CHINA KVP heeft kritiek op drTans VVD-congres heeft weinig moeite met verkiezingsprogram Gebogen Sammy's' MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD Vervolg van pag. 1 MAANDAG 9 JANUARI Over omroepwet In Kanton hebben zich incidenten voorgedaan tussen fabrieksarbeiders en Rode Gardisten, aldus een reiziger uit Hongkong die een kort bezoek aan Kanton had gebracht. Nieuwe verwarring stichten de aanplakbiljetten en pamfletten die vanmiddag in Peking werden ver spreid. Volgens deze berichten zouden zich in de laatsten maanden in de steden. Tsengtoe, Lantsjoa, Sjanghai, Tien Tsjin, Hofei en ook in de hoofd stad zelf nog veel ernstige incidenten hebben voorgedaan dan nu uit Nan king zijn gemeld. Buitenlanders in Peking hebben echter met uitzonde ring van een aantal geweldplegingen tegen individuele personen in augus tus tot dus ver nog niets gezien van grootscheepse vechtpartijen. Leden van de Chinese ambassades in Kopenhagen. Stockholm en Oslo zijn gisteren plotseling naar hun land j de komende kabinetsformatie' MAANDAG Steenschuur 6: Spiritistisch Genoot. kon schap Leiden. Psychometrisch gesprek t _en Stam-Filmer b De KVP verwijt dr. J. G. H. Tans, voorzitter van de Partij van de Ar beid, dubbelhartigheid nu hij gezegd heeft dat Je „machinaties rond de I behandeling van de omroepwet ie- j dereen kunnen leren hoe men reeds bezig is de kaarten te schudden voor clrs. E. L. Berg (P.v.d./ DINSDAG Charlotte de Bourbonhof. Elektronl- caclub ..De Detector". 7 30 9 30 uur Petruszaaltje (Lammenschansweg)I Ledenvergadering ..De Natuurvriend", j Bond van Speeltuinverenig >or Leiden, 8 uur nam. Burcht: Chr. Toneelgroep „A (Van i parlementaire redactie) •k VVD-kopstukken gebogen over het verkiezingspro gr am.. In het midden mr. Van Riel, links van hem d° heer Vojihoff en uiterst I rechts lijsttrekker mr. Toxopeus. rissen in de zaal", concludeerde mr. j Toxcpeus. De afdeling Nieuwkoop, er aan her- I imierend, dat de VVD een volkspartij wil zijn. kreee het tenslotte v.?or el kaar de verbetering van de positie v;n de werknemers bij bedrijfsslui- j tingen tussen de urgentiepunten op- >men te krijgen. I vertrokken, naar officieel gedeeld „voor vakantie". In Londen i werd gisteren beweerd dat 36 Chine- zen, mogelijk ook de zaakgelastigde j naar Peking zullen terugkeren. Fragmentarisch Dr. Tans zei dit op het socialistisch verkiezingscongres, dat zaterdag in Haarlem werd gehouden. De voorlichtingsdienst van de KVP wijst er op, dat de bedoelde machi naties een schande zijn voor de Par tij van de Arbeid, die in de Twwede Kamer heeft geweigerd aan de be handeling van de omroepwet voor de komende verkiezingen De VVD gaat de verkiezingen in met een programma, dat op urgen- tiepunlen is toegespitst. Verbetering van het economisch klimaat (bestrij ding van prijsstijging, werkloosheid en uitholling van pensioenen) staat daarbij op de eerste plaats. Andere zaken waarop de VVD zal hameren, zoals een verkiezingscongres van de partg dit weekeinde in Rotterdam bepaalde, zijn voorkoming van hoge re belastingen; stimulering van par ticuliere bouw; bescherming van per soonlijke vrijheid en veiligheid van de burger en ondersteuning van Amerikaanse pogingen om vrede in Vietnam te krijgen. Fractieleider Toxopeus. de voorzit- te: van de commissie die hel ont- werp-program had samengesteld, had er weinig moeite mee om het heel huids door het congres te laten aan vaarden. Slechts een paar amende menten nam hij over; de meeste amendementen, die ae lijsttrekker bestreed, werden onmiddellijk terug genomen, de andere werden wegge stemd. Zo verging het een welspre kend pleidooi van de afdelingen Nieuwkoop en Groningen om vrij heid van demonstratie als urgentie- punt op te nemen. Mr. Toxopeus weerde het even welsprekend af." In een geordende maatschappij moeten de spelregels worden gehandhaafd", zei hij. „ik zou dit punt niet graag als een steen tussen onze urgentie- punten willen gooien". Hij betoogde dat het onmogelijk is iedereen maar overal op alle momenten te kunnen laten demonstreren, alleen al wegens het verkeer. De congresgangers wa ren dat merendeels met hem eens. Een voorstel van Groningen om de passage, die de discussie over de mo narchie uitsluit, te laten vervallen, werd niet aangenomen. Loon en inkomen Een Rotterdams amendement om er naar te streven, dat de progressie in de loon- en inkomstenbelasting bij doorgaande inflatie automatisch wordt gecorrigeerd, moest het ook al afleggen tegen de comirtissie Wat meer moeite kostte het de vergade ring ervan te overtuigen, dat Ameri kaanse pogingen om beëindiging van de strijd in Vietnam moeten worden gesteund. Vooral een aantal jongeren drong er op aan ieder vredesstreven bij voorbaat te steunen. „Wij geloven dat 1 ook Vieu i zijn. Een globaal overzicht van de si tuatie in China is op dit moment niet te geven. Er bevindt zich maar een handjevol correspondenten in China. ken. Er heerste zowel bij de KVP als allen gevestigd in Peking, wier moge- i by de Partij van de Arbeid een vol- üjkheden om nieuws buiten de hoofd-1 strekte eenstemmigheid over de stad te verzamelen zeer gering zijn. j noodzaak dit bijna 15 jaar oude De inlichtingen die over de moeiiyk- j vraagstuk uit de binnenlandse poli heden in het Westen doordringen tiek te bannen, aldus de KVP-voor- zijn te fragmentarisch om een oor- lichtingsdienst. De conclusie kan niet deel te vellen. anders zijn dan dat de Partij van De correspondent van het Joegosla- ^Arbeid het wetsontwerp als vische persbureau Tanjoeg wijst moeten wij he Een suggestie van Dcelinchem om het aantal commissariaten per per soon te beperken, werd niet overge nomen. Prof. Witteveen, als finan- cieel-economisch expert van de frac tie ook in de verkiezingscommissie opgenomen, '.egde uit, dat opeenho ping van tientallen commissariaten nauwelijks voorkomt, terwij' het van de capaciteiten van de betrokkenen afhangt- hoeveel commissariaten hij I kan vervullen. Mr. Toxopeus vond het Doetin- j chemse voorstel meer emotioneel dan praktisch. „Er is in bepaalde kringen beswaar tegen arbeidsloos inkomen", zei hij. „maar die bezwaren hebben wij niet". Hoeveel gebogen Sammy's zijn er niet, want de honger naar mede leven en naar begrip is oneindig groot". Dit beeld gebruikte de voor malige staatssecretaris C. Egas in zijn lekenpreek, die hij zondagavond in de Grote Kerk in Weesp hield Enige honderden, meest jeugdige toe hoorders, luisterden aandachtig naar zijn lezing. „Wat betekent het geloof voor mij De ex-staatssecretaris vertelde van zijn eigen worsteling met deze ma terie: „Toen ik kind was leek het zo eenvoudig., toen kwam de twijfel. Volwassen geworden ontmoette ik een wereld zonder perspectief. Ouder geworden groeide met de zekerheid het beeld van de niet werkende, de naar binnen gekeerde en luisterende „De jongeren in deze wereld ma ken eveneens deze worsteling door", zo vervolgde de heer Egas zijn preek „De jongeren in de industrieele. 'er- stedelijkte wereld zijn als zandkorrels stuivend door de woestijn, altijd be wegend, nimmer rustend en zonder houvast. Oude sociologische struc turen hebben hun zin verloren, oude taboes kunnen niet meer functione ren, traditioneel geloven uit sleur is niet meer mogelijk." „Maar" zo besloot hij. „Wij zyn allen en samen verantwoordelijk voor deze schep ping, voor deze wereld en voor de ze mensheid". Het liturgische gedeelte van de dienst werd geleid door ds. H. Brons, terwijl het trio Harry Hamilton de muzikale omlijsting verzorgde. Modekoning Jacques Hei in (67) overleden De Franse modekoning Jacques Heim is gisteravond in zijn woning in Neuilly bij Parijs op 67-jarige leeftijd overleden. Heim is voorzitter en algemeen di recteur van de maatschappij Jacques Heim geweest en trad van 1958 tot 1962 op als voorzitter van de Parijse bond van ontwerpers van de haute couture. Hij was officieel ontwerper voor mevr. De Gaulle, de echtgenote van de Franse president. Heim heeft ongeveer 60 collecties uitgebracht. Hij werkte 13 uur per dag en nam per jaar twee weken va kantie. Heim was goed bevriend met Ko ningin Fabiola van België, voor wie hij veel speciale ontwerpen maakte. Tijdens de Spaanse burgeroorlog bood hij haar familie onderdak in zijn zomerresidentie in Bayonne. zuidwest-Frankrijk, waar hij woens dag zal worden begraven. De familie van Koningin Fabiola bewees de Heims dezelfde dienst tijdens de na zi-bezetting van Frankrijk in de tweede wereldoorlog toen zij als Jo den door de nazi's werden vervolgd. Heim laat een vrouw en twee kin deren achter. Zw-T'3 straf in v "Is-geld-zaak in Libanon Pe voormaliae Maronitische aarts- b: :chop van B^albeck Mgr. Abdal- lah Nouja'm is wegens het uitgeven van vals geld bij verstak veroordeeld tot een gevangenisstraf van zeven en-een-half jaar, alsmede tot ver beurdverklaring van zijn bezittin gen. Mgr. Nouiaim was op de dag. dat er 91.790 valse dollar die hij aan een ..koper" wilde overdoen in zijn bezit gevonden werd naar het Vaticaan ontboden. De andere beschuldigden in deze zaak zijn ver oordeeld tot straffen van twintig maanden tot vijf jaar. De zaak dateert van 24 februari 1966. De Libanese politie was ervan op de hoogte gesteld dat er grote hoeveelheden valse dollarbiljetten in omloop waren gebracht en bij nader onderzoek bleek dat in deze zaak personen betrokken waren die met de aartsbisschop in betrekking ston den. Er werd toen een val opgesteld waarbij een zogenaamde gegadigde tienduizend Libanese ponden bood voor een grote partij valse dollars. De aartsbisschop kwam toen zelf, zonder enige argwaan, met de bun dels vals geld aandragen. In het aartsbisschoppelijk gebouw in Ara- moun in de Libanese bergen werd de geheime drukkerij gevonden. Twee doden bij verkeersongeval (Va Enschedese correspond.) op dat wat er in China aan de gang is veel ernstiger is dan in den begin- ne leek en dat het niet alleen on kader-zuiveringen gaat maar om eei conflict van beginselopvattingen ovei de binnen- en buitenlandse ontwik kellngen. molensteen wenst te hangen hals van de KVP en dat zij het gebruiken als dwangbuis bij de komende kabinetsformatie. Overstromingen in Maleisië en Thailand In het noordelijk deel van Ma leisië zijn naar schatting 70.000 personen gevlucht voor overstromin gen. Tot dusver zijn twintig verdrin- kingsgevallen gemeld. De overstro mingen. de ergste in veertig jaar, hebben enorme vernielingen aange richt. Het zwaarst getroffen zijn de staten Kelantan, Trengganoe en Pe- hang in het noordoosten, maar ook de noordwestelijke staten Perak en Kedah zien zich voor een kritieke toestand geplaatst. Bruggen, wegen en gehele dorpen zijn weggespoeld. In Kelantan heeft het water een stand van 32 water bereikt, terwijl vijftien meter normaal is. Volgens ooggetuigen ziet het getroffen gebied er als een binnenzee uit. Ook het zuiden van Thailand (Siam) is door overstromingen ge troffen. Duizenden zijn dakloos. De huizen van zeker vierduizend perso nen zijn vernield. Algemeen werd reeds in april 1965 het standpunt ingenomen dat een langer uitstel van een definitieve re geling van het omroepvraagstuk het gezag en het aanzien van zowel re gering als parlement ernstige schade toebrengen. De KVP heeft de behandeling van de omroepwet uit drukkelijk gewenst, aldus de verkla ring. Stadsgehoorzaal: 5de Abonnements. concert. Residentie-Orkest. Dirlgenl Willem van Otterloo, solist Vladlmh Ashkenazy, 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dienst vergadering Noord. Spr. ds. De Kleer over „Mijn reis op het hospitaalkerkschip De tengem„Ecclesl Weeiexpositle 10.30 i Tenster". Film „Whiskey Galore". 8 Stadsgehoorzaal: LKK „Voor Alle Logegebouw (Steenschuur) NCVB i Zoeterwoude (H. Rijndijk 49): j ang K. en O.-oursus pottenbal oor beginners, 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht: Feestavond Smit R en Ontspanningsvereniging. 8 Rapenburg 10: Open Huls Tie (Kunstzaal Heul oonstelllng Nancy t Gljb Zaalberg, 4 i ZONDAG 175: Wachttorenstu getuigen. Hogewoerd ïam; openbare lezing: 2.30 scheld dhr. M. G. H. dei DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal): NCVB. afd. Z.W. Spr. dhr. A. Kleft over „Crea tiviteit en persoonlijkheidsvorming". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstvergadering var. Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Rest. Van der Heijden: Israëlisch Nationaal Verkeersbureau. Israëlavond. Pancraitiussohool Weeiexpositle 10.30 u: Schouwburg: K. en O. R'dams To neel „Madame Princesse", 8 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond 8 uur nam. Alphen aan den Rijn (Avifauna): j Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronl 3 1 li ik christendom. Sör. evane. N. v. (H. Rijndijk 49)K. pottenbakken Rapenburg 10: Tlenersociët t Roefje". Film „Whisky Galor BIOSCOPEN Zondag 2.15, 4.30, CAMERA: Dagelijks 2.3 .The Knack", 18 Jaar I. 7 en .9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Persona", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en .9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Dagelijks 2.30, 7 en .9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LIDO: „Operatie Opium", 14 Ja Dagelijks 2.30, 2.30, 4. A V a.l. vrijdag, 8 Wassenaar: „Mary Po ANDERHALF UUR SCHIETEN SYRIË-IRAEL Gisteren zyn opnieuw vuurgevech ten aan de grens tussen Syrië en Israël uitgebroken. Van weerskanten werd gedurende anderhalf uur ge schoten. Volgens de Israëliërs begon nen de Syrieërs met het beschieten van een buitenpost In Darbasjye, In het gebied van Hoeleh. Zij namen daarby een landbouwtrekker onder vuur, die zich op 800 meter van de grens op Israëlisch gebied bevond. Een half uur later vuurden twee Syrische posten op een Israëlische patrouillewagen die naar de land bouwtrekker reed. Van Israëlische zijde werd teruggeschoten en het vuren hield ongeveer een uur aan. Aan Syrische kant nam ook een tank aan het vuurduel deel. Volgens een Israëlische woordvoerder werden twee Israëlische burgers gewond. Is- I raël heeft een klacht ingediend bij 'de gemengde bestandscommissie. Een Syrische woordvoerder deelde over het incident mee, dat het Syri sche leger bij het Israëlische dorp Notera drie fortificaties, een muni tiedepot. een brandstofopslag plaats en een waarnemingspost heeft vernield. De Israëliërs zouden het vuur hebben geopend. Aan de Syrisch-Israëlische grens hebben zich al verscheidene dagen incidenten voorgedaan. Dit was voor premier Esjkol aanleiding om in een vraaggesprek met een Israëlisch blad Syrië te waarschuwen, dat Israël geen aanvallen zal gedogen. Esjkol gaf als zijn mening te kennen, dat de regering in Damascus tracht de aandacht van de binnenlandse pro blemen af te leiden. Gesprek tussen V.S. en China tgesteld ui De periodieke gedachtenwisseling tussen de ambassadeurs van de VS en communi'stisch China in War schau, die op 11 januari zou plaats hebben. is op verzoek van de Chinese vertegenwoordiger Wang Koeo Sjoe- ang uitgesteld tot 25 januari. De Chi nese ambassade in de Poolse hoofd stad deelde mede, dat dit was ge beurd om „administratieve redenen" Amerika wordt bij het overleg ver tegenwoordigd door ambassadeur John Gronowski. Inbraak in loods Tot nog toe onbekend gebleven longens hebben zaterdagavond een inbraak gepleegd in een goederen loods aan de Haagweg. Zij vernielden cie ruit van een lichtkooi en richtten verder een chaos aan door een groot aantal goederen her en der over de vloer te verspreiden. Het is nog niet bekend wat er wordt vermist. De Nederlandse golfspeler Mar tin Roesink is achter de Brit Tonv Jacklin op de tweede plaats geëin digd in het toernooi om het golfkam pioenschap van Nieuw Zeeland voor professionals in Tauranga. Twee Enschedeërs, de 23-jarige Gerrit van Wijk en de 19-jarige Al- fons Th. J. Ilolkenborg, zijn in de nacht van zaterdag op zondag om streeks twee uur om het leven ge komen by een ongeval op de Henge- losestraat in Enschede. De twee slachtoffers reden met een vriend (23) in een personenauto. Bij een inhaalmanoeuvre raakte deze de macht over het stuur kwijt. Hij vloog met zyn auto van de weg af, sloeg tegen een boom, waarna de auto kantelde. Gerrit van Wijk en Alfons Hol-ken- borg overleden ter plaatse. De be stuurder, die licht gewond was, wei gerde aanvankelijk naar een zieken huis te worden overgebracht. Nadat zijn verwondingen op het politiebu reau waren behandeld, werd hij tij dens het verhoor onwel. De bestuur der werd daarop in het katholiek ziekenhuis opgenomen, vermoedelijk met een hersenschudding. Daarvoor had de politie hem een bloedproef afgenomen, waarvan de uitslag nog niet bekend is. Het drietal was op weg naar Am sterdam. WAPENS VOOR JORDANIË ACHTERHAALD Jordaanse grenswachten hebben wapentransporten in beslag geno men die van Syrië naar Jordanië werden gesmokkeld, zo meldt Radio- Beiroet. Vijf mannen die zouden be horen tot het Palestijnse Bevry- dingsfront zijn gearresteerd. Tot de in beslag genomen wapens behoor den granaatwerpers en zware machi negeweren. Aangenomen wordt dat de wapens bestemd waren voor tegen de regering gekante terroristen Ln Jordanië. Palestijnse commandotroepen, die reeds door de Chinezen worden op geleid, hebben nu ook een opleidings kamp in Noord-Vietnam, zo heeft de leider van de Palestijnse bevrij dingsorganisatie in Bagdad verklaard. Op een persconferentie prees hij Irak voor de hulp welke het ver leent. Hij deed een beroep op Jor danië „de deur open te stellen zodat Iraakse en Saoedische troepen hel land kunnen binnentrekken om het dappere en moedige Jordaanse leger te ondersteunen". BINNENLAND totaal van 13.500 dieren de grootste van Europa is. Het aquarium heeft de grootste verzameling vissen, am-' fibiedieren, reptielen en weekdieren van de wereld, tienduizend in totaal. Auto van brug Duikers hebben zaterdag uit een met ijs bedekt meer bij de stad Columbus, in de Ameri kaanse staat Ohio, een auto opge takeld met de stoffelijke resten van een vrouw en vyf kinderen, die al sinds dinsdag werden vermist. Er moeten nog drie kónderen in de wa gen hebben gezeten. De auto was van B.P.-leden naar CDU De heren i een brug gereden. A. J. Koekoek en F. Kuiper tot i Vliegtuigongeluk De lucht- voor enkele maanden twee van de machtbasis Andrews bij Washington drie boerenafgevaardógden in de De- heeft meegedeeld dat een Neptune venter Gemeenteraad hebben zich j verkenningsvliegtuig van de marine aangesloten by de Christen Demo-1 zondag is neergestort waarbij alle negen inzittenden om het leven zyn Fabrieken sluiten De cartonage- fabriek Kaatsheuvel in de Brabantse gemeente Loon op Zand is failliet verklaard, waardoor de tien werkne mers op staande voet moesten wor den ontslagen. Wolterinks Confectie- atelier zal haar vestiging in Loon op Zand sluiten, waardoor twaalf vrou wen zonder werk komen. Tien dagen geleden ontsloeg Wolterink elf van de veertig werknemers in haar be drijfje in Sprang-Kapelle. cratische Unie. Na de affaire-Adams rond de Boerenpartij beschouwden de beide raadsleden zich als onaf hankelijke volksvertegenwoord igers. Beide ex-boeren zyn kandidaat ge steld voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer. A. W. Groote-prys De voorzit ter van de stichting A. W. Groote Fonds, oud-burgemeester van Am sterdam mr. Arn. J. d'Ailly, heeft zaterdagmiddag de A. W. Grooteprijs 1966 uitgereikt aan de heer J. P. Lou- man uit de hoofdstad. De heer Lou- man kreeg de prijs, bestaande uit een oorkonde en een penning op grond van „de grote verdiensten ten aanzien van een juiste toepassing en verbreiding van het Nederlands al fabetisch kortschrift (stenografie „Groote")" Gasontploffing in Tie! In een inkelhuis in het centrum van Tiel heeft zaterdagmiddag omstreeks vijf uur een vrij ernstige gasontploffing plaats gehad. Een hoeveelheid riool- gas was het woongedeelte van het pand binnengestroomd. Toen één der huisgenoten een schemerlampje aan stak, kwam het gas tot explosie. Ver scheidene ruiten vlogen er uit. ter wijl het plafond om laag kwam. Deuren en ramen werden ontwricht. De schade was zeer groot. Op het tijdstip van de ontploffing was het op de markt, waar het pand is ge legen, bijzonder druk. Niemand werd gewond. BUITENLAND De grootste van Europa De die rentuin van West-Berlijn heeft ver leden week by het begin gekomen. Pools wild voor Frankrijk Vol gens het Poolse persbureau zal Po len zijn uitvoer van levend wild naar Frankrijk vergroten. Behalve de 5.000 voor dit jaar overeengekomen hazen zal Polen ook 40 wilde zwij nen leveren. Kinkhoest-epidemie Een epide mie van kinkhoest heeft in het Per zische dorp Jouijan het leven van 13 kinderen geëist. Nog 104 kindé ren lijden aan de ziekte. Rus vraagt asiel Een pikeur van het staatscircus van Moskou, dat een tournee door West-Dultsland maakt, heeft de Westöuitse autoriteiten om politiek asiel gevraagd. De pikeur, Eduard Roesjat (40), verliet het cir cus donderdag in een taxi waarmee hij naar een nabijgelegen vluchte lingenkamp reed. Overstroming in Kediri aonesische regering zendt medicijnen en kleding naar het gebied van Ke diri in Oost-Java, waar na overstro mingen als gevolg van hevige regen val duizenden bewoners hun behui zing hebben verloren. Siamese tweeling overleden De gezusters Gibb, die als 54-jarigen ver moedelijk de oudste levende Siamese tweeling van Amerika waren, zijn gisteren overleden. Margaret en Ma ry Gibb werden acht dagen geleden ln het ziekenhuis van Holyoke (Mas sachusetts) opgenomen, omdat Mar garet ziek was geworden. Zij zaten aan de ruggegraat aan elkaar vast en deelden één hart en bloedsomloop. zaterdag lur en zondag 2730 en 8 uur TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal- Dag 10-ft uur: een -5 uur Lakenhal: Tentoonstelling tekenl en uit Prentenkabinet. Werkd. 10 uur; 's zondags 1 4 uur nam. (1 6 januari). Legermuseum PesthulsiaanM Rijksmuseum voor Volkenkunc Tentoonstelling: ..Ball. beeld droombeeld". Geopend dagelijks IC zondags 1317 Ten toonstelling Volkenkunc af een afstand van zes meter de ge troffene in een ongevaarlijke staat van verdoving kan brengen. Vonnissen in Damascus Een bij zondere militaire rechtbank in Da mascus heeft zeven Syrische leger officieren ter dood veroordeeld voor hun aandeel in een opstand van vo rig jaar. Zes van deze officieren wer den bij verstek veroordeeld. Twee of ficieren kregen levenslange dwang arbeid en verscheidene beklaagden hoorden lagere straffen oved zich uitspreken. Busongeluk in Kongo Een auto bus met veertig passagiers is in het Kivoe-meer in Kongo gestort. Twin tig personen verloren het leven. De geredde passagiers zijn allen zwaar gewond. China en Macao Volgens de „Star", een avondblad dat in Hong kong verschijnt, heeft communis- tisch-China twee regimenten naar de grens met Macao overgebracht, om dat gevechten worden verwacht tus sen pro-communistische en pro-na tionalistische Chinezen in die kleine Portugese kolonie. Volgens de „Star- verzamelen de nationalisten in Ma- cao tevens in het geheim wapens voor een mogelijke strijd. Ontploffing in Las Vegas In een motel in de Amerikaanse stad Las Vegas heeft zich zaterdag een ontploffing voorgedaan waardoor acht personen het leven hebben ver loren. Ongeveer twintig personen werden gewond. Het motel, dat drie verdiepingen had, werd volkomen verwoest. De ontploffing is veroor zaakt door een hotelgast, die zich het leven benam door met een revol ver in een grote hoeveelheid dyna miet te schieten. Amerika en Djakarta De Ame- Irikaanse regering heeft een overeen- De In- I komst met Indonesië gesloten waar- 1 in garanties gegeven worden voor Amerikaanse particuliere investerin gen. De overeenkomst stelt Ameri kaanse maatschappijen in staat hun investeringen in Indonesië te ver zekeren tegen naasting, oorlog, op stand, revolutie, het risico van het overmaken van winsten en andere commerciële risico's. Engels meisjes terecht Een veer tienjarig kostschoolmeisje, Lorraine Cogger, dat enkele dagen voor Kerst mis als van haar tehuis in Rochester vermist werd gemeld ,'s ongedeerd in Londen aangetroffen. De Britse po litie had de Nederlandse autoritei ten reeds >n deze zaak gemengd om- mogelijkheid was geop- 10 - 17 Zondags 13 1^7 uur Kljksm ueeum voor Volkenis i; (Steenstra-at 1) Dag 10-17 u: de* natuurwetenscha 5 uur. (Tot Januari). Avond- en nachtdienst der apothek Geopend voor spoedeisende gevalle Doeza Apotheek. Doezastraat 31. t 21313. Apotheek R. van Breest Smalle: burg te Leiderdorp en de Oegstgeest Apotheek zijn de gehele week geopen spoedgevallen doktert©! )p dokterst.elefonn 22222. HAAGSE AGENDA Haa j sche Comedie: .Tussen paard en stie DINSDAG 10 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, T neelgroep Centrum: „De reis om i wereld in 80 dagen". Joseph's Place, 22.30 uur, Kabar Kuituur Komedie: „Gesnobd". WOENSDAG 11 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Ti neelgroep Theater: .Saint Joan". WEERRaPPORIËN (Van beden morgen 7 uur) Nuttig pistool De politie I nieuwe jaar zijn inventaris opge-|Sint Petersburg in de Amerikaanse j pers dat'tt meisje aan boord ««o BC- J maakt. De directie heeft bekendge- j staat Florida is uitgerust met een 1 gaan van een vrachtschip met be- maakt, dat de tuin thans met een nieuw type traangaspistool dat van- stemming Rotterdam. Stockholm Oslo Kopenhagei Bordeaux Grenoble Nice Berlijn onbewolkt -3 - Belgrado geh Athene uh.ii Rome geh Barcelona niotr Madrid licht **«11orca licht Lissabon '.waar

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2