ogelijkheden tot bezuiniging in Voorschoten zeer gering Mr. J. E. T emminck voor V.V.D. in de raad St. Laurentiuskerk een sta-in-de-weg BEURS VAN AMSTERDAM DAG 20 JANUARI 1967 LEIDSCH DAGBLAD ntivoord van B. en W. op algemene beschouwingen et College van burgemeester en wethouders van Voor-1 zal in 1967 een eigentijds en vooruitstrevend beleid ren. De voorlichting aan de burgerij zal daadwerkelijk ter d worden genomen. Het bestuur van een gemeente wordt r de doorsnee-burger te gecompliceerd. De bindingen tussen drie bestuurslagen (Rijk-provincie-gemeente) zijn zo innig, het begrip „zelf-doen" uitslijt. urgemeester L. de Kool opende met deze duidelijke woor- beantwoording van de vragen van het college, gesteld de vijf fractievoorzitters. gisteravond een zeer le- vergadering. Gelukkige om- oor Voorschoten dat én •meester én de drie wethou- dë gave hebben zich juist, kort ig uit te drukken, waardoor lur het college alle vra- i beantwoord kreeg, i iceede instantie spraken drie le vari de K.V.P. en de fractie- ,tter van de Prot. Christelijke i en om vijf minuten voor sloot de burgemeester de ver ing tot vanavond half acht. 'li.- Openhartig burgemeester gaf de raad de kering, dat het college een zo lartig mogelijk bestuurlijk be zien zal geven. In een of twee ipporten zal het college de raad hedendaagse visie verstrekken de toekomstige ontwikkeling Voorschoten. Het zal niet alleen tudie zijn op lang termijn, maar ip kort termijn (4 jaar). kan de raad ook de par ots verwachten. De interge- elijke samenwerking is in deze een moeilijkbegaanbare weg, voorzitter. In het belang van reek moet men wel eens van igen „sokkel" afstappen. Leidse burgemeester heeft ge er verslechtering van de odingen na de grenswijziging, meester De Kool deelde na- nelijk mede, dat van de zijde Voorschoten nimmer een ver ering in de samenwerking is uit Voorschoten is voor goede werking. jaar kan de raad verwachten e bestuurscommissies van ;»ij- uitgebreid worden met een niet-raadsleden. Het open- rervoer laat wel een aantal over. Nogmaals zal met klem samenwerking met enige gro- itigingen in Voorschoten ge worden heropening van het Voorschoten te verkrijgen, emeenteraad heeft zelf uitge- i, gezien de smalle toevoerwe- 5, laar de wijken, dat autobusver- I voorlopig onmogelijk is in de lijken. Inschakelen van mini- door particulieren is niet Kr, daar geen enkele particu- eid is dit te ondernemen in Hj ld met een te gering aanbod geringe afstand. Voor het voor- an Dr. Pels tot het krijgen in Dhoten van alcoholvrije-recep- lad de burgemeester de groot- raardering. Toch meende de meester, dat dit een versc'nui- de verantwoordelijkheid jJetekenen. Ieder heeft zijn eigen ,ei (woordelijkheid! (Bij het ter gelegenheid van de ver- van prinses Margriet kwam ode jus d'oranges te kort en Oranjebitterjenever over!) burgeravonden zullen worden ireid tot alle bevolkingsgroepen, opig worden geen burgeravon- [ehouden speciaal voor de bui lders. in W. zyn geen voorstander et weer invoeren der rond- Indien bij de meerderheid der n herinvoering gewenst wordt, lal het college een welwillend te luisteren leggen, maar de raag mag het peil der verga- zeker niet verlagen. Kamminga (V.V.D.), wethou- .juj an financiën deelde de raad dat een gemeentebegroting geen •m ibepaling is, maar een positie ing. B. en W. zullen trachten de. I die thans nog f 300.000,- uit Uggen aaneen te knopen. Veel daarvoor is er niet. De ver uitgaven zijn niet te be- tn. De kapitaalslasten van f 2,8 m zijn vaste lasten en atspra- üt het verleden. De personeels- i voor 228 man bedragen f 2,9 n, hierop is ook niet te bezui- Onderwijs en sociale zaken i 56,1% van het budget, ruim mijoen. Bezuiniging is alleen lijk door het benutten van alle ttbesparende behandelingen en lnatie van verschillende afde- eigen inkomsten bedragen Is 13%% der totale inkomsten. 907.000. De financiële situatie is lid niet rooskleurig, verhoging een aantal belastingen ligt in Q der verwachtingen zoals: rei- ls-, straat- en rioolrechten. selijke ondernemers is mogelijk, maar de Voorschotense aannemers hebben gelegenheid om ook in Bcschgeest nog te bouwen en ook al weer door de minder gunstige om standigheid wordt daar geen gebruik van gemaakt. De reconstructie van de dorpskern is echter geen zaak van het gemeen tebestuur alleen, de gemeentelijke overheid begeleidt alleen maar en zorgt voor de noodzakelijke voorzie ningen. De modernisering dient van de middenstand te komen. wachten. Voorschoten maakt thans nog geen gebruik van de Leidse in richting. De beplantingsdienst is in Voorschoten een dure zaak. De ge middelde Nederlandse inwoner heeft 1/(4 m2 groen tot zijn beschikking, de Vouischotense inwoner heeft 22 m2 groen tot zijn beschikking. Het aan tal personeelsleden per eenheid ligt in Voorschoten echter beneden het gemiddelde van Nederland, zodat Voorschoten alleen kan bezuinigen door opofferen van bestaand groen en daarover wil het college eerst nog wel een geducht woordje spreken. Dorpskern Binnen kort zal de dorpskern er nog troostelozer gaan uitzien, daar de lege woningen van de Pilatus- buurt, de oude kruidenierszaak en de oude Christelijke kleuterschool zul len worden gesloopt. Vorig jaar heeft de wethouder J. Dekker de mogelijkheid geopperd om eventueel de St. Laurentiuskerk te verplaatsen. Het was een der oplos singen, die kunnen worden gevonden om de verkeerssituatie aanvaard- baai te maken. Een tunnel onder de weg door is te kostbaar. Wethou der Van der Laan kon begrip op brengen voor het verzoek van het r.k. kerkbestuur om een snelle uit spraak. De Stedebouwkundige heeft deze zaak met spoed in behandeling gencmen. leiden is zeer voorbarig geweest door in december door middel van een raadsvoorstel aan de Leidse raad mede te delen dat per 1 januari 1967 Voorschoten medegebruiker zou wor den van de Leidse vuilverbrandings installatie. B. en W. van Voorscho- iverwegen de mogelijkheden tot toetreding en de raad kan binnen kort voorstellen in deze richting ver- Afstoten afstoten van 32 woningwetwo- in leverde f 426.000. Dit bedrag weer terug naar het Rijk. De Chi öng van 17 premiewoningen le- op f 484.000. Dit bedrag maakt dJjJ mogelijk dat is begonnen met Wde gymnastieklokaal en week twee kleuterscholen igfn worden aanbesteed. Van der Laan (K.VP.), wet- van Openbare Werken, zag aag een soepeler woningbouw - Het bouwbeleid zit ingeklemd de nationale overheid, die agenten toewijst en de moge- hti» tóen van de bouwwereld. De be velling voor het bouwteam in d-Hofland is gezien de huidige and duidelijk verminderd en ei aan moeten worden ge- afd. Inschakeling van de plaat- De heer Iestra (P.C.), wethouder in onderwijs en culturele zaken, as de mening toegedaan dat scho lenconcentratie niet mogelijk is. Openbaar en bijzonder onderwijs hebben dezelfde rechten en boven dien is het bijzonder onderwijs ze ker niet duurder. Als bezuiniging op de post onderwijs gaat Voorschoten over tot systeembouw voor scholen. Subsidieverlening is een moeilijke en kostbare zaak. Bezuiniging kan al leen gevonden worden wanneer ge lijkgerichte verenigingen fusies zou den aangaan. VOORSCHOTEN N.C.V.B.-avond De afdeling Voorschoten van de Ned. Christen Vrouwenbond hield haar vergadering. Mevr. C. M. Groot Enzerink- van der Tas uit Maasland besprak het boek: „Land van zon en wijn" van W. den Hol lander-Bronder In het boek beschrijft de boerin Wil het leven van haar naar Frank rijk geëmigreerd gezin. Vooral de vaak humoristische en geestige wijze waarop Wil de gebeurtenissen tekent, maken het boek tot een ge noegen om te lezen. Jammer was de enigszins over dreven wijze waarop mevr. Groot En zerink enkele gedeelten citeerde; hierdoor kwam het toch vrij nuchte re verhaal niet goed tot zijn recht. Na de pauze droeg de inleidster nog enkele leuke gedichtjes voor, die algemeen werden gewaardeerd. Ten slotte wekte de presidente, mevr. Smit-Kassenberg, alle leden om mee te werken aan de propaganda, waar na zij de avond sloo.t. Leids bestuur Boerenpartij Het bestuur van de afdeling Lei den van de Boerenpartij is als volgt saircngesteld: H. Stikkelorum, voor zitter J. de Ren. Cobetstraat 70 in Leiden secretaris en tijdelijk pen ningmeester. De Boerenpartij doet overigens mee aan de politieke „happening" op de avond van 15 februari a-s. in de Stadsgehoorzaal. Aanleg van sportvelden in Oegstgeest Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering van Oegstgeest onder voorzitterschap van burgemeester H. L. du Boeuff waren vier leden van de raad afwezig. Hiertoe behoorde de heer mr. M. van Emde Boas, die door benoeming bij de Raad van Europa, als lid van de raad moest bedanken. Doordat hij aan de vooravond staat van een langdurig buitenlands verblijf was hij niet in staat deze vergade ring bij te wonen en afscheid te nemen. De burgemeester had de heer van Ende Baas dank gebracht voor de intelligentie, enthousiaste en colle giale wijze waarop hij met B. en W. en de raad had samengewerkt. In zfjn plaats werd benoemd verklaard de heer mr. J. E. Temminck, zodat in de volgende vergadering de WD-fractie weer voltallig zal zün. In zijn nieuwjaarsrede sprak de voorzitter een gelukwens uit tot het bruidspaar van het jaar, prinses Mar griet en mr. P. v. Vollenhoven. De burgemeester herinnerde aan de grenswijzigingen in 1966, waardoor een eindw as gekomen aan een strijd, die de gemoederen jarenlang heeft bezig gehouden. Het verheugde hem dat door de voorzitter van de Leidse raad is opgemerkt dat Leiden van verdere plannen tot annexatie z.i. moet afzien. Hij wees erop dat reeds enige tijd samenwerking in agglome- ratieverband plaats vindt. Inwonertal Hoewel door de grenswijziging het aantal inwoners van 14.916 daalde tot 13.604 konw orden meegedeeld dat inmiddels het inwonertal is gekomen op 14045. Gewezen werd op de grote bouw activiteit in Oegstgeest. Er zijn mo menteel 446 woningen in aanbouw. Daarnaast wordt gewerkt aan het nieuwe Rijnlands Lyceum, aan de Chr. Kweekschool en het Gemeente- centrum der Herv. Kerk. In aanbouw is tevens een torenflat aan de Lijtweg, die 12 woonlagen AAN DE LEIDSEWEC IN VOORSCHOTEN In 1867 werd er aan de Voorschotense Leidseweg een nieuw godshuis gebouwd: de r.-k. St. Laurentiuskerk, die in 1868 werd geconsacreerd door bisschop G. P. Wilmer uit Haarlem. Reeds ongeveer tien jaren na de bouw bleek dat de plaats voor de kerk geheel verkeerd was gepland: het dorp breidde zich uit naar het zuiden en niet naar het noorden, zoals men had verwacht. Na de oorlog raakte katholiek Voorschoten In paniek: de toren bleek dermate slecht gevoegd, dat het niet verantwoord was de nieuw aangeschafte luidklokken erin te hangen; de toren werd gerestaureerd. Vorig jaar kwam de kerk weer In de raad, toen vroeg wethouder J. Dekker of het mogelijk was het gebouw te verplaatsen. Tjjdens zijn nieuwjaarsrede deelde pastoor M. M. Out mee, dat het bedehuis een probleem vormt, de kosten van noodzakelijke vernieuwingen vragen een groot offer. De parochi anen van de St. Laurentius zijn uitgenodigd om hun mening over dit pro bleem kenbaar te maken. De kerk is een sta-in-de-weg, want zelfs wanneer de toren wordt afge broken (volkomen onaanvaardbaar voor het bestuur) dan nog staat een groot gebouw vlak naast een drukke verkeersweg. Een gevaar dat niet is te overzien. De KVP-fractie-voorzitter, de heer Schuurman, heeft tijdens de behan deling van de begroting weer vragen gesteld over de St. Laurentiuskerk en waarschijnlijk zullen B. en W. hun mening hierover deze week aan de raad kenbaar maken. Zo zal het 100-jarig bestaan van de St. Laurentiuskerk niet met een groot feest worden gevierd. Vast staat dat niemand gelukkig ls met dit gebouw, dat nimmer het predikaat „mooi" of „aantrekkelijk" zal krijgen. krijgt. Zo verandert langzaam aan het acpect van de gemeente. Na te hebben gesproken over het gebrek aan financiële middelen voor het beginnen van kapitaalmiddelen werd meegedeeld dat zal worden ge tracht te beginnen in 1967 met de aanleg van nieuwe korfbalvelden en uitbreiding van de terreinen voor de hockey- en tennissport. Een overzicht j werd gegeven van het werk van de Rijkspolitie, waarbij werd vastgesteld dat het huidige politièbureau voor een goede uitoefening van de dienst onbruikbaar is. De burgemeester ein digde met een overzicht te geven van de bijzondere werkzaamheden door de Bescherming Bevolking. Deze nieuwjaarsrede werd door de nestor van de raad. de heer N. van Weizen, beantwoord. Overgaande tot de behandeling van de agenda werd allereerst aan de orde gesteld de benoeming van twee nieuwe leden van de Commissie van Toezicht op het bejaardencen trum. Gekozen werden de heren C. A. Ch. van Uythoven en drs. B. Cox. De raad ging akkoord met de instel ling van een Commissie Verkeer en Vervoer. De burgemeester zal daar van voorzitter zijn. Er zullen vier raadsleden worden benoemd, evenwel in een volgende vergadering, daar de vergadering van gisteravond onvol tallig was. Beeld Besloten werd dat aan beeldhouwer Pieter d'Hont opdracht kan worden gegeven tot het vervaardigen van een beeld, voorstellend een schoolgaand meisje, anno 1966. Als plaats is ge dacht het plantsoen aan de Mare- laan, nabij de Marijkelaan. Ten behoeve van de reconstructie van het tweede gedeelte van de De- kempenaerstraat werd een strook grond aangekocht vóór perceel nr. 71. Vervolgens werd besloten tot aankoop van enkele percelen land, gelegen in de Morsebelpolder ter grootte van 6.06.80 ha. Voor het plaatsen van lichtwegwij - zers werd een krediet beschikbaar ge steld van f 7500. Salarissen Bfj het vaststellen van salarismaat regelen voor het gemeentepersoneel ontstond een discussie of men moet doorgaan met procentuële verhogin gen voor hoger en lager betaalden. Een dergelfjke discussie mag wel interessant zijn, doch heeft weinig nut, daat dit een landspolitieke zaak is. Na een aantal comptabillteitsbe- sluiten was de rondvraag aan de orde. Mevr. Gouverneur vroeg aandacht voor de vuilnismanden langs de weg en meende dat deze onvoldoende zichtbaarw aren, daat het vuil naast de manden op de weg ligt. Ter sprake werd gebracht waarom de ijsbaan niet onder water stond toen de vorst intrad. Wethouder Van der Voet zette uiteen dat dit technisch niet moge lijk was. Overigens zullen andere voorzieningen moeten worden getrof fen dat het terrein van de ijsbaan ongeschikt is. De wethouder is van plan een proef te nemen met bespui ting van het terrein nabij de Voscuyl, waardoor een goede baan kan ont staan. LEIDERDORP „Het omgaan met zieken" V« or de N C.V.B. In Leiderdorp heefi de heer A. Spaargaren een le zing gehouden over „Het omgaan met zieken". Hij stelde, dat geest en llthaam niet ie scheiden zijn. Span ningen kunnen de gezondheid scha den. Aan de hand van eigen ervarin gen vertelde de heer Spaargaren hoe beiangrijk het was voor de zieke be zoek te ontvangen. Daarnaast gaf hij richtlijnen hoe een bezoek aan een zieke te brengen Men moet vooral weten te luisteren. De presidente, mevrouw J. Bleich- rodt-Richter deelde vervolgens me de, dat de eerstvolgende vergade ring op 8 februari zal worden ge houden. In het bestuur zijn vaca tures, waarvoor de dames Nuis en Van der Kwaak kandidaat werden gesteld. De yrouwenwereldgebedsdag zal worden gevierd op vrijdag 10 fe bruari in de gereformeerde kerk. Medim-he diensten Leiderdorp Dokter H. Bakema, Hooldstraat 2, Leiderdorp, tel. 24328; zuster V. d. Holst, H. Rijn dijk 200, Hazerswoude, tel. 01714- 25 C. CRgstgeest Dokter Van Wal- cliren, tel. 52130. Voorschoten Dokter S. v. d. Kc-oij, J. W. Frisolaan 5. tel. 2527; tandarts T. R. Sprey Voorstraat 36; 'melden 9.30 uur); Apotheken: Voor schotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; wijkverpleging: Gezond heidscentrum. Wijngaardenlaan, tel. 2177. Warmond Dokter Bots, Voor hout, tel. 02532-7393; zuster Meijs- sen. Jac. v. Beyerenweg 1, Voorhout, tel. 02532-7796. Wassenaar Dokter J A. Römer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501 en dok ter K. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2io0, Apotheek: Langstraat 86, tel. 2141; tandartsendienst: van 18.00 18 30 uur, J. H. Stork. Stoeplaan 6, tel. 9508. f Beursoverzicht Kalme markt Amsterdam, 20 januari. De beurs heeft vandaag afscheid van deze week genomen met een kal me handel, mede doordat het buiten land vrijwel verstek liet gaan In de internationale waarden. De stem ming was door elkaar prijshoudend. Kon. Olie was een kleinigheid lager op f 126,80, doch Philips lag gevraagd op f78,60. Unilever en Aku gaven weinig verandering te zien op resp. f89,70 en f52,60. Hoogovens werd on veranderd op 269 geadviiseerd. Het publiek hield zich grotendeels afzij dig, mede in verband met het nade rende weekeinde. Van Wall Street ging geen enkele stimulans uit. De markt aldaar heeft ook gisteren de winstnemingen goed kunnen verwer ken met ruime handel. Aan het slot bleek dat de koersschade beperkt was. De Nederlandse fondsen sloten er wat verdeeld met geringe afwij kingen. Later zakte Philips in tot f77.80 door lokale wkisbnemingen. Kon. Olie daalde tot 1126,20. Van de scheepviaaa-twaairden on derging Van Nievelt een koersreactie door winstnemingen na de vaste stemming voor dit fonds gedurende de vorige beursdagen. Kon. Boot daarentegen gaf een licht koersher- stel te zien. De cultures lagen er wat verlaten bij met geringe koersver schillen. In de staatsfondsenmarkt ging het, vooral bij de opening, weer levendig toe. Menige post van f 100.000 in de nieuwste 7% lening ging in andere banden over op 102}g (102fi>. Later werd nog 1027» gedaan. De 6%% le ning BNG is niet officieel op 100' verhandeld. De uitglftekoers was 98(4%. Volgens de beurs bedraagt de toewijzing van deze lening 3% met f 1000. In de lokale afdelingen werden aan delen De Wereldhaven iets hoger ge adviseerd. Dit op de hoge winst over het afgelopen boekjaar alsmede een voorstel tot een onveranderd divi dend van 20%. Van der Grinten was hoger op de dividendverhoging tot 20% (18%). Homburg echter was zeer gevoelig lager. Hier moet reke ning worden gehouden met een divi dendverlaging (v. j. 18%). De winst over 1966 van Homburg is belang rijk lager dan die over 1965. Brouwe rij d'Oranjeboom lag zeer gunstig in de markt op het onveranderde divi dend van 14% plus 10% in Agio-aan delen. Ook HBU was wederom ge- ZOETERWOUDE Raadsagenda De gemeenteraad van Zoeterwou- de zal woensdag, 25 januari om 8 uur in vergadering bijeenkomen ter behandeling van de volgende agen dapunten: voorstel van burgemeester en wethouders tot wijziging van de lgesverordening alsvoren tot het ga randeren van de betaling van ren te en aflossing van woningen ten behoeve van de bevordering van het eigen woningbazdt; tot vaststel ling van een instructie bouw- en van burgemeester en wethouders j tot toepassing van artikel 55 quater van de Lager-onderwijswet voor 1967 cot vaststelling van het bedrag per leerling voor 1967 voor de bijzonde re lagere scholen, (art. 101 L.O. wet); tot vaststelling van het rente percentage voor het grondbedrijf voor 1967; behandeling begrotingen dienstjaar 1967; begrotingswijziging. De opstelling van Warmunda I luidt: A. v. Kampen, E. M. v. Noord, H. Vergeer, J. v. Grieken, Th. v. Rijn, R. Ciere, J. Mulder, H. Ritaen, K. Kivits, M. Tijsen. W. Mesker Cz. Vrijdag 20 januari 1967 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen Ned. '66-1 Ned. '66-2/7 Ned. 1966 6Vi Ned 1965-1 5%... Ned 1965-11 5%. Ned 1964-1 5% Ned. 1964 Ned. 1958 4% Ned 1959 4% Ned. 1960-1 4%... Ned. 1960-11 4(4 Ned. 1959 4% Ned. 1960 4(4 Ned 1961 4(4 Ned. 1963-1 4(4... Ned. 1962 4 Ned Staf. '47 3(4 Ned. '53-I-II 3(4 Ned 1948 3(4 Ned. 1950-I-II 3(4 Ned. 1954-I-II 3(4 Ned 1955-1 3% Ned. 1955-11 3(4 Ned 1937 3 Ned. Grooth '46 3 Ned Dol.lng *47 3 Ned. inv. ecrt. 3 Indië ^-A 3 87» 4 88 85% 78% x 77 (4 x 83,7, 77 (4x 81% 83 A Bank, en kredietwezen Ned. wonbl. '57 6 97(4 N. wonbl. '58- '59 86% Ned wonbl '60 4(4 87% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber HVA-Myen Ver. AKU Deli Mij cert. Hoogovens cert Philips Unilever cert. Dordtse Petr Kon Petr Holl Am. Lijn Java China Pak KLM Kon Ned St.boot Kon Paket Mij Stoomv Mi) Ned Niev Goudr cert V Ommeren cert Rott Lloyd N Scheepv Unie 126.80 101 (4 160(4 126.40 101% 160% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam '47 3(4 87 Bankwezen Bank N.G '65-1 6 96% 96(4 idem '65-11 6 96% 96 idem '65- 6% 94% 94(4 idem '65-n 5% 94% 94% idem '65 5% 92 92% idem '65 5% 92% 92% idem '64 5(4 90% 90% idem '58 6 90 90 idem '64-1 6 88% 88% ld N WB *54 4 90% 90% ld Rentespbr '52 167 %b 170 idem ld f 500 '57 152 153 VERKLARING DER TEKENS Gedaan en bledeD Gedaan en laten Bieden 1 Premieleningen 75b 77b 78(4 73(4 72% 73% 72% 86 H Alkmaar 1958 2% A'dam 1953 3 A'dam 1951-1 2% A'darr 1956-1 2(4 A'dam '56-11 2% A'dam '56-m 2% A'dam 1959 2%.. Breda 1954 2(4... Dordrecht '56 2% Eindh 1954 2% Enschede '54 2% 's-Gr.h 52-1 2% 's-Grl) *52-11 2% R'dam 1952-1 2% 85% 86', R'dam 1952-11 2(4 85 86% R'dam 1957 2% 88% 89 Utrecht 1952 2% 98% Z.-Holl 1957 2(4 89ft 90 Z.-Holl 1959 2% 93% Industriële obligaties Phil, dlr-lng. '51 4 84 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f 50.— 165.50 165.50 Nefo f 50 75.— 75.— Robeco 198.70 198.50 Unitas f 50.— 394.— 395 V. Bez V 1845 1 50 Europa I 10 pb Alg Bank Ned. Amro f 20.— Cultuurbank H B. Unie eert. N. Midd.st. Bank R.V.S. eert Industriële ondernemingen 93.50 53.90 93.50 5440 94.50 Albert Heijn 775 770x Berkel's Patent 197 193 81 82 Calvé Delft eert 638% 641% Dikkers en Co 110 111 304% 304 Van Gelder Pap 83 84% Kon N Grofsm 820 82 De Gruyter pr b 124 122% Holl. Constructie '286 72.60 Ing B Bouwnljv 128% 271 272 v K en Begeer 106 106 K Zout Ketjen 494 497 Leidse Wolsp 320 Muller en Co NJ 295 295 Ned Kabelfabr 230% 230 Philips perf 34.90 34 50 Rijn-Schelde 172 173 EMS 66 50 64 EMS '66 aand 34 32 Ver Mach.fabr 133 133% V Touwfabr c.v.a 231 Vihamy 147 142 Walvisvaart 208 213 Wernlnk'8 Beton 143 143 W'ton F'oord Br 162 163 V Wijk en H'ga 87 87 64 64b Mijnbouw en petroleum Billiton 2e rubr 450 450 Kon Petr (f 20) 126.60 126.40 Amerikaanse fondsen Canadian Pac R 60 Intern Nickel 92(4 Anaconda 89% Bethlehem Stee] Cities Service Gen Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un States Steel ex dividend Ex claim Laten 35(4 47(4 74(4 45%

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13