Schoolbestuur wil hoofd ontslaan Het belijden der kerk 577ste STAATSLOTERIJ derde klasse ^Agenda Nacht i zonder einde PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 2 FEBRUARI 1967 Er is in IJmuiden een vrij ernstig conflict ontstaan tussen het bestuur en de oudercommissie van de Dr. J. Ph. de Visserschool naar aanleiding van het ontslag dat door het schoolbestuur is verleend aan het hoofd, de heer F. Jackson uit Santpoort. Het schoolbestuur is namelijk van mening, dat de heer Jackson op grond van sympathieën voor de Volle Evangelische Gemeente en zijn opvattingen over de kinderdoop niet langer als hoofd van een hervormde school kan worden gehandhaafd. Bovendien wordt de heer Jackson door het schoolbestuur verzoeten, dat hij destijds bij het solliciteren zijn relaties met de Pinkstergemeente heeft ver zwegen. Sympathie voor ander kerkgenootschap Daarentegen beschouwt de ouder- eocnmlasle de heer Jackson als een Integer en voortreffelijk hoofdon derwijzer, die zijn godsdienstige op vattingen nin-mer onder de kinderen heeft uitgedragen, zodat zijn even tueel vertrek voor de school een groot verlies zou betekenen. Van de 119 ouders hebben er dan ook 112 spon taan hun handtekening geplaatst onder een schrijven waarmee het schoolbestuur te kennen werd gege ven, dat men zich niet met deze han delwijze kon verenigen. Pinkstergemeente Ben en ander ls uitvoerig ter spra ke gebracht tijdens een vergadering, welke door de oudercommissie jver deze kwestie was uitgeschreven. Het schoolbestuur had hiervoor eveneens een uitnodiging ontvangen maar dit was echter niet vertegenwoordigd hetgeen door de aanwezigen meer malen werd betreurd. Deze vergade ring stond onder leiding van de heer Jackson wiens rustige houding ver hinderde, dat door de dikwijls .gela den' ouders al te ernstige verwijten aan het adres van het schoolbestuur werden gericht. Wat het conflict be treft zette de heer Jackson uiteen dat hij destijds naar Velsen is komen met het vaste voornemen trouwe bezoeker te worden van de Ned. Herv. Kerk. Hem werd echter geen woning in IJmuiden toegewe zen, zoals eerst werd verondersteld, doch in Santpoort. En omdat in deze omgeving toevallig een kerkge bouw van de Volle Evangelische-ge meente is gevestigd is hü hier de godsdienstoefeningen gaan bijwonen. De heer Jackson gaf eerlijk toe dat het hier verkondigde woord geheel met zijn opvattingen in overeenstem ming is, hoewel hij er steeds zorg vuldig voor heeft gewaakt zijn over tuiging aan anderen op te dringen. En zeker niet aan de kinderen van zijn school. Daarom achtte hij het destijds niet noodzakelijk het school bestuur over zijn relaties met de Pinkstergemeente in te lichten dat het hier een opvatting geestelijke zaken betreft welke alleen voor de persoon in kwestie van lang kunnen worden geacht. commissie heeft gevormd. Hij gaf uitvoerig overzicht op de door dit comité gevolgde handelwijze ten einde het ontslag van de heer Jack- n ongedaan te maken. Betreurd werd dat het schoolbe stuur deze avond niet aanwezig was zodat over deze kwestie geen uit spraak kon worden gedaan. Vandaar dat werd besloten een tweede verga dering te beleggen op woensdag 8 februari, waarop zowel de ouders als het schoolbestuur en de ouder com - missie aanwezig zullen zijn. De mythe van de maagdelijke geboorte De synode van de Hed. Herv. Kerk heeft het antwoord goedge keurd dat het moderamen heeft ge schreven aan de ring Rhenen, die bezwaar had gemaakt tegen het ar tikel van ds. F. J. van Woerden, in het kerstnummer van de ,Open Deur', waarin over de jnythe van de maagdelijke geboorte' werd geschreven. Het moderamen had geantwoord, dat het voor dit artikel geen verant woordelijkheid draagt, dat het woord .mythe' beter met gebruikt had kun nen worden, maar dat uit het arti kel bleek dat de schrijver geen an dere bedoeling heeft gehad dan voor de lezers van dit evangelisatieblad de geloofsverkondiging van de maagde lijke geboorte verstaanbaar te ken. De hervormde synode heeft opnieuw het rapport van de commissie-Schro ten over de verzoening behandeld. In de synodevergadering van november 1966 was besloten dieper In te gaan op de bij het rapport gevoegde min derheidsnota van ds. G. de Boer uit Katwijk. Rapport over de verzoening het plaatsvervangend lijden en ster ven van Christus, naar analogie van het bijbelwoord .Christus, het lam Gods, dat de zonden der wereld draagt'. Jammer Tenslotte verklaarde de heer Jack- ton het ten zeerste te betreuren wanneer hU zijn functie aan de dr. J. Ph. de Vissersdhool zou moeten opgeven. Er zU" hier namelijk hech te banden ontstaan tussen ouders, kinderen en collega's welke sfeer hij slechts ongaarne zal verbreken. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer H. de Kooker namens het actiecomité, dat zich naar aan leiding van dit conflict uit de ouder- :-Schroten, die vier jaar aan het rapport heeft gewerkt, heeft de synode medegedeeld geen kans te zien het rapport te herschrij ven. Verschillende synodeleden be treurden dit. De meerderheid van de synode oordeelde, dat het verwar rend zou werken wanneer belde rap porten naar de 54 classicale verga deringen zouden worden gezonden. Er dient één rapport te komen, ook al worden daarin verschiilende ac centen zichtbaar. Aan prof. dr. A. F. N. Lekker kerker zal worden ge vraagd, met medewerking van prof. dr. A. S. van der Woude en prof. dr. H. Jonker, het rapport over de verzoening te herschrijven. Na het ontnemen van de rechten als van een emeritus-predikant aan prof. dr. P. Smits op grond van uit spraken zijnerzijds over centrale punten van het belijden van de kerk. werd vier jaar geleden in de Ned. Herv. Kerk de commissie-Schroten gevormd, die het punt van de ver zoening in het belijden van de kerk opnieuw moest uiteenzetten. De ver zoening is één van de centrale pun ten in het belijden van de kerk. Het gaat bij het leerstuk van de verzoe ning om twee elementen: 1. het wegnemen van de vijandschap tus sen God en mens, waarbij God het subject ls, 2. het ooeten, het uitdel gen van de zonde van de mens door Ford-Genk 3 weken dicht De Ford-fabrieken in Genk in Belgisch Limburg zullen ook eind februari een week de produktie onderbreken. Ford-Genk heeft medegedeeld, dat er van 20 tot 27 februari niet gewerkt zal worden. De maatregel, die Kerkelijk Lever» NED. HERV. KERK Beroepen te Aagtekerke en te Gies- sen-Oudekerk (toez.) J. Gebraad kand. te Utrecht; te Huizum (Fr.) (5e prd.pl.) C. D. Israël te Velp; door de prov. kerkvergadering van Z.H. (als pred. voor b.w.) S. P. de Roos, woonachtig te Rotterdam; te Neder - hemert (toez.) J. Vroegindeweij te Goudswaard. Benoemd tot voorganger van de Herv. Geref. Evangelisatie te Was senaar J. Lekkerkerken, a.s. emeri tus predikant te Loon op Zand. GEREF. KERKEN Beroepen te Eindhoven (vac. dr. W. v .d. Zwaan) J. Schelhaas te Hui zum (Fr.); te Oldenzaal G. Burger, kand. te Rotterdam; te Nijkerk (vac. J. Koppe) en te Zwijndrecht (vac. S. v. d. Veen) C. v. d. Woude te Dron- rijp; te Hellevoetssluis dr. H. M. Mat ter te Rotterdam-Kralingscheveer; te Hoorn H. A. v. Bottenburg te Noordwijk aan Zee. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Utrecht-noord M. C. Tanis te Barendrecht- en J. Keuning te Veenendaal. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Rotterdam-Zuidwijk K. de Gier, te 's-Gravenhage-centrum en J. v. Haaren te Amersfoort. Beroepen te Rheenen en te Vlis- singen P. Blok te Dlrksland; te Ka- lamazoo (Mich. U.S.A.) J. v. Haaren te Amersfoort. Bedankt voor Tholen A. W. Ver- Ds.J.H. Mulder overleden Ds. J. H. Mulder uit Rotterdam, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk, is plotseling op 66-jarige leef tijd te Halsteren in Noord-Brabant overleden. De begrafenis zal plaats vinden zaterdagmiddag om drie uur op de hervormde begraafplaats aan de Charloise Lagedijk te Rotter dam-Zuid, nadat vooraf om half twee in de Oude Kerk te Rotterdam- Charlois een rouwdienst is gehouden. Nadat de heer Mulder in mei 1925 door het provinciaal kerkbestuur van Utrecht was toegelaten tot de evan geliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 25 oktober van datzelfde Jaar door dr. E. J. W. Posthumus Meyjes bevestigd als pre dikant van de hervormde gemeente van Zoeterwoude in de classis Leiden. Op 5 augustus 1928 verwisselde de thans overledene deze gemeente met die van Hillegom en bijna vijf jaar later werd hy op 21 mei 1933 door ds. D. A. van den Bosch als predikant van de hervormde meente van Rotterdam-Charlois. Deze zijn derde en laatste gemeen te diende ds. Mulder tot 1 maart vai het vorige jaar, toen hem na ruin veertig volbrachte dienstjaren emeri taat werd verleend. Ds. Mulder heeft in de loop der Jaren vele bestuursfuncties vervuld zitting gehad in verschillende commissies. Tijdens zUn ambtsbediening als pre dikant van de hervormde gemeente van Hillegom gaX ds. Mulder daar mede de stoot tot de oprichting een turnvereniging „Jahn" en tot de oprichting van een vereniging verdieping van het protestantse leven. Ds. Mulder heeft zich van 1925 tot 1950 veel bewogen op terrein het jeugdwerk en begon met vankelijke tegenstand van de Ker- keraad en later met volle medewer king in 1929 te Hillegom met het houden van Jeugddiensten. Suikerfabriek bezet Ruim 1.500 Argentijnse suikerarbeiders hebben gisteren in Tucuman een suikerfa briek bezet en aangekondigd zich daarin te verschansen totdat achter stallig loon is uitbetaald. In de afge lopen dagen zijn reeds suikerfabrieken in Argentinië door arbeiders bezet. HAAGSE AGENDA (van donderdag 2 februari t/m woensdag 8 februari) DONDERDAG 2 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur. Haag- sche Comedle„Lied in de scheme ring". Diligentla. 20.15 uur, Het West Ne derlands Symphonie Orkest. VRIJDAG 3 FEBRUARI Diligentla20.15 uur, De Nieuwe Ko medie: „Het treurig lied van het tries- te -café". ZATERDAG 4 FEBRUARI Gebouw „De drie stoepen". 20.30 De Haagse Jazz Sociëteit. Kurzaal, 20.15 uur: Het Concertge bouworkest m.m.v. Erna Spooren' Sophia van Santé, Heana Melita, ZONDAG 5 FEBRUARI Kon. Schouwburg. 14.00 uur, Haag- sche Comedle: „Je kunt 't nooit we- Dliigentia, 14.30 uur, Malcolm Fra- ger, piano; 20.15 uur: „De meiden" var Jean Genet. MAANDAG 6 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur. To neelgroep Centrum: „Alleen op vrij- Blnnenhof, Rolzaal, -Orkest. 7 FEBRUARI Kon. Schouwburg. 20.00 uur, Nieuw Rotterdams Toneel: „Hamlet". De Neder landse Comedle; jEen appel Diligentla, 20.15 uur, Voordracht Al- bert Vogel: „In vogelvlucht". HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: De „Tijger" in Barcelona, 14 J. Asta: Le grand restauran. a.l. City; Batman Hollywood: Striptease des doods, 18 j Odeon: The professionals 14 J. Olympia: Agent 077 in operatie bloody Mary. 18 1. Passage: Wie ls bang voor Virginia Woolf. 18 1 18 j duisternis, 18 Seinpost: Tom Joi Studio de Luxe: T Tha-lia: Gisteren. 18 j. De Ui-tkiik: Muriel, 18 j. West-End; De grote goudroof, a.l. MET EEN ENKEL WOORD ADVERTENTIE Donderdag 2 februari 1967 Prijzen van: f. 15 zijn gevallen op nummers eindigende op f. 50 zijn gevallen op nummers eindigende op f. 100 zijn gevallen op nummers eindigende op f. 200 zijn gevallen op nummers eindigende op f. 400 zijn gevallen op nummers eindigende op f. 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 097410 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 036065 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 027568 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 020164* een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 098385 een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer 049750 De prijs van f. 30000 is gevallen op het nummer 015775 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. 250 148 454* 023 DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng an Jehovah's getuigen, 7.25 uur nam. Stadhuis: Lelde Jongerenparlement, W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- chantant Leids Zoldercabaret, 9 Konlngskerk: Ruilclub 7.3 Evangelisatie Chrls- Oude Vest tengein. „Ecclesia". 8 Rapenburg 10: Tienersociëteit ,,'t Venster" mjn.v. beatgroep ..Total loss". Petruszaaltje (Lammenschansweg) Ledenvergadering „De Natuurvriend". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Uitvoering Leidscü Politie Muziekgezelschap, 8 uur nam. Schouwburg: Universitair Toneelak koord Diës-voorstelllng „Relgen", 8 Ulo Plesmanlaan: Huldiging dhr. J. band houdt met moeilijkheden bij hoef te Barneveld; voor Lethbridge Ford-Keulen treft 8000 arbeiders. (Canada) J. C. Harinck te Utrecht. Ons dagelijks vervolgverhaal 54 ,Nee', zei ik, .maar als we wat dichter bij de kust komen, kunnen we contact opnemen met onze basis in Uplavnik' Ik had meteen mfjn tong wel wil len afbijten. Het was eigenlijk nog nooit eerder bij me opgekomen, maar toen de woorden over myn lippen waren, besefte ik dat het voor mezelf had moeten houden. De kans om op het juiste ogenblik Up lavnik door te kragen, was al klein genoeg, maar in ieder geval bleef het een kans. Lukte het. dan zou het mogelijk zijn een waarschuwing door te geven en hulp te vragen voordat de moordenaars nog zelfs maar over vluchten gepiekerd hadden. Als Zagero echter een van de misdadigers was, zou hij er nu wel voor zorgen dat onze radio aan scherven lag eer we in het bereik van Uplavnik waren gekomen. Ik schold mezelf uit voor stomme idioot en keek vlug even naar de bokser. In de vage glans van net noorderlicht leek zijn gezicht volko men onbewogen en kon ik niets uit opmaken. Hij deed net of het hem niet aanging, maar overdreef zijn rol niet. Het nauwelilks merkbare knikje, het licht samenkijpen van de mond en het even optrekken van de wenkbrauwen konden waarachtig niet verbeterd worden, zelfs niet door de beste acteur. Dit bracht me ineens op de wrange gedachte dat dch een aantal werkelijk prima acteurs on der het gezelschap bevond- Als oa- gero helemaal niet had gereageerd, zou het ongetwijfeld mijn wantrouw- wen hebben kunnen opwekken. Of niet? Behoorde Zagero inderdaad tot de bende, zou hij er dan niet angst vallig voor gewaakt hebben niet te veel en niet te weinig te laten blij ken? door Alistair Macleau Ik gaf het op en wendde me af. In mijn hart begon ik meer en argwaan tegen Zagero te koes teren en gezien mijn vorige ervarin- en successen moest dat zo on geveer betekenen dat Johnny Zagero geheel onschuldig was. Ik liep naar Margaret Ross en raakte even haar schouder aan. .Ik graag een paar woordjes met u willen wisselen, juffrouw Ross, als u tenminste geen bezwaar tegen de kou hebt'. Ze keek me verbaasd aan, aarzel- en knikte. Ik sprong van de trac tor, gaf het meisje een hand om haar te helpen en toen even later de ons passeerde, klommen we er in op. Een ogenblik bleven we naast elkaar op 'n benzinevat zitten keken zwijgend naar het noor derlicht. Ik wist niet hoe ik moest beginnen. Zonder iets te zien, staar de ik naar dat snel uitgroeiende won van licht, het groene gordijn van en vlammen met de rode ton- aan de onderkant dat de ijskap scheen te raken en een doorschijnen de en doorzichtige draperie vormde waar nog heel vaag de sterren door heen fonkelden. Het glinsterde, glansde en gloeide een gedicht en pastel in onstoffelijkheid, als het etherisch achterdoek van een onvoor stelbaar schoon feeënrijk. Als in trance hield Margaret Ross haar blikken op dit schouwspel gevestigd. Misschien zag ze niets, evenals ik en zat ze niet verloren in deze pracht, maar in de herinnering aan de man die we op de ijskap hadden achter gelaten. Toen ze zich bij het geluid van mijn stem omdraaide en ik de gloed van het noorderlicht weerspie geld zag in de diepten van haar gro te, bruine ogen, wist ik dat ik gelijk had. ,Wel, juffrouw Ross, wat denkt u van de laatste ontwikkelingen?' .Mijnheer Mahler?' Ze had haar sneeuwmasker in dit geval slechts een gazen kussentje met een ope ning in het midden om adem te ha len omhoog geschoven. Ik moest me ver voorover buigen om haar bo ven het geloei van de tractormotor te kunnen verstaan. ,Wat kan ik van zoiets ontzettends zeggen! Welke kans geeft u de arme man, dokter Mason ,Ik weet het echt niet. Er zijn te veel factoren die onmogelijk voor speld kunnen worden. Weet u, dat hij tot mijn voornaamste verdachten behoorde, nadat ik eh u van de lijst had geschrapt?' ,Nee!' „Ik ben bang van wel en ook dat ik geen detective ben juffrouw Ross. Misschien presteer ik iets in de empirische methode, steunende op ondervindingen, waarnemingen en vergissingen het heeft althans het negatieve voordeel gehad dat ik het aantal verdachten met twee kon ver minderen maar in de deductieve methode, het afleiden, schiet ik te kort'. Ik vertelde haar wat er tijdens de korte rustpoze tussen mij en Theo- door Mahler was voorgevallen. ,En nu bent u nog verder van huis dan ooit', zei ze, nadat ik was uit gesproken. ,Mij lijkt het maar het beste om met de armen over elkaar te gaan zitten en af te wachten wat er gebeurt'. ,Dus wachten tot de bijl valt', zei ik grimmig. ,Nee. juffrouw Ross, dat BINNENLAND Ambassadeursbenoeming. Bin nenkort is de benoeming te verwach ten van jhr. mr. M. A. Beelaerts van Blokland, thans tijdelijk zaak gelastigde in de Republiek Malawi met standplaats Lusaka, tot ambas sadeur in Lusaka en tot ambassadeur in de republiek Malawi met stand plaats Lusaka. Brandstichting Een 32-jarige magazijnbediende heeft vanmiddag tegenover de politie bekend, dat hij dinsdagmiddag brand heeft gesticht in zijn woning aan de Manegestraat in Amsterdam-oost. De man heeft het gedaan, omdat hij zijn vrouw wilde dwarszitten. Op drie plaatsen in de woning (een eerste verdieping) was petroleum gesprenkeld. De brandweer was het. vuur snel meester. Er was niemand thuis tijdens de brand. De man werd woensdagavond gearresteerd. Provo's steunen Egas Oud- staatsecretaris C. Egas, die als num mer 3 figureert op de lijst van de PvdA, kan zich bij de komende ka merverkiezingen verheugen in de steun van de provo's. Enkele van deze jongeren in Amsterdam hebben hun medestanders opgeroepen een voor keursstem op hem uit te brengen. Aanleiding is het „grote begrip" waarmee de heer Egas is tegemoet gekomen. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Rio Belgrano" (8/2), Australië: „Orsova" (10/2), Brazilië: „Sauzon" (6/2), „Cap Palmas" (8/2), Canada: „Beaverash" (10/2), Chili: „Pericles" (7/2), Indonesië: „Victoria" (8/2), Ned. Antillen: I „Adonis" (8/2), Nieuw-Zeeland/ „G. D. Kennedy" (6/2), Suriname: „Oranje Nassau" (8/2), Verenigde Staten van Amerika: „American Ro ver" (5/2), „Soestdijk" (8/2), „Ame rican Racer (10/2), Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „Good Hope Castle" (5—2), „Jagersfontein" (7/2). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. BUITENLAND mij. Ofschoon ik Protestnota afgewezen De Rus sische ambassade in Oost-Ber- lijn heeft geweigerd een Amerikaan se nota in ontvangst te ne men waarin wordt geprotesteerd te gen het neerschieten van vluchte lingen door Oostduitse grenswachten. De Amerikaan werd meegedeeld veel hoop heb. wil ik toch de deduc- dat de Russische ambassade met dit tieve methode nog eens proberen. Af- soort vragen niets te maken heeft, I delswaarde ,Ja/ü' I Het smokkelen' wan in 1951 begon- nen en werd tot eind 1960 voortge zet. De -bende werd opgerold door Succes voor Frel Het Huis van I samenwerking tussen Interpol en de Afgevaardigden van Chili heeft met de Amerikaanse, Franse en Italiaan- algemene stemmen een wetsvoorstel se recherchediensten. I P«h - In de Braziliaanse stad Sao Paulo raakte Jose Nunes tegelijk leiden van de feiten dus, mer genoeg hebben we niet veel fei- land aangaat. De Verenigde Staten ten. Daarom nam ik u even apart. erkennen Oost-Duitsland niet. Misschien bent u in staat me te hel den. Zij schudden het voertuig heen en weer en riepen beledigende leu zen. Kort daarop beletten zij een autobus van de Sowjetrussische mis sie met kinderen de doortocht en schilderden anti-Russische leuzen op de zijkanten. Bij afwezigheid van de Chinese ambassadeur, die de dag te voren naar Peking was vertrok ken, werd de zaakgelastigde op het ministerie van Buitenlandse Zaken ontboden. Deze weigerde echter een mondeling protest van de Alge- rij nen te aanvaarden. Atoomvru'e zone Vertegenwoor digers van 21 Latijnsamerikaan- se landen zijn in Mexico bijeenge komen om zich te beraden over een verdrag dat een atoomvrije zone van hun landen moet maken. De con ferentie zal twee weken duren. Behalve vertegenwoordigers zijn nog 22 waarnemers van niet-Latynsame- rikaanse landen aanwezig. De deel nemende landen zijn: Argentinië Bolivië, Brazilië, Colombië, Costa Ri ca, Chili, Ecuador, El Salvador, Gua temala, Haiti, Honduras, Jamaica, Mexico, Nicaragua, Panama, Para guay, Peru, Dominicaanse republiek, Trinidad en Tobago, Uruguay en Venezuela. Tot de waarnemers be hoort ook Nederland. Procureur-generaal geschorst Naar aanleiding van mishandeling van gevangenen in de Keulse gevan genis „Klingelpütz" heeft de regering van de Westduitse deelstaat Noord- rijn-Westfalen de Keulse procureur -generaal dr. Walter Haas (63) met vervroegd pensioen gezonden. Bij on derzoek is gebleken dat de voorge schreven halfjaarlijkse Inspectie in de betrokken gevangenis al sedert 1955 achterwege is gebleven. Onlangs zijn twee leden van het gevangenis personeel tot acht en twaalf maan den gevangenisstraf veroordeeld. Elektronisch vonnis Enige hon derden studenten van de universiteit van Maryland (VS) ontvingen on langs de schokkende mededeling dat zij van de universiteit waren verwij derd wegens slechte resultaten bij examens. Gisteren kregen zij een prettiger bericht: universiteitsfunc tionarissen hadden ontdekt dat de slechte cijfers door kortsluiting in een computer waren veroorzaakt. Verdovende middelen In Rome ls gisteren een proces begonnen te gen 43 personen, die betrokken zijn geweest bij handel in verdovende middelen. Onder de beklaagden zijn Franse Italianen, Noordamerikanen en Canadezen. Er zijn 70 getuigen opgeroepen. Beklaagden zouden on geveer 300 kilo heroïne naai de VS hebben gesmokkeld, wat gelijk staat 50 miljoen doses met een han- van 14 miljoen dollar. weg 88): Concert Ver. het lied". Solisten Allda Rebeira Herman Schelj, 8.15 uur nam. Oegstgeest. (Aula Endegeest): K. O. Solo-toneel John Lanting, 8 u na ZATERDAG Den Burcht: Canlaval „Nut en V< (Kunstzaal Heuff)Ten- toonstelling van werken van Paullen Braat. Cees Vlag en Plet Riethoven. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's getuigen, 4 en 6.30 uur nan Openbare lezing: 2.30 en 5.15 u nan Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronke lijk christendom. Spr. evangelist N. 1 Open Huls en Disco' Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender, 10.30 uur voorin. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad, 2 u. nam, Stadsgehoorzaal: Openbare vergade ring Boerenpartij. Spr. H. Koekoek. 2.30 DINSD, Ch. de BourbonhofElectronlcaclub Je Deteotor". 7.30 9.30 uur nam. Den Burcht: C.P.N. Spr. dhr. M. akker, 8 uur nam. Gebouw Zijlsingel 2: Volle Evangelie- ,Ik zal doen wat ik kan, dat weet u'. Ze lichtte het hoofd op toen let noorderlicht opvlamde tot een witte gloed en staarde huiverend naar de onaardse schoonheid van de stralen die miljoenen vonken in rode en groene en gele en gouden kleuren uit de door de lucht zwevende ijsnaal den sloegen. ,Ik weet niet hoe het komt. maar dit maakt me kouder dan ooit. En ie geloof, dokter Mason, dat ik u alles verteld heb wat ik wist en me kon herinneren'. Wordt vervolgd. Frei had ingediend teneinde het gres te kunnen ontbinden en nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Frei diende het wetsontwerp vorige maand in toen de senaat, waar de oppositie de meerderheid heeft, hem geen toestemming wilde geven om als gast van president Johnson een bezoek aan de Verenigde Stater te brengen. Incident in Algiers In Algiers hebben gisteren jonge Chinezen de auto van de eerste secretaris van de Russische ambassade aangehou- zijn buit en zijn vrijheid kwijt toen hij in een bar een glaasje dronk op de goede afloop van een diefstal. Hij had een automobilist een aktentas met 33000 gulden afhandig gemaakt. Drie collega's, die eveneens in de bar zaten, ontfermden zich vervolgens over de tas. Verontwaardigd ging Nu nes bij de politie aangifte doen, bots te daar tegen de automobilist wiens aktentas hij had gestolen en werd meteen gearresteerd! Lakenhal; Concert Lln Jaldati, 8 u. OudhedenSpr. de Middeleeuwen". forumavond Lelds Jeugdparlement. 8 Stadhuis (trouwkamer); Spreekuur sociale raadsvrouw 4 6 uur nam. BIOSCOPEN TRIANON „De prooi" (18 Jr.). erkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15. 4.30, 7 en 99.15 uur. REX .Agent 001 Operatie Ja- alca" (14 J.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 zondag (14 j.) 2.30, 2.30, 4.45, 7 i CAMERA „De losprijs" (18 Jr.). Dagelijks 2.30, 7 en 9.30 uur. STUDIO „Cul-de-6ac" (18 Jr.). Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur: zondag .30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Brandt Parijs?" (14 Jr.) TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling v. schilderijen etsen en tekeningen van Theo Daamen. Maandag t/m vrijdag 9 uur voorm. 5 uur nam. tot 20 februari). Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11): Tentoonstelling tekeningen en schil derijen van Jan Juffermans. Geopend dinsdag t/m zaterdag 11 uur voorm. 6 uur nam. (tot 16 februari). De Lakenhal Dag 10-5 uur- ecrad. anderlng 1 dae 1-5 i Rijksmuseum :ntoonstelli droombeeld". (Pesthulslaan)Met Tentoonstelling: Ge zondags 1317 Geopend dagelHks 10-^ maart) Rijksmuseum Zondags 13 17 RUKsmu Jteenstra_. dags 13-17 (Steenstraat 1): Dag 10-17 i Volkenkunde i Madrileense arbeiders veroordeeld Het Spaanse hof voor de openbare orde heeft gisteren vijf arbeiders van de Standard Electrica-fabriek in Ma drid, waar het de laatste tijd onrus tig is geweest, veroordeeld tot gevan genisstraffen van vijf en zes maan den wegens lidmaatschap van een Spaanse ondergrondse arbeidersbewe ging, die naar men vermoedt de be togingen van afgelopen vrijdag orga niseerde. Een van de beklaagden kreeg bovendien nog een jaar ge vangenisstraf wegens illegale propa ganda. De Spaanse politie is vannacht de universiteit van Valencia binnenge gaan om een einde ta maken aan een bijeenkomst van leiders van het „De mocratische Studentenverbond". Zij verrichtte twintig arrestaties. De universiteit van Valencia staakt sinds maandag in verband met de incidenten van de afgelopen week in Madrid. Sedertdien zijn in het geheel 46 studenten gearresteerd. De rector van de universiteit van Barcelona heeft maatregelen geno men tegen de studenten die in sta king zijn. Zij zijn uit de inschrij vingsregisters geschrapt en moeten zich derhalve opnieuw Inschrijven en opnieuw inschrijvingsgeld betalen. RJlksmuseum voor de geechleden der natuurwetenschappen: Dag 10-4 Avond- nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Leiderdorp apotheek VUfling geboren In New York heeft mevr. Hildarene Harris, 31 jaar oud, vrouw van een postbeambte, gis teravond het leven geschonken aan een vijfling. Een van de kinderen kwam dood ter wereld. De andere vier, drie meisjes en een jongen, ma ken het goed. Het echtpaar had nog geen kinderen. WeekelndedleLst der hulsartsen Zaterdagmorgen vóór 12 plege men de "eigen hulsarts. Na zaterdagmiddag 12 Bq geen gehoor van uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. spoedgevallen doktertele- WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) motregen Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado geh bew geh bew geh. bew. licht bew onbewolkt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2