Winter barmhartig voor Varto 4% tot 6% Voor aanvullend werk 18,5 miljoen extra Groei toerisme achtergebleven keuze uit spaarvormen met Vietcong heeft tekort aan manschappen Beetje afscheid DONDERDAG 2 FEBRUARI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 Hulpverlening aan ©ost-Turkij e dan werd verwacht ADVERTENTIE (Van een speciale verslaggever) De natuur, die het bergland van oost-Turkije 's winters pleegt te geselen met sneeuwjachten en vorst, heeft erbarmen getoond met de duizenden daklozen in het rampgebied. Toen eind augus tus hevige aardschokken deze streek rond Varto teisterden en ruim 2500 doden onder het puin van de huizen werden aange troffen, was de eerste zorg van de overlevenden: ..Hoe zullen wij de winter overleven?" Hier, In de nauwelijks beschutte dalen, temidden van 3000 meter hoge kale bergketens, leeft de Koer dische bevolking sinds eeuwen met twee angsten: voor een gebrek aan voedsel en voor de koude van de win ter, die eind oktober begint met he vige regenval en een maand later overgaat in striemende sneeuwstor men. De dorpjes liggen dan maan denlang geïsoleerd tegen de hellin gen en de allerarmsten vechten wanhopig voor 't bestaan. „Kom terug in de winter", zei de bevolking, toen ik na de aardbeving het rampgebied doorkruiste. „Dan zult u zien hoe we te lijden hebben". Ik ben teruggekomen". Half decem ber bereikte ik na een moeizame tocht door de bergen opnieuw Varto; ik sprak met de bewoners en aan schouwde de resultaten van een naar de maatstaven van dit ontoe gankelijke gebied beoordeeld uit stekend opgezette hulpverlening, waarbij in luttele maanden tijds drie duizend barakken en geprefabriceer de huizen zijn gereedgekomen. „Allah is goed voor ons geweest", luchtte een inwoner zijn hart. „De regens zijn gekomen, maar de sneeuw bleef weg. Altijd is de vorst voor aralik (december) gekomen, maar dit jaar nu ons leven er van af hing heeft de winter medelijden getoond". Noordoosten Het late invallen van de winter en het uitblijven van de gevreesde noordooster die uit de Russische steppen komt aanjagen, heeft het leed van de ramp verzacht, maar niet weggenomen. Hoog in de bergen reeds in normale omstandigheden uitsluitend bereikbaar per paard of muilezel, liggen zo'n honderd ne derzettingen van berg-koerden, die nu al sinds enkele weken door sneeuw omsloten zijn. Deze nomadische stammen zijn helaas voor het over grote deel onbereikbaar gebleven voor de hulp, die de wereld in zo ruime mate voor het rampgebied beschik baar heeft gesteld. Uit een vliegtuig heb ik tijdens mijn vorige reis deze gehuchten gezien: in de schaduw verscholen, klevend te gen de grauwbruine bergwanden en louter bestaande uit half in de grond gebouwde lemen hutten, waarvan de meeste waren verwoest. Wijzend naar de besneeuwde toppen om hem heen, vertelde de kaymakam (dis- tricthoofd) van Varto me: „Die daarboven zijn voor ons on bereikbaar. Hoeveel doden en gewon den bij hen zijn gevallen weten we zelfs niet precies. Soms als een en keling naar ons dal hier op 1500 me ter hoogte afdaalt, horen we iets, maar een totaalbeeld hebben we nog iniet. Ze zouden zélf naar ons moeten komen om hun hout op te halen, maar we zien hen niet v Bomen B Uit de schaarse antwoorden, die mijn tolk vergaarde in de bedompte lokanta's de sombere dofpszaal- tjes waar mannen elkaar ontmoeten en dagelijks vele glaasje thee drinken werd wel één ding duide lijk: diep in dit onvruchtbare berg gebied zal de winter nog tientallen slachtoffers eisen. Voor de bouw van nieuwe hutten is hout nodig en in dit onherbergzame oost-Anatolië zijn bomen een zeldzaamheid. Ten behoe ve van de slachtoffers in Var to (3500) inwoners en Hinis (2500), plus de bereikbare omliggende dor pen konden vele duizenden kubieke meters versgezaagde planken wor den aangevoerd uit de wouden van het 500 km verwijderde Trabzon aan de Zwarte Zee. De Turkse regering, die van de hulp verlening aan Varto een prestige kwestie heeft gemaakt, zette honder den militairen en een overvloed aan materieel in .hetgeen in de relatief droge maanden van september en oktober mogelijk was, omdat een smalle, maar berijdbare landweg langs Varto en Hinis voert. Vakanties in '67 De zomervakanties van de lagere scholen in Nederland beginnen dit jaar over het algemeen op 3 juli. De vakanties van de collectief slui tende bedrijven vallen in de volgen de periodes: 3 t/m 15 juli: de bedrijven in het oosten en noorden, alsmede de bouw- en nevenbedrjjven en de textielindustrie; 17 t/m 29 juli: de bedrijven bezui den de grote rivieren; 31 juli t/m 12 augustus: de bedrij ven in Noord- en Zuid-Holland en in Utrecht en Gelderland ten noor den en westen van de grote ri vieren, alsmede de metaalindustrie. Aan de werkgevers in de textiel- en metaalindustrie is verzocht zich bij de regionale spreiding aan te sluiten De schoolvakanties in Nordrhein- Westfalen, de deelstaat, waaruit de meeste Duitse toeristen naar Neder land komen, vallen van 22 juli tot 6 september, aldus een mededeling van de A.N.V.V. Een beeld van het nieuwe Geen ilokter Diep in de bergen echter vormen voedpaden de enige verbinding met de buitenwereld en in Varto knikt men naar de in het schaarse zon licht schitterende pieken: „Daar sterft men en wij zullen het niet weten." Dat sterven in alle eenzaam heid zal gebeuren omdat met het instorten van de hutten, ook het graan, de gedroogde groenten en peulvruchten voor de winter verloren zijn gegaan, omdat er geen dokter is met medicijnen om de pas geborenen in leven te houden, omdat de sneeuw straks enige maanden lang twee tot drie meter hoog zal liggen en omdat er weinig beschutting is en brand stof om de tandirs de primitieve stookplaatsen te vullen. Men pleegt daanoor in de zomer de mest voor schapen en geiten te verzame len, die tegen de binnenmuur van Postkastjes langs de weg De postbestellers van de gemeente Weerselo in Overijssel ondervinden zoveel hinder van onbegaanbare toe gangswegen tot de boerderijen, dat de P.T.T. het voor ons land unieke besluit heeft genomen inwoners uit te schakelen van het bezorgen aan huis. Met ingang van 1 februari wordt de post gedeponeerd in een kastje, dat door de P.T.T. aan de grote weg is geplaatst. De boeren kunnen hier hun post ophalen. Aan getekende stukken of grote post- paketten dienen aan het postkantoor te worden afgehaald. De centrale directie van de P.T.T., die deze gang van zaken bevestigde, deelde mee dat de maatregel na voorafgaand overleg en met instem ming van het gemeentebestuur is getroffen. „Sommige wegen waren zo onbegaanbaar geworden door trekkers en karren, dat onze bestel lers per fiets de boerderij niet meer konden bereiken, zelfs nauwelijks meer over de wegen konden lopen". Volgens een P.T.T.-woordvoerder is het voor de eerste maal, dat in ons land de bezorging is gestaakt en of ficiële P.T.T.-postkastjes zijn ge plaatst, groot soldaat. ge- Tegenover de onontkoombare dood als gevolg van honger, kou, dysentrie of mazelen een epidemie die hier schrikbarend heerst staat de bui tenwereld machteloos. Soms zal men een zieke per paard kunnen afvoe ren naar het dal en in een enkel ge- 1 val kan een militaire helikopter uit- komst brengen, maar over 't alge- i meen is er in dit onherbergzame J witte landschap weinig of niets mo gelijk om het isolement van deze ge huchten te doorbreken. swm nederlandsche bD middenstandsbank De bank waar u zich thuis voelt! Familieberichten (Ontleend aan andere bladen). Geboren: Alfred Boudewijn Kian. zoon van Lie-Brat. Almelo. Getrouwd: René J. Bromet en Wietske J. S. Schmidt. Amsterdam. Overleden: A. M. van Raalte-Spik- ker. 67 Amsterdam: A. M. Levinaohn- Zoomer, 61 j., Amsterdam; C. Groe- neveld, 80 jr.. Amsterdam; A. C. Mijnlieff. 79 j., Rotterdam; J. H. Mulder, 66 j., Halsteren; H. Boet, 68 j., Den Haag; R. Wetzlar, Locarno. Goederen Zoals in vele landen, zond ook het Nederlandsche Roode Kruis geld en goederen naar Turkije. In totaal werd voor 400.000 gulden aan hulp verstrekt: 150.000 in contanten voor de huizenbouw en voorts ingeblikt babyvoedsel, dekens, tenten, kleding en kostbare medicijnen. Het vervoer gebeurde per trein en per schip maar ook de koninklijke luchtmacht vloog achtmaal met een spoed vracht naar Erzurum, waar naast de landingsbaan de goederen zich in die eerste verwarde dagen hoog opsta pelden. Geleidelijk hebben deze la dingen hun weg gevonden naar een rampgebied, waar helaas enkele dui zenden, diep in de bergen, nauwelijks in deze overvloedige wereldhulp kun nen delen. Weinig tastbare resultaten van Tito's bezoek Veldkamp in de Senaat (Van onze parlementaire redactie) Minister Veldkamp (Sociale Zaken) heeft op zijn begroting een bedrag van 18,5 miljoen gulden extra uitgetrokken voor aanvullende werken. Die post is daarmee op 40 miljoen ge bracht. Deze maatregel, ter bestrijding van de werkloosheid, kondigde de minister gisteren in de Eerste Kamer aan, bij de behandeling van zijn laatste begroting. Een mededeling, die door de senatoren met vreugde werd begroet. Werkloosheid eerste taak De dat de es erop. j werkloosheid een belangrijke zaak I zal zijn bij de komende kabinetsfor- matie en hij behoorde in dit op- zicht de zaken zo goed mogelijk voor te bereiden, zei de minister. Hij heeft daarom aan den centraal-eco- President Tito van Joego-Slavië i nomische commissie, een ambtelijk is uit Moskou naar Boedapest ooilege op sociaal-economisch ge- vertrokken. waar hij overleg zal ple- bied, opdracht gegeven gen met de leider van de Hongaar se communistische partij, Kadar. Na afloop van de besprekingen tussen Tito en de Russische leiders is een kort communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt dat men in een open hartige en vriendschappelijke sfeer van gedachten heeft gewisseld over de betrekkingen tussen de Sowjet- Unie m Joego-Slavië en over de ac tuele wereldproblemen. Beide partijen hadden geconsta teerd dat de betrekkingen tussen de twee landen zich gunstig ontwikke len. Dat er in het communiqué niets gezegd wordt over de communisti sche beweging in de wereld vonden Moskouse waarnemers opvallend. Uit de tekst meende men te kun nen opmaken dat er geen wijziging is gekomen in het Joegoslavische standpunt dat internationale bijeen komsten van communisten, waarop bindende afspraken worden gemaakt, op het ogenblik meer kwaad dan goed kunnen doen. met betrekking tot de werk gelegenheid voor de rest van het jaar behoefte zal bestaan. „Waar nodig zal het kabinet nog vóór 15 februari of tijdens de demis sionaire periode, passende maatrege len nemen". Minister Veldkamp deelde mee dat het kabinet al het mogelijke zal doen om de werkgelegenheid te bevorde ren. Een sprekend voorbeeld daar van vond hij de beslissing ter zake van de winningsvoorwaarden voor het continentaal plat. Ondernemingsrecht De minister zei, in antwoord op vragen van de P.S.P.-er Van Pelt. dat er met het oog op de werkloos heid niet meteen gestreefd hoefde te worden naar socialisatie van de maatschappij. Dat zou betekenen het kind met het badwater weg te gooien, zei de bewindsman. Wel vond hij het tijd dat het ondernemings recht eens drastisch wordt bezien. tens die wetten gaan over naar de nieuwe wao. Deze voorziet ln uitke ringen na een jaar voor arbeidson geschiktheid door ziekte of ongeval, waarvan de hoogte afhankelijk is van de graad van invaliditeit. Voor het eerste jaar blijft de ziektewet van kracht. Minister Veldkamp pleitte voor handhaving van de nationale loon politiek, zoals die in Nederland sinds 1945 wordt gevoerd. Hij meende, dat zowel werknemers als werkgevers van de voordelen hebben geprofi teerd. Volgens buitgemaakt document: Huisartsen In antwoord op scherpe kritiek uit de Senaat op zijn beleid inzake de huisartsenkwestie, zei de minister: ,Men moet niet de indruk hebben dat wij zo bijzonder gelukkig zijn met- de gang van zaken. Maar er is be stuurlijk zorgvuldig gehandeld', zei hij en hij zette nogmaals uiteen dat de procedure is verlopen precies zoals de ziekenfondswet voorschrijft. Hij vroeg zich daarbij, evenals hij in de tweede kamer had gedaan, af of de ziekenfondswet niet eens kritisch moet worden doorgelicht. ,Het woord is nu aan de huisart sen en de ziekenfondsen', zei de mi nister. ,Zij moeten nu op grond van de bereikte resultaten komst sluiten'. W.a.o. De Senaat, die de begroting y i Soc. Schiphol kampioen Het vodig jaar stond de luchtha ven Schiphol in ons lans het hoogst genoteerd als toeristische attractie met 1.381.159 bezoekers (in 1965: 1.400.152), gevolgd door de Efteling met 1.300.000 (in 1965: 1.000.000), Madurodam met 1.126.510 (in 1965: 1.156.752), recreatiecentrum Euro- strand Westerhoven 1.000.000 (een zelfde aantal in 1965). Artis met 895.000, Dolfinarium Harderwijk met 800.000. Rijksmuseum met 784.571. diergaarde Blijdorp 775.715, Keuken hof 709.708, nationale park „De ho ge Veluwe" 580.000 Euromast 550.000, Avifauna 463.000. rondvaar ten Rotterdam (Spido) 450.000, Bur gers dierenpark Arnhem 350.000, Ne derlands openluchtmuseum Arnhem 345.000. rederij Koppe Arnhem 270.000, miniatuur Walcheren 239.938. Linnaeushof 225.000, recreatiecen trum „De Beekse bergen" 200.000. rijksmuseum Kröller - Muller 170.000, gemeentegrot ValkenburR 112.694, automobielmuseum Drie bergen 107.000. museum Boy mans-Van Beuningen 106.607 en centrale Aalsmeerse veiling 100.000, hotelstatuut en aldus cijfers van de A.N.V.V.. I Hoe erg het (Van onze Haagse correspondent) In vergelijking met voorgaande jaren is de groei van het buitenlandse toerisme naar ons land in 1966 sterk achtergeble ven. Terwijl in de jaren 1956-1966 een gemiddelde stijging van 6,7% kon worden genoteerd, was er in het afgelopen jaar slechts sprake van een toename van 4%. De directeur van de Algemene Ne derlandse Vereniging voor Vreemde lingenverkeer, de heer J. A. Risseeuw, die dit gistermiddag tijdens een pers conferentie in Den Haag bekend maakte, noemde ook de oorzaken hiervan. In volgorde van belangrijk heid: Het ernstige gebrek aan hotel ruimte. De prijsstijgingen, waardoor Ne derland in vele landen de reputatie krijgt duur te zijn. Het teruglopen van de service, ongetwijfeld als gevolg van het ge brek aan personeel. Een combinatie van factoren, die een algemene verslechtering van het toeristische klimaat veroorzaken, zo als de vervuiling van straten, stran den, wegen en bossen, vernielzucht, ordeverstoringen en zelfs mishande lingen door jongeren Tet weer: van de laatste tien sei zoenen bleven er zeven ver beneden Hotelclassificatie Terugkomend op net hotelpro bleem zei de heer Risseeuw, dat hij hoopte dat de regering gevolg zal geven aan het verzoek van Hore- caf en K.L.M. de hotelbouw te be vorderen door het verschaffen van goedkope kredieten. Hij hoopte ook dat de regering stappen zal willen nemen tot een sanering van het ho- telbedrijf door de instelling telruimte in Nederland wel gestold is bewijzen opmerkingen van Ameri kaanse reisbureau-agenten, die de ANVV hebben meegedeeld dat zij iedereen afraden om voor Nederland te boeken, omdat daar toch geen plaats is. Een belangrijk pluspunt noemde de heer Risseeuw het, dat Nederland op de goede weg is met de vakan tiespreiding. Meer N.S.-dagtochten, gemaakt in de maand juni, meer boe kingen bij de reisbureaus voor die zelfde maand en een kleine telefo nische enquête bij verschillende V.V.V.'s bewijzen dat. Tot zijn spijt moest hij constateren dat door de gemeenten Den Haag. Arnhem en Leiden niet gunstig Is gereageerd op het verzoek van de staatssecretaris de lagere schoolvakanties op 3 juli te laten beginnen. Over het toerisme van Nederlan ders naar het buitenland merkte de A.N.V.V.-directour nog op, dat de uitgaven voor reizen de eerste ne gen maanden van 1966 20- lagen boven die in de overeenkomstige periode van 1965. Verheugend vond hij de tendens bij de Nederlanders een tweede kor te vakantie in eigen land door te brengen. Met KLM en H.A.L. gaat de ANVV voort met een reclame- en public relationscampagne in de Verenigde Staten en Canada, en met dezelfde maatschappijen wordt deelgenomen hotelclassifictie. aan de wereldtentoonstelling in Mon- feite met de ho- treal. Een belangrijk Vietcong-doeument i waaruit blijkt dat de guerrillastrijders i met een ernstig tekort aan man- schappen kampen, is naar in Saigon bekend werd gemaakt in handen van Amerikaanse militairen gevallen. I Het rapport, een algemeen over- i zicht van de toestand in Zuid-Viet- i nam. zegt o.a.: „Wij hebben het vijandelijk potentieel belangrijk aangetast. Evenzeer echter is een feit, dat we er niet in geslaagd zijn 1 veel nieuwe mensen aan onze kant te krijgen De werving van men sen die de open plaatsen in militai re afdelingen moeten innemen en van arbeidskrachten vormt een ern stig probleem". De sterkte van de Vietcong was afgenomen tot 180.000 man. „De vereiste sterkte van dit jaar (1966) is 300.000 man. De ver mindering van de kwantiteit ging gepaard met deen daling in kwali teit", aldus het document, dat gevonden is tijdens de operatie „Ce- dar Falls" in de dichtbeboste „ijze ren driehoek" op 50 km ten noord westen van Saigon. In het lijvige rapport, dat afkom stig schijnt te zijn van het hoofd kwartier van de Vietcong en be stemd voor het „vierde militaire dis trict" van de guerillastrijders (het gebied van Saigon), wordt ook ge zegd dat de Vietcong sinds Amerika begin 1965 zijn troepensterkte aan zienlijk begon op te voeren het ge zag had verloren over een miljoen plattelandsbewoners. Naar schatting de helft van de plattelandsbevolking I stond nu nog onder Vletconggezag. Het Nationale Bevrijdingsfront, de i politieke leiding van de guerillastrij- I ders, heeft lange tijd beweerd dat het viervijfde van de bevolking on- der controle had. maar de jongste eigen schatting van de Vietcong klopt ongeveer met die van de Zuid 1 \ietnamese regering, volgens welke de helft van de bevolking onder re- j geringsinvloed staat, een kwart on- I der Vietcong-gezag en de rest in „neutrale" gebieden leeft. voerd vraaggesprek verklaard heeft dat het front bereid is rechtstreeks en onvoorwaardelijk vredesbesprekin gen met de V.S. te beginnen. Gloria Stewarts verklaring staat in lijnrechte tegenspraak tot de me dedeling van het Noordvietnamese perebureau dat het vraaggesprek, ge publiceerd in het linkse weekblad „New Statesman" nooit is gehouden. De Britse journaliste, die zei dat bij het omstreden gesprek twee ge tuigen aanwezig zijn geweest., ver klaarde dat Ngoejen Van Hieu ook andere politieke meningsverschillen tussen het front, waaronder de Viet cong ressorteert, en Noord-Vietnam had onthuld. Volgens Gloria Stewart is de mededeling, dat het vraagge sprek nimmer is gevoerd, wellicht niet afkomstig van Ngoejen Van Hieu maarvan de Noordvietnamese auto riteiten, die het nu niet bepaald prettig zouden vinden dat het be staan van politieke meningsverschil len tussen hen en het front bekend is geworden. Gisteren hebben 2400 leken en geestelijken van alle gezindten ln Washington een congres van drie dagen over Vietnam besloten door aan de Amerikaanse minister van De fensie, McNamara, een memorandum te overhandigen waarin staking van de bombardementon op Noord-Viet- nam geëist wordt. Dinsdag is een boodschap aan pre sident Johnson overhandigd met een protest tegen de „verfoeilijke en im morele oorlog" in Vietnam. Zaken aanvaardde, ging ook akkoord met de overgangsregeling voor de In voering van de arbeidsongeschikt- heidverzekering per 1 juli. Daarbij vervallen de invaliditoits- en onge vallenwetten. De uitkeringen krach- De Eerste Kamer heeft giste- •n met het aanvaarden van de vijftiende begroting van minis ter Veldkamp (Sociale Zaken en Volksgezondheid) min of meer afscheid genomen van deze be windsman, die na het aftreden van het kabinet-Zijlstra de poli tiek de rug toekeert. Van alle kanton werd hem uitbundige lof toegezwaaid voor zijn aandeel in de sociale wet geving 6inds de oorlog. De heer Geuze mat dat af aan het debat over de begroting, dat. veel meer tyd had gevraagd dan in de Tweede Kamer. „Ik zie. dat men deze vergadering beschouwt als de grote laatste kardinale afrekening met deze minister", zei hij. De socialist Van Wingerden die overigens rondweg voor «ijn waardering voor dr. Veldkamp uitkwam, voegde daar evenwel voorzichtig aan toe: „Ik houd niet van loftrompetten. Ik heb geleerd, dat je een wild dier niet moet aaien vóór het een haardkleedje is" De minister, die er op wees, dat hij met de formatie voor de boeg nog wel enkele maanden zal meelopen. Hij betreurde het wel in hoge mate, dat de volks verzekering zware geneeskun dige risico's nog niet door de Tweede Kamer is behandeld. De gezinnen met langdurige zieken en gebrekkigen, zijn nu in onzekerheid over de invoe ring van deze volksverzekering. „Ik heb er begrip voor", voor zei de minister „Dat de Tweede Kamer niet meer in staat la geweest om alle wetten op «o- ciaal gebied af te werken, maar ik druk mij bijzonder zwak uit als ik zeg. dat ik het betreur, dat de Kamer niet aan deze wet is toegekomen". SPORT van vandaag 2 Tegenspraak De Brit.se journaliste Gloria Ste wart heeft gisteren bevestigd dat Ngoejen Van Hieu, .minister v. Bu,- tenlandse Zaken" van het Zuidviet- namese Bevrijdingsfront, in een op 1 december van het vorig jaar ge- Nieuwe uitgaven Bij de uitgeverij Duwaer en Zn. is het boekje „Hoe word ik een goede voetballer" verschenen. De schrijver. Piet de Wolf, oefenmeester bij S.C. Cambuur, richt zich in zijn werkje uitsluitend tot jonge spelers met eni ge aanleg. Hij geeft een aantal nut tige tips op tactisch gebied, o.a. per soonlijke tactiek, het verbergen van eigen tekortkomingen er een helder inzicht in spelsituaties Voor Jonge spelers kan het boekje zeker dienen als een bescheiden leidraad op de weg naar de zo moeilijk te berei ken top. Schenk won in Frederikstad In het Noorse Frederikstad zijn woensdagavond internat, schaats wedstrijden gehouden. De 500 meter werd gewonnen door de Westduitser Herbert Hoefl. die met 41.5 seconden een nieuw baanrecord van het Lisle- by-stadlon vestigde. Tweede op de 500 meter werd de Noor Groenvold met 42.3, terwijl Schenk en Iversen (Noorwegen» de 3de en 4de plaats innamen, beiden met 42.8. Bartling werd 7de (43.2); Nottot 9de met 43.5, Piet Meyer en Jorritsma 10de en 11de met 43.8. Ru- di Liebrechts 13de met 44.0; 21sto werd Kees Verkerk (44.5), terwijl op de 22sto en 23ste plaats Arie Eriks en Joop van der Berg (Ned. B) 45 seconden noteerden. Ard Schenk won de 1500 meter in 12.09.7, precies 35 seconden sneller dan Jorrit Jorritsma. die tweede 1 werd Kees Verkerk werd 6de op 2.16.2 De Nederlandse A-ploeg ver scheen niet aan de start voor de 3000 meter. Winnaar op deze afstand werd de Noor Fred Anton Maier in 4.31.8. Het organisatiecomité van het wereldkampioenschap hardrijden op de schaats voor dames 1967. dat op zaterdag 18 en zondag 19 februari op de kuastijsbaan te Deventer wordt gehouden, heeft momenteel de in schrijving binnen van de volgende 'waalf landen: Noord-Amerika. Ca nada. Finland. Frankrijk. Japan. Moneolië. Nederland. Noord-Korea. Noonvegen, Polen, Sowjet-Unie en Zweden Danaiden kansloos tegen Vicus De Leidse derby ln de micro-korf bal-competitie tussen Vicus en Da naïden is in een verdiende 12—8-ze- ge voor Vicus geëindigd. In deze sportieve ontmoeting nam Danaïden wel een 10 voorsprong, maar die vréugde was van korte duur. Via 4-1 bereikte Vicus een 64 voorsprong bij de rust. Na de hervatting liepen de witzwarten tot 95 weg. Danaï den kwam nog wel tot 108. maar in de slotfase voegde Vicus nog twee treffers aan haar totaal toe: 128. De sand is: 1. Vicus 810; 2. Swift 68; 3. Roda 7—7; 4. Danaïden 6-5; 5. Sperwers 74. Vicus is nu uitgespeeld en dient de resterende wedstrijden van Swift af te wachten. Danaïden komt nog uit tegen Roda en Swift en heeft nog een kans om aan degradatie Srhoolvoetbal Traditiegetrouw organiseert de Af. deling Leiden van de KNVB in sa menwerking met de Gemeentelijke Schoolsportcommissie ln de paasva kantie schoolvoetbalwedstrijden. Er wordt gespeeld in Alphen, Katwijk. Leiden. Noordwijk en Sassenheim op 28. 29 en 30 maart. Het Italiaanse Bologne heeft naar de eerste klasse te ontsnappen. Sperwers is al gedegradeerd, gisteren de eerste ontmoeting uit de achtste finale van het toernooi om de jaarbeurssteden tegen het Engel se West Bromwich Albion met 3—0 gewonnen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13