Zeker 20 doden door foutief geneesmiddel In december zou zo zijn gestemd Agressief Bona Stars klopt Giants: 64-47 Atleten van Spartaan vooraan op Duindigt Philidor schaakte opnieuw het snelst De Zijl lijdt onnodig verlies tegen SNA Mongolië is geval op in ieder tijd... PAGINA 13 Drama in Belgische kliniek (Van i Belgische correspondent) zo, dat wanneer deze dienst een ge neesmiddel ter controle ontvangt de afzender reeds twijfelt en het dus niet meer distribueert of voorschrift. Eén fles Twintig, wellicht dertig mannelijke patiënten op leeftijd van ien door socialistische ziekenfondsen in Charleroi geëxploi- eerde kliniek zijn in de periode van maart 1965 tot april 1966 jestorven als gevolg van een behandeling met een verkeerde oedicijn. Vergissing Deze was door een tot nu toe te oeder naam en faam bekend staand iboratorium van farmaceutische rodukten in Brussel geleverd. Een ediende, die sinds kort in dienst as en nog niet genoeg ervaring had, cMjnt een vergissing te hebben be- laakt. Bepaalde door de wet voor- esehrcven controles zyn om een of ndere reden uitgebleven. De directie i de kliniek zelf en het ministerie i Volksgezondheid hebben zich eperkt tot weinigzeggende com- ouniqucs. Er wordt een gerechterlijk nderzoek ingesteld. De beide vrou- elijke apothekers van de kliniek ijn ontslagen. Zij hadden de zen- jng uit -Brussel terstond moeten untroleren, hetgeen kennelijk niet f niet goed is geschied. Merkwaardig is, dat het eerste be- cht over de gebeurtenissen zo laat i het officiële rapport over de ver- isseling van het geneesmiddel in westie. is verschenen. Het bestond een mededeling van het bestuur i de kliniek Arthur Gailly aan het ranstalige socialistische dagblad Le Peuple". In een commentaar eeft dat reeds direct geconstateerd, at politieke tegenstanders het dra- wel zouden uitbuiten om te age- i tegen de - socialistische zieken- mdsen. Het, legde er tevens de na dat het aan de team geneesheren in de kli- iek te danken is geweest, dat de erdachte sterfgevallen snel konden 'orden onderkend en een con- het geneesmiddel bij de Het is tot nu toe gebleken, dat een niet ervaren bediende van de groot handel slechts één fles van het ver keerde goed heeft geleverd. Daarvan is 23 van de 50 gram, die zij be vatte, aan patiënten uitgereikt. Maar men heeft in elk geval een waar schuwing doen uitgaan naar alle Belgische apotheken, j Zoals gemeld, wordt er nogal ge heimzinnig gedaan rondom het tra gische geval. Nabestaanden van de overledenen schijnen nog geen klachten bij de justitie te hebben ingediend, waarschijnlijk omdat zij niet precies de doodsoorzaak hebben gekend! De kliniek in kwestie is ge- |noemd naar Arthur Gailly, een der oudste socialistische voormannen in de streek van Charleroi, een volks menner van de oude stempel, oud metaalarbeider en lid van de kamer tussen beide wereldoorlogen. Hij is thans voorzitter van het bestuur van de kliniek. Kenmerkend voor Belgi sche toestanden, en niet alleen in so cialistische kringen, is, dat een dei- apothekeressen van de kliniek die thans als gevolg van de gebeurte nissen zijn ontslagen, een achter nicht van hem is en tevens de doch ter van de huidige administrateur van de inrichting. Verantwoordelijk voor het gebeurde draagt ook de controlerend apotheker van de groothandel, die wettelijk verplicht is de af te leveren prcdukten te contro leren. Over het aantal doden is officieel nog geen mededeling gedaan. Aan socialistische zijde spreekt men van twintig of vijfentwintig. De politie ke tegenstanders hebben het aantal reeds tot veertig of vijftig verhoogd. Feit is. dat de meeste patiënten aan wie het geneesmiddel is voorgeschre ven en die het verkeerde hebben toe gediend gekregen, toch reeds weinig hoop kon worden gegeven. Doses In maart 1965 vroeg de kliniek de farmaceutische groothandel en fles met vijftig gram van een fstradiol-verbinding een hormoon- rodukt dat wordt gebruikt voor de ehandeling van prostaat-kanker. Door een vergissing van een perso- leelslid van de groothandel werd chter digitaline geleverd. De maxl- n-dosis, die een patient daarvan lagelijks kan verdragen is tussen de 3 milligram. De oestradiol-ver- inding werd in doses van 10 milli- twee of drie keer per dag oorgeschreven! Nadat de artsen van de kliniek ot de conclusie waren gekomen, dat sterfgevallen onder de behandelde atiënten wellicht aan een verkeerd ïedicainent waren te wijten, vroe- zij hun apothekerdienst het pro- it te onderzoeken. De apothe- es kwam tot de conclusie, dat om een „niet te identificeren irodukt" ging. Daarop werd het niet toegediend en in april 1966 sen monster naar de controle- iienst. van de Belgische Farmaceu- ische Vereniging gestuurd. Het ïeeft tot december geduurd eer het ntwoord van die dienst werd gege- Thans wordt gezegd, dat men luitensporig veel controles had en iat het onderzoek dus niet eerder ion plaatshebben. Bovendien is het van onze parlementaire redactie) In de maand december zijn niet veel verschuivingen ge komen in de politieke voorkeur van ons volk, zo kan men concluderen uit de jongste NIPO-gegevens. Het NIPO onder vroeg ten behoeve van de NCRV-rubriek „Nipothese" in de maand december een kleine tweeduizend Nederlanders, hoe zij zouden stemmen. Hun antwoorden worden representatief voor de Nederlandse bevolking geacht. De uitslagen volgen hieronder in percentages. Links de stand in december, in het midden de stand een maand daar voor en rechts de uitslag van de kamerverkiezingen in 1963. Kent Spaanse politie Khiders moordenaar? Volgens het Madrileense blad „Ya" heeft de Spaanse politie de moorde naar van de Algerijnse leider Mo hammed Khider geïdentificeerd en kent zij ook de plaats waar hij zich in Madrid verborgen houdt. Khider zou hel slachtoffer geworden zijn van een zorgvuldig georganiseerd komplot. De persoon, die Khider uit zijn woning in Madrid lokte waar na deze zoals gemeld op straat werd neergeschoten zou een goede vriendin van Khider geweest zijn en ook aan de politie bekend. De moor denaar was volgens het blad een Al gerijn die handelde op instigatie van een aantal anderen onder wie een familielid van Khider. De leiders van de drie ste Algerijnse oppositiegroepen heb ben gisteren in Parijs bekendge maakt dat zij zich gezamenlijk civie le partij zullen stellen bij de rechter die belast is met het onderzoek naar de moord op Khider. In het commu niqué stellen zij „Boumedienne en zijn regering" voor deze moord ver antwoordelijk. De regering van Algerije wenst, dat de moord op Khider wordt op gehelderd en zei eist dat het onder zoek openbaar zal zijn. Dit heeft de ambassadeur van Algerije in Madrid het Spaanse ministerie van Buiten landse Zaken meegedeeld. Op ge ruchte ingaande, dat de moordenaar van Khider zich in zijn ambassade zou bevinden, zei de ambassadeur dat zulks niet waar is. De 24-jarige Belgische schaak- i kampioen Cornelis, die tijdens de schaakolympiade in Havana een j meesterresultaat behaalde, heeft een internationaal toernooi in Eersel ge- j wonnen. Hij behaalde 4% punt. Dc Nederlander Orbaan werd derde met 1 3 punten. De jeugdige Mexicaanse I Pedro Rodriguez, vorige week nu I dag winnaar van de Grote Prijs Zuid-Afrika, waarmee de strijd Basket ha Icom petitie de wereldtitel werd geopend, heeft i een contract getekend met Cooper- Maserati. Voor de eerste klasse A van de competitie van de KNSB is zaterdag in Den Haag één schaakwedstrijd uit de vierde ronde vooruit gespeeld. Het Haagse DD 1 kwam tegen het Am sterdamse VAS 2 tot een voorlopige stand van 4'i4%. Bona Stars schijnt de inzinking weer te boven te zijn. In tegenstel ling tot de recente wedstrijden te gen Asvu en Excercitia ontbrak het de Leidenaren gisteren tegen het Amsterdamse Giants geen moment aan strUdlust. Van het eerste fluit signaal af startten de Stars in een hoog tempo dat volgehouden werd tot de laatste seconde. Een 65- 47 overwinning was het resultaat. Piet Beelen lichtvoetig Piet Beelen. de Nederlandse kam pioen op de 10 km, heeft zondag op de renbaan Dmndigt een nationale veldloop gewonnen. De Spartaan-a t- leet legde het 7200 meier lange par cours, dat behalve over de baan door de bossen voerde, af in 21 min. en 45,8 seconde. Bijna een halve minuut achter de lichtvoetige Bee len kwam zijn clubgenoot Wim van Gerven als tweede over de eind streep. Kamer 1963 31.9 28.0 10.3 KVP 29.0 29.0 PvdA 28.0 28.0 VVD 11.5 12.0 AR 9.5 9.5 CHU 10.5 10.5 PSP 3.5 4.0 CPN 2.5 2.0 SGP 1.5 1.5 GPV 0.5 0.5 Boeren 3.0 2.5 Overige 0.5 0.5 Totaal 100.0 100.0 Geen antwoord 11.5% 12.5% De NIPO-percentages zijn afgerond op halve procenten. De betrokken uitzending van Nipothese heeft vanovond om tien voor half negen via Nederland 2 plaats. Speciaal de stem- kansen van de ARP zullen daarbij worden besproken. Traditiegetrouw organiseerde de De eindc!and in de tweede klasse: Leidse Schaakbond op de eerste za-j 1. Katwijk (26); 2. Alphen A (25): terdag van het jaar de snelschaak- 3. Sassenheim (22%4. LSB-jeugd kampioenschappen voor teams in de '21%)5. Voorschoten B (20)6. kantine van de Touwfabrieken t<* Leïthen B 191_:7. VTL (17>: 8 Leiderdorp. Naar sterkte werden de Philidor D 161- diverse zestallen in twee klassen in- 1 Topscorers in dit toer Bij de dames, die 1500 meter liepen was Anneke Stalman (AV '40 Delft) oppermachtig. De Delftse atlete no teerde een tijd van 6 min. 25,8 sec Marga Haazer (ALO Rotterdam) legde met een achterstand van ruim tien seconden beslag op de tweede plaats. De uitslagen luiden: Heren 7200 m: 1. Beelen (Spar taan, Lisse) 21.45,8: 2. Van Gerven (Spartaan) 22.11,9; 3. Van Kasteren (AV '40 Delft) 22.36,0; 4 Veld <DOS Dwingelo) 23.01,1; 5. Rietveld (Spar ta. Den Haag) 23.06,5; 6 Rauws 23.25.0. zer (ALO Rotterdam) 6.36.4; 3. Riet Nordmann (De Meeuwen, Den Haag) 6.56,0. Meisjes A: 1200 m: 1. J. v. d. Stelt (AVA '641 5.46.1; 2. B. Taekema (Nieuw Brunhilde (Leiden) 5.49,5: 3 De Boer (ALO) 5.53.4: 4. A. Buissink (Nieuw Brunhilde) 5.57.2. Bij de Jon gens eindigde J. Bey van AV Holland op de vierde plaats. m gedeeld, waarin om twee prijzen ge streden werd. In de eerste klasse waren de krachts verschillen te groot om een spannen de strijd te waarborgen. Zoals ook in vorige jaren het geval was, waren de A-teams van Philidor en LSG superieur. Alleen Philidor B kon hot tempo nog enigszins bijbenen. Philidor A nam in de laatste ron den een kleine voorsorong welke door een 42 zege op LSG A tenslotte vijf punten bedroeg. De eindstand :n de eerste klasse: 1. Philidor A (35 pt. 83%!!); 2. LSG A (30 pt.): 3. Philidor B (26); 4. Voorschoten A (19%); 5. PhiUdor C (17*a): 6. Leithen A 141 7. LSG B (13): 8. LCBbestuur (12% In de tweede klasse was me ars. M. D Etmans van Philidor A en de Katwijker W. G. Binnendijk. Bei den zagen 7 ronden lang kans zelfs geen half punt af te staan en moch ten voor hun prestaties een extra- prijs ontvangen. In Antwerpen Tweede plaats voor Oudkerk De Zuidslavische waterpolokam. 1 pioen Partizan Belgrado heeft zater dagavond m Genève beslag gelegd op de Europese beker. De Zuidslaviërs versloegen de Italiaanse kampioen Pro Recco met 4—3 na een bijzonder felle en harde strijd, waarin de Rus sische scheidsrechter Prostiakow elf maal een speler naar de kant moest verwijzen. Schaatsagenda Lisserbroek 2 uur: nationale kop pelwedstrijd. Prijzen: 300 gulden. In de Kennemer Sporthal in Haarlem is zaterdag het traditionele negen-districtentoernooi van de NeVoBo gehouden. Zowel het dames- als het herenteam van district West-3 toonde zich het sterkste. Overval in Haarlem buit f 10.720,- Twee mannen hebben zaterdag nacht onder bedreiging uit een huis in het centrum van Haarlem een bedrag van f720 en een aantal sie raden ter waarde van f 10.000 mee genomen. Na 12 uur vervoegden zich de twee mannen van omstreeks 20 tot 25 jaar aan het huis met de mededeling dat ze „zaken" wilden doen. Een voruw werd met een mes bedreigd en on dertussen doorzocht een andere man de woonkamer, waar hij het geld en de sieraden vond. Eén der mannen had een nylonkous over het hoofd. De daders zijn nog voortvluchtig. De Nederlander Jaap Oudkerk is zaterdagavond tijdens wielerwed- strijden in het Antwerpse sportpaleis ning. Rondenlang had Sassenheim tweede geworden in een profwed- de leiding, maar tegen het e'nde strijd achter aerny-motoren. Oud- werd ze gepasseerd door zowel Kat- kerk verzamelde in de twee manches wiik als Alphen. Katwijk bleef de i evenveel punten als de Belg Leo Alphenaren juist één punt voor. Sas. 1 Proost, die echter een betere tijd senheim kon vóór de sterk finishen- I maakte dan onze landgenoot, de LSB-jeugd nog de derde plaats I De uitslag van de wedstrijd achter bezetten. derny-motoren was: I Eerste manche: (25 km): 1. Leo I Proost (Belg) 25.04,6. 2. Seeuws (Belg JUDO 3- °udk<?rk <Ned). op 2 ronden: 10. Van der Lans (Ned.). Zaterdagavond hebben in de Tweede manche «25 km.): 1. Jaap Sportacademie in Overveen K. Giezen Oudkerk 25.16.4. 2. Verachtert (Belg). G. de Bolster, belden leerlingen 3- Proost, op 1 ronde: 9. Van der Sportschool Luiten, met goed ge- Lans- Eindklassement: 1. Proost 4 pnt., 2. Oudkerk 4 pnt., 3. Seeuws 6 pnt., 10. Piet van der Lans 19 pnt. Een sprintnummer voor tan dems werd gewonnen door de Neder landers Van Midden en Kissner. Koopman en Jansen eindigden op de tweede plaats. Van de Noordkaap tot de Vesu vius heeft de winter in het eerste weekeinde van het nieuwe jaar zijn intrede in Europa gedaan. Bijna overal ging grote sneeuw val gepaard met lage tot zeer lage temperaturen. De toegen in het Alpen-grensgebied zijn bedekt met anderhalve meter sneeuw, waardoor het reizen van en naar Oostenrijk moeilijkheden ople vert. In Fano. aan de Adriatische Zee ten zuiden van Venetië, lag twintig centimeter sneeuw. In Rimini aan de Adriatische Zee heeft het bijna 24 uur lang onon derbroken gesneeuwd (zie foto). Het eiland Capri kreeg ook een deel van de sneeuwval. Er valt daar zeer zelden vaste neerslag. Wolven, door sneeuw en honger uit de Appenijnen gedreven, heb ben honden aangevallen in Ca- serta, enkele kilometers ten oos ten van Napels. Ook een groot deel van Sardi nië ligt onder een laag sneeuw De stad Cagliari kreeg z\in eerste sneeuw sin'ds tien laar. Ov som mige plaatsen lag hier de sneeuw twintig centimeter, een record sinds 1936. Deens pleidooi voor Kiesinger in Warschau De Deense premier Jens Otto Krag heeft zaterdag in het hoofdkwartier van de Poolse communistische par ty de leider Gomoelka ontmoet'. Krag zou er by Gomoelka op heb ben aangedrongen dat Polen zijn harde politiek tegen de nieuwe West- duitse 'regering matigt cn meer open komt te staan voor de „nieuwe le- kenen uit Bonn' die gericht zijn op verbetering van de betrekkingen tussen Oost en West in Europa. Krag had dit verzoek reeds aan andere Poolse leiders gedaan en er op ge wezen, dat de nieuwe coalitie-rege ring van West-Duitsland steun ver dient. TRIOMF VOOR STEWART IN AUCKLAND De Schotse coureur Jackie Stewart heeft zaterdag op het Pukekohe cir cuit in Auckland de grote prijs van Nieuw-Zeeland, die niet meetelt voor het wereldkampioenschap der cou reurs, gewonnen. De Schot, die in een BRM reed, moest een verbeten strijd leveren tegen zyn landgenoot Jim Clark om zyn eerste plaats vei lig te stellen. Het opgeven van de Australische wereldkampioen Jack Brabham was een grote teleurstelling voor de 30.000 toeschouwers. Brabham's V8 Repco-Brabham was tijdens de training in de morgenuren uit de baan gevlogen en zwaar be schadigd. Brabham zelf bleef onge deerd. Monteurs hielden een race te gen de klok om de wagen van Brab ham weer in orde te krijgen voor de wedstrijd begon. Dit lukte kennelijk niet helemaal want in de zevende ronde raakte Brabham's wagen op nieuw onklaar en moest hij de strijd staken. De uitslag luidt: 1. Jackie Stewart (GB) In BRM, 160 km in 59 min. 16.45 seconden, 2 Jim Clark (GB) in Lotus, 59 min. 21.85 sec., 3. Richard Attwood (GB) in BRM, op één ronde, 4. Jim Pal mer (N-Zeel.) in Repco Brabham, op drie ronden. Bekercompetitie KNZB In de beginfase had de Giants- verdediging weinig moeite met d© Leidenaars, die tè snel een door braak wilden forceren. Coach Toth, pas teruggekeerd van een trip r.aar Hongarije, vroeg na tien minuten een time-out. Hij bracht vervolgens Peter de Jong voor het eerst na zijn blessure weer binnen de lijnen. Het was direct merkbaar. De aanval werd bijzonder beweeglijk en er kwamen legio scoringskansen. Voor al André de Jong toonde zich een goed afronder. Een grote afschei ding in de score werd echter ver hinderd door het rustsignaal. (29-22). De tweede helft werd ingeluid met een enorm Leids offensief. De Stars kwamen vaak «ot een break met Kees Pley en Harry Stol als voor naamste puntenvergaarders. Binnen vijf minuten bedroeg de voorsprong reeds 11 punten. De coach van Gi ants. Van de Plas, zag het gevaar en liet zijn ploeg overgaan op een persoonlijke dekking. De Amster dammers konden de „sterren" het scoren echter niet beletten. Met ge raffineerde acties verrasten Cees den Hollander en Hans Kaper de Am sterdamse verdediging keer op keer. Dat de hoofdstedelingen niet over speeld werden, hadden zij alleen te danken aan oud Blue Stars-speler Baranye. die 18 punten voor zijn team scoorde. Eindstand: 6547. Topscorers: A. de Jong en H. Stol (12), H. v. Mameren (9), P. de Jong en K. Pley (8). Dinsdagavond speelt Bona Stars in Utrecht een oefenwedstrijd tegen de koploper uit de eredivisie. SVE Peter de Jong zal dan vervangen worden door Frans van Kins. GEWICHTHEFFEN. Devilee kampioen vedergewicht Bij de kampioenschappen gewicht heffen eerste klas van Zuid-Neder land, gisteren in het Brabantse Raamsdonkveer gehouden. heeft LK.V. met twee deelnemers goede resultaten behaald. Koos Devilee werd in het vedergewicht zonder tegen stand kampioen met een totaal ver werkt gewicht van 237% kg. Nico Faas werd na felle strijd met de Bredanaar Van Goorbergen der de, in de zwaar bezette afd. licht- zwaargewicht. Tevens werd Nico Faas bezitter van de prachtige stijlprijs, uitgeloofd voor de meest stijlvolle gewichtheffer van deze kampioen schappen. Het Spartaan-lid D. v. 't Riet leg de in het middenzwaargewicht met een totaal van 332% kg. beslag op de tweede plaats. Een scheidsrechterijke beslissing, waartegen coach Brandt een protest indiende, kostte H. Zie- rikzee in de lichtzwaargewichtsklasse een goede klassering. VARKEVISSER LEIDT IN RIJSWIJK In de derde ronde van het dam- toernooi te Ryswyk heeft de Kat- wyker Varkevisser alleen de leiding in handen genomen. Hij won zijn partij tegen Gordyn, terwyi Sybrands tegen Palmer niet verder kwam dan remise. Varkevisser paste in zyn party een omsingelingstactiek toe. Door 'n dam- dreiging legde hy het zwarte spel enigszins aan banden. Na een ver rassend schytoffer dreigde hy met doorbraak naar dam. wat Gordijn niet kon pareren en de party spoedig daarna kon opgeven. Teleurstellend was het optreden van de Leidenaar Bronstrlng. In de opening negeerde hy terecht een damzet, daar deze slechts tot schyf- verlies zou leiden. Toen hy even later wèl een schyfwlnst nam bleek dat een leiyke vergissing. Dolle kon de schijf terugwinnen en hield de betere po sitie over. In het eindspel kwam Bronstring er niet meer aan te pas. Uitslagen derde ronde: Ivens Weerheijm uitg. BronstringDolle 0—2, VarkevisserGordij n 2—0, v. d. Scheer—Van Prooyen 11, S1J- brandsPalmer 11. Stand na drie ronden: 1. C. Var kevisser 6, 2. T. Sijbrands 5, 3. R. Pal mer 4, 4. J. Weerheym 3 (uit 2), 5. Th. v. Prooyen 3, 6. t.m. 8. A. Dolle, F. Gordijn en C. v. d. Scheer 2, 9. E. P. Bronstring 1, 10. F. Ivens 0. „Een „jbegrijpeiyke uitslag", was De Poolee communistische pers hf, r„m„,,ntaar Tan scheidsrechter heeft in htar verslag van een per-- slam na de „edstrijd De Zijl—SNA. conferentie welke Krag vrijdag heeft welke in een 4—3 overwinning voor gegeven alles wat de premier over de Hagenaars eindigde. Het was in derdaad onbegrijpelijk dat De Zijl. na vrywel de gehele wedstrijd een I Krag heeft Gomoelka ontmoet, als j overwicht te hebben gehad, in de premier van Denemarken en niet al- i slotfase nog de 32 voorsprong liet leen als leider van de Deense so-1 glippen. Door dit resultaat zyn de ciaaldemocratische party. Dit onder- Leidenaars uitgeschakeld in de strijd streepte hij op zijn persconferentie, om de KNZB-beker. Het Leidse team nam reeds in de eerste periode het initiatief maar kon niet tot scoren komen. De SNA-er Van Schijndel kreeg daarentegen een prachtige kans zijn club aan een voorsprong te helpen. Hij kwam ge heel vrij voor doelman Bodt, maar faalde. In de tweede speeltijd gaf Loek van Kampen met een hard dia gonaal schot De zyi de leiding. Si mon van Kampen bracht de partyen op geiyke voet na een verkeerde in terpretatie van de nieuwe spelregels door de Leidse achterhoede. Tafeltennisteam wint van Belgen Mongolië heeft zijn kans gegrepen om een „Olympisch record" op te eisen. Het land dat volgend jaar in Mexico City wel vrijwel uit sluitend met bescheiden klasseringen tevreden zal moeten zijn, zorg de voor Olympisch nieuws door zich als eerste land officieel voor de Spelen van 1968 aan te melden. Mongolië zal waarschijnlijk 33 sport lieden 24 heren en 9 dames alsmede 13 officials naar Mexico zenden. Zij zijn ingeschreven voor de volgende zes takken van sport: I atletiek (3 dames en 3 heren), gymnastiek (2 heren en 6 dames), j worstelaars (8 atleten), wielrennen (.4), gewichtheffen (3) en schie- ten (4). j Loek van Kampen genomen straf- I worp werd echter door doelman De Bruyn uit de bedreigde hoek ge haald. De Hagenaars namen door Simon van Kampen een 21 voor sprong, maar opnieuw was het Loek van Kampen die voor De zyi scoor de: 2—2. In de laatste speeltyd bracht de onberekenbare Joop de Haas de Lei denaars aan de gunstige kant Het Nederlandse tafeltennisteam heeft zaterdagavond in Knokke voor de derde achtereenvolgende maal een overwinning behaald op België. Dit maal zelfs met sprekende cyfers: 5—2. De Nederlandse ploeg bestond uit Frans en Bert Schoofs en Carel De ken (allen Amsterdam). De nationale kampioen Bert van der Helm (Lei den) was reserve. De gedetailleerde uitslag luidt: Ju- liens (B)—Bert Schoofs (N) 21—18, 21—18, Van der Walle (B)Deken (N) 14—21, 18—21, Sanctoario <B) Frans Schoofs (N) 1521, 21—18, 21—23, Van der Walle—Bert Schoofs 21—18, 21—17, Jullens—Frans Schoofs 9—21, 21—16, 18—21, Sanc- toario— Deken 20—22, 15—21, Van der WalleFrans Schoofs 19—21. 21—19, 32. Harmsen profiteerde 20—22. van een blunder in de Leidse defen- In Breda won Nederland B met sie. waarna Martyn een zware over- 6—0 van België B. Nederland kwam t.reding beging, wat een straf worp j in deze wedstryd uit met de spelers betekende. Jan var» Schyndel faalde j Peter van Ham, Ed. van den Berg en niet van de 4-meter lUn: 34. Kees Mertens.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13