Taylor: Hanoi zal plotseling opgeven HANG- en LEGKASTEN Op het land, waar het leven goed is komen de boontjes pluk-vers in de pan Vergelijking met herlijn" Petronette bekende naam Eind van haringteelt valt op 20 februari Brabantse pyromaan in arrest Hoesten I hoeft niet! DE VOORRAAD WORDT BEPERKT 99.00 H. JANSE PIENTERE JONGEDAME „ZONNEWENDE" verpleeghulp SLEEPDIENST EEN GEROUTINEERDE SECRETARESSE GEDIPLOMEERD ZWEMMEESTER VA. 1 .«aandeelhouders 11 februari naar RAI ^yromaai1 weer toe (en de margarine is Zeeuws Meisje) JÜL 1E1DSCH DAGBLAD WOENSDAG 25 JANUARI fy, Generaal Maxwell Taylor, de voor malige Amerikaanse ambassadeur in Saigon ,die een bezoek aan Zuid- Vietnam heeft gebracht, ziet nog geen tekenen van zwakte bij Hanoi. Hü zei echter van mening te zijn dat dit plotseling zal gebeuren. Tay lor wees erop dat de V.S. zich destijds bij de blokkade van Berlijn hadden Ingesteld op een langdurige instandhouding van de luchtbrug toen de Bussen de blokkade plotse ling opgaven. „De Russen hadden zich er rekenschap van gegeven dat zij de verliezers van het spel wa ren", aldus Taylor. De generaal achtte de huidige militaire situatie in het voordeel van de Zuidvietna- mese regering en haar bondgenoten. Ruim vierduizend man van de Zuidkoreaanse „Woeste Tijger"- di visie hebben in een grootscheep se zuiveringsactie in de Zuidvietna- mese provincie Phoe Jen, 420 kilo meter ten noorden van Saigon 16.000 dorpelingen naar vluchtelingenkam- Na weigering in Haarlem mermeer toch ingeschreven Petronette Wilma de Bakker staat sinds vanmorgen officieel ingeschre ven in de burgerlijke stand van de gemeente Haarlemmermeer. Maan dagochtend, toen haar vader aan gifte van de geboorte kwam doen. werd hem door de ambtenaar van de burgerlijke stand medegedeeld dat de naam niet kon worden geac cepteerd, omdat dez niet in het na menboek voorkwam. De vader voelde er niet voor een andere naam te bedenken. De amb tenaar in Hoofddorp verleende ech ter de meest mogelijke medewerking en ging uitzoeken of Petronette el ders een bekende naam is. Uitein delijk verschafte de Franse ambas sade uitkomst. Het blijkt een voor komende naam te zijn in Bretagne. Vanochtend, toen de vader op het gemeentehuis kwam, hoorde hij het blijde nieuws. pen overgebracht. De actie speelt zich sinds 3 januari af in een gebied van 890 vierkante kilometer, dat zich twintig jaar lang in handen van de communisten bevond. Zij heeft, naast de dood van 153 rebellen en de gevangenneming van 375 Vietcong- leden en van 653 van Vietcong-sym- pathieën verdachte personen, ook ge leid tot de heropening van Zuid-Vietnams verkeersweg no. één. Volgens een Zuidkoreaanse woord voerder, majoor Tsjoeng Joek-jin, kon de weg gisteren voor het eerst sinds jaren zonder gevaar bereden worden door een militair konvooi van Amerikanen en Zuidkoreanen. Het aantal vluchtelingen, uit een 20-tal dorpen in de provincie Phoe Jen, is 10.000 groter dan bij de Ame rikaanse militaire actie in de „ijze ren driehoek" ten noordwesten van Saigon. In de provincie Binh Dinh is de operatie „Thayer 2" aan de gang. Daar is een uitgebreid complex on dergrondse fortificaties opgeblazen. Bij een gevecht in de provincie Thoea Thien zijn gisteravond achttien leden van de vietcong ge dood en is één gevangene gemaakt. De regeringstroepen leden geen ver liezen. In Noord-Vietnam bestookten Amerikaanse vliegtuigen aanvoerwe- gen. Ook werden militaire installa ties in het gebied van Thanh Hoa aangevallen. Ky in Auckland De Zuidvietnamese premier Ky en zijn vrouw zijn gisteren op de twee de dag van hun bezoek aan Nieuw- Zeeland voor hun hotel in Auck land belaagd door enige honderden vijandig gezinde betogers. Nadat een meisje vergeefs getracht had me vrouw Ky met een bamboelat te lijf te gaan en een lid van het Zuid vietnamese gezelschap door een inkt- bom was getroffen, voerden naar schatting 50 politieagenten een char ge uit tegen de betogers, waarbij aan beide zijden rake klappen vielen. De premier en zijn vrouw wisten zon der kleerscheum het hotel te be reiken. Het Zuidvietnamese gezel schap was per vliegtuig uit Welling ton aangekomen, waar het maandag ook tot ongeregeldheden was geko- Trouwen in het wit De Anglicaanse geestelijke Wilfred Dennis heeft in zijn parochieblad in de Zuid-Australische stad Loxton geschreven, dat hij weigert zwangere vrouwen in het wit te trouwen. ,Dit voorrecht is voorbehouden aan de meisjes die dit verdienen", zo meent hij. (Van onze Eindhovense correspondent) De Rijkspolitie heeft een 22-jarige man uit Vessem gearresteerd, die zich vermoedelijk over een reeks van maanden aan brandstichting heeft schuldig gemaakt. De pyromaan be gon zijn misdaden in Eindhoven, waar hij avond aan avond bromfiet sen in brand stak. Soms gaven de branden zijn spoor door de stad aan. Ofschoon de jongeman door de politie werd gearresteerd, kon men geen bewijzen verzamelen, die hem in staat van beschuldiging konden stellen. Na zijn vrijlating braken er diverse branden uit in zijn woon plaats Vessem. Versoheidene schuren gingen te middernacht in de vlam men op. De gemeenschap zag in de jongeman, wiens sociaal gedrag door de inwoners nooit gewaardeerd kon worden, de dader. Van de dorpsbe woners maakte zich echter een pa niek meester, zodat men liever zweeg dan hem als dader aan te wijzen. De jongeman was zelfs zo brutaal te voorspellen waar de pyromaan de volgende keer zou optreden. Hij durfde er zelfs in het openbaar een glas bier onder te verwedden. Zon dagavond heeft hij vermoedelijk brand gesticht in de boerenschuur M. Gerritsen, welke tegen mid dernacht afbrandde. Verdachte be vond zich toen in Vessem, waar hij door een danszaalhouder uit de zaal verwijderd werd. Hij werd als onge wenste gast beschouwd, omdat hjj in het perceel reeds eerder een ruit had ingetrapt. De jongeman begaf zich toen naar een café. Toen hij daar aangekomen, bleek er brand uitgebroken te zijn in de schuur van Gerritsen. De jongeman moet deze schuur gepasseerd zijn om het café te bereiken. In het café vertelde hij het uitbreken van de brand „daar Op verzoek van de Redersvereni ging voor de Nederlandse Zeevisse rij besloot het Produktschap voor Vis en Visprodukten In de decemberver- gadering de haringteelt 1966 niet per 31 december 1966 t« sluiten. In een algemene ledenvergadering van de Redersvereniging was men van oor deel, dat in de tweede helft van fe bruari de teelt zover gevorderd zou zijn, dat tot sluiting zou kunnen wor den overgegaan. De Redersvereniging heeft nu aan het Produktschap voor gesteld de sluiting van de teelt t® doen plaatsvinden met ingang van maandag 20 februari. Om evenals in het verleden de mo gelijkheid te laten bestaan, dat een gedeelte van de vangst op zee kan worden gezouten, stelt de Redersver eniging tevens voor met ingang van 20 februari de voorzitter te machti gen tot het verlenen van een onthef fing tot 't zouiten van haring. Voors hands wordt daarbij gedacht over een maximum aanvoer van 200 kantjes gezouten haring per schip per reis, de kleinere schepen naar de bekende verhouding. Al naar gelang de mate van aanvoer, dient daarna de voor zitter gemachtigd te zijn het voor gestelde aantal kantjes te wijzigen. Uw hoest is niet onbe dwingbaar. Buckle Mixtura bedwingt hem gemakkelijk! Een unieke drank, die u direct verlichting geeft. De prikkeling verdwijnt, het slijm lost op, u kunt weer vrij ademhalenl Een ware uitkomst bij hoest, verkoudheid, bronchitis. Zorg dat u het altijd ia hebt. Voor kinderen it er de speciale KINDERHOESTSIROOP Bij apothekers en drogisten GEVRAAGD hulp i.d. huishouding 2 middagen vrij. Mevr. BAKKER. Rijksstraatweg 465, Wassenaar, tel. 017514201 Dus nu kunt U nog profiteren van onze SENSATIONELE AANBIEDING 2-deurs, geheel mahonie gefineerd afgelakt. KJKEN IS KOPEN. NU SLECHTS Haariemmerstr. 129, Leiden, fel. 30553 Handelskantoor te Leiden heeft plaats voor voor diverse werkzaamheden. Leeftijd circa 15 jaar. Mulo-opleiding gewenst. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 71551. WIJ VRAGEN EEN VROUWELIJKE HULP VOOR ONZE ABONNEMENTEN ADMINISTRATIE. Leeftijd 16—17 jaar. Sollicitaties LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. SM VERPLEEGINRICHTING Boerhaavelaan 2, tel. 52821 vraagt JONGE VROUW van 31 jaar wil niet graag al leen op vakantie. Wie voelt er wat voor om mij te verge zellen? Vakantie het liefst door te brengen in eei andere badplaats in het bui- Bestellingen bezorgen wij gaarne aan huis. Ons telefnr ie 2 5 698 Pari. Smittenaar KOREVAARSTR. 34 Otlmrvemo Schrijver* Wogewoard 56 58 7*1. 20206, Snel laden van accu's. De Vereniging van Vernis- en ZWEMBAD SASSENHEIM Verffabrikanten (V.V.V.F.) BERKENRODE - WASSENAAR, vraagt voor spoedig met middelbare schoolopleiding. Aan een vlot steno-typiste, in staat de afwisselende werkzaamheden, voor het merendeel zelfstandig te verrichten, wordt een prettige verantwoordelijke werkkring geboden. Salaris volgens opleiding, ervaring en leeftijd. Aanmelding bij voorkeur na telefonische afspraak onder num mer (01751) - 8044 of 8045 op Berkenrode, Groot Haesebroek. seweg 1, te Wassenaar. luchtbad zijn in voorbereiding) gevraagd een Plaatsing is mogelijk of alleen voor het seizoen of in volledige dienst van de gemeente, waarbij dan buiten het seizoen andere passende arbeid zal worden verstrekt. Aan de functie ls een salaris verbonden, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring tot f759,22 per maand, exclusief f 100,kledingtoelage, f 72,rijwiel- toelage en 6% vakantietoelage per jaar. De premie A.O.W. komt voor rekening van het Badbedrijf. Voor passende woonruimte wordt, indien nodig, ge- Uitvoerige sollicitaties met vermelding van genoten onderwijs, opleiding, huidige werkzaamheden, referenties, e.d., binnen 10 dagen na verschijning van dit blad te richten aan Burge meester en Wethouders en in te zenden aan de Directeur van Gemeentewerken en -bedrijven te Sassenheim. ^7" A rrt 1 11 1 I In Amsterdam Ir. Heerema krijgt vier weken uitstel slaat Dc aandeelhouders van de Volksaandelentrust NV (VAT) zullen worden opgeroepen om op 11 februari in het RAI-gebouw in Amsterdam te beslissen over een voorstel om het bestuur van de VAT uit te breiden. Het bestuur bestaat thans uit de heer C. Verolme. Het is de bedoeling, dat in het bestuur zullen worden benoemd de beleggingsdeskundige W. C. Posthumus Meijes uit Laren en de houder van een groot pakket aandelen ir. P. S. Hee rema uit Wassenaar. Dit bleek gisteren op de zitting van de civiele kamer van de arrondisse mentsrechtbank in Den Haag in de procedure, die het bankiershuis Tei- xeina de Mattos in Amsterdam heeft aangespannen tegen ir. Heerema. Van hem wondt gevorderd, dat hij 1,9 miljoen gulden betaalt, die hij schuldig is aan het bankiershuis we gens insohrijvinig oP aandelen V.A.T. Mr. W. Schadee uit Den Haag had namens h". Heerema vorige maand zes weken de tijd gekregen om een verweerschrift in te dienen in het proces op verkorte termijn, dus zon der re- en duplieken. Gisteren vroeg mr. Schadee vier weken uitstel, op dat de besluiten van de komende aandeelhoudersvergadering (een wij ziging in de bestuurssamenstelling van de V.A.T.) het mogelijk maken, dat de V.A.T. in het proces tussen ir. Heerema en Telxeira de Mattos tus senbeide kan komen. Ir. Heerema heeft zich op het standpunt ge6teld, zal ik de schuld wel van krijgen. Dat doen ze in Vessem ook altijd". De be volking zweeg toen niet meer uit angst en verschafte de politie alle gewenste inlichtingen. Het gevolg is geweest, dat de Jongeman werd ge arresteerd en in Eindhoven Ls inge sloten. dat hij aan het bankiershuis niets schuldig is na de deconfiture van Teixeira de Mattos. Hij heeft wegens zijn inschrijving slechts een schuld aan de V.A.T., meent ir. Heerema. Het bankiershuis verkeert in defi nitieve surséance van btaldmg. De rechter-commdsisaris in de surséance van betaling heeft de bewindvoerders gemachtigd de vordering op ir. Hee rema in te stellen. In der minne viel deze kwestie niet te regelen. Daarom werd het proces op verkorte termijn aangespannen. De president van de civiele kamer van de rechtbank ver leende lr. Heerema de gevraagde vier weken uitstel met de bepaling, dat dan ook op 21 februari het. verweer schrift moet worden ingeleverd. Kladderaars aangehouden Drie Leidse studenten, resp. 24, 23 en 21 jaar, zijn in de afgelopen nacht op heterdaad betrapt bij het beklad den van een muur in het Onyxhof en Amethisthof met anti-Amerikaan se Vietnamleuzen. De kladderaars, die in deze nieuwe woonwijk hun verflust botvierden, werden overge bracht naar het politiebureau. A'damse corresponds De pyromaan, die sinds enkele i ken de bewoners van de Amsterdaj binnenstad in de ban v angst houdt, heeft opnieuw toeges! gen. In de afgelopen nacht wierp fc vermoedelijk door een openstaan deur, een benzinemengsel in b trapportaal van een woning aan Dijkmanstraat en stak dit aan. hond, d4e aan het blaffen maakte de bewoners attent op l vuur. Zij konden het blussen voo dat meer schade dan geblaks muren en een geblakerde deur i aangericht. Van de dader ontbre* opnieuw ieder spoor. Op aanwijzingen van een hole portier hield een politieman in dei gelopen nacht een 40-jarige Ama kaan zonder beroep en zonder i blijf plaats aan. De portier had i man afgelopen zondag zien de Beursstraat en vermoedde datl iets te maken had met een pogj tot brandstichting, die toen bedrijf aan deze straat is gedaj Er werd benzin door de brdevenl naar binnen gegooid. Waarschijni door voorbijgangers gestoord kn de brandstichter echter geen kt hier de vlam in te steken. Een derzoek bracht snel aan het 11c dat de Amerikaan niets met brandstichting te maken had. To de pyromaan zijn slag sloeg Dijkmanstraat zat hij bovendien een cel in het politiebureau. De An rikaan is toch vastgehouden, dat hij geen geldige papieren had U_ '^ARGARÏ^' Zeeuws Meisje, vanouds bekend bij de verstandige Hollandse huisvrouw. En, op elk pakje «en zegeltje. Geef er veertig Mn uw leverancier...en u krijgt een gulden contant

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 8