Incidenten bij bezoek van Von Kielmansegg Zieke was niet thuis: ontslag op staande voet NAVO OFFICIEREN IN LIMBURG Zeven studenten gearresteerd RAUWE HOEST? ABDIJSIROOP! R. J. van cle Graaf f: uitnemend fysicus met uitvindersnatuur „Soekarno dient te worden verwijderd" H A A G S i AGENDA LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 18 JANUARI B(J het eerste officiële bezoek van hoge NAVO-offlcleren aan Limburg hebben zich enkele incidenten voor gedaan. De Maastrichtse politie ar resteerde zeven leden van de Am sterdamse vereniging van vooruitstre vende studenten „Perikles". De Maastrichtse provoleider, crs. Mol (psycholoog, 32 jaar, gehuwd, vader van twee kinderen) drong door tot een bijeenkomst van NAVO-chefs met journalisten en wist door een verrassende manoeuvre iedereen een tegen generaal Von Kielmansegg ge richt pamflet in de handen te drukken. Dat laatste gebeurde in de officiersmess van de Tapijnkazerne in Maastricht, waarheen de contact bijeenkomst met persvertegenwoordi gers op het laatste moment werd verlegd. Daar waren naast Af cent commandant generaal Von Kiel mansegg, ook NAVO-opperbevelheb- ber, generaal Lyman Lemnitzer, en andere hoge militairen aanwezig. Drs. Mol was daar ongemerkt ook binnengekomen. Hij richtte zich plotseling in het Duits tot generaal Von Kielmansegg en vroeg of deze antwoord kon geven op een vraag, die via aanplakbiljetten in de stad tot hem was gericht. De generaal begreep er niets van. Toen greep de provo in zyn tasje en stopte de ver bouwereerde NAVO-officier een pam flet in handen. In een oogwenk was hy ook de andere pamfletten kwijt, waarin melding wordt gemaakt van de in het rapport van dr. A. Kamins- ki genoemde „oorlogsmisdaden". Het incident betekende het einde van een nauwelijks op gang gekomen persgesprek. Drs. Mol werd voor zyn optreden geen strobreed in de weg gelegd, vyf Amsterdamse studenten tussen 19 en 23 jaar werden aangehouden, toen ze bij aankomst van de militai re NAVO-kolonne by het provincie huis in de Maastrichtse Bouillon straat pamfletten verspreidden. „De jongelui werden gehoord en verbaliseerd wegens het uiten van beledigingen. Generaal Von Kiel mansegg kan natuuriyk een klacht Indienen. Als hy slim is, begint hy daar echter niet aan", zei hoofdin specteur J. Kraaij, van de Maas trichtse politie gisteravond. De stu denten zijn later vrygelaten „Ik kon zw niet langer dan zes uur vasthou den". Toen generaal Lemnitzer Maas tricht verliet werd er weer geschol den door jongelui. De politie greep in. Eén jongeman liet zich gewillig meevoeren. Een andere, die licht ver zet bood. werd door acht agenten hardhandig in een politie-auto ge stopt. ADVERTENTIE Als andere middelen falen, neem dan het middel waarop zelden vergeefs een beroep gedaan is, ABDIJSIROOP s werelds beste hoestsiroop. Doopsgezinde kerk: Dr. Van Voorthuyzenschool Hogewoerd 175: Film: Nieuwe i reld Maatschappij 7.30 uur nam. T Hooigracht '24: Ja ar verg. LeidBei peranto-vereniging, 8 uur nam. T Lusthoflaan 4: Installatie schei hoofd H. Warnar, 8 uur nam. [i Rapenburg 61: Aanvang K. rursus over persvoorlichting, Hogewoerd 175: Dlenstvergad® an Jehovah's getuigen 7.26 i Zaal Marar.athakerk (Lage M weg): Vrouwenadviescommissie. Vi lichtingsbijeenkomst over „Goed De opperbevelhebber van de j NAVOde Amerikaanse generaal j Lemnitzer flinks) heeft gisteren een bezoek gébracht aan het1 Af cent-hoofdkwartier in Bruns- f sum. Het kwam daarbij tot de- I monstraties tegen de persoon van generaal Von Kielmansegg (mid den). De Britse generaal Walker (rechts) is belast met de coördi natie van de verhuizing. Veel contacten inet Nederland De fysicus prof. R. J. van de Graaff, wiens overiyden op 65-jari- ge leeftyd wy gisteren in het kort konden berichten was in de hele we reld bekend als de ontdekker van de elektrostatische generator voor het produceren van hoge geiykspannin- gen (de Van de Graaff-generator). Prof. van de Graaff, die direc teur was van de research-afdeling van de High Voltage Engineering Corporation in Burlington (Mass. USA), ontving vorig jaar tydens het 66ste lustrum van de Utrechtse ryks- universiteit een eredoctoraat. De eerste mededeling over een 1.5 miljoen volt generator van prof. Van de Graaff dateert van 10 september 1931. De ontdekking van de elek trostatische generator valt ongeveer samen met die van het cyclotron door Lawrence, die hiervoor een No belprijs kreeg .Belde versnellers heb ben een enorme invloed gehad op de ontwikkeling niet alleen van de kernfysica, maar ook van vele ver wante wetenschappen. Uit het cy clotron ontstond door evolutie van het synchro-cyclotron en het syn- chroton, de basis voor de huidige energie fysica. De rol van het cy clotron als producent van radioac tieve isotopen werd later In belang rijke mate overgenomen door de kernreactor. Op de elektrostatische generator steunt vrijwel de complete kern spec trometry. Vervolg van pag. 1 AANVALLEN OP CHINESE KOPSTUKKEN Behalve Tsjen-Ji is ook maar schalk Tsjoe Teh, de 80-jarige ver eerde veteraan van het Chinese le ger, voor de derde achtereenvolgen de dag door muurkranten van de Rode Garde gedoodverfd als „con tra-revolutionair en bourgeois-reac- tionair die president Lioe Sjao-tsji steunt", aldus de Japanse nieuws dienst Kijodo. Sinds 1927, toen Tsjoe zich by Mao aansloot en actief was in de gewapende revolutie die zij vanuit de bergen van Tsjingkans- jan uitvoerden, zou hij in zyn hart tegen Mao zyn geweest hoewel hy het liet voorkomen alsof hij met hem samenwerkte. Volgens Kyodo wijst deze laatste muurkrant er op dat de party de geschiedenis van het Chinese com munisme aan het herschryven is. Op weer andere plakkaten wordt Tang Ping-tsjoe, onlangs benoemd tot hoofdredacteur van het „Volks dagblad", een „politiek intrigant" en ondersteuner van de „bourgeois- reactionaire iyn" genoemd. In Slnklang, dicht bij de grens met de Sowjet-Unie, zijn leden van de Rode Garde in gevecht geraakt met aanhangers van de Chinese president Lioe Sjao-tsjl. Dit is floor Japanse journalisten in China mee gedeeld. Muurkranten in Peking melden, dat de regering een verbod op luxe goederen heeft ingesteld in de hoofd stad. Deze omvatten horloges, fietsen, radio's karpetten, wollen en leren- artikelen en sierraden. De communistisch-Chinese pre mier Tsjoe En -lal heeft intussen opdracht gegeven dat alle documen ten die zelfkritiek bevatten, moeten worden teruggestuurd aan personen die „ten onrechte zyn aangevallen" in de culturele revolutie, zo meldt het Tsjechoslowaakse persbureau CTK uit Peking. Deze maatregel is een duideiyke poging om de tegen stellingen tussen verschillende orga nisaties van de Rode Garde en de Chinese leiders te verkleinen Tsjoe zegt ook dat alle personen die ten onrechte zyn aangevallen excises moet worden aangeboden opdat zy weer aan de culturele revolutie zul len kunnen deelnemen. De affaire met „Tina Scarlett" voor de rechter De machines van de in 1960 bij Em merich in de Ryn gezonken nieu we Deense zee-veerboot Tina Scar lett werden by de sleepvaart van de Keulse werf naar Nederland on geoorloofd in werking gesteld. Dit heeft gisteren in het proces in Kleef een technische deskundige verklaard. De Tina Scarlett kwam op 7 ok tober 1960 in aanvaring met de Nederlandse tankboot „Diamant". Deze aanvaring leidde tot 'n ketting aanvaring waarbij in het geheel elf schepen betrokken waren, die in brand geraakten. Twee mensen von den de dood en 22 werden zwaarge wond. De schade liep in de miljoe- Terecht staan zes Duitsers en een Nederlander. Zij zouden door achteloosheid het ongeluk veroor zaakt hebben. De Nederlandse sleepbootkapi tein. die het algemeen toezicht had op de sleepvaart, verdedigde zyn op dracht, de machines van de „Tina Scarlett" aan te zetten. Daar door zou het roer van het schip beter gewerkt hebben. Naar zijn mening zou de aanvaring met de Diamant vermeden zyn als de bemanning van de Deense veerboot zyn teken opge volgd had om de motoren stil te zet ten en op achteruit over te schake len. Deze verklaring van de Nederlan der werd door een andere deskundi ge tegengesproken, die van mening was, dat de Tina Scarlett wegens de betrekkelyk hoge snelheid van 18 tot 22 kilometer per uur kort voor het ongeluk niet meer te stoppen was geweest. Ook de 400 pk van de achter de veerboot varende sleepboot zouden nietv oldoende geweest zyn, aldus deze deskundige. Voor het proces zyn vier deskundi gen en 94 getuign uit Duitsland, De nemarken en Nederland opgeroepen. Vele Portugezen verlaten Macao j Op advies van de autoriteiten in Macao zyn vele Portugese gezinnen uit deze Portugese kolonie naar j Hongkong vertrokken. Tussen het Portugese bestuur van Macao en de leiders van de Chinezen zouden moeiiykheden zyn gerezen. Het ad vies werd gegeven toen Peking-gezdn. de inwoners van Macao de Portu gese autoriteiten gewaarschuwd had den dat zy tot feller verzet zouden overgaan als de autoriteiten niet al le Chinese eisen in verband met de onlusten, die zich de vorige maand in de enclave hebben voorgedaan, zouden inwilligen. De Portugese autoriteiten zouden niet ingegaan zyn op de els van de Chinezen om te erkennen dat zy de „moordenaars" zyn geweest van de acht personen, die by deze onlusten om het leven kwamen. Op 13 decem ber maakte het Portugese bewind bekend dat het zes eisen, gesteld door vertegenwoordigers van de Chinese gemeenschap, ingewilligd had. De I toestand in Macao biyft gespannen. Fractieleider van Boerenpartij contra Haagse Raad van Arbeid (Van onze Haagse correspondent) De Haagse kantonrechter, mr. G. J. Blok. heeft gistermiddag opnieuw de partijen gehoord In de procedure, die drs. W. J. Haarman, fractieleider van de B.P. in de Haagse gemeen teraad en lid van provinciale staten van Zuid-Holland, heeft aangespan nen tegen de Raad van Arbeid In Den Haag. Drs. Haarman is op 5 mei van het vorig jaar op staande voet ontslag verleend als arbeidscontractant by de Raad van Arbeid. De heer Haar man vordert in de procedure nietig verklaring van dit ontslag en scha devergoeding. De heer Haarman ls wegens „drin gende redenen" ontslag gegeven. Deze „dringende redenen" zouden bestaan uit het feit, dat de heer Haarman zich verscheidene keren Haarman, die toen ziek was, niet thuis bleef maar een bezoek bracht aan zyn moeder, die in het zieken huis vertoefde. Drs. Haarman zou wegens reorganisatie van de dienst vrijwel zeker per 1 juni '66 eervol ontslag hebben gekregen. Tijdens de zitting, die gistermid dag aan deze affaire werd gewyd, constateerde de kantonrechter aan de hand van afgelegde verklaringen van beide partyen, dat de heer buitenshuis heeft begeven, hoewel hy ziek was. Zo heeft hy zich meer malen by de medisch adviseur van de Raad van Arbeid gemeld. „Als ik werkgever was zou ik zeggen: die man is helemaal niet ziek. want hy komt steeds weer vertellen dat hij ziek is", zei mr. Blok droogjes. De heer Haarman wees er hier- by evenwel op, dat hy zyn rechter arm in die dagen niet kon gebrui- ken. Dat maakte hem ongeschikt om zyn werk te doen by de Raad van Arbeid, maar het was geen aanlei ding voor hem thuis te biyven. Felheid „Ik begrijp de felheid van uw han- delwyze niet helemaal" zei de rech ter tegen de voorzitter van de Raad van Arbeid, mr G. A. A. M. Boot. Hy herinnerde eraan dat mr. Boot 's morgens de heer Haarman niet thuis heeft aangetroffen, terwyi hy ziek was. Hy ontbood vervolgens de heer Haarman 's middags om twee uur op zyn bureau. Toen de heer Haarman niet verscheen werd nog dezelfde middag een ontslagbrief verstuurd. Mr. Boot zei hierover o.a. dat deze gang van zaken „de druppel was die de emmer deed overlopen". Hy con stateerde. dat de heer Haarman nu niet een geliefde werknemer was. „Ik heb deze zaak zelf behandeld, om dat ik me persoonlyk verantwoorde lijk gevoelde voor zijn aanstelling in 1963" aldus mr. Boot. Op 10 februari zal nu nog een aantal stukken worden overgelegd, waaronder de arbeidsovereenkomst. Dan zal ook naar alle waarschyn- lykheid een datum voor het vonnis in deze zaak worden vastgesteld. sneller by uitstek geschikt voor pre- cisie-metingen. De elektrostatische versneller voor elektronen, een rönt- genbuis voor zeer hoge spanningen, werd van grote invloed op de medi cijnen (diagnostiek en therapie, ste rilisatie van instrumenten), op \ele technische wetenschappen (doorlich ting van grote gietstukken, sterilisa tie van voedingsmiddelen met te vens vele toepassingen in de biofysi ca, de biologie en de chemie. Prof. van de Graaff werd in 1901 in Alabama geboren. Hij is een af stammeling van de Zeeuwse familie Van de Graaff, die zich 200 jaar ge leden in de Verenigde Staten vestig de. Hy studeerde aan de universitei ten van Alabama en Oxford, waar hij van 1925 tot 1929 verbleef. Na twee jaar in Princeton te zyn ge weest, werd hy in 1931 benoemd bij het Massachusetts Institute of Technology eerste als research-mede- werker en later als hoogleraar (19341960). Hy ls de oprichter, di recteur en leider van de research afdeling van de High Voltage Engi neering Corporation in Burlington, een firma, die vrywel in een mono- politlepositie elektrostatische gene ratoren levert. Enige jaren geleden werd een dochteronderneming va: deze firma opgericht in Amersfoort. Prof. van de Graaff ontving i: 1937 de Elliot Cresson Medal va; het Franklin Institute, in 1937 de Naval Ordnance Development Award, in 1947 de Dubbel Medal de Engelse Physical Socity, in 1948 de Charles B. Dudley Medal van American Society for Testing Ma terials en in 1965 een eredoctoraat van de universiteit van de staat Flo rida. Vorig jaar werd hij eredoctor in Utrecht. Zijn contacten met Nederland en in het byzonder met Utrecht zyn ve le. Van de Graaff bezocht ons land vele malen. Het kernfysisch onder zoek met een elektrostatische ge- rator is by uitstek geconcentreerd in Utrecht. Volgens zyn collega's in Utrecht, is prof. van de Graaff het best te ka rakteriseren als een uitnemend fy sicus met een uitgesproken uitvin dersnatuur. Naast de uitvinding van „zyn" generator staan bijna alle be- langryke verbeteringen aan deze versneller, neergelegd in vele paten ten, op zyn naam. Aanval van legerblad: Een officieel blad van het Indonesische leger heeft giste ren geschreven dat, nu duide lijk blijkt dat president Soe- karno zich niet vrijwillig wil terugtrekken, het tijd wordt dat hij wordt verwijderd. In een hoofdartikel wordt de eis gesteld dat er snel volgens de wet tot actie wordt overgegaan. Dr. Soe- karno heeft bewezen een voortdurend gevaar te vormen voor de republiek de revolutie. De weigering vorige week om zyn politiek van het verle den uiteen te zetten Is het laatste bewys voor degenen die dachten dat hy zou toegeven dat zyn leiding grote schade aan het land heeft toege bracht. „De keuze is gemaakt. Het welzyn van honderd miljoen Indone siërs en de komende generaties in In donesië gaan boven het lot van een individu", aldus het blad, dat de me- i het Het blad schrijft dat president Soe- karno zyn functie hea£t misbruikt voor eigen machtswellust en ver werpt „zijn blinde atheïstische „isme" (marxisme)". Er moet echter voor zichtig worden opgetreden. Het volk moet worden afgehouden van wraak oefening op degenen die blindelings achter een fout aangelopen hebben, zegt het blad, blijkbaar zinspelend op de slachting die na de mislukte staatsgreep is aangericht. Generaal Soeharto wil, ondanks de massale kritiek op de president, dat het Volkscongres op constitutionele basis maatregelen tegen hem neemt. Het Volkscongres bespreekt op het ogenblik de weigering van de presi dent een verklaring af te leggen over zyn politiek die de weg had vrijge maakt voor een communistische staatsgreep. Malik MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Auto rechter terug De auto van mr. J. Heinz, een der vice-presiden ten van de Amsterdamse rechtbank, is terecht. De wagen, die gisternacht voor de woning van de rechter werd gestolen, is gistermiddag door de hoofdstedeiyke centrale recherche aangetroffen op de automarkt in Utrecht, waar hij juist was verhan deld. Ook de vermoedeiyke dief, een Amsterdammer, kon worden gearres teerd. De recherche verdacht hem al geruime tyd van diefstal van auto's van een bepaald merk. Hij zou zich daaraan in minstens 40 gevallen hebben schuldig gemaakt. Korter werken in Schyndel De directie van de kousen- en sokken- fabriek Jansen-De Wit in het Bra bantse Schyndel heeft voor 125 van haar 2100 werknemers werktydver- korting aangevraagd. Het gaat om 60 man in Geldrop en 65 man in Schyndel; voornameiyk werkzaam in de spinneryen, die voor de Til- burgse wollen-stof-industrie als toe- leveringsbedryven fungeren. Voorlo pig zullen de 125 man zes weken lang de helft van de normale werktijd werken. De werkloosheid-uitkering wordt door het bedryf aangevuld tot het normale loon BUITENLAND „Comandante Irma" aangehouden - Een 28-jarige blondine, die bekend stans als „comandante Irma" ls ge vangen genomen by een overval van Venezolaanse regeringstroepen op een schuilplaats van Castro-gezinde guer- rill&stryders, aldus meldt het dag blad El Nacional By de overval wer den ook een geheime radiozender als mede belaingryke documenten in be slag genomen. „Politiek apparaat" Het Ameri kaanse „Congres voor rassengeiyk- heid" (Core) heeft besloten ..de zwarte massa" te verenigen in een „politiek apparaat" om naar een s'emming en bloc bil de presidents verkiezingen van 1968 toe te werken. Dit deelde maandag de directeur van Core, Floyd Mokissick. op een pers conferentie mee. Hy ontkende dat een derde nationale politieke partij het doel was. Koude In Napels Napels wordt getroffen door ©en koudegolf. Het is er zo koud dat de fonteinen bevro ren zyn. Wolven zyn van de honger naar de laagvlakte gekomen en heb ben een twintigtal schapen verslon den. „Uranium-bruiloft" Het echt paar Poereliani in het Russische dis trict Lentechi in de Kaukasus heeft zy'n 80ste huweiyksverjaardag, zijn „uranium-bruiloft", gevierd, zo schrijft Moskowskaja Prawda. Vol gens het blad hebben Matado en Ta- rassa Poereliani genoeg nakomelin gen om een dorpje te bevolken, n.l. 76 kinderen, kleinkinderen, achter kleinkinderen en aohterachterklein- kinderen. Noodweer In de V.S. Het- mid den-noorden van de V.S. is gisteren geteisterd door een sneeuwstorm met windsnelheden tot 130 km per uur. Er ontstonden massale sneeuwvei- schuivingen, het zicht was tot nul gereduceerd. In Noord-Dakota. Min nesota. Wisconsin, Michigan en an dere staten stond het verkeer stil, scholen en zaken moesten worden ge sloten. Drie personen hebben in de storm het leven verloren. Vyfling in YVest-Dultsland Een 30-jarige vrouw heeft gisteren in de universiteitskliniek in Düsseldorf een vij fling ter wereld gebracht. He denochtend werd bekend dat een der kinderen is overleden. Leider van „Minutemen" veroordeeld Robert Depugh, leider van de uiterst, rechtse Amerikaanse organi satie. bekend onder de naam Minu temen, is in Kansas in de Ameri kaanse staat Missouri tot vier iaar gevangenisstraf veroordeeld wegens overtreding van de federale wet in zake het bezit en gebruik van vuur- Lelds Zoldercabaret Den Burcht: Beat-soclëteit „Pi us". Optreden van de „Outsider!1 Burcht: Ver. „Onze Tu Louise de Coligny-h.b.s Stadsgehoorzaal (foyer): Ned. Reis Ver. Filmavond over Israël. 8 ZATERDAG Ambachtsschool: Aanvang K. en cursus schilderen en witten oJ.\ D. van Meerkerk, 9 uur voorin. Luth. kerk: Gebedsweek, 7.30 Hogewoerd 175: Dienstlezlng, 8 Rapenburg 10Tlenersoclëtelt Roefje": Feest van de Ra Ohanrt met Ramses Shaffy Oude Rijn 8: Gem. voor oorsprot lijk christendom. Spr. evange'1_t v. d. Brugge, 7.30 uur nam. StadsgehoorzaalGespreksbljeenko Experimenteel kerkewerk hen-, g o.l.v. dr. P. L. Schoonheim, 10.48 tus 1 Spr. dhr. Diender, 10.3 ^apenburg 10: Open Huls Tlen« MAANDAG Stadsgehoorzaal: Jubileumoone Alma Materkoor, 8 uur nam. Lodewljkskerik Stteeuschuur bedsweek (oecumenische Jeugddlen De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, Adam Malik, heeft gisteren aan president Soekarno ge vraagd „zich van de fouten van het verleden te bevryden en indien nodig als president af te treden". Hij deed dit tijdens een plechtigheid op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het verzoek aan Soekarno zei hy te doen als vriend en kameraad, „als wapenbroeder voor tientallen jaren", opdat „wy u in de toekomst mis schien kunnen sparen". Minister Malik zei dat het Indo nesische volk zyn lot niet aan een man moet verbinden. De staat is er niet voor een enkeling maar voor het hele volk, zei hy. DINSDAG Academiegebouw: Tentoonstelling schilderijen, etsen en tekeningen Theo Daamen. Maandag t/m vri]( februari) Ambachtsschool (Haagweg)V< Filmavond Ned. Gasunie, 8 uur nam Oh. de BourbonhofEleotronlcad „De Detector", 7.30 9.30 uur ni Geb. Chr. Sociale Belangen: Lei Chr. Besturenbond. Spr. dhr. L. Graaf over „De ziekenfondsen en i ciale problemen". 8 uur nam. Stadhuis wachtkamer trouwen Zitting Bouwfonds Ned. Gemeen: Stadsgehoorzaal (foyer): K. en fllmlezing prof. dr. F. Vos over Jap VredeskerkGebedsweek, 7.30 i Oegstgeest (Rijnland® Lyceui invang K. en O.-cursus „Rulö iart" oJ.v. F. P. Israel, 8 uur ni BIOSCOPEN Studio: „The sandpiper", 18 Jt wapens. Een van zyn assistenten kreeg twee en een andere drie Jaar. De „Minutemen" zyn militaire anti communisten, die wapeais bezitten en een soort militaire opleiding krijgen. Ontploffing in goudmijn By een ontploffing in de Virginia goudmyn in Oranje Vrystaat zijn zeventien mijnwerkers om het leven gekomen. Adenauer naar Spanje Oud kanselier Adenauer zal in februari een bezoek brengen aan Spanje, op uitnodiging van de Spaanse minis ter van Voorlichting Iribarne. De 91-Jarige Adenauer wilde Spanje vo rig jaar al bezoeken, maar moest zyn reis toen afgelasten omdat hy ver kouden was. Verdacht van roofmoord 'In het centrum van Oslo zijn gisteravond een zestienjarige jongen en een vriendje van tien jaar gearresteerd op verdenking van roofmoord op de oom van de oudste Jongen in Rujkan op 200 km van de hoofdstad. Newyorkse doorgravers staken Nabestaanden van in New York over- ledenen hebben zelf graven voor hun doden moeten delven omdat de dood gravers in staking zijn. De Newyorkse gezondheidsfuncbionarissen maken zich zorg over de toestand daar de stoffelijke overschotten van onge veer 900 personen nog steeds niet aarde zijn besteld. De doodgravers van 39 kerkhoven zijn op 2 januari in staking gegaan voor hogere lonen. Op twintig andere begraafplaatsen wordt normaal gewerkt, maar slechts de helft van de 250 personen die gelijks in New York overiydt, wordt op tyd begraven. Juweliers doodgeschoten gangsters hebben gisteravond Rome twee juweliers, de gebroeders Menegazzo, 19 en 23 jaar oud, by een brutale overval doodgeschoten. Zy namen drie zakken mee vol ringen, armbanden en edelstenen, waarvan de juiste waarde nog niet vaststaat. Paspoorten ingetrokken Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft de paspoorten in getrokken van drie Amerikaanse vrouwen die onlangs zonder toestem-1 ming Noord-Vietnam hebben bezocht. Dagelijks 2.30. 7 i Luxor: „De stem van het wati a.l. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Operatie opium", 14 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zone 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De onoverwinnelijke gebri .14 Jaar. Dagelijks 1 ir; zondag 2.30. 4.4!. ders Maclste". 14 Jaar. Dagelijks 2 7 en 9.J- - en 9.15 Camera: „Een getrouwde vrou1 18 Jaar. Dagelijks 7 en 9.15 n: 's middags Huwelijk Prinses Margri TENTOONSTELLINGEN Dag 10-5 UUT: «f- 1-5 UU Legei ij? van zaterdag van 104 Rijksmuseum voor Volkenkun Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dagelijks II 17 uur; 's zondags 1317 uur (tol maart Kyösaï Dagelijks 10 - 17 's Zondags 13 17 uur Rliksinuseum voor Volkenku (Steenstra-at H Dag 10-17 u: ischappen- Dag dien dinsdagavond 810 uur (t/n Avond- en nachtdienst der apothel Geopend voor spoedeisende gevalt apotheek D. C. Kok. Rapenburg schoten zijn de gehele week geopei Weekeindedlei.st der huisartsen Zaterdagmorgen vóór 12 uur rsi spoedgevallen doktert* plege men de eLgen Na zaterdagmiddag 12 men voor spr foon 2 2 2 2 3. BU geen geh»< specialist (of dlen9 np doktercfelcfixin 22222 WOENSDAG 18 JANUARI Joseph's Place. 22.30 uur. Kabel Kuituur Komedie: „Gesnobd" Kurzaal, 20.15 uur: Het Resident! Orkest.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2