Voltallige Koninklijke familie in Leiden bij diner voor bruidspaar Regering gastheer in de Lakenhal DONDERDAG 5 JANUARI 1967 LEIDSCH DAGBLAD Voor Leidenaren niets te zien Doordat alle toegangswegen tot de Lakenhal al op vrij grote afstand Prinses Irene en haar echtgenoot in de Lakenhal. (Foto LD/Holvast) Prins Claus begeleidde de Kroon prinses naar de Grote Pers. (Foto LD/Holvaat) 'Vice-premier Biesheuvel en Prinses Beatrix tijdens het diner. Slechts betrekkelijk weinig Leidenaars zijn gisteravond ge tuige geweest van het enige Leidse onderdeel van de festivi teiten rond het huwelijk van Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven. De Leidse Lakenhal was gekozen als plaats voor het officiële regeringsdiner, omdat Margriet en Pieter het indertijd als Leidse studenten eens zijn geworden over een ge zamenlijk levenspad. Het diner van gisteravond werd bijgewoond door alle negen leden van de Koninklijke familie, de familie van de bruidegom, vrijwel de voltallige regering en de voorzitters van de beide Kamers, autoriteiten uit de West en vertegenwoordigers van vele landelijke, provinciale en gemeentelijke instanties en van de Leidse Universiteit benevens enkele zeer goede relaties van het bruidspaar. vrijwel geheel aan de Sleutelstad voorbijgegaan. Het feest was er overigens niet minder geanimeerd om. De Koninklijke familie arriveerde even over acht uur, toen de overige gasten fcich reeds enige tijd in de Lakenhal bevonden. De bruid was gekleed in een robe van zacht-groe- ne crêpe, geborduurd met uitgeknip te blaadjes. De bruidegom droeg een witte margriet in het knoopsgat, waarmee na de witte anjer een nieu we bloemtooi in de Koninklijke fa milie geïntroduceerd lijkt te zijn. Geschenk van Sleutelstad Na de ontvangst van de Konin klijke gasten en de familie van de bruidegom door minister-president Zijlstra en de vice-premiers De Quay en Biesheuvel begaf het gezel- De echtgenoten van de minis ter-president en de vice-premiers worden door prof. Zijlstra voorge steld aan het bruidspaar. Op de achtergrond begeleidt prof. De Quay Koningin Juliana van de hal naar de Groene Papezaal, waar de overige gasten aan de Koninklijke familie zouden wor den voorgesteld. (Foto LD/Holvaet) schap zich naar de groene Papezaal, waar de overige gasten aan de fa milie van het bruidspaar werden voorgesteld. Onder die gasten bevon den zich alle minister met hun da mes met uitzondering van minister Veldkamp, wiens echtgenote onver wacht in een ziekenhuis moest wor den opgenomen. Voorts begroette de Koninklijke familie de gevolmach tigd ministers, de premiers en de voorzitters van de staten van Suri name en de Nederlandse Antillen, de staatssecretarissen, de voorzitters van de Kamers, de commissaris van de Koningin in Zuid Holland, de burgemeesters van Leiden en Den Haag, de president-curator en de rector-magnificus van de Leidse Universiteit, vertegenwoordigers van Studentencorps en WSL en enkele anderen. Tijdens deze kortstondige begroe ting bood burgemeester Van der Willigen van Leiden het bruidspaar namens de gemeente een geschenk aan, bestaande uit een zilveren schaaltje. Kaarslicht Burgemeester Van der Willigen biedt het bruidspaar het ge schenk van de gemeente Leiden aan. (Fobo LD/Holvast) gesteld, waaraan het bruidspaar, de minister-president en echtgenote, het Koninklijk Paar en enkele an dere gasten plaats namen. Dwars j daarop waren zes kleinere tafels op gesteld, waaraan de overige gasten hun plaatsen vonden. De tafels wa- j ren versierd met eenvoudige bloem stukken, samengesteld en aangebo den door de gezamenlijke Rijnsburg- se kwekers. Het menu voor het di ner was zeer eenvoudig gehouden. Er werden slechts vier gangen geser veerd. De verzorging berustte bij ho tel De Witte Brug te Den Haag, (waarom eigenlijk niet een Leidse restaurateur. Red. LX).) welk restau rant met veertig man sterk aanwe zig was. De ongeveer zestig gasten werden geserveerd door twintig kel ners van dit restaurant. Barometer van Zijlstra Tijdens het diner werd officieel alleen het woord gevoerd door de mi nister-president, die namens de re gering aan bruidspaar en Koninklijk gezin gelukwensen aanbood. Hij deed zijn woorden vergezeld gaan van een geschenk, namelijk een antieke ma honiehouten Hollandse barome ter, in Amsterdam vervaardigd in de tweede helft van de achttiende eeuw; de barometer is vervaardigd door Stephan Ronket, de thermometer door Pietro Polletti. Om ongeveer half negen begaf het gezelschap zich naar de Grote Pers, waar een stemmige kaarsverlichting [was aangebracht. Langs de lange zij - I de van de zaal was de hoofdtafel op- Het diner was ongeveer elf uur geëindigd, waarna de Koninklijke gasten uitgeleide werden gedaan door de minister-president en de vi- oe-presidenten. Prinses Irene en minister Luns, I gezeten, hadden kennelijk een erg die naast elkaar aan tafel waren plezierig onderhoud. (Foto LD/HolveJb)

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3