de culturele revolutie te voltooien door versterking van de dictatuur van het proletariaat. Het veiligneddsbureau van Peking werd op zeventien januari overgeno men door twee Maoïstische groepen, die volgens berichten voortdurend ru zie met elkaar hadden. Een gevolg van het besluit is dat het plaatseiyk veiligheidsbureau, dat normaal de controle over politie-, brandweer- en verkeersaangelegen- heden heeft, onder militair toezicht van het garnizoenscommando van het volksbevrijdingsleger is geplaatst, aldus de correspondent. Volgens de coirespondent van Mai nitsji Sjimboen is dis instelling van militair gezag nog niet eerder op dergelyke schaal in communistisch China voorgekomen. Hoewel het de creet volgens hem niet zo ver gaat als een staat van beleg, acht hy het voldoende om aan eventuele te genacties van tegenstanders van Mao het hoofd te bieden. De minister zonder portefeuille be last met ontwikkelingshulp, mr. Th. H. Bot. heeft in een brief aan de Tweede Kamer meegedeeld, dat van de 66 miljoen gulden die, krachtens een Nederlandse toezegging van 7 september vorig jaar zullen worden uitgetrokken voor economische hulp aan Indonesië, 22 miljoen zal wor den verstrekt als gift. Omdat een deel van de hulp in de consumptieve sector zal worden aangewend, meent de regering dat „een te zware veiplichtlng tot terug betaling" van niet produktief beste de fondsen zou kunnen leiden tot hernieuwde behoefte aan hulp of vertraging van het economisch her stel Dader moord op Zweedse agenten gegrepen De dader van de moord die 9 ja nuari werd gepleegd op twee Stock- holmse politiemannen en een nacht waker la zaterdag door de Zweedse politie gearresteerd. De moordenaar zelf ex-nachtwaker werd enke le uren na de arrestatie van zijn twee medeplichtigen en vier vrouwen aan gehouden. De moord vond in de handelswyk Handen plaats toen de politieman nen en de waker zich verdekt had den opgesteld om de daders van een diefstal te kunnen arresteren die hun gehele buit idrt hadden kuinnen ver voeren en van wie verwacht werd dat zy terug zouden komen. Toen het drietal op heterdaad werd betrapt had de ex-nachtwaker de politieman nen en de waker met een machine pistool neergeschoten. Op de plaats van het misdrijf werden later 48 pa troonhulzen teruggevonden. De vrou wen waren by de diefstal betrokken. MAANDAG Rest. Van der Heijden: Ver. voor Pedagogiek. Spr. mr. drs. H. J. Viels- ma over „Het probleem van de oudere Jeugd", 8 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstel- Steenschuur 6: Splrltlsch Genoot schap. Spr. dhr. Ten Veen, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: LKK „Voor Allen", soliste Ingrld Haebler, 8 uur nam. DINSDAG Hoge woerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal)- Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 78 uur nam. Opgericht is de N.V. Administratie kantoor van Aandelen Bron's Plasti- ceerinrichting N.V. in Leiden, waarin voor een geplaatst en volgestort aan delenkapitaal van f700 wordt gepar ticipeerd door de heer G. Th. Mulle- man te Waddinxveen. adjunct-direc teur van een N.V., drs. M. J. F. Don kers uit Oegstgeest, accountant en mevrouw de weduwe E. M. H. Bron- Tönis uit Wassenaar. De heer Mulle- man is benoemd tot directeur. ADVERTENTIE Den Uyl trok 5 weken door Nederland en de kiezers zijn gekomen! 5 weken is onze karavaan nu door Nederland getrokken. Overal zijn de kiezers gekomen, bij duizenden, met hun vragen, wensen en adviezen. Ongetwijfeld is er een groeiend ver trouwen in de Partij van de Arbeid, want velen beseffen dat het er nu op aan komt. Dat het nu gaat om een politiek^ die 1waar maakt dat iedereen recht op werk heeft. 2. ernst maakt met de rechten van de werknemers in de bedrijven, 3. de mensen meer vrijheid geeft door te streven naar gelijke rech ten en kleinere inkomensver schillen. Daar gaat het om in de nek-aan-nek race tussen de PvdA en de KVP. De kiezers zélf bepalen op 15 fe bruari wie zal winnen. Den Uyl, een man om mee te werken. Een gewaarschuwd mens stemt voor Uns dagelijks vervolgverhaal door Alistair Maclean 63. Met de passagiers in de cabine was het niet veel beter gesteld. De eerste fysiologische uitwerking van de kou begon zich te laten gelden de haast overweldigende behoefte aan slaap en een totale onverschilligheid voor wat er om hen heen gebeurde. Later zouden de slapeloosheid komen, de bloedarmoede, moei lijkheden met de spysvertering en zenuwinstortingen die tot krankzin nigheid konden leiden. Als de kou nog langer ging duren, volgden al de ze verschynselen het beeld van de onmenselijke ellende op dat ik elke keer weer tegenover me zag als ik voor de zoveelste maal in de cabine kwam om na myn beurt achter het stuur de bloedsomloop te herstellen. Steeds weer was dat beeld hetzelf de De senator zat in elkaar gezakt in een hoek een dode. behalve de ril lingen die hem bij regelmatige tus senpozen overvielen, Mahler scheen te slapen. Mevrouw Dansby-Gregg en Helene zaten dicht tegen elkaar aangedrukt. Een ongelofelyke situatie, bedacht ik me opeens, maar behalve de dood was ook de pool een mid del om alle pretenties en het par venuachtig vernisje van het da- geiyks leven weg te vagen. Eigen lijk geloofde ik niet in onverwachte veranderingen in de menselyke na tuur. Als mevrouw Dansby-Gregg weer terug ln de beschaving zou zyn, werd ze natuurlijk weer zichzelf en vervaagde deze aan haar kamenier betoonde menslievendheid vermoede lijk tot een steeds onduideiyker wor dende en niet zo erg prettige herin nering. Maar toch ondanks uiijn hekel aan mevrouw Dansby-Gregg voelde ik ergens een groeiende be wondering voor deze vrouw. Het zorg vuldig gekoesterde snobisme, het ra zend makend gemak en de neerbui gende minzaamheid waarmee ze zich aanmatigde, waren byzonder irrite rend, maar hierachter en heel diep begraven openbaarde zich iets van de onbaatzuchtigheid die het stempel was van de echte aristocraat. Hoe wel ze klaagde over allerlei kleinig heden. zweeg ze over de dingen die werkelyk een lyden voor haar be tekenden. Ze demonstreerde een ze kere hulpvaardigheid, alsof ze zich er half en half voor schaamde en gaf biyk van een bezorgdheid voor het welzyn van haar kamenier, die zich, misschien niet meer dan een feodale vriendeiykheid in ogenblik ken van tegenspoed, toch op de grens van de tederheid bewoog. Eenmaal zag ik haar een spiegel uit haar handtas nemen, de door de vorst veroorzaakte verwoestingen op het vroeger zo mooie gezicht bestuderen en de spiegel met een onverschillig gebaar weer wegstoppen. Kortom mevrouw Dansby-Gregg leerde me dat het heel gevaarlijk is wat al te gemakkelyk de mensen in soorten te verdelen. Marie LeGarde, de vriendelyke. ontembare Marie LeGarde was 'n zieke oude vrouw geworden, die met het uur zwakker werd. Ze was meestal in slaap, maar als ze ont waakte, deed ze steeds weer ver geefse pogingen om opgewekt en vro- lyk te lyken. Wat echter zoveel van haar eiste dat het tenslotte kenne- ïyk tot een soort wanhoop leidde. Er was niets dat ik voor haar kon doen. Als een oud horloge begon ze op te raken en ging de slagveer /an haar leven het begeven. Twee dagen lan ger in deze kou zouden onherroepe lijk haar dood betekenen. Solly Levin had zich over de bran ders ontfermd waarmee de sneeuw in de emmers op de kachel in sneller tempo gesmolten werd. Met dekens om zich heen, byna geen menselijk wezen meer in zijn vele lagen kleren en met alleen eigenlijk nog maar zyn linkeroog zichtbaar, vormde hij een waar beeld van ellende, maar ik voel de weinig of geen sympathie voor deze man, omdat ik zo myn eigen gedachten over hem had gevormd. Margaret Ross doezelde bij de kachel. Zo snel mogelijk wendde ik myn ogen weer van haar af het magere, witte gezicht deed me als het ware lichameiyk pijn. Met do minee Smallwood was een soort won der gebeurt. Weer een voorbeeld, dacht ik wrang, hoe een mens zich vergissen kan. In plaats /an het eerst in deze ellende onder te gaan, leek het er eerder op dat de domi nee de laatste zou zyn. Een uur of drie terug had hy zyn koffer van de slee gehaald. Toen hy het va lies opende, zag ik nog net even iets van een zwarte toga. Hy had een bijbel uit die koffer gehaald, een bril zonder montuur op zijn neus gezet en zo goed en kwaad als het bij het slechte licht mogelijk was zat hy nu al uren achter elkaar te lezen. Rustig en kalm en toch vol komen waakzaam en bij zyn po sitieven, alsof hy zich schrap wüde zetten om het nog heel lang vol te houden. Als dokter en wetenschaps mens had ik me slechts weinig aan theologische bespiegelingen overge geven, maar ik nam aan dat dominee Smallwood steun vond in iets dat wy niet hadden en ik kon hem er al leen maar om benijden. In de loop van de avond kreeg ik twee klappen te incasseren. De eerste was zeker niet figuurlyk als be- wys heb ik nog steeds een litteken op mijn voorhoofd. Iets voor achten stopten we. Ener- zyds om me aan het zendschema te kunnen houden, anderzijds ik wil de zo lang mogeUjk blijven staan om Hlllcrest meer gelegenheid te geven ons in te halen onder het voor wendsel dat de motor van de Citroen oververhit dreigde te raken, omdat de temperatuur sinds de mid dag aanzienlyk was gaan stijgen. Desondanks bleef het echter nog bitter koud, bitter donker en bitter stil op de ijskap. Nog steeds plaag den ons de honger en uitputting Wordt vervolgd. BINNENLAND Brandkastkraker gepakt De Til- burgse politie heeft in verband met een brandkastenkraak in de nacht van 2 op 3 februari bij de N.V. Naay- kens Apparatenbouw in Tilburg, een 20-jarige plaatwerker aangehouden en ingesloten. De man, een em ployé van het bedrijf, bekende de kluis met een ter plaatse aanwezige snybrander te hebben opengebrand en daaruit een bedrag van circa f 7.000 te hebben gestolen. Na lang durige verhoren heeft hij tenslotte verteld waar hy het geld had ver borgen. Het geld is tot op de laatste cent teruggevonden. Don Juan op de ladder Een 23-jarige Rotterdammer heeft in de nacht van zaterdag op zondag nog al temperamentvol gehandeld. De po litie werd door een late wandelaar gewaarschuwd, dat in de nabyheid van de St.-Laurenskerk een man aan het inbreken was. De onverlaat had daartoe een ladder tegen de gevel gezet en probeerde zo op het balkon van een woning te komen. Het bleek, dat de man amoureuze bedoelingen had. Hy kwam op het idee van de ladder, omdat zyn geliefde (43; te voren had gezegd, dat zy deze nacht niet van zyn bezoek was gediend. Zy zou een slaapmiddel innemen en watjes in haar oren doen, zodat zy het bellen van haar minnaar niet zou horen. De Jonge Don Juan liet het er echter niet bij en traohtte toen op de ietwat ongewone wijze de woning binnen te komen. Meisje door trein aangereden De 18-jarige Hendrika Fossen uit Zwolle is zaterdagavond voor de ogen van haar verloofde by het overste ken van de spoorwegovergang in Den Dolder, gem. Zeist, door de trein Utrecht—Amersfoort gegrepen. zy werd ruim tien meter weggeslingerd en moest met ernstige verwondingen in het Academisch Ziekenhuis in Utrecht worden opgenomen. De jon gedame stak de spoorbaan over toen de automatische halve overwegbomen al waren gesloten. Haar verloofde be vond zich reeds op het perron. Twee jongens verongelukt In Rotterdam zyn gisteren twee jongens op een bromfiets tegen een rechts- afslaande vrachtwagen gebotst en kort na het ongeluk overleden. De slachtoffers zijn de 15-Jarige leerling-loodgieter Z. Bach en de 14- jarige scholier J. E. Talie. De chauf feur, een 35-jarlge melkrijder die ko mende van de Oostsidelinge een bocht naar rechts wilde maken om de Zestienhovensekade in te ryden, merkte dat er iemand tegen de zij kant van zyn vrachtauto botste en vond de jongens ernstig gewond op het wegdek. Een van hen overleed ter plaatse, de ander in het Dyk- zigtziekenhuis. Twee vrouwen dood gevonden In de Cypresstraat in Nymegen zyn zaterdag de stoffeiyke overschotten aangetroffen van twee bejaarde vrouwen: de 72-jarige uit Indonesië afkomstige mevrouw Waal-Dimoet en een logé, haar 76-jarige nicht, mevrouw Brookman uit Oosterbeek By het onderzoek is vastgesteld, dat het tweetal door verstikking om het leven is gekomen, by het bakken van Indische gerechten. Het ventilatiegat in de keuken was kenneiyk in verband met de koude dicht gemaakt en ook alle kleren en deuren en ramen waren terdege af geschermd. Er is geen sprake van misdryf. Vrouwen demonstreren Tot de zaken, die in de verkiezingsstrijd van het ogenblik kenneiyk een punt uit maken, behoort ook de wens voor een vervroegd AOW-pensioen voor vrouwelyke arbeidskrachten, voor werkende ongehuwden en gescheiden vrouwen. Dit bleek uit een demon stratie, die zaterdag in Amsterdam is gehouden onder auspiciën van een Amsterdams actiecomité van vrou wen. De demonstratie trok nogal wat belangstelling en verliep zeer orde- lUk. Tweede slachtoffer explosie In het Wilhelminagasthuis in Amster dam is zaterdagavond de 17-jarige mejuffrouw G. de Vries uit de hoofd stad overleden. Het meisje werd vry- dag zeer ernstig gewond by een ex plosie in het laboratorium van de Koninkiyke Shell in Amsterdam- noord, waar zy laboratorium assistente was. Zoals gemeld werd by de explosie een persoon gedood en twee anderen ernstig gewond. Eén van hen is thans aan haar verwon dingen overleden. BUITENLAND Tito in Oostenrijk President Ti to van Joego-Slavië is vandaag een officieel bezoek aan Oostenryk be gonnen met het doel de verbetering van de betrekkingen tussen de beide nabuurlanden te bevorderen. Archeologisohe vondst Een Per zisch-Belgische archeologische expe ditie heeft in west-Iran (Perzië) en Irak, kostbare kunstschatten gevon den uit het jaar 750 voor Christus. De groep staat onder leiding van de Belgische professor Vandenberg en wordt terzijde gestaan door Reza Me- mar Zahedanl van het Iraanse de partement van Cultuur en kunst. De vondsten bestaan uit bronzen bekers, zilveren oorringen, bronzen zwaar den met metalen blad en een grote verzameling keramiek. Nieuwe wegen ln Londen De gemeenteraad van groot-Londen heeft zyn goedkeuring gehecht aan plannen voor een wegennet van 32 km over de noordelyke grens van de stad, dat 250 miljoen pond ster ling (2Vg miljard gulden) zal kosten. Een woordvoerder van de raad zei dat het de „bedoeling is, verkeer uit de woon- en winkelwyken te doen doorstromen naar de autoweg". Deze autoweg zal zich uitstrekken van Hackney Wiek tot Willisden. Sneeuw ln zuld-Itallë In ge heel zuid-Italië ls veel sneeuw ge vallen. Het verkeer in de bergstreken ls tot stilstand gekomen. De tempe ratuur is tot beneden het vriespunt gedaald. In midden- en noord-Ita- lië ls het echter mooi weer. In Rome schynt de zon. Aardverschuiving Volgens het officiële persbureau .Antara' zijn in het noorden var Sumatra door een aardverschuiving zeventien personen levend begraven. Taxichauffeur begraven Een stoet van zeshonderd taxi's reed za terdag langzaam door'de straten van Frankfurt achter de kist van de ver moorde taxichauffeur Jakob Meyer. Taxichauffeurs uit heel West-Duits- land maakten van de gelegenheid ge bruik om te protesteren tegen een lange reeks moorden op collega's sinds het einde van de tweede wereldoorlog. De 56-jarige Meyers was sindsdien het 63-ste slachtoffer. Er zijn twee Amerikaanse soldaten in verband met de moord op Meyer ge arresteerd. Onrust in Aden Sedert vrijdag zijn in Aden ongeregeldheden aan de gang, waarby al zestien Britse militairen zyn gewond. Gister ochtend vroeg is een Arabische po litieman gedood. In de nacht van zaterdag op zondag zyn drie gewon de Arabieren in een ziekenhuis ge storven. Daarmee is het aantal do den op negen gekomen. In totaaJ zyn dertig personen gewond. Weer naasting in Tanzania Pre sident Nyerere van Tanzania heeft zaterdag de nationalisering van alle verzekeringsmaatschappy en en van acht grote im- en exportfirma's waaronder de Twentsche Overzee Handelmaatschappy, aangekondigd. In een radiotoespraak zei de presi dent voorts dat de regering een meer derheidsaandeel in de Sisalindu- strie zal nemen. In zeven andere grote industriële ondernemingen, waaronder de drie brouweryen in het land en de Bata-schoenfabrle- ken, zal de regering eveneens een meerderheldsstem krygen. Alle be trokken maatschappyen zullen .vol ledige en eeriyke compensatie kry gen', aldus de president'. Onlusten ln India In de In diase stad Phaltan in de staat Ma- harastra, zyn zondag by botsingen tussen aanhangers van de regerende Congrespartij en tegenstanders van deze party tachtig personen gewond geraakt. Ook in Thallapalli in de staat Andhra Pradesj kwam het tot gevechten. Hierbij werden 16 perso nen gewond, onder wie enige poli tiemannen. Overstromingen in Peru Meer dan 65 van de wegen in Peru ls door overstromingen onbegaanbaar. Door stortregens en grondverschui vingen, die het land vorige week heb ben geteisterd, zyn 43 personen om het leven gekomen. Aanslag op consulaat De deur en de vensters van het Amerikaanse consulaat in de Argentynse stad Cor doba zyn zondag door een ontplof fing vernield. Van persooniyke onge lukken is geen melding gemaakt. Brand in hotel Zes personen kwamen om het leven en velen wer den ernstig gewond, toen in een hotel in Jolliet (Illinois, VS) brand uit brak. Onder zeer moeiiyke omstan digheden als gevolg van zware vorst slaagden brandweerlieden er in meer dan 15 personen te redden. Handschrift gevonden Prof. dr. Bernhard Bischoff uit Munchen heeft in de stadsbibliotheek van Trier tussen handschriften uit de ne gende eeuw gedeelten ontdekt van het verdwenen oud-christeiyke dichtwerk van bisschop Severus over het leven van Christus. Een heruit gave van dit werk uit de zesde eeuw wordt voorbereid. ln de nacht", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): K. en> Lezing dr. P. F. Kühlèr over Grielu land. 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)K. eni filmclub 26 „Het experiment ln film", 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Electronlcaq „De detector", 7.309.30 uur nam. Leldse Hout ulo: Opening tentoj stelling „De West". 7130 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): van Huisvrouwen. Demonstratie ha: werk, Stichting „Goed Handwe: 2.30 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelle-zendj dhr. J. Zeegers, 8 uur nam. WOENSDAG T. G. Smit over „Kleine tuinen" slcum o.l.v. André Kaart, l DONDERDAG Stadsgehoorzaal: K. en O. R'dt Philharmonisch Orkest o.l.v. Bn, Maderna. Solist Jacques Klein, 8 i nam. Hogewoerd 175: Dienstvergaden an Jehovah's getuigen, 7.25 uur m Rembrandt-lyceum Konlngskerk: Ruilclub 7.3010 Doopsgezinde Kerk: Adventskerk, 11 uur voorm. Bijbelstudie; 11 uur ds K. C. van Oossanen. Schouwburg: Kon. Ver. „Litterla l crum" speelt .Helden", 8 uur nam StadsgehoorzaalLustrumulftvoen „Werkmans Wilskracht", 8 uur nj Hogewoerd 175: Wachttorenstudli Jehovah's Getuigen, 4 en 6.30 u ni l Openbare lezing 2.30 en 5.15 uur. i Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron) lijk christendom. Spr. evangelist N v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Steensohuur 6Kerft BIOSCOPEN: LI do: .Operatie Bosporus", 18 J» Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zon] 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Een miljoen Jaar g| den", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en l uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 U Studio: „Cul-de-Sac", 18 Jaar. Da lijks 2.30, 7 en 9.15 uur; Zondag 2 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Brandt Parijs?", 14 Dagelijks 2 en 8 uur. Rex: „Sex-happenlng", 18 Jaar. I,. gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag Ji11 4.45, 7 en 9.15 uur. en Camera: „Kasteel in Zweden", 18OT Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zoni» 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. .Incident op Cyprus", 18 Jaar. Zaterdag 7 uur; zondag 2.30 en „Sneeuwwitje en de zeven dwerg|ic a.L TENTOONSTELLINGEN en Academiegebouw: Tentoonstelling schilderijen etsen en tekeningen r Theo Daamen. Maandag t/m vt1J|K( 9 uur voorm. 5 uur nam, (tot*, februari). Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg Tentoonstelling tekeningen en scF11 derljen van Jan Juffermans. Geopen dinsdag t/m zaterdag 11 uur vooriw 6 uur nam. (tot 16 februari). De Lakenhal: Dag 10-6 uur: zo.. 1-5 uur Lakenhal: Tentoonstelling van tfa, nlngen door kinderen. Werkdagen f*' 5 uur; zondag 1—5 uur. (t/m 19ud bruarl). 6h Rijksmuseum voor Volkenku Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dagelijks (er zondags 13—17 uur (tqa Volkenkut!^ Tentoonstelling van Japanse pre» van Kyösaï. Dagelijks 10-17 der 's Zondags 13 17 uur. nei Rijksmuseum voor Volkenkutoe (Steenstraat 1); Dag 10-17 u: '«dén oags 13-17 uur r Rijksmuseum voor de geecnii der natuurwetenschappen: Dag •iu zond 1-4 uur Universiteit: Dies-tentoonstel^ Acad. Hlst. Museum. Geopend masi dag tot vrijdag 9.30 uur voorm.—fen uur nam. (tot 24 februari). Wassenaar (Kunstzaal HeiL. Tentoonstelling werk van Paul Braat, Cees Vlag en Plet Rlethol Werkd. 10 uur voorm.5 uur n|?1 bovendien dinsdagavond 810 I (t/m 23 februari). Avond- en nachtdienst der apothdg Geopend voor spoedeisende gei-, len: Centraal Apotheek, Breestrnat. telefoon 20552. Apotheek R. Breest Smallenburg te LelderdorjUjz de gehele week geopend. i]U| WeekeindedleLst der balsartseiea] Zaterdagmorgen vóór 12 uur rtlei plege men de eigen bulsarts Na zaterdagmiddag 12 uur tfui men voor spoedgevallen dokter»,., foon 2 2 2 2 2. iUl rs) P01 {et (van donderdag 9 februari t/nL woensdag 15 februari) CU| MAANDAG 13 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nil DINSDAG 14 FEBRUARI Kon. Schouwburg. 20.15 uur: I neelgroep Centrum „Alleen op t dag". Dlllgentla, 20.00 uur: Ver. van f mermuziek: Tel Avlv Kwartet metf rinet. WOENSDAG 15 FEBRUARIC Circustheater, 20.00 uur: Mui „Heerlijk duurt het lang6t". f t~V''" 0,--~ Calf

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2