Joris Ivens gaat tweede film over Vietnam maken CAMERA ALS WAPEN. AUTOMOBIELBEDRIJF .RIJNLAND' N.V. Nieuwe omroepwet door Kamer aanvaard Dr. van der Marei aanvaardde gewoon lectoraat TH-Twente LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 (Van onze Parijse correspondent) Sedert drie jaar woont de wereldberoemde filmer en Neder lands cineast no. 1 Joris Ivens nu vast in Parijs. Zijn vierkamer- flat (waarvan één vertrek helemaal rood is geschilderd) is gelegen op de hoogste etage van een oeroud huis in een oer oude straat. De kunstenaar zal binnenkort de zeven kruisjes bereiken, maar met zijn kop vol dik grijs haar, zijn sterke ge stel en vooral zijn ongebluste wilskracht, zal men moeilijk van hem kunnen zeggen dat zijn brede schouders onder de last der jaren gebukt zouden gaan. „Mijn terrein is de wijde wereld. Dat Joris Ivens in Parijs is neer gestreken, wil hij zelf zeker niet verklaren uit het feit dat hij zich nu wat vervreemd zou voelen van zyn vaderland. Helemaal niet. Je ziet aan mijn boekenkast dat ik me nog steeds vinnig blijf interesseren voor de ontwikkelingen in Holland. Mijn werkterrein is echter de wijde we reld, en Parijs is dan wat centraler gelegen. Ook de evolutie op Neder lands filmgebied blijf ik volgen op de voet. Dat Holland nu een hele school van uitstekende documen taire-filmers bezit met mensen als Fernhout, Van der Horst, Haanstra en Vrijman beschouw ik als een soort persoonlijke voldoening. Maar ik geloof bovendien, dat met een Nicolai van der Heyde, een Frans Weisz en een Pim die la Panra nu voor 't eerst óók een generatie van speelfilmers is opgestaan, die voor ons land een reële kans op de in ternationale markt heeft geopend. ,Un printemps en Holland" van Van der Heyde, nadert nu heel dicht het niveau, vindt Ivens, waarop een speelfilm op de wereld markt rendabel wordt. Hoe 't komt dat hijzelf nooit een speelfilm heeft gemaakt? Niet helemaal waar, corrigeert Ivens. Heel vroeg heb ik met Jef Last, mijn oude vriend, de film „Branding" gedraaid, en veel kor ter geleden maakte ik met de be treurde Gerard Philipe „Tijl Uilen spiegel". Niettemin ben ik natuur lijk toch vooral wel een documen- tarist. Reporter Bliksemschicht Zijn verdere projecten? Een grote film die door Eras mus' „Lof der zotheid" zal worden geïnspireerd. Ik verkeer ruog volop in strijd met de materie of beter met mijn eigen gedachten, en veel moet je er dus nog maar niet over vragen. Wèl weet ik, dat ik voor deze film actualiteitenfragmenten zal gebruiken, en ook parodistische scènes wil opnemen waarvoor ik acteurs engageer. Maar voor de restIk weet 't nog niet De gelukkigste momenten in mijn leven zijn, zoals voor iedere artiest trouwens, wanneer je plotseling zelf. in een soort bliksemschicht, voelt en ziet hoe de vormgeving zich gaat ontwikkelen Hoe zo'n film zich langzaam uit het geboor testadium bevrijdt. Toch heeft u ook wel commer ciële opdrachten aanvaard. Waar liggen voor u, als communist, dan de criteria? Ja, ik heb films over Parijs en over Rotterdam gedraaid, en in zeker opzicht voel ik zulk werk als een concessie. Omdat ik dan niet vecht voor een doel, waarvan ik de verwezenlijking wil helpen ver haasten. In ieder geval beding ik tevoren een complete vrijheid. In Rotterdam heb ik me over die vrij heid zeker niet te beklagen gehad. Zijn opdrachtgevers zullen van hun kant, die voldoening vermoe delijk wel kunnen onderschrijven. Opdrachten waarbij Joris Ivens zich gemakkelijk in zijn regisseurs- Wereldomroep op de EXPO'67 Meer dan zeventig Canadese ra diostations zullen tijdens de wereld tentoonstelling die op 28 april In Montreal wordt geopend, een weke lijkse Nederlandse nieuwsbrief uit zenden. Het Initiatief tot deze Expo- „newsletter", waarin gebeurtenficssen in en rond het Nederlandse pavil joen de revue passeren, is genomen door Radio Nederland Wereldomroep, d:e ook anderszins een belang rijk aandeel in de Nederlandse in zending heeft. De Wereldomroep komt o.m. met een speciale documentaire over het Deltaplan. Onderdeel van het Expo- programma is voorts een serie mu ziekprogramma's die in het culturele centrum van het Nederlands pavil joen kunnen worden beluisterd. Naar aanleiding van verscheidene, wisselende exposities die in het Ne derlandse paviljoen worden gehouden, zal de Wereldomroep programma's uirzenden die een introductie vor men tot bijvoorbeeld een tentoonstel ling over onze grafische industrie, religieuze kunst enz. Zo een intro ductie wordt eveneens gegeven voor het optreden van 't Amsterdams con certgebouworkest op 17, 18 en 19 mei in de grote Concert-hal van Mon treal. De negenduizend beschik bare plaatsen zijn reeds voor het grootste deel verkocht. Ter gelegenheid van de Nederland se dag op 18 mei zendt Radio Ne derland een programma uit onder de titel „A day in Holland". stoel zou mogen installeren om ook verder over alle overige technische faciliteiten die zich dromen laten te kunnen beschikken, worden hem bij de vleet aangeboden. Maar Ivens prefereert niettemin opnieuw in een oude jeep te stap pen om met twee of drie mede werkers en een camera de grimmi ge bergen en de rokende ruïnes der Vietnamese steden te doorkrui sen ,,Een studie benauwt me geen scenario kan op tegen het le ven zelfen wanneer je je came ra nu eenmaal als een wapen han teert, dan heb je niet meer het recht te deserteren ADVERTENTIE Een kwestie van landsaard? Om dat de Hollander eerder beschou wend dan dramatiserend zou zyn ingesteld? Misschien, antwoordt hij aar zelend. Maar een documentaire is voor mij toch veel meer dan enkel filmische registratie. Ik heb me al tijd sterk gedreven gevoeld voor de grote problemen van de tijd. De sociale spanningen en veldsla gen waaruit, voor de tweede oorlog, mijn film over de Belgische mijn-; werkers in de Borinage, ontstond. De voortdurende strijd der onder drukte volken voor hun vrijheid die in mijn Indonesië-film wordt beschreven, die intussen in Neder land verboden werd. Een cineast van politieke documentaires is een reporter. Maar een goede reporter is voor alles ook een kunstenaar. Je moet door een onderwerp ge grepen worden. Momenteel heeft Vietnam mij in zijn greep. Vorig jaar draaide ik in dat land een film waarvan nu vijf en zestig ko pieën circuleren. In Italië wordt mijn Vietnamrelaas in de straten vertoond. Ik heb zelf meegemaakt, hoe honderden Italianen een stort regen trotseerden om die film, voor de tweede maal te kunnen zien. En op zulke momenten voel-" je dan, dat je als cineast voor de Vietna- mezen toch ook nog wat meer kan doen dan enkel je handtekening onder een petitionnement te zet- I ten. Nee, gemakkelijk zijn de arbeids omstandigheden daar in Vietnam niet. Vorig jaar heb ik heel Noord- Vietnam tot aam d ezeventiiende pa rallel doorkruist, en ook het eerste bombardement van de Amerikanen meegemaakt. Mijn ploeg bestond uit drie man en met onze camera's hebben we ook al het filmmate riaal zef moeten mèenemen. Ge luid hebben we niets eens kunnen opnemen, bij gebrek aan materiaal. Comfortabel is dat werk natuur lijk niet nu heeft Ho Tsji- minh me uitgenodigd me te belas ten met de opleiding van jonge Vietnamese cineasten. Interessant natuurlijk. Maar tevoren weet ik toch al weer dat mijn vingers zul len jeuken om ook zelf weer in het werk te duiken. Er zal dus ze ker wel een tweede-Vietnam-film door mij worden gedraaid. Als geëngageerd cineast van com munistische huize zelf noemt hij zioh liever marxist is Joris Ivens helemaal niet zo bang voor het woor.l propaganda. Wat is propaganda? Wat is objectiviteit? Neem dit concrete voorbeeld. In Vietnam zijn de Ame rikanen de agressors. Bewust en in stinctief stel ik me dan op aan de kant van de wederpartij, de Viet- namezen. En dan mag jij desnoods best zeggen dat ik propaganda be drijf. Ik vind eerder, dat ik mijn gevoel van solidariteit en verbon denheid moet omzetten In daden. Wist U dert FORD een ruime comfortabele middenklasse auto 1 evert vanaf f 5850, Wist U dat FORD 18 verschillende modellen personen wagens fabriceert tussen f 5850,en f 8500, Wist U dat FORD door de enorme omzet van zijn produkten U minimale service- en onderhoudskosten berekend? Wist U, dat door de grote vraag naar FORD-automo- bielen de inruil-waarde zo hoog blijft? Neem eens vrijblijvend een steekproef bij LAMMENSCHANSPLEIN 6 - LEIDEN 01710—42451 of 30325 Omstreden auteursrecht-artikel met 73 tegen 56 aangenomen (Van onze parlementaire redactie) De omroepwet is gistermiddag met 91 tegen 38 stemmen door de Tweede Kamer aangenomen. Voor het ontwerp stemden de fracties van de KVP, de ARP, de PvdA en drie leden van de CHU. De tegenstemmen waren afkomstig van de PSP, de CPN, de VVD, de SGP, de GPV, de Boeren, ex-boer P. Voogd, de KVP-er Moorman en negen leden van de CHU. Het omstreden artikel over het auteursrecht voor de programma bladen van de omroepverenigingen kreeg een meerderheid van 73 tegen 56 stemmen. Voor het artikel stem den de ARP en de meerderheid van de fracties van de KVP. de PvdA en de CHU. Ertegen stemden de WD, de CPN, de PSP, de SGP, het GPV, de Boeren, 17 KVP-ers, drie socialisten, negen chrlstelijk-histori- schen en ex-boer Voogd. Verworpen Tevoren had de Kamer een libera le motie met 88 tegen 39 stemmen verworpen, waarin wordt gezegd dat de overheid niet het reoht heeft het karakter van de omroepbladen te Fysica bij lage temperaturen Met een openbare les over „Enige aspecten van het natuurkundig on derzoek bij lage temperaturen" aan vaardde dr. L. C. van der Marei hedenmiddag het ambt van gewoon lector in de afdeling elektrotechniek van de Technische Hogeschool Twen te. Dr. v. d. Marei werd geboren in Katwijk, doorliep de middelbare school te Leiden en studeerde in de Sleutelstad waar hij nadien als leraar werkzaam was en van 1948 tot 1963 als wetenschappelijk hoofd ambtenaar verbonden was aan het Kamerlingh Onnes Laboratorium. Hij promoveerde in 1958 bij prof. Gorter. Hij is voorts conrector ge weest van het Chr. Lyceum te Delft en wetenschappelijk hoofdmedewer ker voor technische natuurkunde aan de TH te Delft. Nederlandse bijdragen Veel aandacht besteedde dr. v. d. Marei in zijn openbare les aan het werk dat door een aantal grote Ne derlandse natuurkundigen vanaf on geveer 1896 tot nu toe werd ver richt. Eerst werd aangegeven hoe Lorentz, dankzij een beroemd gewor den experiment van Zeeman tot de overtuiging van het bestaan van net elektron is gekomen. Een aantal eigenschappen van vaste stof fen. waarbij elektronen een belang rijke rol spelen, is afhankelijk van de temperatuur. Het temperatuurbe- grip kwam daarom vrij uitvoerig aan de orde. terwijl daarnaast een overzicht werd gegeven van de ge schiedenis van het bereiken van la ge, zeer lage en extreem lage tem peraturen. Drie hoogtepunten in deze geschie denis zijn: het j'aar 1908- toen Ka" meriingh Onnes voor 't eerst helium vloeibaar maakte en toen een tem peratuur van minus 272 graden Cel sius of wel 1 graad boven het absolute nulpunt Cl graad Keivin) kon bereiken; het jaar 1933, toen, eveneens te Leiden, een magnetisch zout met behulp van een sterk mag netisch veld tot een temperatuur van 0,003 graad boven het absolute nulpunt werd gekoeld; en de periode na 1956, toen men te Oxford, Leu ven en Delft erin slaagde atoom kernen te koelen tot ongeveer één miljoenste graad boven het absolute nulpunt. Speciale aandacht werd besteed aan het gedrag van een magnetisch zout bij lage temperaturen in een veranderd magnetisch veld. Op dit gebied is in Nederland pionierswerk verricht. Een diepgaande experi mentele en theoretische studie over de opbouw van de magnetisatie in zo'n veranderend veld heeft tot be langrijke ontdekkingen aanleiding gegeven. Het onderzoek van het elektrisch geleidingsvermogen van metalen heeft geleid tot de ontdekking in 1911 van de supergeleiding. Dit houdt in dat de elektrische weerstand van een groot aantal metalen en legeringen bij lage temperaturen volkomen ver dwenen is. Dit verschijnsel heeft de laatste jaren belangrijke toepas singsgebieden gevonden; zo is men erin geslaagd bijzonder sterke mag neetvelden te produceren met spoe len die van supergeleidend draad zijn gemaakt. Deze „supergeleidende magneten" zijn veel goedkoper dan de conventionele magneten, het be nodigd vermogen is er een fractie van en daarnaast zijn ze veel lich ter in gewicht. Een nadeel is ech ter, dat de supergeleidende magneet moet worden gekoeld met vloeibaar helium. In het slot v&n de les werd aangegeven hoe sterk het gebruik hiervan, vooral in Amerika, in de laatste jaren is gestegen. Zo is on langs door een enkele Amerikaanse firma de 300ste machine, met behulp waarvan helium vloeibaar wordt ge maakt, afgeleverd, terwijl slechts een kleine 20 jaar geleden met de pro- duktie werd begonnen. De fysica en de techniek van de lage temperatu ren vertonen grote perspectieven. bepalen. De voorstanders waren be halve de VVD een deel van de CHU, zeven KVP'ers, twee pascifisten, de SGP, een socialist en ex-boer Voogd. De motie richt zich tegen het wets artikel, waarin wordt bepaald dat de programma-bladen niet het karakter mogen krijgen van een familieblad. In feite richt dit artikel zich tegen bladen als dat van Televizier. De door de anti-revolutionairen en socialisten voorgestelde motie, waarin wordt voorgesteld de radio-reclame ln blokken uit te zenden, werd ingetrok ken, omdat de minister naar de me ning van de indieners voldoende toe zeggingen had gedaan. De liberale motie, waarin de rege ring wordt gevraagd Teleac een eigen zendvergunning te geven werd verworpen. Alleen de WD en de Boeren waren ervoor. Minister Klom- pé verklaarde gisteren dat over dit onderwerp overleg gaande is. Preventieve controle Het amendement-Voogd over de j j preventieve controle op films die voor de tv worden vertoond, werd verwor pen met 63 tegen 76 stemmen. De meeste fracties stemden verdeeld. De situatie blijft zoals zij is: films die zijn afgekeurd voor vertoning in de bioscopen mogen ook niet via de te levisie worden vertoond. Het amendement-Schakel, waarin wordt voorgesteld het gezamenlijk programma in de radio te brengen op minimaal vijftien procent van de totale zendtijd werd aangenomen met de stemmen van de VVD, de PSP, de CPN, de Boeren, de SGP en een stem van de CHU tegen. Dooi de aanvaarding van een ander amen dement van de afgevaardigde Scha kel zal de Nederlandse Omroepstich- ting zelf binnen de door de wet aan gegeven grenzen, de omvang van het gezamenlijk programma kunnen vaststellen. NEDERLAND 1 NCRV 6.45 uur Voor de kleuters: Pipo de clown 6.50 Journaal 7.00 uur De verrekijker, internationaal jeugd journaal 7.10 Van gewest tot gewest 7.30 uur Mensen ln de sport 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Attentie, actualiteiten 8.45 uur Het kwartet Ad van den Hoed 9.00 uur Oorlog en vrede (tweede deel) 10.20 uur De pianiste Betsy Dornay-Culp 10.45 uur NTS-journaal 10.50 uur Pauze 11.00 uur Geprogrammeerde instructie (15) 11.30 uur Sluiting NEDERLAND 2 VARA 8.00 uur Nieuws in het kort 8.05 uur Mogul, mannen op zoek naar olie en 8.55 uur Achter het nieuws 9.20 uur Coronation Street 9.45 uur Avontuur, bezoek by de Apa Tanis i 10.15 uur NTS-journaal 10.30 Dichterbij, ditmaal over „naastenliefd 11.00 uur Sluiting I UIT HET RADIOPROGRAMMA! Hilversum 2 8.35 uur 11.25 uur Signaal, eigentijdse muziek ew gisteren Oltmans reportage over Indonesië U zult zich de gretigheid kunnen voorstellen, waarmee wij gisteravond naar het NTS- programma „Orde Baroe" van Willem Oltanans hebben geke ken. U kent de voorgeschiede nis: in Indonesië brak het pro ces tegen Soebandrio aan, Ca- rel Enkelaar di,e de NTS-actua- liteiten beheert, besloot de jour nalist Oltmans met een came raploeg naai- Indonesië te stu ren, in de kennelijke verwach ting, dat Oltmans wel kans zou zien de hoogste functionarissen te interviewen, omdat 14j in dertijd ook de man was geweest, die als een soort koerier van de Tsaar bemiddeld had tussen Soekarno en de groep Rij kens in de Nieuw-Guinea-tljd. Olt mans kreeg geen toegang tot het Soebandrio-proces, het NTS-journaail putte uit de film beelden, die het buitenland stuurde. Oltmans kwam toch terug met vrij veel materiaal, dat ook een interview met Soekarno bevatte en het eerste interview door Soeharto ooit aan de televisie toegestaan. Helaas zagen enkele gereputeerde televisiemensen, na gevraagd te zijn van het ma teriaal een documentaire te ma ken, daarvan af omdat er, huns inziens, geen beginnen aan was. Tenslotte werd dit werk op ge dragen aan Vincent Monniken dam. Hij heeft er zich slim van gekweten. Kennelijk had Olt mans weinig bruikbaar materi aal mee terug genomen, maar wat dan wel bruikbaar was, heeft hij in stukjes geknipt, waarna hij de tussenliggende gedeelten heeft opgevuld met her en der verzameld filmmate riaal. Het interview met Soe karno had niet veel om het lijf gehad (diens Nederlands is overigens nog steeds bewonde- maar de onlangs vrijgelaten journalist MocLtar Loebis bleek voldoende verteld te hebben om als hoofdpersoon te kunnen dienen (we zagen hem een stuk of zeven keer te rug). Verder kregen we Soe karno een keer of drie te zien, generaal -majoor Machmoed en kele malen, de voormalige on derminister van onderwijs idem dito, ook Mohammed Hatta en vertegenwoordigers van de stu dentenorganisatie Kami, maar het zei toch allemaal niet zo veel. In ieder geval waren deze interviews minder interessant dan die we van „Brandpunt" en .Attentie" te zien hebben ge kregen. Erich Kastner Op Nederland n konden we kijken naar het. werk van Erich Kastner, in de serie randfiguren van Ernst van Altena, die een constant hoog niveau hand haafde. De belangwekkendheid van een aflevering staat en valt natuurlijk met de belang wekkendheid van de behandelde figuur. Wat dat betreft leek Kastner een van de minst in teressante in de rij. Hy mag dan een randf iguur zijn geweest, hij heeft zich toch zelden zo cödht bij de rand gewaagd, dat hij in de afgrond dreigde te val len. Wij misten de kwaliteit van zijn voorgangers in de reeks. Dat lag niet aan de vertalingen, ook niet aan de presentatie (al waren wjj het niet steeds eens met Kitty Jansen), maar aan Kastner zelf, die minder be langrijk is dan een Tucholsky en een Ringelnatz. Na de Duit ser Kastner kregen we nog de Amerikaan Menuhin (als inlei der), de Nederlandse pianist Wayenberg en de Chinese bas Yi-Kwel Zee te horen in een voornaam muziekprogramma. Play-back in optima forma, zo te zien in kleuren opgenomen en dus over twee jaar nog bruikbaar als het eenmaal zo ver is. IIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIllllllllUllllllliiili Sex is overal' JANUARI Hilversum 1. 402 m AVRO: 18.00 Nws. 18 15 Radio- Journaal. 18.20 Kaarten op talel. Uitz. van de Katholieke Volkspartij. 18.30 Stereo: Metropole ork. 18.55 Gespro- keu brief. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Klass. en mod. lied. (gr.). IKOR: 19.30 Gezeggen, gezegde, gezag: onder mijning en handhaving van gezag in kerk en theologie. AVRO: '20.00 Nws. 20.05 Stereo: Omroepork en solist: mod. en klass. muz. 21.15 Meneer Hu- go. hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Radio journaal. 22.55 Stereo: Dlscotarla. 23.55 tot 24.00 Nws. Hilversum 2, 298 m NCRV: 18.10 Sportrubriek. 18.30 Halte: progr. voor twintigers. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Stereo: klass. gram muz. 19.45 Ot") de man af. praatje 19.50 Licht pl.progr. 20.10 De familie Leenhouts. hoorspel. 20.35 Samen uit - Samen tnuls, gev. progr. 22.00 Lichte gram- muz 22.15 Wijd als de wereld: lnter- r.ationale oriëntatie in kerk. zending w (Van onze A'damse correspondent) De „Nationale federatie voor de geestelijke volksgezondheid" heeft in samenwerking met de ministeries van Defensie en Sociale Zaken en Volksgezondheid Kees Brusse een drie kwartier lange film „Sex is overal" laten vervaardigen. De film is bedoeld om als hulp middel te dienen bij de vorming op sexueel gebied van de oudere jeugd. Hij zal alleen in besloten kring wor den vertoond, waarna naar aanlei ding van de film gediscussieerd kan worden. De sexualiteit wordt in de film speels behandeld aan de hand I Nederlandse Omroepstichting. Het van gesprekken, zoals in „Mensen j amendement inzake de vergoeding van morgen". Een en ander wordt voor omroepverenigingen met een gelardeerd met onder meer dansen eigen studio werd ingetrokken, om- van Helen Le Clerq en haar beat- j dat overleg over deze kwestie gaande girls. 1 is. oecumene. 22.30 Nws 22.40 Boek bpspr. 22.45 Kerkorgelconcert: oude er mod. muz. 23.25 Signaal: muziek van i Journaal eigen tijd (opn.). 23.55—24.00 Nws. VOOR VRIJDAG 20 JANUARI Hilversum 1. 402 ni VARA: 7.00 Nws. en ochtendgvi It-.®, ma werd taet een ruime meerderheid d'/vo^pag'gp«£>™ r? 'rondgaat aanvaard. Samenwerking wordt hier .zicht.) VPRO: 7.55 Deze dag VARA: 2140 Voor de vuist weg NTS: 22 45 voorgeschreven „indien zulks zinvol l8!80 N™s 810 Llc^" sram.muz 9.00 tot 22.50 Journaal 0 Klnss kamprmuz (OSSO «tO Wn,t»pct 1 en mogelijk is Het rooms-rode amendement over de samenwerking tussen de omroe- j pen en de NOS bij de samenstelling j van het gezamenlijk program- 1 8 10 Gew. muz. (gr.). 8.30 Nws. 8 32 Stereo: Lichte gram.muz. 9 00 Voor de zieken. 9.35 Stereo: Klass. ork.muz. (gr.) 10.30 Morgendienst. 1100 Lichte gram.muz. 12 L7 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.40 Variant: act. rep. en lichte muz. 13.30 Instr. trio: lichte kamermuz. 14.05 Schoolradio. 14.25 Symfonie ork. van Londen (ste reo): Mod muz. (gr.) 15.10 Voordr. mod muz. 17.00 Klanken uit Zuld- Amorlka. 17.30 Ned. mil. ork. (opn). Hilversum 3. FM en 240 ni nVRO: 9.00 Nws. 9 02 Act 9.05 Vro lijk pl.progr. 10.00 Nws, 10.02 Arbelda vitaminen (gr). <1100 Nws.) VPRO: 12.00 Nws 12 02 Bultenl persoverzicht. 12.03 Een uurtje Frans. 13.00 Nws. 13.02 Bultenl. persovenz. 13.05 gev pl. progr. 14.00 Nws 14.02 Bultenl pers- overz 14 05 2x Top 10 Avro: 15 00 Nws. 15.02 Licht muz.progr. 16.00 Nws. 16.02 Oude platen 16.3 Lichte pl - pjogr 17.00 Nws 17.02 Act. 17.05 tot 18.00 Pop-party. Nederland 1 NTS NOT: 1045—12.00 Schooltelc- visie. NTS: 18 45 Plpo dc Clown 18 50 Journaal STER 18.55 Reclame. AVRO: 19.00 I*he Thunderblrds iv- f.ïm 19.50 Popeye, tekenfilm. STER: 1956 Reclame. NTS 20.00 Journaal en weeroverz STER 20.15 Reclame AVRO: 20.20 Avro's Televizier met Wllleke. dochter De poging van de liberaal Van Dijk om de regionale omroepen de status van omroepverenigingen te geven faalde. Zijn voorstel kreeg slechts de steun van de liberalen, de Boeren en twee PSP'ers. De bedoe ling van dit amendement was de re gionale omroepen nauwer te betrek ken by de werkzaamheden van de Klass kamermuz. <9.359.40 Waterst.i 1000 Schoolradio. 10.20 Licht gram. muz 11.00 Nws 11.02 Voor de vrouw. .vVrtO: 11.30 Klass gram.muz 12.00 Licht ork. 12.27 Med. t.bv. land- en tuinb. 12.30 Overheldsvoorl.: Uit/,, voor «Je landb. 12.40 Sportparade. 13,00 Nws. 13.10 Radiojournaal. 13.30 Stereo: Klass. planomuz. 14.00 Stemmen die gelden: gram pl. met 14 15 Bij de lijd progr VPRO: 15 30 Thuis. 10.02 Mod. en klass. muz. door Radlo- phllharmonlsch ork en soliste 16.45 Pas en plano: volkslied. 17.00 Voor de Jeugd 17.25 Muzikale aanwinsten iste- gesproken woord. bij de thee. gev. Thuis. 16.00 Nws. Nederland NTS: 20.00 Journaal STER: 20.01 Reclame. KRO 20.05 Me lodie zoekt stem: liederen uit de perio de rond de eeuwwisseling (ca. 19001. 20.30 Neem liever de actuele dor 21.00 Bonanza: Western 21.50 Onze man ln Washington. STER: 22.10 Re clame. NTS: 22.15 Journaal. 22.20 Pau ze. 22.3023 0 Teleac: Kernfysica Het Nederlandse UEFA-jeugd- elftal heeft woensdagavond in het Hilversum i. 298 111 I Goffertstadion te Nijmegen met 2—1 NCRV: 7.00 Nws en hem sos-ber gewonnen van NEC. lelde: ln dr 7 10 Dagopening. 7.15 Stereo: Lichte divi«i* Rn t h h org.muz 7.30 Nws 7.32 Stereo: Amuse- eerSie divisie. By de rust had het 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws.UEFA-elftal een 0—1 voorsprong.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5