Mr. uit Veegens treedt bestuur R.T.N. rrr JU N.R.U. wil verhoging Q DONDERDAG 2 FEBRUARI 1967 LEIDSCH DAGBLAD In jiemoriam Nico Rost Strijder voor menselijke waardigheid (Speciale berichtgeving) Zijn vrouw en vrienden vreesden het, toen Nico Rost in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Hij is er, zoals gisteren gemeld, gestorven, hij heeft de culturele prijs van de provincie Groningen niet meer in ontvangst kunnen nemen. Nico Rost was geen romancier, geen dichter, maar wel een schrijver voor wie schrijven „leven" was. Hij was werkelijk met hart en ziel betrokken bij wat hij heeft gezien: in Dachau of andere oorden waar de menselijke waardigheid geweld werd aangedaan. Hij was betrokken bij de vele boeken die hij heeft vertaald, bij zijn verhalen, zijn reportages, bij de schrijvers die van zijn soort waren, bij „de mensen". Nico Rost was een getuige, die zyn overtuiging veel misère heeft beleefd ei leefd en het ook ter waarschuwing heeft opgetekend. Hij was eer list, die heel goed wist dat de sen van twee wereldoorlogen niet veel wijzer zijn geworden. Die wisten waar het misliep en waaroir ook dat je geen ijzer met handen kunt breken. Hij was een onbuigzaam man al: het om onrecht ging, dat medemen sen werd aangedaan. Hij was bo vendien een idealist, die uii Zondagavond. (5 febr.) zal e A.V.R.O. over Ned. 1 de een kter „De beer" van Anton P sjechoiv uitzenden. Onder regie an Jan Retèl spelen dan v.l.n ]oen Flink, als Smirnow, Sigrid 'oetse als Popowa en Guus Ver- traete als Loeka. ADVERTENTIE Er zijn wel duurdere maar geen betere volautomaten 1298,- Is een unieke prijs voor deze volautomaat uit de topklasse. U hebt er jarenlang alleen maar plezier van. Omdat Zanker nooit aan het verkeerde einde spaart. Roestvrij edelstaal. Pre- cisie-automatiek. En... blijvende ser- „Zwei Herzen im Dreivierteltakt''' Melodieuze romantiek Suit Wenen In deze tijd, die zo vaak nuchter wordt genoemd en waarin de sfeer /an de eigentijdse muziek vooral door het ritme wordt bepaald is nog voor de melodieuze romantiek wan de oude Weense operette. En niet alleen bij de ouderen. Op vallend veel jeugd kon men gister avond in de zeer goed bezette stads gehoorzaal aantreffen, waar de Hoofdstad Operette onder auspiciën „R.T.N. is niet gerechtigd onverhoeds overstag te gaan" Mr. D. J. Veegens uit Den Haag heeft besloten zich uit het bestuur van de R.T.N. terug te trekken. In een brief aan de voorzitter vai R.T.N., de heer C. G. Matser heeft hij dit besluit als volgt gemotiveerd „Het bestuur heeft welbewust eer principiële scheidslijn getrokken tus sen de R.T.N. en de bestaande roeporganisaties, daaronder begrepen de AVRO. Onze voornaamste bezwa- zoals ik ze heb begrepen, ren dat de AVRO haar aanspraak op algemeenheid niet heeft kunnen waarmaken en ook als men re kening houdt met het karakter vai radio en televisie als massacommuni catiemiddelen te vaak is vervallen in kleurloosheid en goedkope popu lariteit. Deze bezwaren doen zich sterker gevoelen doordat het huidige AVRO-bestuur geen krachtige lei ding heeft weten te geven. meen dus, dat de R.T.N. tegen- de begunstigers die haar doelstelling hebben onderschreven niet gerechtigd is onverhoeds over stag te gaan. Wij mogen dit ook niet doeij nu de minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk de inwilliging van ons verzoek een zendmachtiging afhankelijk K. O. de» - k&.Zwei Herzen im Dreivierteltakt k&met veel nadruk liet horen en zien kgwij hebben al eerder in dit seizoen '""gelegenheid gehad om na een uit- in Leiden ons licht op deze operette te l'aten schijnen. Opnieuw de meeslepende melodieën van Robert Stolz een paar meer dan de oorspronkelijke operette be vatte kan de vreugde alleen vergro ten de fleurige enscenering, de I enthousiaste vertolkingen en de op het kluchtige afgestemde regie van Walter Koch'ner de toeschouwers tot vele open doekjes en tenslotte een ovationele waardering. Men genoot van de zoetvloeiende mu ziek in zijn romantische omlijsting. Vocale oneffenheden en regle-slor- werden daarbij graag voor ■lief genomen. As van Sjaljapin terug naar Moskou? Het „Russische letterkundige tijd schrift" wil dat de schatten van de Russische cultuur, die emigranten meegenomen hebben, naar het land terugkeren. De kunstenaar Pawel Korin bepleit een terugkeer van de brieven, foto's en toneelkostuums van de gro te Russische bas Fedor Sjaljapin uit Rome en Parijs naar Moskou. Sjaljapin overleed in 1938. Volgens Korin ligt het in de bedoeling in de Russische hoofdstad een Sjaljapin- museum te openen. Hjj zegt, dat de zonen van Sjaljapin gaarne zien dat de as van hun vader uit Parijs naar Moskou wordt overgebracht. Waaierexpositie in Utrecht De waaiercollectie van de Am sterdamse verzamelaar Felix Tal zal gedurende de maand maart te be zichtigen zijn in het Centraal Mu seum aan de Agnietenstraat in Utrecht. Deze tentoonstelling omvat onder meer 175 waaiers uit de collectie van Felix Tal. De waaiers vertegenwoor digen een periode van ruim drie "SCHELMENSTREKEN VAN SCAPIN Voorstellingen voor de jeugd C K. en O. en de Leidse Jeugd Actie hebben gistermiddag- en avond de Schouwburgdeuren geopend voor de jongste lichtingen van het v.h.m.o. en het m.u.l.o. en u.l.o. èn het jongste toneelgezelschap, de Toneelgroep Pro loog, die hier debuteerde met „De Schelmenstreken van Scapin, het overbekende blyspel (of de klucht) van Molière, de schuilnaam van Jean Baptista Poquehn (16221673). Hjj begon als acteur bU een reizend toneelgezelschap, schreef intussen „L'étourdi" (1655) en „Le dépit amoureux" (1656), kreeg daarna vaste voet in Parijs, waar hü met een eigen gezelschap in het Palais Royal speelde. Allengs ontwikkelde hij zich tot Frankrijks grootste comedie-dichter, waarvan „L'Avare", „Tartuffe", „Le Misanthrope", „Le malade imaginai re" en „George Dandin" getuigenis afleggen. Zowel de perfecte karakter komedie als de klucht behoren tot zijn genre. Tot de laatstgenoemde behoort „De schelmenstreken van Scapin". Dit spel bevat in overvloed de ver wikkelingen die bij de blijspelen van zijn tijd gebruikelijk waren. In deze klucht worden zij opgeluisterd met het terugvinden van Argante's doch ter Zerbinette, (op 4-jarige leeftijd door zineuners meegevoerd) en kre gen hun bekroning in twee gelukkige huwelijken en twee gelukkige vaders. De opvoering, duidelUk gericht op de jeugd, heeft de regisseur Jurg Mo lenaar in snel tempo doen verlopen. Zonder nu direct van grote prestaties te mogen spreken was de bezetting over de ganse linie voldoende en vormde een goedsluitend geheel. De jeugd, zo te zien tussen 12-16 jaar, genoot volop van de gewiekst heid van de schelm Scapin (Louis Bongers)leefde mee met de ups and downs van de twee verliefde paren Hyacinte en Ostave, (Corry Arends en Cees Wijn)Zerbinette en Léandre (Thea Roding en Bart Scheepers) en gunde de twee al te zuinige vaders Argante en Géronte (Ton van Otter- loo en Kommer Kleyn) van harte de slagen en tegenslagen toegebracht en veroorzaakt door Scapin. B. H. heeft gesteld van nadere eisen, die praktisch onvervulbaar zijn als wij de positie van een omroeporganisa tie B willen bereiken. Het is beter met ere te falen dan een compromis te sluiten met opoffering van de be ginselen". Vrees bevestigd „De gang van zaken nadat u zyt begonnen uitvoering te geven aan de principiële instemming van de meerderheid van ons bestuur met het samengaan van R.T.N. en AVRO heeft mijn vrees bevestigd. De wij ze waarop de AVRO eerst haar be sluit tot uittreden uit de Federatie van Omroepverenigingen heeft ont kend en het daarna op grond van een bijkomstig argument heeft uitgevoerd verdient sterke blaam. Doen zich bij de verdere verwezen lijking van de fusie nieuwe menings verschillen voor, dan is er voor de R.T.N. geen weg terug. Zy heeft haar gezicht voorgoed verloren. Mijn bezwaren richten zich in bijzonder tegen het vierde punt de voorwaarden va king, de waarborgen betreffende de actualiteitenrubrieken De ontworpen en in het bestuur behandelde richtlijnen voor het pro grammabeleid van de R.T.N. hielden onder meer in de bevordering van de democratische staats-en levens- ADVERTENTIE MUZIKALE PROEFTIJD Muzikale studie willen wij stimuleren. Noemt U het gerust eigenbelang, maar houdt het in gedachten. Bij voorbeeld als Uw kind piano wil leren spelen en U niet weet of U met een tijdelijke bevlieging dan wel met een ontluikend virtuoos te maken hebt. Bender geeft Uw kind een muzikale proeftijd. Is het ernst dan blijft de piano en betaalt U de koopsom. Was het toch een bevlieging dan zijn Uw enige kosten de huurprijs. Overigens zijn er veel meer redenen om altijd bij Bender advies in te winnen! Noord-Holland het Nederlandse volk het verwezenlijken van een optimale vrijheid van de uiting van meningen en gevoelens, alsmede de toepassing van het recht van wederwoord". „De R.T.N. wenste de luisteraars en kijkers te benaderen als volwas sen mensen en wees iedere vorm var bevoogding van het publiek af. Zij beschouwde het richten van de pro gramma's niet alleen op de meerder heid van het publiek maar ook op minderheden van verschillende aard als een consequentie van haar demo cratisch beginsel. Nu worden bij de fusie R.T.N. waarborgen gedongen, van de strekking is de „naar links neigende tendens" bij de nieuws commentaren van de andere omroe pen tegen te gaan. Als afkeurens waardig voorbeeld is genoemd eei recente uitzending van AVRO's Tele- vizier over de gezagshandhaving dooi de Amsterdamse politie. Andere uit latingen in januari jl. king. Degenen die van mening zUn tegenover een dooi- hen ge wraakte tendens in de omroep een tegenstroming te. moeten aanwakke ren hebben daartoe het volste recht. Een duidelijke zwenking naar rechts mag echter niet worden uitgevoerd onder de vlag van onpartijdige voor lichting door de R.T.N.", aldus de brief. Prof. Andriessen treedt af als voorzitter STER Prof. dr. J. E. Andriessen, voor malig minister van Economische Za ken, is met ingang van 1 februari afgetreden als voorzitter van de S.T.E.R., Prof. Andriessen, die zich op het ogenblik in Zuid-Afrika be vindt, heeft deze functie precies één jaar uitgeoefend. Gedurende de- periode is hij „afgestaan" door de Amstelveen gevestigde Leers Va- tenfabrieken N.V., waarvan hij lid m de raad van bestuur is. Prof. Andriessen zal worden op- ;volgd door ir. S. H. Visser, voorma lig minister van Defensie, thans com missaris-generaal van de Stichting Wereldtentoonstelling Montreal 1967, van de raad inzake de luchtveront reiniging. 'el het recht als de plicht had naar Duitsland te gaan en jongeren duidelijk te ma ken wat fascisme betekent. Want Nico Rost geloofde in de broederschap van mensen die van goeden wille zijn. Hij heeft zijn le ven lang daarvan met woord en geschrift getuigenis afgelegd, en hij heeft geen gemakkelijk leven geleid. Nico Rost was een integer mens, die vóór zijn waarden stond. Een man voor wie ons land te benauwd was en die in West- en Oost-Europa ge- lijkdenkenden vond. Mensen die zich bewuster waren voor de verantwoor delijkheid om te schrijven wat moest worden geschreven, ten dienste van de samenleving, waarin de mens vrij kon voelen en kon leven. Hij heeft met zijn boekje „De vrien den van mijn vader" een gedenkte ken opgericht voor de Joodse Gro ningers, die zijn uitgeroeid Hij heeft er voor gepleit dat te hun ner nagedachtenis een monument in zijn geboortestad (Groningen) zou worden opgericht. Het is een teken, dat hij die nooit erkenning heeft ge zocht, de culturele prijs van Gronin gen niet zelf in ontvangst kan ne- Het is een teken, dat het mo nument voor zijn Joodse stadsgeno- n er nog niet staat. Het gedenkteken moet worden op gericht, ter herdenking van de Jo die uit de stad zijn gevoerd de dood, als waarschuwing terreur en onderdrukking, maar als getuigenis van de waarden Nico Rost zijn leven lang voor heeft gestaan: voor de menseiykheid, de hoogheid en onraakbaarheid i mens, overal ter wereld. Nico Rost heeft diè waarden in zijn werk en leven waargemaakt, 7.56 uur 10.20 NEDERLAND 1 VARA 6.45 uur Voor de kleintjes: Pipo 6.50 uur Journaal 1 6.55 uur STER: Reclame 7.00 uur De verrekyker, internationaal jeugdjournaal 7.10 uur Van gewest tot gewest Mensen in de sport STER: Reclame NTS-journaal STER: Reclame Verkiezimgszendtijd politieke partijen (KVP) Achter het nieuws Simon Carmiggelt Het spel van de rollen, toneelstuk Europese kampioenschappen kunstrijden op de schaats NTS-journaal Automatisering Sluiting VPRO Verkiezingszendtijd politieke partijen (VVD) Nieuws in het kort STER: Reclame Patrouillewagen '54... antwoord! Cinema „Le premier rendez-vous", van Guy de Maupassant Het gevaar van vryblijvendheid Screenplay, ballet STER: Reclame NTS-journaal Dichterbij, kerkelijk programma 11.00 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 8.05 uur Het Radio Filharmonisch Orkest 9.20 uur Juffrouw Anya, hoorspel m 10.45 uu 11.00 uu 11.30 uui i NEDERLAND 9.20 uur 10.50 i 10.10 i 10.15 i 10.30 i Hilversum 2 8.10 De familie Leenhouts, familiekroniek Samen uit i thuis, Steravondprgr. en cfióteren Verontwaardiging over opera Carmen in Batman-stijl Een uitvoering van Bizets opera „Carmen" in „Batmanstijl" heeft gisteravond geen beste indruk ach tergelaten bij het operapubliek van Bologna. Het „boe-geroep" was niet in de lucht. Escamillo kwam op in Batman- kostuum met korte cape en zwart masker. Op zijn borst had hU een grote letter E. In de tweede acte kwamen de Spaanse bandieten op met beatle-pruiken en in nozemkle- dy. Woedend gebrul van de toe schouwers dwong de medewerkers de voorstelling enkele minuten te stop pen Loon van de misdaad „Volwassenen zij de film van harte aanbevolen", schreef de KRO-gids over het „Loon van de misdaad", de als vanouds af geplatte titel die de Nederlandse filmverhuurder had bedacht voor „The hoodlum priest" (Zou ,De nozempriester' minder men sen naar de bioscoop trekken, vraag je je af). Die Nederlandse titel sloeg bovendien nergens op, want de tendens van de film neigde eerder naar een titel als „Het loon van het wanbegrip" of zoiets. Wij vragen ons daar om af of de NTS, by het aan kopen van een film, niet tege lijk kan bedingen dat zij zelf de oorspronkelijke titel mag verta len in adequaat Nederlands. Maar goed, dit terzijde, 't was 'n goede film, als men eenmaal de tendens van zulke Amerikaanse films accepteert: een sterk ge schematiseerd verhaal, dat in zijn eenvoud slechts vage gelij kenis met de werkelijkheid kan vertonen. Aanvaardt men echter de reeds tientallen jaren be staande bioscoopwerkelijkheid, dan was „De nozempriester" een goede film, met de executie in de gaskamer als ongebruikelijk „huiskamer-amusement" Daarvoor had de NTS ons weer een aflevering van.Mona' voorgezet, die met haar tegen pool Jlazel' een verwoede strijd levert om de oitroenprijs voor de onnozelste Amerikaanse t.v.- serie van het ogenblik. JHazel' zaït gisteravond op Nederland II, opdat we op ons gemak konden vergelijken. Wij hebben daar geen gebruik van gemaakt, maar hebben wel even overgeschakeld om Cahier 3 van Hans Keiler te zien, die interessante inter views had met Richard Les ter, Bibi Andersson en William Klein, gevolgd door een korte gaat drinkwater l.^StCI ^ekl winnen mt zee winnen uit zee Voor het einde van dit jaar zal Noord-Holland als eerste provincie land uit zeewater gewonnen drinkwater distribueren. Dit water wordt gewonnen uit het IJsselmeer met behulp van het pompstation bij Andijk. Met de bouw van dit station de bijbehorende filmapparatuur Is i investering van meer dan zestig miljoen gulden gemoeid. Het provin ciaal waterleidingbedrijf van Noord- Holland ls het eerste bedrijf in ons land dat de zee als waterwingebied heeft. Momenteel wordt de hele provincie Noord-Holland voorzien van uit de duinen gewonnen water. Al verschei dene jaren doet zich een uitputting de duinen, die kunstmatig geïn filtreerd worden, voelen. Enkele ja- geleden is derhalve besloten tot de bouw van het pompstation An- düjilft. Het water dat uit het IJs selmeer wordt gewonnen zaïl minder koel zijn dan het duinwater. Men mag er echter op rekenen dat het van tenminste gelijke goede kwali teit ia. De radio NRU en omroepen ge zamenlijk zal dit jaar een tekort hebben volgens de gegevens van de begroting 1967, van 9 miljoen gulden. Hiervan kan desnoods 3 miljoen ge dekt worden door uit de reserves te putten. Maar die zijn daarmee dan ook totaal op. Een en ander heeft de NRU vastgelegd in een rapport, dat bestemd is voor de minister en dezer dagen naar Den Haag zal worden ge zonden. Het rapport is opgemaakt in het kader van het geregeld overleg tussen de omroepen en het ministerie. Ditmaal waren de financiën zo ur gent, dat men het accent op deze zijde van het overleg heeft gelegd. Uit het rapport blykt tevens met een reëel niet te dekken tekort dus van 6 miljoen dat men geen op lossing weet zonder de luistergelden te verhogen. Er wordt echter geen bepaald bedrag van verhoging gesug gereerd. De begroting 1967 voor de radio is de eerste, waarin ongedekte kosten zijn opgenomen. Vorig jaar was het tekort 4J/& miljoen. Maar men dekte het toen door uit de re serves le putten. tol: progr. en brief. 15 19.05 Klass. vrouwenflgu- s en liederen over vrouwen t de klassieke oudheid en mythologie. OR: 19.30 Avondgebed. 19.55 Kerk raf en dichtbij. AVRO: 20.00 Nws. Radlofllharmonisch ork Kring Nederlandse toneelcritici Onlangs heeft het grootste gedeel- van de in ons land werkzame to neelrecensenten zich verenigd in de kring van Nederlandse toneelcritici. Dit gezelschap stelt zich ten doel de Nederlandse toneelkritiek op een hoog mogelijk niveau te handha ven, het artistieke klimaat van het toneelleven in ons land positief te be ïnvloeden, problemen betreffende het toneel en het vak van resenceren door onderlinge gedachtenwisseling dichter bij een oplossing te brengen, de Nederlandse toneelkritiek in tern en tegenover het buitenland te vertegenwoordigen. De kring heeft besloten een jaar lijkse „Prijs van de Nederlandse to neelkritiek" toe te kennen voor de opmerkelijkste artistieke toneeldaad. Het secretariaat van de kring is voorlopig gevestigd in Amsterdam, Singel 383, tel. 220383. Picasso's „Suite Vollard" naar Texas Het museum in Fort Worth (Texas) heeft de „Suite Vollard" van Picasso verworven ,een serie van 100 etsen uit de nalatenschap van wij len de kunsthandelaar-uitgever Am- broise Vollard. De volledige „Suite" wordt be schouwd als een van dé belangrijk ste grafische collecties van de 85-ja rige wereldberoemde kunstenaar. De prijs werd niet bekendgemaakt, maar het was wel de duurste aan koop van het museum. De serie zal tentoongesteld wor den van 7 februari t/m 26 maart als onderdeel van een grote Picasso tentoonstelling. Bruno Gherri-Moro verongelukt De 68-jarige schilder, beeldhouwer en glazenier Bruno Gherri-Moro is dinsdagavond in de buurt van Sion, in het Zwitserse kanton Wallis, by een ongeluk om het leven gekomen. Zyn auto werd op een onbewaakte overweg door een trein geschept. Gherri-Moro, die uit Italië geboor- 112.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Jour- tig was. vestigde Zich enkele jaren SSerfanndbstTun7ienL3rs:SvS°en0pT geleden in Sion. Hy heeft een jaar|no: mod. muz. 14.00 Boekbespr. 14.15 of twintig in Parijs gewoond, waar Bij de tijd en bij de thee: gev. progr ïVri:"i,!aaktP mCt de SChnderizltSnien:Te.mNw50re^ V°°r Maurice Utrillo. dlofllharmonlsch ork, hommage aan Humphrey Bo- gart. Keiler maakte bekend, dat de KRO binnenkort Bogarts beste film „Casablanca" in zijn geheel op het t.v.-scherm zal brengen. Deltawerken Op Nederlaind I vervolgde de NTS met stugge volharding haar reeks over de Deltawerken. In deze vierde aflevering werd ook de stand Vmh zaken buiten Zee land bekeken. Johan Biansjzar. dóe zonder twyfel een vakman is, had er een schoolfilm van hoog niveau van gemaakt, leer rijk en tegeiyk mooi van beeld. Deltawerken IV behoudt als ge schiedschrijving en instructie materiaal zyn waarde, maar dyken bouwen en inpolderen moet wel een hobby van je zyn als je zo'n filmpje met stygende interesse zit te bekyken. Tenslotte bleek de NBC een goede documentaire ge maakt te hebben over Oosten rijk. Eén stelling daarin trok byzonder de aandacht. Toen de „grote vier" in Moskou byeen- kwamen en besloten dat Oos tenrijk heit eerste, door nazi- Duitsland aangevallen land was geweest, maakten zij behalve een charmante geiste ook een grote fout. Het Oostenrijkse volk, dat immers katholiek is, baseert zyn leven op de drie B*s, zo werd ons voorgehouden. Niet zoals u nu denkt: Bach, Beet hoven en Brahms, maar „biecht, berouw en bekentenis". Door de Oostenrykens de kans op „berouw, schuldbekentenis en biecht" te ontnemen, tastten de „grote vier" hun bestaanszeker heid aan en daardoor is het na de oorlog nooit meer helemaal goed met ze gekomen. Een aar dige theorie, die in ieder geval wel klopt met de lakse marnier waarop men, juist dóar, de oor logsmisdadigers vervolgt n 11 11 i i i n ii i ii i i i i iiniiiiiiiiiiiii af, praatje. 19.50 Stereo: VOOR VRIJDAG 3 FEBRUARI Hilversum l', 402 m VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. strijdl. 7.23 Lichte gram 7.35 Van de voorpag V'rttu: dag. ARA: 8.00 Nws. 8.10 recitalmod. 12.25 Beursber. 12.27 en tulnb. 12.30 Over- de landbouw NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Lichte orkmuz. 7.30 Nws. 7.32 Stereo: Lichte frammuz. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws. .10 Gew. muz. 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Lichte grammuz. 9.00 Voor 9.35 Stereo: Lichte Viool en ork.: klass. Morgendienst. 11.00 Lichte 10.00 (gr.). 10.30 .30 Lichte grammuz. 14.05 Schoolradio. 14.25 Het Boston Pops Or chestra: mod. muz. (gr.). 16.15 Voordr. 15.30 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 16.30 Klass. kam (opn.). 17.05 Stereo: Lichte ln 17.30 Kerkorgelrecitalklass. Hllvei FM i AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Vro- lhk pl.progr. 10.00 Nws. 10.02 Arbelds- vlt. (gr.). VPRO: 12.00 Nws. 12.02 Bultenl. persoverz. 12.05 Een uurtje Frans. 13.00 Nws. 13.02 Bultenl. pers overz. 13.05 Gev. pl.progr. 14.00 Nws. 14.02 Bultenl. persoverz. 14.05 2 x Top 10. AVRO: 15.00 Nws. 15.02 Lichte mu ziek. 16.00 Nws. 16.02 Oude gram.pl. 16.30 Licht pl.progr. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.0518.00 Pop-Party. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1 NTS/NOT: School televisie (10.45—12.00). NTS: 18.45 Pi- po de Clown. 18.50 Journaal. STER: 18.56 Reclame. KRO: 19.00 Tellxer. progr. voor de Jeugd. 19.30 Christus voor Alleman: maandelijks bijbelprogr. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. STER: 20.16 Reclame. NTS20.20 Verklezlngsultz '-film. 22.05 Brandpunt. NTS: 22.5523.00 Journaal. Nederland 2 NTS: 19.50 Verkle- ngsuitz.: Antl-Revolutlonalre Partij. '00 Nws. ln 't kort. STER: 20.01 Re- ame. AVRO: 20.05 VJoew, program- a voor de Jeugd. 20.30 AVRO Dans- test '67. 21.10 AVRO's Televlzler 21.30 Londens Symfonie-Orkest. STER- 22.10 Reclame. NTS: 22.15 Journaal. Teleac: Kernfysica (17 -

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5