Schnitzlers „Reigen" leek te hoog gegrepen GELIJK I STUDENTEN IN SCHOUWBURG: Guido de Moors regie was slechts matig MET EEN ENKEL WOORD Nacht i einde H A AGS E AGENDA LEIDSCH DAGBLAD Naar veler verwachting zal de chaos in Rood-China een gun- tige invloed hebben op de vre- deskansen voor Vietnam. C. L. Sulz berger heeft geiyk als hy in de New York Times schrift, dat de beteke nis van Moskou in dit opzicht toe neemt naarmate China wegzinkt in anarchie. Al voegt hij daaraan toe. dat het Kremlin pas dan by Hanoi op matiging zal aandringen als Washington een einde maakt aan zyn bombardementen. Dat is dus de oorwaarde waarop de Russen willen by dragen tot een oplossing. Daarby rijzen enkele vragen. Zou het name lijk wel redelyk zyn van Amerika te verlangen, dat het als eerste meteen concessie over de brug komt? Men weet, dat de Verenigde Staten de bombardementen wel willen sta ken mits de Noordvietnamezen een einde maken aan hun infiltratie van Zuid-Vietnam. Amerika heeft daar immers een zware last op de schouders genomen, ornaat het zich nadrukkelijk keert tegen het verbiyf van geregelde troepen uit het noor den op Zuidvietnamese bodem. Dat is een standpunt, dat slechts door weinigen bestreden wordt, die overi gens moord en brand zouden roepen indien Westduitse eenheden een op stand tegen het Oostduitse regime van Ulbricht zouden steunen. Maar wat de Westduitsers in Europa (en vol komen terecht!) ontzegd wordt, dient evenmin aan de Noordvietnamezen in Azië te worden toegestaan. Om die infiltratie van Hanoi te hinde ren en zelfs onmogeiyk te maken zijn de Ver. Staten met hun bom bardementen begonnen. Het zou dus teveel gevraagd zyn. indien men Amerika de eis zou stellen daar aan een einde te maken, terwyi Ho Tsji-minh op die wyze gelegenheid zou krygen zyn agressie voort te zetten. Voor wat hoort wat, zegt het spreekwoord, maar dan aan beide zijden beëindiging van de Noordviet- namese infiltratie en tegeiykertyd stopzetten van de bombardementen cioor Amerikaanse vliegtuigen. Als het Juist is, dat Hanoi door de onrust by de grote buurman-in-het-noor- den wat onafhankeiyker van de Chinese invloed is geworden, moet het toch, onder Russische druk, mo- gelyk zyn een dergehjke gelyk- t y d i g e oplossing door vertrouwe lijke besprekingen op betrekkeiyk korte termyn te bereiken. „Door ge heim overleg" betekent, dat bei de partyen gevoelig als zy zyn voor prestige elkaar zouden kun nen vinden op een wyze, die voor geen van beiden „gezichtsverlies" inhoudt. Met alle respect voor tydi- ge informatie van de openbare me ning kan zelfbeheersing zowel van diplomaten als publiciteitsorga- nen een niet onbelangrijke bydra- ge tot de hoogst noodzakelyk toena dering leveren. Tntussen ryst er nog een tweede I vraag. Een ander Newyorks blad, de N. Y. Daily News, citeerde de zer dagen de Amerikaanse oud-am bassadeur in Japan, Edwin O. Rei- schauer, die in een verklaring voor de Senaatscommissie van Buiten landse Zaken had gezegd, dat Rood- China op zijn vroegst pas over twin tig Jaar een bedreiging voor Amerika zou vormen. Jawel, aldus tekent de N. Y. Daily News hierby aan, maar in 1908 werd de Duitse Keizer Wil helm II algemeen beschouwd als een ongevaariyke snoever. Vele ja ren na de Russische revolutie maak te menige serieuze schryver zich nog vrolyk over het communisme en ook Adolf Hitler werd in het begin van de jaren-*30 zonder meer beschouwd als een blaaskaak. Waaraan het blad deze moraal vastknoopt: de beste stelregel voor grote, machtige, vrye volken is, dat er géén kleine vyan- den bestaan. Tot zover het Newyork- se blad. Het is inderdaad allesbehal ve ongevaariyk een regeling voor Vietnam te baseren op de mening, dat Rood-China toch in chaos is ge dompeld, zodat Hanoi in hoofdzaak met de Russen te maken heeft. De gehele wereld is onlangs echter ge schrokken van het feit, dat de Chi nese vorderingen bij de vervaardi ging van atoombommen veel groter zyn dan zelfs de ergste pessimist had durven denken. Met andere woor den: wie garandeert dat Hanoi blij vend van de kwaiyke invloed van Pe king verschoond zal blijven? Deze vraag opent de mogelykheid tot twee conclusies: een .onbesuisde' en een voorzichtige. Eerstbedoelde zou be tekenen, dat de VS van het huidige ogenblik van verwarring en anarchie in Rood-China gebruik moeten ma ken om op een redelyke basis tot overeenstemming met Hanoi te ko men: de tweede houdt de waarschu wing in, dat het Witte Huis daarby nooit concessies mag doen, die het risico vah volslagen politieke ver dwazing in China buiten beschou wing laten. Amerika's ingrijpen in Vietnam heeft belangryke vruchten afgeworpen. Vele Aziatische staten zyn tot het besef gekomen, dat zij niet zo maar een prooi van Peking behoeven te worden. Hoeveel bloed en tranen dat in Vietnam heeft ge kost. het duizendvoud is Azië daar mee gespaard gebleven. Het is zelfs niet ondenkbaar, dat de spanning aan de grenzen met de Sowjet-Unie een gevolg is van de beslistheid, waarmee president Johnson Peking heeft duidelyk gemaakt, dat het zuidwaarts de handen beter kan thuishouden. Anderzijs kan de ge ringe neiging van het Kremlin de oorlog in Vietnam te helpen be ëindigen een gevolg zijn van de over weging, dat het liever de Amerikanen in Vietnam ziet vechten dan dat het zelf met de Chinese kameraden in een Siberische oorlog verwikkeld raakt. Hoe dan ook: het is voor de VS zeker de moeite waard te pogen met Hanoi tot overeenstemming te komen zonder dat zy uit het oog verliezen, dat een nu nog ongevaar iyk (maar wel lastig) China in zeer korte tyd tot een furieuze macht kan worden. Toegeven op een wyze, die als zwakheid kan worden uitgelegd, kan rampzalige gevolgen hebben, zo wel nu voor de binnenlandse stryd Wat de opvoering betreft bleek al spoedig dat de regisseur Guido de Moor bij de instudering te weinig aandacht heeft geschonken aan de tekstbehandeling, die op een enkele uitzondering na slordig was, zodat de vaak fijnzinnige dialogen zelden tot hun recht kwamen. Hy heeft zich blijkbaar uisluitend met de mise en scène bezig gehouden, die over het algemeen wel voldeed. <p j 1 dóe G^Tcjenda Den Burcht: Carnaval „Nut en Ver- Rapenburg 10: Tlenersoclëi Gebouw Zijlsingel 2: Volle Evangelie- zending, Spr. ir J. Zijlstra. 10 uur Hogewoerd 175 Jehovah's getuigen, 4 t Openbare lezing: 2 30 Oude Rijn 5; Gem - lijk christendom Spr Brugge. 7.30 UÜ Rijn 3: Intrede an geilst N v Is. R Relling Te nuchter by I Open Huis en Disco's StadsgehoorzaalStudium Genei Dies-viering, Spr. prof. dr. A. Br Ter gelegenheid van de Diës van de Rijksuniversiteit heeft het Leids Universitair Toneel Akkoord gisteravond onze stad een première geschonken met de opvoering van ..Reigen", spel in tien dialogen van Arthur Schnitzler (18621931). Reeds de titel geeft een aanwijzing ten aanzien van de stemming waarin de auteur dit werk schreef „Reigen" een rondedans waarbij de dames (en heren) telkens van partner verwisselen, licht en speels, zij het met een ondertoon van weemoed. Schnitzler was medicus, had grote zijn erotische escapades met de man belangstelling voor de psycho-ana- j tel der liefde pleegde te bedekken, lyse van Freud, voortgekomen uit j gaapte de kloof der burgerlijke innerlyk verwantschap met diens zienswyze. Zyn mededogen met d; j menseiyke onvolkomenheden was1 fundamenteel, een onderdeel van zyn beroep. Geen pornografie Dat de eerste opvoeringen, waarby de kritiek bijna eenstemmig van por- nografie sprak, een schandaal ver-1 oorzaakten is verklaarbaar. Tussen de zich met welliaast beroepsmatige i openhartigheid uitende medicus-au teur, en de uitgaande wereld, die: De kritiek realiseerde zich niet dat de man die toen reeds naam had ge maakt met „Anatol" (1893) en „Lei- belei" (1895), gevolgd door „Die Ge- fahrtin" en „Praselsus" (beide in 1899) en „Der grüne Kakadu" en „Der Schleier der Beatrice" (beide in 1900), nimmer de opzet kan heb ben gehad de pornografie op het to? neel te introduceren. Eerst in 1922 verschynt in Berlijn: „Arthur Schnitzler" van de hand van Richard Specht, waarin deze Peter Broekvéld,t en Carla van I Hellemond in een der scènes van Schnitzlers Jteigen i Foto LD/Holva6t) zich fel verzet tegen de kritiek van rond 1900. Intussen had Schnitzler de opvoe ring van „Reigen" reeds verboden. Het is ook niet opgenomen in zyn verzamelde werken. In 1903 ver scheen van het Wiener Verlag een aparte druk van de zo hevig omstre den „Zehn Dialoge". Zijn zwakste stuk Zijn we in wat men noemt de te genwoordige verlichte tijd toch wel zo ver dat de onomwonden taal en précaire situaties ons niet meer cho queren, een andere kwestie is ol „Reigen" de vergelijking met zijn andere, meer serieuze werken kan doorstaan. Qua „theater" is „Reigen" o.i. het zwakste. Tien scènes a deux die, zy het in stijgende lijn, maar met uiteraard weinig variatie, de erotiek als altijd nog hachelijk on derwerp hebben, lykt ons te veel. Schnitzler zou, indien hy de Weners een spiegel wilde voorhouden dit bondiger hebben kunnen doen. „Reigen" vergt grote bekwaamheid van de regisseur en de spelers om de belangstelling de gehele avond in goede banen te leiden en vast te houden. Daar de exeantanten gekleed wa ren in fraaie en stijlvolle kostuums van ongeveer 1900. mocht men ojk de speeltrant. van die tyd verwach ten. D.e was echter vaak te nuchter, te zeer van déze tyd, Daardoor ging b.v. het vlaagje romantiek, door de auteur doelbewust in de vyfde scène gelegd, verloren. Overigens werd deze scène (de jonge vrouw en de echt genoot, door Carla van Hellemond en Huig Obertop vrij behoorlijk ge speeld. Voor een glanzend lichtpunt zorgde Nelleke Bol als de actrice. Met haar bevallige plastiek en cor recte tekstbehandeling zouden haar scènes met de dichter (Robert de Haas) en later met de graaf (Huib Varsluys) aan redelyke eisen volle dig hebben voldaan indien zij ster ker tegenspel had gekregen. Trou wens over het algemeen kwamen de damesro'llenHoertje van Jean Del- sing, kamermeisje van Marianne v. d. Slee en het lieve meisje van Hap py Hoek beter uit de verf dan de overige herenrollen. waarvan de soldaat van Enno Rypma nog de beste was. Quido de Moor ontwierp een meer praktische dan van intimi teit getuigend decor dat uitgevoerd werd door Cees Hoogeveen. Een extra compliment voor Nicolette Seyffert en Ha-nne Mulder, voor zover zij aan- sprakelyk zijn voor de vervaardigde damescost uums. De muziek, een enkele maal met te nadrukkelyke accenten, compo neerde Pedro Hoek. Voor de opname die goed doorkwam, zorgde met ken- nis van zaken Ywan von Dewall. Als gewoonlijk een uiterlijk goed verzorgde voorstelling die echter de indruk niet kon wegnemen dat dit- maal te hoog gegrepen was. BH. Den Burcht: Alarm Verkiezingsverg. Sprekers de heren Van der Linden en Max Faber, 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 u. nam StadsgehoorzaalOpenbare vergade ring Boerenpartij Spr H. Koekoek. 8 Stadsgehoorzaal kleine zaalJaar- 'fg- J i 2.30 vergadering Ned Rijksmuseum van Oudheden: Spr. prof. dr. W. Hensel over „Poolse burch. ten en hun verdedigingssysteem in het (foyer) Jeugdpi Stadsgehoorzaal forumavond Lelds Jeugapaxlement. 8 Stadsgehoorzaal: Concert Residentie-I Orkest. Solist: Yi-Kwet Sze (bas), 8 u. Stadhuis wachtkamer trouwzaal Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 7 8 uur nanv WOENSDAG Ant. Clubhuis: Toneelavond Slesklpi Fryslan, 8 uur nam. Kleine Burcht: Bloemistenpatroons. Oude Vestkerk: Zangavond Bijbel Kioskvereniging. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed te 7.15 u Ch. Bakker. Gebouv zending Spr. Hogewoerd 175: zyistra, Dienst vergader ing (bijzaal)NCVB afd. Noord. Spr. dhr. W. C. F. Soheps over „Alcoholisme a-ls maatschappelijk pro- Van viaduct gestorte inbrekers gegrepen Met de aanhouding, gisteravond, van de twee Utrechtse woonwagen bewoners is vermoedelyk de inbraak by een oudyzerhandel in Vlaardin- gen opgelost en tevens het raadsel van de verongelukte personenauto, die enige dagen geleden by Rdderkerk van een vyf meter hoog viaduct stortte tydens een achtervolging door drie Rotterdamse politiewagens. Hoe wel de beide inzittenden van de wa gen gewond moeten zyn geraakt, wisten zij in de donkere weilanden te ontkomen. Uns dagelijks vervolgverhaal zo nrler J 56 „Juffrouw LeGarde en mynheer Corazzini. maar ik vrees dat het u niet veel zal helpen, dokter Mason. We weten dat Marie LeGarde er niets mee te maken heeft en alleen van mynheer Corazzini is me met zeker heid bekend dat hy vóór de maal- tyd zyn plaats niet verlaten heeft. Na het opstijgen bestelde hy een gin, deed het leeslampje uit, vouwde een krant over zijn gezicht en viel in slaap". „Weet u dat werkelyk heel zeker?" „Absoluut!" Ik kyk namelyk nu en dan even om de deur van de cabine en heb mynheer Corazzini geen mo ment gemist". „Dat sluit hem blijkbaar uit", gaf ik nadenkend toe, „en vermindert te vens het aantal verdachten, maar toch hy kan een medeplichtige gehad hebben die het plastic buisje met zuren in het toilet achterliet" Plotseling schoot me iets te binnen. „Vertel me eens. juffrouw Ross, vroeg iemand u, eerder in de avond, wan neer er gegeten zou worden?" Voordat de stewardess hierop ant woordde. keek ze me onderzoekend aan en zelfs in het vervagende noor derlicht zag ik een blik van begrijpen in haar ogen komen. „Mevrouw Dansby-Gregg!" in China-zelf als later bij eventuele agressie naar buiten. Nog altyd hoort men het verwyt: hadden de ge allieerden vóór de tweede wereldoor log het been maar stijf gehouden, dan was de schelm Hitier bytyds ge vallen. De begrypelijke behoefte aan vrede in Vietnam zal nooit mogen leiden tot een gedrag, dat zich in wezen niet van die bangelijke hou ding tegenover Hitier onderscheidt. t door t Alistair Maclcau „Dat kon haast niet anders. Wie nog meer?' „Wacht even. nu herinner ik me het weer". Haar stem klonk opeens erg rustig „Kolonel Harrison die j telt echter niet meer mee en dan I ook nog mynheer Zagero". Ik knikte. „Ik durf eigenlyk niets meer te denken", bekende ik. „om dat ik al zo vaak de plank heb mis geslagen, maar misschien weten we nu uit welke hoek de wind waait. Eh was Johnny Zajgero in de buurt van de radio toen deze op de grond viel? Achter u by voorbeeld ik bedoel op het moment dat u opstond en tegen de radiotafel stoot te?" „Nee, hij was toen ergens by het luik, dat weet ik zeker. Kon hy „Dat kon hy niet. Joss en ik heb ben het uitgekiend. Iemand had het j apparaat scherp gezet zoals je het noemt en toen u zich oprichtte en te gen de tafel stootte, zorgde hy voor de rest. Vanaf een afstand. We von den een veger met een lange steel by de tafel, maar schonken er op dat ogenblik geen aandacht aan. Toen u de zender hoorde vallen, draaide u zich natuurlyk om, is het niet, juf frouw Ross?" De stewardess knikte zwygend. „En wat zag u toen?' „Mynheer Corazzini „Jawel, hij nam een duik om het apparaat op te vangen", zei ik wat ongeduldig, „maar ergens op de ach tergrond misschien by de muur „Daar was inderdaad iemand", fluisterde Margaret Ross .Nee het kan niet het is onmoge- lyk. Hy zat nog volkomen versuft op de vloer en kreeg de schrik van zijn leven toen „In vredesnaam", vroeg il' h i. „wie was het?" Solly Levin!" De korte schemering tydens de middag kwam en verdween. Het werd kouder en kouder. Laat in de avond scheen het dat we ons gehele leven al op die schuddende en loeien de tractor hadden doorgebracht. We stopten die eindeloos ïykende dag tweemaal om benzine by te laden, om vier en acht uur. Ik had dat ik elk vierde uur zou proberen hem op te roepen. Terwyi Jackstraw met de benzine bezig was, hielp Co razzini me met het apparaat, maar hoewel ik by na tien minuten achter elkaar onze roepletters uitzond, kwam er geen antwoord. Ik had namelyk met Jos afgesproken het trouwens ook niet verwacht. Zelfs al was Joss er als door een wonder in geslaagd de zender te repareren, dan nog zou de door het noorder licht veroorzaakte storing in de ionosfeer elke kans op radiocontact I vrywel onmogelyk gemaakt hebben. Ik had het Joss echter beloofd en wilde mijn woord houden. By myn i tweede poging rilde en beefde ieder- i een van de kou. Jackstraw en ik ook. Onder normale omstandigheden zouden de Eskimo en ik er geen last I van ondervonden hebben, want by hevige kou droegen we dubbele bont- kleding de eerste laag met l het bont naar binnen, de andere met j het bont naar buiten. We hadden j onze extra bontkleding echter uit- 1 geleend aan Corazzini en Zagero bontkleding was noodzakelyk in die yskast van een bestuurdersruimte i en leden evenzeer onder de kou als de andexen. Soms sprong er iemand van de tractor en draafde met de Citroën mee om wat warmer te wor den. maar de meesten waren zo uit geput door gebrek aan slaap, hon ger, kou en het zich schrap zetten tegen het geschommel van de trac tor dat ze binnen een paar minuten alleen nog maar wankelend verder liepen en weer gauw op het voertuig moesten klimmen. Wanneer ze dan weer zaten, bevroor 't zweet haast op hun lichamen en daar het hun con- 1 ditie meer en meer verslechterde, be- sloot ik ten slotte het te verbieden. Het speet me te moeten doen wat ik verplicht was te doen. maar het kon werkelyk niet anders. De *er- 1 moeidheid, de kou en het gebrek aan slaap waren niet langer te ver- I dragen. Om tien minuten na mid- I dernacht gaf ik het bevel te stop- 1 pen. Behalve voor benzine laden en I de pogingen Joss op te roepen had den we zever entwintip uur achter ei kaar doorgereden. Wurdl vervolgd. BINNENLAND Bijzondere postzegels Ter gele genheid van de internationale post zegeltentoonstelling Amph'lex "67 in het RAI-gebouw in Amsterdam zal de Nederlandse PTT van 8 mei tot en met 21 mei een serie van drie byzondere frankeerzegels zonder toe slag uitgeven. De verkoop van de zegels zal uitsluitend geschieden by afgifte van het daarvoor bestemde gedeelte van het toegangsbewys voor de tentoonstelling met dien verstan de, dat per toegangsbewys slechts één serie Amphilex-zegels kan wor den gekocht. Ze zyn ook verkryg- baar in 228 Nederlandse posrtkan- toren. Vrachtwagen in brand Om streeks half een gistermiddag is in Nyverdal een vrachtwagen, waarop zich gasflessen bevonden, in brand geraakt. Ten gevolge hiervan moest het treinverkeer tussen Nyverdal en Raalte een uur worden stilgelegd. De reizigers tussen beide plaatsen zyn met bussen vervoerd. De spoorlyn by Nyverdal voert door een dal, waarin het gemeentelyk zwembad ligt. In dit zwembad waren schilders aan het werk. Op een gegeven moment raak- tt daar een vrachtwagen, waarop de gasflessen stonden, in brand. Enkele gasflessen ontploften en werden de lucht ln geslingerd. Twee scholen, die in de buurt van het zwembad staan, zyn ontruimd. De brandweer heeft het vuur geblust. Er deden zich geen persooniyke ongelukken voor. Schipper verdronken In de Maas in Beegden naby Roermond is gisteren door de Ryksoolitie te wa ter het stoffelyk overschot opgedregd van de 23-jarige schipper J. Beyer uit Bemmel (Gld). De man was sinds donderdagavond vermist. Men neemt aan dat hy over boord is gevallen van zyn schip Johanna. Geen BB-bydrage Als tweede Zaangemeente heeft de gemeente raad van Koog aan de Zaan gister avond by de behandeling van de ge meentebegroting de bydrage voor de Bescherming Bevolking afgevoerd, met 7 tegen 6 stemmen. Tot de te genstemmers behoorden de fractie leden van de P.S.P., de C.P.N. en de P.v.d.A., met uitzondering van de P.v.dA.-wethouder. Evenals in Krommenie het geval was zullen Ge deputeerde Staten van Noord-Hol land de gemeente Koog aan de Zaan nu wel verplichten het subsidie aan de B.B. alsnog te verlenen. BUITENLAND Reuther uit bestuur AFL-CIO Walther Reuter, voorzitter van de Amerikaanse vakbond van arbeiders in de auto-industrie (UAW), heeftop aandrang van het bestuur in Detroit afstand gedaan van zyn functie als lid van het bestuur van het monster vakbond AFL-CIO (American Fede ration of Labour en Congress of In dustrial Organisations). Ook de an dere UAW-vertegenwoordigers moe ten uittreden uit het bestuur van de AFL-CIO. De maatrege' is het ge- vrlg van een heftig dispuut tussen Reuther en de voorzitter van hét vakverbond Meany over de rol van de vakbonden in de buitenlandse po litiek en over de administratie van de arbeidersbeweging. Reuther ver wyt Meany onverzoenlykheid tegen over de communistische landen. Politieke moord in Senegal De leider van de regeringsparty in het parlement van oeriegai, Demba Diop is gisteren vermoord door een aan hanger van de oppositie. De politie heeft meegedeeld dat Diop is ver moord door een diepe messteek in de borst. Hy was lid van de Pro gressieve Unie. Ontploffing op booreiland Ge vreesd wordt, dat vyf personen om het leven zyn gekomen by een ont ploffing en brand op een booreiland in de Golf van Mexico. Tien perso nen werden gewond, van wie twee ernstig. Drie man lieten zich langs een buis twintig meter lager in een boot zakken en een lid van de be zetting van het booreiland maakte een sprong van dertig meter in het water. De brand op het booreiland heeft vyf uur geduurd en zou ver oorzaakt zyn door een ontploffing in een acetyleentank, die door een las ser werd gebruikt. Dure postzegel Op een veiling in New York is een Amerikaanse onge bruikte postzegel uit 1865 van 15 cent voor 35.000 dollar (ongeveer 125.000 gulden) in andere handen overge gaan. Op de bruin met blauwe zegel is de landing van Columbus in Ame rika afgebeeld. Tito naar Oostenrijk President Tito zal van 13 tot 17 februari een staatsbezoek aan Oostenryk bren gen. Het Joegoslavische staatshoofd verblijft nu in Boedapest, waar hy donderdag aankwam na een bezoek van drie dagen aan Moskou. Processen tegen studenten Van het honderdtal studenten, dat tydens de incidenten in Madrid van 27 ja nuari tot 1 februari is gearresteerd, zullen er tien terechtstaan, aldus is in Madrid vernomen. In Valencia zullen drie studentenleiders voor de rechtbank verschynen. Artsen voor Zuid-Afrika Een i Zuidafrikaanse delegatie komt in maart en april naar Europa om art- j sen te werven voor ziekenhuizen in de Oranje-Vrystraat. Het provincië- le bestuur van Oranje-Vrystaat heeft ook in 1964 een delegatie naar Europa gezonden. Er werden toen tien Belgische artsen aangeworven, die nu werkzaam zyn in Bloemfon tein. Op het ogenblik zyn in de pro vincie twintig vacatures voor art sen. Europese kandidaten krijgen contracten voor vyf jaar. Onlusten in West-Pakistan Mili tairen hebben gistere nin de West- pakistaanse hoofdstad Lahore het vuur geopend op een woedende me nigte van zeshonderd spoorwegarbei ders, die een oproep negeerden van hun vakbondsleiders jm na een sta- 1 king van drie dagen weer aan het werk te gaan. Volgens een officiële verklaring zyn er zes gewonden ge- vallen, maar onbevestigende berich- ten spreken van verscheidene doden. I De stakers trachtten collega's ervan te weerhouden, het werk te hervat- I ten kruis. Spr. evang. C. v. Centrum speelt „Alleen op vrijdag' Stadsgehoorzaal: KVP. Kieskring Lei- W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond, 8 uur nam. VRIJDAG Auberge Francaise: Café-chantant Marekerk: Wereldgebedsdag, 8 uui Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls-J Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Centrum speelt „Alleen op vrijdag".' StadsgehoorzaalUitvoering Leldsch' Politie Muziekgezelschap, 8 uur namJ St. Anthonluskerk, Wereldgebedsdagj BIOSCOPEN TRIANON „De prooi" (18 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9."" 2.15, 4.30. 7 en 99.15 l REX „Agent 001 Operatie Ja maica" (14 j.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag! en 951. zondag Dagelijks 2.30, STUDIO „Cul-de-s Werkd. 2.30, 4.45 7 i i 9.15 9.15 zondag L" (14 jr.) iur; zondal LUXOR Brandt Parijs?" (14 Jr.) Dagelijks 2 LIDO „Codenummer L' Werkd. 2.30, 7 en 9 2 30. 4.45. 7 en 951. ASTRA Wassenaar My fair lady! a.l.; zo. ml. De Jongens uit het wild» westen, a.l. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling vj schilderyen etsen en tekeningen vai Theo Daamen Maandag t/m vrljdal 9 uur voorm. 5 uur nam. (tot 2<| februari). Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11 Tentoonstelling tekeningen en schil derijen van Jan Juffermans. Geopend dinsdag t/m zaterdag 11 uur voorm.- 6 uur nam. (tot 16 februari). De Lakenhal Dag IO-5 uur- errnd. 1-5 uur Lakenhal: Tentoonstelling van teke ningen door kinderen. Werkdagen 10— 5 uur; zondag 15 uur. (t/m 19 fe bruari). ünseum (Pesthulslaan)Wel 10-4 U Rijksmuseum voor Volkenkunde: intoonstellli droombeeld". maart) Rijksmuseum voor Volkenkunde:' Tentoonstelling van Japanse prenteni van Kyösaï Dagelijks 10 - 17 uur; 'e Zondags 13 17 uur Rijksmuseum voot Volkenkunde i (Steen8treuit 1) Dag 10-17 u: daes 13-17 uur Rijksmuseum voor de geechledenli' Tentoonstelling: C zondags 1317 der Daa il- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende ge len: Zuider Apotheek. Lammensen: veg 7, tel. 23553. Dezaterdag-, 1 door de Zuider Apotheek! De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 5 februari vanl 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 urn waargenomen door de Zuider Apotheek De Oegstgeestse Apotheek ls geopend.' Weekelndedlei.st der hulsartsen Zaterdagmorgen vóór 12 uur raad* Bl| geen gehoor van uw huisarts ot specialist (of diens waarnemers) hel ..p 'lokterstelefnnn 22222 ZATERDAG 4 FEBRUARI Gebouw „De drie stoepen" 20.30 u:' De Haagse Jazz Sociëteit. Kurzaal. 20.15 uur: Het Concertgej bouworkest m.m.v. Erna Spoorenbers Sophia van Santé. Ileana Melita. ZONDAG 5 FEBRUARI Kon. Schouwburg. 14.00 uur, Haag- sche Comedie: „Je kunt 't nooit we- Dlilgentta, 14.30 uur, Malcolm Fra- ger. piano; 20.15 uur: „De melden" vat Jean Genet. MAANDAG 6 FEBRUARI Kon. Schouwburg. 20.15 uur To neelgroep Centrum: „Alleen op' vrij dag". Binnenhof, Rolzaal. 20.15 uur: Ka mermuziekavond door leden van he'. Resiöen tie- Orl. est. DINSDAG 7 FEBRUARI Kon. Schouwburg. 20.00 uur, Nleuf Rotterdams Toneel: „Hamlet". Circustheater, 20.00 uur. De Neder-: land se Operastichting met „Cosl fa£ WOENSDAG 8 FEBRUR1 Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Ned( landse Comedie; „Een appel 'voor dorst". Voordracht 4

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2