Mr. J. Klaasesz in Valkenburg Voor dor pter rein door terugkoop vergroot LOOP DER BEVOLKING ssrws.t m. "ÏÏSS;. ÏÏS Geld ontvreemd bij insluiping Heup gebroken Deur in brand Geleidehond voor een blinde BEURS VAN AMSTERDAM DINSDAG 31 JANUARI 1967 PAGINA 9 Raad Leiderdorp bijeen In voltallige bezetting kwam gis tra vond de gemeenteraad van Lei- Ierdorp byeen. Bijna twee uur was »odig om de twintig punten tellende igenda af te werken. 1 Verschillende ingekomen stukken G.S. waren aangetekend met een bezwaar". De heer A. M. Kleiss Kleiss) vroeg nadere toelich- ing hierover. Burgemeester mr. R. H. Gallas antwoordde dat „geen be waar inhoudt, dat B. en W. voor ie gevraagde objecten eerst voor de inanciering moeten zorgen. F376.000 :an nu worden geleend, te weten 100.000 voor de verbouw van het postkantoor, voor de secretarie f 276.000 voor de bouw van een hoek Hoogmadese- Ericalaan. Mr. J. J. de Groot (WD) zei by Ie na. ingekomen stukken de brief Jer middenstanders van de Hoofd - traat naar aanleiding van de open- Itelllng van de Berkenikade te missen ons blad reeds eerder behandeld). college heeft dit schrijven in be Aanbestedingen In enige voorstellen stellen B. en IV. de raad voor te besluiten tot on- I er hand se aanbesteding, onder meer het slopen van het pand Kerk- aan 8. D'rs. G. H. van 't Klooster vond het rechtvaardig om en sloopwerken, die in open- opdracht moeten worden uitge roerd ook openbaar aan te besteden, r. R. Poels (VVD) was ook een oorstander van openbare aanbeste ling. Onderhandse aanbesteding is effi- en goedkoper en er worden neestal vier gegadigden uitgenodigd te doen. Het wordt dan aan de laagste gegadigde. Wethouder C. Meerburg stelde, dat ïoe meer mensen erbij worden be rokken, des te duurder de zaak neestal'wordt. Bovendien maakt het tureau gemeentewerken eerst een op, die een richtiyn is voor college. Subsidies De raad verleende verschillende tubsidies onder andere aan de ttichting Muziekschool Leiderdorp f 27.746.96). De heer J. M. Tieken vroeg naar de aangehaalde Structuur" wijziging, die het voor- vermeldt. De heer J. W. Boot Prot. Chr.) stelde, dat toch wel een bedrag uit het cultuurfonds ïaar de Muziekschool gaat, en er op leze manier voor andere doeleinden liet veel overblijft. De burgemeester antwoordde aller met aan de hand van cyfers, de groei van deze school aan te to nen. Momenteel zyn er reeds 15 leer krachten. Dit bewyst dat de school zeer is aangeslagen in Leiderdorp. Gezien de grote bedragen, die de ge meente jaariyks voteert., gaan de ge dachten van B. en W. uit. naar wij ziging of er een gemeenteiyke stich ting van maken, of uitbreiden tot een Streek - muz i ekschool, waarna dan kan worden gerekend op provinciale subsidie. De KVP-fractie, gesteund door de heer A. M. Kleiss, had ernstige be zwaren tegen het voorstel van grond- verkoop a f 35 p. m2 aan de heer D. A. de Leeuw, arts. De grond is gelegen tegenover garage Kamsteeg. Dit is een strook van ongeveer 125m2 bestemd voor openbaar groen. Deze raadsleden meenden, dat de verkeers situatie ter plaatse thans wel ls ge regeld, maar in de toekomst mogelyk andere eisen zal stellen. Het college handhaafde het standpunt. Het voor stel werd met 3 stemmen tegen aan genomen. Terugkoop gronden Het volgende voorstel bevatte wij zigingen op raadsbesluiten inzake grondverkoop aan bouwbedrijf Ko ningen en Batenburg N.V.. C. Meer burg, Leiderdorp en G. S. Nagtegaal, Leiderdorp. Terugkoop van gronden van eerst- en laatsgenoemde bete kent vereroting van het. Voordorp- terrein. De herverkaveling van de verkochte gronden aan C. Meerburg houdt in dat 300 m2 voor openbaar groen kan worden bestemd. De te verwachten vraeen naar de bedoeling van d°ze tem-rkoor». verka veling van het. Voordoro-terrem ble ven niet uit. De heer Kleiss stelde, dat de verkaveling van de gronden van de heer Meerburg reeds was ge schied, terwyi het voorstel eerst thans ter tafel kwam. Ir. Poels wras verwonderd in het, voorstel te legen dat de commissie openbare werken dit voorstel reeds had goedgekeurd, hetgeen hij zich, in deze bewoordin gen niet herinnerde. Veel gegadigden De burgemeester antwoordde dat de Inzet van het voorstel het Voor- dorpterrein is. Na gevoerde bespre kingen met gegadigden bleek de be langstelling groot, mits grotere par keerruimte kon worden geschapen. Met dit voorstel is dit nu geregeld. In het huidige stadium kan het col lege geen nadere mededelingen doen, daar vele gegadigden in de grond zUn geïnteresseerd. De waarde van het terrein is veel groter, dan aan vankelijk was geraamd. Gevestigd In de week van 1 T. O. Wolda i fam, Doelen- bedrijfsleider Breestraat 49. H. J. nk en fam., Burggravenlaan 10. P Leeuwen, Morsstraat 8. A. Llgt- .Wulsho» Herman Gorterstr. 2 B. conservenfabrlek ileegster Wagnerpleln 6 szang Langegracht 75. J. C. wikkelaar Kapteynstr. 65. 44a. P. A. J. Franckstr. 14. T. H. E. Engelberts, M. Loef, verkoopster 204. B. M. Slimane, ar Bliek Joh. de Wlttstr. 36. M. S. L. Morsweg 174b. M. L. van Dron- ;elen verpleegster Rynsburgerweg 10. 5. A. A. LahelJ zlekenverzorgst$r Ryns- lurgerweg 10. C. A. M. Jansen Pleters- :erkgracht 2a. E. J. Rlekerk Hugo de Irootstr. 10. C. M. Kroes, Nieuwe Rijn laar, Gerrlt Doustr. 5. M. M. Hettlnga, De Sltterlaan 43. P. C. J7 M. Rusman, ütr. Jaagpad 17. A. D. Witte Singel 11. H. M. J. Meijer, Vest 33. N. J. van der Plank, Pa- 25a. M. Akkerman, verpleeg- ter Houtlaan 55. P. J. Wijnnobel ca- etariabediende Lopsenstr. 15a. F. A. H. 'eeters. Plantsoen 61. B. Langeveld. ilekenverzorgster Rynsburgerweg 10. J. 'ebblnk, Zoeterw.singel 59. P. H. jC. Levendaal 168. J M. Jonkman Van Oldenbarne- 31. J. J. M. van de Meulen- verpleegster Warmonderweg 39. Panman, Wagnerpleln 36. E. A. hulp ln de huls. Nieuwe Rijn i6. H. M. J. Lipplts, Zoeterw .singel 60. T J de Vos. militair Noordelnde 2a. 1. W. Nell. César Franckstr. 8. A. C. P. J Kolen, v. 's-Gravensandestr. 15. J l. M. Schmltz, militair Noordelnde 2a. i«SerSÜ4.JV- J.W. Boekhoorn koordeinde 2a. W. Wleringa-Westveer. Wagnerpleln 4. F. W. A. baronvan As beck, Hartesteeg 2a, A. M Hubeek, rijksambtenaar Bachtstraat 126. L. ifonné. Oude Singel 66. J. M. T. M. Vertrokken: S. Stapersma en fam.. Bronkhorststraat 15a Llsse, Van Speijkstraat 63. M. M. de Boeck- v. d. Krogt en fam., Roomburgerweg 14 Ter- heljden. Wagenstraat 50. J. Neuteboom fam., Haagweg 112 Hazerswoude. Potgleterlaan 91, L. S. TJho en fam.. Terweepark 3 Oegstgeest, Oudehoflaan en fam-i Herenstraat ;o de Grootstr. 14, H fam., Doezastraat 32 nlngen, Taco Mesdagst gracht 25 Groot-Brlttannië, M. C. Ligt- -~et. Houtlaan 55 Rotterdam .Gordel- 'g 160, P. Berg. Van Oldenbamev^tr. 22 Breda. Veurnestraat 46, L. D. Scla- rone-Hooft. Rljnsburgerweg 101 Delft, H. Gorterhof 154. P. van Driel. Rljns burgerweg 10 Oegstgeest, Deutzstraat. 9. M. M. Kruis, Rljnsburgerweg 10 Heemskerk, Ingen Houszstr. 100. C. T A. J. Langeveld. Rljnsburgerweg 10 Oegstgeest, Deutzstraat 9, W. Die- peveen, Rljnsburgerweg 34 Delft, Jan de Wlttstr. 10, Jonkheer J. L. Strate- Bilderdljkstraat 1 Duitsland, J Melninger, Konlnginnelaan 66 Oegst- g;est, Louise de Collgnylaan 66, G. S letkerk, Hogewoerd 14 Delft. Huyter- Bartelsman, Franchlmontlaan 25 Vlaardlngen, v. Hogendorpln. 202, J. P. Verhoogt, Thorbeckestraat 42 Haarlem- :er. Van den Berghlaan 305, D. Springer. Verdamstraat 56 Am sterdam. Nieuwe Keizersgracht 50, O. ...__traat 20> HiHfl- H. M. Brlnk- rUksambtenaar Bachtstraat 126. né. Oude Singel 66. J. M. T. der Ende-Van Riel. rontgenassis- Oranjegracht 25a. S. E W. analist Lysteretr. 4. J. Es- arbeider conservenfabr. Potgle terlaan 29 J. M. van der Werf. 17a. J. M. W. van der Jagt- Zwetsloot, Lange Schelstr. L T van der Burg-Van Evert, ws Zoeterwweg 11A. J. W. Roerink. Damlaan 17. A. H. M. Koeleman. aes- gT^PBleldster Rood- borststr. 18. L. M. Ruhaak. Houtlaan 48 C. C. M. Werkhoven. Utr Jaagpad 15. J. A. G. J. Gommers. verpleegster derwater. Wolsteeg 2. W. van der Kooij. Surinamestr. 38. A. L. F. Klomp. L®n* gebrug 2a. A. W. de Kort, Oude Vest 191. E. A. Alers, Vlletweg 68. K. van der Knyff. Hoge RUndyk 192. 17. R. L. Taswell fam.. Heren- In de afgelopen nacht is een in sluiping gepleegd in een woning aan ae Plantage in Leiden, waarbij een geldkistje met tweehonderd gulden, twee spaarbankboekjes met in totaal een tegoed van duizend gulden en v/at klein geld werd buitgemaakt. De dader verschafte zich toegang tot het huis via een openstaande serre deur. VOORSCHOTEN De opbrengst van kinderpostzegels De opbrengst van de kinderpostze gels over 1966/67 is in Voorschoten f 6.638,10. Daarvan bedraagt de toe slag f 2.252.35. De opbrengst van de kaartverkoop is f 1.209,20. De verkoop is dit jaar ten opzich- Mr. J. J. de Groot, noemde het te van het jaar daarvoor met de overzicht, dat de vaststelling van de I volgende bedragen toegenomenze- rekening over 1965 gaf van de zwem- I gels 1.147,72; toeslag f 240.03 en ver. ,De Does" een potje. Overigens I kaarten f 262.50. De actie is georga- werd het voorstel aangenomen en de niseerd met medewerking van de begroting over 1967 goedgekeurd. Voorschotense U.V.V. Wanneer een plan wordt gereali seerd, biyken vaak veranderingen nodig. Dit was ook het geval met de gronden van de heer Meerburg. Het plan moest doorgang vinden in ver band met de snelle vordering van de bouw van de huizen ter plaatse. Wethouder Meerburg voegde er nog aan toe, dat de verkaveling geschied de op voorstel van de welstands commissie. Het voorstel werd aange nomen, met de aantekening dat de heer Kleiss tegen stemde. Dit voor wat de gronden van de heer Meer burg betreft! VOORSCHOTEN „Stemmingsparty" Burgemeester L. de Kool opent za terdagavond om 8 uur in het Cultu reel Centrum in Voorschoten een „stemmingspartij" georganiseerd door de zes in Voorschoten verte genwoordigde politieke partyen: K.V.P., P.v.d.A., A.R.P. CHU, V.V.D. en Boerenparty. Deze avond is eer voor Voorschoten. De bedoeling is de politiek op geheel moderne wyze aan ae jonge kiezers te presenteren. Hier voor is een vorm gekozen, die een grote mate van vrijheid laat en die zoveel mogeiyk aansluit by wat de jongeren zelf willen. Er zal ruimschoots gelegenheid zyn te dansen op muziek van ..The Swing-copators", een bekende dlxie- landband. Tegeiykertyd zullen op originele wyze een aantal politieke debatten worden uitgelokt, die zich in de overige ruimten van het Cultureel Centrum zullen afspelen. Als gangmakers zullen fungeren: drs. C. J. M. Meershoek (KVP); H. Ouwerkerk (PvdA); D. Scheps (B.P.); mr. W. B. Westermann (VVD); drs. R. zyistra (AR) en een spreker van de CHU. Een 87-jarige Inwoonster van Lei den is gistermiddag in haar wo ning aan de Haarlemmerweg zo on gelukkig gevallen, dat zy haar heup brak. De E.HD. bracht haar naar het Academisch Ziekenhuis. j By de omzetting van stadsgas op aardgas op een binnenplaats aan de Korte Mare in Leiden ls gisteravond omstreeks kwart over tien brand I ontstaan, doordat een afvoerpyp met i brandend uitstromend gas tegen een houten deur viel. De deur. die toe- I gang tot de binnenplaats geeft, vatte onmiddellyk vlam. De brandweer heeft het vuur geblust. Bezichtiging van plaatselijke bedrijven en Marine Vliegkamp Het vliegkamp werd bezichtigd en er werd door de Opsporings- en Red dingsdienst een demonstratie gege ven met een Neptune en een heli kopter. Deze vliegtuigen worden met hun bemanningen heel vaak met succes gebruikt by het redden van opvaren den van schepen, die op zee in moel- lykheden zyn geraakt en by het op sporen van deze schepen. Met grote aandacht volgden mr. Klaasesz en de overige gasten deze demonstratie. Nadat het hoge gezelschap de lunch, die was aangeboden door de commandant van het Marine Vlieg kamp, kolonel G. Hoes, alle eer had aangedaan verliet mr. Klaasesz met zyn echtgenote en mr .Dinger van Kruiningen om twee uur Valken- burgs grondgebied weer om zich naar Den Haag te begeven. I LEIDERDORP j Reinigingsdienst op Goede Vrijdag Het raadslid drs. J. Vlieger heeft aan het college van B. en W. van Leiderdorp de volgende schrifteiyke vragen gesteld: Acht uw college het mogeiyk, zy het met enig passen en meten en ove rigens met zoveel mogeiyk behoud van een goede verzorging, om in de week vóór Pasen het rooster van de Reinigingsdienst zó te wyzigen, dat op Goede Vrijdag géén dienst wordt gedaan, waardoor de positie van het personeel van deze dienst in dit opzicht dezelfde zal zyn als die van het overig gemeenteperso- neel? Wellicht is in het verleden vanwege uw college de onder vraag 1 be doelde mogelykheid reeds onder zocht. Zou uw college kunnen me dedelen hoe de uitslag van een der- geiyk onderzoek is geweest, c.q. zyn er termen aanwezig om deze mogelykheid opnieuw te bezien? Inbraak in winkel Dieven hebben vannacht kans gezien in een winkel aan de Leider- dorpse Prins Hendriklaan ln te bre ken. zy zyn binnen gekomen door een toiletraampje. Voor circa f.2000,- aan goederen wordt vermist. De eige naar van de zaak, die boven de win kel woont, heeft niets van de Inslui ping gemerkt. Jeugdparlement houdt forumavond Met het oog op de komende ver kiezingen heeft het Leids Jeugdpar lement het plan opgevat om een avond te organiseren, waarop bii de jeugdige kiezers wat meer belang stelling voor politiek wordt gewekt. Het bestuur van het Jeugdparle ment heeft het gezocht ln de vorm van een forumavond, die op 7 fe bruari zal worden gehouden in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Alle partyen. die ln het jeugdparlement zijn vertegenwoordigd, zyn uitgeno digd om één van hun prominente politieke figuren op deze avond aan wezig te doen zyn. zodat de jeugdige toehoorders een duidelyk beeld zul len krijgen van de verschillen tussen deze party en. Het forum zal worden geleid door de burgemeester van Lelden, mr. G. C. v. d. WUligen. Het is nog niet be kend door wie de P.v.d.A. en de K.V.P. op deze byeenkomst zullen worden vertegenwoordigd. Van VVD- zljde zegde drs. G. M. V. van Arden nen toe om aanwezig te zullen zyn; namens de A.R. neemt mr. W. Aantjes zitting in het forum; prof. van Hulst zal de standpunten van de C.H.U. uiteenzetten; de heer C. IJmkers wordt afgevaardigd door de C.P.N., het vroegere S.D.A.P.-lid de heer J. Engels uit Leiden zal de P.S.P. vertegenwoordigen. De voorzitter, die boven de par- tyen staat, zal de eerste vragen stel len. Het ls de bedoeling dat daarna vanuit de zaal vragen worden ge steld, zodat ledereen aan de discus sie kan deelnemen. Sigaretten- en drankdieven in kraag gepakt Vyfendcrtlg flessen met alcohol houdende dranken, dertig dozen si garen en ruim tweehonderd pakjes sigaretten werden in de nacht van zondag op maandag buit gemaakt by een inbraak in het Prytaneum aan het Rapenburg ln Leiden. Twee van de daders, beiden 18 jaar, z(jn door de politie aangehouden. De jon gelui namen dezelfde nacht uit de etalage van een café aan de Lage Ryndijk vjjf flessen jenever en een fles w|jn weg. Een deel van de buit is inmiddels achterhaald. Brouwer. Sumatrastrnat 6, Boulevard 63a. F. J. VerliE.—- gelandtlaan 9 Oegstgeest.„Straatweg 74, Oostellingwerf, Boer, Kneppelhoutstraat 25 werf. Appelscha Kerkhofln. Toonen, Noordeinde 2a_Ber- gen o/Zoom. Slbeliusstraat 14. E. k. Plkaar. Apothekersdljk 27 Delft. Ver- wersdljk 4. M. Schouten. Rijnsburger- weg 10 Nederlandse Antillen, A. Bou- grlnl, Kraalerstraat 2 Marokko, W. van Leenen, Levendaal 168 's-Gravenhage. Delmanstr. 396, M. Gourlne, Korte Langestraat 2 Marokko. E. R. Hulsker Bakh Roozenboomstr. 35 Canada, M. Rijn, Nieuwe Rijn 27a Utrecht. land. Cronestelnkade 4 's-Hertogen- bosch. Philips de Tweedestraat 61 II, Boe'rhaavelaan 232 Nesln. 605, S. Kui ken, Rljnsburgerweg 10 Noordoostpol der, Plein Almére 3, A. Vallentgoed. Coornhertstraat 28 Haarlem, Vissers- Valkenburg ontving gisteren hoge gasten. De commissaris der Konin gin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, bracht met zyn echtge note, mevrouw Klaasesz-De Bruyne, zyn kabinetchef, mr. H. A. N. Dinger van Kruiningen. een werk bezoek aan deze landelijke gemeente onder de rook van Leiden. Reeds om kwart voor negen 's r- gens arriveerde mr. Klaasesz met zyn gevolg by het pas gerestaureer de gemeentehuls. Daar werd hy be groet door burgemeester M. A. van der Have, die daayia de wethouders G. Vis en P. Langerer, zyn echtgeno- de echtgenoten van de wethou ders aan de eerste burger van het gewest voorstelde. Het negenjarige dochtertje van wethouder Vis, Corrle Vis, overhandigde aan mevrouw Klaasesz-De Bruyne een fraai boe ket bloemen. Besloten In de raadzaal volgde daarna een besloten byeenkomst met het ge meentebestuur. Door burgemeester Van der Have en de wethouders wer den talrUke problemen, waarmee Valkenburg te kampen heeft, aan de commissaris voorgelegd. Er volgde een uitvoerige bespre king over. Mr. Klaasesz toonde veel belangstelling en begrip voor het geen naar voren werd gebracht en verklaarde deze .verlangens' van het gemeentebestuur nader te zullen be studeren. Onder meer werden de ruimtenood in verband met het streekplan Ryn- streek-West en de aanleg van de pro vinciale weg 4 bis aan de hoogste gezagdrager van het gewest voorge legd en de moeilykheden. die rich daarmee voordoen. Rijk .Vondellaan 26 Arnhem. Verwoldelaan 14, N. Lachlnsky. Hugo de Grootstraat 2 's-Gravenhage. Atjeh- straat 48, J. A. Kutterlnk. Klikspaan- weg 7 's-Gravenhage. Ant. Duyckatr. 177, R. J. Joostensz. Van 6. U. de Sitter. Nieuwe RUn 35 Gronin- i Soest, Kampweg 1 Jongen onder auto Een 7-jarige Leidse jongen is gis termiddag omstreeks kwart voor vier in de Dykstraat aangereden door een personenauto, toen hy zonder op het verkeer te letten de rijbaan overstak. Het ventje kreeg een hoofd wond en een hersenschudding. De E.H.D. zorgde voor ven Academisch Ziekenhuis, De commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland, mr. j J. Klaasesz. heeft gistermorgen met zijn echtgenote en zijn kabi netchef, mr. H. A. N. Dinger van I Kruiningen, een werkbezoek aan Valkenburg gébracht. Op de foto v.l.n.r. mevrouw en de heer L. Berghuis, directeur van Hols, mr. en mevr. Klaasesz, burgemeester en mevrouw Van der Have en mr. Dinger van Kruiningen. (Foto LD./J. v. Duyn-Katwijk/Zee) verdiepen in de talryke plaatselyke problemen bracht mevrouw Klaasesz- De Bruyne met de dames Van der Have, Vis en Langerer een bezoek aan de Potterie Ravelli. Daar sloegen zy het maken van het kunstzinnige aardewerk, dat Val kenburg een wereldberoemde naam heeft gegeven met grote interesse ga de. Mevrouw Klaasesz liet zich door de directeur, de heer J. J. Ravelli» die het gezelschap ook had begroet, uitvoerig over de details inlichten en had ook veel belangstelling voor de afzet van deze produkten in het bui tenland. Aan het slot van het be zoek bood de heer Ravelli aan me vrouw Klaasesz een by zonder fraaie aardewerk plantenbak aan als aan denken aan deze dag. Toen de bespreking in het raad huis ten einde was voegden de da mes zich weer by het gezelschap om een bezoek te brengen aan Hols Krachtvoederfabriek aan de Katwij- kerweg. Nad it de heer L. Berghuis de hoge gasten had begroet en een uiteenzetting had gegeten van de fa bricagemethoden van honde- en kat- tebrood werd het bedryf bezichtigd. Geleidehond Aan het slot van deze rondgang stelde de heer Berghuis de middelen beschikbaar om het de commissaris der Koningin mogelijk te maken een blinde-geleidehond aan te bieden aan een blinde, die daaraan dringend behoefte heeft. Mevrouw Klaasesz kreeg een pakket voedsel voor haar honden. Deze gestes werden door mr. en mevrouw Klaasesz bijzonder op prUs gesteld. Tegen elf uur reed het gezelschap naar het Marine Vliegkamp Valken burg. Daar werd het ontvangen door de commandant, kolonel G. Hoes. Beursoverzicht Vaste markt; Kon. Olie favoriet De internationale waarden hebben zich vanmorgen merendeels van een gunstige zyde laten zien. De stem ming was aan de vaste tot zeer vaste kant. Dit laatste speciaal voor het aandeel Kon. Olie met een koersver- beterlng van Heft byna f 5,-— bij een eerste verhandeling op f 128,80. Later liep de koers uit tot f 129,30. Dit be tekent een koerswinst van ca. 28 pun ten op de oude omrekeningsbasis. Amerika. Duitsland en Zwitser land namen de olie-aandelen uit de markt, met daarnaast lokale vraag. Ook Unilever liet zich niet onbetuigd met een koersavance van ruim f 2,- op f 95.20. Dit door vraag voor reke ning van Duitsland en Zwitserland alsmede van het publiek. Voor deze belde fondsen ging een goede stimulans uit van Wall Street, waar zU byna een dollar hoger slo ten. Voor Kon. Olie gaan geruchten over een hoger dividend. Ook zou er sprake zyn van een split-up van Shell Oil (splitsing van aandelen) Hoofdzakelijk op dze geruchten was Kon. Olie zo gevraagd. Philips bleef by deze beide fond sen ten achter op 'n prijs van f 84.70 (f84,80). Aku verbeterde een halve gulden tot f 52.80. Hoogovens werd fractioneel hoger geadviseerd op 284, KLM lag zeer vast in de markt. Dit op forse koersverbetering voor KLM gisteren in Wall Street met 5Vi dol lar. alsmede op de gepubliceerde derde kwartaalcyfers van deze maafc- schappy over 1966/67. De winst over deze periode heeft f2,4 min. bedra gen tegen f 1,3 min. over hetzelfde tydvak van 1965/66. Er ging In Amsterdam een goede stimulans uit van Wall Street waar de markt gisteren vas sloot door de steeds ruimere kapitaalmarkt als ge volg van de rentedaling. In de scheepvaartsector was de stemming goed prijshoudend. Met vrij ruime handel. Van de cultures werd CSM in een grote open hoek verhandeld van 320 tot 332 (316). Deze speculatieve vraag vloeide voort uit hernieuwde geruchten over over name van de CSM. HVA verbeterde een punt tot 125H. De Staatsfond- senmarkt was eerder Iets gemakke- ïyker met afnemende handel. In de tweede periode van de beurs- duur liep Aku op tot f 53,20. Philips tot f 85, Unilever steeg tot 195,50, ter- wyl Kon. Olie zich kon handhaven op f 129,30. De handel in al deze fondsen was in deze periode kalm. Van de cultures zette Centrale Sul- kermaatschappy de zeer vaste stem ming van de eerste periode verder voort door een verbetering tot 340. De Staatsfondsenmarkt gaf geen ver anderingen van enige betekenis te zien. Vandaag werd ingeschreven op de f 150 te verhogen tot f 200 min. 6\%, obligaties BNG tegen 99tt%. De belangstelling was wederom enorm. Met een zeer geringe toewy- zlng houdt de beurs dan ook reeds rekening. DINSDAG 31 JANUARI ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen Vorige 81otkoers koers v heden Ned. '66-1 7 103% Ned. '66-2/7 1021» 102% Ned. '66 6y4 99% 99Ab Ned. '65-1 5% 94% 95* Ned. '65-11 5% 94% 95* Ned. '64-1 5% 92% Ned. '64 5 91% 91* Ned. '58 4% 89 %x Ned. '59 4% 88 88% Ned. '60-1 4% 89% Ned. '60-11 4% 871» Ned. '59 4% 88% Ned. '60 iV* 83% Ned. '61 4Vi 83% Ned. '63-1 4% 84 Ned. '62 4 81% 83% Ned. St. '47 3% 73 - Ned. '53-I-n 3% 80% Ned. *48 3y4 72% 73%» Ned. '50-1-II 3y4 74% Ned. 1954-I-n 3% 77% 78 Ned. '55-1 SV« 78 78 Ned. "55-11 3% 78% Ned. "37 3 83% 83% Ned. Gr.b. '46 3 82% 82% Ned. doU.l. '47 3 89 88%* Ned. inv. cert. 3 97% 97* Indie *37-A 3 91% 91% Bank- en kredietweien BvNOw.b.l. '57 6 97% 97% id. 30-jr. '58-59 4% 87 86 H 1. 25-j '60 3 5c 4% 87% 87% ACTIEVE AANDELEN Amsterd. Rubber 63% 63% HVA-Myen 124% 1263 AKU 52.30 53.20 Deli My cert. 62 50 62.50 Hoogovens cert. 283% 285* Philips 84 80 84.70 Unilever cert. 93.— 95.50 Dordtse Petr. 584% 808% Kon. Petr. a f20 124 129 30 Holl. Am. Lyn 100% 101% Java China Pak. 163 KLM 387 400 Kon. Ned. Stmb. 88% 87% Stmv. My. Ned. 103 104% Nievelt Goudr. c. 91% 91% v. Ommeren cert. 168% 168% Rott. Lloyd 134 134% Ned. Schpv. Unie 130 130% NIET-ACTIEVE AANDELEN Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3Ja 87'4 86 A'dam '48 3',± 88x 8714 R'dam *52-1 4'4 87 Bankwezen B. N. Gm. '65-16 96'4 Premleleningen Alkmaar 1956 2^4 80 78 Adam 1933 3 H4t| 116^1 A'dam 1951 2Vs 83* 80 A'dam 1956-1 2'2 82 82' i A'dam 1956-11 2',2 89 87x A'dam '56-111 2'; 87 87 A'dam 1959 2U 84H 841» Breda 1954 2'j 75' 75 Dordr. 1956 2M 74% 74tf Eindhov. 1954 2 Vi 72 '4 Enschede '54 2 74 's-Grav. '52-1 2'4 86 87% 's-Grav.'52-112% 861» 86% R'dam 1952-1 2% 87% R'dam '52-11 2% 87% 87x R'dam 1957 2% 90 90% Utrecht 1952 2% 102 101% Z.-Holl. 1957 2% 891» 90 Z.-Holl. 1959 2% 85 84% Industriële obligaties Phil, dlri-lng '41 4 94 84 NIET-ACTIEVE AANDELEN Belegglngsmaa tsc ha pp y e n Interunie f 50.— 160.50 167 Nefo f50.— 76.— 76.50 Robeco 199.20 200.50 Unitas f50.— 398 404.— V. Bez. v. '54 f50 95.50 96 Europa I 10 pb 388 388 Bank-en Kredietinstellingen Alg. Bank Ned. 268% 266 Amro f20.— 54.70 54 Holl. B. Unie c. 190 191 Holl. S. Levensv. 530 Nat. Nederlanden 550 558 Ned. Midd. Bank 96.— 95 R.VjS. eert. 469 Industriële ondernemingen Albert Heyn .788 789 Berkei's Patent 195 193 Blaauwhoed 390 Bührm.-Tetter. 509 513 Byenkorf Beheer 460 465 Calvé Delft eert. 665 700b Fokker 310 313% v. Gelder Papier 107 104 K. N. Grofsmed. 83 De Gruyter pr. 6 122 Heineken's Bier 438 443 Holl. Constructie 78 78 Ing. Bur. Bouwn. 128% 129% Internatlo 267 267 v. Kemp. en Beg. 103% 103 Kon. Zout Ketjen 519 518 Leidse Wolsp. 323% 323% Muller en Co. NB 307 310 Ned. Kabelfabr. 235 236 3640 36.40 Idem '65-11 6 Idem '65-1 idem '65-11 5% idem '65 5% Idem '58 5% Idem '64 5% Idem '58 5 idem '64-1 5 ld. N. WB '52 4% id. Rentepbr. '52 ld. ld. f 500 '57 VERKLARINGEN DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Bieden Ex dividend Ex claim Laten 96% 94% 94% 172 154% 96% 96% 94% 94% 92% 172 154% Philips pref. Ryn-Schelde 182 181% EMS68.80 68 EMS '66 32.50 32.30 Ver. Mach. fabr. 133% 134% Ver. Touwf, c.v.a. 227 228% Vihamy 142 138 Walvisvaart 233% 242 Werninks Beton .157 160 Wilt. Fey. Br.w. 167% 165% V. WUk/Herlnga 85 Zaalberg 654 65% MUnbouw en petroleum Biliton 2e rubr. 462 459 Kon. Petr. (f20) 125.— Can. en Amerikaanse fondsen Canad. Pac. R. 60 Intern Nickel 94 92% Amer-Tel en Tel 59% 58% Anaconda 91 92 Bethleh. Steel 34% 34% Cities Service 47% 751; Gen Motors 73% 43% IBM 410 418 Kennecott 42 Republic Steel 4341 *4% Shell OU65% 67 Union Pacific 40% Un, 6t. Steel 43% 40^

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9