Wordt Thailand basis voor bommenwerpers? Vele tips over overval in Maastricht Guam is te ver weg Zoon was dochter Leidenaar overleden HAAGSi AGENDA LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 12 JANUARI^ (Van onze Zeeuwse correspondent). „Ik heb een zoon. En hij heet Eric Willem", vertelde dezer dagen op een ochtend een trotse vader tegen de ambtenaar van de bur gerlijke stand in Aardenburg. Anderhalve dag later, al ruim na sluitingstijd van de gemeen telijke kantoren, kwam hij in zenuwachtige haast terug. Hij had geluk: het gemeentehuis was nog open. Dank zij het feit, dat een half uur later de raads vergadering zou beginnen. En hevig onthutst bekende hij: „Het is helemaal geen zoon. Ik kreeg net te horen, dat het een dochter was". TANKGEVECHT SYRIË-ISRAËL Bij een vuurgevecht aan de Sy- risch-Israëlische grens hebben Is raëlische tanks gisteren opnieuw een Syrische tank buiten gevecht gesteld, i zo heeft een Israëlische woordvoer- 1 der in Tel Aviv meegedeeld. Het ge- I vecht had plaats in het gebied van Hoeleh, 40 km ten noorden van de plaats waar maandag tanks elkaar bevochten. Volgens de Israëlische woordvoer der zijn twee Israëliërs gewond. De Syriërs hadden het vuur geopend op een tractor bij de grens waarna Is- raëlisdhe tanks te hulp waren gescho- De voorzitter van de Amerikaanse chefs van staven, generaal Wheeler, is gisteren in Bangkok aangekomen om, zoals diplomatieke waarnemers verwachten, te onderhandelen over het gebruik van luchtmachtbasis in Thailand. Vanaf deze vliegvelden zouden dan zware bommenwer pers (B-52) aanvallen kunnen doen op Noord-Vietnam. Deze bom menwerpers moeten thans vanaf Guam 8000 kilometer op en neer vliegen voor hun aanvallen op Noord-Vietnam. De nieuwe Amerikaanse ambassa deur in de Sowjet-Unie, Llewellyn Thompson, is gistermiddag in Mos kou aangekomen. Hjj had een bood schap van president Johnson bij zich voor de Russische leiders, maar wil de hierover niets uitlaten. Thompson zei op het vliegveld van Moskou, dat de vooruiftaichten op betere betrekkingen tussen de V.S. en de Sowjet-Unie goed zyn. Zoals be kend heeft Brezjnew, de leider van de Sowjetrussische communistische partij, echter kortgeleden nog ver klaard dat er geen goede betrekkin gen tussen beide wereldmachten mo gelijk zijn zolang de Amerikanen Noord-Vietnam blijven aanvallen. Thompson volgt als Amerikaans ambassadeur in Moskou Foy D. Kohier op ,die in november naar Washington terugkeerde plaatsvervangend onder-minister van Buitenlandse Zaken te worden. Llewellyn Thompson (62 jaar) is al van 1957 tot 1962 Amerikaans ambassadeur in de Sowjet-Unie ge weest. Hij was de eerste Ameri kaanse diplomaat die er na de laat ste wereldoorlog in slaagde echt per soonlijk contact te leggen met de lei ders in het Kremlin. De Amerikaans-Zuidvictnamese actie „Cedar falls" ter verovering van de „ijzeren driehoek" op de Vietcong is gisteren haar vierde dag ingegaan. Volgens een Amerikaanse woord voerder heeft de actie tot nu toe aan 165 rebellen het leven gekost en zijn 15 Vietcong-leden gevangen geno men. Aan de actie in het dichtbe- boste gebied van 155 vierkante ki lometer, dat ten noordwesten van Saigon ligt, nemen meer dan 15.000 Amerikaanse en Zuidvietna- mese militairen deel, die het gebied van drie kanten zijn binnengetrok ken. Zij worden op de voet gevolgd door grote aantallen bulldozers, die tot taak hebben de jungle met de grond gelijk te maken. Volgens de Amerikaanse woord voerder hebben tot nu toe ongeveer 3.000 bewoners van het gebied hun De Maastrichtse politie heeft bij de Jacht op de daders van de brutale overval op het grossierskantoor van Afcpnt in Limburg: Voor typiste 11.745 en belastingvrij Voor de bureaus in Brunssum en Maastricht van het binnenkort van Fontainebleau naar Nederland over te brengen hoofdkwartier van de ge allieerde strijdkrachten in Centraal Europa (Afcent) is, blijkens adver tenties in Nederlandse dagbladen behoefte aan ondergeschikte admini stratieve krachten. Een stenotypiste kan daar tussen f 9.945 en f 13.450 per jaar gaan verdienen, belasting vrij. Een typiste wordt tussen f 7.838 en f 11.745 'sjaars geboden, belas tingvrij. Boekhoudkundige personeelsleden kunnen een beloning krijgen tussen f7838 en f13.450 'sjaars, belasting vrij. Andere ondergeschikte admini stratieve krachten, bijv. voor de af deling personeel en financiën wordt een jaarlijks salaris tussen f 11.826 en f 15.820 in uitzicht gesteld, even eens belastingvrij. Uit tientallen tips, sporen en ge tuigenverklaringen meent de politie wel te kunnen afleiden, dat de da ders in Zuid-Limburg en mogeiyk wel in Maastricht moeten worden ge zocht. De grootste interesse gaat uit naar een aantal voor de overval in aanmerking komen-.'e uit inrichtin gen ontsnapte en tot nu toe spoorloos gebleven gedetineerden. Waardevol voor de opsporing van het roversduo, dat maandagavond aan de Sint Maartenslaan in Maas tricht met een salvo uit een Long- Rifle-pistool boekhouder Wim Peters (31) dodelijk en twee andere perso nen levensgevaarlijk trof, is het ge sprek, dat de gerechtsarts J. Holl- man uit Maastricht gisteren had met de door een schot in de borst ern stig gewonde firmant Mathieu Ste gen (55). Hij bevestigde o.a., aldus hoofdinspecteur J. Kraay van de Maastrichtse politie, dat de overval lers niet ouder waren dan 18 a 19 jaar. ^et signalement van de daders is dooi* de verklaringen van de heer Stegen ook op andere punten aan gevuld. Daarover wilde recher chechef Kraay, (op wiens verzoek het eerste vage signalement wel in ruime mate bekendheid kreeg), geen mededelingen doen. De toestand van Mathieu Stegen en zyn door een buikschot levensgevaarlijk gewonde 5 jaar oudere broer was gistermiddag geruststellend. Een Amerikaanse Patton tank in actie in de „ijzeren driehoek" ten noorden van Saigon, waar de Vietcong-terroristen zich hadden verschanst. bezittingen gepakt om zich in tevo ren gereedgemaakte vluchtelingen kampen te vestigen. Verwacht wordt dat ongeveer 8.000 dorpelingen, van wie velen de Vietcong steunen, het gebied zullen moeten verlaten. In de operatie, die een der groot ste van de oorlog wordt genoemd, zijn reeds meer dan 400 luchtaan vallen op Vietcong-steunpunten uit gevoerd. Sampans van de Vietcong op de Saigon, aan de westelijke zij de van de ijzeren driehoek, zijn met tanks en duikbommenwerpers aan gevallen. Ten noorden van de ijzeren drie hoek hebben rebellen gisteren 27 mortiergranaten afgeschoten op een Amerikaanse militaire basis op 64 ki lometer ten noordwesten van Saigon. Volgens de Amerikaanse woordvoer der veroorzaakte de beschieting lich te verliezen. Na aanrijding op Levendaal De 72-jarige Leidenaar W. Goedwald, die in de nacht van vrijdag op za terdag jl. bjj het oversteken van het Levendaal door een auto werd aan gereden, is in het Academisch Zie kenhuis aan zijn verwondingen be zweken. De bejaarde man had b|j dit ongeluk onder meer een schedel- basisfractuur opgelopen. Van dak gevallen Een 48-jarige Leidenaar is gister middag omstreeks twee uur bij de sloop van een onbewoonbaar ver klaarde woning aan de Waardgracht, van een dak gevallen. Hij sloeg met zijn gezicht tegen enkele dakpan scherven en kreeg daardoor bloeden de verwondingen. De E.HD. bracht hem naar het Academisch Zieken huis. De verklaringdie de man van zijn vreemde fout gaf, zou zo uit een klucht weggelopen kunnen zijn. „Bij de geboorte van het kind is geen dokter of kraamverzorg ster aanwezig geweest", legde hij uit. „En dat is de eigenlijke oorzaak". Rond één uur 's nachts kondigde de geboorte van de baby zich aan. De vader waarschuwde zijn schoonzusje, die recht tegenover hem ivoont, en belde een arts, die hem ad viseerde een kraamverzorgster te gaan halen. Dat deed hij. Toen hij de deur uitsnélde op weg naar die kraamverzorgster ving hij met een half oor nog juist op wat zijn schoonzusje tegen zijn vrouw zei: „Het zal wel weer een zoon zijn". Het paar heeft al een zoon. Toen de vader met de kraamverzorgster terug kwam, was boorte al achter de rug. De volgende ochtend ging de in de buurtschap Eede wonende man naar het Aardenburgse gemeentehuis om aangifte te doen. Hij zorgde voor de ver vaardiging en verzending van geboortekaartjes. En een dag later iverd het kind in de ka tholieke kerk in Eede gedoopt. Nog altijd als Eric Willem. „Het is geen jongen, hoor", leidde de niets vermoedende kraam verzorgster een bijna twee da gen na de geboorte drama tische ontknoping in. Zij wist niet beter of de vader was vol ledig op de hoogte van de ge slachtelijke identiteit van zijn nakomeling. Wel, de gevolgen zijn bekend: vader in paniek bij de Aardenburgse secretarie en vandaar uit naar de pastoor om zijn fout te herstellen. Het eerste zal niet zo gemakke lijk gaan: er dient een rechte lijke beslissing te worden geno men ter vernietiging van de rechtsgeldige geboorteacte. Zo lang die niet genomen is, staat het kind nog altijd als manne lijk te boek. Daarom werd in afwachting van deze beslissing alvast een vervangende acte op gemaakt. De vraag naar het ge slacht werd hierin en nu vol komen juist beantivoord met „vrouioelijk". En als namen gaf de vader op: Ilva Germaine Ge orgette. Hoe het komt, dat de man tussen zijn terugkomst met de kraam verpleegster en zijn vertrek naar de Aardenburgse secreta rie geen definitief uitsluitsel heeft gekregen omtrent het ge slacht van de boreling, zal wel altijd een raadsel blijven. Ver moedelijk dachten de vader enerzijds en de moeder en kraamverpleegster anderzijds van elkaar, dat de sexe van het kind wel bekend zou zijn. De Eedese bevolking, waaronder deze kwestie gisteren het ge sprek van de dag was, had al snel een even charmante als onwaarschijnlijke oplossing: „Dat kind moet met de luier aan zijn geboren. DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal): NCVB, afd. Z.W. Spr. dhr. A. Kieft over „Crea tiviteit en persoonlijkheidsvorming". Breestraat 19: Zang- en bijbelavond. Spr. evangelisten Van der Schans en Van Arkel, 8 uur nam. Hoge woerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Rest. Van der Heijden: Israëlisch Nationaal Verkeersbureau. Israëlavond, Stadhuis: Leids Jongerenparlement, Stadsgehoorzaal: Concert: „De Stem des Volks en Jeugdkamerorkest Lelden, Schouwburg: K. en O. R'dams To- )-Lelden familieavond, 7.30 Ant. Clubhuis: Nleuwjaarsbijeen- :omst Bond van Speeltuinverenigin- Auberge Francalse: Café chantant Weefexposltle 10.3 159: Jaarvergadering Centrum. Spr. ds. H. Bouiter over: „Ik wou dat het alle dagen zondag was", 8 uur nam. Zoeterwoude (H. Rijndijk 49): Aan vang K. en O.-oursüs pottenbakken voor beginners, 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht: Feestavond Smit Rönt gen Ontspanningsvereniging. 8 uur 10: Open Huls Tiener- Roefje" en ,,'t Venat Wassenaar (Kunstzaal Heuff): Opening tentoonstelling Nancy van Overveldt en Gijb Zaalberg, 4 uur ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen, 4 en 6.30 uur nam; openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur 10.16 Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronke lijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit ,,'t Roefje". Film „Whisky Galore", 8 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender, 10.30 uur Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending. Spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur voorm. MAANDAG Dr. v. VoorthuyzenschoolK. cursus beeldende expressie ln lappen o.l.v. mevr. M. Rutten, Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur L O.- Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector" 7.309.30 uur nam. Den Burcht: Feestavond Bejaarden- Twee miljard In West-Duitsland verbruiken de horecabedrijven ruim twee miljard bierviltjes per jaar. het geen 20 miljoen mark kost, zo heeft de „Deutsche Brauerbund" in Bad- Godesberg bekendgemaakt. BINNENLAND Nederlandse bijdrage De Neder landse regering zal één miljoen gul den bijdragen in de kosten van de bouw en inrichting van het Mag- dalena-ziekenhuis in de Filippijnen. Daartoe werd gisteren in het minis terie van Buitelandse Zaken een overeenkomst getekend met de Stich ting van Barmhartigheid, toegewijd aan de Heilige Harten van Jezus en Maria. Het Magdalena ziekenhuis werd in 1966 in Nieuw Escalante, provincie Occidental Negros, in de Filippijnen gebouwd en bestaat uit een vijftal gebouwen met 25 zieken zalen, twee operatiezalen, twee poli klinieken en een kamer voor prena taal onderzoek. Beste biertappers De beste bier tappers van ons land zijn weer be kend. Na achtentwintig plaatselijke wedstrijden kwamen gisteren in de finale van de nationale biertapwed strijden 1966 op de horecava in Am sterdam bij de teams de heer en mevrouw R. van Bos uit Steenwijk als landskampioenen uit de bus. Bij de éénmanszaken plaatste de heer J. W. Claessen uit Roermond zich aan de top van de biertappers. Gasexplosle: 2 gewonden Aan de Unicumstraat in Stadskanaal is gisteravond door een gasexplosie een arbeiderswoning, bewoond door de familie L. E. Schut grotendeels ver woest. De explosie is waarschijnlijk ontstaan door een gasgeiser in de keuken. Een 14-jarige zoon die in de keuken aanwezig was, werd door een steekvlam ernstig aan het hoofd handen en benen verwond en werd naar een ziekenhuis in Groningen vervoerd. Ook de moeder, die in de voorkamer was, werd door deze vlam ernstig gewond. De brandweer van Stadskanaal bluste een begin van brand. Door ijs gezakt Het vierjarig zoontje van de familie Genegel uit de Molenstraat in Coevorden is gis termiddag door het ijs van de Stads gracht gezakt en verdronken. Kinderen weer terug De 37- jarige ongehuwde onderwijzer van de vierde klas van een openbare lagere school in Almelo, die ruim een week lang voor een lege klas op zijn leer lingen heeft zitten wachten, is met ziekteverlof gegaan, met gevolg, dat het klaslokaal vandaag weer door de leerlingen werd bevolkt. De ouders van de leerlingen hadden hun kin deren sinds 3 januari thuis gehou den, omdat zij bezwaren hadden te gen de gedragingen van de onderwy- Mond en klauwzeer - Op een vee- ,,dryf in de Friese plaats De Hoeve s mond- en klauwzeer geconstateerd. MET EEN ENKEL WOORD Vijftien jonge runderen werden in een destructiebedrijf afgemaakt. In een groot gebied rond het besmette bedrijf is een vervoersverbod afge kondigd voor herkauwers en varkens. Een team van dierenartsen is bezig dn een groot gebied in de omgeving entingen te verrichten. Het is het eerste geval van mond- en klauw zeer in de provincie Friesland. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter die naam vam het schip vermeld, Argentinië: „Entre Rios" (17/1); Australië: „Kloosterkerk" (16/1); Chili: „Stuttgart" (15(1); Indonesië: „Braunschweig" (15/1); Kenya, Oeganda, Tan^anjiika„La Bourdon- nais" (20/1); Ned. Antillen: „Mara thon' '(17/1); Suriname: „Ganyme- des" (17/1); Verenigde Staten van Amerika: „Gaasterdijk" (18/1), „American Ranger" (20/1); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „Edin burgh Castle" (15/1), „Bovenkerk" (18/1). Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. BUITENLAND Zwarte moslims gedood Twee mannen, geroyeerde leden van de „Zwarte Moslims", en de vrouw van een hunner zijn gisteren in het ge bied van St. Louis (Missouri, V.S.) doodgeschoten. (Nog geen week gele den is het huis van Clyde X, leider van de Zwarte Moslims, met brand bommen bestookt). De daders waren twee negers, die met revolvers waren gewapend. Dwaze ideeën r- Een woordvoerder van de Duitse ambassade in Ottawa heeft verklaard dat zijn regering in hoge mate betreurt dat Adolf van Thadden, vice-voorzitter van de Westduitse neo-nazistische NDP, op 29 januari naar Canada komt, waar hij voor de televisie zal verschijnen. De functionaris vreest dat Von Thadden de verontwaardiging zal op wekken van bepaalde bevolkingsgroe pen met zijn „dwaze ideeën uit 1920" en verklaarde volkomen te begrijpen dat het Canadese Joodse Congres een demonstratie tegen het bezoek wil houden. Atoomduikboten in V.S. De Ver enigde Staten hebben op het ogen blik 67 atoomduikboten in gebruik, zo heeft admiraal H. G. Rickover bekend gemaakt. Van dit aantal zijn 27 aanvalsduikboten met atoom- aandrijving en 40 met Polarisraket- ten aan boord. V Gevangenene vrijgelaten De Spaanse staatscourant bericht dat er 163 gevangenen zijn vrijgelaten, waarmee het aantal dat sinds het begin van het jaar in vrijheid is ge steld op 364 komt. Volgeins Spaanse autoriteiten behoren hun gevangenis sen tot de leegste van Europa, met ongeveer 10.700 bewoners. Visserij-verliezen De Britse re gering heeft catastrofale verliezen geleden by het subsidiëren van de nationale visserij, aldus een commis sie van onderzoek uit alle partijen van het Lagerhuis. Het gezagsorgaan voor de visserij, een staatsinstelling, heeft 24 treilers in beslag moeten nemen wegens het niet betalen van schulden door rederyen. Breirecord Een Duitse vrouw verklaart trots, dat ze in 1966 het we reldrecord handbreien heeft geves tigd door 141 kilo wol te verwerken. Mevrouw Maria Landers uit Sassen- burg in Westfalen breit op een door deweekse dag gemiddeld byna een pond wol, en vervaardigde de vol gende artikelen: 223 truien, 22 sjaals, 12 damesjurken, 12 kinderjurken, twee damesmantels, vier rokken en een aantal andere kleidingstukken. Met een snelheid van 70 tot 90 ste ken per minuut kost een trui haar maar twaalf uur. Oude wetten ontdekt Prof. Vit tore Colorni, hoogleraar in het Ita liaanse recht aan de universiteit van Ferrara, heeft in een middel eeuws manuscript, dat eigendom is van de Nationale Bibliotheek van Parys, drie wetten van Keizer Fre- derik Barbarossa gevonden. Ongeveer vyftig jaar geleden heeft een Ween- se geleerde het vermoeden uitgespro ken, dat deze wetten zouden bestaan, maar de tekst van deze wetten was tot nu toe niet gevonden. „Look" vliegt weg Byna een miljoen exemplaren van het Ameri kaanse tydschrift „Look" zyn deze week in recordtyd by de Amerikaan se kiosken verkocht, nu de eerste hoofdstukken van het omstreden boek „Dood van een president" ver- schynen. Er is al geen nummer meer te krygen, ondanks het feit dat „Look" een extra half miljoen exem plaren had gedrukt. Op de zwarte markt is de prys in sommige gevallen al van de normale 50 dollarcent tot twee dollar gestegen. Honderden abonnees hebben erover geklaagd dat zy niets hebben ontvangen en vre zen dat hun Niet het volle pond De West duitse minister van Buitenlandse Za ken, Brandt, heeft verklaard, dat Amerika duidehjk gemaakt moet worden dat West-Duitsland in de toe komst niet de volle kosten aan bui tenlandse valuta kan dragen voor het handhaven van de 350.000 man Amerikaanse troepen in het land. „wy moeten de Amerikanen duide- ïyk vertellen waar onze grenzen lig gen", zei hy in een vraaggesprek met Bild Zeitung. „wy zullen de verplich tingen nakomen die wy op ons ge nomen hebben, maar ln de komende paar weken als nieuwe onderhande lingen begonnen worden, moeten wy openiyk zeggen wat wy wel en niet kunnen doen". Beschuldiging Een oppositie groepering vain jongeren in de „Or ganisatie voor de bevryding van Pa lestina" heeft in het blad van de Syrische vakbeweging de beschuldi ging geuit, dat enkele vooraanstaan de leden van de organisatie en het bestuur onder Ahmed Sjoekeiry po gen de organisatie in de grond te boren en zich van de fondsen mees ter te maken. De betrokkenen wor den beticht van een verstandhouding met „het imperialisme en de reactie". Nehroe beschuldigd De Indiase generaal Kaul heeft in een boek de voormalige inmiddels overleden In diase premier Nehroe, en de voor malige ministers Menon en Desai de schuld gegeven van de militaire ne derlaag van India tegen Chinese troepen in 1962. Het Indiase leger van destyds was volgens de generaal niet op een oorlog voorbereid en de beschikbare troepen waren te gering om de Chinese troepen die in 1962 de noordoosteiyke grens overschreden terug te slaan. „Terribilis" Het oudst bekende verkeersteken staat in het Latyn op een steen by een haarspeldbocht in een oude Romeinse weg by het dorp Bibbona. De waarschuwing: „Terri bilis est locus iste" (Dit punt is ver- schrikkeiyk). De moderne weg is ver breed ter verbetering van de bocht, zodat de automobilisten niet meer afremmen om de waarschuwing te kunnen lezen. Het jaar voor bankrovers In West-Duitsland hebben de bankrover een „vet jaar" achter de rug. In 1966 zyn volgens een overzicht van het persbureau DPA byna tweemaal zo veel overvallen gepleegd als het jaar daarvoor. Hun aantal steeg van 163 tot 288. Ook de totale buit was aan- zieniyk hoger: zeker 2,3 miljoen mark tegen 1,6 miljoen in 1965. Vol gens voorlopige gegevens mislukten slechts 40 overvallen. Dr. Van Voorthuyzenschool: i vang K. en O.-cursus spreken lri| openbaar o.l.v. P. A. L. Biesmat Schelpenkade 6: Jaarvergadil afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhi Zitting Bouwfonds Ned. Gemee& Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zenf Spr. dhr. J. Zijlstra, 8 uur nam.b WOENSDAG f) Dr. Van. Voorthuyzenschool: H vang K. en O.-oursus cadeautjes f l Schouwen» persvoorlichting, 8 Rooseveltsbra.at 12a: Opening 5 kerij Co-op Rijnland door wethoj mevr. N. A. den Ham-GtOen, 3 j Stadhuis (trouwkamer)Spreet| sociale raadsvrouw, 46 uur nam, BIOSCOPEN Studio: „The sandpiper", 18 •ndag 2.15, 4.30, 1 Dagelijks 2.30, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De onoverwinnelijke geh ders Maciste", 14 Jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.4! en 9.15 uur. Camera: „Een getrouwde vroii 18 Jaar. Dagelijks 7 en 9,15 i 's middags Huwelijk Prinses Margt WASSENAAR Astra: vrijdag 8| zondag 7 iE 0 _.3 Mongolen". TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-6 uur: 16 Januari). Legermuseum (Pesthulalaan)i uitzondering van zaterdag van 10- (zoudne 1-5 uur) Ryksmuseum voor Volkenkut Tentoonstelling: „Ball, beeld i droombeeld". Geopend dagelijks l zondags 1317 uur (t« maart). Rijksmuseum Tentoonstelling 1 van Kyösaï Dt 'e Zondags 13 Rijksmuseum (Steenstraat 1): or Volfcenkt Japanse prt bka 10 17 natuurwetenschappen: Dag (Tot 5 Januari). Avond- en nachtdienst der apothrf Geopend voor spoedeisende gevalt. Doeza Apotheek, Doezastraat 31. r 21313. )1 Apotheek R. van Breest Smalfc burg 1 Apoth' Weekelndedlenst Leidse hulsart spoedgevallen BIJ geen gehoor ..jeclalist (of dien op dokterstelefoon 22222. (van donderdag 12 Januari t/| woensdag 18 Januari) One Man Show „Tien Toon' VRIJDAG 13 JANUARI Dlllgentla, 20.15 uur: Het Ned. nerorkest. Gebouw „De drie stoepen", 2j' iiur, Toneelgroep Randstad: „De 'i ZATERDAG 14 JANUARI |i Gebouw „De stoepen", 2(' Somer and hls i ZONDAG 15 JANUARI Kon.. Schouwburg, 14.00 urn", Ha he Comedle: „Lied ln schemer la Diligentia, 14.30 uur, Israela Man plano. MAANDAG 16 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 i Rotterdams Toneel: Dlligenitia, 20.15 uur, Cabaret Jansen: „Hoe meer zielen". DINSDAG 17 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur. S Comedle„Wie is bang voor Vlrgl Woolf?" WOENSDAG 18 JANUARI Joseph's Place, 22.30 uur, Kab» Kuituur Komedie: „Gesnohd". KurzaaJl, 20.15 uur: Het Resident Orkest. HAAGSE BIOSCOPEN: Apollo: Hotel Paradiso, a.l. AstaAgent 077 operatie Marot BijouMorgan, a suitable case welijk van Prinse Margriet, i City: De prooi, 18 J Corso: Brandt Parijs?, 14 J. Du Midi: King Kongf 14 J. Euro Cineima: Sound of De wraak Ja Hollywood: Valstrik Odeon: The profesionaüs, 14 Olympia: Lady L, 14 J„ PassageWie is bang voor Woolf, 18 J. Rex: Ik een vrouw, 18 J, overwlnneJ'" post: Ont Judith, geheimagente v.h. ij

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2