Fraulein Slottke op en leugen betrapt Warmond draait de belastingschroef aan Vrouwelijke hyena was lerdege op de hoogte Rijk brak belofte John Lanting oogst vee) succes bij K. en O. Oegstgeest ZATERDAG 4 FEBRUARI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 19 BABY KOMT OM BIJ BRAND (Van i Utrechtse correspondent) Hij wist liet wel Later op de dag heeft aanklager Huber voor Slottke een vraag over een zekere Katz, een man die ook aan het „Judenreferat" werkte en die een bepaald document mede on dertekend had. Slottke vertelt, dat Katz een eenvoudige man was, een soldaat „die niets had geleerd". Hu ber onthult daarop dat hij Katz vóór het proces had ondervraagd en dat Katz had verklaard wel degelijk te hebben begrepen wat er met de Jo den gebeurde, die voor de arbeids inzet bestemd waren. Katz' makkers hadden dat ook best begrepen, aldus deze eenvoudige man, zegt Huber, en waarom had juffrouw Slottke zelf dan zogenaamd niets geweten? Ze zwijgt in alle talen. „U moet proberen zich te „ensteiern" en te „entkramfen", zegt Huber, maar Slottke is alweer gaan zitten en blijft zwijgen. Tijdens de middagzitting kon Slott ke op een leugen worden betrapt. Eerder had ze beweerd nooit iets met het probleem van de Portugese Joden te maken hebben gehad (die langere tijd buiten de vervolging bleven). En nu blijkt uit een document dat zij zelf een vertegenwoordiger van de Portugese regering op het bureau ontvangen heeft. Bovendien had ze aan het begin van het proces gezegd Razzia 'Van onze correspondent in krijgt geen antwoord meer. „Kwam I nooit een uniform te hebben bezeten, er ook weieens iemand uit Auschwitz maar nu produceert Huber te elfder terug?", vraagt Huber nog. Slottke ure een bij de aanklacht gevoegde weet het niet, maar Zöpf weet het foto van Slottke in luchtafweer-uni- hij heeft één keer geprobeerd form, iemand terug te krijgen, maar die poging mislukte. Als op de woorden Slottke opnieuw protest uit de zaal weerklinkt (maar dit keer nau- hoorbaar als gevolg van eer dere waarschuwingen) en als Slottkes advocaat. Aschenauer, protesteert, blijkt president Goppner van mening veranderd: „Niemand gelooft haar immers", zegt hij en weigert ditmaal het protest van Aschenauer te accep teren. Bonn) 'Fraulein Slottke krijgt het eeds moeilijker: niemand pft meer aan haar naïveteit I haar onwetendheid ten aan- en van wat zich in de concen- btiekampen afspeelde. Ter- ijl de chef van de Sicher- iitsdienst in het bezette Ne erland, Wilhelm Harster, vlot ij ft bekennen en ook het jofd van het „Judenreferat", filhelm Zöpf, niet van plan is )g veel te verzwijgen, doet ottke nog steeds of ze van de ins geen kwaad heeft gewe- n. Us assistente van Zöpf doet ze tuurlijk ook alle moeite de verant- ordelijkheid op haar chef te schui- l. Maar het is nu juist uit de stuk- I duidelijk geworden, dat Slottke haar overgrote ijver tal van be- tsingen zelf nam, initiatieven ont helde en uitvoerde en in deze hou- ig min of meer werd gesterkt door houding van Zöpf zelf, een raad- achtie figuur, die liever orgel speci ën sportlessen gaf, dan zich met B „Referat" te vermoeien (wat hem (t verhinderde de hem opgedragen ik, de uitroeiing van alle Joden in iflerland, uit te voeren), in de ochtendzitting van gisteren (Bin het tot een duel met Slottke. F een document blijkt dat ze een lep oude Duitse mensen. Joden die g aan Duitse zyde in de eerste feldoorlog hebben meegevochten, »t waardig keurt naar Theresien- idt te worden gebracht, dat naar ar uitspraak eerder in het proces S kamp was waar men „zijn levens- pnd kon doorbrengen". Blijkens document vond Slottke dat de lep nog best voor „arbeidsinzet" h worden gebruikt, en ze stuurde naar „het oosten", met andere lorden naar Auschwitz. De ge- jhtspresident leest de leeftijden van j oudsten uit de groep voor in jofdzaak weduwen. Er is een vrouw van 95, vijf vrou- •n tussen 80 en 90, zes tussen de en 80. Twintig zijn er tussen 60 en De gerechtspresident vraagt ittke„Dacht u dat die mensen in Bchwitz ook een „rustige levens- ind" konden doorbrengen?" Slottke [woord: „Ja, ik had het gevoel van en haar verdediger Aschenauer, met de moed der wanhoop nog i tracht te redden en zonder di ke reden op Slottkes denkbeelden jr Theresienstadt teruggrijpt, roept tseling uit: „Theresienstadt was een antwoord president vraagt verder en zegt: t denkt u dat deze oude mensen de arbeidsinzet te doen zouden ïen hebben?" Slottke: „Dat was officiële uitdrukkingswijze: ar- sinzet", „Wat was dan inofficieel ■aarheid?" „Ik stelde me voor dat een reservaat was voor mensen niet meer konden werken", mom- Slottke toonloos. En ze ging ver- „Een soort plan-Madagascar", pner repliceert-: „Maar datplan- lagascar was toen toch al lang irboord gegooid?" Slottke zegt na ig nadenken: „Dat heb ik pas veel èr gehoord". De president vraagt D: „U kende toch de manier waar deze mensen op transport gingen?" Ittke steekt geluidloos haar armen de hoogte als aanklager Huber de [tijden van de bewuste slachtof- B heeft voorgelezen en er nog by imeldt, dat het uitsluitend om Duit- s ging. Een zinnig antwoord kan niet meer geven. )e oprichting van Bergen-Belsen nt dan ter sprake, waarheen op fel van Eichmann „bevoordeelde pn" werden getransporteerd. „Als tgen-Belsen als een reservaat moest frden beschouwd", vraagt aankla- Huber, „waarom zou dan Ausch- fc óók al een reservaat zyn?". Hij In een document van 27 mei 1943 beschrijft Slottke vervolgens grote Jodenrazzia in Amsterdam. De tekst is zakelijk en zonder erbarmen voor het waargenomen leed. Bov dien stelt Slottke in haar rapport uit eigen beweging voor, een groot aantal tot nu toe vrijgestelde Joden te arresteren. Voor het eerst lijkt het of de gerechtspresident zich werke lijk boos maakt: „Waarom hebt u dat rapport niet geschreven dat u als vrouw met deze smeerlapperij niets te maken wil hebben, en dat het een schande was?" Slottke zwijgt lang, ze kijkt om zich heen en probeert voort durend steun bij haar vroegere chef Zöpf te vinden, die strak voor zich uit blijft kijken. „Dat had ik eigen lijk moeten doen", krijgt ze er ten slotte toonloos uit. En dan vraagt de aanklager haar: „Waarom voelde u zich verplicht te blijven?" Dan volgt een vreemd schouwspel. Fr&ulein Slottke staat op, ze vouwt haar han den op de balie voor zich samen en schuift dan een paar keer heel snel de handen met gespreide vingers in en uit elkaar. Haar hoofd draait heen en weer, de mond klapt open en dicht. Dan gaat ze weer zitten. Zöpf heeft in middels een „tic" ont wikkeld: hij kan eindeloos met zyn linker been trillen en zit daarbij lichtelijk achteruit gezakt. Voor Harster is het proces in feite al ten einde. Op 28 augustus 1943 werd hy naar Italië overgeplaatst, en de do cumenten spreken dan niet meer van hem. Naar huidige berekening houdt aanklager Huber 13 februari zijn requisitoir. De uitspraak kan dan wellicht tegen het einde van die week worden verwacht. Oost-Duitsland laat vier jonge Amerikanen vrij De Oostduitse autoriteiten hebben vier jonge Amerikanen, onder wie een studente die geruime tyd gevan gen hebben gezeten, voortijdig vrij gelaten. Zij kwamen gisteravond via een doorlaatpost in de „muur" in West-Berlijn aan. Alle Amerikanen die in Oost-Duitsland tot gevange nisstraf veroordeeld zyn, bevinden zich nu op vrije voeten. Twee van de gisteren vrijgelatenen Herrien en Matthews, waren in sep tember 1965 gearresteerd en elk tot acht jaar veroordeeld wegens het helpen vluchten van Oostduitsers naar het westen. De 24-jarige Her rien en de even oude Matthews, bei de negers werkten als kelners in West-Berlijn. De 26-jarige studente Mary Hellen Battle, die aan de vrije universiteit in West-Berlijn theologie studeerde, was op 19 april van het vorig jaar eveneens wegens hulp aan vluchtelingen tot vier jaar veroor deeld. De vierde van de groep, de 26-Ja- rige William Lovett, die 27 maanden gevangenisstraf uitzat, zou by een verkeersongeluk in mei 1965 in Leip zig tien kinderen verwond hebben en verder in strijd met de visumbepa- lingen hebben gehandeld. Ook werd hij beschuldigd van wapenbezit. Naar de Amerikaanse missie in Berlijn meedeelt heeft de New-York- advocaat en voorzitter van het Amerikaanse vluchtelingen-comité, Maxwell M. Rabb, in permanent overleg met het ministerie van Bui tenlandse Zaken in Washington, bij de vrijlating een grote rol hebben gespeeld. |jt»uurt 13 Maandag: Rynsburger- Terweepark, Boerhaavelaan, iënpoelstraat, Kagerstraat, Bra- lerstraat, Z weilandlaan, Van itenstraat, Faljerilstraat, Houtln., >nie Duycklaan, Van Beuningen- Van Slingelandtlaan, Joh&n de itraat, Johan van Oldenbarne- itraat, Fagelstraat, Ledenberch- t, Hogerbeetsstraat, Warmonder- Nachtegaallaan, Mezenstraat, enstraat, Lijsterstraat, Rood- itstraat, Merelstraat, Wassenaar- leg, Leeuwerikstraat luurt 14 Dinsdag: Herenstraat, nses Wilhelminastraat, Bloemis- laan, Leliestraat, Pioenstraat, enhof, Lindestraat, Resedastraat, Iter de la Courtstraat., Koningin- «&n, Acaciastraat, Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg). Buurt 15 Donderdag Stationsweg, Paviljoenshof, Stationsplein, Mors singel, Pesthuislaan, Piet Paal tjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat, Lopsenstraat, Rijn- zichtstraat, De Wetstraat, Reitzstraat, De la Reystraat, Pretoriusstraat. Buurt 16 Vrijdag. Schelperkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwken- straat, Valdezstraat, Stadhoudersin., Magdalena Moonstraat, Drie Octo- berstraat, Duivenbodestraat. Staal- wijkstraat, Buitenruststraat, Kastan jekade, Meidoornstraat, Hyacinthen- straat, Seringenstraat, Daliastraat, Anjelierstraat. Geveilde percelen In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen ge veild: t.o.v. not. W. S. Jongsma te LeidenWoonhuis Rynsburgerweg 149 niet gegund; woonhuis Thor- beckestraat 52 f 14.002 door dhr. Marks: woonhuis Uiterste Gracht 127 f 2100 door L. Zitman q.q.; t.o.v. mr. S. M. Brandenberg te Leiden: win kel-woonhuis Breestraat 1/la f 69.000 door H. D. v. Weizen q.q.; woonhuis Zijlsingel 89 f 9900 door v. d. Hoogt; woonhuis Katwykerweg 86. Valken- buig f 10.500 door dhr. Wit; t.o.v. not. F. K. Lagerwey te Leiden: he renhuis Haagweg 35 f 25.100 door!Trjpfi* riihr n n W/istnVini o TTf'Lol Een uitslaande brand ln Utrecht heeft vanochtend het leven gekost aan de baby van negen maanden van de agent van politie J. J. E. Ger ritsen. De 80-jarige J. L. Zegers, bij wie de agent inwoont, moest met zware brandwonden naar het Aca demisch Ziekenhuis worden overge bracht. De bovenwoning brandde ge heel uit. Omstreeks half acht kreeg de Utrechtse brandweer het sein van een uitslaande brand. Agent Gerritsen was net om 7 uur in dienst gegaan. Het nieuws van de bnamd bereikte hem in de surveillerende wagen, zo dat hy direct naar zyn huis ging. Inmiddels hadden buren achter op het balkon mevr. Gerritsen, die daar om hulp riep. planken vanuit de tuin toegereikt, zodat ze van de ene naar het andere balkon kon komen. De 48-jarige chauffeur J. C. van Baam, had de voordeur van het pand inge trapt. Inmiddels bleek dat de negen maanden oude baby Edwin niet meer leefde. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Na een korte nieuwjaarswens, waarbij hy een overzicht gaf van hetgeen in het afgelopen jaar op sociaal, economisch en cultureel gebied in de ge meente had plaats gevonden, moest de voorzitter, burgemeester Langemeyer, mededelen dat de voorgestelde verhogingen met betrekking tot de straat- en rioolbelasting en de reinigingsrechten volgens de hem thans ten dienste staande gegevens nog hoger zullen moeten worden wil de gemeente aan spraak maken op een aanvullende uitkering uit het gemeentefonds tot het sluitend maken van de begroting. Bij de hierna gehouden algemene beschouwingen wees de heer Willem- er op dat de begroting een droe vig beeld te zien geeft van de fi nanciële positie van de gemeente. Hij heeft nagegaan of bezuiniging op de geraamde posten mogelijk was, maar het verzorgingspeil van de gemeente in stand moet worden ge houden is dit onmogelijk omdat, wat geraamd is. meer dan nodig is. De enige bezuiniging, die aangebracht kunnen worden, betreft de post bescherming bevolking doch in de praktijk is gebleken dat dit niet mo gelijk is omdat de goedkeurende in stanties deze post toch weer op de begroting brengen, zodat het geen heeft hieromtrent een voorstel te doen. Het zal nu eenmaal nood zakelijk zijn dat, wil het gemeente lijk apparaat goed blijven functio neren de gemeentelijke belastingen moeten worden verhoogd en dat de gemeenschap hiervoor de nodige of fers brengt. dhr. Ouwerkerk q.q.; Woonhuis Utr. Jaagpad 6 uit de hand verkocht; woonhuis B. Roozenboomstraat 33 idem; woonhuis Kortenaerstraat 79 idem; woonhuis Prins Fred er ikst raat 22/22a en 24/24a f 8921 door dhr. Goddijn q.q.; woonhuizen Groenha- zamgracht 29 en 31 f 4425 door E. v. Starkenburg q.q.; woonhuis Lange- straat 18 f 2500 door dhr. Riethoven; woonhuis Rijnstraat 24 f 2200 door mw. Zanomi. BROMFIETSTER VERONGELUKT Gistermiddag omstreeks half drie heeft zich op het kruispunt Splin terlaanLaan Ouderzorg in Leider dorp een botsing voorgedaan tussen een personenauto en een bromfiets, waardoor de berijdster van de brom fiets het leven verloor. Het was de 49-jarige mevrouw A. J. Schef f er - M arks uit Leiderdoro. Zij overleed tijdens het vervoer naar het St. Elisabeth ziekenhuis in Lei den. Het slachtoffer was getrouwd en had vier kinderen. Dat deze begroting zo'n triest beeld te zien geeft, vindt mede zyn oor zaak in het feit dat het Rijk veel minder bijdraagt in de kosten ver bonden aan de uitvoering van de al gemene bijstandswet dan oorspron kelijk was toegezegd t.w. 80% van de ze kosten. Door deze begroting ko men verschillende zaken als het rio leringsplan, het stichten van een zwembad, de verbetering van het j sportterrein enz. in de verdrukking. De bouw van een nieuw gemeen- j tehuis kan volgens hem dan ook wel i voorlopig in de ijskast gezet worden. Ondanks dit alles hoopt hy toch dat de realisering van het recreatieplan voor de gehele gemeente doorgang kan vinden, omdat dit een levens belang voor de gemeente is. Met na druk wil spreker er op wijzen dat het zeer hoge bedrag dat geraamd is voor de uitvoering van de algemene bijstandswet niet direot ten goede komt aan de ingezetenen die hiervoor in aanmerking komen doch dat hierin ook begrepen zijn de kos ten van personen die verpleegd wor den in psychiatrische inrichtingen, ziekenhuizen en andere verpleegin richtingen. Hij vraagt te willen over wegen om by het in het leven roepen van een stichting voor maatschap pelijk werk behalve de Diaconie het R.K. Parochieel Charitas ook te be- In de recreatiezaal van „Endegeest" bood gisteravond de afdeling Oegst geest van K. en O. haar leden een avond aan von Solo-toneel en ca baret. Het openingswoord werd gesproken door dr. J. P. Naeff. Deze verwel komde de bekende en jonge acteur John Lanting. die met een eigen pro gramma onder de titel „Ernst en Luchtigheid" optrad. Hij begon met het fascinerende verhaal van Kafka, getiteld „De Aap". Lanting wist de aapachtige be wegingen voortreffelijk na te boot sen, waardoor de toch al uitstekende tekst werd versterkt en grote indruk maakt,. Uitgebeeld werd de geschiedenis I beloning. aap, die met grote inspan ning mens weet te worden, nadat hij met een schip naar een circus werd gebracht. Opgenomen in de mense lijke maatschappij beseft hij dat hij zich opnieuw zij het. in een wat grotere kooi bevindt. Na een piano-intermezzo van Pe ter Bark. droeg Lanting voor „De im- pressario" van Manuel van Loggem. In een boeiende conference met het publiek, volgde aan het slot een on verwachte ontknoping. Na de pauze trad Lanting op-als cabaretier. In dit lichtere genre za gen we van hem een zeer gevariërde one-man-show, waarmee hij veel suc ces oogstte. Een langdurig en har telijk applaus was zyn welverdiende trekken de sociale instellingen in de ze gemeente, welke stichting dan zou kunnen optreden als commissie van advies als bedoeld in de algeme ne bijstandswet. De verbetering van het sportterrein acht hij dringend noodzakelijk, want als daar niets aan gedaan wordt, kunnen wij dit terrein binnen korte tijd gevoeg lijk afschrijven. De woningbouw geeft in deze gemeente een treurig beeld te zien en spreker hoopt van harte dat hierin een kentering ten goede zal komen. Om te bezuinigen op de bouw van woningwetwo ningen, door hierin minder comfort aan te brengen, acht spreker geheel uit den boze en hij dringt er met klem op aan op de hiervoor van overheidswege gedane suggesties niet in te gaan. De heer van der Kroft stelde ver schillende financieel technische vra gen met betrekking tot deze begro ting welke vragen, op verzoek van de voorzitter, door de chef van de af deling financien werden beantwoord. Hij zou gaarne willen vernemen hoe hoog de plaatselijke belastingen in de omliggende gemeenten liggen om eens te kunnen nagaan of War mond hier niet voorbij schiet. De vraag dient gesteld te worden, aldus spreker, of het niet mogelijk is over te gaan tot realisering van de bouw van premie woningen vooral voor hen die hebben medegedeeld hier voor ln aanmerking te willen komen. Aan het sportterrein moet dringend iets gebeuren wil dit terrein niet ge heel verloren gaan. Wellicht is het te overwegen om het Seminarie te verzoeken tijdelijk gebruik te mogen maken van het sportterrein van deze instelling, waardoor het sportterrein „Overbos" enige noodzakelijke rust krijgt. Ook de heer Scheltens deed een drin gend beroep alles in het werk te stellen om de accommodatie van het sport terrein te verbeteren. Ook verbete ring van de van Bevemingstraat acht hij dringend gewenst. Het stichten van een zwembad en het aanschaf fen van een veegmachine zijn za ken die bij voorrang behandeld moe ten worden. De heer Schepers toonde zich zeer teleurgesteld over de wijze waarop het Rijk de gemeente in de kosten van de uitvoering van de algemene bijstandswet tegemoet komt, wan neer het Rijk zyn verplichtingen was nagekomen was de thans voorgestel de belastingverhoging niet nodig ge weest. Hij weet dan ook nog niet of hij zyn stem wel aan deze voorstel len kan geven. De heer Breedijk acht de reconstructie van verschillende straten en wegen belangrijker dan de verbetering van het sportterrein en zou daarom gaarne zien dat deze zaak voorrang zou hebben. De raad bleek het met deze apvatting geheel j oneens te zyn. De heer Van Moorsel zou gaarne zien dat er een betere voorlichting kwam voor de ingeze tenen vooral met betrekking tot het geen in de raad wordt besproken en behandeld. Hij denkt hierbij aan de uitgifte van een kontaktblad, het bijeenroepen van 23 Jarigen en het inschakelen van verenigingen en in stanties wanneer regels of verorde ningen worden vastgesteld die direct hun belang raken. De heer Weijers is van mening dat de kosten voor rat tenbestrijding te laag geraamd zijn, wil men tot een afdoende bestrijding komen. Uitbreiding en verbetering v. d. accommodatie in huize „St.-Ll- duina" is dringend noodzakelijk, want dit gebouw vraagt, vooral ook uit een oogpunt van veiligheid, drin gend verbetering. De steeds stijgen de pensionkosten vragen voor hen die hierbij van gemeentewege worden gesteund, de bijzondere aandacht. De voorzitter zegt dat voor deze gemeen te gesproken kan worden van een structureel tekort op de begroting. De groei van de gemeente is zeer mini maal terwijl de kosten in stijgende lijn zijn. Geen raadhuis Inderdaad zou de begroting er an ders uitgezien hebben indien het Ryk uitvoering had gegeven aan de toegezegde bijdrage ln de uitvoering van de algemene bestandswet. De be groting is met de meeste zorg sa mengesteld .waarvoor een bijzonder woord van dank toekomt aan de sa menstellers. Bezuiniging op welke posten ook, Is niet mogelijk wil het verzorgingspeil van de gemeente ge handhaafd blijven. Realisering van de bouw van een nieuw gemeente huis moet naar de verre toekomst verschoven worden. Aan het recreatieplan wordt hard gewerkt en alles is er op gericht hier aan dit jaar uitvoering te geven. De geraamde uitgaven voor de uitvoering van de algemene bijstandswet zijn noodzakelijk want het betreft hier een sociaal vraagstuk van de eerste orde. Met de wens tot uitbreding van de samenstelling van de op te richten stichting voor Maatschap pelijk Werk zal rekening worden ge houden, terzake zijn al de nodige ini tiatieven genomen. Het is inderdaad meer dan nodig dat tot verbetering van het sportterrein wordt overge gaan, wil dit terrein nog enigszins voldoen aan zijn bestemming. Fi nancieel bezien ligt deze zaak zeer moeilijk doch dit mag ons niet weer houden, hierin de noodzakelijke ver beteringen te brengen. De bouw van premiewoningen wordt gestagneerd door de hoge rentestandaard, maar B. en W. zullen zien of het mogelijk is de bouw hiervan te realiseren voor hen die hiervoor belangstelling to nen. Spreker is geen voorstander om de prijs van de bouw van woningwet woningen naar beneden te brengen door hierin minder comfort aan te brengen. Dit zou zich in de toekomst kunnen wreken. Het stichten van een zwembad en vooral de plaats waar, heeft de voortdurende aan dacht van B. en W; zij hopen bin nen niet al te lange tyd met voor stellen te komen. De uitgave van een contactblad heeft in het verleden al de aandacht van B. en W. gehad maar samenwerking met andere pe riodieken kon niet bereikt worden. De andere door de heer Van Moorsel naar voren gebrachte suggesties zijn het overwegen waard. Gezien het late uur en mede gezien het feit dat de raad nog in besloten zitting moest om ernstige zaken betreffende wo ningbouw in het plan „Endepoel" te bespreken, werd de bijeenkomst ge sloten en werd tevens besloten op 8 februari a.s. een nieuwe vergadering te beleggen waarou de overige agen dapunten zullen worden behandeld. Een beeld van de gisteren in de Utrechtse Irenehal gehouden centrale hengstenkeuring, de grootste hengstenkeuring van Europa. Ook vandaag worden er nog paarden gekeurd. Opheldering in Tilburgse moordzaak Een 29-jarige timmerman uit Til burg heeft bekend in de nacht van 8 op 9 januari zUn schoonvader, de 63-jarige bouwvakker J. van de Mier de, in diens achtertuin met een ha mer te hebben neergeslagen. Hij heeft de politie kort nadien de plaats aangewezen in het Wilhelmlnakanaal waar hij het moordwapen onmiddel lijk na de fatale slagen in het water heeft geworpen. De hamer is door duikers gevonden. De bekentenis van de man is vol komen onverwacht gekomen. Dagen lang had de man versuft naar de po litiemannen zitten luisteren. Plotse ling zei hij,Jk zal het maar vertel len, maar je moest alles eens weten". Hij bekende toen de moord, maar de motivering klonk weinig geloofwaar dig. De timmerman heeft voorts ver klaard dat hy de bewuste zondag nacht zijn schoonvader, die zou te rugkeren van een bezoek aan vrien den, heeft staan opwachten. Met het vinden van de hamer is het onderzoek nog niet afgesloten. Mogelijk komt nog de Juiste motive ring van zijn misdaad. De timmerman zal psychiatrisch worden onderzocht. Tijdens de ver horen, die ten slotte tot de bekente nis hébben geleid, is gebleken dat twijfel aan 's mans geestvermogens gerechtvaardigd is. Familieberichten (overgenomen uit andere bladen) Geboren: Mar Jon Georglne Augus ta, dochter van AriszSnijders. Gro ningen; Evelien, dochter van Dek ker—Saeijs. Getrouwd: Huib Sutterl&nd en me vrouw L. v. Croon. Noord we] le; A. van den Berg en M. van Bergen. Oud-Bei) erland. Overleden: J. M. J. Korpershoek, 82 J.. Den Haag; B. Jllderda, 58 j.. Eefde; H. A. J. M. Beekman, Den Haag; J. Vermeulen, 56 J., Rotter dam; W. B. Ouëndag, 67 j„ Laren. Succes De Roemeense minister van Buitenlandse Zaken Manescu is gisteren naar Boekarest vertrokken. Hij noemde zijn bezoek van vier da gen aan West-Dultsland een succes. Hoogtepunt van zijn bezoek was de bekendmaking dat West-Duitsland en Roemenië diplomatieke betrekkin gen hebben aangeknoopt. Wegens belediging van de politie 14 dagen geëist Tegen een 23-Jarige kok, die op de Dam op de beruchte 14de juni van het vorig jaar, toen zich ernstige on geregeldheden in de hoofdstad voor-1 deden, „moordenaars" tegen de po- litie had geroepen, heeft de procu reur-generaal bij het Amsterdamse gerechtshof gisteren bij verstek 14 dagen gevangenisstraf geëist De pro cureur-generaal. mr. G. H. C. van Dijken, die zei dat de misdraging ge zien moet worden in het licht van de toenmalige omstandigheden in het onrustige Amsterdam, achtte bewe zen dat de kok zich in beledigende vorm heeft uitgelaten over het open baar gezag. Temeer daar de kok in dertijd zelf heeft verklaard dat het bedoeld was tegen de politie in het algemeen. De rechtbank had de kok een lichtere straf twee weken voorwaardelijk plus een boete van f250 opgelegd. Uitspraak 17 fe bruari. ZOETERWOUDE Begroting in raad In de a.s. woensdagavond te hou den zitting van de raad zal de ge meentebegroting voor dit Jaar wor den behandeld. Het ligt ln de be doeling om de begroting in één zit ting af te doen. LEIDERDORP Jeugddienst in Aula Zijlkwartier In de aula van de Chr. School „Zijlkwartier" wordt morgenavond een jeugddienst gehouden. Ds. J. P. Honnef zal in deze dienst voorgaan. Medewerking verlenen de zanggroep en de combo van Leiderdorp. Tot gecommitteerden bij de examencommissies voor het politie - diploma 1967 zijn benoemd de he ren A. Koerten en J. Vermeulen te Oegstgeest. N. G. Groothuyse te Al- phen-aan-den-RUn. A. Kieft. B. Roeleveld en A. Sluimers te Wasse naar, mr. J. Blanken te Katwijk en C. G. J. Peters te Voorschoten.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 19