Auto over de kop bij gecompliceerd ongeluk Juist ogenblik voor de vrede in Vietnam? Volendam zonder apotheek Bericht van Observer Nummers politieke partijen Vondst Leidenaartje gooit petroleum in kachel Twee beenbreuken bij botsingen in Leiden MAANDAG 23 JANUARI 1967 LEIDSCH DAGBLAD Op de Rijndijk in Leiden In Leiden heeft zich in het af gelopen weekeinde een reeks ver keersongelukken voorgedaan. Een van deze ongelukken gebeurde gistermiddag omstreeks vijf uur Beroepsvoorlichting voor meisjes In Louise de Coligny-hbs I Voor de vrouwelijke eindexamen - kandidaten van de scholen voor i V.H.M.O. in Leiden en omstreken werd een beroepsvoorlichtingsbijeen- I komst gehouden in de Louise de Co- ligny-H.B.S. Een inleiding werd gehouden door een panel, waarin verschillende be roepen waren vertegenwoordigd. De leden stelden zich voor aan hun toehoorsters en vertelden op welke grond zij het beroep hadden gekozen, dat zij uitoefenden. Mr. S. Bartlema, directeur van de hotel vakschool in Schevemngen. ver telde dat hy op 8-jarige leeftijd aJ niets anders wilde dan „bij de rine" en dat hij dan ook beroeps officier is geworden. Toen hij drie Jaar geleden het leger vaarwel werd hem het gouverneurschap van het internaat van deze school geboden. De heer D. J. C. Timmers, rector van de Haagse School van Taal- Letterkunde. was van mening dat het leraarschap een vak is kan leren, maar dat degene die voelt het toch niet aan te kunnen, dan ook niet in een school moet blij ven- Toen de psychologische test ter sprake kwam, zei hij dat ddt een lap middel is voor kinderen, die zelf nog niet weten wat ze willen of kunnen worden, maar niet als beslissende factor voor een beroepskeuze moet worden gezien. Mevrouw M. N. HaasbroekParent, docente aan het opleidingscentrum „Midelloo", vertelde dat de psycho logische test in Midelloo wel wordt gebruikt. Een goede teat, zo zed zij, kan wel degelijk aantonen of iemand voor een bepaald vajc al dan nieit ge schikt is. maar het wordt moeilijker aan te duiden voor welk vak men in de wieg is gelegd. Het hoofd van de personeelsafde ling .Nederlanden van 1845", mej. drs. G. Hospers, vertelde iets over de grote verscheidenheid van admi nistratieve functies. Zij raadde de meisjes echter aan om niet het „kan toor" te zien als een gemakkelijke oplossing voor iemand, die geen i dere keus kan maken. -Bovendien lang niet iedereen geschikt voor kan toorwerk. Er werden vele vragen gesteld aar mej. mr. A. Kappeyne van de Cop- pello, medewerkster van de Tweede Kamer-fractie van de V.V.D., over de universitaire studie. zy was van mening dat gedurende de studie snel een seleotie plaatsvindt, omdat men tegenwoordig vaak al bij het eerste examen, waarvoor men zakt, het ad vies krijgt om hetzij harder te wer ken, hetzij om er maar mee op te houden. Na de theepauze waren de eind examenkandidaten in de gelegenheid een persoonlijk gesprek met de pa nelleden te voeren. op de Rijndijk tussen de Vink het Haagsche Schouw, waarbij drie personenauto's betrokken waren. Het gecompliceerde onge luk heeft geen lichamelijk letsel tot gevolg gehad, maar de mate riële schade was groot. De aanrijding ontstonddoor dat een 51-jarige automobilist uit V laar dingen op de Rijndijk wilde keren, juist op het moment dat een hem achteropkomende 21-jarige Leidenaar met zijn wa gen dicht was genaderd. De Lei denaar, die een botsing niet meer kon voorkomen, verloor de macht over het stuur, waarop zijn wa gen naar links tegen een gepar- keerdstaande auto vloog. De auto van de Leidenaar schoot vervol, gens weer naar rechts, raakte een bermpaal en een verkeersbord, en sloeg uiteindelijk over de kop. De jeugdige bestuurder en een mede- inzittendedie ongedeerd bleven, wisten zich zelf uit het autowrak te bevrijden. Ook de Vlaardinger liep bij deze botsing geen letsel op. Zijn auto werd ernstig be schadigd, evenals de geparkeerd.- staande wagen. De foto geeft een beeld van de over de kop geslagen auto van de Leidenaar. (Foto LD Holvast) BURGERLIJKE STAND LEIDEN Ratten, muizen en stank Het üd van de Leidse raad, de heer M. van Aken (P.v.d.A.), heeft zich met de volgende vragen tot het col lege van B. en W. gericht: Er van uitgaande, dat U kennis zult hebben genomen van het artikel, dat als kop droeg .Ratten, vuilnis en stank be lagen timmermansgezin" (Voorstraat 55, Leiden) in het „Vrije Volk" zaterdag 21 januari 1967, meen ik U de volgende vragen te moeten stel len: 1. Hoe is het mogelijk dat deze vuilophoping zich sedert, vijf zes jaren heeft kunnen ontwikkelen, zonder dat er is ingegrepen, ofschoon de bewoners mij hebben verzekerd dat zij in de afgelopen jaren en ook recentelijk nog meer dan" eens bij de Gemeentewerken (Bree- straat zijn geweest met het verzoek aan de thans gepubliceerde wantoe stand een einde te maken? 2. Is het vaar dat. deze vuilophoping eerst gesignaleerd" bij de door dit dag blad genoemde schouw in het afge lopen najaar? Wie is hier nalatig (geweest)? 3. Waarom is de eigenaar van d« sloot volgens „Het Vrije Volk" de scheepswerf Boot - Leiden N.V. niet opgedragen deze vuilop hoping binnen een maand te verwij deren en de gehele sloot in de door de gemeente gewenste staat te bren gen? en 4. Is het College bereid te bevorderen, dat de rapporten van de z.g. najaarsschouw aan de Commissie voor de Reinigingsdienst worden voorgelegd, opdat de bevindingen omtrent de toestand van deze water wegen aan een beraad in de Com missie kunnen worden onderworpen. Kwart eeuw in verpleging ^&eró èchryven Ziekenfondspremie metaalbond dupeert werklozen DE ANMB dringt er op aan, dat er op korte termijn een regeling wordt getroffen om een belangrijke cate gorie werklozen te verlossen van het ziekenfondsprobleem Het gaat hier om werklozen, die als nog een ww- ultkering genieten van f 144 per week of f 7488 per jaar; deze moeten zich vrijwillig verzekeren' (Van onze A'damse correspondent). Op last van de farmaceutisch-in- specteur voor de volksgezondheid in de provincie Noord-Holland is zater dag de enige apotheek in Volendam gesloten. In het A.IVLV.O.-gebouw, waarin een café-restaurant en een bioscoop zijn gevestigd, is een nood- apotheek Ingericht. De inspecteur is tot sluiting van de apotheek overgegaan omdat de eige naar geen apotheker is. Volgens de nieuwe apothekerswet moet eei apotheek het eigendom van de apo theker zijn. De eigenaar van de apotheek in Volemdam is in de cember door het medisch tuchtcolle ge voorlopig voor een jaar van de lijst van apothekers geschrapt. Hij is hiertegen in beroep gegaan. Sinds juni vorig jaar, toen de apotheker in moeilijkheden kwam die hem voor het medisch tuchtcol lege brachten, is de apotheek tijde lijk verzorgd door een apotheker uit Krommenie. De farmaceutisch-in- specteur meent dat dit niet langer kan. De termijn waarbinnen waar nemingen door een ander is toege staan is al enkele maanden over schreden. Het is niet voor het eerst, dat Vo- lendamz onder echte1 apotheek zit. De apotheek in kwestie is slechts ongeveer een jaar oud. Voordien werden medicijnen verstrekt door een huisarts in Volendam, die ook aphotheek hield. Vermiste man in Waal gevonden Nijmeegse correspondent) (Van i Ook wij zijn van mening dat daar iets aan gedaan moet worden. Maar wil de ANMB ook zijn bejaarde oud. leden dan niet vergeten, die bij een inkomen van f 5700 per jaar AOW. plus klein bedrijfspensioentje zich ook vrijwillig moeten verzekeren, en ook 10% van hun AOW aan het 'zie kenfonds moeten betalen. Als de vak bonden ook daar Iets aan zouden willen doen, zou het twee vliegen in klap zijn. Men kan alleen ver plicht verzekerd worden als het in komen beneden de f 5700 per jaar ligt: dus net even f 100 per week Ook daar zou hoognodig iets aan ge- i moeten worden. Een bejaarde. Niet ver van de plaats een m de Waalkade in Nijmegen aar Petrus Gerardus (33) en hannes (25) Kersten uit Groesbeek zaterdagavond 10 december voor het zijn gezien, is zaterdagmiddag het stoffelijk -verschot van de oud ste door de Rijkspolitie te water uit de Waal opgevist. Wandelaars ont dekten het lichaam in het vluchtha- ventje bij de Waalbrug. De gissingen en geruchten, die en kele weken na de raadselachtige ver dwijning van de broers hardnekkig de ronde deden als zouden zy het slachtoffer zijn geworden van een misdrijf en door geweld om het leven zijn gebracht, zijn ongegrond geble ken Het stoffelijk overschot van Pe trus Gerardus vertoond© geen enkel spoor, dat ook maar enigszins in de richting van een misdrijf duidde. Aangenomen wordt, dat ook de jongste van de twee in het vlucht- haventje te water moet zyn geraakt en verdronken. Zijn lichaam is even wel nog niet gevonden. Ruiten vernield Van een café aan de Zuidsingel in Leiden werd in de afgelopen nacht een grote ruit vernield, doordat een onbekende er een steen doorgooide. In de nacht van zaterdag op zon- I De trein arriveerde met 50 dag werd een ruit van een winkel ten vertraging in Venlo, aangezien aan de Lange Mare vernield. Ook 1 tal van bromfietsonderdelen uit de van deze vernieling is de dader totbewegende delen van de locomotief nog toe onbekend gebleven. (moesten worden verwijderd. (Van onze Londense correspondent De Londense „Observer" meldt uit Washington, dat er volgens de rege ring der Verenigde Staten voor het reële kans zou bestaan, dat de Sowjet-Unie Amerika behulpzaam zal zyn om een einde te maken aan het conflict in Vietnam. Hoeveel druk de Sowjet-Unle be reid is op Hanoi uit te oefenen is duidelijk, maar Amerikaanse re geringsfunctionarissen geloven dat Noord-Vietnam wegens de interne situatie in China thans wellicht ge voeliger voor Sowjetrussische druk zal zijn dan tot nu toe. Volgens vertrouwelijke rapporten uit Moskou zou het Kremlin thans bereid zijn tot een vergelijk met de Verenigde Staten. Beide zijden besef fen, dat de prijs voor een dergelijk akkoord een regeling van het con flict moet zijn. Ho Tsji-minh kan niet langer met vertrouwen op hulp van China reke nen. Belangrijker is misschien dat Hanoi, dat er, zoals andere Britse bronnen aanduiden, niets voor voelt onder de duim van China te komen, thans niet bang behoeft te zijn voor Chinese interventie in een regeling van het conflict. olgens Washington zouden vens aanwijzingen zijn dat de Rus sische buitenlandse politiek wenst terug te keren tat Chroesjitsjaws filo sofie van „vreedzaam samenleven". Tot zover onze Londense corres pondent. Kritiek van Goldwater Het Amerikaanse opperbevel in Saigon heeft bekendgemaakt, dat za terdag vijf Amerikaanse vliegtuigen door luchtdoelgeschut zijn neerge haald, drie boven Noord-Vietnam en twee boven Zuid-Vietnam. Barry Goldwater, voormalig sena tor en presidentschapskandidaat en nog steeds reserve-generaal van de luchtmacht, neeft verklaard beozek van 4 dagen aan Zuid-Viet- nain teruggekeerd te zijn met de overtuiging dat de Verenigde Staten fcezig zijn de stryd te persconferentie zei h« dat h« I uiteindelijk toe zal moeten oeereaan i men,ng is dat de Verenigde Sta- ook Laos en Cambodja binnen te trekken om daar de Noord,'letnamese troepen aan te vallen die zich In HU merkte hierby op dat in feite niemand geheel tevreden is. Hy stel de voor de regering alle beperkingen te laten opheffen die worden opge legd aan de militaire commandan ten in Vietnam. HU zei dat een groot aantal gebieden en doelen niet mogen worden gebombardeerd. Naar zyn mening moet Washington alle doelen goedkeuren. Verder zei hij dat i siebombardementen moeten komen. Dat er slachtoffers vallen onder de burgerbevolking, achtte hy onvermij delijk. De intensiteit van de lucht oorlog boven Vietnam benadert die van de tweede wereldoorlog, zei hy. Hij zei dat de Verenigde Staten er deze landen schuilhouden. Een Inva sie van Noord-Vietnam achtte hy op dit moment niet gewenst, hoewel de tijd kan komen dat dit moet wor den overwogen. Hy had geen goed woord voor de journalisten die in Hanoi zyn ge weest. Ze hadden volgens hem thuis moeten biyven omdat ze geen mili tair deskundigen zyn. „Bovendien (is de New York Times al sinds on- P!*ci" heuglyke tyden ertegen dat de Ver enigde Staten de oorlog winnen. Ze doen onze zaak meer dan wat dan ook schade door het aanmoedi gen van de vyand". De verslagen van Harrison Salisbury in de New Yürk Times noemde hy kortzichtig dwa Tijdens een openbare zitting van het centraal stembureau zyn van daag de volgende lijstnummers voor de Tweede Kamer-verkiezingen van 15 februari toegekend: 1. Katholieke Volksparty 2. Partij van de Arbeid 3. Volksparty voor Vryheid en De mocratie 4. Anti-Revolutionaire Partij 5. Christelijke-Historische Unie Bromfietser op overweg gedood (Van onze Venlose correspondent) Voor de ogen van tal van wachten- le mensen werd in Deurne gister avond een man met zyn bromfiets door een trein gegrepen en gedood. Het ongeluk gebeurde op een auto matisch beveiligde overweg. De bromfietser had een trein uit de richting Venlo laten passeren en stak vervolgens ofschoon de rode lampen nog brandden en de schel len rinkelden de overweg over. Op dat moment naderde een trein uit de richting Helmond. Deze greep de i, die zodanig verminkt werd. dat een tyd duurde voor hy geïnden- tificeerd kon worden. Het bleek de jarige J. Coolen uit Deurne te 7. Pacifistisch Socialistische Party 8. Staatskundig-Gereformeerde Par- Twee brandjes 33^ Aan de Leidse Landman; Maria Christina Elisabeth, dr van B. H. Bouwmeester en M. Bro- kaar; Johannes Adrlanus. zn van A W. Vlntges en W. G. C. M. Ulijn; Moj Het is zondag a s. een kwart eeuw geleden, dat mevr. M. L. Tesink- Bruins (zuster Mies) haar diploma als verpleegster behaalde. Geruime tijd had zij de leiding in het militair hospitaal in het kamp Zeeburg. Na daarna als wijkverpleegster in Bra bant werkzaam te zijn geweest, vond zij haar werkkring in de polikliniek heelkunde van het. Acad. Ziekenhuis in Leiden. Sinds augustus 1947 be heert zy tesamen met haar man het verpleeghuis 'Solglytt' aan het Plant soen. Ter gelegenheid van dit Jubi leum wordt a.s. zaterdag van 3 tot 5 uur in restaurant „De Doelen" een receptie gehouden. Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: kandidaats Westerse sociologie mevr. I. M. v d. Ploeg-Hagen (Leiden): doctoraal II geneeskunde de heren P. F. Briët (Apeldoorn). P. W. Oos- ter ling (Oegstgeest) en H. J van Steenbergen (Leiden); semi-artsexa- men de heren J H. van Dam (Den Haag) en A. C. v. Huffelen (Oegst geest); artsexamen de heren E Blackstone (Schpveningen), S. T. s. Parabirsing (Suriname), J. A. v. d. Snoek (Oegstgeest) en A. F. v. Weis- senbruch (Suriname). Een 9-jarig Leidenaartje moest gis terochtend overdekt met brandwon den naar een ziekenhuis worden overgebracht, nadat hij door eigen onvoorzichtigheid in zijn ouderlijke woning aan de Langebrug een onge luk had veroorzaakt. Het ventje gooi de namelijk een hoeveelheid petro leum in de kachel om deze weer goed te doen branden. Daar de kachel nog warm was kwam de petroleum tot ontbranding, waarbij de jongen de brandende olie op zijn lichaam kreeg. De brandweer heeft het vuur bestre den en de E.H.D. heeft de gewonde R. Hellendoorn meijer; Cornelia N. Binnendijk T. W. H. Klein Ier Hoogt en J. van Wezel. OVERLEDEN: H. J. B. Bokern, J. Maas, 69 Jaar. echtgenote de Wekker: P. A. Emanue man: J. Timmers, 4 jaar. dochter; Rodenburg, 76 Jat Bij de Leidse politie kwam dezer dagen een alarmerende melding bin nen. Personeel van een bedrijf aan de Zoeterwoudseweg had nameiyk ln een sloot in die omgeving een plastic zak met twee mensenbenen erin zien drijven. Het kostte de dienaren van de Heilige Hermandad weinig moeite om het lugubere pakket op de kant te krügen. Het raadsel bleef niet lang onopgelost: de doorschijnende ïtauk I Zak bevatte twee met zaagsel gevul- I de meisjeskousen In afgelopen weekeinde knaap naar het Academisch Zieken huis vervoerd. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over één ontstond, vermoedeiyk door een achteloos weggeworpen sigaret tenpeukje. brand in een pand aan de Oude Vest. waarin een bedryf in lom pen en oud metaal is gevestigd. De brandweer heeft het vuur snel geblust, waardoor de schade beperkt bleef tot een verbrande hoop lompen- afval. II ie zag ongeluk Twee Leidenaars botsen in Voorschoten 10. Boerenpartij 11. Gereformeerd Politiek Verbond 12. Liberale Volksparty 13. De Noodraad 14. Landsbelangen 15. Lijst Machiela (alleen In de kies kringen Tilburg, Utrecht en Leeu warden) 16. Christen-Democraten Unie 17. Democraten '66 18. Lyst van Breukelen-Grein (al leen In de kieskringen Den Haag, Leiden en Maastricht) 19. Christelijke Nationale Volkspartij voor Monarchale Democratie (al leen in de kieskringen Rotterdam, Den Haag en Amsterdam) 20. Partij voor Ongehuwden. De Party van het Recht (die al leen in de kieskring Rotterdam aan de verkiezingen deelneemt), de lyst Rodermond (alleen in de kieskring Amsterdam) en de lijst Germeaux (alleen in de kieskring Maastricht) kregen alle het ïystnuramer 15 toe gewezen. AFCENT HUURT NOG ENKELE GEBOUWEN (Van onze Roermondse correspondent) Het NAVO-hoofdkwartier Afcent, dat thans van Fontainebleau ver huist naar Limburg, heeft van NV Staatsmynen Nederland ook gedeelte van de (nooit geheel gereed gekomen) Staatsmyn Beatrix in Herkenbosch gehuurd. Aannemers zijn daar donderdag begonnen met de verbouwing van twee barakken. By die barakken zal het Afcent- hooldkwartier een zendstation bou wen. Er komt een permanente bewa king, die elke 24 uur wordt afgelost va-iuit de bivaks in Brunssum en Maastricht. De barakken dienden, na het be sluit de Staatsmyn niet te voltooien, als zomerbivak voor jeugdgroepen. De „Beatrix" ligt midden in een uitgestrekt natuurreservaat. Pas- :oor J. Janssens van Herkenbosch, die -* opge- Arrestatiebevel in moordzaak- Moh. Khider De Spaanse justitie heeft een ar restatiebevel uitgevaardigd tegen de 40-jarige Algerijn Joucef Darkmou- che in verband met de moord op de Algerünse oppositieleider Mohamm- med Khider op 3 januari van dit jaar. Volgens de Madrileense politie placht Darkmouche zwarte hand schoenen te gebruiken zoals na de moord op Khider waren gevonden. Ook verloor Darkmouche dikwyis zyn handschoenen. De politie neemt aan dat de gezochte zich nog in Spanje ophoudt. Hy kwam 14 de cember, twee dagen nadat de Alge rijnse oppositieleider voor zijn wo ning in Madrid werd doodgeschoten, uit Parys ln Madrid aan. Twee gewonden Schietpartij in woonwagenkamp Twee woonwagenfamilies hebben in de nacht van zaterdag op zon dag in Amersfoort hevige gevechten geleverd, waarby gebruik werd ge maakt van een revolver, een schop en andere slag- en steekwapens. Een 52-jarige man werd hierby levens- gevaariyk aan het hoofd gewond door een klap met. de scherpe kant van een schep en een kogelwond in een van de polsen. Zyn 28-jarige zoon kreeg een schampschot aan het hoofd en een kogel door een der oren. Het mag een wonder heten, dat bel den er het leven hebben afgebracht. De vermoedeiyke dader is de 39-ja- rlge man, die na de vechtparty vluchtte naar een familielid ln Soest. Gisteren werd de man met zijn twee zoons (20 en 16 jaar oud) gearresteerd. Het drietal zal worden voorgeleid voor de officier van Jus- „Geen steun voor sancties tegen Rhodesië j. p w. c Twe Leiden zijn inwoners het afgelopen weekeinde bij het steken van de weg gewond geraakt. Een 12-jarige Leidse jongen stak zaterdagochtend omstreeks elf uur met zyn fiets, zonder voldoende op het verkeer te letten, de rijbaan van de Voorschoterweg over. De knaap, die van de Rooseveltstraat kwam. werd aangereden door een personen auto. Hij brak zyn rechterbeen en moest door de E.H D naar een zie- Marokkaan kreeg kenhuis worden overgebracht. j cnderbeenbreuk en Een 25-jarige in Leiden wonende het voorhoofd. Hy i Marokkaan werd in de nacht van naar een ziekenhuis zaterdag op zondag omstreeks kwart voor één op de Breestraat aangere den door een personenauto, toen hij plotseling van achter 'n geparkeerde auto de rijbaan wilde oversteken. De man zou onder invloed van sterke drank hebben verkeerd. De bestuur der van de auto. een Leidenaar, is by een uitwykpoging tegen een ge parkeerd staande wagen gebotst. ï!f*de. ,aut0 s, werden beschadigd. De dubbele linker- ?n snywond aan door de E.H.D. vervoerd. het bivakcentrum daar heeft bouwd hoopt, dat Afcent hem nieuwe barakken voor de Jeugd zal heipen. Burgemeester drs. F. Fev van Me- lick-Herkenbosch heeft tegen de ver bouwing van de barakken bezwaar gemaakt, omdat daarvoor geen goed keuring van het gemeentebestuur is geraagd Later stemde de bur- stak-i20nder dat hy vol- gen.eester in een voorlopig voortzet ting van de werkzaamheden toe. Hy zal de kwestie in de eerstvolgende B. en W. vergadering aan de orde Op de Leidseweg ln Voorschoten gebeurde vrijdagavond een ongeluk, waarbij twee Leidenaars waren be trokken: een 12-jarige wielrijder en een bestuurder van een scooter doende op het verkeer zou hebben ge let met zyn fiets de rybaan van de weg over De scooterrijder, die hem reeds dicht was genaderd, kon hem niet meer ontwyken. By de botsing kwamen beiden ten val. De Jongen kwam er met een lichte hersenschud ding van af; hy kon naar huis gaan. De scooterryder echter liep een kaak- en een neusfractuur op. Hy is over gebracht naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden. De Rykspolitie in Voorschoten verzoekt getuigen Inbraak in school In de lagere landbouwschool aan de Boerhaavelaan in Lelden ls in de melden onder inbraak gepleegd lof dacta^naran kofferschrjjfmachine mee. nummer 01717—2663. De Zuidafrikaanse minister van Economische Zaken, Diederichs, die een officieel bezoek van drie weken Westeuropese hoofdsteden heeft gebracht, verklaarde zaterdag in Jo hannesburg dat hy overal waar hy kwam slechts zeer weinig steun heeft aangetroffen voor sancties tegen Rhodesië. „De Europeanen willen evenmin, dat er sancties tegen Zuid- Afrika worden toegepast", verklaar de minister Diederichs. KY WOEST OP FULBRIGHT De Zuidvletnamesc premier Ky la vai daag In Nieuw-Zeeland aange komen, waar hy op het vliegveld t'gcn de pers opstoof met de woor den: „Ik ben geen marionet van de Veienlgde Staten of wie dan ook". Ken verslaggever had Ky om com mentaar gevraagd op de uitlating van de Amerikaanse senator Ful- bright, dat Ky zyn baan van de V»renigde Staten had gekregen en Test vervangen worden. Alleen de Vietnamezen hebben het recht de toekomst van Vietnam te bepalen", zei hy. „Ik ben geen marionet van de Verenigde Staten of wie dan ook. Dat is myn ant- de heer Fulbright. Iiy kolonialist Gisteren hadden meer dan 2.000 betogers voor en tegen de oorlog ln Vietnam elkaar voor het gebouw ln waar premier Ky van toen nog verbiyf Melbourne Zuld-Vletnam hield, uitgescholden De togeiwtoï- ders van Ky stonden onder leiding van de socialistische oppositieleider Arthur Calwell, wiens rede onder broken werd door tegen-demon- gS?" die droegen met op schriften als: „Ja op de dienstplicht" en „Welkom maarschalk Ky".

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3