Overvallers schoten drie mannen neer TANKSLAG SYRIË EN TUSSEN ISRAEL Maastrichter boekhouder moest verzet met de dood bekopen Beroering rond een kerketocht Familieberichten NIET EEN ENKEL WOORD HAAGS AGENDA PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 10 JANUARI 1981 (Van onze Maastrichtse correspondent) Een gewapende roofoverval door twee jongemannen waarschijnlijk rond de twintig jaar oud in het kantoor van de glas-, porcelein- en aardewerkgroothandel Jos Stegen aan de Sint Maartenslaan in Maastricht, heeft aan boekhouder W. Th. J. Peters (31, gehuwd en vader van een kind) het leven gekost. Hij werd getroffen door één van de vijf kogels die even na half zes gisteravond in het kantoortje werden afgevuurd. Twee andere schoten troffen Jos Stegen (61) en Mathieu Stegen (55) levensgevaarlijk. Voor het leven van de belde broers werd vanmorgen nog gevreesd. Kantoorbediende Mia J. Reepmakers (20) kon aan het vuur- salvo ontkomen door Ijlings dekking te zoeken In een achter het kan toor gelegen vertrek. VERRAST Niemand van het personeel het magazijn waren nog vijf aan het werk heeft de bandieten door de grote dubbele inrijpoort bin nen zien of horen komen. Een deur onmiddellijk links van die poort geeft toegang tot het kantoor. De drie mannen en het meisje werden door de snelle en geruisloze versohijning van de twee rovers verrast. Een van die twee had een rode doek voor het gezicht en een geweer schietklaar in de hand. Hun sommatie de handen omhoog te steken moet nauwelijks hoorbaar zijn geweest. Wilden de twee bandieten een be drag aan geld stelen uit de brand- Nieuwe regeling voor aflaten In Vaticaanstad is de apostolische constitutie „Indulgentiarum Doctri- na" gepubliceerd waarbij de regelen omtrent de aflaten (kwijtschelding door de kerk van zogenaamde tijdelijke straffen voor beleden zon den) vereenvoudigd zijn. De omschrij ving der aflaten in termen van een bepaald aantal dagen of Jaren is vervallen. Volgens deze constitutie wordt door de kerk een kwijt schelding van straf verleend in de mate als God zal doen. Het aantal zogenaamde „gedeeltelijke aflaten" is verminderd en de namen van devo ties" of heiligdommen die er aan waren verbonden zijn vervallen, De ..portiuncula-aflaat" (genoemd naar het franciscaanse heiligdom bij Assisie) is daarentegen uitgebreid tot alle kerken en kan voortaan twee maal per jaar verdiend worden. Voorts kunnen de gelovigen op 2 november, ook in alle kerken of openbare kapellen, een volle aflaat verdienen die op de overledenen kan worden toegepast. Volgens de strekking van de nieu we regeling moet de aflaat niet ge zien worden als afhankelijk van een bepaald voorwerp maar van de gees telijke gesteldheid van de betrokken persoon. De nationale bisschoppenconfe renties waren over de nieuwe rege ling geraadpleegd. Vierenzestig con ferenties betuigden er hun instem ming mee, veertien waren er tegen. De bisschoppenconferenties van Laos en Dahomey deden de radicaalste suggestie namelijk tot algehele af schaffing van de aflaten. kast. die velen weten dat van 's morgens vroeg tot 's avonds wijd open staat? STOEL Zij kregen geen tijd hun ware be doeling kenbaar te maken. Boek houder Peters opende het offensief door een stoel naar de twee mannen te slingeren. Nog eens wilde hij gooien, met een telmachine, die bin nen zijn handbereik stond. Zijn ver zet, dat de overvallers wel in paniek bracht, moest hij met de dood be kopen. Een eerste schot uit het ge weer (Long Rifle, kaliber 5.6 mm.) trof hem dodelijk in de hartstreek. De twee oudere kooplieden draaiden zich pas naar het roversduo om, toen het eerste schot was gevallen en Mia Reepmakers gillend van angst en ont zetting wegvluchtte. De kogels, die voor haar waren be doeld, drongen in een muur. Jos en Matthieu Stegen werden wel getroffen, de oudste door een schot in de buik, Matthieu kreeg een kogel in de borst. Een team van artsen vocht gisteravond urenlang voor beider leven in het Maastricht se ziekenhuis Sint Annadal. Een poging de kogels te verwijderen luk te niet. Tegen middernacht vererger de hun toestand en werden de beide broers bediend. SHOCK In hetzelfde ziekenhuis was Mia Reepmakers met een ernstige shock opgenomen. Zij kon gisteravond de politie van Maastricht nog maar en kele verwarde details vertellen, van wat zich in het kantoor heeft afge speeld. Met die weinige gegevens be gon de politie een grootscheepse op sporingsactie. Een huis aan huis onderzoek in de Sint Maartenslaan leverde alleen maar verwarring ten ien van het signalement op. In het opsporingsbericht van de Maas trichtse politie wordt melding ge maakt van twee daders van rond de twintig jaar of 22 27 jaar oud. Even geruisloos als ze waren bin nengedrongen in het kantoor van Jos Stegen zijn de beide onverlaten Slechts 2 vastendagen in België De bisschop van Brugge, mgr. Des- medt, heeft bekendgemaakt, dat het de gelovigen met ingang van as-woensdag (8 februari) niet lan ger verboden zal zyn op vrijdag of de vastendagen vlees te eten. Er blijven slechts twéé vastenda gen per jaar gehandhaafd: as woens dag en goede vrijdag. De bisschop maakte dit bekend op een persconferentie in het bis schoppelijk paleis te Brugge, in aanwezigheid van vertegenwoordi gers van de kustvisserij, die vrezen door de maatregel ernstig geschaad te zullen worden. Mgr. Desmedt deed ten behoeve van de vissers en de vishandel een beroep op „maatschappelijke solida riteit". De visserij en de vishandel hebben eeuwenlang gesteund op de kerkelijke wetgeving. Zij dreigen nu nadelige gevolgen van de hervorming te ondervinden. Het gaat hier om het lot van ongeveer 30.000 gezin nen, zo zei hij. Een advertentie in een Rotterdams avondblad heeft gisteren de nodige beroering gewekt in kerkelijke kringen van de Maas stad. De omstreden annonce werd geplaatst door de Rotterdam se zakenman en consul voor Finland in Rotterdam, de heer Albert Vinke, en richt zich tegen oecumenische raden in Rot terdam, die in het kader van de week van de eenheid een kerke tocht hebben georganiseerd. „Fris van start zonder ds. Vos" De heer Vinke neemt in de adver tentie de Rotterdamse predikant Wiebe Vos in bescherming, de man op wiens initiatief in 1962 de eerste oecumenische kerketocht plaatsvond en op wiens initiatief ook het eersLe oecumenisch centrum van Rot terdam werd geopend. Dit alles con stateert de Finse consul in zijn ad vertentie. Nogal sarcastisch laat hij erop volgen: „anno domini 1967 gaan de oecumenische raden van Rotter dam fris van start zonder ds. Wiebe Vos". (Onder de slogan „Fris van start" kondigden de oecumeni sche raden enige tijd geleden run nieuwe programma aan -Red.). De heer Vinke vraagt zich af, of de oecumenische raden van Rotterdam na een vijfjarige rustperiode „waar lijk al aan een frisse start toezijn" Hij stelt verder de vraag, of de oecu menische raden het fair achten de gangmaker van de Rotterdamse oecumene niet in hun kader op ie nemen. „Wat staat er bij de raden voorop: de positie der leden of de bloei der oecumene?", zo vraagt de heer Vinke zich in zijn advertentie af. Gisteravond verklaarde de echtge note van de heer Vinke, 'hij zelf op reis in de Scandinavische landen) dat haar man bijzonder boos was geweest over het feit, dat ds. Vos bij de organisatie rond de aanstaande kerketocht was passeerd, terwijl hij vijf jaar i den al de eerste Rotterdamse kerk- tocht zelf organiseerde. Ds. Vos zelf was maandagavond zeer verrast de advertentie. „De heer Vinke heeft me zeker willen rehabiliteren", hij. Ds. Vos wilde verder weinig i delen, omdat hij de zaak zeer deli caat vond, zoals hij het uitdrukte. De voorzitter van de Rotterdamse Oecumenische Raad voor de Rechter Maasoever, de hervormde predikant H. W. Waardenburg, noemde het een „krankzinnige advertentie". Hij zei ervan uit te gaan dat de oecumeni sche raden vrij zijn een kerketocht te organiseren. „Ds. Vos heeft rich nooit met ons bemoeid, maar hij had toch ook aan deze kerketocht kunnen meedoen?" KMENT WEG BIJ FEIJENOORD Willy Kment, de Oostenrijker, die Feijenoord nu voor het derde seizoen traint, heeft met ingang van 30 juni zijn contract met de Rotterdamse eredivisieclub opgezegd. De 50-jarige Kment begon zijn trainersloopbaan bij het Venlose VVV, daarna vertrok hij naar Noor wegen, waar hij geruime tijd coach van het nationale elftal was. Na zijn terugkeer in Nederland ging Kment DOS waarna hij drie jaar gele den overstapte naar Feijenoord. vermoedelijk in een kleine auto weer vertrokken. Voor hun ver trek hebben ze nog haastig de tele foonaansluiting vernield. Een on middellijke achtervolging door maga- zljnpersoneel, gewapend met Ijzeren staven, bleef vruchteloos. Hoofdinspecteur J. Kraay van de Maastrichtse recherche had gister avond al enkele series foto's op zijn bureau liggen van jonge Limburgers, die sinds enige tijd spoorloos uit een strafinrichting zijn verdwenen. „On ze gedachten gaan inderdaad uit naar ontsnapte gedetineerden", zei hij des gevraagd. Via Interpol zijn alle bui tenlandse opsporingsdiensten gealar meerd. Kerkelijk Leven Ned.Herv.Kerk. Bedankt voor Bennekom ("vac. J. Ewoldt) F. Offringa te Haren (Gr.) -voor Brussel (Ned. Evang. Gemeen te) (2e pred. pl.) J. Visbeek te Kats. Ger. Kerken. Bedankt voor Ierseke G. J. Ter- laak te Krimpen a. d. IJssel. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Slikkerveer M. G. Mouw te Middelhamis. Neger-congreslid Powell ontslagen De Amerikaanse Democratische patrtij heeft de omstreden neger Adam Clayton Powell, uit Harlem, uit zijn machtige positie gezet van voorzitter van de commissie voor on derwijs en arbeid van het Huis van Afgevaardigden. Verwacht wordt dat. getracht zal worden Powell ook zijn zetel in het Congres te ontnemen. Hij zou ver antwoordelijk zijn voor onregelma tigheden in de commissie. De zetel van Powell wordt be dreigd doordat hij in New York di rect kan worden gearresteerd wegens minachting van het hof. Hij heeft een boete van 164.000 dollar (onge veer f 580.000) ndet betaald. Een congrescommissie zei v< week dat de 58-jarige Powell, predikant, belastinggelden had ge bruikt voor het maken van uitstap jes onder valse naam met een v< malige schoonheidskoningin. Ook hij op onwettige wijze zijn vrouw op de betalingslijst van het Congres hebben geplaatst voor een be van 20.000 dollar per jaar, dat hij grotendeels zelf opstreek. Aanhangers van Powell hebben gisteren president Johnson telegra fisch verzocht tussenbeide te komen, sommigen beweren dat hij het slachtoffer is van rassenscheiding. Een groep negers uit Harlem heeft bij de federale rechtbank stappen gedaan om arrestatie van Powell te gen te houden. (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Catihaxina Cornelia, dr van Van Reesema-Van Gelder; Mlel Alexander zn van Bakker-Van Neer bos, Lekkerkerk. Overleden: H. A, Schneider, vr., 68 jr, Amsterdam; J. Pais-De Metz, 70 jr, Amsterdam; G. Doorman, ma, 88 jr, De Bilt; P. C. L. Blom, ma, 78 jr, Joppe; G. A. F. J. Mosmans, ma, 60 jr, Hollandsohe Rading; J. Heim, ma, 67 jr, Hilversum; M. J. Bi enfadt - Bi emondAerdenihoutD. Beek, ma, 71 jr, Amsterdam; W. Bil- derbee'k, ma, 74 jr, IJmuiden. ,eidóe DINSDAG Charlotte de Bourbonhof. Elektroni- caolub „De Detector", 7.30 9.30 uur PetrusaaaJitje Lammenschansweg Stadsgehoorzaal: 5de Abonnements concert. Residentie-Orkest. Dirigent Willem van Otterloo, solist Vladimir Ashkenazy, 8 uur nam. Hoge woerd 175: Dienstverga dering van Jehovala's getuigen. 7.25 uur nam, WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur Noord. Spr. ds. Dé Kleer over „Mijn reis op het hcspltaalkerkschip De Schouwburg: K. en o. R'dums Tot neel „Madame Princesse", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Nieuwjaars bijeenkomst Ver. voor Pedagogiek (af- scneld dhr. M. G. H. den Haan), 8 Pancrati ussch ooi Brees tmaat Weefexposi'tle 10.30 uur voorm. Schouwburg: K. den Rijn (Avifauna) Vebo-Leiden familieavond. 7.3 Zoeterwoude (H. Rijndijk 1 pottenbakken Twee Syrische tanks zijn gisteren vernietigd en een derde getroffen bij een treffen tussen Syrische en Israë lische pantsereenheden ten zuidoosten van het Meer van Galilea, aldus een Israëlische legerwoordvoerder. Syri sche tanks waren begonnen. Zij vuurden op een Israëlische trekker die voor een ploeg gespannen was ten zuidoosten van het Israëlische dorp Tel Katzir. Vijf minuten later kwa men Israëlische tanks in actie met het bovenvermelde resultaat. Volgens de Israëlische woordvoer der is dit de tweede keer in één week dat Syrische tanks gevuurd hebben op grond, dat tot dusver door de Is raëliërs jarenlang Is bewerkt zonder dat dit tot incidenten als de onder havige leidde. De Israëlische woordvoerder maak te verder gewag van incidenten op andere plaatsen langs de Syrisch— Israëlische grens. Maar dit waren schietpartyen met kleine wapens. Aan Israëlische zijde waren geen slacht offers gemeld. In de afgelopen anderhalve week zijn er herhaaldelijk incidenten in het Syrisch—Israëlische grensgebied geweest. Een Syrische militaire woordvoer der heeft verklaard, dat een Israëli sche tank is vernietigd. Hij beschul digde Israëlische troepen ervan be gonnen te zijn. Zij hadden gevuurd op Arabische burgers en Syrische mi litaire buitenposten. Aan Syrische zijde werden geen verliezen geleden. Israël heeft Syrië gisteren beschul digd van agressiedaden en de aan dacht van de Veiligheidsraad geves tigd op, wat genoemd wordt, „een ernstige toestand aan de Israëlische noordgrens". De Israëlische regering vraagt niet om een bijeenkomst van de raad, maar verzoekt de voorzitter de leden op de hoogte te stellen van de klacht. In de boodschap wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat bij enkele incidenten tanks waren betrokken. VRIJDAG Clubhuis: Nleuwjaarsbijeen- Bond van Speeltulnverenigin- •r Lelden, 8 uur nam. Den Burcht: Chr. Toneelgroep „Am- Weefexposible 10.3 Venster". Film „Whiskey Galore", 8 u. Stadsgehoorzaal: LKK „Voor Allen". Centrum. Spr. ds. H. Bouter wou dat het alle dagen zondag Ontspanningsvereniging, sociëteiten .,'t Roefje" Jehovah's getuigen, 4 BINNENLAND Ontslagen in Coevorden Voor 25 werknemers in Coevorden dreigt ont slag. De N.V. Wagenbouw moet 15 personeelsleden laten afvloeien. De directie deelde mee dat door werk methodeverbetering en mechanisatie een verhoogde produktie is ontstaan. •aartegenover geen gelijke verho ging van orders staat. Verdere voor raad vorming wordt economisch niet verantwoord geacht. De gebroeders Van der Wetering N.V. in Coevorden deelt mee, „uit economische overwe gingen" tien man personeel van de emailleerafdeling te moeten ontslaan. Ontslagen in Kaatsheuvel De Kaatsheuvelse dependance van Breedveld's fabriek voor binnen- timmering en meubilering uit Rot terdam heeft wegens het uitblijven van opdrachten vijf man ontslagen. Eind deze week zal nog een aantal arbeiders moeten afvloeien. Voorts heeft de directie van de Kaatsheu velse dependance toestemming ge vraagd het aantal arbeidsuren per week tot 22Ys te bekorten. Zeven personen bedwelmd Vier personen liggen sinds zaterdagmid dag in het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag met verschijnselen van kool- monoxydevergiftiging. Zaterdagmid dag raakten de caféhoudster en zes bezoekers van een café aan de He renstraat in Rijswijk plotseling be dwelmd. Zij werden naar het ge meentelijk ziekenhuis in Den Haag aan de Zuidwal gebracht. Drie van hen konden dezelfde dag nog naar huis terugkeren, maar vier personen, onder wie de caféhoudster, moesten in het ziekenhuis blijven. Hun toe stand is intussen redelijk. De olie kachels in het café brandden niet goed. Overhemdenfabriek gesloten De N.V. Nederlandse overhemdenfa- briek „Lincoln" heeft haar ateliers in Waubach gesloten. Confectie ate liers Chas Macintosh N.V. in Stein heeft aan het gehele personeel het aanbod gedaan bij haar in dienst te treden in haar atelier in Terwinse- len. Hiervan hebben ongeveer 30 per sonen gebruik gemaakt. Betrokkenen zijn al met hun werkzaamheden be gonnen. BUITENLAND Vervoersstaking in Madrid Een 400-tal lege vrachtwagens heeft gis teren het Madrileense verkeer ge blokkeerd in de buurt van de cen trale fruit- en groentenmarkt. De chauffeurs van deze wagens eisen hogere vrachttarieven. De staking, die dr aanvoer van groenten naai de Spaanse hoofdstad dreigt af te snijden, maakt deel uit van een pro- transportonderne- mingen tegen de- naar hun mening te lage vrachtprijzen. Aanslag op Clyde X Vier molo- tow-coclctails zijn gisteren naar het huis van Clyde X, de leider van de „zwarte moslems" van St. Louis, ge worpen. De 28-jarige Robert Knox, die bij Clyde X te gast was, liep lichte brandwonden op bij een po ging de vlammen te doven. Wilson naar straatsburg De Britse premier Harold Wilson zal de openingszitting van de Europese par lementaire raadgevende assemblee toespreken op 23 jan. De dag na deze als belangrijk aangekondigde Europese rede zal hij in Parijs pre sident De Gaulle ontmoeten ter be spreking van de eventuele Britse toe treding tot de EEG. Directeuren voortvluchtig Drie directeuren van de Libanese Intra- bank, tegen wie een arrestatiebevel is uitgevaardigd, zijn voortvluchtig. De rechter van instructie die zich bezig houdt met de bij de bank gepleegde malversaties had hen vorige week ge dagvaard maar de directeuren had den hem als antwoord medische ver klaringen toegezonden volgens welke hun gezondheidstoestand hun niet toestond zich naar het paleis van justitie te begeven. Later bleken de vogels gevlogen. Schokbehandeling De Britse psychiater dr. John Barker, wil auto mobilisten, die het niet kunnen laten de bij de wet toegestane snelheden te overschrijden, genezen door een schokbehandeling. De behandeling zou beginnen met een film van een autobestuurder, die op een airstrip (klein vliegveld) of een niet-open- bare weg met snelheden boven de 112 km langs borden raast, waarop maximum snelheden zijn aangege ven. In de spreekkamer van de dok ter zou de bestuurder-patiënt ver volgens zichzelf in de film her kennen, terwijl hij de wet overtreedt en via een aan om zijn polsen be vestigde leiding zou hij bij zijn over tredingen schokken tot 70 volt ont vangen, waardoor hij het overschrij den van maximum snelheden zou gaan associëren met ongemak en pijn. Vissers terug naar China Onge veer 50 communistisch-Chinese vis sers, die meer dan een maand de gastvrijheid van Amerikaanse auto riteiten in Vietnam hadden genoten, zijn vandaag via Hongkong terug gekeerd naar hun vaderland. De Chinezen, onder wie zich ook kin- jderen bevonden, *raren begin decern- j bel' bij hoge zee in de Golf van Ton- Ikin door de Amerikanen opgepikt. Allen hadden te kennen gegeven dat zij terug wilden keren naar hun woonplaats op het eiland Hainan. Cipier cel in Een cipier en een gevangenisarts zijn gisteren door een rechtbank in Keulen veroordeeld tot resp. één jaar en acht maanden gevangenisstraf wegens mishande ling van gedetineerden. De misdrij ven zijn gepleegd in een Keulse ge vangenis waar, naar pas vorig jaar door krantepublikaties bekend werd, in juli 1964 een gevangene dood in zijn cel was aangetroffen met een schedelbreuk en gebroken ribben. Ze ven gevangenisfunctionarissen, onder wie de directeur en de hoofdarts, zijn in verband met het schandaal ont slagen of geschorst. Treinstaking in Italië Gister* avond zijn ongeveer 35.000 werk nemers bij de Italiaanse spoorwegen voor vierentwintig uur in staking gegaan. Zij eisen betere dienstroos ters. Het is de tweede spoorwegsta king in drie weken. Spionnen gepakt De Griekse politie heeft vijf opvarenden van het Oostduitse vrachtschip „Recknitz" in hechtenis genomen omdat zij zich, gewapend met fototoestellen, in de buurt bevonden van een ra darpost van de Griekse luchtmacht bij Athene. De zeelieden worden van spionage verdacht. Verkeerschaos in Dublin Der tigduizend Ierse boeren, die hogere regeringssubsidies willen, hebben gis teren in Dublin een verkeerschaos veroorzaakt door de wegen af te zet-' ten met duizenden trekkers, vracht wagens en auto's. Op verscheidene punten kwam het tot scheldpartijen tussen boze automobilisten, vracht wagenchauffeurs en boeren. De gro te wegen van Dublin naai' noord en zuid waren versperd, ook het westen van Ierland was afgesneden door een kolonne machines op een brug over de Shannon. Op bepaalde plekken werden politieversterkingen aange voerd, maar die deden niets. Japanse alpinisten verongelukt Acht alpinisten zijn gisteren om het leven gekomen in de bergen van midden-Japan en drie worden ver mist. De acht werden door een la wine verrast. Wrijving in Bonn Bondskanse lier Kiesinger van West-Duitsland heeft brieven geschreven aan twee ministers, waarin hij hen terecht wijst over het onthullen van rege- t'ingsplannen Minister van Arbeid Katzer had plannen aangekondigd ,'oor verhoging van de werkloosheids premie gezien het toenemen van het aantal werklozen en minister van Huisvesting Lauritzen had gezegd, dat de regering kalm aan zou doen et het afschaffen van het toezicht op huren. Kenia bestrijdt „bandieten" Po litie en leger van Kenia leveren in nieuwe jaar geregeld slag tegen bendes uit de republiek Somalië, die elk tweehonderd man sterk zijn. Kenia spreekt van „bandieten", de guerrillastrijders zelf (die langs de omstreden grens opereren) noemen zichzelf vrijheidsstrijders. Volgens Kenia zijn sinds het nieuwe jaar 47 aanvallers gedood, onder wie zes sol daten van het leger van de repu bliek Somalië. Aan de zijde van Ke nia zou slechts één politieman ge wond zijn. Dubbele moord Een metaalar beider uit Menden (West-Dultsland) zal moeten terechtstaan op beschul diging van dubbele moord en een poging tot moord. In de nacht van zaterdag op zondag heeft hij zijn ey-verloofde, een Spaanse arbeidster, en haar 37-jarige tante doodgescho ten en een andere gastarbeidster door kogels gewond. Het meisje had de verloving verbroken. Chinees protest bij Indonesië - Chinese minister van Buitenlandse Zaken heeft gisteren bij de Indone sische ambassade in China een pro testnota ingediend tegen de behande ling van Chinezen in Indonesië. Vol gens de nota worden winkels en wo ningen van Chinezen in Indonesië geplunderd, zijn talrijke Chinezen „gearresteerd of vermoord" en wor- aen de Chinezen systematisch en massaal het land uitgezet „om de hand te kunnen leggen op hun be zittingen". China eist dat „elke ver volging onmiddellijk ophoudt". Bonn en Praag Een kleine groep deskundigen voor Oosteuropese ken van het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken is i Praag gereisd. Zy heeft tot taak de mogeiykheden na te gaan voor nor malisering van de betrekkingen tus sen West-Duitsland en Tsjecho- Slowakye en daarmee samenhan gend de mogeiykheden tot annule ring van het verdrag van Mlinchen. Aanslag voorkomen De ïyfwacht van president Marcos van de Filip pijnen heeft een aanslag van c munistische „Hoeks" op het leven van de president weten te voorko men De Hoeks waren van plan ge- Li uik te maken van een door de pre sent aangeboden nieuwjaarsre ceptie om het paleis binnen te drin gen Het plan lekte uit dooi medede lingen van een Hoek-leider die eni ge dagen geleden werd aangehouden. iam; openbare lezing: 2.30 en 5.15 Oude Rijn 5: Gem. voor oorsprong jk christendom. Spr. evang. N. v. Irugge. 7.30 uur nam. Rapenburg 10: Tienersoclëb 't Roefje". Film „Whisky Galoii lappei beeldende expressie M. Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur BIOSCOPEN TRIANON: „The professionals", Dagelijks 2.30, 7 en .9.15 t 9.15 Zondag 2.15, 4.30, 7 CAMERA: „The Knack", 18 J Dagelijks 2.30, 7 en .9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uui STUDIO: „Persona", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en .9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uui LUXOR: „Dc stem van het v a.l. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uu REX: „Het bloedrltueel van de Dagelijks 2.30, 7 .9.15 9.15 Zondag 2.30, 4.45, LIDO: „Operatie Opium", 14 jai Dagelijks 2.30. 7 en .9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN De LaKenha): Dag 10-8 uur: eoi 1-5 uur Lakenhal: Tentoonstelling teken) fen uit Prentenkabinet. Werkd. 10 uur; 's zondags 1 4 uur nam. 0 16 Januari) um Qf Jur l 2 Rijksmuseum v Volkenkun( iSteenstraat 1). Dag 10-17 u: 'szc aags 13-17 uur Rllksmvueum voor de geschiede der natuurwetenschappen: Dag 1| ar);T( e Fran: i N 5 UTlur'.(Tot"da januari) Avond- en nachtdienst der apothel Geopend voor spoedeisende gevalli Doeza Apotheek. Doezastraat 31. 21313. Apotheek R. van Breest Smalt specialist (of diens waar op dokterstelefoon 22222. (van donderdag 5 Januari t/m wot dag 11 Januari) DINSDAG 10 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, neelgroep Centrum: „De reis om wereld In 80 dagen". Joseph's Place, 22.30 uur, Kab Kuituur Komedie: „Gesnobd". WOENSDAG 11 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, neelgroep Theater: Saint Joan". De Papandreoe1 sluiten vrede De bejaarde Griekse politicus orge Papandreoe en zijn 46-jf zoon Andreas hebben besloten politieke meningsverschillen bl leggen en hebben zodoende het sentydse Griekse zakenkabinet een grote parlementaire meerder verzekerd. De 80-jarige vader Papand leider van de Unie van centrum tyen, had besloten het kabinet va bankier Paraskevopoelos te stei maar zijn zoon en 40 andere 1 van de Unie waren hier tegen, deze onenigheid dreigde een sc ring. Andreas en de zynen he bekendgemaakt, dat zy het kab Paraskevopoelos zullen steunen ii belang van de party-eenheid. KOSIGIN IN WLADIW0ST0] De Sowjetrussische premier gin is in de Russische havei Wladiwostok aangekomen, dit i: kader van de reis van leidende ren uit de Sowjet-Unie, die ten heeft de politiek ten aanzien Rood-China uit te leggen. Wlad tok is de voornaamste Russ vlootbasls en garnizoenstad ir Russische gebied in het Verre ten en behoort tot een gebied volgens Mao Tse-toeng in de eeuw onrechtmatig vnn China i; genomen". Het >s ook de havei waaruit een groot deel van de naar Noord-Vietnam wordt gezo Het Amerikaanse tydschrift „1 week" meldt, dat de Russische tairen door de kranten In hun worden gewaarschuwd voor de i lijkheid van een oorlog met Heit gevaar werd door één kortgeleden als volgt uiteen „Hoewel de Chinese soldaat vi schap koestert jegens Rusland Russische volk, zullen zyn h' leiders hem wellicht betrekke een oorlog waarin hij even gev£ kan zyn als elke andere vijand

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2