SCHEEPS BERICHTEN Nacht J zonder einde PAGINA 17 On* dagelijks vervolgverhaal Ik vertelde hun alles. Op de tocht van het vliegtuig naar de hut had lk het probleem aan alle kanten beke- moest lk het geheimhouden of niet? Ik besloot tot het laatste, want met geheimhouding had lk de moor denaars toch niet om de tuin kunnen leiden. Ze wisten immers dat lk vol komen op de hoogte was? Wanneer 4 daarentegen open kaart speelde, zouden de passagiers elkaar geen se conde meer uit het oog verliezen, wat mjjn taak verlichtte en het voor de moordenaars moeilijker maakte nog Iets te ondernemen en verder onheil te stichten. „Een voor een staat u op", beval nadat ik uitgesproken was „en dan zal de heer Londen u op vuur- sapens fouilleren. Vergeet niet dat ik met wanhopige lieden te doen heb en dus, wanner het nodig Is, niet zal i&rzelen dienovereenkomstige maat regelen te nemen. Als u aan de beurt bent, blijft u doodstil staan en maakt geen enkele verdachte beweging. Persooniyk ben ik geen al te goed mik- zyn". aan". iel Cri :ompll- •zien daarvan zou ik toch ook heel graag gefouilleerd worden, want, als de revolvers niet te voorschijn komen, wil ik niet de vrouw zijn, die uit de gratie ls". „De revolvers kwamen niet tevoor- ichijn! Joss fouilleerde alle mannen sn Margaret Ross de vrouwen me vrouw Dansby-Gregg onder Ijzig pro test -, maar succes had het niet. [Joss keek me onbewogen aan. „De bagage! zei ik scherp. „De tlelne koffertjes en de tassen!" „U verknoeit uw tijd, dokter Ma son", zei Nick Corazzini rustig. „Als g uw moordenaars werkelijk zo uitge- zijn, zullen ze op het fouil- en een controle van bagage •Wekend hebben. Een kind had het kunnen voorzien. Misschien vindt u l die revolvers op de tractor of op de slee of een paar centimeter onder de meeuw begraven, zodat ze bij de hand zijn als het nodig is, maar teker niet in de bagage. Daar wil ik meteen duizend dollar om verwed den". „Misschien hebt u gelijk, gaf ik langzaam toe, „anderzijds ..als ik een van de moordenaars was en ik >n revolver in mijn koffer 4 wel, dan zou ik net zo gesproken hebben als u". „Zoals u tegen Miss LeGarde zei: doe niet zo gek! Hij sprong op, liep 6 onder het wakend oog van Jackstraw j en mij naar een hoek van de hut, o nam wat tassen en koffertjes onder i en wierp ze vlak voor mijn voeten zijn eigen koffertje dicht bij de punt van mijn schoen. „Waar mee beginnen? Hier. dit is mijn koffer, die daar is van de do en dit Hij nam een van de B aktetassen op en keek naar de initia- len. deze tas is van senator Brewster. Van wie dit koffertje is weet ik niet". „Van mij", zei mevrouw Dansby- Gregg koud. Corazzini grinnikte. „Aha, de dure jurk waarschijnlijk. Kom dokter, hoe Hij brak plotse ling zijn zin af, richtte zich op en staarde door de Koekoek. „Wat is in vredesnaam buiten aan de hand?" „Ha."1 geen gekke dingen uit Co- door Ali*t*ir Maclean razzini", waarschuwde ik vlug. „Het geweer van Jackstraw. „Naar de hel met het geweer van Jackstraw", snauwde hij ongeduldig. „Kijk dan zelf, man". Ik duwde hem opzy en keek door de koekoek. Twee seconden later had lk mijn revolver aan Joss gegeven en klom ik naar buiten. In het donker van de nacht leek het vliegtuig op een fel brandende fakkel. Zelfs op een afstand van meer dan een halve kilometer en on danks de wind kon ik het geloei en geknetter van de vlammen duidelijk horen. Eigenlijk konden het geen vlammen genoemd worden. Het was één grote brede kolom vuur die van af de vleugels en het midden van de romp zonder rook of vonken ongeveer honderd meter kaarsrecht omhoog spoot naar de inktzwarte hemel en over een omtrek van honderden me ters een bloedrode vlek op de sneeuw wierp. Het was een fantastisch schouw spel maar ik kreeg nauwelijks tien seconden tijd om het te bewonderen, want heel onverwacht veranderde al dat schitterende en fonkelende licht »n helwitte gloed, de vuurkolom lekte tweemaal, driemaal hoger dan eerst en drie seconden later donder de klap van de ontploffende benzi netanks naar alle kanten over de stille glanzende ijskap. Bijna op het zelfde ogenblik schenen de vlammen in elkaar te schrompelen en begon de bloedrode vlek in de sneeuw te krim- tot er haast niets meer over Ik wachtte geen moment meer, ne door het luik in de hut zak- Zaalhandbal HVL verslaat Meeuwen: 19-15 Het leek zo vlot te zullen gaan voor H.V.L. in de wedstrijd tegen De Meeuwen. Een voornamelijk uit Rot terdamse supporters bestaand pu bliek zag de roodwitten mede door fhisend snelle breakouts van de klei- grote man van H.V.L. George erna in luttele minuten naar een voorsprong reiken. Voorlopig er was daarmee het kruit aan se zijde verschoten. De gasthe- begonnen met een offensief dat enorm harde schoten werd be- n. Aanvankelijk stopte Theo rtjes de op hem afgevuurde ko- ge s, maar toen de Rotterdammers bleven aanhouden, ging hij toch even de knieën: 44 en 64 voor de Meeuwen. de hervatting waren het weer de Rotterdammers die de toon aan gaven. Het werd 74 en 9—6, maar bij die stand brandde kanonnier Wal ter Gorts pas goed los Onhoudbare afstandschoten deden de toch ze ker behoorlijke defensie van De Meeuwen wankelen. Afleidingsma- vres langs de „muur" voor de Rotterdamse cirkel, van Hans Kagie en George Tiesema. haalden tenslot te elk zelfvertrouwen uit de Meeu- wenploeg, die ue voorsprong snel zag verdwijnen: 109 voor H.V.L. Een fraaie treffer van Ruud van Zijp bracht de marge op twee doelpunten, j. Even probeerde De Meeuwen door furieus aanvallen de bakens te verzetten, maar Jan Schuuring bleek in het centrum voor de roodwitte de fensie een te groot struikelblok. Via 12-10 en 14—13 stoomde H.V.L. door r een verdiende 1915 overwin ning. Eigen haard een huis waard Een in Tasjkent (Russisch centraal Azië) verschijnend dag blad heeft zijn lezers aangera den in geval van een aardbeving allereerst de kachel in veiligheid te brengen. By de aardbevingen van vorig Jaar werden 250.000 inwoners van Tasjkent dakloos. Toen zy na enige maanden verbiyf in tenten of andere noodwoningen by de autoriteiten gingen infor meren naar een kans op een nieuwe permanente behuizing, werd hun meegedeeld dat zy pas voor een nieuwe woning in aan merking kwamen als zy de kachel van hun oude woning hadden Ingeleverd, aldus het blad. Op de vraag van de woning zoekenden hoe zy aan hun ka chel moesten komen als er niets meer van hun woning over was, antwoordden de huisvestings autoriteiten „Daar had u eerder aan moeten denken". „Wat Is erger", zo vroeg het blad zich af. „aardbevingen of i bureaucratie?" De loting voor an de toernooien voetbalbekers voor landskampioenen cupwinnaars zal dinsdag 21 maart in Wenen worden gehouden. Betoging tegen Von Thadden Meer dan 3000 demonstranten met spandoeken liepen gisteravond voor de studio's van de Canadese televi sie heen en weer, waar op dat ogen blik een vraaggesprek werd uitgezon den met Adolf von Thadden, de vice- voorzitter van de Duitse Nationaal Democratische party. De demonstratie was georganiseerd door een Joodse vereniging in To ronto, die van mening is dat de neo-nazi Von Thadden niet voor hel Canadese publiek dient te verschy- i. De Westduitser verklaarde vraaggesprek, dat bij hem thuis Hannover was opgenomen, party niet neo-nazlstlsch is. Hy sprak de overtuiging uit, dat minder dan één procent van het Duitse volk tot het nazisme wenst terug te keren. Weer Chinese schepen in Macao Zes Chinese kanonneerboten zyn gisteren de haven van het Portugese Macao binnengelopen waar zy een uur rondvoeren alvorens weer zee te kiezen. De bemanningen van de schepen stonden aangetreden. Het verkeer in de haven lag tydens het „Chinese uur" nagenoeg stil. On danks dit spectaculaire Incident is het rustig gebleven in Macao. Compromis van De Gaulle over Engeland en de E.E.G.? De Britse eerste-minister, Wil son, is gisteravond in Straatsburg aangekomen. Hy zou hier vandaag spreken in het parlement van de Raad van Europa. Wilson zal o.m. Engelands toetreding tot de gemeen schappelijke markt aansnijden. Vandaag nog zou de Britse pre mier naar Parijs doorreizen, de twee de etappe van zy'n tournee langs de hoofdsteden van de EEG-landen. President De Gaulle overweegt een compromis over de aanvrage van En geland om toetreding tot de EEG, een compromis gebaseerd op plannen om de Britten een associatie-lid maatschap door speciale onderhan delingen te geven. Hiermee zou dan een gevaarlijke I diplomatieke crisis vermeden kunnen de halve finales worden die zou ontstaan in Europa om de Europese als De Gaulle zich gedwongen zou de brij, lengde een vergeten in! Wat heerlijk is dit! Wat verlang je er naar!" Jollipop nam het glas aan en nam willoos een slok van de inh Mooizei de dame. „Dit ontbijt doet mij niets. Maar j{J DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 730. Door een patrijspoort kon Bram zien, hoe het mogelijk was, dat er een tram aankwam, terwijl er geen rails in het havengebied aanwezig waren. De tram was niets anders dan een geheim ver voermiddel, waarin het geheime duikapparaat onopvallend moest worden overgebracht. Men had natuurlijk wel iets anders kunnen verzinnen, maar de tram was gekozen daar generaals het meest op tramconducteurs lijken en dus aanwezig konden zijn zonder arg waan te wekken. Het was een luitenant-generaal, die de tram be stuurde. De enige man in de wagen, die niet in uniform gekleed ivas, had plaats genomen in de ruimte voor de conducteur. Het was professor Miniklungel, die op deze wijze een oog op het duikappa raat kon houden. Nu denken jullie natuurlijk, dat we jullie gaan vertellen, dat deze professor erg verstrooid was, want dat zijn jullie gewend. Maar toevallig is deze professor helemaal niet verstrooid. Wèl mompelde hij af en toe, terwijl hij verveeld met de kaartjes automaat speelde: Weinig reizigers vanavond, we stoppen nergens. „Zeker een spannend stuk op de televisie. Nou ja, een makkie is ook een daalder waard". voelen om voor de tweede maal vier jaar een veto uit te spreken oi de Britse toetreding. OKKER BLEEF ONGESLAGEN In de nieuwe Kennemer Sporthal die zaterdag door Prins Claus werd geopend, zyn internationale tennis wedstrijden gehouden, waarbij de Australiër Bob Howe voor de ziek ge In de met 8000 bezoekers vrywel uitverkochte Rocklundhalle van Vas ter as behaalde Tsjecho-Slowakye za terdag door een 1411 zege op De nemarken de wereldtitel zaalhandbal. zondag met 11—9, 36, 6-3 over Bob by Wilson (GB). Niek Fleury, die 't tweede enkelspel speelde, verloor za- o- .terdag met 4—6, 3—6 van Wilson en worden Brit Mike Sangster inviel. De zondag met 5—7, 3—6 van Howe. In Nederlandse kampioen Tom Okker het dubbel wonnen Howe en Wilson bleef ongeslagen. Hy zegevierde za- met 64, 6—2 van de Nederlandse terdag met 9—7, 6—3 over Howe en combinatie Okker-Hajer. ADVERTENTIE de fijne dropbonbonlekker en... goed voor u! gSjSSTMi»

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17