Akkoord over verbod kernwapens in ruimte ROEIVERENIGING RIJNLAND KRIJGT GEEN SUBSIDIE Cadeau Nogmaals afscheid van M. G. H. den Haan Nieuwe grondwet voor Rhodesië „Genootschap Warmelda" Onderwerpen worden dit jaar afgerond Zware gevechten uit China gemeld GROFVUIL- OPHAALDIENST. ZATERDAG 28 JANUARI 1967 JLKIDSCH DAGBLAD Raad van Voorschoten wijst voorstel van de hand De verlening van een eenmalige ibsidie van f 500,— aan de roelvere- iging Runland bracht vele raads- mgen In beweging en het resultaat as dat de Voorschotense gemeente rad deze subsidie afwees met zeven temmen vóór en tien tegen. In zjjn algemeenheid was de raad srheugd over de vestiging van •n roeivereniging in Voorschoten en lie sprekers hadden lof voor de ge- initiatieven. Over de toeken- üng van de subsidie waren de me- Ingen echter verdeeld en deze lie- m dwars door alle politieke groe- eringen heen. Mr. Esselaar (KVP) achtte dit oorstel een onjuist beleid. Dit is een oorbeeld van hoe het nu Juist niet loet, want dit is geen subsidie laar een duur cadeau van f 500,-. e heer Scheps (B.P.) stelde dat de •meenteraad zich niet in de boot loet laten nemen door de roeivere- iging „Rijnland", die beslist geen ibsidie nodig heeft. Verheugd Mr. Westermann (VVD) vond dat gemeente Voorschoten deze roei- ereniging van harte diende te ver- 'elkomen en hier best een cadeau oor over mocht hebben. Voorscho- wordt middels deze roeivereni ging weer iets meer aantrekkelijker. Ér. Kloosterman (P.C.) toonde wat Pnoeite met dit voorstel. De roeivere- jiiging heeft gevraagd om een boot, Deense medaille voor Leids hoogl B. en W. stellen de raad voor om een bedrag van maximaal f 500,— te be steden voor een cadeau en dit te doen in de vorm van een prjj zen- kast of iets dergelijks. Bovendien achtte Mr. Kloosterman het roeien op De Vliet, gezien de drukke buurt- vaartschepen niet van gevaar ont bloot. Dr. Pels (Pv.d.A.) wees erop dat het comité van aanbeveling be stas,t uit nogal „dure jongens" en zag meer heil in het populair maken van de roeispor tvoor alle burgers en niet alleen voor een kleine kring. Mr. Baron ae Vos van Steenwijk (VVD) had een afwijzend fractie oordeel en stelde voor het voorstel terug te nemen. Naar buiten krijgt de raad het predikaat tegen de roeivereniging te zijn en dat is aller minst de waarheid. Alle raadsleden zijn verheugd over de vestiging van een roeivereniging in Voorschoten, maar niet iedereen is verheugd over deze subsidie. De gemeenteraad heeft de taak overheidsgelden goed te be steden en Baron de Vos van Steen- wijk zag geen algemeen belang in het verlenen van een dergelijke subsidie, die het best gekenmerkt kan worden als een duur cadeau. Belangrijker zou de heer de Vos van Steenwijk het vinden, wanneer B. en W. aan wezig zouden zijn bij de opening van het clubgebouw. Wethouder Testra (P.C.) verzocht de raad de post subsidie niet als een sluitstuk te willen beschouwen op de begratiang. Het College van B. en W. is bly met de vestiging van een roei vereniging binnen de grenzen van Voorschoten, te meer daar deze ver eniging zeer aantrekkelijk is. Op De Vliet mag geroeid worden, wedstrij den moeten echter eerst aangevraagd worden. Wethouder Kamminga (VVD) deelde de raad mede dat het bedrag van f 500,slechts èèn tien duizendste deel is van het gemeente lijk budget. De roeisport is helemaal niet duur en het gaat uitsluitend om epn verwelkomingsgeschenk. eraar Te Kopenhagen is aan de Deense ituurkundige, prof. dr. C. Möller, die hoogleraar in de theoretische na- uurkundc aan de Universiteit van Copenhagen is en op het ogenblik ils buitengewoon hoogleraar in de heoretische natuurkunde aan de .eidse Universiteit de Lorentz-leer- itoel bezet, de gouden Ole Römer- ledaille met de daarbij behorende ildprjjs uitgereikt. Deze Deense onderscheiding is door uit vertegenwoordigers van de irersiteit, de Technische Hoge- :hool en het gemeentebestuur van .openhagen bestaande commissie lerder toegekend aan de mathemati- ;us en prof. dr. Niels Nörlund en de istronomen prof. dr. E. Hertzsprung >n prof. dr. B.E. Strömgren. De beide iterrenkundigen hebben, evenals >rof. Möller, te Leiden gedoceerd, 'rof. Hertzsprung is van 1919 tot 934 als adjunct-directeur en ver- olgens tot 1945 toen hij werd opge- olgd door prof. dr. J. H. Oort, als directeur verbonden geweest aan de jeidse Sterrewacht. Prof. Strömgren. lie thans doceert aan het Institute Advanced Studies te Princeton, leeft vorig jaar april tot en met sep tember een aantal gastcolleges gege- De Ole Römer-medaille dankt haar naam aan de zeventiende-eeuwse Deense fysicus en sterrenkundige Ole difcömer, die in toevoeging aan zijn Wetenschappelijke functies ook gedu- ende enige tijd het ambt van burge meester van Kopenhagen heeft be kleed. De onderscheiding is ingesteld 1944, toen het feit werd gevierd, njflat Ole Römer driehonderd jaar ge leden werd geboren. LEIDERDORP Rijwielstallingen voor onderwijzend personeel Het bestuur van de Hervormde Schoolvereniging in Leiderdorp leeft verzoeken bij B. en W. inge diend om met toepassing van arti kel 72 der Lager-onderwijswet 1920 jelden uit de gemeentekas beschik baar te stellen voor de bouw van afzonderlijke fietsenbewaarplaats het onderwijzend personeel van de scholen aan de Kastanjelaan 6 de Splinterlaan 89. De bestaande rljwielbergplaats voor de leerlingen van de school aan de Kastanjelaan biedt onvoldoende ruimte om alle fietsen van de kin- te plaatsen. De onderwijzers maken zelf ook gebruik van deze bewaarplaats om hun fietsen en bromfietsen kwijt te kunnen. Het ligt de bedoeling van het schoolbe stuur een afzonderlijke fietsenberg- voor de onderwijzers te doen stichten. Achter de school aan de Splinter laan staat een rijwielstalling, die onvoldoende ruimte biedt om alle fietsen te kunnen plaatsen, het is vanzelfsprekend geen fraai gezicht als fietsen en bromfietsen worden geplaatst aan de voorzijde van het gebouw onder de luifel. Het school bestuur wil een afzonderlijke rij wielstalling voor; de onderwijzers achter het schoolgebouw. In de aan vraag wordt gesproken over een af te sluiten rijwielberging. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen door vaststelling van de concept-be sluiten. Stemming BU de stemming werd het voorstel met tien tegen zeven verworpen. Te gen stemden de heren Schuurman (KVP). Esselaar (KVP), Van Eerde (P.v.d.A), De Klerk YVolters (PC), Franken (KVP), Baron de Vos van Steenwijk (VVD), Kloosterman (PC) Scheps (BP), Krol (BP), Uyterlin- de (PC) en mevr. Scheffer-Munters (VVD). Tot hoofd van de openbare ulo school werd met algemene stemmen benoemd de heer J. van Mameren te Voorschoten. De verkoop van het, pand Woel- wijklaan 11 kreeg de goedkeuring van de gehele raad. Wethouder Van der Laan (KVP) deelde in antwoord op een aantal vragen mede, dat dit pand behouden dient te blijven voor het nageslacht. De gemeente heeft geen financiën voor restauratie en daarom wordt het pand openbaar verkocht met de ver plichting dat de toekomstige eigenaar het pand restaureert. Schoolplein Het afsluiten van het schoolplein voor de openbare W.I.O.-school kon niet de goedkeuring verkrijgen van de fractie der Boerenpartij. De heer Scheps (B.P.) stelde dat het plan te duur is (f.750.en dat afsluiting niet noodzakelijk is. De heer De Klerk Wolters (P.C.) vond het een vreemde en ontoelaatbare zaak, wanneer een bepaalde fractie een opmerking over neemt die gemaakt werd door een andere fractie tijdens de commissie vergadering en dr. Pels (PvdA) stel de zeer nadrukkelijk dat bij de stem ming in de commissievergadering alle leden, onder wie die der Boeren partij, voor afsluiting waren. Burge meester L. de Koöl Was het volkomen eens met de woorden van de heer De Klerk Wolters over de opmerking van het overnemen van bepaalde suggesties. De heer De Klerk Wolters doelde zeer direct op de Boerenpartij, die een opmerking van de Pr. Chris telijke Groepering geuit in de com- misise-vergadering thans in de open bare vergadering naar voren bracht als een boerenfractiepunt. De overige voorstellen werden zon der hoofdelijke stemming aangeno- Een vreemde bedelaar Met zijn zakken vol geld is gis teren een in München heel be kende bedelaar gestorven op de plaats waar hij „werkte". De 78- jarige Ernst Schneider werd in de drukte op het Stachusplein ge troffen door een hartverlamming Hij had daar zijn vermogen gro- schen voor groschen bijeen ge bedeld. De oude zonderling droeg aan elke vinger een ring met briljan ten, de mensen lachten om hem en noemden hem briljanten- Schneider"Maar zij gaven. Ieder een dacht dat de ringen aan de doorgroefde handen van de oude goedkope-imitatie waren. Maar volgens de politie bleken deze net zo echt als de bedragen die Schneider sinds hij in Ï947 uit Oost-Duitsland vluchtte, in Beieren had bijeengegaard. Een ziekenverpleger vond in de zakken van de dode bedelaar twee beurzen en twee portefeuilles met 1.873 mark, een spaarbankboekje met ruim 10.000 en een post spaarbankboekje met ruim 400 mark. De politie zegt dat hij 319 mark rente per maand trok. Toch woonde hij liever in een te huis voor daklozen dan in een bejaardentehuis. Dan ga ik lie ver het tuchthuis in", heeft de arme rijke man dikwijls gezegd. Nog andere successen op komst? „Alle goede dingen. Nu van tie ouders „Alle goede dingen bestaan uit drieën". Dit gezegde gaat zeker op het scheidende hoofd van de Dr. A. van Voorthuijsenschool in Lei den, de heer M. G. H. den Haan. Voor de derde maal in enkele weken tijd werd hem gisteravond in „zijn" school een hartelijk vaarwel naar Hilversum toegeroepen, waarbij ook de dank voor zijn leiding en pe dagogische inzichten sterk in het middelpunt stonden. Had de Vereniging voor Pedago- ek, waarvan hij secretaris was, dit reeds eerder gedaan en was hem j.l. woensdagmiddag door onderwijzers autoriteiten veel lof gisteravond deden dit de ouders de schoolgaande kinderen, eneens een deel aanwezig was. De voorzitter van de Oudercommis sie, de heer J. Kaan. wees er in zijn toespraak o.m. op, dat de heer Den Haan voor ouders en leerlingen in zijn twintig Leidse schooljaren zeer veêl heeft betekend. „Naast uw pe- •gische en didactische kwaliteiten stonden bij u vooral de bewogenheid de zorg voor het gehandicapte kind op de voorgrond, Met grote lief- _n tact hebt u onze schooljeugd steeds omringd. Na twintig jaar kunt u thans zeggen „ik heb op mijn werk veel succes gehad". Als afscheids cadeau bood de hee Kaan de heer Den Haan namens de ouders een rij wiel aan. Bij monde van de heer A. 2. ^Coulander vulde de Vereniging .Helpt Elkander" dit geschenk aan met een stel fietstassen. De heer P. Klinkhamer, die namens de leer krachten en de Dr. Van Voorthuij- senstichting het woord voerde en eveneens voor zijn waardering voor het scheidende schoolhoofd niet on der deed, bood een tafelblljart aan. Na dit officiële gedeelte waren het de leerlingen die in zang. toneel, gymnastiek en ballet zorgden voor een aantrekkelijk programma, dat werd afgewisseld door een filmrepor tage van de heer De Nijs. Vooral dit door de kinderen gebrachte „af scheid" zal de heer Den Haan sterk hebben getroffen. Na afloop van het programma, waarvoor de heer Den Haan hartelijk dankte, was er voor de ouders gelegenheid om van het scheidende hoofd afscheid te nemen. (Van onze correspondent in Washington) Met veel nadruk werd gisteren in Washington bekend ge maakt, dat overeenstemming met Rusland is bereikt over een verdrag, waarbij verboden wordt kernwapens tot ontploffing te brengen of op te slaan in de ruimte of op hemellichamen. Ook militaire bases in de ruimte worden in het verdrag, dat theoretisch zelfs voorziet in inspecties, taboe verklaard. verdrag tegen verdere verbreiding I van kernwapens (het zogenaamde non-proliferatie-verdrag) in een ver gevorderd stadium lijkt te zijn. Hoe wel de Amerikaanse regering haar uiterste best doet niets aan de pers te laten uitlekken, staat wel vast, dat Moskou en Washington het zo goed als eens zijn over een ver dragstekst, die voorgelegd kan wor den aan de Geneefse ontwapenings conferentie van 18 landen, die 21 fe bruari weer bijeenkomt. Deze tekst zou zo geformuleerd zijn dat de vor ming van een multilaterale kern macht, waarbij de Amerikanen bezit en gedeeltelijke beslissingsbevoegd heid over kernwapens uit handen zouden geven aan niet-atomaire mo^ gendheden (zoals West-Duitsland), onmogelijk wordt. Tijdens de ceremonie, laat gister - midag, werd het verdrag namens de V.S. door minister Rusk en am bassadeur Goldberg getekend. De overeenkomst werd alom voorge steld als de belangrijkste stap op de weg naar ontspanning sinds het kemstopverdrag van 1963. Men hoopt in de Amerikaanse hoofdstad dat vele landen zich bij de overeen komst zullen aansluiten. Ook hoopt men dat het ruimte - verdrag de wég zal openen naar an dere successen in het veld der. ont spanning. In dit verband is interes sant dat ook het overleg over een Premier Smith van Rhodesië heeft de de periode 1 een maand waarin gisteren ln het parlement aangekon digd dat een onafhankelijke commis sie zal worden opgericht voor het hel pen opstellen van een nieuwe grond wet. Hij zei voorts dat de perscensuur zal worden opgeheven, mits een ge schikt alternatief kan worden gevon den ter waarborging van de veilig heid. Ook zal een tribunaal worden ge vormd om de zaken te onderzoeken van hen, die op grond van de wetten inzake de noodtoestand worden vast gehouden. De aankondiging betreffende de perscensuur en de instelling van een tribunaal kwamen als een verrassing. Men beschouwt deze maatregelen als een belangrijke stap naar een terug keer van de normale toestand. De censuur die zowel voor pers als voor radio en televisie geldt, werd afge kondigd, toen Rhodesië zich op 11 november 1965 onafhankelijk ver klaarde. Een Frankforts gerechtshof heeft gisteren het voorlopige verbod op de uitvoer van ruim twee ton in Duits land gedrukte Rhodesische bankbil jetten, dat vorige maand ingevolge Britse stappen werd opgelegd, opge heven. De partij biljetten was door de Duitse politie op 21 december in be slag genomen vlak voordat zij per vliegtuig naar Salisbury vervoerd zou worden. De stappen tot het ver bod waren ondernomen door Sir Sydney Caine, de in Londen ver toevende gouverneur van de door Groot-Brittar.mlë erkende „Reserve bank of Rhodesia". Sir Sydney werd nu veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding maar het geld blijft voorlopig nog waar het ziich be vindt in de kluizen van de fede rale bank in Frankfort geduren- ZOETERWOUDE Opbrengst collecten Oranje Comité aanzienlijk lager De voorzitter van het Oranje Co mité Zoeterwoude, bracht in de gis teren gehouden vergadering als be langrijkste punt naar voren dat de opbrengst van de collecten dit jaar aanzienlijk lager is dan het vorig jaar. Als oorzaak hiervan noemde hij het afvallen van het door Leiden ge annexeerde gebied bij de Hoge Rijn dijk. Om tot een oplossing voor d« financiële situatie te komen besloot het Comité een loterij te organiseren. De heer W. Hendriksen werd tot nieuwe penningmeester benoemd ter wijl de heer P. Tijssen tweede pen ningmeester wordt. de Londense bank gelegeheid tot be roep heeft. Naar het oordeel van het Frank- fortse gerecht kan het bestuur van de Londense bank niet beschouwd worden als de verantwoordelijke top van de circulatiebank in Salisbury en is de opdracht voor het drukwerk van de bank in Salisbury rechtma tig geweest. De bedoeling was slechts onbruikbaar geworden bankbiljetten door nieuwe te vervangen, hetgeen tot de taak van de betrokken bank behoorde. WARMOND Oudste inwoonster (103) overleden Op 103-jarige leeftijd is in War mond overleden mevr. Sophie A. Kassner—Roestel, wonende in het Huls te Warmondt. Haar man is in 1922 overleden, zodat zU 40 jaar weduwe is geweest. Zij was niet al leen de oudste inwoonster van War mond maar behoorde zeker ook tot één van de oudste ingezetenen van ons land. De begrafenis heeft heden morgen in alle stilte plaatsgevonden. In provincie Sinkiang Het „Historisch Genootschap War melda" dat onder voorzitterschap staat van de heer A. G. v. d. Setur, terwijl het secretariaat berust bij mw. S. H. M. Paardekooper, Benrhardstr. 20, Is een instelling die belangrijk werk verricht op oudheidkundig ge bied speciaal van de gemeente War mond. Na een aan loop-periode ln 1966 ls het genootschap nu eerst goed van start gegaan. Sedert enige maanden komt een vijftiental leden maandagavond om de veertien dagen bijeen om in het gemeentehuis aan bepaalde onder werpen te werken. Men is hiermede thans zóver gevorderd, dat de betref fende onderwerpen, dit jaar kunnen worden afgerond en voor publicatie gereed zullen komen. De bedoeling is dat ook dit jaar een onderzoek gedaan zal worden naar het Poortgebouw van „Het Huijs te Warmondt" wat zal geschie den onder leiding van dr. P. Seven- ster. Het bestuur voert 'u bescheiden actie om het nieuwe gebouw van ge meentewerken niet vlak achter het z.g. Jan Steenhuls te laten plaatsen. Het plan ls nu gewijzigd, zodat dit vroeg zeventiende eeuwse dorpshuisje gerestaureerd kan worden, zonder dat de naaste omgeving al te zeer wordt aangetast door een groot bouwwerk De heer A. M. Hulkenberg uit Lis- se werd bereid gevonden te komen praten over de geschiedenis van het huls Dever, dat ligt tussen Sassen - helm en Lisse. Het heeft een belang rijke historie welke nauw in verband staat met de geschiedenis van de gemeente Warmond. Hierbij zullen fraaie dia's worden vertoond. Ge hoopt wordt dat een groot aantal leden deze bijeenkomst, welke gehou den wordt ln één der zalen van Hotel De Zon op 7 februari (20 uur) zal bijwonen. De heer P. v. d. Sterre architect in Leiderdorp zal een causerie hou den over recente kerkrestauraties in de oude St. Matthiaskerk, terwijl ten slotte een echte Warmondse avond zal worden gehouden met dia's waar bij een aantal leden van de archief- groepen mededelingen zullen doen over de resultaten van hun onder zoek. Reeds zijn terzake verschillende boekjes en brochures verschenen en zij die hiervoor interesse hebben kun nen zich met één der bestuursleden in verbinding stellen. Warmelda ver richt mooi en leerzaam werk en ver dient dan ook alle steun. In de noordwestelijke Chinese pro vincie Sinkiang, die aan de Sowjet- Unie grenst, zijn zware gevechten uitgebroken waaraan Chinese leger eenheden deelnemen met gebruik van machinegeweren, geweren, mortieren en handgranaten, zo meldde gister middag het Japanse persbureau Ky- odo. Afgaande op muurkranten in Peking waren ln Sji-Ho-Tzoe, het centrum van de strijd, al meer dan honderd doden gevallen. Bij een andere stad, Oeroemtsji. waar ook hevig gevochten wordt, staan twaalf tanks opgesteld. Vol gens de aanplakbiljetten ls de kans groot dat de tanks een groepering van „contra-revolutionaire oproer lingen" te hulp zullen komen. De we gen naar Sji-Ho-Tzoe en Oeroemtsji zijn afgesneden en alle verbindingen verbroken. De muurkranten zeggen dat in Sin kiang het merendeel van het leger een man steunt die tegen Mao is gekant, n.l. Wang En-mao, de com mandant van het militaire gebied Sinkiang en eerste partij-secretaris van Oeighoer. Wang wordt beschul digd van het varen van een kapita listische koers. Op één na zouden alle divisies ln deze streek op zijn hand zijn. Het totale aantal divisies is niet bekend. Volgens de laatste berichten wordt het revolutionaire hoofdkwartier voor industrie en vervoer in Oeroemtsji door anti-Maoïsten belegerd en speelt zich er een hevige strijd af. De provincie Sinkiang is al gerui me tijd een bron van zorg voor de Chinese leiders. Begin vorig jaar be weerden de nationalisten van For mosa dat ze over een sterke anti communistische strijdmacht. van 20.000 man in Sinkiang en Tibet be schikten, die gereed was voor een langdurige verzetsstrijd. China heeft de Sowjet-Unie herhaaldelijk be schuldigd van ondermijnende activi teit en uitlokking van grensinciden ten in het gebied, waarvan de 5% miljoen inwoners overwegend tot de Oeighoer- en Kazakstammen beho- Naar school Rode wachters beneden zestien jaar moeten zeer binnenkort weer naar school, zo heeft een der leiders van de Chinese culturele revolutie bepaald. Te velen die naar fabrieken waren gezonden om praktische erva ring op te doen, hadden karweitjes aangenomen om aan geld te komen. Dit blijkt uit mededelingen in muur kranten, aangehaald door het Ja panse persbureau Kyodo. Concessie Dit is uiteraard een concessie aan de Russen. Maar tegelijkertijd zou de verdragstekst de mogelijkheid openlaten voor de oprichting van een Europese atoommacht ln het geval dat een Europese eenheid tot stand zou komen, waarbij Frankrijk of Engeland hun nationale zeggen schap over kernwapens zouden op geven. Verder zou de tekst vaag ge noeg geformuleerd zijn om het Wes ten de kans te geven er in te leren dat deelneming van niet-atomaire naties aan strategische, nucleaire planning (zoals in de commissie- MacNamara gebeurt) geoorloofd is en dat de atoombewapening van NAVO-troepen in Europa niet onge daan hoeft te worden gemaakt. Zolang Moskou niet openlijk zal verklaren dat deze Westelijke manier van lezen onjuist is, zouden deze pun ten geen problemen wekken..aldus is ln Washington te horen. Over twee andere zaken zouden Amerikanen en Russen het verder eens zijn: dat de internationale atoomorganisatie in Wenen inspectie zou moeten uitvoe ren ln landen zonder kernbewape ning om na te gaan of deze landen hun splijtbaar materiaal voor vreed zaam gebruik niet voor atoombom men benutten en verder dat deze lan den geen vreedzame kernexplosies zouden mogen uitvoeren. Uiteraard is het de vraag of het Russisch-Ameri - kaans ontwerp met gejuich begroet zal worden door de nlet-atomair be wapende naties. Volgende maand hoopt Washington de kwestie te be spreken met de Westelijke bondgeno ten. Wensen De Westduitsers, met. wie de Ame rikanen al gepraat hebben, hebben al laten weten dat zij drie wensen vervuld willen zien wat betreft het non-prollferatie-verdrag. Zij willen dat ln het verdrag wordt opgenomen dat de kemmogendheden zelf naar kemontwapening zullen streven, dat zij plechtig beloven nimmer een niet- atomalr bewapende mogendheid met kernwapens aan te zullen vallen of te zullen bedreigen en dat zij toe zeggen het verdrag nooit te zullen misbruiken om vreedzaam kernonder zoek van niet-atomaire naties te fnuiken. Wat de neutrale landen van het verdrag zullen zeggen is nog niet helemaal duidelijk. Hoe vlug het non- prollferatie-verdrag werkelijkheid zal worden is, ondanks de principiële RussischAmerikaanse overeen stemming nog niet met zekerheid te zeggen. Op zebrapad overreden Gister avond is de tienjarige jongen Billy Wehnes bij het oversteken van een zebrapad op de hoek van de Rozen straat en het Stationsplein in Haar lem door een auto aangereden. Eerst werd hij aangereden door een bestel auto, die van het Stationsplein naar de Rozenstraat reed en viel hij aan de andere kant van de weg. Op dat ogenblik passeerde een vrachtauto, die met het linkerachterwiel over de jongen reed. De jongen was op slag dood. Maandag: Mai'esingel (van Ju- lianastraat tot Zwarte Pad), Prins Frederikstraat, Koningstraat, Bronk- hörststraat. Willemstraat, Prins Hendrikstraat, en plein, Maurits- straat, Louise de Colignystraat. Wal deck Pyrmontstraat, Mamixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwij de O.L. Vrouwe Gebbone- Huwelijksvoltrekking grote kerk in Hoogmade werd gister middag het huwelijk voltrokken tussen mej. C. v. d. Post, onder wijzeres van de derde klas van de St. Bernardusschool in Zoeter- woude-Hoge Rijndijk, en de heer J. Pennings uit Koudekerk aan den Rijn. Er bestond voor deze kerkelijke langstellingJunioren handbalvereniging MMO, waar van mej. C. v. d. Post een trouw lid is, vormden een erehaag on der leiditig van mevrouw Zwet slootBorst. Ook de leerlingen van de St. Bernardusschool wa ren in Hoogmade aanwezig om aan deze gloriedag voor het bruidspaar luister bij te zetten. Zij vinden het fijn, dat „juf" na haar huwelijk aan de school, waarvan zij sinds 1964 onderwij zeres is, verbonden blijft. De bruidegom is ook geen onbekende op het sportveld. Hij voetbalt in St. Bernardus en heeft geruime tijd deel uitgemaakt van het eer ste elftal. gerlaan), Amallastraat. Johan Wil lem Frisostraat, van Hogendorp- straat. van Limburg Stirumstraat, v. d. Duinstraat. Falckstraat, Anna van Saksenstraat, Kemperstraat. Dinsdag: ter Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Meiplein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Montgomerystraat. Joh. Poststraat, Walraven van Halstraat. Wiardl Beckmanstraat. v. d. Helmlaan, Arent Brunstraat .Lieven de Key- straat, Zocherstraat, van Banchem- hof, de Bazelstraat, Jac. Roman- straat. Jan Keldermanstraat, Ving- boonshof, Jacob van Campenla&n, Voorschotenseweg, Stalparthof, van 's Gravensandestraat, Berlagestraat. Donderdag: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrek vaart), Pasteurstraat, Hansenstraat en Korte Hansenstraat, Leeuwen hoekstraat, Groenoordstraat en plein Lucas van Leydenstraat, Bakker Korffstraat, Jan Lievenstraat, Frans van Mierisstraat, Gabriël Metzu- straat, Broekweg, Stadspolderweg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raam straat, Maredljk, Piet Helnstraat, Vondelstraat. Poelgeeststraat, Schutterstraat, Maredijkhof je Vaart kade, Aloëlaan, Rijnsburgerslngel, Marislaan. Vrijdag: Veilingkade, Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lammenschanspleln), Lammen- schansplein, Zoeterwoudeseweg, Me loenstraat. Appelstraat, Tomaten- straat, Drulvenstraat, Kersenstraat, Carbutreweg. Planteynstraat. Ka naal weg (van Lammebrug tot spoor lijn), Vlletweg, Zoeterwoudseweg, Cronesteln.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15