Vakcentrales vragen gesprek met regering Acht kunstmanen door één raket gelanceerd Strijd in China nog lang niet beslecht Uproer 111 onaantastbaarheid j officiële spreekbuizen van 1 a 11 van r.-k. seloof" Alkmaarse gevangenis H A A G S I AGENDA1 PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 19 JANUARI 1967 Bestrijding iverkloosheid op korte termijn nodig Het overlegorgaan van de drie vakcentrales, dat gisteravond in Utrecht een speciale vergadering heeft gehouden over de werkgelegen heidsproblemen, heeft de ministers en staatssecretarissen van Economi sche- en Sociale Zaken telegrafisch gevraagd om een onderhoud op zeer korte termijn. Het overlegorgaan wil in deze bespreking ook ten overstaan van de regering uiting geven aan zijn grote verontrusting over de snel le styging van de werkloosheid. Het wil een aantal suggesties doen voor verdere maatregelen, die naar het oordeel van de vakbeweging, met spoed moeten worden getroffen. Hoe wel de vakcentrales waardering heb ben voor de door de regering aan gekondigde maatregelen ter stimule ring van de werkgelegenheid in be paalde delen van het land, menen zij namelyk dat deze maatregelen op korte termyn te weinig effect sorte ren. De maatregelen kunnen van be tekenis zyn voor een verdere ontwik keling van de betrokken gebieden, maar de vakcentrales staan op het standpunt, dat zy niet meer zijn dan een eerste aanzet tot een bredere Per kano naar gemeenteraad (Van onze Bossche correspondent De 51-jarige heer C. de Jonge uit de Brabantse Biesbosch- gemeente Maden/Drimmelen, die tot raadslid van deze gemeente werd geinstaleerd in verband met een tussentijdse vacature, is waarschijnlijk het enige raadslid in Nederland dat gebruik moet maken van een kano om raads vergaderingen bij te wonen. In verband met de wisselende diepte van het water de Biesbosch is een zogenaamd vloedbos kan hij geen vaartuig met grote diepgang gebruiken en daarom legt hij het traject tus sen zijn, op een eiland gelegen, boerderij en het „vasteland'' per kano aj. Een niet ongevaarlijk karwij in de verraderlijke kreken van de donkere Biesbosch. Het nieuwe raadslid, door de noodzaak gedwongen een ervaren kanovaardertilt niet zo zwaar aan zijn ruim een kwartier du de structurele proble men. Volgens het overlegorgaan be horen daarnaast in veel ruimere ma te dan tot nu toe gelden beschikbaar te worden gesteld voor de uitvoering van openbare werken, waarvoor de plannen al klaar liggen, of op zeer korte termijn kunnen worden vol tooid. Daarbij denkt het overlegor gaan met name aan de aanleg van wegen, de bouw van scholen, gym nastieklokalen, dorpshuizen, zwem baden, ontsluiting van recreatieter reinen en dergeiyke. Op deze wyze, aldus de drie vakcentrales, wordt niet alleen directe werkgelegenheid ge schapen, maar wordt tevens een be gin gemaakt met een verdere ont sluiting van deze gebieden en een verbetering van het woon- en leef klimaat. Tegen stroom oproeien Het weekblad „Kerk en Wereld" heeft met ingang van 1967 de vry- zinnige ondertitel weggelaten. Die ondertitel luidde: „Officieel orgaan van de Vereniging van Vryzinnig Hervormden in Nederland". Sinds 1960 verloor het weekblad veel abonnees. Jaarlyks liep het abonnementental met ongeveer 1.000 terug. „Wy waren een Jaar geleden by na bezweken", zo schrijft de re dactie in het eerste nummer van 1967. Vorig jaar zou, aldus deelt het weekblad mee, een kentering zyn op getreden. Enkele duizenden nieuwe abonnees meldden zich aan. De redactie van het weekblad schryft in het nieuwe nummer, j waarin de vryzinnige herkomst in de kop is weggevallen, dat „Kerk en Wereld' een hervormd kerkblad wil zyn, dat in dienst staat van kerk en geloof en dat het geredigeerd zal worden vanuit een onafhankeiyke moderne mentaliteit. In hetzelfde artikel worden de lezers opgeroepen tot een bewuste ge loofshouding vanuit vryzinnig her vormde geest. „Wy vragen u om steun en begrip. Ook om volharding Het is niet een gemakkeiyke zaak om tegen de gaande kerkelyke stroom op te roeien. Voor militaire verbindingen zomer werkelijk in bedrijf worden genomen, nadat zy door en door zul- j len zijn beproefd. 9.15 i TRIANON: „Kiss the gLr them die", 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9 15 175: Dienstvergader ing i getuigen 7.25 uur nam Zaal Marar.athakerk (Lage Mors- weg): Vrouwenadviescommissie. Voor lichtingsbijeenkomst over „Goed Wo- Leids Zoldercabaret, 9 i Den Burcht: Beat-sociëteit „Pega- sus". Optreden van de „Outsiders" 8 I Kleine Burcht: Ver. „Onze Tuin", j Uitslag tuinwedstrijd, 8 uur nam. Koningskerk: Rullclub, 7.3010 uur Louise de Collgny-h.b.s.: Beroepen- voorlichting voor meisjes, 2 uur nam. Oud-Kath. kerk (Zw. singel 50): Ge- .Bastions van revisionisme' rend watertochtje naar het raad huis van Made. „Ik ben er al ja ren aan gewend", zo ivimpeld hij bezwaren van bezorgde plaatsge noten aj. De Verenigde Staten hebben gis teren met behulp van hun krach tigste militaire raket, een Tiitan III- C acht satellieten voor de militaire verbindingen in aparte banen om de aarde gebracht. De raket die van de basis Kaap Kennedy werd afgeschoten, werd eerst in een voorlopige baan ge bracht. Een uur later werd het ge vaarte naar een hoogte van 33.600 km gestuwd, waar zes uur na de lan cering in een elliptische baan boven de evenaar de aoht kunstmanen, die elk 40 kg wegen, successievelijk wer den afgeschoten. Sinds juni j.l. draaiden al zeven van dergelyke satellieten om de aar de. Deze worden reeds enkele maan den gebruikt voor het doorzenden van berichten via acht grondstations waarvan twee in Vietnam. Ook de nieuwe kunstmanen hebben ten doel de militaire verbindingen te verbe teren. Zy zullen echter pas in de „Geen toenadering ten koste van I gaat zonaer twyiei aoor. 11 (Van onze Alkmaarse correspondent) De Alkmaarse politie stelt een diep gaand onderzoek in naar een in cident dat zich naar pas nu be kend is geworden heeft afge speeld in de Alkmaarse strafge vangenis voor zware gevallen, „Schuittersw^"' genaamd. Toen daar op 7 januari 's avonds 40 gedeti neerden zich ophielden in de recreatiezaal, werd een van de twee bewakers van achter aange vallen en gekneveld, waarbij hem een prop in de mond werd gestopt. De andere bewaker kon de portier van de gevangenis alarmeren, waarna zij samen hun collega van zyn boeien bevrijdden, terwijl de andere gedetineerden zonder zulks te beletten lachend toekeken. Een der gedetineerden merkte daarby op. dat het een koud kunstje zou zyn geweest ook de tweede bewaker en de portier te overmeesteren en de benen te ne men. Over de motieven van de ge detineerden tast men nog in het duister en men vraagt zich af of het alleen maar een grapje was, of dat een proefballonnetje werd opgelaten. Feit is, dat eerder op de dag het vennoeden was ge rezen, dat er een ontvluchtingspo ging was benaamd. In verband was daarmee in het Alkmaarse po litiebureau een versterkte wacht stand gebracht moet worden met Paus Palus VI verklaarde gisteren er zich bewust van te zyn, dat het pausdom een grote hinderpaal is voor het bereiken van de eenheid onder de christenen. Hy vroeg echter de niet-katholieke christenen niet de paus te vrezen, die hy beschreef als „een autenthieke vertegenwoordiger van Christus". De paus zei diit in een rede op zyn wekeiyks audiëntie. „Wy weten dat ons apostolische ambt, dat in het centrum van de kerk is geplaatst, voor vrijwel alle van deze (afgescheiden) broeders één van de voornaamste hinderpalen is tot terugkeer tot de eenheid van de kerk, welke zo door Christus ge wenst wordt. Wy weten dat wy bui ten de r.-k. kerk vaak op velerlei wyze worden beschuldigd". De paus zei dat hy deze gelegen heid het begin van de jaariykse internationale gebedsweek voor de eenheid onder de christenen niet zou aangrijpen om zijn positie te rechtvaardigen: „Maar wy durven slechts aan alle afgescheiden broe ders van goede wil een goede wens sturen met een nederig en oprecht woord: weest niet bang voor hem, die weet hoe hy zich moet gedragen als authentiek vertegenwoordiger van Christus". De machtsstrijd in China schynt nog lang niet beslecht te zijn. Een week na het ultimatum van party - leider Mao aan de volgelingen van zijn rivaal, president Lioe, wijst alles er op dat de laatsten dit naast zich hebben neergelegd en dat de kreet van Mao dat hjj kan rekenen op de steun van het leger zijn tegenstan ders niet heeft geïntimideerd. Het persbureau Nieuw China (in handen van Mao-isten) spreekt nog altyd over de „bastions waarin het contra-revolutionaire revisionisme zich verschanst heeft" en het ont houdt zich er nog steeds van de defi nitieve overwinning op te eisen na de „jongste tegenaanval" van Mao's rivaal. De correspondent in Peking van het Japanse blad Joemioeri meldt dat de ergste onrust voorby schynt te zijn en dat de spanning in Sjanghai. Nanking, Peking en andere steden minder lijkt te worden. Maar de worsteling om de macht gaat zonder twyfel door. In Sjang- de Mao toe geven dat er stakingen en sabotage tegen Mao zijn geweest, heeft er alle schijn van dat de aanhangers van Lioe het plaatseiyke partij-apparaat stevig in hun greep hebben. Mao zal hier toch krachtig moeten optreden, gezien de grote economische functie van deze stad voor geheel China. Volgens het Pekingse Volksdagblad zijn twee dagbladen in Sjanghai door „revolutionairen" overgenomen. Het blad wil dat de leiding over de gehele pers in China in handen komt van „proletarische revolutionairen". „Laat Mao's denken alle bolwerken van de pers beheersen", aldus het blad. De correspondent van een Japans radio station meldt dat Rode Gardisten vier hogere scholen gisteren muurkranten hebben aangeplakt waarin president Lioe wordt verde digd en de leiders van Mao's zuive ring als „opportunisten" worden aan geklaagd. Een Japanse correspondent meldt uit Peking dat het hoofdstedeiyke revolutionaire bestuurscomlté" bly- kens aanplakbiljetten de leiding op zich heeft genomen van het plaatse- lyke party comité en gemeentediens ten onder toezicht heeft gesteld van „Mao-isten". In arrest De tweede zoon van president Lioe van China, Lioe, is vanmorgen ge arresteerd. zo staat volgens een Ja panse correspondent te lezen op een aanplakbiljet in Peking. De arrestatie zou zyn verricht door „de strijd- eeniheid 916 van het korps revolutio naire rebellen" van de zevende ma chinefabriek. Lioe is aan de politie overgedragen. De echtgenote van Mao had hem „een corrupt element, dat geheime betrekkingen met het buitenland heeft onderhouden" genoemd. je Willy Brandt en echtgenote op de dansvloer tijdens het pers- en tv-bal in Berlijn, het hoogtepunt van het uitgaansseizoen aldaar. S ieraden sm okkel Justitie vraagt uitlevering van kunstschilder De Amsterdamse officier van Jus titie, mr. W. Tonckens. zal uitleve ring vragen van de kunstschilder uit de hoofdstad die op het ogenblik in Londen gevangen zit op verdenking van smokkel van honderden horlo ges en sieraden met een waarde van ruim honderdduizend gulden. Zoals bekend is inmiddels komen vast te staan, dat tenminste een deel van de kostbaarheden afkomstig is van de inbraak, die in de nacht van 10 op 11 januari by de juweliers zaak Regli in de Kalverstraat werd gepleegd. Voorts wordt de kunstschil der ervan verdacht vorige maand be trokken te zyn geweest bij de in braak by een groothandel in uur werken op het Jan Willem Brouwers- plein in Amsterdam, waar voor ca f 15.000 aan horloges werd ont vreemd. Kerkeliik Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Hoomsterzwaag (Fr. (toez.) G. G. S. v. Hoogstraten te Hoogeeand. Bedankt voor Hendrik Ido Ambacht (vac. P. H. de Pree) (toez.) J. N. de Ruiter te Beekberg. GEREF. KERKEN Beroepen te Augustimusga c.a. G. de Ruiter pred. bij de Chr. Refor med Church te Sydney, Australië te Ter Apel H. Kievit te Westerlee (Gr.). Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit ,,'t Venster", ,,'t Geheim van f 265,30". Stadsgehoorzaal (foyer): Ned. Chr. els Ver. Filmavond over Israël, 8 uur witten van Meerkerk, 9 uur voorm. Luth. kerk: Gebedsweek, 7.30 uur Hogewoerd 175: Dienstlezing, 8 uur Rapenburg 10: Tienersociëteit ,.'t toefje": Feest van de Rapenburg clochards. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Cabaret Tour de Chant met Ramses Shaffy en Lles- beth List. 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Openbare lezing Oude Rijn 5: Gem. Experimenteel kerkewerk herv. gem. o.l.v. dr. P. L. Schoonheim, 10.4" clëtelten, MAANDAG StadsgehoorzaalJubileumconcert bedsweek (oecumenische Jeugddienst), Vola Filmavond Ned. Gasunie, 8 uur nam. Ch. de Bourbomhof: Electronlcaclub „De Detector", 7.30 9.30 Geb. Chr. Sociale Belangen: Leid se Chr, Besturenbond. Spr. dhr. L. de Graaf over „De ziekenfondsen en so ciale problemen". 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting 7 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): K. en O. filmlezing prof. dr. F. VPs over Japan 8 uur nam. Vredeskerk: Gebedsweek, 7.30 uui Oegstgeest (Rijnlands Lyceum) Aanvang K. en O.-cursus „Ruimte vaart" oJ.v. F. P. Israel, 8 uur nam Dagelijks 7 en 9.15 uur, 's middags 2 3 en 4 uur huwelijk Prinses Margriet (zondags ook om 5 uur). LIDO: „Gescheurd gordijn", 1' Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX: „Een pistool voor Ringo", 14 J Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „The pawnbroker", 18 Jr De paus waarschuwde dat toenade ring tot de afgescheiden broeders niet ten koste mag gaan van de on aantastbaarheid van het rooms-ka- thoiieke geloof en van de kerkelijke discipline, of zich mag uiten in goed kope kritiek op r.-k. zaken. De paus zei dat de toenadering tot geconsigneerd. Toen er 's avonds enkele agen ten rond „Schutterswei" surveil leerden werden zy plotseling om singeld door tien bewakers van de gevangenis, diie dachten met ontsnapte gedetineerden te doen te hebben. Het onderzoek naar het gebeurde in de gevangenis wordt bemoeiiykt door het feit, dat de gevangenbewaarder, die overvallen werd niet weet welke gedetineerde hem overviel en knevelde. Hy heeft de man niet gezien, zodat er moeiiyk een strafvervolging kan worden ingesteld. „grote eerbied en begrip voor de kelyke christelijke waarden welke zij (de afgescheiden broeres) bezitten en met het verlangen om van hen het goede en ware te leren, dat zjj ons kunnen geven De vraag mag worden gesteld of de bewaking van de gevangenen in „Schutterswei", waarvan velen we gens een ernstig misdryf gedeti neerd zyn, wel voldoende zouden plannen bestaan Kassenoproer gesmoord In de gevangenis van San Quentin in Ca ll fomië is gisteren een botsing tus sen tweeduizend blanke en negerge vangenen op het laatste ogenblik ver- ydt-.ld. De gedetineerden werden te ruggeleid naar bun cellen nadat be wakers veertig waarschuwingsscho- .vn hadden gelost, waarby negen ge detineerden wedden gewond. De blan ke gedetineerden zyn a! enkele da- Er j gen opstandig nadat zondag een van tydens een demonstratie van BINNENLAND Vlaardingen in de stank Vlaar- dingen is gistermiddag getroffen door een vreseiyke stank, welke door verscheidene mensen zo ondraagiyk werd, dat zy onwel werden. Vele meldingen kwamen zowel bij G.G.D. als by de politie binnen. De stank werd veroorzaakt door de fabriek van chemische produkten atn de Vondeiingenplaat, waar men bezig was tetra hydro thefeen te fa briceren, welke stof nodig is voor het odoriseren van aardgas. Er schijnt een verstopping in de buizen geko men te zijn, zodat deze stof kon ont snappen. De mist en de lage lucht waren er oorzaak van dat deze stof fen naar Vlaardingen waaiden. On- midaellyk is men met de fabricage gestopt. De stof is niet schadeiyk voor de gezondheid. Overgangsregeling by N.S. De directie van de Nederlandse Spoor wegen heeft aan de personeelsraad van de N.S. een overgangsregeling ter bespreking voorgelegd voor oude re personeelsleden, die de dupe zou den kunnen worden van de gevolgen van de pas in de Tweede Kamer aanvaarde nieuwe spoorwegpensioen- wel, Daaruit verdwynt de reeds ruim 20 jaar bestaande mogeiykheid tot vervroegde pensionering op 60-jarige leeftyd. Scholierenverkiezingen Tegely- j kertyd met de tweedekamerverkie zingen op 15 februari nemen meer dan 100.000 Nederlandse scholieren in de leeftyd van 15 tot en met 20 jaar deel aan wamaakverkiezingen. Evenals in 1963 wordt deze scholie- re.iverkiezlng georganiseerd door de redactie van de schoolbladen „Re flector", „Blik-opener" en „Antenne". Kiesgerechtigden zyn alle leerlingen f»an scholen voor voortgezet onder- wys, die niet meer leerplichtig en nog niet kiesgerechtigd zyn volgens de wet. De belangstelling op de scho len is groot. Tot aan de vooravond van de sluitingsdag voor inschryving hebben 871 scholen een aanvraag in gediend tot toezending van 118.941 stembiljetten. Korhoenders Het Goois natuur reservaat neemt geen halve maatre gelen om de verdwynlng van de prachtige korhoenders uit de Gooise natuur te voorkomen. Het ziet zich genoodzaakt voor het behoud van MET EEN ENKEL WOORD deze vogels die nauwelijks meer gelegenheid kregen om hun natuur- lyke driften uit te leven een paar lvctaren van de heide tussen Hilver sum en Laren met behulp van een pLastering voor de wandelaars en hun viervoeters ontoegankelyk te maken. Het betreft hier de Hoofd- balsplaats waar de korhoenders dus voortaan ongestoord zullen kunnen balderen. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlyk ter post moet zyn bezorgd, 3taan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argen tinië: „Zaanland" (25/1); Australië: Pita" (24/1); Canada: „Lord Viking" '25/1); Chili: „Ares" (24/1); Ned. Antillen: „Kreon" (24/1); Nieuw- Zeeland: „Main Lloyd" (23/1); Su riname: „Socrates" (24/1); Verenig de Staten van Amerika: „Staten dam" (23/1), „Schiedyk" (25/1), „American Rover" (27/1); Z.-Afrika I V/ëgi kend was met de gevolgen van lsd, zou dit kunnen neerkomen op dood slag of erger', aldus lykschouwer Mime. Mijnongeluk: 19 doden Een ont ploffing in een kolennujn by Grey- mouth in Nieuw-Zeeland heeft van ochtend ana vermoedelyk negentien my nwerkers het leven gekost. Het is het ergste mijnongeluk in Nieuw- Zeeland sinds 1914, toen te Huntly by Auckland 52 mynwerkers de dood vonden. ASTRA: Wassenaar: Vrijdag 8 u, J terdag 7 en 9.15 uur „Het zwaard vd eroveraar" 14 Jaar. Zondag 7 TENTOONSTELLINGEN AcademiegebouwTen toonstelling hildenjen. etsen en tekeningen nil Theo Daanien. Maandag t/m vrij<y i zondags 1317 Volkenfcund! panse pre Dagelijks 10 - 17 Steenstraat 1Dag 10-17 lags 13-17 uur Rllksm\i3eu leT natuurwetenschappen de geschieden issenaar (Kunstzaal Heuff)Tk stelling van schilderijen va in Overveldt en ceramiek v Zaalberg. Werkd. 105 uur; bove' dien dinsdagavond 810 uur (t/m februari). Avond- en nachtdienst der apothefa Geopend voor spoedeisende gevalle apotheek^ D. C. Kok, Rapenburg otheek R. van Breest Smalle: burg te Leiderdorp en Apotheek Voa schoten zijn de gehele week geoper Teekelndedienst der hulsartsen terdagmorgen vóór 12 uu i men de eigen huisarts, zaterdagmiddag 12 uu voor spoedgevallen doktertë foon 2 2 2 2 2. geen gehoor van uw huisarts specialist (of diens waarnemers) l op dokterstelefoon 22222. (Van donderdag 19 Januari t woensdag 25 Januari) DONDERDAG 19 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 mir, Nlei Rotterdams Toneel; „Wie kan 'er tra heren dienen?". e Comedle: „School i ZATERDAG 21 JANUARI Dlllgenjtla. 20.15 uur, De Nieuwe E medie: „Mama, kijk, zonder handei Kurzaal20.15 uur. Het Concerto bouworkest. ZONDAG 22 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Ha sche Comedle: „Lied in de schei ring". Circustheater, 20.00 uur: Tour Chant mm.v. Ramses Shaffy en LI beth List. MAANDAG 23 JANUARI Kon. Schouwburg. 20.15 uur, Hai sche Comedle: „Tussen paard en DINSDAG 24 JANUARI Dlligentla, 20.30 uur, Ellen Mac G lavry. fluit; Jaap Splgt, claveoimlx WOENSDAG 25 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, N Rotterdams Toneel„Arsenicum ei de kant". zoek aan Thailand brengt, is be- nuemd tot eredoctor in de politieke wetenschappen aan de Thammasat universiteit in Bangkok. (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika Vaal" (22/1), „Annenkerk" (25/1). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpaketten geven de postkantoren. BUITENLAND Gescheiden Tenminste 644 jon- i stelletjes, die graag willen trou- kunnen de grote stap niet doen de Berlynse prikkeldraadversperring tussen West en Oost-Duitsland, zo heeft de West- duitse minister voor zaken betref fende geheel Duitsland, Wehner, gis teren in de bondsdag meegedeeld. Ondraaglijke last De Britse minister van Defensie Healey deelde gisteren mee dat Engeland sinds 1958 975 miljoen pond sterling (byna 10 miljard gulden) heeft uitgegeven aan zyn strijdkrachten in West- Duitsland. Hij noemde deze finan ciële last ondraagiyk In antwoord op nieuwe kritiek van socialistische j Brandt naar Washington West- Duitslands minister van Buitenland se Zaken, Brandt, zal op 8 februari in Washington overleg plegen met zyn Amerikaanse collega Rusk, heeft een woordvoerder van State Departement bekendgemaakt. Brandt zal verder op r februari in New York een rede houden en op 10 februari in Chicago. Spaans protest Spanje heeft opnieuw bij Engeland geprotesteerd tegen het schenden van zyn lucht ruim boven Gibraltar. Het acht de door Engeland genoemde redenen, het voor militaire doeleinden ge bruikte vliegveld op deze basis, niet bevredigend. Spanje, dat Gibraltar als behorende tot zyn grondgebied opeist, heeft al verscheidene malen |by Engeland geprotesteerd. Arrestatie In Kongo.De voor malige minister van Posteryen en telecommunicatie van Kongo-Kins- jaca, Bertin Mwamba, is wegens ver duistering gearresteerd, zo is officieel meegedeeld. Mwamba wordt ervan oeschuldigd zich tussen november 1965 en zyn ontslag by de kabinets wisseling vam vorig jaar december 86 miljoen Kongolese franc (ongeveer 2 miljoen gulden) te hebben toege- eigend. Experimentele trein Een expe rimentele trein van ie Franse spcor wegen heeft het 581 kilometer lange 'legen zwaarlijvigheid Vieren- twintig vooraanstaande Britse art- tralect "tt^sen Parijs 'en Bordeaux pp' Jementsleden over de kosten het Britse Rynleger, zei Healey dat West-Duitsland 300 miljoen pond (3 mnjard gulden) heeft betaald als ge- deelteiyke tegemoetkoming in deze kosten. sen en geleerden hebben een actie ingeluid tegen de zwaarlyvigheid, waaraan 27 miljoen mensen in En geland ïyden. Ze hebben de oprich ting bekend gemaakt van een „Brits Genootschap tegen de corpulentie", ■aarlijvigheid als ziekte erkend De initiatiefnemer dr. Paul Gevolg van lsd Een twintigjari ge Londense arbeider die leed aan de gevolgen van het slikken van lsd, Is op het dak van een kerk geklom men heeft zich daar uitgekleed en is naar beneden gesprongen, zo is gis- j hoofd te kunnen biedei teren in de Engelse hoofdstad mee- j nomische teruggang. Het zou gedeeld. De jongeman, had het mid- '-oornemen liggen belangryke Leix>n zei: „Wy weten, dat tenminste de helft van de bevolking van En geland te veel weegt, en by enkele autoriteiten bestaat het vermoeden, dat dit van wel twee-derden van de bevolking gezegd kan worden". Bezuiniging in België De Bel gische regering heeft het voonnemen om met bezuinigingen en nieuwe be lastingen te komen teneinde het de eco- afgelegd met een gemiddelde snel heid van meer dan 163 kilometer per uur. Dit is een record voor deze lyn. Met ingang van de zomerdienst zul len de Franse spoorwegen dit jaar tussen Parijs en Toulouse een der gelijke snelle trein laten lopen, die deze afstand binnen zes uur zal over bruggen. Chinees protest tisch-China heeft ee; dia ingediend waarii dat Indiase troepen Communis- protest by In- wordt beweerd 1966 73 maal invallen hebben gedaan over de In- disch-Chinese grens. Ook werd be- w< erd dat Indiase vliegtuigen in het zelfde jaar 71 maal het Chinese luchtruim zyn binnengedrongen, co- Gevaarlijk dadelsap Vyftien het personen, onder wie drie kinderen, de Pakistaanse stad Naogaon del gekregen toen hy met een meisje men te investeren in streken die lovei leden i naar een club in de Engelse hoefd- worden getroffen door de crisis in de sap. Dertien personen stad ging. „Als deze jongedame be- kolenmynen en in de staalindustrie. I ziekenhuis opgenomen Bob Bouber. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: The Cincinnati kid, 18 J. Asta; Agent 077 operatie Marokl Bijou: Morgan, a suitable case treatment, 18 j. Camera: Merlin de tovenaar, a.l. Cineac: 20 minuten kleuren: Het welijk van Prinses Margriet, al. City; The bridge on the river Kv Vlva Maria 14 J. boetej1*"' Du Midi: De spion Hollywood: Jerry Cotton beuikt het Odeon; The professionals, 14 J. tv- Spy with my fac is bang voor Vtrgi 18 j. Seinpost: Zorba de Griek, Olympia: The spy with my face, 1! PassageWie Woolf, 18 j. Rex: Ik e Roxy: King Kong, 14 j Studio de Luxe: Les bonnes 18 J West-End: ThumderbaM, 14 J. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam gel bew Den Helder geh bew Ypenburg licht bew Vlissingen onbewolkt Eelde trei. bew D» Bilt geh bew. Twente geh. bew. Z -Limburg half bew. Helsinki geh new Stockholm sneeuw Luxemburg onbe^ Parijs zwaai Bordeaux swaar Grenoble orbev Nice regen Berlijn zwa^-r Wenen Innsbruck Athene

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2