Speelse stieroïde in Leiderdorp Wilson over „Brussel" uiterst bemoedigend Mr. J. Klaasesz onthult beeld op brug 99 99 STAKING BIJ ONDERWIJS IN ITALIË MAATREGEL VAN MALTA TEGEN BRITTEN Opiumkit opgerold C.H. op verkiezingspad Naar economische structuur zoeken Bas Yi-Kwei Sze met het R.0. Promoties Mr. H. van Mierlo in Den Burcht: „D'66 voortgekomen uit onbehagen" De zware jongens waren te zwaar Automobilist stopte niet bij zebrapad „De vaart erin houden zegt Britse premier DE AUTO VAN DE BAAS... „Kledingmagazijn" in huis DONDERDAG 2 FEBRUARI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 „Een speelse stieroïde" noemde Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, gis termiddag; het door hem onthulde kunstwerk op de Leiderdorpsebrug. Het is een abstracte afbeelding van een stier; een cadeau van de provin cie Zuid-Holland aan Leiderdorp. Het beeld is vervaardigd door de beeldhouwer Leo van der Nahmer. „Als provincie hebben we", aldus de commissaris, „het plan opgevat de verschillende, nuchtere objecten, die we tot stand hebben gebracht, met een kunstwerk te versieren. Deze stier past in deze omgeving; de kunstenaar is erin geslaagd naast stoerheid aan de ene kant, een een carnavalsstemming tot uitdrukking te bren gen". Mr. Klaasesz vroeg zich evenwel af of het wel juist was, met het oog op de verkeersveiligheid, het kunst werk midden op de brug te plaatsen. Hij sprak de wens uit, dat de ge meentebesturen steeds meer zullen gaan inzien, dat kunstwerken het aanzien van een gemeente verhogen. Goede weergave Burgemeester, mr. R. M. Gallas, bedankte voor het geschenk en de onthulling. In deze tijd van mate rialisering is het culturele een goed tegenwicht. De stoere kracht en fiere robuustheid, die het kunstwerk uit beeldt, meende de burgemeester een goede weergave te vinden van de ge meente Leiderdorp: hier vecht en zet men zich in voor een goede zaak. De afbeelding, een Taurus, is een reminicentie aan het agrarische in deze gemeente, weliswaar afnemend, maar voor ons nog van groot be lang. De houding van de kop, wijst naar de groeiende samenwerking met Leiden (dit speciaal tot de vertegen woordigers van het Leidse gemeente bestuur, de wethouders Menken en Prof. dr. C. Soeteman alhier is benoemd tot voorzitter van de examencommissies Duits m.o. 1967 en l.o. 1967; mej. drs. A. van Hoe ken, eveneens alhier, is benoemd tot plaatsvervangend lid van laatstge noemde commissie. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het doctoraal examen vrije studierichting de heer F. X. de Lima (India)'! Concert Kunstkring „Voor Allen" Maandag 13 februari vindt in de Stadsgehoorzaal het vierde concert plaats van de Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Soliste is de bekende pianiste Ingrid Haebler. Zij speelt werken van Mozart, Schubert, Haydn en Beethoven. BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN Marcel Emiel z. v. M. Soiarone en L. D. Hooft; Christopher David, z. v. D. Marsch en M. A. L. Booler; Krijntje. Eljk en H. Koren/winder; inus. z. v. J. M. van de duider; Honk i en M. T. A. >r; Amdries, z. v. F. S. de Jong en M Müggler; Jaap, z. v. L. F. de ik en M. a. Grotenhuis; Mirjam, d. M. SchmUgelt; z. v. R. H. C. M. Lichter; Judith. Vlekkert en T. Muider; Honka Maria. OVERLEDEN M. Z. J. Lageveen. 44 Jr., man; W. P. van Rijn, 85 Jr., man; C. van Rooljen, 86 Jr., wed. van W. C. Verhart; C. Mi- zee 91 Jr., wed. van J. J. Kenbeek; E. M. Greeve, 70 Jr., echtgenote van G. F. Smit; W. F. Verkuljlen. 69 jr., man; A. A. W. Vercruijsse, 73 Jr., wed. van J. J. Kop. Piena) en de staart: 'n blijmoedig teken van hartelijk welkom tot allen, speciaal de Leidenaars, die over de brug komen. Met dankwoorden tot de heren van G.S., besloot de burgemeester: „U bent ruim over de brug gekomen". B. en W. van Leiderdorp ontvingen de genodigden in een salonboot, die gemeerd lag voor de brug. Aan de Tech. Hogeschool in Delft is geslaagd voor heb kand. elektro-techniek de heer P. Wijk in Leiden. Vrijwel alle hoogleraren en studen ten van de Italiaanse universiteiten hebben gisteren het werk. neergelegd. In tenminste vijf universiteiten Bari, Bologna, Pisa, Cagliari en Ca- merino hebben studenten zitsta- kingen gehouden. Het onderwijzend personeel van Italië's lagere en mid delbare scholen zal het werk volgen de week neerleggen. De stakingen worden gehouden uit protest tegen een wetsontwerp tot hervorming van het onderwijs. Dit wetsontwerp wordt thans door het parlement behandeld. De stu denten en hoogleraren zijn van oor deel, dat de hervormingen snel ler moeten worden Ingevoerd. De hoogleraren memen bovendien, dat in het wetsontwerp geen rekening wordt gehouden met de eisen die hun beroep stelt. De studenten willen een grotere mate van zeggenschap in universitaire aangelegenheden. De hoogleraren zullen staken tot 10 februari, de studenten tot 7 fe bruari. De leraren der middelbare scholen zullen op 7 en 8 feberuarl staken, het onderwijzend personeel der lagere scholen op 8 en 9 fe bruari. Malta heeft een verbod op levering van belastingvrije olie aan de Britse luchtmacht uitgebreid tot de Britse marine en het lever. De luchtmacht wilde dinsdag de heffing niet beta len, alle vluchten van het eiland werden gestaakt, de vliegtuigen ston den woensdag nog aan de grond. Een legerwoordvoerder deelde gisteren mede dat het leger nog voldoende voorraad heeft. Ongeveer 90 Britse soldaten moch ten gisteren aan land gaan, him voertuigen bleven aan boord van het landingsschip waarmee zij na oefe ningen in Noord-Afrika naar Malta ;n gevaren. Wanneer de uitrus ting aan wal gebracht wordt moet er belasting over betaald worden. De regering van Malta stelt dat Engeland alle rechten van het de fensieverdrag van 1964 tussen belde lénden heeft verspeeld door het be sluit de Britse troepen op Malta met tweederde te verminderen, hetgeen zowel voor Malta's defensie als voor zijn economie bijzonder schadelijk is. De commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz (geheel links) kijkt be wonderend naar het beeld, dat hij even tevoren op de Leiderdorpse brug heeft onthuld. (Foto LD/Holvast) De Dordtse recherche heeft in het afgelopen weekeinde een meisje en vier jongens, in leeftijd variërend van 16 tot 22 jaar in een oude boe renschuur aan de Zuldendijk in Dordrecht betrapt, toen zij bezig wa ren een pijp hasjish te roken. Giste ren is het vijftal voor de officier van justitie geleid. Drie van de jongens woonden in de oude schuur. Twee van hen, een 22-jarige fotograaf en een 20-jarige schilder hadden de schuur voor een klein bedrag gehuurd. Later had zich een derde jongeman (16) bij hen ge voegd. De huurders badiden de schuur zodanig betimmerd, dat er drie slaap kamers en een werkruimte waren ontstaan. De knapen waren bij de politie niet onbekend. Men vermoedde dat zij vrij geregeld LSD, opium en marihuana gebruikten. Toen de jongelui dan ook enige tijd geleden in een boerderij gingen wonen, zich min of meer te rugtrokken uit het Dordtse leven en geregeld bezoek ontvingen, bleef de politie hen nauwkeurig in het oog houden C.a.o.-Schoenindustrie Vakantiegeld veilig via garantiefonds De schoenindustrie gaat via een garantiefonds de aanspraken op va- kantieloon en vakantietoeslag veilig stellen in de gevallen dat werkgevers die verplichtingen niet nakomen. De instelling van het fonds is op genomen in de nieuwe collectieve ar beidsovereenkomst voor de schoenen industrie. Het garantiefonds zal wor den gevoed via heffingen van het be drijfschap voor de schoenindustrie. De werkgevers zullen betalen op ba sis van de totale loonsommen in hun eigen bedrijf. Bij de oprichting van het fonds storten de werkgevers ma ximaal f 10.000. Ook op andere punten in de nieu we cao hebben werkgevers en werk nemers volledige overeenstemming bereikt. Drs. B. J. Udink, lid van de Rijnmondraad en van de centrale kamer voor handelsbevorderingen, sprak gisteravond op een in restaurant Van der Heijden gehouden vergadering van de CHU, afd. Leiden over de sociaal economische situatie in Nederland. Spreker zette uiteen hoe de huidige inflatie is ontstaan. Hoewel voor ons land van het grootste belang kan de export de in flatie in de hand werken. Als gevolg van de loonexplosie tijdens het kabi net Marijnen zou de overproduktie zijn gekomen. Op het moment dat het kabinet Cals zich presenteerde, met een programma van op zichzelf belangrijke maatregelen, was er ech ter al een behoefte om de uitgaven te verminderen. De tekorten op de betalingsbalans zouden dus door het kabinet Marijnen zijn veroorzaakt, terwijl het kabinet Cals slechts de voortzetting ervan in de hand zou hebben gehad. Er zijn echter niet voldoende middelen om bij sluiting van bedrijven deze een financiële in jectie te geven. Wij moeten blijven werken aan een nieuwe structuur van de econo mie aldus de heer Udink. Bovendien moeten een vrye ontplooiing en een vrfje beschikkingsmacht van de bur ger over zijn eigen inkomen meer worden gewaarborgd. De heer Udink was van mening, dat de collectieve lasten van de bur gers in de komende 10 jaar niet meer zouden kunnen toenemen. De nieuwe regering zou zijns inziens een schema moeten maken voor de tijd van ongeveer 10 jaren om te zien wat er allereerst gedaan moet worden om de economie weer te laten groeien. De heer Udink was aan het begin van zijn betoog ingegaan op de twij fel bij niet-confessionelen aan het bestaansrecht van confessionele par tijen. Zonder de confessionele par tijen had Nederland na 1945 niet ge regeerd kunnen worden, omdat zij sinds de laatste 20 jaren deel van de regering uitmaken. Daarnaast zat dan afwisselend een socialistische of een liberale minder heid in het kabinet. Hieruit conclu deerde de heer Udink dat zonder de confessionelen het beleid van na 1945 niet zal kunnen worden voort gezet. Spreker vond het niet relevant of zjjn party met de liberalen dan wel met de socialisten in zee zal gaan. Veel belangrijker dan deze „vermeen de onduidelijkheid" vond hij echter de waarachtigheid in de politiek. Er worden te veel beloften gedaan, die geen enkele partij kan waarmaken. Als voorbeeld hiervan noemde hij de PvdA, die 2 van het nationaal in komen wil bestemmen voor ontwik kelingshulp, wat zou neerkomen op een bedrag van 1.7 miljard gulden. Deze party zou er dan ook by moeten ADVERTENTIE vermelden in hoeverre de uitgaven dan zouden moeten worden besnoeid en hoeveel de belasting verhoogd zou moeten worden om dit mogeiyk te maken. Dinsdagavond 7 februari zingt in de Stadsgehoorzaal de beroemde Chinese bas Yi-Kwei met het Resi dentie-Orkest. Het programma van dit zesde abonnementsconcert luidt als volgt: „Monumentum" van Strawinsky, „Bijbelse liederen" van Antonin Dvo rak en „Ein HeldenJeben" van Ri chard Strauss. Strawinsky's „Momentum" is een herschrijving voor instrumenten van drie madrigalen van de grote com ponist Gesualdo. De Bijbelse liede ren van Dvorak zijn oorspronkelijk gecomponeerd van zang en piano. Dvorak zelf orkestreerde de eerste van de 10 liederen, dr. Villem Ze- manek orkestreerde de andere vijf liederen. Zij behoren tot het uitge sproken persoonlijke repertoire van Yi-Kwei Sze, die er grote indruk mee maakt. Strauss' .Bin Heldenleben" is opgedragen aan het Concertge bouworkest en Mengelberg. Willem Noske speelt de vioolsolo. De heer H. W. van Mee teren is aan de Leidse universiteit gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskun- en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld .Ringverande- ringetn bij de inwerking van kalium- amide op ©ruige derivaten van 4- chloorpyrimidine'. De promotie ge schiedde cum laude. Promotor was prof. dr. H. J. den Hertog van de landbouwhogeschool te Wageningen. „D '66 is voortgekomen uit onbehagen, omdat het politieke partijstelsel is vastgelopen. De vijf grote partijen, die het hart van de politiek vormen, zijn in een immobiele situatie geko men. De tijd van dogma's en theorieën is voorbij. Er heerst nu een tijd van scepsis, twijfels; er heerst een gezagscrisis in de kerk, op school, in het ouderlijk huis. Er hebben evoluties plaats, maar autoriteit en gezag die de samenleving eigenlijk moeten dienen blijven zichzelf voorttrekken zoals vroeger. Daardoor wordt de kloof tussen overheid en burgers steeds groter". Dat zei gisteravond mr. H. Mierlo, lijsttrekker van Democraten Hij wil een brug slaan ovei kloof en de band kiezer-gekozene die zoek is („zo die er al is geweest") verstevigen, of eigenlijk creëren, hoopt D'66 te bereiken door het in- in van een meervoudig distric tenstelsel (2 of 3 kandidaten worden gekozen in elk van de 50 tot 75 dis tricten die ons land zou tellen) het rechtstreeks kiezen van een mi nister-president aan de hand diens regeringsprogramma. Dat zyn voornaamste punten uit verkiezingsprogramma van welke punten de heer Van Mierlo uit voerig belichtte tijdens een openba- bijeenkomst in Den Burcht (we gens grote belangstelling, naar schat ting 300 personen, moest men huizen van de foyer naar de grote zaal) Sommigen bespeuren gaullistische trekjes in D'66 die naar hun me ning teveel macht aan de minister- Mr. F. Portheine bij Vrouwen in de V.V.D." Het is niet zo dat de ontslagen in de bedryven alleen een gevolg zyn het beleid van het kabinet Cals, r het heeft er toch wel een grote schuld aan gehad. Dit zei gisteroch tend mr. F. Portheine tydens een regionale byeenkomst van de orga nisatie .Vrouwen ln de VVD'. Hy noemde begrotingstekorten, geldont waarding en spanningen in de eco- mie logische gevolgen van het twee slachtige beleid van de,te zware jon gens'. De WD daarentegen is nog steeds in mening dat aan de uitgaven een grens moet worden gesteld, waarbij dan de norm van Zijlstra zou moe ten worden toegepast. Er zou dan normale stijging van de inkoms ten zijn, waardoor belastingcorrectie Tivee slachtoffers Op het zebrapad van de Rünsburgerweg ter hoogte van perceel 141 zyn gisteravond omstreeks zes uur twee bejaarde dames, woonachtig in Oegstgeest, door een personenauto aangereden. De bestuurder van deze auto, een 57-jarige Leidenaar, verleende aan de dames, die zich reeds op de oversteekplaats bevonden, geen gelegenheid tot oversteken. Beiden werden tegen het wegdek geslingerd. Ten gevolge van deze aanryding liep de 75-jarige mevrouw H. P. Kann een linkerbovenbeen- en een linkerarmfractuur en een hersenschudding op. Haar vriendin, de 74-jarige mevrouw J. P. Efveren, liep eveneens een linkerbovenbeenfractuur op. De E.HJD. heeft beide slachtoffers naar een ziekenhuis overgebracht. Tegen de bestuurder van de auto ls proces-verbaal opgemaakt. mogelijk is. Naar aanleiding hiervan kwam de heer Portheine op het punt van de uitgestelde belastingverlaging, wat hij ,een klap in het gezicht van het Nederlandse volk' noemde. In dien de verlaging wel was doorge gaan, zouden de overheidsuitgaven met 300 miljoen gulden zijn vermin derd, waardoor volgens spreker ook inflatie zou zijn voorkomen. Prof. Zijlstra zou echter zijn aangezocht voor het ambt van minister-presi dent op voorwaarde dat hij het uit- gavenpeil zou handhaven. Tydens deze vergadering, welke werd geleid door de voorzitster van de afdeling Oegstgeest-Warmond, mevr. P. H. Smits-Witvliet, sprak de heer Portheine eveneens over het vry ondernemerschap. Het gaat hierby om de vraag of de staat alles zal in richten vanuit zyn centrale positie of niet. De vrye onderneming heeft naar de mening van de liberalen de voorkeur, maar zy heeft wel de ver plichting om binnen het bedrijf so ciaal te handelen. De werknemers moeten tydig worden ingelicht over op handen zynde veranderingen, maar de ondernemer zal de baas moeten bbjven. Over staatsdeelne ming in de oliewinning op het con tinentale plat zei het kamerlid dat er door het uitstel van de exploratie, dat ontstond door te hoge eisen van de staat, al een heel stuk welvaart is verloren gegaan. Na een korte pauze werden er nog over verschillende andere onderwer pen vragen op de spreker afgevuurd, welke hy op duideiyke wyze beant woordde. Het doel van deze bijeen komst om kiezer en volksverte genwoordiger dichter tot elkaar te brengen is dan ook volledig gerea liseerd. De Britse eerste-minister Wilson noemde gisteravond, voor zyn ver trek uit Brussel, zyn besprekingen met de Belgische regering over de problemen van Britse toetreding tot de EEG .uiterst bemoedigend'. Het overleg dat Wilson en zijn minister Buitenlandse Zaken, Brown, de lunch hadden ge voerd met leden van de EEG-com missie kwalificeerde hy als .uiterst nuttig'. Alle problemen die wy aan onze kant zien, zyn de revue gepasseerd het overleg met de Belgische mi nister, aldus Wilson. Daarby is vooral de nadruk gelegd op de pro blemen van de landbouw en uiter aard op de financiële consequenties van Britse deelneming aan het EEG- landlbouwfonds. Op monetaire za ken en ook op de mogelykheden van technologische samenwerking. De standpunten zyn aanzienlyk verdui- deiykt, aldus de Britse commentaar. Wilson wilde, nu hy pas halver wege zyn rondreis langs de hoofdste de EEG is, nog geen voor spelling doen over een mogeiyke da tum voor het begin van toetredings onderhandelingen. Wel zei hy desge vraagd, dat men nu ,de vaart erin moet houden'. ,Hoe eerder, hoe beter', zo was zyn opvatting. Tegenover de pers sprak Wilson lof uit voor het plan van president De Gaulle om van Parijs een be langrijke financieel centrum te ma ken. Hy voorspelde dat de positie van het pond biyvend zal verbe teren. Hy zei te hopen dat het converteerbaar maken van de franc zal leiden tot een steeds breder aan vaardbaar worden van de franc op de internationale geldmarkt. Hy zei by de Belgische ministers alle be zorgdheid te hebben kunnen wegne men ten aanzien van de vrees dat Engeland het probleem van het pond sterling zal meebrengen by toetreding tot de gemeenschap. „Aanhaken" Ook de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Harmei leverde commentaar op het gesprek. De moeiiykheden waarmee de eventuele nieuwe besprekingen van Groot- Brittannië met de E.E.G. gepaard zullen gaan, zo zei hy, zyn niet van politieke maar van technische aard. Dat is normaal. Er hoeft nu niet meer op een rydende trein te wor den gesprongen. Het komt er nu op aan de trein tot staan te brengen en meer rytulgen aan te haken zon der ook maar iets van de koers te wyzigen. Die koers moet echter be paald biyven door het verdrag van Rome. Wy hebben de overtuiging dat de Engelsen bezield zyn van de vaste wil te slagen. Minister Harmei heeft ook weer het beeld van de .driepoot' ge bruikt, een beeld dat België graag gebruikt voor de Europese poHtlek. Wanneer wy zo prysstellen op het komen van Engeland binnen de ge meenschappelijke markt, dan Is dat omdat wU nooit uit het oog verlie zen dat er achter de gemeenschap een .totaal Europa' moet staan dat niet gemaakt kan worden zonder de aanwezigheid van de drie groten: Frankryk, Engeland en West-Duits- president zou geven .Daarop gaf de heer Van Mierlo dit antwoord: De Gaulle verscshopt het parlement, dat nauwelyks nog enige macht bezit. Dat doet D'66 niet In de staatsvorm zoals D'66 die ziet behoudt het parle ment zyn Invloed o.m .door het bud getrecht. Geen behoefte De heer Van Mierlo keerde zich fel tegen de confessionele partyen en partytjes. Daaraan bestaat geen behoefte, zei hy. Er is geen enkele reden meer voor hun bestaan. Er is slechts behoefte aan één moderne progressieve pragmatische party en één fatsoeniyke conservatieve party. Om dit te verwezeniyken is een door breking van het huidige partystelsel noodzakeiyk, alsmede een herziening van de staatsrechteriy ke regels. Vol gens de heer Van Mierlo is een aan tal politici hiertoe duldeiyk bereid, maar het is schrijnend dat zy bin nen hun eigen partyen machteloos zyn; er gebeurt niets. Daarom wil D'66 nu als party pro beren dit te verwezeniyken. D'66 wil in de Tweede Kamer. (Men rekent op 6 zetels) als "n pressiegroep optre den en steeds verantwoording af dwingen aan ministers. „Zolang dit staatsbestel bestaat, zullen wy niet in de regering gaan", zei de heer Van Mierlo, die zich kantte tegen compromissen en het bedryven van „stilzwygende chantage" door minis ters die met aftreden dreigen, waar door coalities in gevaar komen en waardoor om dit te voorkomen J wetten worden aangenomen waaraan geen behoefte bestaat. De heer Van Mierlo beantwoordde i de pauze, met de bestuursleden in de afdeling Leiden van D'66, prof. dr. G. Zoutendyk, prof. mr. L. J. Brinkhorst en dr. De Waard tal rijke vragen. Een 24-jarige bestuurder van een Volkswagenbusje wilde toen hy van de Zoeterwoudseweg de Tomaten- straat te Leiden inreed, byremmen voor een geparkeerde auto. Hij trapte echter door de rem en het voertuig botste eerst tegen de gevel van een winkel en vervolgens tegen een auto. Nadat dit gebeurd was, reed de jongeman evenwel verder zonder zich om de aangerichte schade te bekom meren. Even verder stopte hy om het spatbord van zyn auto recht te» trekken en toen werd hy achterhaald door een autobestuurder, die hem as gevolgd. Nu had de autobestuurder zich voor de Haagse politierechter te ver antwoorden, waarby vooral het door rijden hem kwalyk werd genomen. Verdachte had de auto van zyn baas mogen gebruiken voor een fa miliebezoek in Haarlem. Hy ontken de, dat toen sterke drank was ge dronken. Uit het onderzoek van de politie as gebleken, dat het voertuig in zeer Slechte staat van onderhoud verkeerde, zodat het ln beslag was genomen. Verdachte betoogde in de mening te hebben verkeerd, dat de aangerichte schade niet zo groot was. De officier van Justitie eiste voor de aanrijding f 40 boete en voor het doorrijden f 80 boete en intrekking van het rijbewys gedurende vier maanden. „Het was wel ontstellend hetgeen by u thuis werd aangetroffen", aldus de Haagse politierechter tot een 23- jarige huisvrouw uit Lelden, die te recht stond terzake van door haar gepleegde winkeldiefstallen. i waa op heterdaad betrapt in groot modemagazijn en toen de politie ln haar woning een onder zoek instelde, werden talrijke nieuwe kledingstukken aangetroffenvan diefstal afkomstig. ,Maar ik had ook wel wat gekocht" aldus verdachte. .Dat zal wel", gaf de rechter toe, „maar het meeste was toch gesto len." De klacht van verdachte was, dat j zo lang in de magazynen moest wachten voordat een winkeljuffrouw komt helpen. „Maar dat geeft geen recht tot diefstal", constateerde de officier van Justitie. Overigens kon verdachte geen ver klaring geven voor haar handelin gen. Ze verklaarde alleen biy te zyn, dat ze werd ontdekt en het nu is afgelopen. „Ik geloof dat ze toch niet zo erg van dit alles Js geschrokken", aldus het oordeel van de officier van Jus titie, die wel bang was dat verdachte zich nog weieens aan dergeiyke fei ten zal schuldig maken. Hy wilde daarom naast f 150 boete, ook een maand gevangenisstraf voorwaarde- ïyk als waarschuwing opleggen. De rechter veroordeelde tot f 100 boete en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3