Intensieve visserij voor Canadese kust „Koekkoek" „Ook na verkiezingen econoom als premier" Vrouw vindt slang in het toilet Labour-veteraan (82) valt woedend uit Twee psychopaten graven caravan in HULP IN DE HUISHOUDING Fam. Zwart WAT BETEKENT: V.F.N.R.? VOORDELIG INRUILEN VOORDELIG RIJDEN AUTOMOBIELBEDRIJF RIJNLAND N.V. [IJDAG 27 JANUARI 1967 LEÏDSCH DAGBLAD abeljauw, schelvis en roodbaars «langrijke vissoorten Kabeljauw visserij in het noorwestelijk van de Atlantische Oceaan dt gedurende lange lijd door di- e visserij naties intensief uitge- end. Dit omvat de zeegebieden iielijk van Groenland, het gebied Labrador, het gebied van Nova ia en de baai van de St. Law- e rivier, het gebied van New- dland en de George Bank en kustgebied voor Maine, leer en meer is de visserij in de ele wereld bezig, één samenhan- d geheel te worden. In ons land nen zich dit nog maar weinig be- l Immers, de Nederlanders zijn fdzakelijke Noordzeevissers. Alleen de traditionele visgronden min- vis geven, ontstaat in ons land de £ing gebieden buiten de Noord- op te zoeken. Dit wordt verre erij genoemd. laar wat is „ver"? Onze vissers men IJsland ver, de Engelsen len de visserij bij Groenland en irador ver en de Japanners oefe- de visserij uit over de gehele d: bij Afrika, Nieuw-Zee- en in de Caribische Zee. Vast dat hoe verder men van huls des te groter en sterker de rtuigen worden, waarmee men De laatste jaren hebben zich in noordwestelijk deel van de At tische Oceaan grote verande- voorgedaan ten aanzien van bevissingsintensiteit. Oud Ie visserij die door Europese vis- in het zeegebied voor de Cana- kust wordt uitgeoefend, is al oud. De Fransen bedreven deze erij reeds omstreeks 1600. Men mde deze visserij de Ferreneuf- erij. In omgeving van Newfound- zjjn 2 kleine eilanden: Uique- :n St. Pierre. Deze zijn sinds wen belangrijke steunpunten voor visserij. dit gebied vist men hoofdzake- op kabeljauw, de meest voor- lende vissoort. Men vist hier nog z.g. „dories", dit zijn kleine n boten, die de kabeljauw met dories brengen hun vangst boord van de grote visserssche- Aan boord van deze schepen rdt de kabeljauw verder verwerkt daarna ingezouten. )e Portugezen hebben de vissrij deze gebieden sinds jaren uitge- ;nd. In april vertrekt, er elk jaar grote Vloot uit Lissabon naar de- visgronden. Evenals de Fransen n de Portugezen er meer en meer over,om in plaats van gezouten, pvriesvis aan te voerfen. De produktie van kabeljauw in het noordwestelijk deel van de At lantische Oceaan bedroeg in 1963 1.3 miljoen ton en deze ls in 1964 op gelopen tot 1.4 miljoen ton. Dit was wel de grootste hoeveelheid kabel jauw, die ooit in dit zeegebied werd gevangen. In vergelijking met 1959 betekent dit een stijging met 50%. Het waren vooral vissers uit Europa onder wie ook de Russen, die deze vangstvermeerdering hebben be werkstelligd. De Canadese produktie is in feite gedaald en wel met ruim 30% in de jaren 1950-1960 en met 22% in de jaren 1961-1964. De Canadese vis sers waren in hoofdzaak kustvissers, terwijl de Europeanen met ultra modern materiaal visten. De meeste van deze schepen hadden verwer kingsinstallaties aan boord. Behalve kabeljauw zijn schelvis en roodbaars belangrijke vissoorten in dit gebied. Schelvis wordt vooral in de zuidelijke gebieden gevangen. In 1965 is hier de meeste schelvis ge vangen, daarna is er een daling in getreden. In de laatste jaren bedroeg deze vangst gemiddeld 130.000 ton. Deze vangstvermindering komt in hoofdzaak door het lange uitblijven van een gunstige jaar klasse. Zo is er sinds 1949 op de St. Pierre-bank geen gunstige jaar klasse opgetreden. belangstelling voor een vestiging in Canada. Canada zelf heeft de visserij in de laatste jar.en gemoderniseerd. Verschillende treilers werden in ons land gebouwd (o.a. dooi" scheeps werf Boot in Leiden) en ook diver se Hollandse treiler zijn in de af gelopen Jaren naar dit land ver kocht. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Paramaribo L. J. Huis man te Uitgeest-Krommeniedijk. die dit beroep ook aannam; te Oostzaan (toez.) C. D. v. Goeverden te Finsterwolde, die bedankte voor Bozum c.a.; te V al burg - Homoe t en te Hoog-Blokland A. Breure te Hei en Boeicop. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Kampen (4e pred. pl.) S. v. d. Linde te Grootegast. GEREF. GEMEENTEN. Roodbaars De daling in de vangsten van roodbaars is nog groter dan die van schelvis. In de jaren 1957/1959 werd veel kleine roodbaars gevangen in het zuidelijke gebied door Ameri kaanse vissers. De Russen, IJsIan- dërs en andere Europese vissers vin gen in 1959 veel grote roodbaars Hierna ontstond een grote daling. Het duurt een lange tijd voor de voorraad roodbaars weer op peil is. De reden hiervan is, dat deze vis soort een groeitjjd heeft van 15-jaar om circa 30 cm. lang te worden. De grootste exemplaren zijn 25 tot 50 jaar oud. Bij de Canadese kust wordt op sommige plaatsen ook haring gevan gen. Door de goede prijzen voor vis meel en visolie en door de succesvol le ontwikkeling van de Puise-Hine visserij is de laatste jaren de haring visserij gunstig verlopen. Eén van de grootste Engelse vis serijconcerns heeft Zich in New foundland gevestigd. Behalve sche pen heeft deze firma ook gebouwen voor visserij werktuig en opslag. Ook Noorse firma Findus heeft Marktberichten JSIDEN, 27 Januari Veemarkt: ihtstleren 6, 4,00-4,40 kg sch. gew.. Jig; melkkoeien 40, 1000-1500 p. st. tig; vette koeien 180, 3,50-4,55 kg gew. rustig, duur; pinken 6; gras veren 2; vette kalveren 10, 3,70- kg lev. gew. rustig; nuchtere kal- ..1 10, 1,40-1,60 kg lev. gew.. rustig; te schapen 100 100-150 p. st., vlug; taal 419. ELOFARENDSVEEN, 26 januari lemenveilingAm. Anjers: Sim Roze 46, Sim Rood 25-35, Sim Wit 33- Sim Arthur 36, Keefer 31, Déslré I Esperence 35, Garnette en Carol ■57, Forsithya 33-49 p. st., Troschry- i 1,85-2,40, Irissen 1,85-2,00. e Druifjes 45-61, Fresia's 1,15- Narclssen Californië 1,00-1,05, :ly Glory 1,00-1,25, Buxton 85, For- 1,00-1,15, Carlton 1,15-1,35, Gol- Harvest 1,45, tulpen Wintergold J-1,45, Lustige Wltwe 1,40-1,75, Pre- ilum 1,30-1,55, Rose Copland 1.40- Krelage 1,30-1,55, v. d. Eerden 1,80, Bellona 1,50-1,75, Apeldoorn •2,10, Christmas Gold 1,35-1,45, Li- :atlon 1,30-1,45, Br. Star 85-1.05. if 1,35-1,40, Prominence 1,95-2,10, ul Richter 1,60-1,65, Golden Eddy 5, Yellow Triumph 1,50, Oranje inder 1,55, Kees Nells 2,05-2,20, In- natlonaal 1,70, Beauty of Volendam ,60, Demeter 2,00-2,05, Oxford Sulpher Cloud 1,65-1,75, Pink y 1,55, White Sail 1,60, Blenda ,70, tulpen gemengd 1,60-1,70 p. ISSE, 26 Januari Bloemenveiling: handel ln bloemen bij de veiling .G. blijft' vlot, de kooplust was goed. Er werden zeer goede prij- besteed. Hyacinten allen centeft St.: Annie Marie 25-41 cent, City Haarlem 18-35, Delfts Blauw 29-42. Bos 24-37, Pink Pearl 29-41, Hya- Qten p. bos van 55-1,20. Tulpen, en p. bos: Adela 1,65-1,75, Apel- lorn 1,86-2,75. Apricot Beauty l,5o Bellona 1,60-1,75, Beauty of Vo- idam 1,10-1.35. Blng Crosby 1,50. Ightling 1,35-1,75, Casslnl 1.55, rlstmas Gold 1,45-1,70, Copland irple 1,60-1,90, Crater 1,50-1,70, De fter 2,05, Doorman 1,50-1,90, Emmy eck 1,50, Gudo Snick 1,85-2,00, Jan Rlebeek 1,25-1,60, K. M. Tri ll 1,90, Krelages Triumph 1,30- Lustige Wltwe 1',25-2,00, Mad. irle 1,30-1,60, Oxford 1,80, Paul chter 1,60-2,00, Preludium 1,30-1,65, Ins Charles 1,75-1,90. Prinses Bea- i\ 1,50-1.85. Ralph 1.60-1,65. Rose land 1,50-2,00, Sulpher Triumph rj, Van der Eerden 1,50-1,85, White II 1,45-1,70. Narcissen alles per bos: rlton 1-1,50, Cragfórd 1,40, Flower fcord 0,80-1,00. Golden Harvest 1,30- 15, Helios 0,85-1,00. Muscari p. bos ■41. Raad Heemstede zet burgemeester onder druk Eis van mr. Beernink (CHU) De christelijk-historische fractie leider, mr. H. K. J. Beernink, heeft gisteravond op een verkiezingsbijeen komst in Uithoorn de eis gesteld, dat ook de minister-president van het na de verkiezingen te vormen kabinet een financieel en economisch expert moet zijn. „Deze eis stel ik voorop", zei mr. Beernink, „Want daar kun nen we in deze tijd niet meer zon der". De ohristelij k-historische lijsttrek ker vergeleek <ie premiers van heit huidlige en vorige kabinet cp hun deskundigheid en zei meer vertrou wen te hebben in de financier Zijl- stra dan de o nd er wij s- deskundige Cals. Hij herhaalde de eis, dat de CHU na de verkiezingen slechts zal toetreden tot een kabinet, dat de werkgelegenheid centmaal stelt. Om de werkloosheid toe bestrijden, be pleitte mr. Beerniinlk een krachtig bouwbeleid. Hij vfJl/die zo nodig in grotere mate rijksgelden in de bouw sector steken om de woningbouw, die door de hoge rentestand stagneert, weer aan de gang te krijgen. Voor een coalitie met de P.v.dA. bleek mr. Beernink niet veel moge lijkheden te zien. Hjj constateerde, dat de P. v. d. A. in extreem linkse rich/ting koerst, hetgeen de CHU tot voorzichtigheid noopt. „Als de PvdA bij de kabinetsformatie deze extreme verlangen^ naar voren schuift, gaan we zeker niet met haar in zee", aldus de CH-fractieleider, die echter niet bij voorbaat samenwerking meit, de sooialisten wilde uitóluiten. „Ik heb 40-6,70, A2° 3,20-0,40. Ë1 5,50-6, 2,10-4,40, Cl 1,60-2,50, boerenkool •21, groene kool 16-17, spruiten 38- Aanvoer waspeen 159.000 kg. RIJNSBURG. 26 Januari Bloe veiling: Arti. Anjers: Crowly Sim 0. Carry Sim 35-42, Witte Sim 37- Roze Sim 31-40. Rode Sim (Van onze Haarlemse correspondent) De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, is gisteravond door zjjn raad aange vallen over zijn besluit de geluids- wagens van de PvdA-caravaan het doortrekken door zijn gemeente te verbieden. De burgervader heeft daarop verklaard niet ongenegen te zijn eens te bezien of de plaatselijke politieverordening (volgens welke al leen ontheffing kan worden verleend van het verbod met geluidswagens door de gemeente te rijden, als het gaat om een liefdadig doel) kan wor den aangepast. Aan Heemstede was toestemming gevraagd op 8 februari de cara vaan „2 op wielen" met geluidswagen door de gemeente te laten trekken. Deze toestemming werd door de burge meester geweigerd evenals de ver gunning om op genoemde datum 's middags door middel van geluids- wagens de bewoners ln kennis te stellen van de 's avonds in de Haar lemse concertzaal te houden bijeen komst van de Partij van de Arbeid. De burgemeester stelde, dat in de 17 jaar, dat hij burgemeester van Heemstede is deze verbodsbepaling in de politieverordening van kracht is. Deze is door de politieke partijen altijd aanvaard. Vanuit de raad werd de burgemeester zijn bevoegdheid op grond van de politieverordening niet betwist, maar wel werd de beslissing van de burgemeester betreurd, omdat deze vreemd is aan de opvattingen van onze tijd. Er is juist een streven de kiezers weer emer bij de politiek te betrekken en het contact tussen kiezers en gekozene t.e herstellen, al dus de raad. Een lid drong er bij de burgemeester op aan, de hele politie verordening maar op de helling te zetten. „Het is in onze gemeente bij voorbeeld verboden tegen een brug leuning te leunen. Dat gaat mij te ver". Paradij s verhaal Rehabilitatie van geschorste predikanten gevraagd De kerkeraad van^ de Geref. Kerk in Zaandam heeft zich tot de synode van de Geref. Kerken gericht met het verzoek een eind te maken aan de schorsing, die ruim 40 jaar gele den tijdens de synode van de geref. Kerk te Assen (1926) aan enige pre dikanten werd opgelegd. Het betreft hier een nasleep Van een kwestie die bekend is geworden als de zaak Geelkerken. Ds. J Geelkerken, toen predikant van de Geref. Kerk, verschilde toen met de synode van mening over de uitleg van Genesis 1 tot en met 3, het hoofdstuk uit de bijbel, waarin onder meer sprake is van de slang, die zou hebben gesproken en van de boom waarvan Eva de appel heeft geplukt. Geelkerken oordeelde dat deze bijbelse uitleg niet als zintuiglijk waarneembaar moest worden be schouwd. De inmiddels overleden predikant vond medestanders in de nu nog levende predikanten dr. J. J, Buskes, dr. E. L. Smelik en ds B. P. Vermeer. Na hun schorsing op de synode in Assen stichtten de uitge stotenen de Geref. Kerk (ln hersteld verband) die later is opgegaan in de Ned Herv. Kerk. De kerkeraad in Zaandam vraagt nu betuiging van leedwezen voor de weinig elegante wijze waarop de Ge ref. Kerken de uitspraak van Assen in een aantal gevallen hebben ge hanteerd, een besluit ten gunste van de toen uitgeslotenen te nemen en blijk te geven van leedwezen voor de wijze waarop met betrekking tot Assen slachtoffers zjjn gemaakt. Ln de politiek geleerd nooit te snel „nee" te zeggen", zei hij. Mr. Beernink bepleitte bezuiniging op minder belangrijke begrotingspos ten en wilde de nodige collectieve voorzieningen tot stand brengen door middel van een prioriteitenplan. „Er zijn grenzen aan de belastingdruk", zei hij. „Als ik zie, dat de onderwijs begroting over enkele jaren tien mil jard gulden zal vergen, slaat de sohnik mij om het hart. De belasting- schroef kan niet eeuwig worden aan- De heer J. P. Bakker uit Doom heeft een ingenieus toestel ont wikkeldwaarmee ernstig gewon de verkeersslachtoffers kunnen worden vervoerd. Ook andere pc.- tiënten kunnen er in ziekenhui zen. waar het vervoer van gewon den vaak grote problemen ople vert, mee worden getranspor teerd. Tioee ziekenhuizen hebben het toestel al besteld. „Wat kriebelt daar Britse toetreding EEG (Van onze Haagse correspondent) „Waf kriebelt daar aan m'n duster?, dacht mevrouw H. G. van der Plas (46) uit de Haagse Alberdinck Thijmstraat toen zij zich in het toilet bevond. Het was een slang. Een dambord-slang van bijna een meter lengte die kwaadaardig met haar kopje heen en weer ging, terwijl het tongetje driftig naar buiten schoot. Iemand anders zou wellicht gil lend het huis uit gestormd zijn, doch niet mevrouw Van der Plas. Zij haalde een stokje uit de tuin en wipte de slang in de po van dochtertje Henriëtte. De slang met het stokje op zijn plaats hou dend en met de po zo ver moge lijk voor zich uit ging ze de tuin in, waar de slang veilig werd op geborgen in een zinken wasketel. „Ik wilde het dier beioaren tot mijn man 's avonds thuis kwam, ik houd wel van een grapje", zei mevrouw Van der Plas. De buurvrouw dacht er anders over. „Oh meid, wat eng", zei ze. Bekentenis van beherend vennoot Teixeira de Mattos? De enig Beherende vennoot van het Amsterdamse bankiershuis Gebr. Teixeira de Mattos, die ervan wordt verdacht effecten, welke cliënten b(j het bankiershuis in z.g. „open bewa ring" hadden gegeven te hebben ver duisterd, zou naar verluidt op zijn aanvankelijke ontkenning zijn teruggekomen en thans hebben be kend. De beherend vennoot bevindt zich nog steeds in voorlopige hech tenis. Op woensdag 15 en vrijdag 17 fe bruari zal hij voor de Amsterdamse rechtbank terecht staan voor de strafkamer, die wordt gepresideerd door mr. J. A. Bletz. Officier- van Justitie is mr. H. E. van Renesse. Zijn raadslieden zijn mr. H. G. Th. Keune en mi'. L. P. van de Blink. Het requisitoir en de pleidooien zul len worden gehouden op de tweede zittingsdag. ,Jdisschieiï is-ie wel gevaarlijk" vond de melkboer. Als-ie naast de kop twee gele stipjes heeft is-ie giftig", verkondigde de buur man. „Je moet de politie bellen want stel je voor dat-ie ont snapt", vond weer een andere buurvrouw. „Hoewel ik niet bang ben uitgevallen werd het toen toch wel een beetje griezelig", biechtte mevrouw v. d. Plas eer lijk op. Ze belde de politie en bin nen vijf minuten stonden er twee agenten voor de deur. „Twee bo men van kerels, maar ze waren doodsbang en ze deden niet veel meer dan eens achter hun oor krabben", zei de kordate Haagse, die de slang toen zelf maar in een potje heeft gedaan met een flinke plastic zak en een touwtje erom heen. De dambord-slang werd naar het dierenpark Wassenaar ge bracht. Hoe de slang op het toilet is gekomen zal wel altijd een raad sel blijven. Het dier, afkomstig uit warmer streken, zal tegen ivil en dank in een doos bananen zijn meegekomen naar de groehtewin ket en vandaar met een pond bananen naar de Alberdinck Thijmstraat. (Van onze Londense correspondent) Emanuel Shinwell, de 82-jarige la- bourveterd'an en voorzitter van de socialistische lagerhuis-fractie, is gis teravond tijdens een fractievergade ring zodanig in woede uitgebarsten dat hij als gevolg van dit incident wellicht als voorzitter zal moeten af treden, hoewel hijzelf verklaard heeft dat niet te zullen doen. Shinwell die een felle tegenstan- ït is van Engelands toetreding tot de EEG kon zich, tijdens een kalme vergadering, plotseling niet langer beheersen toen een lid informeerde naar het voornemen van de Britse minister van Buitenlandse Za ken, Brown, om een massabijeen komst van de Europese Unie, een organisatie waarbij leden van alle partijen zijn aangesloten, ln de Al- bert Hall toe te spreken. Brown had geantwoord, dat hij daar het stand punt van de Britse regering zou uit eenzetten en dat, wat dit betreft, men later kritiek op hem zo kunnen uit oefenen, maar niet van tevoren. Shinwell vloog op en vroeg of mi nisters die tegen het Britse lidmaat schap van de EEG zijn niet even eens het recht hebben een groot scheepse campagne tegen Enge lands aansluiting te beginnen. Shin well wond zich steeds meer op, be gon te schreeuwen en met de voor zittershamer boven het hoofd te zwaaien. De fractie was onthutst. Velen verklaarden zoiets in hun par lementaire loopbaan nooit eerder- te hebben meegemaakt. Toen Shinwell door bleef razen trachte men hem uit de vergadering onder het oog te brengen dat er nog andere agenda punten waren. Toen minister Cross man Shinwells aandacht hierop ves tig de. ging Shinwell tegen hem te keer en schreeuwde hem toe dat nie mand hem behoefde te vertellen hoe hij zijn taak moest verrichten. Schuilplaats in het bos Impulsief Shinwell is zijn hele leven een im pulsief man en en vechter geweest. Tijdens de eerste twee naoorlogse Labourregeringen was hij minister voor de kolenmijnen, minister van Oorlog (dit is leger) en tenslotte van Defensie (dit is van alle strijdkrach ten). Ondanks zijn hoge leeftijd is hij nog buitengewoon vitaal en maakt hij de indruk van iemand die twintig jaar jonger is. Het gebeurde is niet uitsluitend een zaak van persoonlijk tempera ment, doch tevens een symptoom van opgekropte gevoelens onder de tegenstanders van de EEG in de La- bourpartij, die tot Wilsons bezoek aan president De Gaulle hebben gezwegen en nu loskomen. Dit sen timent is echter niet meer dan een overblijfsel van het aanvankelijk groot verzet, dat onder wijlen Hugh Gaitskell het grootste deel van de fractie omvatte. (Van onze Hilversumse correspondent) Een boswachter van het Goois Na tuurreservaat deed in het bos ach ter de watertoren langs rijksweg 1 in Laren een verrassende ont dekking. Onder de bomen trof hij een diep ingegraven caravan aan, die als onderkomen blijkt te hebben ge diend voor twee uit een psychopaten- inrichting in Nijmegen gevluchte in brekers. Vorige week vrijdag ontsnap ten de twee mannen, een 33-jarige man uit Brunssum en een 26-jarige Amsterdammer. Zij namen in Nij megen een auto mee en kaapten de volgende dag in Ede een caravan van een Engelsman. Met auto en caravan arriveerden ze in het Gooi. In een vrij dicht stuk bos achter de watertoren naar rijksweg 1 groef het tweetal een kuil en reed de ca- n hierin. Met bladeren, netten en takken werd de wagen gecamou fleerd. De caravan stak slechts en kele centimeters boven de aar den wal uit. Van hun „onderaards" kwartier uit, hebben beide mannen strooptochten ondernomen naar volkstuintjes in de Watergraafsmeer in Amsterdam, waar zij in enkele weekeindhuisjes inbraken. Lange tijd heeft het tweetal overigens niet van het buitenleven kunnen genie ten, want dezer dagen trof een ma rechaussee in Soesterberg de man nen slapend in een auto aan. De oudste werd gepakt, de Amsterdam mer kon de dans ontspringen. Waar schijnlijk heeft deze hierna een brandkist geforceerd, van een in Baarn. Hij is daarna niet r teruggekeerd naar de caravan. Mo gelijk heeft hij het voertuig niet meer kunnen vinden. Ren- en toernieuws „De Bollenstreek" De Lisser Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" houdt maandag avond 30 januari ln het clublokaal „De Beurs" aan de Haven te Llsse de zestiende algemene jaarvergade ring. Daarbij worden tevens de pres- tatieprijzen van weg en baan uitge reikt. Een ander belangrijk punt van de agenda vormt de bestuursverkiezing. De heren S. v. d. Poll, G. Huurman. P. de Koning en S. Vermeere zijn allen aftredend. Alleen de heer S. Vermeere stelt zich niet herkiesbaar. De vergadering begint om acht uur. In de clubcompetitie van de Neder landse Rijwiel Toer Unie is de toer club van „De Bollenstrreek" met 41 punten op de vijfde plaats geëindigd. De Katwijkse Dini Wijhenke kwam in het persoonlijk klassement van het groot toerisme voor dames op de tweede plaats. Zjj legde 7.130 km. op haar sportfietsje af. Alleen in mej. E. Dreuning uit Emmerich (8.090km) moest de Katwijkse haar meerdere erkennen. De NRTU heeft ook de toerka- lender voor 1967 vastgesteld, daar op komen drie ritten of tochten van de toerafdeüng van „De Bollen streek" voor, t.w. maandag 27 maart (tweede Paasdag) de Keukenhof- sterrit over 30, 60, 90 of 120 km.; zondag 18 juni de badplaatsentocht over 60 km. en zondag 6 augustus de vakantietoertocht over 100 km. VOORSCHOTEN Concert van Benvenuto De Voorschotense muziekvereni ging „Benvenuto" geeft zaterdag, 28 januari, 's avonds om kwart voor acht een concert in het Cultureel Centrum aan de Prinses Marijkelaan. De toneelclub „Vriendenkring" zal ook tijdens deze avond schetjes op voeren. Voor het muzikale gedeelte staan onder meer op het programma werken van Beethoven, L. Mozart en W. A. Mozart. STEINWAY SONS BLUTHNER -IBACK FEURICH ZIMMERMAN N GAVEAU HOFFMANN SCHREIBER t. B.halvt mal <1* wrko. belailan wij «ut mal VERHUREN STEMMEN TRANSPORTEREN REPAREREN v.r PIANO'S VLEUGELS C. F. van der DOES UNGE Koinsimi 1 CASUAftlSTRAAÏ i-4-6 TEL 113613 OEN HAAG Elektrische ontharing afdoende verwijderen van gezichtsharen. Behandeling volgens afspraak (medisch gediplomeerd) MAISON MARGUERITE leiden IS HET WAT BIJ ONS DE KLOK SLAAT. KOEK - de grootste sortering KOEK betere kwaliteit KOEK - 'n lage prijs KOEK - altijd ovenvers 'r'LAME: 250 gram zandwafeltjes en 8 speculaaskoekjes i.—. KOFFIE EN THEE tegen marktprijzen. 's Zaterdags in Leiden; vrijdags in Voorscholen Let op het bord „DE POORTERS". GEVRAAGD voor de hele dag of WERKSTER voor halve dagen V.F.N.R. betekent: Voor Ford Naar Rijnland. Dat betekent ook: VOORDELIG KOPEN v.a. f 5850,—. Hoogste waarde voor Uw oude wagen. Lage onderhoudskosten. LAMMENSCHANSPLEIN 6 - LEIDEN 01710—42451 of 30325

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15