Enige branden in Amsterdam 577ste STAATSLOTERIJ eerste klasse Woubrugs meisje vermist LOENA ZWIJGT China in de ruimte eiclóe c4 Petronette geen naam MET EEN ENKEL WOORD Kampen Russen met raket-problemen H A A G S El AGENDA LEIDSCH DAGBLAD Geen werk van pyromaan (Van onze Amsterdamse correspondent) Zes gezinnen zijn gisteren dakloos geworden als gevolg van een brand aan de Sparreweg in Amsterdam-Oost. Ook brachten branden dit weekeinde het hoofdstedelijke horeca-bedrijf een gevoelige slag toe. Twee bars aan de Leidschedwarsstraat en een café aan de Johannes Vermeerstraat werden een prooi der vlammen. Deze branden werden niet aangestoken door de gevreesde pyro maan, die op het ogenblik de Amsterdamse binnenstad onveilig maakt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Dit was wel het geval bij een ontploffing, die gistermiddag ontstond in een woning aan de Uitenoaardenstraat in Amsterdam-Zuid. Man gewond bij wassen in benzine MAANDAG 23 JANUARI ljj- ADVERTENTIE De 49-jarige monsternemer J. J. Slikboer was daar in de douche aan het wassen met wasbenzine. Hderby ontwikkelde zich zoveel benzine damp, dajt deze de keuken bereikte en door een daar brandende vlam tot explosie werd gebracht. De heer Slikboer liep brandwonden aan han den en gezicht op en moest in ziekenhuis worden opgenomen, ontploffing richtte een ernstige vage aan. zy sloeg onder meer binnenmuur weg. Sp ion Blake nog in Engeland? De Britse veiligheidsdienst gelooft dat de meesterspion George Blake, die op 22 oktober uit een Engelse gevangenis vluchtte, wellicht niet achter het IJzeren gorden is maar zich nog op de Britse eilanden schuil houdt. Blake zat een straf van 42 jaar uit wegens spionage voor de Sowj et- Unie terwijl hy voor de Britse in lichtingendienst werkte. De jacht op Blake is opnieuw in het nieuws ge komen nadat Scotland Yard be kendmaakte dat zij de 32-jarige Ier Stan Bourke wilde ondervragen. Bourke zat samen met Blake in de gevangenis Wormwood Scrubs. Scot land Yard hoopt dat Bourke ophel dering zal kunnen geven over de wij ze waarop Blake is gevlucht. Terwijl de jacht op de spion het afgelopen weekeinde in de Britse hoofdstad steeds intensiever werd, deden berichten de ronde dat er vingerafdrukken van Blake zijn ge vonden in een huis dat Bourke enige tijd heeft gehuurd. Bourke wordt sinds 28 oktober ge zocht. Toen werd een op zyn naarr staande auto onbeheerd in west- Londen gevonden. Op de achterband van de wagen lag de bloem van eer chrysant. dezelfde soort chry sant waarvan een pot buiten de ge vangenis is gevonden na de ont snapping van Blake. Politiemannen overmeesteren messetrekker (Van onze R'damse correspondent» Na veel moeite heeft de politie in Rotterdam gistermiddag in het ge bouw van de Stichting Bijzonder Ge- zinswerk een 25-jarige loswerkman overmeesterd, die zijn vrouw, de kok van het gebouw en een politieman met een mes had bedreigd. De man, die enkele dagen afwezig was ge weest, had in het gebouw, waar het echtpaar met zijn twee kinderen woont, zjjn 18-jarige vrouw bij de keel gegrepen en met een mes be dreigd. Voor hij gevaarlijk kon wor den kwam de 25-jarige kok van de stichting tussenbeide. Hij trok Je vrouw en de twee kinderen bij de man vandaan en slaagde erin hen de keuken binnen te duwen, waarna hij de deur op slot deed. De loswerk man, wierp zich toen op de kok, die de straat opvluchtte. Toen de politie arriveerde achtervolgde de loswerk man de kok nog steeds met een mes in zijn opgeheven hand. Hij weiger de te voldoen aan het verzoek van de politiemannen het mes af te geven en trok zich terug in de deuropening. Eén van de politiemannen is tenslot te via een naast het gebouw gelegen pand de gang binnen gekomen en heeft de man in de rug aangeval len. Tezamen rolden zij naar bui ten, waar de loswerkman door de in tussen aangekomen politie-ver- sterking werd overmeesterd. De brand aan de Sparreweg ont stond gisterochtend omstreeks uur op de derde verdieping van het huis, toen de 30-jarige mevr. C. P. Meijer opstond om haar kind te hel pen. Zij stootte hierbij een branden de oliekachel om. De vlammen grepen zó snel om zich heen ,dat de vrouw zich y lings met haar kind uit de voeten moest maken. Haar man was niet thuis. De brandweer kon niet voorkomen, dat het gehele huis u^brandde. De drie gezinnen, die er woonden werden door de Rampen- dienst onder dak gebracht. Later op de dag gebeurde dit ook met drie ge zinnen uit een aangrenzend huis, dat wegens instortingsgevaar moest wor den ontruimd. Ook omstreeks vijf uur in de mor gen ging de Shocking-bar en de er- bo\en gelegen Golden Steps-bar aan de Leidschedwarsstraat in vlammen op. Hier was de oorzaak, naar men aanneemt, kortsluiting in de Shocking-bar, of na het opruimen van de zaak een smeulend achterge bleven sigaret. De tot hetzelfde com plex behorende dansgelegenheden Caramella en Lucky Star kregen zware waterschade. Gisteravond om zeven uur tenslot te brandde het café-restaurant Huysman aan de Johannes Ver- meerstraat uit. De oorzaak van deze brar.d was waarschijnlijk een bran- dexide sigaret, die achter de bar al coholhoudende drank vlam deed vat ten. 23 Januari 1967. Prijzen van: f. 5 zijn gevallen op nummers eindigende op f. 50 zijn gevallen op nummers eindigende op f. 100 zijn gevallen op nummers eindigende op f. 200 zijn gevallen op nummers eindigende op f. 400 zijn gevallen op nummers eindigende op f. 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op een prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer 054658 345* 084 813 055* 4112 2000 is gevallen op het nummer 041550 2000 is gevallen op het nummer 076208 2000 is gevallen op het nummer 003244 2000 is gevallen op het nummer 038086 2000 is gevallen op het nummer 053556 de prijs van f. 20000 is gevallen op het 062085* Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Nadat de 5-jarige Yvonne Markx, wonende aan het Weteringpad in Woubrogge zaterdagmiddag even na vier uur by haar vader de heer J. Markx een boek had gebracht in het kantoor van de jachtwerf „Hollan- dia" heeft men niets meer van het Onmiddellijk werden de ryks- en waterpolitie gealarmeerd, die met een speurhond en dreggen de naaste om geving afzochten, evenwel zonder resultaat. Zondagmiddag hebben vier kikvorsmannen van de Koninklijke Marine uit Den Helder tussen de tal rijke motorjachten in de grote loods 'eneens zonder resultaat gezocht. Zij hebben vandaag hun opspo ringspogingen met nog beter uitge rust materiaal hervat. Uit Vlissingen heeft men namelyk de beschikking gekregen over een speciale verllch- tingsapparatuur, waardoor het zoe- onder water vergemakkelijkt wordt. De rijkspolitie te water heeft het dreggen in de Heimanswetering andaag ook voortgezet. „ONMENSELIJKE AANVAL Het VN-commando in Korea heeft een nota aan Noord-Korea „e stig geprotesteerd" tegen het tot zin ken brengen van een Zuidkoreaanse patrouilleboot voor de oostkust. Op bijeenkomst van de bestandscom missie noemde de Amerikaanse ver tegenwoordiger, generaal Chicolella, incident van donderdag dat veertig mensenlevens heeft gekost. .onmenselijke aanval en opzet telijke moord". De Noordkoreaanse afgevaardigde, generaal Park Tsjoeng-kook, ver klaarde, dat de patrouilleboot zich in de Noordkoreaanse territoriale wa teren bevond en het vuur had ge opend op de Noordkoreanen, die dit vuur beantwoord hadden. Ruslands derde kunstmatige mnansatelliet, de Loena-XII heeft zijn taak met succes volbracht na ongeveer 9.800.000 km rond de maan te hebben afgelegd en een serie tenschappelijke programs te hebben uitgevoerd, zo meldt het Sowjet-pers- bureau Tass. De Loena-XII heeft 302 maal dio-contact met de aarde gehad en drie foto's van het maanoppervlak overgeseind. De satelliet, die op 25 jktober jl. werd gelanceerd, heeft 602 omwentelingen om de maan ge maakt. Hij zond onder meer g«gevens over straling van het maanoppervlak en over de dicht heid van mjicro-meteoorstof. Het contact met de Loena-XII werd op 19 januari verbroken. Rotterdammers baggeren zelf in Noordzee Tien Rotterdammers hebben zaterdag een symbolisch begin gemaakt met het graven van de vaargeul in de Noordzee, de toe gangsweg die Rotterdam in de nabije toekomst bereikbaar moet maken voor supertankers van 200.000 ton, die thans reeds in groten getale, 80 a 100, worden gebouwd. „Als het moet doen we het zelf", willen deze Rotterdammers zeg gen met hun in de debatingclub Sociëteit voor psychische educa. tie" ontstane idee. Het is uit er gernis géboren, zegt directeur van een uitzendbureau A. H. van Om men. „Wij willen laten zie, dat ook de gewone Rotterdammers overtuigd zijn van de economische nood zaak van de vaargeul, die het Rijk zal moeten aanleggen in het be lang van de toekomst van heel ons land". Een departementale werkgroep zoals bekend, op het ogenblik bezig om de consequenties van de nieuwe vaargeul in de Noordzee te bekijken. Eén emmertje zand haalde de debatingclub uit de Noordzee op. Dat gebeurde vijf mijl buiten gaats. Aan boord van de sleep boot Europavan L. Smit en Co. werd het resultaat begroet met gejuich, met het loeien van de scheepsfluit en met het drinken van Schiedamse jenever. De vlag ging in top en tal van fotografen aan boord van het zusterschip „Azië" legden deze momenten vast. 's Middags om'vier uur bood de debatingclub tien leden uit al lerlei beroepen het emmertje zand aan aan de loco-burgemees- ster van Rotterdam, mej. mr. J. Zeelenberg. Godsdienstgeschiedenis op Landbouwhogeschool De kerkeraadsoommissie voor het studenten- en academlewerk ln Wa- genlngen heeft een beroep op d< landbouwhogeschool gedaan om «jer docent in de godsdienstgeschiedenis aan te trekken of als dat niet mogelijk is dat kerken hiervoor een bijzondere leerstoel zouden stich ten. De commissie acht kennis van christendom en andere wereldgods diensten speciaal in Wageningen ac tueel, gezien het grote aantal studen ten, dat in de praktijktijd en na het afstuderen naar de tropen trekt. Dominee preekte te lang De kerkgangers van de hervormde gemeente in 2e Exloërmond keken gistermorgen in de dienst vreemd op, toen om ongeveer 11 uur plotseling de klok begon te luiden. Na de dienst kwam men te weten wat dit beteken de. De plaatselijke predikant, ds. H. Dijk, die bekend staat als een zeer goed spreker, maar tijdens de dienst weieens de tyd vergeet, waar door het weieens wat later wordt dan de bedoeling is, had met de kos teres afgesproken om hem door mid del van de klok een seintje te geven dat hij moest ophouden. Het middel bleek probaat te werken. De dienst werd op tijd beëindigd. Kardinaal sprak in synagoge Kardinaal Heenan, aartsbisschop van Westminster heeft zaterdag in Manchester de congregatie van de .Reform" synagoge toegesproken. Dit was een historische gebeurtenis .om dat nog nergens ter wereld ooit een kardinaal ln een synagoge heeft ge preekt. De kardinaal was in Manchester wegens de daar gehouden week voor christelijke eenheid. Hij zei, dat de verklaring van de Vaticaanse raad over de joden nog te wensen over laat, maar een belangrijke vooruit gang betekent bij vroegere verkla ringen. Historie was het thema van de preek van de kardinaal. Hij zei ik zijn bevoorrecht, doordat wy geschiedenis maken en misschien nieuwe richting geven aan de beweging voor religieuze eenheid. Mijn aanwezigheid hier is geen be leefdheidsbezoek. Dit is een reli gieuze daad, een spirituele pelgrims tocht naar degenen, die de oude godsdienst vertegenwoordigen, en uit mijn geloof voortgekomen". De Reform-synagog draagt een li beraal karakter en heeft zich van de Orthodoxe synagogen afgescheiden. Desondanks waren talrijke gemeen teleden van de laatste aanwezig om cfenda Alma Materkoor, 8 Lodewijkskerk (Sbeenschuur)Ge bedsweek oecumenische Jeugddienst), DINSDAG Ambachtsschool (Haagweg): Vola. ..De Detector", 7.30 Geb. Chr. Sociale Belangen: Leldse Chr. Besturenbond. Spr. dhr. L. de Graaf over,„De ziekenfondsen en so ciale problemen" 8 uur nam. Gerecht 10: Sleutelloge no. 57 of Odd Fellows. Spr. prof dr. Thocnes der vervoerspersoneel „De oude garde' 30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal). Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, Universiteit: Centre culturel Iran Qois. Lezing M. Bernard de Kerraoul "ver nationale of Europese cultuur, Vredeskerk: Gebedsweek, 7.30 uu: Oegstgeest (Rijnlands Lyceum) Aanvang K. en O.-cursus „Ruimte- lart" o.l.v. F. P. Israel, 8 uur nam WOENSDAG Camera-theater: K. en O.-fLlm var. de maand ..America-America" 7 en 9.15 Dr. Van Voorthuysenschool (Marnlx. straat)Afscheid M. G. H. den Haan. 3.30 uur. nam. Geb. Chr. Belangen: Leldse Tuiniers- en Bloemisten ver. „Door Endracht Ver bonden". Spr. dhr P. Staffelen ovei „Land en volk", 8 uur nam. Rem. Kerk; Gebedsweek, 7.30 uur Steenschuur 6: Leldse Ver. v. Post zegelverzamelaars, 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw, 4 6 uur nam. DONDERDAG Nieuw Minerva: Expogé. Spr. dhr. W. C. Lemalre over „Kies* Stadsgehoorzaal: K. tie-Orkest oJ. Theo Olof, 8 O. Residen t-Orkest ol.v. Mircea Basarab r Vredeskerk (aula): Receptie 50-Jarlg bestaan afd. Leiden Neef. Ver. van kardinaal Heenan te horen. Weigering in Haarlemmermeer Een ambtenaar van de burgerlijke stand ln Haarlemmermeer heeft ochtend de naam „Petronette" weigerd. Petronette Wilma de Bak ker werd zaterdagochtend geboren. Toen haar vader vanmorgen zijn dochtertje wilde laten inschrijven werd hij onverriohterzake naar huis gestuurd: de naam kwam niet voor in het namenregister van de ge meente. Het Is voor de vierde maal binnen een jaar, dat in het gemeen tehuls van Haarlemmermeer in eer ste instantie een naam geweigerd Is. spreksavomd, 8 VRIJDAG StadsgehoorzaalFeestavond N«| Ver. van Hulsvrouwen afd. Leidon, 74JJ Rapenburg 10: Tienerooeiêtott Venster", 8 u nam. De Lakenhal; Contactcommissie KfcJ der bescherming. c„-«v1 Gosllga-Deutma slng. (Forum o.l velen. 8 uur nai Auberge Francalse (Kloksboeg)ft fé-chan/tant Lelds Zoldercebaret, 9 Oude Vest 13: Evangellea/toio OhA tengem. „Ecclesia", 8 u a ZATERDAG Rapenburg 10: Tlenersoclëtel „*t Roefje". Spr. dhr. J. de Haas grafologie, 8 uur nam Schouwburg: K. en O. Toneelgrod „Theater" speelt „Do herbergierster] ZONDAG Oude Ryn 8: Gemeente spronkelljk christendom. Spr. evanü] list N. v. d. Brugge, 7.30 uur nam. 1 Oude Rijn 5: Pinkstergemeente. Sc dhr J. Eikerbout -1 dagen Spr. dhr. Diender. 10.30 BIOSCOPEN „Do onschuldige verlel-| middags zondags ook om 5 uur) DO: „Gescheurd gordijn", lijks 7 2.30, 4.45, REX: „Een pistool voor Rlngo". 14 7.15 uur, aonda zondd STUDIO: „The pawnbroker", 18 Ir Dagelbks 2.30, 7 en 9.15 uur, zondi 2.30. 4.45, 7 en 9.15 1 LUXOR: „De stem van het water" I alle leeftijden, Dagelijks 2.30. TRIANON: „Klss the glrle and makil them die", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.18 uur, oondu 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. 1 TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling hilderfjen. etsen en tekeningen vl. Theo Daamen. Maandag t/m vrljdg| februari) De Lakenhal: Dag. 10-8 1-6 uur Legermuseum Pesthuislaan) tzonderlng van zat* - -• (zondag 1-8 uur) Rijksmuseum voor Volkenkundil 10-4 Het Chinese blad „Rode Vlag" be zie ht uit goede bron vernomen te hebben dat China in de loop van dit jaar een „ruimtevaartuig" zal lanceren voorzien van een kern kop. Genoemd Dlad is het orgaan van de 10de garde van het luchtvaart- instituut van Peking en wordt als een van de betrouwbaarste bladen van de rode garde-publikaties be schouwd. Dader steekpartij naar inrichting Een 26-jarige dakbedekker uit Holthe, die vrijdagavond in Beilen een 30-Jarige radio- en tv-handelaar neerstak, is naar een psychiatrische inrichting in Assen overgebracht. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat ru zie was ontstaan over een televisie toestel. dat de dader in huurkoop had. Het toestel was gerepareerd in het bedrijf van de radio- en tv-han- delaar en de dakbedekker wilde het halen, doch de handelaar weigerde het apparaat mee te geven, voordat de man een nog openstaande schuld zou hebben betaald. Daarover wond de man zich ontzettend op. Zijn vrouw belde toen de politie in Bei len en vertelde, dat zij vreesde dat haar man gekke dingen zou doen. Toen een politieman de handelaar wilde waarschuwen was hy juist neergestoken. Maan nog niet voor het grijpen (Van onze redacteur ruimtevaart) De Russische ruimtevaarder Titow, die ruim vijf jaar geleden een et maal in de ruimte was als tweede Russische kosmonaut, heeft ver klaard dat nog een groot aantal ruimtevaartuigen op tiger raketten dan de Saturnus, die de Amerikanen voor het Apollo-pro- gramma zullen gebruiken. Reeds in december 1965 namen de Russen proeven met zeer krachtige raketten, en men verwachtte in maart of april vorig jaar als resul taat van deze proeven een specta culaire bemande ruimtevlucht. bleef evenwel uit. Later werd nieuwe reeks proeflanceringen uit gevoerd. Enige tijd daarna hebben de Amerikanen vastgesteld, dat tot zal moeten worden gebracht, voordat tweemaal toe <in september een mens op de maan zal kunnen vember j.l.) Russische ruimtevaar- landen. Dat zal veel tijd eisen en er j tuigen kort na de lancering in de zullen grote moeilykheden moeten ruimte in vele stukken uiteen zijn gevallen. De Rusert hebben de lan cering van deze ruimtevaartui gen nooit bekend gemaakt. In het reeds genoemde artikel schryft Titow thans, dat de Rus sen dit jaar over nieuwe en krach tiger raketten zal beschikken, waar- nieuwe overwinningen by de worden overwonnen, aldus de tevaarder in een artikel in het Rus sische tydschrift „Lucht- en ruimte vaart". Het is de eerste keer. dat min of meer officieel door de Russen gezin speeld wordt op moeilykheden bij de ontwikkeling van het maan-pro- gramma. In Amerikaanse ruimte- j verovering van de ruimte behaald vaartkringen meende men reeds eni- zullen kunnen worden. Een en ander ge tyd, dat Rusland op moeilijkhe- zou er op kunnen wyzen, dat de gestuit. Van welke aard j Russen voornamelijk moertlijkheden deze moeilykheden zyn, staat niet vast, mede als gevolg van het feit. niet weet welk systeem de Russen voor een maanlanding ont wikkelen. Uit het feit, dat zij nog geprobeerd hebben een ren dezvous in de ruimte tot stand te brengen, is de conclusie gerechtvaar in de verdere ontwikkeling rakettechniek hebben ondervonden. Voorts deelde Titow mede, dat het merendeel van de vorig jaar gelan ceerde Kosmos-satellieten naar de aarde is teruggebracht. Zij dragen volgens Titow bij tot de ontwikke ling van nieuwe methoden dlgd dat zij een andere techniek wil- bouw van ruimtevaartuigen, vervol len toepassen dan de Amerikanen, j making van de oriöntatiesysternen, landing op de rendez-vous in een baan om de nodig hebben. Een andere techniek vereist in ieder geval krach- de studie van de veiligheidsproblemen met het oog op het stralingsgevaar en de omstandigheden by de terug keer in de atmosfeer en de landing. BINNENLAND Poging tot aanranding Een 51- jar'ge zeeman uit Rotterdam heeft zaterdagochtend in het schoolgebouw van het gymnasium Erasmianum getracht een meisje aan te randen. Hy was het gebouw binnengedron gen en had zich schuil gehouden ln één van de toiletten. Toen een 15- jaiige leerlinge een klaslokaal ver liet, heeft hy haar op de gang aan gevallen. Toen het meisje om hulp riep. nam hy de vlucht. De politie heeft hem op de Maühenesserlaan kunnen aanhouden, doordat de cierge van de school de man ha zien en hem kon aan wyzen. Ontslagen Het confectiebedrijf .Marinjo" met vestigingen in Am- ;lerdam en Nykerk, heeft 55 man personeel ontslagen. By het bedryf in Nykerk werden 40 vrouweiyke werknemers ontslagen, terwyl Amsterdam 15 mannen werden ilagen. Bromfietspyromaan Het is de Groninger recherche gelukt de brom fietspyromaan, die in de stad Gro ningen sinds augustus 1965 een 30- tal bromfietsen ln brand heeft ge stoken, te ontmaskeren. Een 23-jari- be mastiekdekker uit Groningen, die in de nacht van donderdag en vry- dag werd aangehouden, nadat twee bromfietsen in de Akkerstraat in Groningen in brand waren gestoken, l.eeft, na aanvankelyk hardnekkig te hebben ontkend, bekend de pyro maan te zyn. Telkens wanneer hy enkele glazen bier had gedronken kwam in hem de lust op bromfiet sen in brand te steken. Hy opereer de met ongeregelde tussenpozen. Ook zijn eigen bromfiets ging op die ma nier in vlammen op. Protestmars in Heerlen Nog geen honderd werklozen hebben gis termiddag deelgenomen aan een pro testmars door Heerlen, die was geor ganiseerd door het comité ter ver dediging van de werkgelegenheid. Behalve Limburgse werklozen, lie- 1 in de tocht ook Amsterdammers Eindhovenaren mee, terwyi even- s een afvaardiging was versche nen van de gespreksgroep voor de vrede. Namens de PSP was de heer Van Pelt, lid van de Eerste Kamer, tegenwoordig. Mevrouw van Om meren, lid van de Tweede Kamer, vertegenwoordigde de CPN. Aan het n de tocht, die een opvallend rustig verloop had, hield de voorzit- het actiecomité, de heer H. Janssen, een toespraak BUITENLAND Arrestaties In Brazilië De poli tie in Sao Paulo, Brazilië, heeft ver scheidene personen gearresteerd, die worden beschuldigd van medeplich tigheid aan de aanslagen, die linkse extremisten in Sao Paulo en omge ving op Amerikaanse bedryven heb ben uitgevoerd. Mislukking; Oud vice-president Nixon is van oordeel, dat een van de grootste mislukkingen van de bui tenlandse politiek van de Verenigde Staten het feit is, dat Europese sta len als Frankrijk en Groot-Brittan- nië handel dryven met Noord-Viet- nam en Cuba. Nixon zei, dat in dit vlak een doeltreffende diplomatie nodig was. Hy leverde in genoemde reden kritiek op Frankryk en Groot- Brittanrüë en merkte op dat gedu rende en na de tweede wereldoorlog grote hoeveelheden Amerikaanse hulpgoederen aan deze landen waren verstrekt. Konijnen in opmars In het zuidoosten van Australië beginnen de konynen, die zich met miljoenen voortplanten, weer een bedreiging oor de boerderyen te vormen. De eerstand tegen konynenziekte u zo groot geworden dat het a tal geboorten het aantal sterfgeval len overtreft. Toen het virus van myxomatose in het begin van de ja- 1 '50 word ingevoerd kwam bijna procent van de besmette dieren Nu is dit percentage in vele streken nog maar 50 procent. Koude in Griekenland Het af gelopen etmaal zyn zes personen als gevolg van de in heel Griekenland heersende lage temperatuur overle den. Vier hunner, die een hartkwaal hadden, werden door de politie in hun huizen in Athene dood aange troffen als gevolg van de koudegolf. Twee dorpelingen in noord-Grieken land stierven van de kou. Daar zyn tientallen dorpen geïsoleerd door sneeuwstormen Roofoverval Een rover wandel de zaterdag een juwelierszaak in Mayfair binnen, sloeg de vrouweiyke w,nkelbediende tegen de grond en maakte zich uit de voeten met juwe len ter waarde van 200.000 gulden en 65.000 gulden aan contanten. Mevr. Paula Starr, die alleen in de winkel zei dat de man 30 tot 35 jaar donker haar had en een don kerblauwe regenjas droeg. Bevolking vat» Italië Volgens het Italiaanse bureau voor de statistiek heeft de bevolking van Italië de 53 mi»joen bereikt. In 1966 kwamen er •131.000 personen bij. NPD-voorman uit partij Op n euw heeft een hoge functionaris van de Westdu'tse extreem-rechtse Nationaal-Democratische Party (NPD) voor net lidmaatschap be dankt: Karl Brenner, hoofd van de afdeling München, heeft het party- geil bestuur schrtfteiyk meegedeeld dat hy tot de conclusie was gekomen dat zyn democratische idealen bin nen de party niet te verwezeniyken zyn. Vluchteling terechtgesteld In Cuba is een 32-Jarige Cubaanse vluchteling is terechtgesteld. Hy is verantwoordeiyk gesteld voor de dood van 44 Cubaanse vluchtelingen, die om het leven zyn gekomen, toen huil boot in de afgelopen herfst ty- dens een storm op zee omsloeg en zonk. De terechtgestelde was inder tijd de enige overlevende. Hy werd door een vrachtboot opgepikt. By aankomst in Miami, in Florida, ver klaarde hij tegenover journalisten dat hy van tyd tot tyd naar Cuba reisde om Cubanen te helpen ont vluchten. Arrestaties in Saoedi-Arablë Het officiële Egyptische blad „Al Achram" bericht, dat ln Saoedi- Arabië 400 arrestaties zyn verricht na een golf van dynamietaanslagen in verscheidene delen van het land, waarby o.m. de gebouwen en het ministerie van Binnenlandse Zaken en van Defensie in Riad zouden zyn getroffen. Isiaël en .le E.E.G. De Ara bische landen zullen gezamenlyk proberen te voorkomen, dat Israël a ordt toegelaten tot de Europese Economische Gemeenschap. Dit is gisteren verklaard door Arit Daihir, plaatsvervangend secretaris-gene raal van de Arabische Liga, die een bezoek aan Bagdad brengt. Actie tegen Montserrat De Spaanse politie heeft zondag een in val gedaan in het cultureel centrum van de Benedictynse abdy van Montserrat, waar zy vier leden van het lekenpersoneel arresteerde en duizenden vlugschriften in beslag Deze zouden van ondermynen- I de aard zyn. Naar verluidt bevat- I ten zy aanvallen op het bewind van generaal Franco en op de officiële vakbonden in Spanje. Goedgekeurd Het Braziliaanse congres heeft zaterdag in buitenge wone zitting de nieuwe grondwet voor het land en de geruchtmakende perswet goedgekeurd. De grondwet, die bestaat uit 180 artikelen, werd weken debatten met 221 te gen 11 stemmen aangenomen en zal op 15 maart van kracht worden, na dat president Branco het bestuur heeft overgedragen aan de nieuw gekozen president, maarschalk Cos ta de Silva. De nieuwe perswet, die de regering grote bevoegdheden ver leent by de controle op pers en ra dio. werd met 211 tegen 110 stem men aangenomen. De nieuwe wet is binnen- en buitenland heftig aange vallen, omdat zy de vryheid van me ningsuiting on drukpers zou bedrei- maart) Rijksmuseum xjnstell Kyösaï zondags 13—17 (tot r Volkeakundtj Japanse ^prenl Tentoonstelling van Kyösaï Dagelijks 'e Zondags 13 17 uur. Rijksmuseum vooV Volkenkunde (Steenstraat 1): Dag. 10-17 dags 13-17 uur Ril kam use um voor de geschieden) der natuurwetenschap (Kunstzaal Heuff 1 Nan] ceramiek dien dinsdagavond 810 uur (t/in^ februari) Avond- en nachtdienst der apothekti] Geopend voor spoedeisende gevallen Haven Apotheek. Haven 18, tel. 20095] De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van apotheek R. v. Bi Smallenburg te Leiderdorp w waargenomen door de Haven Apotheel| De Oegstgeestse Apotheek en A] theek Voorschoten zijn de gehele w< geopend. Weekeindedler.st der huisartsen spoedgevallen doktertelfr Na zaterdagmiddag 12 foon 2 2°2 2 5!>0 gehoor pSHafl' 1st (of diens waarnemers) bd MAANDAG 23 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, sche Comedle„Tussen paard en DINSDAG 24 JANUARI Dlllgentla, 20.30 uur, Ellen Mac Gill lavry fluit; Jaap Spigt. clavedmbel. WOENSDAG 25 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Nleinl Rotterdams Toneel.Arsenicum e de kant". Bob Bouber. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) geh. bew Den Helder regen Ypenburg Vlissingen Eelde D- Bilt Twente regen bew Gissingen geh. bew. Helsinki Stockholm Oslo sneeuw Kopenhagei geh bew, Aberdeen regen onbewolkt -17 -26 0 Parys Borde Grenoble Bordeaux regen ■©gen •egen geh. bew. Frankfort geh bew München geh bew. Innsbruck Belgrado Madrid Mallorca Lissabon

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2